Bouw van het nieuwe stadskantoor kan nu toch gaan beginnen Vroeg ijsplezier op singels en banen Weth. J. Scheffers: PvdA maakt zich op voor verkiezingen Burgemeester Roelfsema wil portefeuille Gem. Werken neerleggen Volkstuin als tweede woning SCHIEDAM SCHIEDAM Inlegoverschot bij Spaarbank in november OPENDEUEDIENST GEEN KRANT ONTVANGEN? GER STATEN GAAN AKKOORD, NO LENING VERKREGEN IS Politiek café gaat starten Man redt kleuter uit water ASSISTENT BEDRIJFSLEIDER KOERIERSTERS SCHIEDAM, vrijdag De wonin- .]{S gen in de v/ijk Nieuwland, tussen'de xsy: Burg. van Haarenlaan, de Johan- de Wittsingel en de 's-Gravelartdseweg hebben gisteravond ruim een uur zon- der elektriciteit gezeten. Om circa j ft 19.00 uur viel de stroom uit, waarbij Uf ook de openbare verlichting aan de noordzijde van de Burg. van Haaren- laan doofde. De stoplichten die op een éjf ander circuit zijn aangesloten hebben ;|j gisteravond normaal gefunctioneerd, Personeel gevraagd Gevraagd j ACTIEVE •>-' VERTEGENWOORDIGER 7! ■woonachtig in Schiedam of.- vlaardingen. Inlichtingen teL" 260373, SD28- Diversen DE SCHIEDAMMER (Hét-Strip terdams Parool)"-vr. vagÜSBsË zorgdrs(sters) voor Schiedam; en omstreken, Aanzn, Hhögstr? 76. Schiedam, tel. 25270, dö avonds na 7 uur tel. 155960. Italiaanse- kerstverlichting met 20% korting. Waar dat Wiel Draait, Hoogstraat 67—69. Schiedam. Tel. 010-26Ö43S. S25Q vrijdag 12 december 1969 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Burge meester H- Roelfsema zal in de niéu we gemeenteraad, die volgend, jaar september na de raadsverkiezingen zal optreden, niet meer de „zware" porte feuille van Gemeentewerken gaan be heren. Zo heeft h(j gisteravond tijdens de algemene beschouwingen op de be groting aan do raad medegedeeld. De burgemeester had al eerder tot deze stap besloten. Toen bjj de alge mene beschouwingen echter meerdere fractiewoordvoerders de kwestie van de verdeling van wethouder-porte feuilles aan de orde stelden (waarbij een grotere inspraak van de raad zelf werd verlangd), evenals een eventuele uitbreiding van het aantal wethouder zetels tot vijf, achtte burg. Roelfsema het gewenst nu reeds de raad in te lichten over zijn besluit. Wat de portefeuille-verdeling zelf betreft kwam burg. Roelfsema met een voorstel voor dc te volgen proce dure. Direct ua de verkiezingen wilde hÜ in overleg treden met de fractie voorzitters om zo te vernemen welke wensen dezen zouden hebben inzake de verdeling. De wensen cn opvattingen zou hij dan als raadsvoorzitter kunnen doorspelen naar de andere betrokke nen, Deze procedure achtte burg. Roelf sema juister, dan een overleg in het College van b. en w. in de periode tussen verkiezing cn optreden van de nieuwe raad, omdat in die tijd do wethouders „demissionair" zijn. Dit plan is nu dus voorgelegd aan de raad, die zich in de komende dagen daarover kan uitspreken. SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werd ïn de af gelopen maand november fn totaal 5.306.246,84 ingelegd en ƒ5.180.651,41 terugbetaald. De iuleg- cn tcrugbetalingstotalen bedroegen In november 1968 respectievelijk ƒ4.206.362,29 en ƒ4.470.408,02. Dit jaar in november dus een inlegover schot van 125.595,43, terwijL in de zelfde maand vorig jaar de terugbeta lingen met ƒ264.045,73 de inlagen overtroffen. Het inlegoverschot van de maanden januari tot en met november is thans ƒ4.719.127,14 tegen vorig jaar ƒ3.433.437,75. Het gezamenlijk tegoed van spaarders was per 30 november 1969 78,320.151,79 tegen 70.978.056,63 op 30 november 1968. De aan de Spaarbank toevertrouw de gelden en de reserves waren per 30 november 1969 voor ƒ43.312.859,98 belegd in effecten, voor ƒ9.205.278,95 in hypotheken en voor ƒ23.057.642,33 in leningen aan gemeenten e.d. De on- belegde en op korte termijn belegde gelden bedroegen 9.246.165,20. SCHIEDAM. In de hervormde Bethelkerk aan de Oude- en Nieuwe Maasstraat wordt zondag 14 december een Opendeurriienst gehouden, aan vang 10 uur. De heer A. van. Zetten, hulpprediker te Vlaardingen koos als onderwerp „Stem en weg in de woes tijn". Medewerking verleent de chr. muziekvereniging Harpc Davids o.l.v. de heer A. L. Glotzbach. SCHIEDAM. Geborenl Belinda d.v. K. G. Hoppen en M. L. Creemers. Maarten A. J, z.v. J, j. Schenk en. A. B. E. M. Zwe- zerijnen. Rcroko z.v. F. J. N. Zebel en M H. van Wagtendonk, Patricia P. d.v. A. Grevelink en C. van Tllborg. Deborah d.v. P. H. van Bree en J, C. M. Vorstenbas. Eric It, z.v. Ij. N. Boer cn M. J. Luijcx Overleden: J. A. J. Leenderts. 77 jr. A, C. van Berkel. 87 jr. wed. F, J. W. Bulte. J. I, J. A, Kerklaan, C weken. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Scheidsrechters (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan het prïncipe-hesluit van de ge meenteraad van Schiedam van 25 november 1968 tot de bouw In eerste fase van het nieuwe stadhuis, zijnde het hoge „Stadskan toor" dat zal verrijzen op de plaats van de brandweerkazerne. Dezo goedkeuring is In de afgelopen dagen afgekomen, nadat leningen be schikbaar kwamen voor de eerste financiering. „Nu staat niets meer In de weg om met de bouw van dit stadkantoor te beginnen", zo heeft wethouder .1. Scheffers gisteravond meegedeeld aan de gemeenteraad tijdens de algeme ne beschouwingen op de begroting 1970. Een mededeling, die door de raad met enthousiast applaus is ontvangen. In deze voor Schiedam zeer gunsti ge gang1 van zaken heeft de Spaar bank Anno 1820, die in januari vol gend jaar het bonder tl vijftigjarig be staan gaat vieren, belangrijk bijge dragen. De Spaarbank heeft namelijk dc gemeente een z.g, „burgerzinle- aiug"' van één miljoen gulden ver strekt. Dat betekent een niet onaan zienlijke verlichting van de financiële problemen waar het gemeentebestuur mee worstelt. De wethouder heeft met veel klem bij do minister aangedrongen om van dit aanbod van de Spaarbank gebruik le mogen maken waarbij de wethou der tevens verscheidene leningen heeft trachten los te krijgen. Dat nu is gelukt, Via de Bank van Ned. Ge meenten. is nog eens een lening van 2 miljoen verkregen. Deze ƒ3 miljoen gulden nu zullen aangewend -worden voor de uitvoering in eerste termijn van de meest urgen te kapitaalswerken, n.l. de bouw van het „stadskantoor" en de financiering van de houw van de drie lagere en drie kleuterscholen plus gymnastiek zaal op het Bachplein. Nu de financiering van deze grote projecten in. eerste termijn is gere geld, waardoor de goedkeuring door Ged. Staten kon worden verleend, kunnen de plannen verder uitgewerkt worden. Uiteraard zal bouw grotere bedragen vergen, doch dat is een kwestie van later zorg. Extra uitkering Wethouder Scheffers van Financiën had meer prettige mededeling. Op het ministerie is hem duidelijk gemaakt dat Schiedam zonder meer kan reke nen op een extra-uitkering uit het Ge meentefonds, als „verfijning" wegens de slechte bodemgesteldheid- fen dit met ingang van 1 januari 1968. Wat het uitgangspunt voor de uit kering zal zijn, was de wethouder niet bekend. Doch zelf schatte hij dat dit voor 1968 een bedrag van ƒ750 tot 850.000 zal zijn en voor de jaren 1969 en 1970 tussen de 1 en de 1,8 miljoen. Zoals bekend hebben b, en w. bij het opstellen van de Begroting 1970 bij voorbaat rekening gehouden met deze uitkering wegens de bodemge steldheid. Slechts daardoor was het mogelijk om. de begroting voor 1970 theoretisch min of meer sluitend te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrjjdag. Bij de mensen die zo graag een volkstuin willen hebben gaat het vaak niet meer om een volkstuin, maar meer om een „tweede woning" op korte afstand van de woonplaats. Dat Is op zich zelf niet erg, maar het neemt wel erg veel grond in beslag. Zo ongeveer heeft burg. Roelfsema opgemerkt in de al gemene beschouwingen op de begro ting. Het college van b. cn w. vraagt zich of het geen zaak wordt om de uitgifte en exploitatie van die volks tuinen eens grondig te herzien. Er staan momenteel in Schiedam rond driehonderd gegadigden voor een volkstuin genoteerd. Er is zeer veel vraag naar. Maar burg, Roelfsenua zag voor een verdere uitbreiding van de complexen slechts mogelijkheden in het noordelijk gebied van de stad, n.l. wanneer de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland tot ontwikke ling zijn gebracht. Kerstnachtdienst in De Rank SCHIEDAM. Onder auspiciën van. de Herv. Jeugdraad Kethel zal op woensdag 24 december een kerst- nachtdienst worden gehouden in ge bouw De Rank, aanvang 22.30 uur. Daarbij zal een aantal jongeren het kerstspel „Onderweg naar Bethlehem" opvoeren onder regie van de heer K. Prins. Natuurlijk wordt er ookveel gezongen; oude en nieuwe kerstliede ren begeleid op het Hammond-orgel. De Schiedamse Scheidsrechtersvereni- ging blijft de leden aktief houden. Niet alleen op het groene veld, maar ook op de wekelijkse clubavonden. Elke donderdag is er wel wat te doen voor de heren arbiters. Eerst heerlijk trainen, een warme douche in de kleedlokalen van de voetbal vereniging Schiedam en dan gezellig kaarten, babbelen of de spelregel- kennis opfrissen. Zo af en toe is er dan een avond die bij alle andere uitspringt. In eerste instantie is dat de nieuwjaarsvie ring, welke nu op negen januari plaats zal vinden. Op 15 januari komt de oud-scheidsrechter en nu radioverslaggever Jaap Bax een praatje bij de haard houden. Rol-rcnnen Zaterdag is het een feestelijke dag voor de Rennersclub Schiedam. Om 14 uur begint in zaal Tivoli de re ceptie ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan, 's Avonds is het in diezelfde zaal feest. Als deze ge beurtenissen voorbij zijn dan wor den de bestuurders weer tot do werkelijkheid geroepen. Zij moeten dan gaan zorgen dat de Schiedamse kampioenschappen op de homotrai ner, op „rolletjes" zal verlopen. Deze kampioenschappen zullen ge houden worden op 16 december in gebouw Irene. Daarna, op 4 januari, krijgt de Rennersclub Schiedam de zorgen voor het organiseren van de Zuidhollandse kampioenschappen welke gehouden zullen worden in zaal Tivoli. TSF-jeugdkamp Optimist „TVij moeten waken tegen een ié groot pessimisme", waarschuwde in dit verband weth. Scheffers, die zich zelf „een optimist" noemde en zich daarom aansloot bij de opwekking van mevr. M. A. C. Taverne-van Campen (KVP), die het College had geadviseerd „de moed niet te verlie zen". Waarbij weth. Scheffers maar voorbij ging aan het feit dat de nota van aanbieding bij de begroting be paald niet overliep van optimisme! „Hoewel de gewenste jaarlijkse ver ruiming van het gemeentelijke budget de laatste jaren beneden het nodige blijft en soms zelfs beneden het nood zakelijk is gebleven, is de financiële toestand van de gemeente dit jaar toch niet zo ongunstig", verklaarde weth. Scheffers gisteravond. SCHIEDAM, vrjjdag. Het poli tiek café in Schiedam zal van start gaan op donderdag 18 december in de sociëteitsruimtc van gebouw Sursum Corda aan de Niemvstraat 12, aanvang 20 uur. De organisatoren („Gelukkig heb ben Schiedammers vrij wat interesse voor politiek, daarom kan het een succes worden!") zien een politiek café zo: er is een gezellige ruimte, er is drank, de tongen worden losgedrou- ken, men. biedt informatie -"■"i oriënta tie over actuele onderwerpen. Er vin den fikse discussies plaats. Als discussie-onderwerp is voor deze eerste bijeenkomst vastgesteld; dienstweigering. „"Want daar wordt ie der persoonlijk bij betrokken," menen de organisatoren. Bovendien waren snel dienstweigeraars en beroeps-mili tairen. bereid tot medewerking. Apotheekdienst SCHIEDAM. Apotheek Van Wes tendorp, Parkweg 207, tel. 267674, neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst voor apotheken waar en gedurende de volgende weck ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn gedurende het weekend de huisartsen te bereiken via de telefonische Boodschappendienst op nummer 20B611. De jeugd van de tafeltennisvereniging TSF gaat van 30 maart tot 4 april naar VUssingen, voor het jeugd kamp. De jongelui zullen onderge bracht worden in de Zeevaartschool Miehiel de Ruyter. Deze school heeft een prachtige sporthal en ook daarvan zullen de TSF'ers gebruik kunnen maken. Zij zullen daar be slist niet alleen tafeltennissen, maar ook andere zaalsporten beoefenen. Wellicht horen we als de jongelui terug zijn. andere termen gebruiken hij het tafeltennissen, bv. aie bal ging er over bak ol stuurboord uit. Hij vloog over de reling of „hij moest bakzeil halen". DWS-feest Nieuwjaar vieren doet de handbalver eniging DWS op 3 januari in ge bouw Irene. Het zal de eerste feest avond in het jaar 1970 zijn en na tuurlijk zorgen de Marotto's weer. voor de muziek. In de feestcommis sie is Cees van Harmeien opge nomen, Omdat de tweede man uit die commissie ook Cees heet en de derde Leo, heeft deze feestcommis sie een exclusieve naam gekregen, TJrsus-receptie Het is maar dat u het weet. De nieuwjaarsreceptie van de voetbal vereniging Ursus wordt gehouden op zondag 4 januari en ook nu gaat daaraan vooraf de traditionele voet balwedstrijd. tussen de veteranen en de A-jeugd. Voor de jeugd van Ur sus is er op zaterdag 20 december in het clublokaal een speciale kerst middag. Trouwens die jeugd wordt toch wél bezig gehouden al kunnen zij niet meer voetballen cn trainen. Iedere zaterdagmiddag is er spel en sport te beoefenen in het gezellige clublokaal. Martiuit-blad De weekbrief van Martinit heeft een andere omslag en een naam gekre gen. De heer Breederveld, de wed strijd secretaris verzorgde die weekbrief altijd keurig. Maar hij heeft plotseling bedankt voor al 2ijn funkties. Het bestuur zat toen voor grote moeilijkheden. Er is echter een redactie-commissie in het leven geroepen en deze commissie zorgt dan voor de wekelijkse uitgave. Vandaar een ander omslag en een nieuwe naam. De opengevallen plaats van wedstrijd secretaris zal voorlopig waargenomen worden door de heer J> Bueter jr. Door dit alles is Martinit weer uit de zorgen, Oécuin. padvinders kerstdienst SCHIEDAM. „Scouting Schie- dam", te weten de vier Schiedamse pa d vinders (sters) -organisaties Ned Padvinders, Ned. padvindsters Gilde, Kath. Verkenners en Ned. Gidsenbe- wegïng organiseren een oecumenische padvinderskerstdienst op zaterdag 20 december in de Opstandingskerk, aan vang 19 uur. De dienst zal worden geleid door de herv. jeugdprodikant ds. A. Ie Coq en door pastoor E. Freusting o.p. Behalve leden en oud-leden zijn ook ouders en belangstellenden welkom. Tijdens de dienst zal de ontwikkelingshulp aan de orde worden gesteld, waarvoor ook gecollecteerd zal worden voor TJni- ceÉ-projectea, Dit om het leed van hooger en geweld in de wereld een klein beetje te helpen verzachten. Het is natuurii]-k wet na te gaan, maar in heel wat huizen in Schiedam j zuilen gistermiddag boze hulsmóe- i ders de natte kleren vam hun zonen of dochters, die alvast de sterkte van j het ijs geprobeerd hebben, boven'de kachel te drogen hebben gehangen. Zo ook van een jongen die razendsnel het ijs van de singel langs de Burg. van Haarenlaan voor de Rijksscholen- gemeenschap wilde „piepen", maar halverwege moest ervaren dat 'de' draagkracht van het ijs -niet toerei kend was. Hij zakte tot zijn middel in het ongetwijfeld ijskoude water, maar even snel slaagde hij er m weer op het ijs te klimmen. Maar de ijspret werd gisteravond gelukkig nog ge- legaliseerd. De sproei ijsbaan Spie- ringshoek ging open, en van die ge- j legenheid tot schaatsplezier werd dan j ook druk gebruik gemaakt De lange zomer van dit jaar is met het onder- I binden van de noren, kunst- en ijs- hockeyschaatsen nu wel definitief i vergeten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag: De Partij van de Arbeid afd. Schiedam houdt op dinsdag 6 januari een belangrijke huishoudelijke vergadering in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen. Niet alleen dat dan het verloop van de be sprekingen met andere politieke par tijen in Schiedam voor een samenwer king zal worden hekend gemaakt, doch. ook een bespreking van de kan didaten voor gemeenteraad en Rijn- mondraad. Tot 1 januari kunnen na melijk nog kandidaten voor deze twee raden worden opgegeven. Na deze bespreking zal het bestuur uit de naar voren gebrachte kandida ten de groslijst samenstellen, waarna in maart de definitieve kandidatenlij sten worden opgesteld. In dit stadium is nog niet te zeggen wie van de zit tende raadsleden zullen aftreden. Wel is een aantal bereid af te treden, we gens de leeftijd, wegens drukke werk zaamheden of anderszins. Zo wordt ge meld in het orgaan „Voorwaarts" van de PvdA-Schiedam. Tevoren, op 16 december, zal de af deling de jaarvergadering houden in gebouw Irene, waarbij het bestuurs beleid en de bestuursverkiezing aan de orde komt. Op 30 december wordt de jaarwissellngsbijeeokomst in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein gehouden. Wat de politieke samenwerking in Schiedam "betreft, ziet afdelingsvoor zftter P. C. Tijsen „een reële kans op een akkoord voor wat het programma betreft". „De mogelijkheid is dus niet uitge sloten, dat een aantal van de partijen met gescheiden lijsten (of met één ge zamenlijke lijst), op basis van het overeengekomen programma, de ver kiezingen ingaan", aldus de heer Tij sen in „Voorwaarts". „Het is vanzelfsprekend dat in de partijen (en zeker in de PvdA) ook nog mee gesproken 2al moeten worden over de kernpunten van het verkie zingsprogramma, dat moet worden op gesteld, zodra we over het te voeren beleid eens zijn. Verder filosoferend kun je dan ook nog denken aan het houden van gezamenlijke fractiever gaderingen en zelfs het vormen van één fractie is dan nog maar een stap je. Wordt niet een van deze beide mo gelijkheden gekozen, dan zal het sa mengaan vrij spoedig verwateren", al dus de heer Tijsen. Vrouw krijgt hersenschudding bij kettingbotsing SCHIEDAM, vrijdag Op de krui sing Burg. van Haarenlaan-'s Grave- landseweg heeft zich gisteravond een kleine kettingbotsing voorgedaan, waarbij één inzittende van de vier bij de aanrijding betrokken auto's, me vrouw H. R.-G. met een hersenschud ding in het Gemeenteziekenhuis is op genomen. De 39-jarige automobilist L. E. uit Vlaardingen merkte niet dat de voor hem rijdende auto's voor het rode verkeerslicht gestopt waren. Hij Stroom uitgevallenj;|j| in Nieuwland botste op de voor hem staande auto, j waarbij de schok zich voortplantte en de twee andere auto's ook geraakt werden. De vier voertuigen werden min of meer zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De 29-jari- ge schilder A. C. Trotsenhurg heeft gistermiddag de 2-jarige Janus Kova- lik die door het Us van de singel langs de Burg. van Haarenlaan gezakt wat op het nippertje van de verdrinkings dood kunnen redden. Het jongetje was bezig de eenden aan het voeren toen hij op een dunne plek plotseling door het ijs zakte. De heer Trotsenburg die in een woning op de burg. van Haarenlaan aan het werk. was, zag hel jongetje in het an derhalve meter diepe water vallen. Hij rende snel naar de waterkant en slaagde erin de kleuter tijdig op de kant te halen. GEMEENTE SCHIEDAM Spreekuur van de Contact-ambtenaar Medegedeeld wordt, dat het spreekuur van de contact-ambtenaar volgende week zal worden ge houden voor de bewoners van: Centrum/West; op maandag 15 december as., des avonds van 78 uur in het Stadhuis (hoofdingang), Grote Markt 1; Grocnoord/Kethel: op donderdag 18 december a.s,, des avonds van 78 uur in een lokaal van de Wm. Geh- relsschool aan de P. van An- rooijlaan. Schiedam, 11 december 1969. AANGIFTE TER INSCHRIJVING VOOR DE DIENSTPLICHT De burgemeester van SCHIEDAM brengt ter openbare kennis de volgende beschikking van de minister van defensie betreffende de aangifte ter inschrijving voor de dienstplicht: 1. Be in 1950 geboren mannelijke Nederlanders, die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgeno men en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht hebben ontvanger», zijn verplicht zich vóór .1 januari 1970 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of ge wone verblijfplaats. 2. De aanmelding geschiedt door de onder 1 be doelde personen zelf, bij hun verhindering door hun, wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij ver hindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. 3. De onder 1 bedoelde personen worden voor de dienstplicht ingeschreven, zulks met inacht neming van artikel 8 van het dienstplichtbesluit en de beschikking van de minister van oorlog van, 18 december 1058, nr. 14,746 (inschrijving voor de dienstplicht). De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema. GEMEENTE SCHIEDAM Spreekuur Burgemeester De Burgemeester is verhinderd op de maandagen, 22 en 29 december a.s,, zijn wekelijkse spreekuur te houden. Schiedam, 10 december 1969. Fabrikant van sproeidroog- installaties, tanks, cyclonen, iuchtverhitters en andere ap paraten voor de chemische en voedingsmiddelenindustrie vraagt: Degenen, die in het bezit zijn van een UTS-dpIoma'*V afd, werktuigbouwkunde of een gelijkwaardige^ opleiding hebben gevolgd en niet ouder zijn dan'^ 25 jaar, verzoeken wij te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties s.v.p.aan onderstaaüRTS adres. Eventueel maken wij een telefonische af— spraak met u voor een onderhoud. w- TELEF. 269481 - ZIJLSTRAAT 56 - SCHIEDAM. Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam, tetl. 266720. Let op juiste adres. S180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2