!Tete Oldendorff ging derde nacht in de formule 3 van de Staan De Stam ROTTERDAMS DAGBOEK 1 4 'C". I SUS Drugstore in Arena richt verkoop jongeren form ^Groenstrook in Hoogvliet extra- faandacht van GS Het nut van her-examen ROTTERDAM RIJNMOND |INA LANGE TIJD WEER EEN SCHIP OP DE NOORDERPIER Verbouwing gaat een half miljoen kosten Bisdomblad V,Onderweg" gaal. verdwijnen r tOP Interessante handbalmiddag in De Enk SPORTHUIS LEMMENS Examenuitslagen W. SLINGERLAND NAM AFSCHEID Drescher en Van Os bij kunststichting TSJECH LEIDT FEIJENOORD- VORWARTS Mil j oenenopclraclit voor Hunter-Douglas Gert ging af donderdag 18 december 1969 .r /Het is in Hoek van Holland weer ge- "ruime tijd geleden dat een schip op •ö.J» de pier 2at, maar nu is het toch weer zo ver. Dwars op de verlengde 3"™*"'Noor der pier, waar de- grind- en ,-Tiifcj.. steenlaag nog onder de wateropper- -'---vlakte zit, ligt sedert dinsdagavond '-ï'-.""' 9 uur de Duitse bulkcarrier Tete Oldendorf. Kleine bezige bootjes zwermen af en -- L - aan. De „bankbeten" van de nieuwe - - Rotterdamse sleepdienst trekken - voorlopig nog vergeefs iedere keer "wanneer bet hoogwater is. R-yrln de 'ether kraken de Rotterdamse bergers naar elkaar. „Hallo Tete Ol- Ct.v. v dendort, hier Maasbahk, hier Maas- ■j-v? 'bank". En wanneer de Duitser een ^hooghartig stilzwijgen bewaart, T-xno. „Nou verrek, dan gaan we maar weer even naar huis". ■F*! 'Aan. boord van een bootje van Taks berging zegt een schipper, wanneer -de zaken niet mee blijken te zitten: „Dan gaan we ons derde nachtje maar in". -- Woensdagmiddag wordt een elevator van de Graan Elevator Maatschappij omvenig buitengaats gesleept. Hoewel er weinig wind is bonkt de elevator toch flink tegen de hoge wand van de bulkcarrier. Nog onwenniger verschijnt even later v 'een binnenschip met een vrouw aan „het roer buiten de pier. De twee ','Takboten duwen de bak met de 4 punt naar de elevator. Een gedeelte :'".'l"van de lading sojabonen moet wor- "i'V ,den overgenomen, voor een nieuwe sleep poging kan worden gedaan. - TJe schipper en zijn vrouw'kij- ken de zaak bezorgd aan. Maar na 'enkele minuten roept de schipper: s" y.Ik ga terug. Ik heb al twee deuken -in. mijn schip". Zijn mededeling wordt aan boord van de bergings- vaartuigen met lichte hoon .ontvan gen. „Die mensen zijn dat niet ge wend", zegt de schipper, „die sud-; deren altijd maar wat op de rivie-, ren". De stem van de bergingsleider kraakt weer door de ether. „Dan moet het maar over de muur. Als die man niet wil dan moet je 'm ook niet hier houden". Aldus wordt besloten en enige duizen den tonnen sojabonen verdwijnen in de Noordzee. Tot 's nachts ook de elevator het om dezelfde reden als de binnenschipper opgeeft. Toen het hoogtij vanmorgen om half twaalf verliep hadden de zes „Euro- poort'-sleepboten wel enige bewe ging gekregen in de bulkcarrier, maar een achterwaartse beweging zat er nog niet in. Het is nu waar schijnlijk dat het volgende hoge tij om elf ur vanavond wordt af gewacht. Inmiddels wordt overwo rk: gen nog meer van de lading soja- bonen overboord te zetten. Deze 'plannen worden bemoeilijkt door een wat krachtiger opstekende noord- Twcn-d-oosten wind, waardoor de ele- r-{ - ^vator vannacht al binnen de pieren in veiligheid moest worden gebracht. .ff?1 T fet 111 t (Van een onzer verslaggevers) >-DEN HAAG, donderdag Gedepu- teerde Staten van Zuid-Holland zullen erop toezien dat een goed woonkli maat in Hoogvliet wordt bevorderd. 7AS zullen met name aandacht beste den aan de milieubescbcrmende groen strook aan de noordzijde van Hoog vliet. Dit zeggen GS in antwoord op vragen van het Rotterdamse statenlid J. A. Bos, Het provinciaal college herinnert in zijn antwoord aan het memorandum over Hoogvliet waarin het Rotterdam se gemeentebestuur'verklaart bijzon dere aandacht te zullen besteden, aan de vorm en de wijze van beplanting van de strook en te willen streven naar verbreding daarvan waar dat mogelijk is. „Bij ons goedkeuringsfaeleid zullen wij daar aandacht aan schenk en", al dus GS die er vborts aan herinneren dat de noodzakelijke aantasting van de bestaande groenstrook voor de aanleg van kabels, wegen, spoorwegen en buizen zoveel mogelijk zal worden beperkt. Bestemmingsplannen, vati Rotter dam en Poortugaal voor de verdere afbouw van Hoogvliet zullen eerst ter visie moeten worden gelegd, alvorens ze door de raad worden vastgesteld, zo zeggen GS op een andere vraag van de heer Bos. Dit gebeurt ook als er nog geen voorbereid! ngsbesluit is ge nomen, Iedereen krijgt dus gelegen heid eventuele bezwaren kenbaar te maken, aldus GS. Gistermïdag en gisteravond spoot een elevator van de Graan Elevator Maatschappij een drieduizend ton soja bonen uit het ruim van de Tete Oldendorff „over de m uur". Een binnenschipper dorst gistermiddag niet langer buitengaats op zijn lading te wachten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Boven en naast het Arena-thea ter aan de Westkruiskade wordt begin volgend jaar een drugstore geopend, een. verzafneling win kels en winkeltjes die de verkoop in bet bijzonder op de jeugd zul len richten, Initiatiefnemer Is de heer J. tie Bruin, eigenaar van een herenkle- dingzaak aan de Westkrulskade. In het Arena-gebouw is CO 9 vierkante meter beschikbaar voor zestien, a twintig zaken. De procedure is als volgt: zaken huren geheel ingerichte winkelruimten voor een vast bedrag per' jaar. De huurprijzen lopen van ƒ4900,- lot ƒ17.500 (inclusief alle kosten) per winkelcenhcid per jaar. Er moet een garantlesom van twee jaar huur worden gestort, die in vijf jaar wordt terugbetaald. Do verbouwing van do ruimten bo ven en naast Arena, die wordt uitge voerd onder architectuur van archi tect W. C. Poudcroyon, gaat een half miljoen gulden kosten. Met een bou wer wordt onderhandeld. De heer.De Bruin is in „gesprek" met qen aantal gegadigden. Gezien de „schappelijke" huren is er in het za kenleven veol belangstelling voor do drugstore. - De heer Do Bruin neemt' zelf en hcrenboetiek voor zijn rekening; zijn dochtr zal een boetiek voor dames gaan runnen. Op de eerste etage, boven do voor malige foyer, komen o.a. een parfu merie, een delicatessenzaak langs en twee meter brede rond lopende straat, een soort passage. Uit buitenlandse ervaringen weet men, dat een dergelijke straat veel jeugdtrekt. Jongeren zullen elkaar hier ontmoeten. Ze zullen niet altijd wat kopen. Drugstore-experts hebbeD de heer De Bruin al geadviseerd deze jongeren niet te weren; ze zijn be langrijk (niet alleen nis klanten yan de toekomst), maar ook als decor. In het sousterrain komt een boeken, en tijdschriftenwinkel. Op het entresol komt de onmisbare discobar. Het ge heel moet een wirwar worden van Het Arena-theater krijgt een onder titel: „drugstore Arena", Volgend jaar komt "boven en naast dit theater een ver zameling winkels. straatjes, hoekjesom-trapje-op-trap- j e-op-trapje-af. Voor de tweede etage wordt gedachl aan een herenkapper, een dameskap per, een schoonheidsspecialiste. L>« derde verdieping zal geheel gratis te*- beschikking komen van kunstenaar» voor exposities. Verder kan dezp ruimte worden gebruikt- voor mode shows en demonstraties. Na 5 januari hoopt men met 'de ver bouwing tc beginnen. Er wordt naar gestreefd voor Pasen de drugstore tc openen. ROTTERDAM, donUcrdar (KNP) Onderweg, het weekblad van het bisdom Rotterdam, gaat met ingang van 1 januari 1970 behalve in de dekenaten Delft en Westland ver dwijnen. Bijna 25 jaar lang heeft het weekblad eerst onder de naam Sursum Corda, later'als Onderweg eon belangrijke r<jl vervuld. Het blad was eigendom van de uit gevers en niet va til het-bisdom. Reeds geruime tijd bewoog het abonnemen tenaantal zich in dalende lijn. Kort geleden maakten de uitgevers bekend dat voortzetting van het blad alleen mogelijk was met subsidie van het bisdom of-door een totaal andere op zet. Alle mogelijkheden, om tot een op lossing te komen zijn overwogen. Zij bleken echter volgens het oordeel van het diocesaan bestuurscollege momen teel niet realiseerbaar. rHet-, w;egv'all6n 'van dit weekblad voor het .bisdom Rotterdam roept be langrijke problemen op. Het diocesaan bestuurscollege zoekt naar mogelijk heden om de communicatie en de in formatie zo goed mogelijk voortgang le doen vinden. (ADVERTENTIE) De showruimte van "De Stam" werd 3x zo groot Werd van 1600 m2 tot 4600 m2. De nieuwe loten van "De Stam" zijn snel gegroeid. Eén daarvan is de Formule-kollektie van interforma. Een "snelle" koliektie, die geheel nieuw is. Die tussen de andere kollekties een eervolle plaats inneemt. Ook in uw interieur. U moet maar eens gaan kijken. Bij "De Stam". 3 verdiepingen meubelen wonlngtextia! Vraag hot Grote Meubelboek van Top-Form. Gratis. waar gezelligheid begint Mariniersweg hoek Goudsesingel ROTTERDAM, donderdag. De dit seizoen zo slecht spelende Snel- wiekheren krijgen zondagmiddag in de sporthal Dc Enk bezoek van het Haagse Hellas. Snehvlek is met een punt uit 5 wedstrijden hekkesluiter in de overgangsklasse, terwijl Hellas met 6 punten uit B wedstrijden de vierde plaats bezet. De Snelwiekers zijn er in hun club blad door voorzitter Keehnen nog eens op gewezen dat er betere resulta ten moeten komen. Of deze smeekbe de succes zal hebben is nog maar de vraag, De oranjeblauwen zullen in ie der geval bijzonder hard moeten gaan werken, willen ze niet degraderen. Een gelijkspel tegen Hellas zou om te beginnen, een goed resultaat zijn. Het wordt trouwens toch een inter essante handbalmiddag in De Enk, want voorafgaande aan de herenwed strijd spelen de Schuttersdames om twee uur tegen debutante DVO, dat uit 5 wedstrijden S punten verzamelde en het lang niet slecht doet. Schutters heeft echter een eerste plaats te ver- dedigen en we nemen aan dat de zwartgroene dames wel .voor een overwinning zullen zorgen. In de distr. eerste klasse bij de dames speelt Snehvlek tegen Kwiek Sport. Dit wordt een ontmoeting die door de oranjeblauwen nog met maar zo is gewonnen. Schutters-Operatie 2 voor dc distr. eerste klasse: Operatie 2 beeft hier de leiding, maar wanneer Schutters kana ziet te winnen, komen de Rotterdammers op de eerste plaats. (ADVERTENTIE EERST EVEN KIJKEN BIJ voor uw WINTERSP0RTIWRUSTIN6 onbetwist - specialist Meent 8 - Goudsestngal 344 Tel. 131130 - Rotterdam Aan de Nederlandse Economischic Hogeschool zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen E. J. Rrendei (Rotter dam. Geslaagd voor het doet. examen in de economische wetenschappen: H. Vreugdenhil (Schiedam); W. J. de Ridder (H.I. Ambacht); S. van der Kooij (Rijswijk ZH); K. J. Storm (Rotterdam); G. Boerstoel (Leiden); W. A. de Bruyn (Rotterdam); B. j. Stegeman (Gorssel Gld.); R. A. I. van Frederikslust (Rotterdam); F. H, Hensel (Rotterdam); j. A. Vriens (Den Haag); A. Sierat (Voorburg); R. S. Blomberg (Capelle a/d IJssel): A, M. Mulder (Rotterdam); H. P. Blok (Rijswijk ZH); W. A. Budingh (Gou da); H. van den Berg (Woudenberg); P. de Wolf (Rotterdam); G. van Betne (Rotterdam); J. Oosterhaven (Rotter dam) F. J. j. Boermans (Rotterdam) F. L. Jansen (Hollandse Radtng) ROTTERDAM, donderdag. Van daag heeft de heer W. Slingerland, plaatsvervangend eiief van de bankal- tieling van Unilever N.V., afscheid ge nomen van vrienden en collega's bij dit concern in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. Ruim 46 jaar geleden trad de nu scheidende functionaris in dienst bij N.V. Van de Bergh's fabrieken in Rot terdam. Na een aantal jaren werk zaam te zijn geweest bij de afdelingen statistiek van Unilever te Rotterdam en Londen, werd hij overgeplaatst naar de financiële afdeling van Unile ver te Rotterdam. In de eerste jaren na de oorlog werd de heer Slingerland belast met een belangrijk gedeelte van het dage lijks contact met de banken en was hij onder meer verantwoordelijk voor de aan- en verkopen van vreemde va luta. Zijn huidige functie op de afde ling bankzaken, die deel uitmaakt vars de financiële afdeling, heeft hij gedu rende tien jaar vervuld. In. 1900 werd hem procuratie verleend voor Unile ver N.V. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag In de expositiezaal van de Rotterdamse Kunststichting (De Doelen) hangt en staat van 19 december tot en met 12 januari werk van Trudy Drescher en Ton van Os. Grafiek van Van Os en keramiek van Drescher. Vrijdagavond 19 december te half negen is de ope ning, met medewerking van Peresra Arias, gitarist. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. De tweede wedstrijd tussen Feijenoord en Vorwarts Berlin op 18 maart in Rot terdam zal onder Tsjechische leiding staan. Josef Krnavek is als scheids rechter "aangewezen. Het is bij de KNVB en bij Feijenoord nog niet be kend wie de wedstrijd in Oosl-Berlijn zal leiden. (Van éen onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Hun ter-Douglas in Rotterdam heeft dezer dagen opdracht gekregen voor de le vering van 70.000 vierkante meter alu minium roosier- en panelenplafonds voor de nieuwe luchthaven in Frank furt. Dit zijn dezelfde plafonds als in de nieuwe luchthaven Schiphol zijn aan gebracht. De order wordt getaxeerd op „enkele miljoenen guldens". NIEMAND rol het nut van het rij examen betwisten, al houdt dit nut niet in, dot sïagc» direct een garan tie is, dat hij of zij poec! rydf. Ifc ken ergens in dit land een me vrouw, die al uéle jaren een rijbewijs heejt en zeer goed rijdt schadevrij en bekeuringsvrij. Zij is verhuisd. Daardoor bereikte Haar niet, zoals anders, de waarschu wing dat haar rijbewijs was verlopen. Hot bleek pas bij een controle. Aangezien de oerstrijkingstermijn méér dan een jaar teas moest zij, zo is de wet nu eenmaal, opnieuw rij-exa- men doen. Dat is natuurlijk ingesteld voor' wie een rijbewijs haalt, geen auto heeft en er dan na jaren een koopt hoewel ook hij of zij dat rij bewijs telkens kan Iaten verlengen. Maar alla, je moet toch wat doen. Deze mevrouw, die alzo al die tijd op de weg is geweest, is gezakt. Vraagje: hoe komt het, dat iemand, die al jaren geleden is geslaagd voor het Tij-examen en zich verbolgens dl die jaren voortreffelijk in het verkeer heeft bewogen, dus er alléén maar bij heeft geleerd, zakt voor hel praktische gedeelte? Omdat zij, wat ons allen minstens eenmaal per week gebeurt, niet in één keer achteruit haarwagen weet te parkeren, alhoewel eV plaats genoeg DEZE goede wensen troffen we aan op een ruit van een woning aan de Rochussersstraat, hoek Schonebergerweg. Vrolijk kerst feest en een gelukkig «teuwlaar tinclusief schrijffout); 2eifs voor de buren. Wie weet hoeveel ruzies er ach ter deze laatste zin zitten is? Omdat zij iets tater rentt voor het verkeer, dat nog ver weg sit, en zo doende de examinator tot eeningreep brengt, terwijl er in feite alleen maar een verschil in rijstijl is? Ik weet Het «iet. Maar is dit he rexamen onder zulke omstandigheden niet een beetje flauwekul. Ach ja, men moet met zulke mensen wat doen. Maar vooral «iet meer dan nodig is. Een rlj-exanten voor mensen met een per ongeluk verlopen rijbewijs, die dl die tijd goed hebben doorgere den, lijkt mij méér dan het nodige. Tenslotte zou een leraar klassieke ta len stralen, als hij gedwongen werd z\jn eind-examen gymnasium over te doen Maup Caransa In de Zakenwe reld; „In Spanje heb je zeer grote bedrijven met duizenden werk nemer b. Die menBen gaan zondag naar het voetballen. Daar praten ze vervolgens de hele week over en zondag gaan ze wéér. Die be drijven steunen die verenigingen omdat ze er van de recette niet kunnen komen. Zouden ze die steun niet krijgen, dan waren die clubs er niet en dan zouden de mensen na een week of vijf gaan nadenken over hun miserabele positie. Ze zouden zich gaan rea liseren dat ze slecht verdienden, dat za rotwerk hadden. Ze zouden In opstand komen. En dat Is het nadeel van de fabrieken. Daarom financieren ze de passieve recrea tie, Zo gaat dat in Spanje", DAGBOEKSCHRIJVER Voor het geval U het nog niet wist; met ingang van 1 januari 1970 zullen de televisie-program ma's op Nederland 1 en 2 vijf mi nuten eerder beginnen. Dit van wege een uitbreiding van het aantal Ster-spots. De Fabeltjes krant begint voortaan over denk nu goed wat U leest om kwart voor zeven. Met een snik en een grijs haartje heeft Gert Timmerman weer eens ge wonnen: in de cafeporie „Onsympa thiekste Zanger (es)" van de Muziek Expres Poll 1969. Gert Timmerman won de nek-aan- nek race van Heintje, die wet 15,5 procent van het aantal stemmen op de tweede plaats kwam. Gert Timmer man bleef hem met 19.6 procent toch nog da baas. De derde plaats werd ingenomen door de Zangeres Zonder Naam, die met 10.9 procent toch ook nog niet zo slecht in de „slechte-markt" bleek tc liggen. Enkele duizenden van de meer dan een kwart miljoen lezers van het mu- ziekmaandblad hebben hun stembiljet ingestuurd. De stemmen werden geteid door een notariskantoor in Den Haag. Van 23 december t.m. 1 januari houdt de doopsgezinde kerk aan de Noordmolenwerf (in de nabijheid van het Hofplein) een „Open Huis" voor eenzamen. Men kan er te recht van 4 tot 11 uur gewoon om er koffie te drinken, een kaartje te leg gen of een praatje te maken. Iedereen Is van harte welkom op deze „Stal Us". Voor de jongeren is er een speciale ruimte waar platen gedraaid worden en waar men kan discussië ren. 0 Bejaarden van de wijk Feijen oord (en Noordereiland) kunnen iede re maandagochtend In de twee wijk centra terecht voor spel- en bewe- gingslessen. Kosten één gulden. Toe stemming huisarts is vereist. 0

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1