Bij landijsbaan niet over één nacht ijs VOETTOCHT OP KERST AVOND VOOR DE VREDE 'Doel bereiken op democratische manier' Al discussiërend door de Schiedamse straten VOEDER DE HONGERIGE VOGELS VERSTANDIG Kerstconcert in H. Geest kerk: groot succes Landijsbaan vrijdag open SCHIEDAM SCHIEDAM VERLOREN EN GEVONDEN SCHAATVLOER DRIJFT OP LAAGJE TEREND' WATER S.F. Schiedam streeft naar meer leden Ernstig gewond GEEN KRANT ONTVANGEN? f James Bonds nieuwste in Passagetheater Duits schip loopt op Noorderpier bij Hoek van Holland Dienstweigeren in politiek café Reformwinkel „Natuurleven" heropend Brand in scheepje ANDRE VAN DER LOUW: GEMEENTE SCHIEDAM Van Loenen voor aufolakken oiakken I Verhoeff KOERIERSTERS donderdag 18 december 1969 - 6 ^ïfeeSS 41 k 'StóMV. 5»* i Wm%ëék CVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Terwijl er gisteravond druk geschaatst kon worden op de sproei-ijsbanen van de tennisparken Spieringshoek en Van Vliet, was dat nog niet mogelijk op de nieuwe gemeentelijke landijsbaan in Kethel, gelegen tussen de Sehiedamseweg en de Pol dervaart, tegenover gebouw De Rank. Weliswaar is de landijsbaan reeds onder water gezet en gisteren lag er ook een laag ijs op bet water. „Maar we kunnen niet over één nacht lis gaan. Toch hopelijk wel heel spoedig, wanneer de vorst even wil doorzetten. Zodra het kan, gaat de ijsbaan ook open." Zo belooft de heer J. A. Over zet, chef van dc Plantsoenendienst die het beheer heeft over de ijsbaan, Het is overigens niet zó eenvoudig om de landijsbaan „schaatsklaar" te maken. Dat zit in de ondergrond, in dit geval een drassig stuk weiland. Daardoor houdt een landijsbaan ruwweg gezegd het midden tussen een sproei-ijsbaan en een bevroren vijver. Bij een sproei-ijsbaan (in Schiedam zijn dat de tennisparken) heeft men de beschikking over een harde onder laag, die bovendien geheel vlak Is. Hier is het een kwestie bet water op de baan te spuiten en het in lagen te laten bevriezen. Een nachtje vorst is voldoende. Het opspuiten is bijzonder onplezierig, want ijskoud werk, maar het gaat vlot. Een weiland als landijsbaan daar entegen is niet geheel vlak er groeit bovendien gras op en de ondergrond is niet hard. Om toch een vlakke baan te kunnen krijgen, waar geen graspol len bovenuit steken, heeft de Plant soenendienst de hele wei onder water moeten zetten. Een laag van gemid deld ongeveer 20 cm. Op de lago plaatsen wat meer, elders \va, minder. En. dit water moet nu enk .'le centi meters dik bevriezen, voor er ge schaatst kan worden. Het beeld dat de nieuwe [and ijsbaan [>n Kethel gisteren bood. Ér ligt wel een moo5') ijsvloer, doch gereden kon er nog niet worden! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Twee van elke dui zend Inwoners iid van een schaakver eniging! Dit is het streven van de Kon, Ned. Schaakbond die in het jaar 1973 25-000 leden wil hebben. Het zijn er op hel ogenblik aanzienlijk veel minder. Ook de Schaakvereniging Schiedam vmdt het een mooi streven, doch dat, betekent dan wel dat over vier jaar het aantal „georganiseerde schakers" ongeveer verdubbeld moet worden. Het kan, want een 10 k 15 jaar geleden waren er in Schiedam vijf bloeiende verenigingen met ongeveer 200 leden. Momenteel zijn er maar 80 a 83 club schakers, waarvan iets meer dan de helft bij de S.V. Schiedam. „We hoeven niet zo nodig topsport te bedrijven", vindt voorzitter J. Mar- bus. We hoeven met hoog in de com petitie te spelen, we hoeven niet zo nodig een grote vereniging te hebben, maar als het te bereiken is, dan zullen we met z'n allen achter dit streven moeten staan. De S.V. Schiedam houdt op 22 de cember het jaarlijkse kersttoernooi snelschaken. Aanmelden bij de wed strijdleider C. JC Harmanny, Johan de Wittsingel 201, tel. 262647. Kosten één gulden. Het bestuur maakt verder plannen om naast het schaakkam pioenschap van Schiedam nog een an der toernooi te organiseren. En als er animo bestaat zal ook via de S.V. Schiedam (lid geworden van de N.S.F,meegedaan kunnen worden aan de voetbaltoto. ROTTERDAM, woensdag. Bij een aanrijding tussen een fietser en een personenauto is gisteren op de kruising van de Boergoensestraat en de Frans Bekkerstrsat de 60-jarige wielrijder, de gasfitter D. Baïjema ernstig gewond, Hij moest met een schouderfractuur in shocktoestand naar het Zaiderziekenhuis worden ge bracht. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag; herenbrit: bril: herenbrll: ring met 5 sleutels; herenbrii; ring met 7 sleutels; ring met 3 sleutels; armband met munten: glacé-handschoen (R); varkendederen handschoen, klnderwant; höienband- schoen: kinderwantje; knip portemonnee met inhoud; parapluie; kinderportemonnee met tnb.: autostep; zakje inh. bromfietsge reedschap; Ski! hamer in kistje; bijbeltje. Te bevragen bij de vinders; doosje inh. capsules, conciërge Cbr, Techn. School, Nieuwe Damlaon; 5 meter roestvrij staal, w. Antonio, Damlaon 210: fietspomp je. Mast, Groeneloan CSU; sice, Tide, Nic. Beetsstraat 24b", damesporteraonnee met lnh.. Zoetmulder, Hoogstraat 63; kinderpor- tcmonnee met inh,, Bucher. Jacq. Urlus- plein 16; knlpbeursje met inhmevr. Mak, viaardingerdljk 121b; fietstas, Chr, Techn, School, Nieuwe Dam laan, kindorportemon- nee met inh,, mevr. Bos, van Maanenstraat 20. tas inh. overall en handdoek, Dumont, Havendijk 154; parapluie, van Kempen, van Ostadelaan 34 b; portemonnej met inh., Cash en Carrybedrijf, Kerklaan; damespor-, temonnee wiet inh., M. van Dljke, van 01-' denbameveltstraat 118 (na 18 00 uur); tas inh. sportklecUng, J. Wijnen, Joh. Strauss- plcm 153; kinderportemonnee, O. Uzen- daom, Mackaystraat 47; herenschoen maat 43. jvï. eeuwenburgh, P.K.O. laan 187a; re genbroek, G. Scheepmaker, P. J. Troetstra- laati 17; meisjesschoen, Wiegman. 2e Tuin. singel 24: 1 paar roae laarsjes, Wijzen- broek. Lange Singelstraat 32; damesLars met rits, Mulder. Rembrandtlaan KMa; da meshandschoen, mevr. Kramer, Gocreese- straat 2; demesglacé, J. je, Voulon. Boer- haavelaan 12a; herenglacé, Voorwald. van Oidenbarneveldtstraat 08; kmderwant. Valk, Sehapenaan 35; kinderwapt, A. Nels. Boer- haaveplein 6a; wollen handschoen. BUck- kers, St. Lidumahof 2: 1 paar bruine hand schoenen pi. 1 glacé handschoen. Postkan toor, Lange Nieuwstraat; want, v. d. Berg, Loeffstraat 41; handschoen, Schlpperus, Dr. "WibaUtpIeln 41; bankbiljet, Ploojj, Mackay straat 22; oorring, bode stadhuis. Grote Markt; halskettinkje, den Toom, Singel 56a: ring, v. Dijk, Alb. v. Eoalteplein 94; oorbel, Thiele. Pr. Maurrtsstraat Z2b; zegel ring. J. Teeuw, Spoorbaanstraat 15; haren- horloge, Minderhout, v. d. Tempelstraat 52 (na 17,00 uur); 5 sleutels in etui, Elzerman <B, van Haairenlaan 1171), Soe. Zaken, Broersveld 142; leesbril, L. Troost, var. Markenstraat 76: huissleutel 4- fietssleu- teltje. Lekker kerk. Julianalnan 72c; kinder urn, J. ij, Strijen, Vlaardingerdijk 231b; kinderbril. Nieuwstraat 22; damesbril, mevr. Sltton, Lange Haven 121; damesbril, Hclnsbroek, IJsselmondestraat 56; zakmes, Bezemer. Dlepenbrockstraat: rins met 2 .sleutels, v. Munnik, Gr. Fiorisstraat 65; roodbruin poesje, v. Ametfcle, w. de Zwij gerlaan 28 (tel. 264364); zwart poesje, geel halsbandje, I.T-H.O, Nieuwe Haven; Wauw-grijze poes. Diemers, B. Ballotsfngel Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: bastaard boxer, reuj bastaard herder, 2 Jaor. SCHIEDAM. Geboren: Jasperina A. A d.v. P. J, de Jonge en A. E. M. Haas, Jo- landa B H. d.v. L. van Wagtendonk en. H. J. Blom, Etsbeth J. d.v, W, F. van Dorp en C. J. de Bruyn. Kops, Edwin z.v. C A. Boomsluiter on A. E. van der Ge- nugten, Cynthia d.v. H. J. Kempers en M. C. Govaart, Andreas H. T. z.v. H. T. van Leeuwen en C. Scheper. Overleden: C. 3. de Wolf. 77 jr. echtg. G. Meijer, P. M, Verhoeven, 81 jr.. J. C. Jo- chems, 74 jr. echtg. M. Stam, F, M. J. Schaap, 71 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. i Slappe grond Dat er betrekkelijk vee) water, twintig centimeter, opgebracht moet worden vindt zijn oorzaak in du zeer' slappe grond van de wei, zo 'egt de heer Overzet uit. Er moet steeds een laagje water tussen de ijsvlakv* en de grond blijven. Het ijs moet namelijk soepel blijven, als het ware verend op bet water. Door de schaatsers wordt gewicht gebracht op het ijs en wanneer er een vrij dunne ijslaag direct op de grond ligt, breekt het ijs makkelijk, omdat de grond geen steun geeft. „We moe ten ook water onder het ijs kunnen brengen, om de waterstand op peil te houden". Het is allemaal niet zó een voudig! Maar aan de andere kant kan weer sneller op de ijsbaan worden gereden, dan op de vijvers, omdat de ijslaag niet zo dik hoeft te zijn. Bovendien is de baan veiliger; door het ijs zakken kan immers met. Verlichting Van de zomer, bij beter werkweer is het grondwerk aan de baan ver richt, toen ook zijn de klcidijken rond de wei gelegd. Het wachten was ech ter op de drie lichtmasten van rond 12 nieter, die eerst twee weken geleden geplaatst konden worden. Verwacht wordt dat de twaalf armaturen met uitgezocht-sterke lampen de hele baan goed in het licht zullen zetten. In de afgelopen dag is de grond nog wat gelijk gemaakt en 2ijn de dijk1"es bijgewerkt, waarna de wei onder v/a- ter is gezet. „Ik hoop het nog mee te make-i dat de ijsbaan in gebruik komt. Dat zou ik toch wel erg leuk vinden", zegt de heer Overzet. Hij is per 1 januan be noemd tot hoofd van de gemeentelij ke plantsoenendienst in Den Helder en morgenmiddag zal hij officieel af scheid nemen van zijn dienst van ge meentewerken, waar hij ruim vier jaar werkzaam is geweest ROTTERDAM, woensdag. De westelijke buis van de Maastunnel is gisteren van 15.40 tot 17.06 uur ge stremd geweest na een aanrijding tus sen een personenauto, een vrachtwagen en een truck met oplegger. Na de botsing moesten alle drie au to's worden weggesleept. Het verkeer ondervond grote vertraging en er ont stonden lange files. Om half zeven was de situatie weer normaal. (Van ee« onzer verslaggevers) SCHIEDAM. JVïé worst en sneeuw in de weerberichten weer gaan overheersen hebben de vogels het weer extra moeilijk. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren spreidt dan ook in deze tijd een aantal activiteiten ten toon. Op diverse plekken in parken zorgt de vereniging voor een aantal voeder-, plaatsen, maar dat alleen is niet voldoende om de vogels de winter door te helpen. Er wordt een beroep gedaan op de inwoners om nu al te beginnen met het installeren van een voeder taf el in de tuinen van de woningen. Een werktekening voor zo'n voedertafel, die met een beetje handigheid gemakkelijk in elkaar te knutselen is, wordt door de Dieren bescherming voor 0.25 verstrekt bij het Dierentehuis aan de St. An- nazusterslraat 47, telefonisch te be reiken onder nummer 266266. De vereniging geeft ook een aantal adviesen over het voeren van de vo gels. Het belangrijkste voer is brood (liefst bruin), maar ook aardappe len en voor de merels en spreeuwen af en toe een rotte appel o£ klok huis. Het bekende pindasnoer en de vetbol zouden eigenlijk ook in geen enkele tuin mogen ontbreken. Het voeren op een hoge plaats ver dient de voorkeur, omdat de vogels op de grond het gevaar lopen door katten besprongen te worden en het voer door ratten veel te gemakke lijk te bereiken is. Wie niet in de gelegenheid is de vo- ges in de winter te „onderhouden" kan een financieel steentje bijdra gen door te sorten op girorekening 216407 ten name van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Schiedam die samen met de plaatselijke afdelingen van de Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie en de KJNf.N.V. Vogel werkgroep graag deskundige advie zen zullen geven. SCHIEDAM Met de kerstvakan tie op komst wordt in het Passage theater in de nieuwste film van James Bond „In. dienst van Hare Majesteit" (On Her Majesty's Secret Service) vertoond. Aangezien gelijktijdig de landelijke première plaats heeft in Amsterdam en Rotterdam, verwijzen we voor een bespreking naar de film pagina. De gebruikelijke ktnderiïiatüiees op zondag- en woensdagmiddag in Passa ge komen te vervallen. Op die middag zal ook de Bond-film worden ver toond. Op zaterdag is dat om 13.30 uur, 16.15 uur, 19 uur en 21.30 uur. HOEK VAN HOLLAND, woensdag. Op ongeveer twee mijl van Hoek van Holland is gisteravond rond 9 uur het Duitse vrachtschip „Tete Olden- dorff" (22436 brt.) op de in aanleg zijnde verlengde Noorderpier gelopen. Vijf sleepboten van de Nieuwe Rotter damse Sleepdienst waren er rond het middaguur nog niet in geslaagd het schip vlot te trekken. De Tete Oldendorff liep gisteravond uit het roer door het uitvallen van de machines. Ook het licht viel uit, Nu de pogingen het schip los te trekken zowel gisteravond ais van morgen mislukt zijn, zal het schip de lading van 33.000 ton sojabonen moe ten lossen. VLAARDINGEN, donderdag. Het woensdagavond gegeven kerstconcert in de H. Geestkerk aan de Van Bogendorplaan is een groter succes geworden dan men verwachten kon. Niet alleen waren alle 780 plaatsen uitverkocht en moesten stoelen wor den gecharterd om iedereen een plaats te kunnen bieden, maar ook lag de kwaliteit van het gebodene op hoog niveau. Graag mag hier aan worden toege voegd, dat het de eerste uitvoering betekende van het gemengd koor „Unisono", een samenwerking van ko ren van de H. Hartkerk te Schiedam en de H. Geestkerk te Vlaardingen. Tevens vormde deze bijeenkomst voor het Vlaardings begeleidingsor kest aanleiding om voor het eerst In het openbaar op te treden. Dit orkest, bestaande uit violen, altviolen, cello en fluit, was voor dit concert aange vuld met trompet (Henny Vonk) en de organist Guus Korpersboek en het geheel moet gezien en gehoord wor den. Een compleet succes werd het concert voor dirigent Henk Govaart, die ook voor het eerst als zodanig zijn visitekaartje presenteerde aan het pu bliek, terwijl hij zich, ook Het horen als orgelsohst. De overige medewer kenden, die een evengroot aandeel aan het concert hadden waren Lenie Hoogland, sopraan.,Leome Korff, ah en Ineke Keijzer, hobo. Overladen Het programma, dat van acht tot hali elf duurde was wel wat overla den, maar het verveelde geen moment en zelfs werd met genoegen nogmaals geluisterd naar de fraaie bewerking van het bekende „Mary had a baby de bekende negro-spiritual, die als toegift klonk na het meer dan sponta ne slotapplaus van de enthousiaste aanwezigen in het heerlijk verwarmde kerkgebouw. Vrijwel alle liederen waren bewerkt door Henk Govaart, de Scbiedamse en Vlaardingse orgelleraar, die zonder dirigeerstok, levendig, enthousiast en vooral stimulerend de koorzang tot grote hoogte wist te brengen. De 25 heren en dames vormden een gaaf geheel waarbij in alle gevallen bleek, dat de voorbereidingen bijzonder zorgvuldig moeten zijn geweest. Behalve „Mary had a baby" was er zeer veel applaus voor de fraaie ver tolking van het derde koor uit „The Messiah" van Handel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag In pand Nieuwstraat 12 wordt vanavond voor de eerste maal het politiek café geor ganiseerd. Het onderwerp van discus sie zal zijn: dienstweigering. De orga nisatoren hebben hiervoor een erken de Schiedamse dienstweigeraar H. Kruishaar en een beroepsmilitair uit genodigd. De avond begint om 8 uur. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Kerst? Mis! Vrede? Geen, slecht idee." Onder deze motto's organiseert een aantal jongeren in Schiedam een voettocht voor de vrede op kerstavond. Het idee voor deze voettocht die op verschillende plaatsen in ons land gehouden wordt is ontstaan tijdens de vredesweek Van het Interkerkelijk Vredesberaad. Men kwam tot de con clusie dat een week aandacht aan de vrede veel te weinig was en wilde daarom een actie op grotere schaal voeren. De mars voor de vrede vindt plaats in aansluiting op de voettochten die de Pax Christl al enkele jaren organi seert Op de avond van de 24ste de cember verzorgt Pax Christi vanuit een studio in Hilversum een radio- uitzending ter begeleiding van de vredestochten. In Schiedam heeft de katholieke padvindersbeweging de Jan van Hoof- stam en de vredesgroep Kethel de or ganisatie van de tocht op zich ge nomen. Het schema van de mars is als volgt: woensdagavond 24 december gaat het Kerstmis-nieuwscentrum ra het pand Nieuwstraat 12 open, waar belangstel lende kunnen discussiëren over Kerst mis en over vrede in de wereld. Om 20.45 gaat de Korenbeurs aan de Lan ge Haven open, waar de startplaats van de tocht is. Daar houdt ds. Groene- wegen een inleiding, waarna om 21.15 uur de deelnemers zich verzamelen. Het startsein vanuit de studio in Hil versum wordt gegeven om 21.30 uur, waarna de deelnemers in groepjes van acht tot tien de route gaan lopen. Iede re deelnemer krijgt een folder met daarin een aantal gesprekspunten, waarover onder leiding van een ge spreksleider onderweg gediscussieerd zal worden. Route De route voert over de Dam, Ke- thelstraat. Damlaan, rechts de Burg. Honnerlage Gretelaan, dan linksaf de Parkweg op. Burg. Van Baarenlaan oversteken, de weg langs het Beatrix- park volgen, aan het eind van de2e weg linksaf. Na tweehonderd meter weer linksaf, dan de eerste brug rechts over, na de brug direct eerste pad links tussen de sportvelden door. Dan over de Blauwe brug. via de Nieuwe Dam laan weer terug naar de Dam. Tijdens de tocht komt er om 22.00 uur via de radio gespreksinforroatie. Een uur later volgt de tweede impuls en om 23.30 uur komen door de ra dio de reacties van deelnemers en luisteraars m den lande. De deelne mers worden verzocht om transistor- radio's mee te brengen, teneinde on derweg, de radjowtzendmgen te kun nen volgen. Na aankomst worden de antwoorden die de deelnemers op de vragen in de folder gegeven hebben, verzameld; er is onder het genot van gezellige muziek gelegenheid tot discussie en als iedereen binnen is worden de deel nemers verwezen naar het Nieuws centrum. Gedurende de tocht worden koffie aanwezigen uitgereikt. Nieuwscentrum Met het beëindigen van de mars zijn overigens de activiteiten nog niet af gelopen. In het kerst-nieuwscentrum In de Nieuwstraat 12 staan een type machine en een stencilapparaat. Deel nemers aan de actie kunnen op de typemachine hun reactie en meningen over de tocht, over kerstmis, of over vrede kenbaar maken, waarna die reacties middels het stencilapparaat vermenigvuldigd worden en aan de aanwezigen uitgereikt. Vier organisatoren van deze veel omvattende activiteiten waren woens dagmiddag bijeen om Iets te vertellen over de organisatie. Marijke van Deyk, Han van der Horst en Dik en Jos van der Lugt hebben een groot deel van hun vrije tijd gestoken in de planning van de tocht, waarvoor zij een spon tane toestemming van het college van burgemeester en wethouders kre gen. Burgemeester H. Roelfsema staat zelfs bovenaan dc lijst van adhesie- betuigers, waarop een groot aantal geestelijken en hoofden- en directeu ren van Schiedamse scholen geschre ven zijn. Op een groot aantal scholen in Schiedam gaan de organisatoren deze weken folders uitreiken met een op roep aan de mars mee te doen. Bij zonder veel medewerking werd ont vangen van de Rijksscholengemeen schap en van de scholengemeenschap Nieuwelant. Maar niet alle scholen zijn even bereidwillig; de Christelijke Technische School bijvoorbeeld ver leende geen toestemming tot het uit delen van de pamfletten. Een aantal scholieren stond vol gens organisator Jos van der Lugt zeer sceptisch tegenover de tocht. „Ze zeg gen dat het hun niets interesseert wat er in de wereld gebeurt en ze vragen zich af of de tocht nou wel zin heeft", aldus Jos van der Lugt die overigens onverdroten en desnoods buiten de poorten van de niet meewerkende scholen doorgaat met het uitdelen van de pamfletten. Geluidswagen Om een zo groot mogelijke belang stelling voor de tocht te wekken zal zaterdag een geluidswagen door de wijk Nieuwland rijden en zullen er sandwichmannen lopen, met de al eer der genoemde slogans. Zondag 21 de cember posteert men zich voor de ker ken en woensdag 24 december gaan do sandwichmannen opnieuw door de stad. Mede in verband met de tocht zijn er in twee wijken de kerstnachtmissen afgezegd en wordt er woensdagavond 24 december om half acht een kerst dienst met discussie gehouden in de kapel van het Broederklooster aan de Warande. Tenslotte laat organisator Dik van der Lugt nog een waarschuwend ge luid horen; „We vragen een bijdrage van ƒ1,— per deelnemer, maar als er geen duizend mensen komen gaan we 't schip in. We hebben veel materiaal weliswaar in consignatie, maar al de spullen die we gebruikt hebben zul len we toch moeten betalen en daar voor is op het ogenblik beslist geen geld." Telefoonnummers, waaronder twee organisatoren te bereiken zijn: Han v. d. Horst 25 36 85 en Dik van der Lugt 15 37 84. (Van eon. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De nieu we landijsbaan in Kethel zal vrijdag middag om half vijf voor het eerst in gebruik komen. Dan zal ook de ver lichting worden ontstoken die dan tot halfelf 's avonds blijft branden. Daar na zal dagelijks gratis gébruik ge maakt kunnen worden van de baan. De landijsbaan is te bereiken vanaf de Schiedamseweg over het bruggetje te genover gebouw De Rank. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Wie vreemd opkijkt van brandnetelhaar water, gierst en sesamzaad, is vermoe delijk niet bekend met het zogenaam de biologische voedsel dafc in Reform winkels gepropageerd en verkocht wordt. De 74-jarige heer H. Stolk, die al bijna veertig jaar in deze branche zit, opende vandaag zijn verbouwde zaak „natuurleven" aan de Oostzeed:jk. Zijn ruime sortering granen, sappen en elixirs zit boordevol geneeskrachti ge kruiden en vitaminen. Speciaal voor dieetpatïènten zijn zout- of sui- kervr'je artikelen verkrijgbaar. Alcohol en vlees zult u in reform winkels vergeefs zoeken. De klanten zijn over het algemeen vegetariërs en geheelonthouders, die plantaardig voedsel als ideaal beschouwen. Voor waarde is ook, dat de produkten mets „onnatuurlijks" hebben: kunstmest en chemische bespuiting mogen, er niet aan te pas komen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. In de logies van hst motor-zeiljacht „La Boheme" dat in de bui zengat aan de Hofiaan ligt is woensdagavond een klein brandje ontstaan. De oorzaak ligt in de oververhitting van een oüehaard. Het logies brandde voor een gedeelte uit De brandweer kon het vuur be dwingen. Het schip ïs eigendom van de 53-jarige architect H, Nicolas uit Zwit serland. MAASSLUIS, donderdag „Ik zie in Nederland maar een weg om te komen tot ons doel", zei André v. d. Louw, woensdagavond in Maassluis „en dat is langs de democratische weg". er op deze manier nooit zou kamen. Zij somden verschillende landen op waar de oppositie de mond gesnoerd was. Van der Louw bleek wat optimis tischer te zijn. Door beter onderwijs, beter inkomenverdeling, het bewuster worden van de mensen gaan wij lang zaam maar zeker de goede kant uit stelde hij. Maar wij mogen nooit da democratie (hoe onvolkomen ook) los laten. Hij kwam tijdens de PvdA-verga dering waar hij het woord voerde meerdere malen op deze stelling terug. De revolutie kan ons allemaal alleen maar schade doen, want dan krijg je daarna toch weer een handvol mensen die de macht in handen hebben en het gemanipuleer begint opnieuw. Op de uitnodiging tot deze bijeen komst stond te lezen dat Ven der !/ouw het woord zou voeren over „De mocratie, meer dan spelregel". Discus sie was mogelijk en daar werd dan ook druk gebruik van gemaakt. Er werden pittge vragen gesteld waaruit breed voerige debatten volgden. Een vragen steller stelde dat het een verbetering van de spelregels zou zyn als de on dernemingsraadvergaderingen open baar zouden 2ijn. Van der Louw zag dat niet. Men kiest deze mensen en moet het ze dan ook mogelijk maken te werken, stelde hij. Wel moeten de leden van derge lijke colleges door kritische vinnige mensen worden gedwongen hun beleid te verdedigen en bekend te maken. Dat geldt niet alleen voor onderne- rtiingsra adleden mèar voor alle geko zen vertegenwoordigers. Enkele aan wezigen spraken de angst uit dat men Zweden j Iemand uit de zaal wees op -het 5 voorbeeld van Zweden. Dit is een so- cïaal democratisch land dat het wel- varendste van Europa is. Dit bewijst dat het kan stelde zij. Prompt werd er 1 geroepen dat het daar een „puinhoop" is. Men bedoelde waarschijnlijk in geestelijk opzicht. Van der Louw be- l streed ook dit. In een emotioneel be- toog wees hij er tenslotte op dat in l Zweden de gelijkheid heel ver gevor- derd is. Ook dit schept problemen maar men moet de Zweden, daar niet om veroordelen. Zij moeten nu een j cultuurpolitiek gaan voeren die de na- delen gaat ondervangen of opheffen. Burgemeester en wethouders van Schiedam ma ken bekend, dat op 11 december 1969 zijn uitge loot 62 obligaties van ƒ1.000, 8 obligaties- van ƒ500 en 10 obligaties van 100 van de 4% obliga tie-lening 1952 (Burgerzinlening). oorspronkelijk groot 2.000.000 en momenteel pro resto 851.000. Uitgelote nummers; 5, 73, 75, 88, 110, 136, 147, 152, 162, 167, 216, 220, 235, 238, 242. 362, 366, 380, 411, 458, 480, 489, 495, 522, 538, 554, 007 830. 674, 772, 817, 851, 865, 883 897, 904, 936, 949, 1014, 1135, 1147, 1153, 1165, 1175, 1211, 1285, 1307, 1351, 1356, 1384, 1393, 1402, 1454, 1466, 1484, 1510, 1522. 1563, 1636, 1799, 1822. 1846, 1871 A-B, 1894 A-B, 1938 A-B, 1953 A-B, 1975 A-J, De per 1 februari 1965 aflosbaar gestelde obligatie nr. 1958F en de per 1 februari 1969 aflosbaar ge stelde obligaties nrs. 165, 1988 A-H, 1999G zijn nog niet ter verzilvering aangeboden. Betaling geschiedt van 1 februari 1870 af mede ten kantore van de kassier der gemeente Schie dam. Schiedam, 11 december 186,9 Spuituusje in 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192. sn. j| Textfelververjj Oostslugel 2 tel. na, 5 uur 268824 MANTEL verven. 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Hocsstr, 106, Schiedam, tel. 266720. Let op Juiste adres. S180 Personeel gevraagd I7e Schiedammer (Het Rotter- Schiedam en omstreken, Aanm. tel. 267279; 's avonds na 7 uur tel. 155860. SC 26 Gevraagd aktieve vertegen woordiger in Schiedam qZ Vlaardingen. Inlichtingen: TeL 260373 S028 Vakantie Voor dB Kerstdogen nog enkele verwermde bungalows vanaf ƒ14,- per dag te huur. Reser veer tijdig, Ini. Internationale Vakantie Centrale Tel. 010 2057S5. 5152 chel brandklaar J gas, mica verdamplngsbakjea, kachelpijpen, ellebogen. Waar dat wiel draait. Hoogstraat 67 --69 Schiedam. Tel, OIO—268433 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet ter zake doende reageren op de inhoud van de advertentie, worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2