Geanimeerde receptie Spaarbank Anno 1820 ZONDER STEUN BURGERIJ NEEMT D'66 NIET DEEL AAN RAADSVERKIEZINGEN I2.90 E: TSF start met winst promotie-competitie Ter viering 150-jarig bestaan Volleyballers van eerste plaats af Vlaardmgers hoog op statenlijst van c.h.n. ara..'. SCHIEDAM H. Iloogendijk bij jubileum onderscheiden G. Schenk bij GW onderscheiden Twee mannen bekennen inbraak Bromfietser geslipt SCHIEDAM ODÏ KOMT TEGEN TOP NIET VERDER DAN 55 S.V. Schiedam begon „vredig' UNION-SHOW OUDE DUIVEN Noad verliest van Scylla Inbraak in kledingzaak opgehelderd HULDE VOOR REDSTER Wim Kan en Corry Vonk zagen'Harlekijn' in Stadsgehoorzaal Dr. G. Stoel nam afscheid Goeree lüIteiSTIRS De geanimeerde drukte tijdens de receptie van de Spaarbank Anno 1820 in de grote hal van het hoofdkantoor. (Van pen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Zeer grote belangstelling bestond za terdagmiddag voor de in het hoofdkantoor van de spaarbank Anno 1820 gehouden receptie ter gelegenheid van het 150-jarig be staan. Namens hel gemeentebestuur was hier burgemeester H. Roeifscma voor het aanbieden van zijn gelukwensen en die van de burgerij. Verder ge- meenit'scereiaris mr M. J. Blok, wet houder 3. Scheffcrs alsmede cukelc leden van dc Schicdamsc gemeente raad, De Kamer van Koophandel voor Beneden Maas was vertegenwoordigd door voorzitter ir B. Wilton, de Maat schappij voor Handel en Nijverheid door mr J. Koos, tevens lid van hel Spaarbankbestuur. Ook organisaties en verenigingen werkzaam op het sociale of culturele vlak zonden afvaardigingen naar deze receptie die een bijzonder geanimeerd verloop kreeg, De Schiedamse Han dels en Bedrijfsbond was vertegen woordigd door de heren J. Ooykaas en J. H B, Vredebrecht. Aan het begin van de receptie had in de bestuurska mer een korte hulidgingsplechtlgheid plaats. Bij absentie van directuer J. D HoHkamp, wegens ziekte, sprak adj. directeur W. van Vliet hel bestuur toe. Hij onderstreepte de hierbij uit gesproken gelukwens met het aanbie den van een geschenk namens het voltallige personeel; een uit onyx ver vaardigde luxe rokersset, bestemd voor de bestuurskamer. I-a ter kreeg voorzitter J. Kre- ber hierop een aanvulling in ont vangst te nemen uit handen van mr R w. Oberman, secretaris van de Delta- groep int het spa arkbankwezen, als woordvoerder van een grote deputatie. "Veel bloemstukken sierd ende werk ruimte van het kantoor waar een groep leerlingen van de openbare huishoudschool o.l.v, adj. directrice, mej. G. Jordaans, een praktijkles in het serveren tot een goed einde wisten te brengen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Aan de heer H. Roogendtfk, chef van de afde ling facturering en typekamer bjj de Lak-, Verf- en Vernisfabrlek N.V. Ve- Veo te Schiedam, die vandaag het feit herdenkt dat hij veertig Jaar in dienst 15 hu de Vevo, is dc ere-medailie in zilver verbonden aan de Orde van Uranje Nassau toegekend, wegens langdurige en trouwe dienst. ee.n speciale bijeenkomst op net standbms is vanmorgen de heer noogendijk gehuldigd wegens zijn ju bileum en by die gelegenheid heeft burgemeester H. Roelsema hem het Komnklyke zilver overhandigd. D.f heer Hoogendijk werd op 25 april 1909 in Vlaardingen geboren en aaar woont hij nu nog aan de Prins Hendnldaan 4. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Aan de beer G. Schenk, voormaji-straatiuaker «ij de dienst van Gemeentewerken te Schiedam, is wegens Jandurige en trouwe dienstvervulling bij de over heid de ere-medallle in brons beho rende by de Orde van Oranje Nassau toegekend. Tijdens een bijeenkomst op het kantoor van G-W. heeft burgemeester H. Foelsema vanmiddag de heer Schenk met oen waarderend woord de onderscheiding uitgereikt De heer Schenk, die op 30 januari 1914 te Schiedam werd geboren, woont aan de Euys Ballotsingel 15c. 'iVïïjmr Mr. R. w. Oberman biedt na mens de Deltagroep de geluk wensen en een geschenk aan aan de heer J. Kreber, voorzitter van het bestuur van de jubile rende Spaarbank. (ADVERTENTIE) Da grote madestof van dit sei zoen, Bonded Orion Jersey koopt U op onza parterre. Bonded Orion Jersey, een mo- destof met uitstekende eigen schappen, die prachtig afkleedt. Een fijne stof, waarvan U over- gooïers, tuniek pakken, jump suits, kinderkleding, japonnen, enz, kunt maken, keus uit veie leuks kleuren, ong. 150 cm breed, per meter voor nog géén dertien gulden. Bonded Orion Jersey ong. 150 cm breed Op de parterre verkopen wij dit Bonded Orlort Jersey, een fijne modestof die prachtig afkleedt, in vela kleuren w.o. wit, rood, marine, zwart, aqua, rose, enz. ong. 150 cm breed, per mater1 voor H Jr 3 w Ook maandagmorgen open Géin te!. of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In het Huis van Bewaring te Amsterdam heeft de Schiedamse rechcrcne de 40-jarige L. L. en de 23-jarige H. P. be den uit Leiden, een verhoor afge nomen Daarbij is gebleken dat beide mannen de dadois zijn van een in braak enige tijd geleden gepleegd bij de radiohandel N.V, Stef Meeder, waarbij voor circa 4.000,- aan appa ratuur werd ontvreemd. Ook beken den de mannen een pogmg tot Inbraak te hebben gedaan in de radiozaak Bob aan de S ngel. Ben gedeelte van de gestolen goederen van N.V. Stef Mee der is achterhaald. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 22-ja- rige L. Vermeulen heeft zaterdag avond bij een val met zijn bromfiets en hersenschudding opgelopen. De man slipte op de hoek van de Troel- stralaan en de Burg, Honnerlaghe Gretelaan en kwam ten val. Hij is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Korfbal (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, maandag In een niet op hoog pel] staande korf bal wed strijd tegen Top, dat notabene met vier invallers uitkwam, heeft ODI het niet verder kunnen brengen dan een 5—5 gelijkspel. Vooral het tweede aanvalsvak van de Schiedammers kon niet op gang komen en zorgde voor slechts één doelpunt. Costick Toussaint opende na vier minuten de score met een verre worp, waarop direct de gelijkmaker volgde. Een treffer uit een doorloopbal van Cees Passehier werd afgekeurd wa gens duwen, waarop Top de vrije worp benutte om met een doorloopbal de stand op 1—2 te brengen. Na een goede combinatie werd het zelfs 1—3. ODI raakte wat aangeslagen en begon onzuiver te pl aa teen en te schieten. Een listige aanval van Costick Toussaint liep wel op niets uit, maar gaf ODI moet om door te zetten. Dit leverde een treffer op die echter werd afgekeurd. Het was wederom Costick Toussaint die ophaalde tot 23 met een ver schot, doch Top antwoordde met 24. Na de rust trok ODI het initiatief steeds meer naar zich toe, hoewel Top tussendoor de stand nog op 25 bracht. Ria Zesuw maakte 3—5 en daarop volgden nog drie mislukte schoten. Het was Ton Sprayt, die met een uitstekende combinatie de stand op 45 bracht, waarna by nog eens met een meer „uitgekookt" dan fraai doel punt voor de gelijkmaker zorgde. In do laatste vijf minuten twee ver beten strijdende teams die tot op de bodem van hun reserves gingen. Maar verder dan een afgekeurd Top-doel- punt kwam het niet. SCHIEDAM, maandag Het eerste tiental van de schaakvereniging Schiedam is 1970 vredig begonnen. In dc wedstrijd tegen het Rotterdamse „Het Westen Regina" eindigden de parlijen aan de eerste 6 borden alle maal in remise. Alleen Harmahny won. maar 3 achtereenvolgende ne derlagen hielpen een 46 nederlaag op het scorebord. Het tweede tiental vocht zich naar een voorlopig 4Vz—4Vi tegen het ster ke Rotterdamse „Gambiet". De enige afgebroken partij heeft wel degelijk remisekansen 2odat een 55 eind stand verwacht mag worden. Het eerste tiental heeft de afgebro ken wedstrijd tegen De Zwarte Dame met QVi3% gewonnen. Van de drie afgebroken partijen werden er 2 ge wonnen en 1 verloren. Het eerste tiental heeft nu 2 punten uit 4 wed strijden en moet oppassen voor degra datie. Het tweede nleeft 3 punten uit 3 wedstrijden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag - De Post duivenvereniging Union besloot dit weekeinde de reeks jaarlijks te hou den tentoonstellingen met een show voor oude duiven. Hieraan vooraf ging een keurig op conditie en kwali teit, waaruit de heer ff. C. Kramer de volgende kampioenen selecteerde: Oude doffers bevlogen tot 100 km: L. A. Heeren en Zn., tevens schoonste van het geheel met 02Vz pnt.; 2. M- Noordiik; 3. B. Rokers, Bevlogen tot 300 km: 1. en 2. A- Heeren en Zn.; 3. M. Noordijk. Bevlogen boven de 300 km: I. G. Barzelay; 2. A. Heeren en Zn.; 3. P. Vrauwdeunt. Oude duivin- nen bevlogen tot 100 km: 1. J. Bou- man; 2 G. van Diest en Zn.; 3. A. Bennïngshof. Bevlogen tot 300 km: 1. en 3. A. Heeren en Zn„ tevens schoon ste duivin van het geheel met 92 pnt,; 2- J. Bouman, Bevlogen boven de 300 km: 1. en 3. A. Heeren en Zn.; 2. B. Rokers; 4. M. Noordijk. maandag 12 januari 1870 - pag. 5 SCHIEDAM, maandag ïn de hoofdklasse promotiegroep heeft TSF I de eerste wedstrijd tegen Twenty One Up in Rotterdam met 3—2 gewon nen. De sfeer was overigens niet pret tig en er deden zich nogal wat me ningsverschillen voor. Zo werd het aay Van Koetsveld, die met voorken nis later op het appel verscheen, niet toegestaan even In te spelen, wat de stemming nogal bedierf. Gerry Faessen beet voor TSF het spits qf; rustig verdedigend met flit sende aanvalsslagen, gaf hij Tuinen- burg. geen kans. Httmy Stolk startte tegen Dick Busschjng aanvankelijk wat ongecontroleerd, doch later bouw de hij zijn aanvallen rustiger op en won in twee sets. De verlate Cap van Koetsveld begon wat geprikkeld en verloor de eerste set van Janissen, ryaar won de tweede In de derde set kwam een menings verschil orqtrent de telling, waardoor de Schiedamse captain op een 1218 kwam te staan. Dat hij tenslotte toch met 23—21 won, maakte de stemming er bij de 21 Up-aanhsng niet beter op. Toen het dubbel Stolk/Vaessen won en Vaessen daarop Bussching naar een nederlaag speelde was de stand 0—5. Wei verloor Van Koetsveld toen van Tuinenburg met 1521 In de der de game, doch toen Stolk met 21—5, 21—12 van Janissen won, was de zege een feit. Vrij moeizaam won daarop Van Koetsveld van Bussching in drie ga mes, maar Vaessen verloor toch nog onverwacht van Janissen met 2112 in de derde game. Stolk bepaalde met een twee-games 2ege op Tuinenburg de eindstand op 2—8, Ook TSF 3 speelde in een tamelijk gespannen sfeer bij De Volewijckers. die tenslotte met 6—4 zegevierden. Dick Boer en Peter van den Broek wonnen elk tweemaal; Hans Dries kwam niet tol scoren. TSF i speelt zaterdag a.s. thuis te gen Phoemx uit Delft, aanvang 17.30 uur. TSF 2 ontvangt eveneens zater dag Victory '55 2 en het derde team speelt thuis tegen Salamanders NOAD-Scylla 4-6 NOAD heeft de eerste wedstrijd in de promotiecompelUie met 6—4 verloren van Scylla. De Schiedammers moept«n het zonder de Noor Fageraas doen. Toch is dat niet de oorzaak van de nederlaag, want Freek Suttorp die hem verving was de enige die zijn drie partijen won. De Lange kwam maar tot één winstpartij en Bayings verloor drie keer, Noad ging zeer goed van start. Sut torp won m drie games van Bakker, 21—19. 12—21 en 21—19. De Lange deed het nog beter, want in twee ga mes 2113 ef 21-15 zette hij Chris- pyn voor nul aan de kant. Toen begon voor Noad de ellende. In e partij Bay- mngs-Van Schie probeerden de Scyl- laspelers door irriterend praten, Bayings uit zijn concentratie te bren gen en dat lukte. Er ontstonden felle woordenwisselingen en mede daar door werd de Noad-speler totaal uil zijn concentratie gehaald. De partij ./mg dan ook met de cijfers 16—21, 38—26 en 1321 naar Van Schie. Hel kwaad had echter wortel geschoten en het dubbel De Lange-Eayings verloor in twee games tegen Bakker-Van Schie, 19—21 en 15—21. Uitgezonderd Suttorp verloren de Noad-spelevs de overige wedstrijden. Suttorp bezorgde Van Schie zijp derde nederlaag in dit seizoen, 20—22, 21 18 en 2422, een uiterst spannend duel dus Chrispijn werd door de in valler van Noad in twee games, 21 12 en 2116 geklopt in de laatste par tij, waardoor de nederlaag nog iets dragelijker werd. (Van een onzer verslaggevers) een kledingmagazijn aan de Vlaardin- gerdijk. Het is de 38-jarige J. A. uit Schiedam. Een gedeelte van de gesto len goederen, waaronder enkele nap- paj assen en 65 shawls, is inmiddels achterhaald. MAN VALT MET BROMFIETS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Kerklaan is zondagavond de 20-jarige H. de Goede met zijn bromfiets geval len en kreeg daarbij Een schedelletsel. De man wilde uitwijken voor een oneffenheid in de weg, verloor de macht oyer het stuur en viel. De GG en GD heeft hem naar het gemeente ziekenhuis vervoerd, waar hij ter be handeling is opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Schiedamse afdeling van de Politieke Partij Democraten '66 zal alléén aan de gemeenteraadsverkiezingen in juni van dit jaar deelnemen, waanneer de toekomstige raadsleden zich ook verzekerd weten van de daadwerkelijke steun van de kant van de Schiedamse burgerij. Zo is op een ledenvergadering besloten. kunnen zijn. Wij willen hiernaar stre ven". Zo constateert mevr. Spier. Op de „wens-in", die begin 1969 ge houden is, heeft de D'66 geluisterd naar de mensen die hun mening ga ven. Enkele punten hieruit en ook uit de telefoontjes die naar aanleiding van de wens-in zijn ontvangen, zijn door D'66 in bpt programma verwerkt. Of deze punten verwezenlijkt kunnen worden, zal natuurlijk afhangen van de grootte van de toekomstige {en eventuele) raadsfractie. Uiteraard ook van de stem van de andere raadsleden, „die we dan zullen trachten te overtuigen van de wense lijkheid van onze programmapunten", stelt mevr. Spier. „Maar zonder be hoorlijke steun van de kant van de burgerij, in de vorm van meedenken, vinden we het niet Juist om met ons idee van inspraak te komen," Openheid eo inspraak zijn zoals be kend de belangrijkste programmapun ten van D '66. Wanneer de D '66 met een klein aantal mensen in Öe ge meenteraad vertegenwoordigd zal zijn en dan bovendien alleen maar verant woordelijkheid heeft af tc leggen aan ook weer een klein aantal leden, dan worden „openheid" en „inspraak" loze kreten. ,JDIt nu willen vvfi niet", zo maakt mevr. M. J. Spier-Walraven, se cretaresse van de afdeling, bekend. De D'66 is er zeker van een grote aanhang in Schiedam te hebben, „maar deze aanhang blijft nog steeds bestaan uit mensen, die wel op B'S6 willen stemmen, doch niet bereid zijn met ons mee te praten en met ons mee te denken. Misschien, gelooft men met, dat ook op gemeentelijk niveau da burgers meer bij de gang van zaken, die toch een ieder raakt, betrokken Wel zullen enkele bijeenkomsten worden belegd, waarbij de doelstellin gen van D'66 uiteengezet zullen wor den. De eerste zal plaats hebben op maandag 19 januari in gebouw Irene, aanvang 20 uur. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. A. P. M. Beekmans zal clan spreken over „Wat wil D'66". Verder wijst mevr. Spier er op dat een ieder, lid of geen lid van D'66. zich kan opgeven voor deelname aan de werkgroep gemeentepolitiek bij het afddlings-secretariaat, Willem Zwijger laan 48, tel. 268031. Er zijn overigens meer problemen bij de D'66 in Schiedam. Zo heeft de heer 3. van der Kamp, die na het be danken van dr. Van Praag als voorzit ter, optrad als waarnemend voorzitter van de afdeling, bedankt voor het lid maatschap van de D'66. Hij vertegenwoordigde samen met de heer H. J, Rouw de D*66 in het overleg om te komen tot een eventue le samenwerking in FAK-verband en hij is het niet eens met het besluit van de afdeling om zich uit dit overleg te rug te trekken, waarvan we vorige week melding hebben gemaakt. Hij vindt het niet juist dat de D'66 halver wege de reis is uitgestapt. (advehtejntse) Om een moderne schoen te kopen hoeft U beslist geen 30 of 40 gulden neer te tellen. Deze herenlaafer in moderne leest met .brede neus en sier randje aan de zool koopt U voor nog géén dertien gulden. Bovendien geven wij op deze vlotte en degelijke berenschoen met sterke anti-slip zodI drie maanden garantie. 3 maanden garantie Op onze schoenen-afdeling ver kopen wij deze moderne heren- loafer met sterke anti-slip zool, in de kleuren zwart en bruin en de maten 39 t/m 46 O pk rnaandesmorsen epen Gith te!, of schrift best MAASSLUIS. Zaterdagavond trad een zwaar gehavend MVC uit Maassluis aa ntegen het Barendrecht- se „Spirit" in Barendrecht, de naaste concurrent voor de eerste plaats tn de eerste klasse der Ned. Volleybal Bond competitie. Ben Kuiper was door een ongeval verhinderd en Kees 't Hart en Jan Willebrodse werden door de griep ge teisterd- Daardoor moest MVC mef drie invallers spelen die slecht op el kaar waren ingespeeld. Dit bleek vooral in de eerste set die met 155 voor MVC verloren ging Onder luide aanmoedigingen van de vele Maasslui.se supporters, die mee gegaan waren naar Barendrecht, wist MVC in de tweede set een flinke voorsprong op te bouwen en bij een stand van 134 voor MVC leek deze set voor MVC gewonnen. Toen sloeg echter het noodlot toe. Jan Willem van Dijk ging door zijn enkel daar door moest MVC een beroep doen op een speler uit het 3e team. Ondanks de grote voorsprong van 13—4 ging deze set voor MVC verforen met 16~ 14. In de derde set echter waren de MVC-ers goed ingespeeld, en door Kan van Lisbergen en Tommie Meer man werd hard gesmasht. Deze set werd door MVC gewonnen met 157, In de 4e set ging de strjjd aanvan kelijk gelijk opnadat MVC een ach terstand van 60 had weggewerkt. Het werd 7—7 maar toen bleek hei betere ingespeelde Spirit over grotere reserve te beschikken en won met 158, zodat de einduitslag be paald was op 3—1 voor Spirit De thuisclub had hiermede de eerste Plaats in de eerste klasse A van de NVB competitie veroverd met MVC als goede tweede. H.I, AMBACHT, maandag. ,Het is voor de eerste maal in lange tijd dat we aandacht mogen schenken aan het verlenen van een onderscheiding voor het helpen Van een mens in nood'. Met die woorden begon burgemees ter J. C. de Ridder van Hendrik Ido Ambacht de huldiging van een van z'n ingezetenen. Het middelpunt van de ongedwongen bijeenkomst was na tuurlijk mevrouw H, Hansma-Ripha- gen, die in juli vorig jaar de 11-jarige Maria Reijnierse uit Biggerke voor de kust van Walcheren uit de Noordzee redde. Zaterdagmorgen kreeg de moedige Ambachtse daarvoor het diploma van het Carnegie-heldenfonds uitgereikt. Dat gebeurde ten gemeentehuize in tegenwoordigheid van, en dat was voor de familie Hansma, die zes man Sterk aanwezig was, een extra verras sing. Maria Reijnierse, haar ouders en broer. De beide families houden nog steeds contact met elkaar. Na haar redding is het Zeeuwse meisje drie weken ziek geweest Nadelige gevolgen heeft ze van het avontuur niet overgehouden. Mevrouw Hansma moest het meisje, dat wadend door een mui door de sterke onderstroom werd meegesleurd, een flinke tik geven om haar naar het strand te kunnen brengen. De familie Hansma was met vakan tie in Zeeland. Bij haar redding heeft mevrouw Hansma geen hulp van an dere personen gehad. Alleen moest ze Maria Reijnierse, die zich eerst nog krampachtig aan haar vastgeklemd had, op het strand van Dishoek sle pen. VLAARDINGEN. Tijdens de za terdag in 's-Gravecizande gehouden vergadering van de Statenkring Delft van dc Christ. Hist. Unie is de kandi datenlijst vastgesteld ,voor de Provin ciale Statenverkiezingen, te houden oP 18 maart a.s. De heer H. K. van Min nen is voor deze Kring niet meer her kiesbaar en zal dus aftreden. De twin tig kandidaten rijm 1- Ir. 3. y.d. Ent, 's-Gravenzande; 2. J, C. v. Eijk, Rhs- wijk; 3. L. de Snaijer, Vlaardingen; 4. W. S. Kroon, Delft; 5. mevrouw mr. A. Bellingwoudt-Koodenburg, Vlaar dingen; 6. H, G. van Hoeven, Maas sluis; 7, W. A. Poot, Vlaardingen (voorheen Schiedam); 8. G. van Daa- len. Naaldwijk; 9. C. Buitelaar, House- lersdijk; 10. A. Zwarts, Naaldwijk; 11. H. J. van Marzelen, Rozenburg; 12, C. van Gelden, De Lier; 13. P. de Vries, 's-Gravenzande; 14- D. Oostevom, Rijs wijk; 15. B. van Gelden, Naaldwijk; ]6. M. Prins, Honselersdijk; 17. J. Kruithof, Maasdijk; 18. J. Kersbergen, Rijswijk; 19. P. Hofman, Maasdijk; 20. mej. A. E. M. Ravoo, Den Haag. De Vlaardingse kandidaten staan op de derde, vijfde en zevende plaatsen hoog genoteerd. VLAARDINGEN. In de voHe Stadsgehoorzaal bracht de cabaretier Herman van Veen zaterdagavond suc cesvol zijn Harlekijn-show. En daaruit bleek dat het bestuur van het Vlaar- dmgs Kunstcentrum een goede greep had gedaan om op deze manier haar nieuwjaarsfestival te doen brengen. Voorzitter Jac. v.d. Linden opende het festival met het brengen van de VKC-nieuwjaarswens aan alle bezoe kers, onder wie zich burgemeester en mevrouw Heusdens bevonden en de wethouders G. Walstra en A, P. Wee- da met hun echtgenoten. En verder toonden Wim Kan en Corrie Vonk be langstelling voor het vlotte optreden van het gezelschap Herman van Veen. De heer Walstra was voor het laatst aanwezig in zijn functie als voorzitter van de Culturele Raad Vlaardingen. De heer Van der Linden zei vernomen te hebben dat de heer Walstra zich op de transferlijst had laten plaatsen. Verder zei de voorzitter, dat het jaar 1969 zich had doen kenmerken door een opgewekt uitgaansleven en dat de tekenen er op wijzen, dat ook in 1970 dit leven zich zal voortzetten. Hij voegde er aan toe, dat het bestuur van het V.K.C. reeds voorbereidingen treft om daarbij te streven naar een ruimer assortiment in de programma keuze van het komende seizoen. Door insiders had de heer Van der Linden zich laten verzekeren dat in het kader van de jaarwisseling het programma voor een deel zou bestaan uit een stuk vuurwerk. Hij verzocht de burgemeester om dispensatie om dat geen ------ ontploffen ervan liet hij over aan Herman van Veen, die met zijn mo dern cabaret vooral succes had bij de jongeren. GOEREE-OVERFLAKKEE. Op waardige wijze hoeft de bevolking van Goeree-Overflakkee afscheid genomen van dr. G- Stoel, chirurg-gynaecoloog sinds dertig jaar in het ziekenhuis in Dirksland, De receptie werd gehouden in de sporthal in Oude-Tonge, waar ongeveer zeshonderd mensen hem op wachtten. waarbij de muziekvereni gingen op het eiland, die plaats had den genomen op de tribune en gemar keerd werden door de vaandels van de verenigingen. Er was een podium gemaakt, waarop het gezin van dr. Stoel plaats nam, terwijl de muziekkorpsen, onder lei ding van dirigent W. Vernooys, d« Mars der Medici speelde. Een gedeelte van het podium was afgeschermd door ziekenhuis schermen, met daaromheen tal van bloemstukken- G. D. DE GRAAFF Schiedam, 12 januari 1970 Nassaulaan Si B. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vajte 0E- ZOBGERS<ST£BS) voor Schie dam en omstr. Aanm. Hoogstr. 6. Schiedam. Tel. 287278. *a avonds na uur tel. 155960. uitzendorganisatie TEMPO-TEAM KANTOOR SCHIEDAM: vraagt voor direc te uitzending naar bij haar be kende bedrijven TYPISTES Nederlands en moderne talen, stenotypistes (Ned.) en moder ne talen. Voor hele dagen of tot 18.00 uw. Elke vrijdag uit betaling, per kas. bank of giro. TJ bent iedere dag voor vrij blijvende inlichtingen van 9 oo17.00 uur welkom. Op ons kantoor ontmoet u mej. Van Luttcrvelt, aide Ungsleldx ter. Hoogstr. 198, tel. 260B44. S028 Foto. film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO VAN VUURSN. Hoogstr. 108, tel. 266720, Pet op jujate adres. 5028 Diversen Sleden vanaf 14.80. Nieuwe opvouwbare sleden i 17.80. Waar Dat Wiel Draalt, Hoog- straat 67-89, Schiedam. Tek 010-268436. w -VS til •>b

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2