over m IS!®!IfiËÈBl D WS-trainer Joop Brand bespioneerde Feijenoord Staatssecretaris belooft KLM steun in strijd tegen charters 'W ifetfii RLD heeft bezwaren tegen goedkope Indonesië-reizen üv RUUD GEELS KAN NOG SCOREN 'rSfa.-l «g m REGELEND OPTREDEN AaBe ontslaat 200 man Onzekerheid bij amateurs Post won beker door hoger percentage TAIMANOV EN LARSEN SPELEN SIMULTAAN IN ROTTERDAM Gebruik van drugs in Drente toegenomen „Geen uitvoer van Nederlandse wapens naar Vietnam" opruiming Mr- ■5&50" -55? Opstootje in Huis van Bewaring in Sclieveningen Brits scliip wegens tyfus in quarantaine Computercentrum in Arnhem voor over heidsadministratie vrijdag 16 januari "1970 - pagina 9 Happel: „Ik heb vijftien spelers tot mijn beschikking. Het kan Guus Haak ■worden maar ook Matty van Toorn. Van de laatste is me vanmiddag alleen tegengevallen dat hij tegen het einde last kreeg van kramp. Zo iets ver wacht je niet van een jongen van twintig". Hoewel Ernst Har >el dus nog puz- 'ng, mag aange- ROTTERDAM, vrijdag „Waarom zal ik me haasten", riep Feijenoords trainer Ernst Happel gistermiddag na do oefenwed strijd tegen Fortuna uit. „Ik heb tot zondagmiddag de tijd. Waar schijnlijk maak ik pas zondagmorgen hekend in welke opstelling we tegen DWS spelen". „!k moet eerst eens zien hoe het met de blessure van Wim van Ha- negem is gesteld. Ik moet verder afwachten hoe Ruud Geels reageert op de wedstrijd die hij vanmiddag heeft gespeeld en ik weet ook echt nog niet wie ik als rechtshalf moet opstellen, ik denk niet dat het Ho- sil zal worden. Franz heeft op het ogenblik geen conditie." Wie dan wel naast Wim Jansen zal terugkeer uit Engeland, was hij er van overtuigd dat hij tegen DWS zou kunnen meespelen. Met nog achttien wedstrijden voor de boeg waaronder de uitwedstrijd tegen Ajax staat Feijenoord voor de taak een. achterstand van twee punten en een verschil van zes doel punten (Ajax 40-9, Feijenoord 38-7) op de Amsterdammers goed te maken. Een bijzonder zware opgave. Jubilaris Hans Eijkenbroek krijgt zondag voor de wedstrijd tegen AZ bloemen en er na een wandbord van Delfts blauw, maar het mooiste ca deau dat de Spartanen hun aanvoer der kunnen aanbieden is natuurlijk een overwinning. Dat zal niet eens zo eenvoudig gaan, want de Alkmaarders hebben zich na een zeer zwakke start - uit de eerste tien wedstrijden haal den ze drie punten en pas In de zesde wedstrijd scoorden ze hun eerste doel- Sunt op wonderbaarlijke wijze erateld. Sinds 27 oktober zijn ze niet meer verslagen en uit de laatste zeven wedstrijden vergaarden ze twaalf punten, Het is dus oppassen geblazen voor Sparta, dat destijds in Alkmaar met enige veine met 1-0 won. Het elf tal van Sparta is ongewijzigd. „Voor SVV is de tijd aangebroken om de bakens te verzetten", zegt trai ner Rinus Goscns die zich na een hardnekkige griep nog altijd een beet je moet ontzien. „We moeten ver schrikkelijk eenvoudig en voorzichtig gaan voetballen. Vooral in verdedi gend opzicht zullen we ons geen mis stappen meer mogen veroorloven". Gosens durft voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente op een gelijkspel te hopen. Zijn hoop is voornamelijk ge baseerd op de ervaringen in de uit wedstrijd tegen de ploeg van Kees Rijvers, die destijds nogal schlemielig met 1-0 verloren ging. Wout van Mee- teren in de laatste thuiswedstjljd Holland Sport absent wegens is inmiddels hersteld waar- Vorstenbos zijn plaats weer heeft moeten afstaan. Excelsior heeft niet zulke beste herinneringen aan De Graafschap, Op do vijverberg in Doetinchem verspeelden de Kralingers destijds in het laatste kwartier een 3-0 voorsprong. Zo iets schreeuwt om zelt over zita opstéj„.QI nomen worden dat de geschorste Henk Wery zondagmiddag in het Olympisch Stadion vervangen zal worden door Ruud Geels, Veel andere mogelijkhe den heeft Feijenoord niet, want Rob Theuns maakte tegen Fortuna geen sterke indruk. Over "Wim van Hanegem hoeven, de Feijenoorders zich geen zorgen te ma ken- De blessure die hij aan het duel met Jacky Charlton heeft overgehou den is niet ernstig. Gisteravond zijn FEIJENOORD: Elftal nog niet bekend. SPARTA: Van Beve'.cn; Wal beek, Ter Horst, Eijkenbroek, Bentzon; Dc Quant, v.d. Veen, Bosveld; Küjnjan, Kowalik, Kris- lensen. SVV: v.d. Roer; Van Beek, Langhorst, Van Leeuwen, v.d. Korput; Wamaar en Ciric; Van Bcveren, Van Meetoren, Koudij- zer, Don. EXCELSIOR: Geilman; G. den Butter, Tetteroo, Mühlenbrueh, Kleingeld; A. den Butter en De Boom; Llbrogts, Van Toledo, Kwakkemaat, Bassant. HERMES DVS: Spermon; La gendijk, v.d. Burg, Van Nierop, visser; Flaes en De Raay; Stui- venberg, Klein, Van Kooten, v.d. Voort. revanche. Excelsior is de winterpauze goed doorgekorryn. Geilman en Ll- bregts hebben wat last gehad van griep, maar ze zijn beiden weer op de been, In de tweede divisie trekt Hermes DVS naar koploper Heerenveen. De Friezen, getraind door Bas Paauwe, zijn dit seizoen, op eigen veld bijzon- tier sterk. Van de negen thuiswed strijden wonnen zij er acht en eenmaal speelden ze gelijk. Voor Joop Casten- miller, de trainer van Hermes DVS, is dit aanleiding om het accent zondag wat meer op de verdediging te leggen. Om die reden is Ger BckKes uit het elftal gelaten. Klein, Flaes en De Raay zullen nu de drie op het middenveld vormen. Stuivenberg keert na een lange afwezigheid op de rechtsbuiten- plaats terug. Het is nog twijfelachtig of Van Nierop kan spelen. Hij heeft na een. griepaanval al weer getraind, maar hij is nog niet helemaal fit. (Van onze schaakmedewerker) ROTTERDAM, vrijdag. De tv- Teleac-sehaakcursisten en de huis schakers (niet-elubleden dus) kunnen al meteen flink aan de slag. De Rot terdamse schaakbond in samen werking met Vroom en Dreesmann N. V. organiseert op maandag 2 fe bruari a,s. weer de traditionale massa- simultaartvoorstelling, waarbij als „le raren" zullen optreden de Deense grootmeester Larsen, en Russische grootmeester Taimanov, onze eigen Jan Hein Donner, en voorts de „inter nationals" Hans Ree (kampioen van Nederland), Kick Langeweg en de jeugdige Jan Timman, die onlangs in het Hasting-toernooi zo'n magnifieke vijfde plaats bereikte. De seance vindt plaats «i de kantine van V. en D, Aan wezig zijn om 19.15 uur- Als uitzondering op de regel geldt' ditmaal dat de tv-curslsten en de huissehakers de voorrang genieten bo ven gerenommeerde clubschakers wat betreft hun, deelname aan deze simul taanseance, mits eexsfcgenoemden zich snel aanmelden. De aanmeldings adressen zijn: R. Leemans, Strevels- weg 47 tel (overdag) 251125; C. A. Vermeulen, A. v/d Graeflstraat 27, Zuid-Be ij erland, tel. 01806/536 (over dag 010-133680) en R. Dijk, Draken- stein 2, R'dam tel 177810. NA BIJNA VIJFTIEN weken op non-actie te hebben gestaan kwam Ruud Gee gistermiddag weef m een wed strijd uit. In Feijenoords oefenpartij tegen Fortuna Vlaardingen bewees hij het scoren nog niet verleerd te zijn. Hier maakt hij Feijenoords tweede doelpunt Doelman Eikelenboom valt tevergeefs uit. Willy Burgincijer VLAARDINGEN, vrijdag Op een van de bij velden van Fortu na heeft Feijenoord gistermiddag, zonder zijn internationals Israel, Jansen, Van Hanegem en Treijtel, met 3-3 gelijk gespeeld tegen dc Vlaardingse eerste divisieclub. Hoe wei bet niet meer dan een oefenpartijtje was en er nauwelijks ruchtbaarheid aan gegeven was, waren ruim 1500 toeschouwers naar' het veld van Fortuna gekomen. Onder hen bevond zich ook schuil gaande onder een grote pet Joop Brand, de nieuwe trainer van DWS. Zijn belangstelling en die van Ernst Happel ging in de eerste plaats uit naar Ruud Geels, die voor het eerst sinds vijftien weken weer meespeelde. De rossige Feijenoorder hersteld van een hardnekkige bekkenblessure maakte een fitte indruk. In de eer ste helft bewoog hij zich nog wat on wennig over de tamelijk goed bespeel bare grasmat, maar na de rust kwam hij cr steeds beter in en was hij vooral met zijn kopballen gevaarlijk. Door een treffer van Ove Kindvall uit ccn strafschop en een doelpunt van Geels uit een scrimmage nam Feijenoord, dat ook Franz Hasil weer in de ploeg had, een 2-0 voorsprong. Het goed partij gevende Fortuna kwam via Verweel uit een vrije schop op 2-1 en maakte na de rust door Koos de Gooijer gelijk. In een echte wedstrijdsfeer bezorgde Theuns vervanger van de geschorste Wery Feijenoord met een kopbal opnieuw een voorsprong, waarna kort voor tijd doelman Bert Kik - Feijnoords derde keus, want Pieters Graafland is ziek zich liet verrassen door een hard afstandsschot van Boon, 33. De opstellingen waren: Fortuna. Ëi- kelenboom; Baksteen, Boon, Pijl, Jop- pe (Kramer); Verweel en C. Bouman; Hordijk, De Vries, De Gooijer, Tou ting. Feijenoord: Kik; Romeijn, Lase- roms, Haak, Van Duivenbodej Hasil en Van Toorn; Theuns, Kindvall, Geels, Moulijn. Willy Burgnteljer, die afgelopen weekeinde bij de strijd om de na tionale titel in Deventer op een tc ïourstellcnde achtste plaats eindigde en haar plaats in dc definitieve kernploeg verloor, zal de komende weken toch in het buitenland rijden. De 23-jarige Nieuwveense is met dc 19-jarige Jan Palsma uit Goredjjk toegevoegd aan de zogenoemde jeugdploeg, die maandag voor een trainingskamp naar Inzeil vertrekt. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, vrijdag „De kernvraag is of de overheid ten aanzien van het ongeregeld luchtverkeer regelend moet optreden. Mijn antwoord is zonder aarzelen: ja. Wij kunnen het ons eenvoudig niet veroorloven om de opmars van het ongeregelde verkeer onge breideld over ons heen, te laten gaan". Dit zei staatssecretaris M. J. Keyzer van verkeer en waterstaat gisteren tijdens een persbijeen komst op Schiphol naar aanleiding van het veertigjarig bestaan van de Rijksluchtvaartdienst. De motivering van deze stel ling probeerde hij met enkele cij fers aan te tonen, In de eerste ne gen maanden van 1969 groeide het aantal passagiers op Schiphol in het geregelde Europese ver keer met 14 procent. Maar het ongeregeld verkeer in Europa nam in dezelfde periode toe met 47 procent. Voor het interconti nentale verkeer lagen deze per centages nog aanzienlijk verder uit elkaar, namelijk 10 procent en 84 procent. Het totaal aantal passagiers in on geregeld verkeer in deze periode op Schiphol naderde een miljoen, wat ongeveer een kwart is van het totale aantel passagiers op onze nationale luchthaven. Over landingsrechten in andere landen zei de staatssecretaris, dat deze nog méér dan in bet verleden m hoofdzaak kunnen worden verkre gen op een voor-wat-boort-wat-basis. In zijn betoog toonde de heer Keyzer zich ook een voorstander van inniger samenwerking tussen luchtvaartmaat schappijen en dan niet alleen op tech nisch maar ook op commercieel ge bied. Nogmaals legde hij er de nadruk op dat, voor wat aUes-inbegrepen-rei- zen in Europa betreft, men van over heidswege aan de norm van zestig Procent van het laagst vergelijkbare IATA-tarief zal vasthouden. Bedreigd Bit alles moét wel gebeuren omdat, zoals de staatssecretaris het uitdrukte i.de geregelde luchtvaart zich bedreigd voelt door de snelle groei van de on geregelde broeders". De staatssecretaris sneed ook het kapen van vliegtuigen aan. In de af gelopen twee jaar hebben zich 102 ge vallen voorgedaan; dat is drie keer zoveel als in de daaraan voorafgaande zeven jaar. De heer Key2er zei daar over: „Belangrijk is dat de staten in verkeer van de dag af, zo zei hij. Met de huidige technische stand van zaken is het mogelijk om gedurende korte perioden 24 toestellen per uur veilig te laten landen. Door in de komende vijf tot zeven jaar de radar en het computersysteem meer te laten inte greren en het aandeel van de ver keersleiding in alle handelingen terug te brengen, kan dit worden opgevoerd tot veertig machines per uur of wel één per anderhalve minuut. Hiermee zou dan op piekuren de tijdsduur van aanmerkelijk kunnen hun nationale strafwetgeving het ka- worden^crugcebra^t1 pen Memm"ïrEetr'slSfSe mee, dat met baar stellen. Er behoeft dan met lan- realiseren V3n dirt plan in het mid- ger te worden, gewerkt met artikelen die voor iets heel anders bedoeld wor den en waarvoor een straf geldt, die in geen verhouding staat tot het ge pleegde misdrijf." Hij herinnerde eraan, dat de minis- ter van justitie een wijziging van het wetboek van strafrecht heeft voorge steld, waarbij het kapen van een vliegtuig met maximaal twaalf jaar zou kunnen worden gestraft. Neder land werkt verder in ICAO-verband mee aan een spoedige totstandkoming van een verdrag, waarbij de bestraf fing van kapers internationaal wordt geregeld. Tijdens deze bijeenkomst besprak directeur-generaal W. J. Kruys van de RLD de mogelijkheid van een tweede nationale luchthaven in tie verre toe komst. De gedachte van een dergelijke tweede grote luchthaven in één van de IJsselmeerpolders is nu wel defini tief van dc baan, aldus de heer Kruys. Maar er is nog altijd geen beslissing genomen. Zelfs de mogelijkheid van een grote luchthaven in zee is niet uitgesloten. De heer Kruys meende dat het in de nabije toekomst mede door het voeren van een meer liberale internationale luchtvaartpolitiek mogelijk zou moe ten zijn, inter-Europees verkeer tus sen bijvoorbeeld Eelde en Noord- West-Duitsland, en Zuid-Limburg en Midden-Duitsland te onderhouden. Dat zou voor de nationale luchthaven een ontlasting kunnen betekenen. Verkeersintensiteit Over het sterk toegenomen lucht verkeer en de problemen die er vooral tijdens de piekperiode tussen tien en twaalf en veertien en zestien uur ont staan, sprak de lieer J. M. Smit, hoofd operationele dient van de luchtver keersbeveiliging van de RLD op Schiphol. Tussen tien en zestien uur speelt zich 44 procent van het totale den van de jaren zeventig een bedrag zal zijn gemoeid van ongeveer vijftig miljoen gulden voor het aanschaffen van nieuwe en aanvullende appara tuur. (Van onze correspondent) STADSKANAAL, vrijdag. - Twee nog onbekende mannen hebben gister middag rond vier uur een overval ge pleegd op de Raiffeisenbank te Nieuw Lande gemeente Oosterhessclen in Drente, Met een buit van rnim tien duizend gulden zijn zij in een auto verdd wenen. Omstreeks die tijd zat in de wacht kamer van de bank de wachtmeester eerste klasse W. Schuring van de rijkspolitie in uniform toen twee he ren zich bij hem voegden. Nadajt de politieman zijn zaken voor het loket had afgehandeld en het gebouw had verlaten, ging een van de mannen naar het loket en sommeerde' de kassier van de bank, de 33-jarige heer S. Uit slag, onder bedreiging met een pistool hem geld te geven. De heer Uitslag gaf het geld waarna de man het in een tas, die hij voor het loket had ge zet, stopte en verdween. Beide mannen zijn weggereden in een rode Fiat 600 met het kenteken 57-61-HE, naar de autoweg G 18 Hoogeveen-Nieuw Amsterdam. Het signalement van de man die het geld heeft meegenomen is: plm. 30 tot 35 jaar oud, heeft een blozend gelaat en draagt een bruine jas. Het signale ment van de andere man is niet be kend. TILBURG, donderdag N.V. Koninklijke AaBe wollen-stoffen en dekenfabrieken in Tilburg gaan. ongeveer 200 werknemers op korte termijn ontslaan. De aanzeggingen zullen vrijdag a.s. plaats vinden. Het bedrijf blijft op basis van een nieuw produk- tieplan met ongeveer 600 werk nemers doorwerken. De reorganisatie van de fabriek is nodig geworden door de felle concur rentie op de internationale markt. Het plan voor de reorganisatie is opgesteld door de heer T. Feenstra, die onlangs van de Koninklijke Nederlandse Tex- tiel-Unie is overgestapt naar AaBe. De vakbeweging is over de ontsla gen ingelicht. Premier De Jong: DEN HAAG, vrlldaE. Van 1956 tot op heden zijn geen vergunningen verstrekt voor de tdtvoer van wapens en munitie naar Vietnam, aldus heeft premier De Jong verklaard In ant woord op vragen van het Tweede Ka merlid Van der Spek (psp). De premier zei niet over gegevens te beschikken die aanleiding zouden kunnen geven tot het vermoeden dat uit Nederland uitgevoerde wapens en munitie een andere bestemming zou den kunnen hebben gevonden dan die welke in de uitvoervergunningen was aangegeven. ROTTERDAM, vrijdag. De heren van Rotterdam-Zuid hadden het ko mend weekend tegen Flamingo's moe ten uitkomen, maar omdat de Haar lemmers aan een buitenlandse trip be zig z(jn is de wedstrijd uitgesteld. In de dames-eredivisie gaat Juven ilis zaterdagavond op bezoek bij DED in Amsterdam. BOB ontvangt hekke- sluiterLandlust De wedstrijd in Oud-Beijerland begint om 19 uur. In het heren-rayon staat Juventus voor de lastige uitwedstrijd tegen BOB. De Schiedammers zullen moeten winnen, willen ze kanshebber voor de titel blijven. In het dames-rayon kunnen de RZ-dames alleen aan de kop van de ranglijst komen bij winst op Spa kenburg. De medegegadigde voor die toppositie, het Dordtse Rowic, is ko> mend weekeinde vrij. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. De amateurs verkeren nog in onze kerheid over de vraag of de win terstop ook voor hen tot het ver leden behoort. Op dit moment zijn de meeste velden redelijk tot goed bespeelbaar, maar als de re gen aanhoudt, komt het program ma opnieuw in groot gevaar. In de eerste klasse B waar op 23 no vember voor het laatst gespeeld is, staan de derbys OvermaasNeptunus en CW-De Musschen op het pro gramma. In het elftal van de Charloi- sers is linksachter Blok (enkelblessu re) vervangen door Schaper. Trainer André Corveleijn gelooft niet dat de onderbreking voor zijn team van nadelige Invloed is. „We hebben altijd aardig overwinterd", ze. hij. Als hel aan de heer J. J. Kamman, secretaris van De Musschen ligt, wordt er in de maanden december en januari helemaal geen programma vastgesteld. „Gezien de ervaringen in de laatste jaren moet er ïn die maan den een winterstop worden inge voerd", is zijn mening. De Musschen zal het, zoals bekend, voorlopig zonder "Wim v.d. Most (maagzweer) en wellicht voorgoed zonder Cor Boudesteln (medisch ad vies) moeten stellen. Trainer Piet Boekee van Overmaas („we zijn weer belust om te spelen") weet nog niet of hij over doelman Ton van Horik, die in. verband met werk zaamheden weinig heeft kunnen trai nen, zal kunnen beschikken. Zeker is dat Luthart en Eooymans niet van de partij zijn. Van Osch en Koonings zijn hun vervangers. De opstellingen: CW: Van Harren; Verhoeven, v.d. Hei de, Van Dijk, Schaper: Verhagen, Holier- ftoek; Dubbeld, Koster, Tump. Broekhui zen, DE MUSSCHEN: Zoeter: De Kok, Van Luljk, Verschoor, Boogert: Verschoof, Lan- ser: Van Uriel, Verhefj, Kruit, Waardhui zen. NEPTUNUS: v.d. Merwe: Keizer, Van Krimpen, Holzhauer, Ben Ouden', Krom me: Wolffers, v.d. Poel, Hoek, Schenk. OVERMAAS: Van Horik (of Meyer): Bourveris, KreJJermaat. Goedkoop, Van Osch: De Greef, Van Gelderen: v.o. Maas. Koonings, De Kreek, Kwist. (ADVERTENTIE) Van een fabrikant die- door stagnatie In de aflevering te kampen kreeg met ruimtege brek, kochten wij ean fantas* tische partij poiyaether matras sen voor één prijs." En.van.dat voordeel gaat U profiteren. 1-Persoons poiyaether matras: sen, ideale" licht gewicht ma trassen voor een gezonde nacht rust (prima vlakke ligging), overtrokken met terlenka, tin neroy of moliné. Deze matrassen koopt U nu in diverse unikleuren, ong. 11 en 12 cm dik, door elkaar "voor nog géén vier tientjes.' t-persoons poiyaether matrassen 80 x 190 cm ong Hen 12cm.dik terlenka tinneroy mollne Vrijdagavond om 6 uur begint op da eersta etage de oprui mingsverkoop van" 1-persoons poiyaether matrassan,overtrok ken met terlenka, tinneroy of mollne in diverse effen kleuren, 80 x 190 cm, ong. 11 of 12 cm dik, door elkaar) Elke vrijdagavond tót 9 uur open •puur van.de opruiming AIS Januari tot S februari Géén tal. of schrift: best. Om de Ophojfbeker (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Tot de laatste avond van de biljartwedstrijd om de Ophoffbeker had Post de beste papleren. H(j was nog ongeslagen, ter wijl zijn1 sterkste concurrent twee ruatchpunten minder had. Op de slot- avond kwamen de twee rivalen tegen elkaar uit. Post moest nu het onder spit delven, maar werd toch winnaar van de wisselprijs. Van tevoren was bepaald, dat btf een gelijk aantal xnatchpunten het percentage gemaakte caramboles de doorslag zou geven. Post maakte 94,38 procent van de te maken caramboles, terwijl Stolk tol 92,40 procent kwam. Hij was de man die in zijn eerste en de laatste paftü een serie van drie cijfers maakte, na- meliik 135. Het duel tussen Post en Stolk was het belangrijkste van de laatste wed strijd a vond. Horyon had geen moeite met Van Boehoven en Meeuwesen bleef op het nippertje. Breevaart, waardoor laatstgenoemde geen enkele keer won. De resultaten: Horyon 300 300 22 76 13.63 Van Bochover» 278 200 22 42 9.09 Meeuwesen 245 245 31 23 7.87 Breevaart 256 243 31 31 7,83 Stolk 295 295 19 135 15,52 Post 210 150 19 48 7,89 De eindstand: l. Post a 1050 990 137 48 7.22 2. Stolk 8 1475 1384 105 135 12,99 3. Meeuwesen 6 1225 1198 155 48 7,72 4. Horyon 4 1500 H60 139 84 8,21 5. v. Bocboven 4 1390 903 121 75 7,4S 6, Breevaart 0 1280 958 140 66 6.02 Op Oudejaarsavond (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, vrijdag. In het Huis van Bewaring in Schevenmgcn heeft zich op oudejaarsavond zo is eerst nu bekend geworden een opstootje voorgedaan toen een groep gedeti neerden weigerde op de voorgeschre ven tjjd van tien uur naar bed te gaan. De gedetineerden mochten op oude jaarsavond in drie groepen gedurende anderhalf uur in de recreatiezaal ver blijven. Toen de derde groep van voornamelijk jongeren omstreeks tien uur het sein kreeg om naar de cellen terug te gaan werd daaraan geen ge hoor gegeven. De gedetineerden wil den, omdat het oudejaarsavond was, tot na middernacht televisie blijven kijken. Na enig heen-en-weer praten ontstonden wanordelijkheden, wat tot hardhandig ingrijpen van het gevan genispersoneel leidde. Het duurde bijna een uur voordat de rust geheel hersteld was. VANCOUVER, vrijdag (UPI). Het Britse passagiersschip Oronsay ligt sinds woensdagavond voor anker in de haven van Vancouver (Canada) met de quarantainevlag gehesen, ter wijl artsen zoeken naar de bron van de tyfus-uitbarsting die volgens hen aan. boord heerst. Het totaal aantal ty- fusgevallen is nu gestegen tot 34. Be rederij heeft zelf de quarantaine op gelegd, omdat tyfus officieel geen ziekte is waarvoor quarantaine ver plicht is. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM/DEN HAAG, donderdag De Rijksluchtvaart dienst zal de Russische maatschappij „Aeroflot" geen toestemming verlenen om in opdracht van de reisbureaus Centouri,. De Magneet en Zuid-Europa Stichting vluchten op Indonesië uit te voeren voor een prijs die beneden de 2200 gulden ligt. Dit deelde ons vanmorgen een RLD-woordvoerder mee. Een Aeroflot-zegsman verklaarde, dat nog geen toestemming was gevraagd. „We. kunnen nu al stellen, dat niet gevlogen zal worden beneden het IA- TA~minimum. We houden ons strikt aan de richtlijnen, welke gelden voor ongeregelde vluchten", aldus de RLD-woordvoerder. De Russische luchtvaartmaatschappij is geen lid. van de IATA. De drie-reisbureaus willen tussen 8 mei en 24 juli twaalf charter-vluchten op Indonesië uitvoeren met toestellen van Aeroflot, Er zijn reeds 700 passa giers geboekt, die konden kiezen uit vijf tarieven. De duurste reis kost 2561 gulden (een week Bali en een rondreis van een week op Java); de goedkoopste 1583 gulden (negentien dagen in Djakarta). Daartussen ligt een reis van 1897 gulden (twee dagen Djakar ta en twee weken Bali). Een woord voerder van een van de reisbureaus schat, dat ongeveer honderd personen geboekt hebben voor een reis die min der dan 2200 gulden kost. De directies van de reisbureaus toonden zich vanmorgen verbaasd over het besluit van de RLD: „Uiterst vreemd, dat de RLD toestemming weigert, voordat die is aangevraagd", aldus een zegsman van De Magneet „De reizen gaan door", zo zei hij. „Een mogelijkheid is, dat we van een ande re luchthaven dan Schiphol vertrek ken, maar ik ben geen voorstander van een dergelijke oplossing. Ik vraag me af waarom de RLD de zaak zo op de spits wil drijven met beschermende maatregelen", aldus De Magneet. Ook een Centouri-zegsman ver klaarde, dat „de reizen in elk geval doorgaan". (Van onze correspondent) MEFPEL, vrijdag. De gemeenten in Overijssel en Gelderland zijn van plan hun administraties onder te brengen in een computercentrum. Het centrum zal worden gevestigd In Am- hem en zal waarschijnlijk begin 1974 gereed rijn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 4