Hoek m van Holland is bang Voor rijden onder invloed zes maanden geëist "im ROTTERDAMS DAGBOEK 6A 'ZO WORDEN WE GEEN BADPLAATS VAN ALLURE' ROTTERDAMSE NVY: NIEUWE BEDRIJVEN^ MOETEN ZUIDELIJKER ROTTERDAM RIJNMOND Warme ontvangst Verdeelde zeggenschap Niet in de haak Alarmklok DODELIJK ONGEVAL IN RIDDERKERK opruiming Vreemd „Diner Amicai" - Euromast - „Diner Amical" opruiming Sier-recltawsae 9nep9 Brief aan dagboek U opruiming _j)agina 4 - vrijdag 23 januari 1970 V.bn.T. L. van der Houwen, mevrouw M. L Jans enen B. Kleywegt. De mist beneemt de laatste da gen de bijna zevenduizend inwo ners van Hoek van. Holland hei uitzicht op de Maasvlakte, Het kan ze weinig schelen. Ze reke nen er vast op dat over twee jaar op het kale zand de staalfabriek van. Hoogovens-Hoesch staat. En ze zijn bang dat rook en stof, aangevoerd door de veel voorko mende zuidwestelijke wind, de frisse lucht zullen bederven en een eind zullen maken aan de il lusies ooit nog eens uit te groeien tot een badplaats van al lure. Hoek van Holland zal dan definitief weten dat het ook een - stukje Rotterdam is en dat zoiets consequenties heeft. Beloftenvan de Hoogovens-di rectie dat het bedrijf op de Maas vlakte het „schoonste van de we reld" zal worden. inderdaad een dure toezegging kunnen de ongerustheid niet wegnemen, „Na die voorlichtingsbijeenkomst (dinsdagavond j.l) was ik nogal geschokt, zegt wijkraadsvoorzit ter Leendert van der Houwen. „Ik was nog meer verontrust dan ik al was, 'valt VW-directrice mevr. M. L. Jansen hem daarin bij. Want ook htot schoonste hoogoven- Dedrïjf ter wereld zal luchtverontrei niging teweeg brengen, dat geven do -Hoogovens-deskundigen grif toe. „En xnen is er hier niet gerust op, ver klaart drukker N. van der Graaf, uit gever van. „13e "Vuurtoren", een plaat selijk blad dat regelmatig scherp van leer trekt tegen de bestuurders aan da Coolsingel; „men vertrouwt er niet op ■dat Rotterdam zijn uiterste best zal doen en harde maatregelelen zal ne men om die verontreiniging zo veel mogelilk te beperken". De kersverse actiegroep „Schone Radstad Zuid", een alliantie van een Rriellenaar, een. Maasdijker en Hoe-' ken die Kabeljauwse twisten met Rot terdam niet vrezen, formuleert minder voorzichtig: „Schadelijke gassen, stank, vuil, ijzerertsstof, roet, kolen gruis, waterverontreiniging, zwavel dioxide, zwavelwaterstof, fluor \vater~- stof, kootmonoxyde. kooldioxyde, ni- treuse gassen, chloor, lawaai, geel- "bruin© fcnikergcvaarlijke tcerwolken, diat behoort bij een hoogovenbédrijf." Aldus een pamflet met de veelzeg gende titel „Het is bijna te laat" dat op het ogenblik kwistig bij tien Hoek se winkeliers wordt rondgedeeld. Ini tiatiefnemer B. Kleywegt- ouchvoor- zittcc van de wijkraad zegt: „De ge- meenteraad beeft nog niet definitief 1 besloten dat Hoogovens zich op de Maasvlakte mag vestigen. Gebeurt dat toch, wat wij willen helpen te voorko men, dan willen we zoveel mogelijk V-druk uitoefenen opdat Rotterdam ge- dwongen wordt de scherpste eisen aan hiat bedrijf te stellen om htchtveront- reinigïng te voorkomen. De mensen moeten wakker worden gehouden en de heren in Rotterdam moeten niet denken dat ze maai- alles kunnen doen". Als burgemeester Thomassen op 24 V februari in een openbare wljkraads- vergadering in de Hoek „staalhard be weert dat er geen vuiltje aan de lucht is", zoals het pamflet voorspelt, kan hij op een warme ontvangst rekenen. Want bet lijkt erop dat de Hoog ovens-verontreiniging de druppel is die de emmer, gevuld met klachten over het Rotterdamse beleid, heeft doen overlopen. Klachten die allemaal be trekking hebben op een vraag: Wat is de toekomst van Hoek van Holland? Drukker van de Graaf: „Het ant woord op die vraag is jarenlang uitge bleven. Verder dan een woortwiikje van Rotterdam zijn we nog steeds niet gekomen. Goed, 's zomers mag de be volking zich "dan bijna verdubbelen door de komst van pensiongasten, kampeerders en de bewoners van do OüO gemeentelijke kamphuisjes bij het strand, er mogen soms honderddui zend dagbezoekers zijn, je kunt de Hoek moeilijk een badplaats van allu- re noemen. De badplaats Rotterdam heeft de boot gemist". VW-secretaris J, J. Reukema voegt cr pessimistisch aan toe: Met Hoog* oves in het vooruitzicht is de kans minimaal dat particulieren en vereni gingen nu nog hier zullen willen in vesteren.. Mevr. Jansen ligt toe: s zomers, maar pok 's winters komen hier hon derden, soms duizenden mensen kij ken naar het scheepvaartverkeer. Maar we hebben niet eens een flink hotel dat uitzicht op de waterweg biedt". Een complex van factoren heeft de ontwikkeling van Hoek van Holland, hetzij tot een badplaats-van-allure zoals Zandvoort en. Scbeveningen, hetzij tot de speeltuin voor „al die duizenden Rotterdammers van drie hoog" (mevr. Jansen) in de weg ge staan. Van der Graaf drukt het zo uit: „Er is geen gemeenschap in Nederland waar zoveel hoogmogendheden (hij gebruikt het woord consequent) iets te zeggen hebben als in Hoek van Holland." „Het Hoogheemraadschnp Delfland door JAN GERRITSEN bewiaokt zijn duinen-zekering zoals een leeuw zijn welpen. Andere duin gebieden zijn eigendom van het mi nisterie van Defensie, dat zodoende een Amerikaanse radarpost gastvrij heid kon bieden toen de Gaulle dc Navo de Franse gastvrijheid ontzegde, op allerlei terreinen langs de Water weg heeft Rijkswaterstaat zich genes teld en aan do gemeentelijke eigen dommen grenzen weer. stukken grond van de Rijksdienst der Domeinen, die volgens de annexatiewet van 1914, die Hoek van Holland bij Rotterdam voegde, verplicht is haar eigendom aan de gemeente aan te bieden tegen de .ver-voor corlogse prijs van 7Ms cent per meter. „Dat is natuurlijk een lachertje," zegt tuinder Van der Hou wen, die zich gelukkig prijst dat hij met zijn „kouwe kas" niet bijdraagt aan de SO2-verontreiniging, waarmee het aangrenzende WestTand zich een naam heeft verworven. Defensie, Domeinen, Delfland, alle maal moeilijke onderhandelaars, alle maal obstakels op de weg naar een werkelijke ontwikkeling van Hoek van Holland tot badplaats. Obstakels Tenslotte was er nog de. beruchte Kringemvet uit de jaren zestig van de vorige eeuw die bepaalde dat binnen 300 meter van het destijds gebouwde fort dat de monding van de "Waterweg bewaakte, niets mocht worden ge bouwd, dat tot 600 meter slechts hou ten optrekjes mochten verrijzen, dat van 600 tot 900 meter van bel fort al leen huizen een stenen fundering en een houten bovenbouw opgericht mochten worden en dat pas bulten dc 900 meterkring echte stenen huizen geoorloofd waren. Makelaar Kleywegt, wonend in een fraai stenen huis dat nog juist aan de limiet van deze antieke wet voldoet, maakt zich bijna tegen zijn zin in boos: „Jarenlang heeft Rotterdam be weerd dat deze wet de ontwikkeling in de weg stond. Ik geloof echter niet dat de gemeentebestuurders ooit een serieuze poging hebben gewaagd om het afschaffen van die wet te bewerk stelligen, Maar toen een Kamerlid er ooit eens vragen over stelde, duurde het maar een jaar en de wet was ver vallen verklaard. Defensie is volgens Rotterdam ook zo'n moeilijke gespreks partner, maar. toen Europoort gegra ven moest worden, viel. dat toch erg mee. Defensie bezat daar op Rozen burg. ook allerlei installaties en bun kers, maar die werden in een keer af gestaan, tegen betaling natuurlijk." Tegen betaling. Daarover wil ook Van der Houwen nog wel wat zeggen. „Het Is enkele malen gebeurd dat geld wat voor sport en recreatie was uitgetrokken maar aan de geul werd besteed. Omdat Gedeputeerde Staten het betreffende project niet goedkeur den. Maar ik vind dat toch niet in de haak." De wijkraadsvoorzitter noemt een andere plausibele verklaring voor het ontbreken van grootse Rotterdamse plannen voor Hoek van Holland, „Het Havenbedrijf heeft al jaren geleden ingezien dat er een aparte haven moest komen voor de Harwlch-boten, omdat de situatie op de Waterweg, waar deze schepen moeten keren, te gecompliceerd wordt. De veerboten zullen naar de Rijnpoorthaven verhui zen, als Rijnpoort wordt goedgekeurd. Maar zolang dat niet het geval is en vergeet niet, vijf jaar geleden werd er al over een Rijnpoorthaven gedacht heeft het Havenbedrijf altijd een alternatief in petto willen houden. En dat is de Noorderhaven, die tussen Noorderpier en het huidige dorp zou kunnen worden aangelegd." Van der Houwen is om die reden voor de aanleg van de Rijnpoorthaven tussen de Hoek en Maassluis, al zullen anderen een stuk bedrijvigheid wel missen. De goedlachse wijkraadsvoor zitter preludeert over wat er na die beslissing kan gebeuren: „Dan kunnen alle betrokkenen bij Hoek van Hol land om de tafel gaan zitten en ik heb ■er ook vertrouwen in dat Rotterdam dan ook werkelijk gaat handelen." Maar met welke conceptie van de Hoek voor ogen. Als centrum voor de dagrecreanten, die met het spoor naar het strand zullen kunnen blijven gaan dat staat vast of als badplaats a la Scheveningen, wat de heer Kley wegt voorstaat? Die vraag kan eigen lijk pas helemaal beantwoord worden als duidelijk is hoe de gemeente het Hoogovenprobleem wil oplossen. Van der Houwen heeft als suggestie: „Laat men net als bij Beverwijk en Heems kerk kunstmatig duinen opwerpen op de Maasvlakte om de industrieën aan het gezicht te onttrekken. Ik ben geen deskundige, voegt hij er ontwapenend aan toe, maar ik zeg maar zo, al heb je de lucht niet en je ziet de rook, dan ruik je het toch. En als ik van Hoog ovens hoor dat ze hun Maasvlakte staal 25 gulden per ton goedkoper kunnen produceren, laat het dan 24 gulden per ton. zijn om die duinen te kunnen aanleggen. Rotterdam moet inzien dat het een groter belang heeft bij een aantrekkelijk Hoek van Hol land dan ze op dit moment denken! Actiegroep-oprichter Kleywegt denkt minder gouvernementeel: „Bot terdam maakt ook een plan 2900, waarbij het zich van geen enkele grens wat aantrekt. Zo'n plan moet er ook voor Hoek van Holland komen en voor de hele kust tot Scheveningen toe. Langs de gehele kust moet de alarmklok luiden. De mensen moeten toch ergens ontspanning kunnen vin den? De hele kust moet een groot re creatiegebied worden en dat valt niet te rijmen met een Hoogovens op de Maasvlakte." Deze opvatting verklaart de overige programmapunten van „Schone Rand stad Zuid", zoals de voorlopige slui ting van de Gulf-raffinaderij, die zo veel frisse lucht in haar reclame doet. „Met de directie is bijna niet te pra te" vermeldt het pamflet, waarin voorts wordt aangedrongen op „uit breiding van de automatische controle op bestaande vuile industrieën" en „coördinatie met omliggende gemeen ten tegen Rotterdams (vuile) indu strie-expansie." Die expansie is bij bepaalde wind richtingen te merken aan de kwalij ke geuren van Gulf „al is dat sinds kort iets verbeterd" en van de ENCK, vertelt mevrouw Jansen, 'die zich nog de vrolijk verbrande gezich te herinnert van de vele honderden kinderen die lm de loop van de jaren de bekende bleekneusjes in de frisse Hoekse wind staken. „Vorig jaar Pasen nog," vertelt ze. „stapte ik uit de trein hier, tegelijk met een vader en zijn dochter. Een meisje van een jaar of acht. Papa, vroeg ze. Is het hier Hoek van Holland? Wat ruikt het hier lekker". ROTTERDAM. 22 jan. Prijsberieht van de Coöperatieve Tuinbouwveiling der Zulci- HoHandse Eilanden G.A.: Andijvie 325—139, rode kool 39—52, gele kool 2833. groene kool 29—53, boerenkool 1535, kroten 22 28, grote peen 1226, pret 50—81, alles per kg; selderij 12—28 p. bos, sla 14—23 p. St.. uien 49—72, spruiten Ia 7097, IB 82, ld 74—115: witlof Ia 120—144, Ha 92—120, lib 89—98, alles per kg. Aanvoer witlot 58 ton. St. Remy 80/85 88. 75/80 92—104 70/75 00— 101, 85/70 83—94. Cox's Orange Pippin 75/80 54—81. 70/75 46—71. 8S/70 30—45, 60/85 15—21, «lies per kg. Aanvoer 33 ton. Do- yenné du Comice 80/85 7075. 75/80 82— 100. 70/75 92—102, 65/70 74—90. 80/05 36—40. Aanvoer 7 ton, Winston 80/85 46—50. 75/80 7—53, 70/75 36—42, 65/70 24—31, Aanvoer 8 ton. Golden Delicious 80/85 29—39, 75/80 33—52, 70/75 28—41, 65/70 20—22. Aanvoer 35 ton. Conference 75/80 58—71, 70/75 58— 70. 65/70 54—88. 60/65 52, alles per kg. Aan voer 8 ton. Totaal aanvoer fruit 139 ton. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Tegen de 27-jarige handelaar Hendricus J. D. uit Ridderkerk, die ervan wordt beschuldigd onder invloed van alcohol op een viaduct naar Ridderkerk achterop een vrachtwagen te zijn gebotst waarbij zijn 53-jarige stiefvader Bart S. om het leven kwam, eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr P. A, H. Bos gisteren zes maanden gevangenisstraf en. vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. (ADVERTENTIE) Werkelijk fraaie overhemden, •met alle gemakken van niet strijken, graag gedragen en licht in onderhoudmogen wij de ze hemden uit de serie van rond de twaalf gulden wel noemen. Prachtige tricot Enkalcn Over-, hemden in diverse fantasie'des sins, met modern boord "en in prima model gesneden, een schitterend fijne kwaliteit, nu extra voordelig voor nog géén zes gulden. ploot Enkaio» Vrijdagavond óm 6 uur begint op de parterre de verkoop van prima tridot Enkalon overhem den in fijne méérkleurige streep- én 'ruitdessins en al ie courante maten Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming IS januari tot 5 februari Géén tei. of schrift, best. Verdachte zei dat op het moment van het ongeluk zijn stiefvader achter het stuur had gezeten. Samen hadden zc die dag verschillende café's bezocht en 25 a 30 glazen bier gedronken. Na de aanrijding had verdachte Bart S., die naar hij d'acht bewuste loos was, achter het stuur vandaan gesleept en was zelf op de plaats van de bestuurder gaan zitten om de mo tor af te zetten. Geen van de getuigen had echter iets van de verwisseling gezien, bo vendien leek hun öe ruimte in de auto te klein om met de bestuurder van plaats te verwisselen. „Ik vind het misselijk van verdach te om de verantwoordelijkheid van het ongeluk op zijn dode stiefvader af te schuiven" *zei de officier in zijn re quisitoir. Bovendien vond hij hét een zo duidelijk leugenverhaal dat het- in het nadoel van de verdachte moest worden uitgelegd. Het leek hem onmogelijk dat de verdachte in de korte tijd tussen het ongeval en het moment dat de getui gen de auto bereikten zijn stiefvader naar de andere plaats had versleept. Dc raadsman van verdachte mr G. Huygens ging vooral in op de medi sche kanten van de zaak. HU zei vreemd te vinden dat de verdachte slechts een klein wondje aan zijn kin had opgelopen en Bart S. inwendige bloedingen en vijf gebroken ribben. Dit wees er volgens mr Huygens op dat (niet zijn cliënt maar diens stiefva der achter het stuur had gezeten en bij de botsing het stuurwiel in zijn borst had gekregen. „Gebabbel," zo reageerde mr Bos op de medische uiteenzetting van de raadsman, „ieder kent de plaats naast de bestuurder als de dodemans- plaats". "Vele onderzoekingen hebben het gevaar van de plaats naast de be stuurder aangetoond, zei de officier nog. Mr Huygens vroeg tenslotte vooral op grond van de medische feiten vrij spraak. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Vol gens de NVV-bestuurdersbond Rotterdam is het wenselijk de in dustrialisatie in het Waterwegge bied voorhands te beperken tot de reeds aanwezige en gereser veerde industrieterreinen en nieuwe bedrijven naar het zuide lijk deel van 'Z. W.-Nederland te erwijzen. Het NW constateert, dat in het Waterweggebied eau verstoring dreigl te ontstaan tussen enerzijds het tempo waarin, zich de industrialisatie vol trekt en anderzijds het tempo, waarin de voor een goed woon- en. leefkli maat nodige voorzieningen tot stand komen. Deze verstoring dreigt o.m. volgens het NW door de sneüe technische ontwikkeling, de toeneming van de motorisering, de groei naar Europese eenheid, het ontbreken van een slag vaardig regeringsbeleid en de op zich zelf te waarderen dadendrang van de gemeente Rotterdam. Het NW vindt het noodzakelijk, dat de regering voor Z.W.-Nederland een ruimtelijk indelingsplan maakt en dat zij een overkoepelend bestuursor gaan voor dit gebied in het leven roept. Het NW doet de suggestie om de kosten van. allerlei infrastructurele voorzieningen, zoals openbaar ver voer, bruggen en de aanleg en ontslui ting van recreatiegebieden, mede te laten financieren door het bedrijfsle ven, b.v. door ean. bestemmingsheffing over het kapitaal dat wordt geïnves teerd in de ondernemingen die zich hiear gevestigd hebben, dan wel in de toekomst zullen vestigen en onder worpen zijn aan een mschcijvings- plicht in het handelsregister. Over de relatie wonen-werken zegt het NW, dat veel minder dan voor heen het accent gelegd dient te wor den op de afstand die er bestaat tus sen wonen en werken, maar veel meer op de tijd- die nodig is om het werk te bereiken. „Woonwijken in de onmiddellijke nabijheid van industrieagglomeraties dienen te worden afgewezen en, derge lijke reeds bestaande woonwijken die nen niet verder tc worden uitgebreid," aidus het NW. De hierboven omschreven stellingen zijn in een ledenvergadering van de NW-bestuurdersbond Rotterdam op 21 januari met algemene stemmen aanvaard. (ADVERTENTIE) Reserveer onder dit MOTTO en wij serveren u iedere dag vanaf 6 uur kostelijke keuzemenu's vanaf ƒ12,50 incl. bed.geld, B.T.W. èn uw ENTREE-BILJET. Telefoon 010-13 48 80. (ADVERTENTIE) U kunt Uw toilet nog zo hy giënisch schoonhouden, als' er een akelig-luchtje hangt).geeft dat toch een heel onaangename indruk; En het hoeft tegenwoordig he lemaal niet.»., niet zo'n handige spuitbus zijn alle, luchtjes" niet één trek aan het koordje*van de baan. Reuze bus Shiny toiletverver- sar) fijn geparfumeerd, nu voor no'g.gééh een gulden zeventig, 7QILET; extra grote bus Vrijdagavond om 6 uur begint In het souterrain'da Verkoop vah'deze extra.toy ale spuitbus Shiny'toilatspray, met trek*' automaat/per bus met een inhoud van- 15 ounces voor Elke vrijdagavond tot 9 uuropei^ Duur van de opruiming 15 jar mi tot 5 februari Géén tot. of schrift, best. /N de zesde klas van een openbare school voor basisonderwijs te Har derwijk vinden de kinderen dc TV-re- clame over het algemeen otizttr. Dat blijkt uit een bundel opstellen, die de heer M. J. Ampt mij ter inzage heeft gezonden. „Ze moesten het afschaffen, want ze verpesten het geld eraan," schrijft er een. Vooral het „witter dan wit" hangt de kinderen de keel uit. De kinderen zijn onomkoopbaar nuchter: ,jDat van Ajax met de wil te tornado, dat is niet waar. Draai je de dop eraf dan komt er geen tornado uit. De meeste huisvrouwen vliegen er in. Ik vind dat ze de Rautockttl uatt de re clame weg moeten doen." Behalve het witter dan wit blijkt ook de boterreclame de kinderen te vervelen „want dat is al zoveel keer geweest." „Ik ben de vergeterilc, maar mensen, laat 11 niet foppen ik laat myn moeder niet bedonderen." ZIET het, de Ster staat er slecht op; „Die reclame is alleen maar troep, soms is het leuk bedacht, maar meest- at is liet niet leuk." „Als er een vliegtuig vliegt met 7 Up, wie betaalt dat?" vraagt een in- quisilteue geest. Positie/: „De leukste reclame vind ik fijn, bijvoorbeeld van .dat schaap dat zijn wol geeft om dekens van te maken." Maar de dubbele witmaker, noemt dit kind „eigenlijk bedriege lijk". Zij voegt er aan toe„Mijn moe der heb altyd dezelfde wasmiddelen." SOMMIGE reclameboodschappen vin den de kinderen aardig. De ba nanen staan er goed op, maar dc was middelen worden afgekraakt. Tot op de.bodem. Aangenomen moet worden, dat wat de moeder van de umsmidde- lenreclame zegt doar de kinderen wordt ge-echood. Kinderen geloven b.v. niet, dat moeder, als cr Skip in huis is, «iet boos-zal zijn: „Als mijn kleren smerig zijn, is, is «itjn moeder evengoed kwaad." De lachende man van Chips krijgt opvallend veel kritiek en het napel- verhaal van Pril wijzen schier alle kinderen wet veel nadruk af als „flauwekul", „onzin" cn „bedrog". De campagne „Snoep verstandig" met een appel krijgt algemeen lof. DUIDELIJK is, dat kinderen de re clamestijl waar eigenlyk zó aan zijn gewend, dat wij hem als ge woon aanvaarden, volstrekt verwer pelijk achten: „De huisvrouwen worden gewoon weg voor het lapje gehouden. Ik vind, dat daar eens een eind aan moet ko men," schrijft er een - „Er zijn wel leuke bij, maar ook goeie stomme." „De zeeppoederdat is allemaal het zelfde." ,Ae was krimpt in een ander pro duct toch ook niet." - .Allemaal kwats." En deze: „Die reclame uit die cocos- noot is onzin, dat ka» niet - gewoon belachelijk." DAGBOEKSCHRIJ VER T>ESTE dagboekstri) ver, nu er alom ln de streekbladen veel aan dacht wordt besteed aan de gemeente lijke herindeling en alle voorpagina's zijn versierd met foto's van alle bur gemeesters, is het tijd dat ook üe be trokken bewoners iets moeten gaan ondernemen. Wederom dreigt een ernstige in breuk gemaakt te worden in de mede zeggenschap van tienduizenden bewo ners, die zich in de nieuwe randge meenten gevestigd hebben. Steeds duidelijker wordt door onze bewinds mannen gesteld dat al die duizenden zich maar hebben neer te leggen (zon der inspraak) by dc beslissingen be treffende de herindeling van gemeen ten, De mensen willen meebeslissen. Vaak hoor je: ik ben Rotterdammer cn ik wil Rotterdammer blijven. Al jaren wordt cr touw getrokken om Hoogvliet. Moet het Rotterdam blij ven? (Natuurlijk!) Of moet het h(J Poortegaal worden ingelijfd? Derde mogelijkheid: moeten Rhoon, Poorte gaal en Hoogvliet samenvloeien tot bijvoorbeeld Hoogvlletpoort. Voordat do bewindsmannen Van de verschillende wijken - hun voorstellen gaan verdedigen, zou het wenselijk z(jn dat de bewoners ook hun zegje zeggen. Daarmee voorkom je dat we eeu lr.ngc periode opgescheept komen zitten met een gemeentebestuur, met Wiens inzichten we het niet eens zl)n, We kennen immers maar al te goed de dictatoriale gezagsverhoudingen in kleine plaatsen, zoals het taboe om op zondag tc voetballen, geen televisie op zondag en geen recreatie. Gebeurt het toch, dan moeten de kleine gemeenten zich aanpassen aan de grote stroom nieuwkomers. Een ander punt, Zakenmensen mo gen niet gedupeerd worden, als zij een nieuw bedrijf opzetten, dat door de O De oud-artiestenclub Toy-toy-toy is voorne mens aanstaande macn- dagavond in café-restau- mt Du Nord de 74-jari- ge oud-musicus Karei Das van Gorp te huldigen in verband met zijn zestig jarig vakjubileum. De bijeenkomst begint om acht uur. - 6 Feu noodkreet, van de dierenbe» scherming aan de Abraham van Stolkweg. De hokken zitten weer overvol met dieren. Waag er eens een bezoek aan. De schilder Gerard Esser is onvermoeibaar in het verza melen van handtekeningen om de zee- hondenjaeht tegen te gaan. Indien. JJ heet met hem eens bent, kunt U een adhesiebetuiging sturen aan G. Esser, Queilynriraat 155 te Amsterdam. Q VV/AREMPEL die ambtenaren die op de achttiende maart zijn ingeschakeld bij het verwer ken van de verklezlngscijfers (Provinciale Staten) en derhalve niet kunnen genieten van de voet balwedstrijd Feijenoord-Vorwarts krijgen een compensatie. Was een belastingvrij bedrag voor deze avond «orst 25,—, nu krijgt men voor de werkzaamheden 30,—, Toch aardig nietwaar? grote gemeente wordt gecontroleerd cn de uitvoering van haar diensten wordt gerealiseerd. Voor toestemming en vergunning moet men echter te recht bü b, cn w» van de kleine ge meente. In dc praktyk komt het er dan op neer, dat vele vele >vcken, kostbare weken ook, verloren gaan voor heen en weer sturen van de gegevens en stuk ken. Ook met de wijkraden wordt het spelletje Poets gespeeld. De leden van de wijkraad worde» steeds voor Joker gezet als ze voor dc belangen opko men. Om al deze redenen Is het niet ge wenst, maar is het noodzakelijk dat de bewoners bijeenkomen, waardoor veel narigheid en ontevredenheid kan wor den voorkomen, Groeten, Hoogvliet e. H, 8- (naam en adres mij bekend). (ADVERTENTIE) Bent U we! eens i op die gewone vitrages en op zoek naar jets apartsdan is deze rijk geborduurde mystère vast Uw keus. Luxe broderie mystèrevan dub beldraadse Terlenka en mat ean rijk geborduurd dessin. Mét dubbele onderzoóm en in drie hoogtes, n.l. 160, 190 en 220 cm.,... nu door elkaar per meter voor nog géén zeven gulden. eenmalige aanbieding 160 cm, hoog 190 cm hoog' 220 cm hoog Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e;0tage de verkoop van' een bijzondere partij broderie my stère van dubbeldraadse ter lenka, met rijk geborduurd des sin en "dubbele ondarzoom, in de hoogtes 160,190 en 220 cm, permetqr- ïlka yrljdagavond tot 9 uur open Duur van de oprujmfng 1S januaritot 5 februari. Géén tal. of schrift best

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1