Excelsior begint in zijn kans te geloven ROTTERDAMS DAGBOEK YERÜKKELIJK GEVECHT VAN COR EVERSTEIJN de kroon Over trucjes en Notities wat nalatigheid <0ubf)ollanbse nette dames ROTTERDAM RIJNMOND BOB JANSE: 'DE JONGENS ZIJN AAN HET REKENEN GESLAGEN' Brief aan dagboek Rus Taimanov moest zes keer zwichten Doorgaan GVAV- Sparta nog onzeker 'Huizenaar' verloor van Duitsers Dormer speelt ook morgen simultaan ,Capelle' 40 jaar administratief medewerkster adm. medewerkster köQetaljel agiria 4"-_dinsdag 3 februari 1970 door DICK VAN DEN POLDER Toen liet bestuur van Excelsior enkele weken. geleden voor de wedstrijd tegen De Graafschap bekend maakte, dat iedere winst punt voortaan, met een extra-pre mie van. 50 gulden* zou worden gehonoreerd, indien promotie naarde eredivisie zou worden bewerkstelligd, haalden de spe lers de schouders op. De debutan ten in de eerste divisie namén weliswaar een zeer eervolle vijf de plaats in, maar de achterstand op Blauw Wit en Elinkwijk was zo groot, dat alle bespiegelingen over promotie onwaarachtig schenen te zijn. Nu we drie competitieronden verder zijn, staan de spelers van Excelsior er plotseling heel wat positiever tegen over. De achterstand op Elinkwijk is goedgemaakt en de Krallngers delen de tweede tot en met vierde plaats met Volendam, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, en de Zuilena ren die binnen acht dagen twee ge voelige tikken te incasseren hebben gekregen. Trainer Bob Janse: „De jongens zijn nu lang zo sceptisch niet meer. Na de overwinning op Elink wijk zijn ze aan het rekenen, geslagen. Ze beseffen dat er mogelijkheden zijn." Bob Janse zelf, in zijn uitspraken altijd zeer nuchter, probeert het vi sioen van de eredivisie voorlopig nog uit zijn geest te verdrijven. „Over een wedstrijd of vijf wil ik er pas over gaan praten. Er wachten ons een paar bijzonder zware weken. In de eerste plaats komt zondag FC den Bosch naar Woudestein, Dat wordt voor ons moeilijk, want Den Bosch speelt sterk defensief en als je geen doelpunt maakt dan win je niet. Vervolgens krijgen we drie uitwedstrijden tegen, DFC, Blauw Wit en FSC. Daar hoef ik eigenlijk niets over te zeggen. Tussen de bedrijven door moeten we dan bovendien nog voor de beker tegen Telstar spelen. Die beker vlakken we niet uit Stel je voor dat we winnen. Dan. zitten we bij de laatste zestien." En dan. gekscherend tot Eddy Treij- tcl, die juist Janse's sporthuïs aan de Costzeedijk binnenstapt: „Als Feijen- oord dan naar "Woudestein komt, krij gen jullie het mooi moeilijk. Ik zie het al gebeuren: ik laat Kwakkemaat te gen je oplopen. Joop Vervoort legt de Excelsiors trainer Bob Janse geeft instructies aan van links naar rechts; Theo van Toledo, Thijs Übregts, Hans Bassartt en Freek Mühlenbruch, bal op de stip en pats, Thijs Libregts schiet Excelsior naar 10." Bob Janse maakt graag gekkigheid. Zijn taktische praatjes zijn doorkruid met humor. Toch is voetbal een bloed serieuze zaak voor hem. Aan het be gin van iedere seizoen maakt hij sche ma's voor zich zelf op en o, wee als de prestaties onder zijn verwachtin gen blijven. Dan kan hij vaak onge nietbaar zijn. Bob Janse: „Ik had dit jaar op eer> gemiddelde van één gemikt. Met 25 punten uit 19 wedstrijden zitten we daar nu ruim boven, maar als debu tant in de eerste divisie mag je toch niet op meer dan een middenmoot- plaats rekenen! Natuurlijk heb ik dat tegens de jongens nooit verteld. Ik heb ze steeds voorgehouden dat ze veel meer konden bereiken. Spelers moet je belangrijk maken. Dat is een stukje psychologie. Een voetballer die eigen lijk niet meer waard is dan een 6, moet je wijs maken, dat hij een 8 ver dient. Dan gaat hij in zichzelf geloven en speelt hij veel sterker. Kijk maar naar jongens als Warnas, Strik, Bos kamp en Geilman van Feijenoord. Nu ze in hun nieuwe vereniging belang rijk zijn geworden, komen ze tot volle ontplooiing. Op Geilman ben ik een beetje trots. Daar wil ik gerust voor uitkomen. Hel opleiden van keepers is altijd een hobby van me geweest. Toen Bram- metje bij Excelsior kwam, was hij een wat weke jongen. Hij had altijd pijn. Als-ie even hard werd aangepakt, ging-ie op zijn knieën zitten en pinkte aog een traan weg ook. Maar je moet hem nu zien. Hij is nu bijna van de zelfde klasse als Schrijvers van FC Twente//. En met een knipoog naar Treijtel: „Als Feijenoord Geilman nog eens te rug zou halen, dan zou het tussen Eddy en Bram een hele strijd worden. Dat zou voor mij overigens niet zo leuk zyn, want dan heb ik Bram alleen maar voor Reije noord klaar staan maken.*' Bob Janse is niet blind voor de te kortkomingen van zijn ploeg. Hij weet dat sommige spelers wat gemakzuch tig en niet ambitieus genoeg zijn en bij tegenslagen te weinig fighting-spi rit kunnen opbrengen, maar nu hij alle eerste divisieploegen - op DFC na - aan het werk heeft gezien, is hij tot de conclusie gekomen, dat Excelsior voor geen enkele tegenstander hoeft onder te doen. Bob Janse. „Cok de spelers zijn dat gaan beseffen. Ze hebben wel eens ge dacht: die vent kletst maar wat maar nu beginnen ze in hun kansen te gelo ven. Vooral die overwinningen jn de uitwedstrijden tegen Fortuna en Elinkwiik zijn goed geweest voor het moreel." Bob Janse is van mening dat het straks voor een belangrijk deel van de factor geluk zal afhangen wie er naar de eredivisie promoveert. „Tussen de kop- en de staartploegen is lang niet zo'n groot versch'I als in de eredivi sie. De Graafschap is niet veel minder dan Blauw WH. Heracles heeft tot nu toe de beste indruk op me gemaakt. Toch zie ik geen oostelijke ploeg pro moveren. In het betaalde voetbal wordt de dienst uitgemaakt door" het westen. Voetballers uit het westen zijn veel brutaler dan jongens uit de provincie. Als Eddy Treijtel bij Prins Bernhard of de burgemeester op be zoek moet, doet het hem niets, maar Theo Pablplaiz loopt drie dagen te prakkezeren welk pak hij moet aan trekken." Excelsior heeft in de komende zwa re wedstrijden het voordeel dat het over verscheidene geroutineerde spe lers met eredivisie-ervaring beschikt. Bob Janse heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij graag met gerou tineerde spelers werkt „Geef mij maar spelers van rond de dertig. Die zijn tot rust gekomen, hebben zelfver trouwen en raken niet gauw in pa niek. De kracht van Excelsior is dat we op de sleutelposities ervaren, kna pen als Libregts en Tetter uo hebben. Voor de jongere spelers betekenen ze een geweldige steun.Vooral Aad den Butter en Bassant spelen daardoor dit seizoen bijzonder goed." 'LIET neppen gaat voort Een zéér oude en misse lijke truc is laatst weer opge haald wit het verleden: Een sterfhuis. Ochtend van de begrafenis; om elf uur zul len de auto's voorrijden. Om 10.45, dus een kwartier tevoren., belt een wat slordig geklede en gekapte jongeman, pakje in de hand, aan. Op de vraag wat hij komt doen zegt hij: „Meneer..(naam. overle dene) heeft dit vorige week besteld. Het fcost veertien gul den vijftig, kijkt u maar, het staat erop", „Wat is het dan?" ,pat weet ik niet, meneer, ik moest het alleen maar afge ven en het geld innen". n heeft meneer.naam overledene) het vorige week besteld?" Jongeman: jazeker". „Maar meneer X lag al van oktober af in het XYZ-zieken- huis, dus dat kan niet". Waarop jongeman met bijzonder veel spoed zich naar zijn bromfiets begeeft en daarop wegknettertMet het pakje. De bedoeling is natuurlijk, dat een familielid ander de druk en indruk van de om standigheden en in de behoefte de gestorvene als het ware een laatste dienst te bewijzen in de zak tastveertien gulden vijf tig geeft en het pakje weglegt. Dat dan later b.t>. een halve baksteen blijkt te bevatten. Hun materiaal halen deze misselijke aasgieren, -uit ouer- lijdensadvertenties. Alwéér waar wij op zullen moeten letten. 11 Wat anders. Nu is er een mogelijkheid voor bejaarden om tussen de middag voor weinig geld een goede warme maaltijd te nuttigen en nu ma ken ze er geen gebruik van. Nare zaak. Zeker voor het bestuur van de Rotterdamsche Studenten Sociëteit Hermes i» Kralingeu aan de Robert Bael- destraat. Al meer dan een half jaar bestaat er voor boven C5-jari- gen de gelegenheid om 's mid dags tussen twaalf en één uur warm te bikken in de mensa «a» deze sociëteit, maar ge middeld maken er maar zo'n 45 bejaarden gebruik van deze gelegenheid. Triest. Zeker als men weet dat de capaciteit van de keu ken te rekken is tot 500 war me maaltijden. De studenten nemen niet aan, dat er in Kralingen, waar óók een dienstencentrum ac tief ts, niet meer 65-plussers zijn die van deze service ge bruik willen maken. Zij wijten het aan drempelvrees en onbe kendheid met de situatie. Vervelend. Wanf de bejaar den moeten echt niet denken dat zij gedurende dat ene uur tje in het studentengewoel te recht komen. De sociëteit is, strikt gescheiden van de ver trekken, die door de studenten zélf worden gebruikt. En om de kosten behoeft u het ook niet te laten. De doorsneeprijs is 2,10 voor een warme maaltijd met verse groenten, vlees of «is en soep of een toetje. Wie minder goed bij kas i$, kan hetzelfde krijgen voor fl,50. Dat noem ik een geste. DAGBOEKSCHRIJVER „Er zal In Nederland wel nooit een kabinets crisis komen op grond van het bejaardenbeleid. De bejaarden zijn geen Interessante 'groep om Je voor uit te sloven. Je kunt als politicus klaar blijkelijk meer eer be halen al» Je luid verkon digt allea voor de jeugd te doen". Dra. A. M. A. Janssen, (in Trouw) TK. meen dat het de Neder landse Vereniging voor Voetgangers was, die in één van zijn jaarverslagen schreef: „Het is nu wel leuk en aardig om kinderen op school alles over het leven te vertellen, maar heeft dat wel nut als men er niet direct byvertelt hoe het kind in leven kan blij ven." Ik vond deze passage treffend. De Raad van Europa kenne lijk ook, want hij beeft zich over dit karakteristieke km- derprobleem gebogen met een toewijding die vermelding verdient, Eerste gegeven. De kindersterfte ten gevolge van ziekte is in de meeste Europe se landen gelukkig steeds min der geworden, wat niet weg neemt dat verhoudingsge wijs het sterftecijfer ten gevolge van ongevallen voort durend toeneemt. Francois Bernard, de advi seur bij de Raad van Europa, vraagt zich af waardoor het komt, dat kinderen zo ontvan kelijk zijn voor ongelukken. Het bedacht dit: „Veel aspec ten van het leven worden door volwassenen niet als gevaar lijk beschouwd, terwijl ze het voor kinderen, met hun onvol groeidheid, hun natuurlijke op- bezonnenheid en hun onver mogen om. de gevolgen van hun daden te voorzien wél zijn". Ik geef V hieronder, be knopt, een overzicht van het door de RvE opgestelde rap port, waarin op een rijtje ver meld staan de gedragingen van een kind, die het gemak kelijk tem prooi vallen aan on gelukken kunnen beïnvloeden. Honger en vermoeidheid (de meeste ongelukken gebeuren tussen 3 en 8 uur 's middags, als de school is afgelopen en veel vermoeide kinderen bui ten spelen, terwijl de moeders thuis bezig zijn). Chronische hyper-activiteit. Langdurige afwezigheid van de1' ouders (door scheiding, overlijden of ziekte) Gebrek aan ruimte ia huis, Geachte dagboekschrijver, rK lees dikwijls uw stukken met genoegen in het blad, dat ik al bijna zonder onder breking sinds 1945 lees. Ik meen dat u dikwijls erg ge waagd durft te sefcryuen missefttett is dat tegenwoordig erg modern maar sommige waarschuwingen tegen louche praktijken vind ik ten zeerste op zijn plaats. Met verwondering lees ik dan nu dat u schrijft dat men gerust colporteurs van een so lide uitgeversmaatschappij toegang kan verlenen. Ten eerste wie zegt dat ze van een solide zaak komen. Mag ik ook een recente geschiedenis ophalen van zo'n „solide uit geverij". In oktober '68 plan gemaakt naar Nieuw Zeeland te gaan om onze kinderen op te zoe ken. Gepland een jaar verblijf november tot november. Toch wel prettig een Neder lands tijdschrift daar te heb ben. Vragen daarom aan uit gever naar de prys. Antwoord: 57,20. Dit bedrag opgezonden met mededeling dat het voor één jaar is, omdat we na die tijd weer op de thuisreis hopen te zijn of alweer thuis in Hof land. Krijgen op 25 oktober van genoemde uitgevers de vraag voorgelegd of het voor een bestaand of nieuw abon nement is. Gewen titeuioe ge- gevens en horen niets meer, maar ontvangen in Nieuw Zeeland het bestelde blad. Bij onze thuiskomst in no- «ember 1909 krijgen we van onze dochter, die onze finan ciële zaken behandeldeóók een afrekening van viermaal 1 kwartaal gezamenlijk bijna f 60.noot abonnement wan het blad, omdat zij niet tuist of wij dat al betaald hadden. Ach, vergissen is menselijk, ondeugdelijke voorzieningen (oliekachels, gebrek aan kast» ruimte). Het staat er echt denk er eens over na. denk je en je schrijft even (22 nou.), maar je krijgt geen ant woord. Dan op 5 januari aan de hoofdredacteur aangete kend), je denkt dat zal wel helpen. Inderdaad een tele foontje of de beide abonne menten voor Nieuw Zeeland beëindigd moeten tuorden. Je verklaart het een en an der en dan krijg je de toezeg ging er nog wel een brief over te krijgen. Je bevestigt op 26 jan. het telefoongesprek en doet voor de zoveelste maal wederom alles uit de doeken en dan komt er eindelijk post wan de uitgeuer wan het tijd schrift. Hoera, denk je en wat vind je daneen stortingsgiro voor abonnement voor. het eerste kwartaal 1970. Dan breekt je klomp letterlijk. Dit betekent dus, dat er misschien nog steeds bladen naar Nieuw Zeeland gaan, nota bene naar een adres in Niemandsland, luant mijn zoon woont daar inmiddels al lang niet meer Wat moet ik daar nu aan doen? Straks sturen ze 'n jaar lang dat bfad, mant ze denken: 't Is toch betaald. V ziet wel je wordt niet al lee» „getild" aan de deur, maar ook door uitgeverijen waarvan je het in het minst verioacht. Ik geef u het adres en de naam van de uitgeverij, opdat niet andere bonafide er voor worden aangezien; het blad was de Panorama, uitge verij N.V. Spaarnestad. Hoogachtend, D. Kouwenhoven Lorentzlaan 37c Schiedam. (Geachte briefschrijver, dank «oor uu> brie/, dank «oor uw uiteenzetting. Het is dui delijk dat hier sprake is van een vergissing', die maar niet van ophouden weet. Vandaar dat ik de uitgeverij een exem plaar van de krant heb toege zonden. De mogelijkheid dat de zaken- nu „rond" geschreven worden, is niet uitgesloten. Dagboekschrijver). Van een medewerker ROTTERDAM, dinsdag. De Russische grootmeester Mark Taimanov (winnaar van het Hoogovenschaaktoernooi) heeft gisteravond in gebouw „Palace" aan den lijve ondervonden wat het betekent in Rotterdam simul taan te moeten spelen. Uren lang heeft hij moeten optornen tegen een niet onaanzienlijk aantal Rotterdamse hoofdklassers, die hem het leven zo zuur maakten dat h(j zoals de Leningrader zelf opmerkte de laatste twee uur „niets" meer zag. Toen hij na vier uur snelwandelen zijn laatste bord had leeggemaakt, kon hij nauwelijks nog op zijn benen staanhy bekeek zijn score en schrok toch wel erg. Weliswaar had Taimanov 20 partijen gewonnen, maar tegen mr. Sandifort, ir. Den Ouden, Van der Schee, BÖhm, De Zwart en Koppens bleek hij niet opgewassen, terwijl hJj voorts remises moest af staan aan Koevermans, Kouwenhoven, Roos, Van Es en W. van der Giessen. De Rus was duidelijk niet tevreden met zijn 73 procent- Hij had echter de meest sterke spelers tegenover zich. De Deense grootmeester Bent Lar- sen verloor niet een party. Hij won er 27 en speelde remise tegen mr. Mul der, Degeling en Damen, hetgeen 95 procent is. Aan de eerste borden van Taimanov en Lansen had burgemeester W. Tho massen de openingszet verricht. Jongsma en Timman bleven even eens ongeslagen. Jongsma won er 28 en speelde tweemaal remise. Timman won 29 partijen en maakte er een re mise. Jongsma 97 procent, Timman 98 procent(Ü). Van Geet: 27 gewonnen, 1 remise, 3 verb <B9 procent). Donner zegevierde 28 maal, speelde driemaal remise en verloor een partij (92 pro- ceht), terwijl Bouwmeester, die zijn „portie" het snelst naar binnen had gewerkt, 31 keer won en twee partijen verloor (94 procent). Het was de tiende keer'dat Vroom en Dreesmann een simultaanseance organiseerde. De voorstelling in ge bouw Palace waarheen noodge dwongen uitgeweken moest worden was de eerste van een serie, die de komende weken in' ons land zal plaatsvinden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM dinsdag. Er heerst nog onzekerheid over het feit of de competitiewedstrijd tussen GVAV en Sparta, die voor morgen avond in het Groningse Oosterpark op het programma staat, doorgang zal kunnen vinden. Aangezien het de laatste dagen in het noorden van ons land hevig geregend heeft, is het veld van GVAV op dit moment moeilijk bespeelbaar. Volgens Sparta's secreta ris betaald voetbal Cees van Riet zul len de Groningers alles in het werk stellen om de wedstrijd te laten ver spelen, Een definitieve beslissing hier over zal morgenmiddag genomen wor den. V door JAN D. SWART ROTTERDAM, dinsdag. Dat Cor Eversteyn het vak in zijn vuis ten heeft, is al vaak genoeg bewezen, maar dat Eversteijn inmiddels, letterlijk en figuurlik, is bevryd van een bos wilde haren, was voor het Rotterdamse publiek nieuw. In een matig gevulde Kivièrahal presenteerde de voorheen o.m. rij kelijk gebakkebaarde licht-welter (63kg) zich tijdens de ontmoeting tussen de Duitse boksvereniging Bayer Dormagen "(Keulen) en die van Theo Huizenaar door de gasten met 119 gewonnen als een meer dan volwassen pugilist, zowel uiterlijk als geestelijk. Deed Evcrsteijns kermis-stijUje tot voor kort nog wat al te „swingend" aa» f dikwijls ook tot ergenis van Hui zenaar) en doorkneedde hij zijn optre den graag met een tikkeltje show, gis teravond bi de party tegen Walsch. bokste hij rechttoe rechtaan. Voor minder flexibele tegenstanders moet het nachtmerrie zijp om tegen Eversteijn te vechten. De Rotterdamse A-klasser is mirakels vlug, ontwijkt op een. adembenemende wijze en werkt met zijn exclusiviteiten op de zenuwen van de ander. Aan Walsch was dat goed te zien. Hij koos uit pure wanhoop herhaaldelijk positie in het midden van de ring en volgde zo goed mogelijk de bewegingen van Ever steijn. Een enkel keertje bewoog Walsch zich ook buiten zijn dekking, maar juist dié brutaliteiten werden hem noodlottig. Voor zijn verrukkelijke show werd Eversteijn aan het einde van de avbnd beloond met de stljlprijs. De tweede Rotterdammer die terug mag zien op een clever gebokste par tij, is Stan v. d. Driessche, Zijn voe tenwerk en zijn strategie doen véél denken aan And Jansen, maar v. d. Driessche heeft op de prof dit voor: hü kan gegeven moment verdraaid goed doorgaan. Tegen Seekirchen ook. Van den Driessche is een typische punten-verzamelaar. Kun je aan som mige anderen duidelijk zien dat ze loe ren op èen k.o.. Van den Driessche zal geen onverwachte capriolen maken als hij weet dat hij op punten voor staat. „Ik heb het één keer gedaan en dat heb ik geweten" bekent hij. „Nu ben ik op mijn qui-vive; ik probeer do punten ook te tellen". Triest was het voor Theo Huize naar, dat Carel Jansen do derde Rotterdammer in dit gezelschap die met kwaliteiten is bevoorrecht, het in de ogen van de jury niet beter deed dan (de Duitse stijlprijswinnaarWil ly Mtihlenrad. Anders had de Duits- Nederlandse ontmoeting in een onbe slist geëindigd, wat, naar de mening van velen, do krachtsverhouding beter had weergegeven. Maar Jansen kwam niet verder dan een puntenverdeling, terwijl de zwaar-welter in zijn partij veel en veel meer initiatief had getoond dan *de ietwat „hangerige" Mtihlenrad. Een niet onaardige partij bokste ook de 18-jarJge Henk Stahl (B-klasser nog, in tegenstelling tot wat in het programma was vermeld) tegen de dertiger FJtz, die gisteravond zijn 134e wedstrijd bokste. Stahl verloor echter op punten, mede veroorzaakt door een verkregen openbare waarschuwing wegens afklemmen. Er viel gisteravond ook nog een k.o., naast twee technische. De Rotter dammer Luc van Schaik was het slachtoffer. Hij liep, juist in een ademloze opmars, tegen een verdwaal de stoot op van Lang en viel groggy tegen het canvas. Ovorljfo uitslagen: W. v, Poel verliest door tcchn. k.o van Nimtz; Van Tiggelcn W.o p. van Lützncr; G Bok wint door in- terv. scheidsr. van H. Mühlenradt; G. v. d. Poo: v.o p. van Flodter; Kiep<ke (gister avond vader geworden) verliest door een teehn. k.o. van Heisterbach. BOTTERDAM dinsdag. Do Ne- derlandse schaakgrootmeester Jan Hein Donner zal morgenavond in do sociëteit Koonolnia aan de Maurito- weg 29 simultaan spelen. De aanvang Is om acht uur. De voorstelling wordt georganiseerd door de' Rotterdamse studentensportvereniging Alias. Opge ven is mogelijk bij de heer De Kruijk, tcL 25 15 16. Donner heeft ook giste ren in Rotterdam simultaan gespeeld. Hij behaalde toen een percentage van 92 pet. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag Het be stuur van de voetbalvereniging Capel- le zal ter gegelegenheidi van het 40-ja- rig bestaan vrijdag 27 februari reci piëren in de aula van de Clooper-Ma- boschool, lkenlaan 83 in Capelie aan den IJssel. De receptje düurt van acht tot half elf. GEMEENTE ROTTERDAM OPENBARE KENNISGEVING Verkiezing leden Provinciale Staten van Zuid-Holland Deelnemen aan de stemming in een willekeurige gemeente De Burgemeester van Rotterdam brengt overeen komstig de Kieswet ter openbare kennis, dat in verband met de op woensdag, 18 maart 1970 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale Staten van Zuid-Holland, de kie zers tot uiterlijk op 4 maart 1970.aan de burge meester der gemeente in welker kiezersregister zij op 3 februari 1970 zijn opgenomen, schriftelijk kunnen verzoeken in een willekeurige gemeente van Zuid-Holland aan de stemming deel te ne men. Voor het verzoekschrift behoort gebruik te wor den gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. In de gemeente Rotterdam zijn bedoelde formu lieren verkrijgbaar tên stadhuize bij de secreta rieafdeling Bevolking, Burgerlijke Stand, Verkie zingen en Militaire Zaken, alsmede bij de hulpse cretarieën Hoek van Holland, Hoogvliet en Pemis en de hulpbureaus Hillegersberg, Overschïe, Prins Alexanderpolder en IJsselmonde. Rotterdam, 3 februari 1970, De Burgemeester voornoemd, W. THOMASSEN voor de boekhouding en loonadministratie. Geboden wordt prettig, zelfstandig werk te gen een goede honorering. Het bezit van het Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Tevens is er plaats voor een jeugdig Sollicitaties worden gaarne ingewacht aan ons kantoor Noordsingel 39. Mondelinge sollicitaties liefst na telefonische afspraak. Nr. 287425. GEMEENTE ROTTERDAM OPENBARE KENNISGEVING Verkiezing leden Provinciale Staten van Zuid-Holland De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland in de kieskring I (Rotterdam) brengt ter openbare kennis, dat de voor de kiezers toegankelijke zitting van het hoofdstembureau, waarin zal worden beslist over de geldigheid van de op 3 februari 1970 in de kieskring I (Rotter dam) ingeleverde lijsten van kandidaten, alsmede over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten, zal worden gehouden op vrijdag, 6 februari 1970, dek namiddags te 5.05 uur in het stadhuis. Rotterdam, 3 februari 1970. De Voorzitter voornoemd. W. THOMASSEN AARDCAS, lype 4AGM -7COOkc8l/u. V Druktoat» regel blok mat thermostaat en vankonwiekJna Ingebouwd In etooF senior fraaie xoparen frontdeur. Onafbrandhasr zwart gemoffeld, du# gaan ondwhoud. Hoogte: z. hond- graep 740 mm, GIVEG goedgekeurd en i l.ochr. aar. Prijs IncL BTW f 6»,—: OLIE-ul tv. typ» 2A f ESS,—, Levari no vla arkande Hendel. Vr. fold ar blJVAN GELDERS VER WARMING, Indusirlestr. 45, IJiruldon I tal. 02550 -14461. 1 Gevraagd voor een beurs van 16 t/m 20 fe bruari 1970 te Utrecht, enige Leeftijd 21—28 jaar. Voor het bedienen van bezoekers (koffie, fris dranken etc.) maandag t/m woensdag van 10.00 Ï°I io UUr' donderdag en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor vervoer van Rotterdam naar Utrecht en terug wordt gezorgd. Goede honorering. Aanmelden: N.V, Koeltechnisch Bureau Enge len Heere, Teiiingerstraat 57, Rotterdam. Telefoon 289520. U kunt vragen naar de heer zoun,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1