Nota-Fibbe (Rijnmond) als basis acceptabel 3 TSF 2 is kampioen T 8.8 'OPENHEID VAN BESTUUR' HEEFT OOK BEZWAREN Initiatief voorstel zal eerst onderzocht GEMEENTERAAD SCHIEDAM: 98 Mislukte PvdA-poging Ridderkerk buiten gewoon onleefbaar SCHIEDAM j GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 OVER DE EIND-STRUCTUUR LOPEN MENINGEN UITEEN SPIRIT MISTE EIGEN STIJL Praten over niets! 90 Fibbe spreekt op 16 april over „Rijnmond" Paasdienst in zaal Harmonie NPB-jeugdhuis Groenoord-mijlpaal Verkennen Ouderling Vlaardingen -won van Delta, 6-2 Ongeïnspireerd Juliana verliest van Sigi Sterk junioren- toernooi van Hermes-DVS Gemeenteprogram H. Willemse wint in eerste klas dam-toemooi van „Schiedam" K0ERÏEFSTERS Verhoeff dinsdag 24 maart 1970 pagina 5 (ADVERTENTIE) Feyenoord in de halve finale,.,.» deze feestelijke gebeurtenis vonden wij als Rotterdams wa renhuis wel een bijzondere aan bieding waard. Daarom verkopen wij nti voor zo'n voordelige prijs'een prach tig Feyenoord kussen in plastic Uitvoering. Op dit kussen een afbeelding van het Feyenoord embleem en aan de andere k3nt een leuke tekening van twee voetballers in de FeyenooTdktcureneen geweldig kussen voor elke Feye noord liefhebber (je van hét vaar de jonsenskatner} nu....» voor nog gó én viorgulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze prachtige plastic Feye noord kussens, met afbeeldin gen van het originele Feyenoord embleem en 2 voetballers, af meting van het kussen 38 x 43 cm nu TAFELTENNIS SCHIEDAM, dinsdag; Het tweede tafeltennisteam van TSF heeft, na een wal aarzelend begin, een royale 8—2 overwinning behaald op ATTC/Boot en is daardoor kampioen geworden In tic overgangsklasse. Een geljjk spel was overigens voldoende geweest. TSF 2 gaat nu trachten om in de pro- motiecompeUtic, die op 12 april be gint, de hoofdklasse le bereiken, om zo op het zelfde niveau le komen als bef eerste TSF-team, dat het kam pioenschap èn de eventuele promotie naar de Ere-klas, aan de neus voorbij zal gaan. Hans van de Broek heeft een unieke prestatie geleverd: hij heeft m deze competitie niet één wedstrijd Verlo ren! Een wedstrijdresultaat dus van 100%. Tegen ATTC/Boot verloor hij zelfs geen game. Ook Hans Krelscher, die de laatste wedstrijden steeds de plaats van Nol Braak innam, is steeds ongeslagen ge bleven en heeft zo een uitstekende co me-back gemaakt. In de wedstrijd tegen ATTC/Boot begon TSF 2 zwak, doordat Henk Eik mans van Roggeveen verloor, terwijl ook het dubbel onnodig werd ver speeld. De resterende wedstrijden werden echter alle gewonnen, Weinig belangstelling was cr voor bet uitgeschakelde eerste team, dat in anderhalf uur over een verzwakt Quick heenliep en met 100 won., TSF 3 verloor de laatste wedstrijd te gen Steeds Hoger TSB 3 met 3—7. Alle spelers moesten het afleggen te gen Ellen Klatt, de Nederlandse da- mes-kampioene; wel wonnen ze elk één partij. SCHIEDAM Geboren: Wjlhelmina J. M. v. F. W. U Alberts en C. J. Boller, Cetin z. v. R. Gbrcn en H Eriskirt. Johanna h d. v. at, Spaans en B. Hollaar, Jorrlt z. v, W. S. Hartog en N. H. den Breams, Jona than H. O. z. v. F. J. C. van Tilburg en C. U. M. Oomen. Overleden: P. A. Wiersinga, 73 jr, H. W. Ogllvie. SS jr. W\xW*vA/A/WV*s WWVWWW** G-, Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze f plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De gemeenteraad van Schiedam heeft gis teravond, door het aannemen van een motie-Rasman, de instemming betuigd met de „nota-Fibbe" inzake de structuur van het openbaar li chaam Rijnmond. In deze motie, die behalve door de heer J. Rosman (PCG) mede was ondertekend door ir. C. Boerman (pvda) en mevr. M. A. C. Taverne-van Campen (kvp) werd echter ook duidelijk ge steld dat de uitgangspunten van de ondersteunende fracties geheel verschillen, doch dat de promissen in de nota-Fibbe aanvaardbaar zijn, n.l, het houden van rechtstreekse verkiezingen, het toekennen van eigen financiën aan de Rijnmond, de toekenning van eigen taken en bevoegdheden en de institutionalisering van het overleg van de gemeenten. Slecht» dc fracties van de VVD en van dc CPN hebben Bestemd tegen deze motie, die ter kennisgeving zal worden gestuurd aan de Rijnmond-raad aan de raden van de gemeenten in de Rijnmond. Alle raadsfracties hebben de me- uilig over dc nota-Fibbe gegeven. Drs. J. II. Sosnons (pvda) vond dc nota „een goede opstap naar bet eind-sta dium". doch verklaarde óók dat zijn fractie uiteindelijk verder wilde gaan dan hetgeen In dc nota is gesteld, Op lange termijn zag hij als wense lijk voor dit gebied een scheiding tus sen een centraal bestuurlijk orgaan, dat alle bevoegdheden zou krijgen die nu bij de gemecreten berusten, terwijl voor de lokale organen of „sub-ge meenten" dc taken gereserveerd zou den moeten blijven „die dicht bij de bevolking liggen". Daarvan noemde hij meer in het bijzonder de uitbouw van woonwijken, de lokale recreatie en de vestiging van lokale bedrijven, het kleuter- en basis-onderwijs, ver zorging van hot sociaal-culturele „welzijn", maar ook een lokale secre tarie. De grote regionale taken zouden echter bij de Rijnmond moeten ko men. Mammoet-gemeente Dc heer Jf. Rosman. sprekend na mens PCG èn KVP gezamenlijk, noemde de nota „ecu lofwaardig en, moedig streven om een synthese op te bouwen, zodat het regionaal bestuur tol een betere taakvervulling kan ko men". Doch verder wees hij nadruk kelijk dc vorming van een „raam- moetgemeente" af en gaf verder te kennen dat dc vorming van „ccn vier de bestuurslaag" vermeden dient te worden. Hij was van mening dat zo'n mam- mootgemeente mot in staat zal zijn een goede relatie tussen bestuurder en bestuurde tot stand te brengen. Gezien de ervaring met de wijkraden zag hij ook niet veel in de ,<tém,toriaIe com missies" die volgens dc Gemeentewet mogelijk zijn om deze relaties te handhaven. Naar de mening van de heer Ros man zouden de gemeenten slechts die taken, (en dus een deel van de autono mie) dienen af te staan aan het regio naal bestuur, die in het regionaal be lang zijn. Over deze materie spreekt, dc nota zich mei uit. Fecleratie-systeem Drs. J. H outman (vvd) wees de nota-Fibbe geheel af en sprak zich uit voor het „federatie-systeem" zoals dat in Toronto bestaat en. naar zijn me ning, goed functioneert. Ook een rechtstreekse verkiezing van dc leden van de Rijmnondraad wees hij krach tig af. Ilij gaf cr sterk de voorkeur aan dat de gemeenteraden uit hun midden de leden van de Rijnmond- raad gaan kiezen. „De kiezers snappen geen laars van de hele Rijnmond", riep de heer Houtman uit. Daarom vondhij het juister dat de wél geïnteresseerde ge meenteraadsleden de Rijnmondraad kiezen. Bovendien zijn zij óók geko zen, zodat ze toch al politieke verant woordelijkheid dragen. Tegen de mammoet-gemeenten var de PvdA had hij zeer grote bezwaren, „Zó wordt Schiedam uitgehold!", vond drs. Houtman. Als al die «taken aan de Rijnmond worden overgedragen, wat blijft cr dan voor de gemeenten over? Goed gewerkt Dc beer B. E. Collé verklaarde dat de Rijnmondraad in dc afgelopen vijf jaar „redeljjk goed" gewerkt had, maar dat een aantal goede plannen van de Rijnmond gestuit waren op vooral financiële bezwaren van de deelnemende gemeenten. Wat de no ta-Fibbe betreft, was hij „er voor 40 pet. voor en voor 60 pet. tegen", zodat hij tegen dc instemmende motfe stem de. Mevr. J. H. H. Gerdink-Eggmk (psp) vond de nota „een goede ba sis", doch was verder van mening dat or veel meer taken aan de Rijnmond zouden moeten worden toegekend, o.a. de haven belangen en de toezicht op de Hinderwet. De heer A. Roede (bp) tenslotte was van mening dat de ge meenten de eigen autonomie moeten houden, doch er moest wel een over koepelend orgaan komen. VLAARDINGEN. Spirit miste ei gen stijl en dat ging ten koste van de bovenste plaats. Gehandicapt door drie invallers zag korfballend Spirit er geen kans toe om revanche te ne men op de destijds geldende nederlaag tegen DIO. Met 6—5 werd thans ver loren en deze nederlaag was zeker niet nodig geweest. Zaterdag a.s, speelt Spirit een uit wedstrijd in Rotterdam tegen Thor 2. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De ge meenteraad van Schiedam heeft In de vergadering van gister avond een unieke prestatie gele verd: er is een half uur lang ge praat over iets dat cr niet was! Door b. en w. was als punt op de agenda geplaatst een voorstel over het huren van een bedrijfs pand voor de VROM-dienst, welk voorstel later aan de raads leden zou worden toegestuurd. Dit is niet gebeurd en tijdens de vergadering trok voorzitter Roelfsema het voorstel weer te rug. Waarop mevr. Taverne van dc KVP protesteerde, omdat naar haar mening dit terugtrekken door de raad moest gebeuren en niet door b. en w. Omdat er hole- maal geen voorstel was, kon zij immers niet beoordelen of dat te rugtrekken terecht was of niet! Toen de fracties elkaar links en rechts om de oren gingen slaan met artikelen uit het Reglement van Orde. gaf weth. Scheffcrs wijzelijk een overzicht omtrent de redenen van het terugtrekken Terecht, zo bleek toen. Tja, als de verkiezingen na deren, is de Raad altijd opge wonden en strijdlustig! ROTTERDAM, maandag. Onge veer honderd bewoners van de te sa neren Fabrfeksstraat en Zwaanshals- kade hebben in een gezamenlijke brief aan b. cit w. gevraagd dc ver- huisvergoeding van duizend gulden te verhogen tot tweeduizend gulden. Zij willen dit geld ontvangen ruim vóór de verhuizing, en verzoeken te vens de mogelijkheid te openen van de gemeente een renteloos voorschot te krijgen met een lange looptijd. De bewoners stellen dat de gemeente moet zorgen voor een andere woning, „minstens van eenzelfde kwaliteit als. dc woning die wij nu moeten verla ten". (ADVERTENTIE) Uw dochter 2al een gat in de lucht springen, als ze deze leüke lakschoenen ziet, want ook kléine meisjes zijn dol op gróte mode. Op de schoenen-afdeling vindt U ze, deze zwarte lakschoenen met open hiel .en verstelbaar hielbandje, laag rubberhakje, voorzien van een klep metsier- perforatie en koperbeslag, nu voor extra faga prijzen- zwarte meisjesschoenen met open hiel 28 t/m 31 32 t/m 35 Morgenvroeg om 9 uur begint op de schoenen-afdaling de ver koop van deze zwarte meisjes lakschoenen met open hiel en verstelbaar hielbandje, voor zien van klep met sierperforatie en koperbeslag, in de maten 28 t/m 35. (Van een onzer verslaggevers) KLAASWAAL. Dc voorzitter van de Rijnmondraad, W. A. Fibbe, houdt op donderdag 16 april een le zing over „Met Rijnmond op weg". Hij doet dit op uitnodiging van Hoek se Waards Belang in het Wapen van Holland te Klaaswaal. Aanvang half acht. VLAARDINGEN. Op zondag 29 maart a.s. (eerste paasdag) wordt er weer een dienst gehouden onder aus piciën van de raad van de gemeen schap van kerken. Tijdens deze dienst, die om half elf in de zaal Harmonie, Schied.weg begint, spreekt kapelaan G. van Slobbe uit Vlaardingen over het onderwerp „Christenen eten eie ren". In deze zo snelle tijd is men ge neigd zich bijna alleen zorgen te ma ken over zijn maatschappelijke belan gen. Kapelaan Van Slobbe is, door zijn veelzijdige werkzaamheden o.a. ook op oecumenisch terrein, bij velen in Vlaardingen zeer bekend. Deze spreker wil nu op het feest van Pasen ons proberen te helpen door ons. op de hem geëigende wijze, duidelijk te maken dat, hoe belangrijk de maat schappelijke kant van het leven ook is, dit niet het allerbelangrijkste is. Aangezien het jeugdhuis aan do Lan ge Haven 103 van de Ned. Protes tanten Bond in Schiedam al lang niet meer geschikt is voor het doel en de jeugdgroep evenals de afde ling van dc V.C.J.C. toch een onder komen moeten hebben, is door de N.P.B. het pand Hoogstraat 167 aangekocht. Er zal nog het een en ander aan opgeknapt moeten worden, doch verwacht wordt dat het nieuwe jeugdhuis komend na jaar in gebruik genomen kan worden. Dit mooi centraal in de stad gelegen huis heeft door de grootte ver schillende mogelijkheden. Ook voor groepen buiten de N.P.B. Met de Doopsgezinde en Remonstrantse ge meenten te Rotterdam en met het hoofdbestuur van de V.C.J.C. is contact opgenomen om tot samen werking en tot een nieuwe opzet van het werk onder jonge mensen te komen. De Wijkvereniging Groenoord groeit voorspoedig en de „mijlpaal" van het 500e lid is reeds bereikt. Dit was de familie Van der Sijde, die daarvoor bedacht is met geschenken. Doch de groei zet nog verder door. Wat óók gegroeid is, dat is het bestuur van de wijkver eniging. Dit Is op de laatste verga dering met zeven leden uitgebreid tot vijftien. De heer K. Vlug is voorzitter gebleven, secretaresse is mej. J. J. ter Borg (B. Zweersplein 70, tel. 352429), penningmeester G. de Jager, Redacteur van „Groenoord Akkoorden" blijft de heer B. D. Roza, Jozef Oreliosingel 91, tel. 158247. In dit maandblad ook nog de medede ling dat aan dc Borodinlaan bij de Puccinistraat een dierenweide zal worden ingericht. Er komt een klei ne dterenbezeiting van bv, enkele schapen en geiten, maar in dc toe komst kunnen er mogelijk meer dieren bij komen. Het „spel van verkennen", uitgedacht door Lord Baden Powell of Gillwell, bestaat nu zestig jaar in Nederland. Wat uiteraard herdacht zal worden, ook in Schiedam met een „seout- week". Op zaterdag 23 mei houdt de Burg. van Haarengroep 4 een „presentatie-dag" voor de gehele Schiedamse bevolking en Groep 1 een week later een jaarmarkt, waarop ook een ieder welkom zal zijn. Op die dag zal Groep 8 trachten haar nieuwe groepshuis in het Pr. Beatripark to openen. Voor leden van de vier scoutmg-orga- ni sa ties in Schiedam organiseert Groep 4 bovendien op 23 mei een Disca-bal-champètre in het groeps huis ,,'t Raadhuys" aan de Schie- damseweg 200, bij de Sportpark- brug. De St. Jorisvierlitg krijgt dit jaar extra aandacht op 23 april; ge dacht wordt aan een ochtendbijeen- komst in het Julianapark. In de (hervormde) „Zondagsbode1' een verzuchting in dichtvorm over „De ouderling op pad" over de moeizame begeleiding van het ker kelijke leven. Een ouderlinge schrijft: „ik vraag me af, zijn we ook op de lüst van monumentenzorg geplaatst? De deur gaat nog wel open, al is het soms wat laat, dan hoor je/ „Kan u niet een andere tijd komen?/ Pa is niet lekker, nu kunnen we niet bomen"/ enmoe- dcr kan echt niet met u praten ze heb de zen uwe, misschien een keertje Ipter" „Ja, ik ben wel ge doopt, maar dal is zo lang geleden, ik doe nergens aan", maar eens is er voor haar gebeden „Waarvoor doen jullie al dat werk, ons zegt het niets, die hele kerk. „Sr valt tegenwoordig niets meer te loven" „Ik geloof niet meer in daar boven" „De kerk. is voor ziekelijke mensen die zijn misschien gebaat met Goddelijke wensen" En na zo'n avonds ga je maar weer met lood in je schoenen naar huis de mensen hebben geen tijd, kijken naar de beeldbuis Je legt alles neer voor God je Heer en de volgende week ga je maar weer. SCHIEDAM, dinsdag. Van- uit de gemeenteraad is een po ging gedaan om meer „openheid" te krijgen in het bestuur, door de raadscommissies voortaan in liet openbaar te laten vergaderen. Door de raadsleden P. Boschman, mevr. A. J. Tijsen-Jonker en A. Verlinde van de PvdA en mevr. A. C. M. Blauw-Rieu van de PSP is een voorstel van b en w gedaan om het Reglement van Orde van de gemeenteraad in -die zin te wijzigen. Het artikel 39 lid 2 van dit re glement luidt momenteel: „De ge- dachtenwlsseling in de commissie is vertrouwelijk." De vier raadsleden nu wilden dit lid gewijzigd zien in „De commissies vergaderen in het open baar, doch kunnen op voorstel van de voorzitter of één der leden met meer derheid van stemmen besluiten, dat met gesloten deuren zal worden be raadslaagd. In dit laatste geval is de gedachtenwlsseling In de commissie vertrouwelijk," Voor de wijziging hebben dc vier raadsleden de volgende argumenten aangevoerd. Verder democratisering vraagt om meer openheid. In het ge meentelijk bestuur moet daarom openheid regel worden en geheimhou ding uitzondering. In de Raad zijn de besprekingen soms vrij summier en de achtergronden komen vaak niet tot hun recht. De mogelijkheid tot ii spraak van de burgers wordt er door vergroot, doordat men tijdiger geïn formeerd wordt. Thans zijn er vaak grote plannen, die diep ingrijpen in het particuliere leven van de burgers, maar waarvan zij eerst veel te laai kennis kunnen nemen. De burgers worden zo voorts meer bij het bestuur betrokken, daar zij reeds in het beleidsvoorbereidende stadium zich een oordeel kunnen vormen. De gedachtenwlsseling kan hierdoor bevorderd worden, hetgeen bevruchtend kan werken. Ook het meer controleerbaar maken van be stuurstaken wordt er door bevorderd. Voorstanders Over dit voorstel, op het laatste moment ingediend, is gisteren In de raadsvergadering uitvoerig en zeer verward gediscussieerd. Alle fracties verklaarden grote voorstander te zyn van „openheid" en van vergaderen in het openbaar. Doch uiteindelijk hebben de indieners het voorstel toch zelf maar weer terugverwezen naar b. en w. voor verder overleg in de „com missie van advies en bijstand voor al gemene en bestuurlijke zaken", en voor het uitbrengen van een pre-ad- vies, Hot begon er mee dat mevr. M. A„: C. Taverne-van Campen, sprekend namens KVP èn PCG, een „voorstel van orde" indiende om het voorstel eerst maar eens te doen behandelen in de „commissie van advies en bijstand enz.", omdat het voorstel „niet rijp" zou zijn. .Links" stelde zich op tegen over „rechts" in de raad en het orde voorstel werd afgewezen met 19 tegen 17 stemmen. Toen mocht de heer Boschman zijn voorstel tot openbaar maken van de commissievergadering gaan toelichten, doch bracht weinig nieuwe ar gumenten naar voren. Enkele andere fracties begonnen al op die openbaar heid af te dingen, 50 commissies! Toen gaf burgemeester H. Roelfse ma heel zakelijk (want b. en w. hadden zich nog niet kunnen uit spreken over een standpunt) uiteen te zetten wat cr allemaal wel vastzit aan openbaarheid van commissie-vergade ringen. De Schiedamse raad kent na melijk in totaal een 50-tal commissies! Van de meest uiteenlopende aard. Dit geeft vele en grote problemen. Er moet vergaderruimte worden ge zocht. Er moeten huishoudelijke (re glementen worden opgesteld, alle stukken moeten verveelvoudigd worden en uitgedeeld, agenda's moeten bekend gemaakt en rondge stuurd en als het publiek komt dan kan het op het laatste moment weer worden weggestuurd, wanneer de ver gadering dan besloten kan blijken te zijn. Dus erg veel extra-werk voor te weinig ambtenaren, terwijl het inaar de vraag is of het publiek belangstel ling zal tonen. „Een kwestie van wennen", sputter de de heer Boschman nog legen, maar hü stemde er uiteindelijk mee ia, dat zjjn voorstel toch maar eerst grondig doorgepraat zal worden, voor het in dc mei-vergadering weer aan de orde zal komen. (ADVERTENTIE) VAARDINGBN. - "Vlaardingen won in Oolbhetispiaat mot 6—2 van de korfbalvereniging Delta en daarmede is Vlaardingen praktisch vrij van de gradatiezonen, terwijl Delta vaster op de onderste plaats is terechtgekomen. Vlaardingen. heeft nu namelijk 9 pun ten uit 11 wedstrijden; Noorderkwar tier 6 uit 11 en Delta één uit 9 wed strijden. SCHIEDAM, dinsdag Het eerste volleybalteam van Juliana, ongeïnspi reerd, heeft een 30 nederlaag gele den tegen hei op de tweede plaats prijkende Sigi, dat niet kon impone ren, doch weinig tegenstand kreeg van de Schiedammers. Het niet meespelen van aanvaller A ad Koremans bleek een groot gemis. Kennelijk waren de gedachten van de Schiedammers meer bij de komen de wedstrijd tegen Punch uit Castri- cum, waarbij min of meer de beslis sing zal vallen over het behoud van het hoofdklasserschap. Voor die wed strijd aanstaande zaterdag bereidt Ju liana zioh terdege voor. In de wedstrijd tegen Sigi geloofde Juliana zelf niet in winst. In de eerste set reeds scoorde Sigi punt op punt om met 157 te winnen. Pas In de tweede set begon Juliana te knokken; liep zelfs uit tot een 1012 en later 13—14 voorsprong, maar enkele fou ten deed Sigi de setzege helen met 1614. De derde set was een duidelij ke Sigi-aangelegenheid, ondanks de inzet van spelverdeler Jan Pols. Sigi won met 1510. SCHIEDAM, dinsdag Dc Junio ren-commissie van Hermes-DVS or ganiseert evenals in voorgaande jaren twee toernooien en wel op Goede 1 Vrijdag 27 maart voor A-pupillen en! C-junioren cn op eerste paasdag voor de A- en R-selectie junioren. De Schiedamse Scheidsrechtersvereniging verleent medewerking, zodat op beide dagen op drie velden gespeeld ban worden van half elf tot vijf uur. Het kunnen aantrekkelijke wed-; strijden worden, omdat teams uit de top-verenigingen van de Ere-divisie deelnemen, zoals Feijenoord, Ajax, Sparta, PSV en ADO, terwijl er 'ook sterke jeugd teams komen van SVV, Fortuna, DOS en. verder UVS en Ex celsior '20. Een van de grootste ama teurclubs uit Nederland de Esca/Vi- tesse-combinaüe uit Arnhem zal bijna traditiegetrouw aanwezig zijn. RIDDERKERK, dinsdag In Rid derkerk zijn de laatste dagen aan de lopende band autodiefstallen gepleegd, waarbij opvalt dat vooral de kleinere Fiats favoriet zijn. De wagens werden al dan niet met veel geweld openge broken. Met de meeste wagens werd ge reden. Een enkele auto die men niet op gang kreeg, werd ernstig bescha digd. In een geval betrof het geen Fiat De Triumph van de 25-jarige bedrijfs leider P. van W, uit Poortugaak die op bezoek was in Slikkerveer werd open gebroken. De man vond de wagen la ter terug niet ver van de plaats waar hij hem geparkeerd had. Er was onge veer honderd kilometer mee gereden. Een bedrag van ƒ350,- evenals de sleutels van het Rotterdamse bedrijf waar hij voor werkte, ontbraken. Daarna verdwenen er twee Fiats uit de Emmastraat 2 en 11 in Slikkerveer, die later werden teruggevonden. Een. Fiat 850 uit de Generaal Smutsstraat werd teruggevonden op de Maaslaan in Bolnes. Ook met de Fiat 850 uit de Prinsenlaan werd zo'n 100 km ge reden voordat men hem terugvond. Dan een Fiat 6Q0 die aan de Ring dijk geparkeerd stond werden vernie lingen aangericht, net als de 600 die aan dc Ringdijk honderd meter ver der stond. Aan een Fiat 600 die aan de Ring- «traat werd onder meer een slot uitge rukt. Aan de burgemeester De Zeeuw- straat in Ridderkerk werd een VW opengebroken. RIDDERKERK, dinsdag De ge meente Ridderkerk, met zijn buurt schappen Bolnes, Oosteedam, Rijs- oord, Slikkerveer en Ridderkerk, is een verbrokkeld gebied, zonder eigen gezicht en structuur, zonder duidelijk centrum ook. Ridderkerk heeft mede daardoor het beeld gekregen van een slaapstad, met inbegrip van de daarbij behorende gezapigheid, eentonigheid en verveling. Zo luidt het harde oor deel van de Ridderkerkse afdeling van D'66 over hun gemeente. Een plaats waar het woonklimaat „buitengewoon onleefbaar is", aldus bestuurslid jr. A. van Hengel. Dat staat ook tc lezen in het ge meente-program van dc democraten dat tijdens een vergadering in St, Jo ris werd vastgesteld. Toen werden ook dc kandidaten voor de gemeenteraad gekozen. Lijstaanvoerder van D'66 in Ridder kerk is de 32-jarige accountant W. Bakker. De tweede en derde plaats wordt opgenomen door twee vrouwe lijke Democraten, namelijk mevrouw K. J. Janssen-Hooghuïs uit Bolnes en mevrouw E. W. Seip ten Berge uit Ridderkerk. De leden en sympathisanten die met D'66 „open huis" hielden kregen nog meer felle uitspraken te horen van het bestuur. In het program schrijft men verder over de gemeente: „Ridderkerk zal zich erg moeten inspannen om als nog een goed woongebied te worden. De explosieve na-oorlogse groei en het min of meer bij elkaar horen van de diverse buurtschappen hebben hij gedragen tot een gedecentraliseerde ontwikkeling", aldus D'66, Voorbeeld Als voorbeeld van een wijk die vol- gestampt is met huizen .en waar de leefbaarheid nauwelijks aandacht kreeg van de overheid, noemde men Ridderkerk-Oost. Een D'66-er: „Rid derkerk- Oost is een rampgebied." "Een ander voorbeeld van hoe een wijk beslist niet moet worden opgezet vond de vergadering Bolnes. „Bolnes is oen. tussen Ridderkerk en Rotterdam ge mangeld gebied," In het program stelt D'66 verder dat alle bestuursvergaderingen openbaar moeten zijn. Ook die van burgemees ter en wethouders en de subcommis sies van de gemeentraad- Geheimzin nigdoenerij is volslagen uit den boze, vinden de Democraten. SCHIEDAM, dinsdag In het door de Damclub „Schiedam" georganiseer de dam-toernool om het open kam pioenschap van Schiedam, waarbij de heer J. C. Onink de kampioen werd, Is in de eerste klas de heer H. WlUemse, zoon van het bekende oud-raadslid en zelf student fysiologie te Lelden, winnaar geworden. Overigens pas na harde strijd. In de laatste partij heeft hij veel moeite ge had met de 16-jarige RudieNijhuis, die met zijn remise-partij tegen de win naar meteen zijn visitekaartje heeft gepresenteerd en volgend jaar onge twijfeld van zich zal doen spreken in het dam toernooi. De tweede plaats wordt bezet door de heer Breevoort, die zijn tegenstan der geen schijn van kans gaf en de volle winst voor zich opeiste, In deze klas moeten nog twee partijen, ge speeld worden, voor dat bekend wordt, wie de derde plaats inneemt. Het zal na Fasen worden. Het ligt in de bedoeling bij de Dam club om direct na beëindiging van het k&mpioenschapstoemooi te beginnen aan de eigen clubkampioenschappen. Gezocht wordt nog naar een mogelijk heid om een indeling te maken, die voor een ieder aantrekkelijk is, ter wijl toch snel een groep finalisten uit de bus komt. Vorig jaar heeft de af werking veel te wensen overgelaten. Personeel gevraagd De Sohiclammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- «wgers(storc) voor Schiedam en omgeving. Aanm. Hoog straat 76. Schiedam. Tel. 267270. des avonds na 7 u, tel. 155960. S020 Textielververjj Oostsingel 2 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p, mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17, Onroerende goederen en woonruimte gevraagd Slaapk. te huur m centr. verw. omg. station Schiedam, en dou che. Tel. 26.23-50. SO30 Foto, film en projectie Pasfoto's Waar terwijl u wacht. FOTO VAN VUUREN, Hoogste. 106, tel. 266720. Let u op juiste adres. si so Autoverzekering mot gratis rechtsbijstand 30% introductie - no-claim voor iedereen voor auto's tot 6 jaar oud. J. C. Brand, alle verzeke ringen. Mathenesserwefi 47a, Botterdam. Tel. O10- 371057, ook 'b avonds. Diversen tuingereedschap. spade S 4,95, ƒ5,15, Grasscharen ƒ5,45. Hezgesdharen j 8,35, Grasma chines v,a. ƒ37,95. Waar dat wiel draait. Hoogstraat 67-69. schledam. Tel. 28MJ36. S25Q

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2