Tan OVERTUIGING ONTBRAK IN SPEL VAN SW Feijenoord kon 'spion' Legia niet verontrusten van 3 98 van der Toom leidde Feijenoord B naar zege op Sparta Excelsior verdedigde voorsprong koelbloedig C0UZY Zege voor Duiuwijck VERLICHTiNGS-ORNAMENTEH 'Ridderzaal' voor Sparta Peter Pimim solliciteerde bij Feijenoord pag. 14 - dinsdag 31 maart 1970 LU HANS BENTZON ...slachtoffer... Veendam—Excelsior G~1 1) VEENDAM, dinsdag. Veen- dam en Excelsior hebben veel moeite gehad met de doorweekte grasmat en de krachtige wind. Beide ploegen deden er echter'-afc les aan tot genoegen van de 2500 toeschouwers en vooral Excelsior liet ondanks de opge wonden weergoden een goede in druk achter. Gedurende vrijwel de gehele wed strijd is Veendam sterker geweest, maar Excelsior bouwde onder aanvoe ring van de uitstekende Thijs Eibrëgts een solide verdedigingsmuur vobr doelman Bram Gellman op. Veendam kwam er niet door. Rustig en beheerst vingen de Rotterdammers de vele aanvallen op. Aan de andere kant vroegen de speerpunten Kwak kern» at en Van Toledo voortdurend de aan dacht van de Veendamsc defensie. Snelle acties, via dleptepasses, sticht ten voortdurend verwarring. War. Veendam .in de eerste helft; i— met de wind in de -rug niet gedaan kreeg, lukte bij Excels'iör wel. Tette- roo, Mühlenbruch, Kleingeld en de gebbreders Den Butter hadden een 'half uur lang vakkundig aanvallen van Veondam ontregeld, toen Bassant op liet middenveld de bal oppikte en zeer snel wist op i;e rukken. Van Tole do kan de vrije rul' Ve inlopen, werd door Bassant op n^.ot bediend en sbuurde vervolgens de Veendam-doel- man De Vries tevergeefs naar: de redhter-benederuhoek, 01. Mat deze stand Jcwam de rust en het einde. Want, Veendam fifn de tweede 'hCUfc ook probeerde, de Rotterdamse muur bleek bijzonder hecht gemetseld te zijn. Eén keer kwam Geilman wer kelijk in moeilijkheden. De bal ging ongrijpbaar langs hem heen, maar Tettero was zo attent om op de doel lijn aanwezig te zijn en het gevaar te keren. Tot uitvallen kwam Excelsior nau welijks meer. Vooral hot laatste kwant Li er moesten de tood-zwai'ten zich uitsluitend .tot verdedigen bepa len. Ze deden hat koelbloedig en gede cideerd, HAARLEM, dinsdag (ANP) Duinwijck heeft zondag het eigen in ternationale zilveren badminton tulp- toernooi, dat in de Duin wij ckhal te Haarlem werd gespeeld, gewonnen. DOS—Sparta 2—1 (0—1) door LUC VAN TOUR UTRECHT, dinsdag „Ik kom net van vakantie uit Isracl terug en ik heb daar zelfs geen vinger zien bloeden. Maar do eerste de bos te dag hier op het voetbalveld is het meteen helemaal mis". Aan het woord is dokter A. Querido, clubarts van DOS, die tijdens de wed strijd tegen Spaxta enkele keren op en neer moest tussen stadion -Galgenwaard .en het Diaconessenhuis, het dichtst in de buurt liggen de ziekenhuis. Drie spelers van DOS en een van Sparta kwamen gistermid dag onder medische behandeling. Van DOS waren dat Matthias Maiwald, Ton Nieuwenhuijs en Thijs Wijngaarde. BijSparta moest Hans Bentzpn na twintig minuten 'naar dè kbiit met een be schadigd1 scheenbeeh/V Na^ er 's avonds foto's waren gemaakt, kwam aan het licht dat het scheenbeen gebroken was. Bh DOS was Maiwald er het lelijkst Maiwald was er het lelijkst aan toe; H(J kreeg 'ria een botsing met KlUnjan" de' nopjes van de schoen' van de Spartaan 'tegen een' zeef gevoelig lichaamsdeel. „Het was afschuwelijk om to zien," zei dokter Querido. Het scrotum was gescheurd en de testikels hingen eruit. Gelukkig bleek in het ziekenhuis, dat niets Inwendig was beschadigd. Een paar hechtingen wa ren voldoende. Over veertien dagen denk ik hem weer helemaal fit te heb ben. .'.Ton- - Nieuwenhuijs' 'kreeg last- van ;eéh -trap tegeri. ,zü n/"; hoofd •eW heeft 'waarschijnlijk 'eenhersetischviddlng, Thijs Wijngaarde brak bij één botsing met Janusz Kovalik zijn neusbeentje. „Ja, er is veel te hard gespeeld, over en weer," was na afloop de me ning van zowel de spelers van DOS als Sparta. „En het is natuurlijk een goedkope uitvlucht, maar ik vind toch wel, dat dit d'e schuld is geweest van scheidsrechter Böosten. Hij floot wel ;.veel,..maar Jte.Lte ;.yeeLtóe„TerwijLwe „elkaar .op .het veld. naar .het leven stonden, paste "Hij de 'vÖördéelrègel toe. Kijk, dan 'vallen ér natuurlijk wel spaanders." Dat was de mening van Hans Eijkenbroek, aanvoerder van Sparta. DOS—Sparta was voor de 6000 toe schouwers een afschuwelijk slechte wedstrijd. Aanvankelijk leek het erop datde Rotterdammers gemakkelijk over- het .wankele,. I?OSzouden heen lopen',: LAl•i^aluzé.véfi!''i jiiinütëfi Tvbrtd - Klbnjan;y "^erva;;gapepd.-c- gat.;»o. in N.de-. Utrechtse:' vèpa^igifig' ën'hij';stuurde KowalÜc erin met een bekeken pass. Togen het schot van de Pool stond Van Ledden machteloos. Het begon er voor DOS nog triester uit te zien, toen eerst Nieuwenhuijs en later Maiwald geblesseerd raakten. Bij Sparta was Bentzen toen al vervangen door Hennle Weijs, Maiwald werd vervangen door Witzand, Nieuwen huijs werd in de tweede helft ingewis seld tegen Hardeman. Na de rust gebeurde eindelijk waar de technische leiding van DOS 'de ge hele week op had gehoopt. Een gewij zigde opatelling, met de Deen Steen- Olsen in het middelveld, greep de macht en liet Sparta niet meer in zijn apel komen. Al na drie minuten floot de gelijkmaker langs Van Bevaren. Uit een vrije schop kreeg Wellerdieck plotseling een niet te missen schiet kans nadat Nieuwenhuijs en Eijken broek elkaar uit de baan van de bal hadden geduwd. De kanaries hervonden na vele we ken weer het geloof in eigen kunnen en bleven komen. Een kwartier voor het einde sloeg Eijkenbroek in het strafschopgebied naar oen voorzet van Geurten en dat betekende een straf schop. Adelaar „Ik heb alleen maar gebeden, zo bang was ik, dat ik naast zou schieten" nam hem op zijn be kende manier, met de ogen dicht en zo "hard mogelijk. „Ik wilde wel op een "bepaalde hoek richten, maar ik zag Jan van Beveren iedere keèr op mijn ogen letten, Dan gewoon maar alles öf niets." Het was alles, tot dolle vreug de van de Utrechtse toeschouwers. Opstellingen: DOS: Van Ledden; Wijngaarde, Wellerdieck en Van Ou- denallen; Nieuwenhuijs (Hardeman) en Van Stijn; Maiwald (Witzand), Geurten, Steen-Olsen en Adelaar. Sparta Van Beveren; Walbeek, Vis ser, Eijkenbroek. Bentzén (Weijs); Van der Veen, Quant en Klijnjan: Ven nek er. Kowalik en Kristensen. ARNO Wellerdieck (rechts) veert en de stand op 1—1 gebracht, juichend op. Hij heeft zojuist Daar kunnen Walbeek (2) en doelman Van Beveren verslagen Eijkenbroek niets meer aan ver met een harde dreun onder de lat anderen. Telstar—SVV 2-0 (1—0) van onze correspondent VÈLSJSN, dinsdag. SVV heeft in'Velsen niét bepaald de indruk gemaakt dat het nog in lijfsbehoud gelooft, De 4000 supporters van Telstar hadden niets anders dan een fel voor behoud knokkende te genstander verwacht, maar wat zij te zien kregen, was een slap en zonder overtuiging spelend SVV, Zonder dat het eigen doel ook maar een keer werkelijk in gevaar is geweest kon Telstar zodoende naar een 2—0 zege uitlopen. Trainer Rlnus Gosens lijkt er rade-I loos van te worden. Met do grootste moeite is hij erin geslaagd zij" verde diging het nodige zelfvertrouwen te schenken. Dit deel van de ploeg en vooral doelman £d van der Roer bood de Velsenarcn ook redelijk te genstand, maar de voorhoede was daarentegen helemaal van slag. Uit pure wanhoop waarschijnlijk .verving cle Schiedamse trainer een kwartier voor het einde het eens zo 'gevreesde tandem Van Meeteren- Koud ijzer door het duo Rij kul ter-Van der Meer. Voor Telstar-doelman Van der Mee ren veranderde dat echter niets. Hij kon werkeloos blijven tóe zien hoe zijn ploeg de inmiddels ver overde 2-0 voorsprong consolideerde. Het eerste van de beide Velscnso doelpunten kwam na twintig minuten spelen in de eerste helft tol stand. De Vries en Bond overrompelden de S W-verdediglng, waarna Dick Beek (geen moeite njcér had Van der Koer - te passeren:.-.-!—0.-. In feite was-de strijd met dit ene doelpunt ai beslist, wont dat SVV nog in staat zou zfjn tegen te scoren, leek welhaast onmogelijk, vooral ook om dat het in de tweede helft tegen de felle wind in moest spelen. Aangezien Telstar ook al niet tot hartverwarmend spel kwam, viel er voor de toeschouwers weinig te genie ten. Geen gevaarlijke momenten voor de dooien en geon felle persoonlijke duels. Een kwartier voor tijd haalde een tweede Telstardoelpunt ge scoord door Van Essen definitief elke spanning uit de strijd. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Boo- gaerts, die con wel bijzonder gemakke lijke middag had. kwam voor iedereen als een verlossing. VOOR MENSEN MET SMAAK - (ADVERTENTIE) KEUZE Uit VELÉ STIJLEN BIJ 1e MIDDELLANDSTR.72 TEL, 010-235327 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Sparta heeft zaterdagmiddag tij dens de wedstrijd van het B-elf- tal tegen de Fcijenoord-reserves de „Ridderzaal" officieel aan de pers gepresenteerd. De „Ridder zaal" Is een niéuw „home" voor de spelers, 'dat onder de Kastéel- tribuae is aangebracht. Het is zo wel bedoeld als spelersverblijf op door-de-wcekse dagen, als voor ontvangstcentrum voor journalisten en andere genodig den tn weekends. Onder leiding van ex-Nephinus en ex-Gouda- trainer. Gijs Doolaard-hebben de spelers het vertrek voor een groot deel zelf ingericht.. De „Ridder zaal" hcVat oiai enkele leuke'zit jes. een biljart éeü bar en ccii Keuken. Binnenkort wordt ook een televisie en een stereo-instal latie aangebracht, De spelers van Sparta zorgen zelf voor de bedie ning, afwas etc. Het nieuwe ver blijf betekent dat de Spartanen zich na een wedstrijd niet meer in de zich, daarvoor niet lenen de kantinebehoeven op te houden: „Een voor Nederlandse voetbalbegrippe» unieke plaats", noemde Gijs Doolaard de „Rid derzaal" en daar .zei hij niéts te veel mee.'. Feijenoord—Go Ahead 00 door HANS REISMANN ROTTERDAM, dinsdag Na de laatste competitiewedstrijd van Legia Warschau voor de ontmoeting van morgenavond tegen Feijenoord, vorige week woensdag» voegde Ernst Happel Poolse journalisten toe dat Legia „in deze vorm geen schijn van kans te gen Feijenoord zou hebben." Ignacy Ordon, de :35-jarige.hulptrai ner van de Poolse kampioensploeg, die getuige was van Feijen- oords „generale repetitie" het duel met Go Ahead (0—0) liet zich zaterdagavond niet tol een dergelijke uitspraak verleiden, maar ook Ordon moet van dc tegenstander geen al te hoge dunk li ebbe n gekrege n De „Spion" van Legia zal met genoegen hebben geconstateerd dat van de voorhoede van de Ne derlandse kampioen weinig stoot kracht en gevaar uitging en dat het ook in de Rotterdamse defen- Dit was de mooiste kans van Feijenoord om langs Go Ahead te komen. De doorgebroken Ove Kindvall wordt door Gerard Somer vakkundig in de tang g&nomen, maar scheidsrechter Hoppenbrou-, wer wenste op de smeekbeden voor een strafschop niet in te gaan. sie niet altijd even best boterde. Feijenoord heeft ook tegen Go Ahead een levensgroot overwicht gehad mede te danken aan het defensieve spel der Deventena- ren maar treffers zijn ander maal uitgebleven. „Met het oog op de Europa Cup wedstrijd heb ik niets te zoggen", was zaterdagavond het verrassende com mentaar va-n Ernst Happel, „Iedereen beeft bet zelf kunnen zien, Doelpun ten, doelpunten, doelpunten. Daar mankeert het aan, In het veld hebbc-o we goed gespeeld. Beter dan de laatste weken. Feijenoord speelde tot de zestien meterlijn inderdaad heel wat aan trekkelijker en overtuigender dan de laatste tijd het geval ds geweest. Op vallendste man in de Rotterdamse ploeg was Wï-m van Hanegem. „De Kromme", ook ai enige tijd van slag, stoorde als -in zijn beste dagen en met de bal aan de voet was hij door nie mand „klein" te krijgen. Doordat Van Hanegem onvoldoende steun ontving, kon ook hij echter niet voor een be slissende opening zorgen. De voorhoede blijft Happels groot ste probleem. Minder zorgzaam be hoeft de Oostenrijker te zijn wat be treft de rechtsachterplaats, want „good-old" Guus Haak heeft zich te gen Go Ahead zeer goed geweerd. De Hagenaar gaf de snelle,roodharige Oeki Hoekema weinig kans gevaarlijk te worden cn ook in opbouwend op zicht verzette hü nuttig werk. Haa.k, na afloop: „Ik ben nr.et onte vreden. Natuurlijk was het een ge ruststellende gedachte dat het al vast stond dat ik er ook tegen Legia bij zal zijn. Maar daar staat tegenover, a<3s >ik als een krant zou hebben gespeeld, zou Happel me toch moeilijk kunnen handhaven. Daarom beschouwde ik deze wedstrijd "toch als een examen. Ik geef mezelf een zeven." Over het geheel genomen heeft Feijenoords defensie en n.;et al te sterke indruk gemaakt. Rinus Israel bag'mg enkele slordigheidjes, Eddy Treijtel was weinig betrouwbaar en Theo Laseroms kwam handen en we ten tekort om de snelle en gevaarlijke Uruguees Pepe Fernandez af te stop pen. Laseroma bofte dat scheidsrech ter Hoppenbrouwer doorgaans goed moedig op zijn unfaire charges rea- MDVKRTEime) beduidend goedkoper Bent U op zoek naar een paar moderne overgordijnen? We hebben ze nu. met een prijs voordeel van f 2,- per meter. Ovarflordljnttof Tn leuke hlpp» dessint en kleuren voor gordij nen die het goed zullen doen in 'Uw' huiskamer, slaapkamer of keuken, 120 cm breed, nu per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1b etage de verkoop V8n een partij moderne overgordijn- stof ïn leuke hippe dessins en kleuren, 120 cm breed, per.meter Ook maindagmorgtn open 'GiHJ W. of tchrlft ten. Henk Wery heeft uitgehaald voor treffen. Rechts Jan Veenstra. geerde, anders zou hel duel voor hem wellicht onplezierig zijn afgelopen. Hoewel Feijenoord het beste van het ap&l heeft gehad, kreeg Go Ahead de beste kansen op doelpunten. Drie keer verschafte de Deventer ploeg, gadegeslagen door o.a. de oud-trainers Fahdronc en Brand en de nieuwe man Barry Hughes, zich een unieke moge lijkheid doeltreffend uit te halen. Te hegirmen na een half uur. Doelman Eddy Treijtel, bij het Legioen (nu 40.000 man sterk) lang met zo geliefd als Ecïdy PG. sloeg finaal onder een vrije trap van Van Tilburg door, maar hij had het geluk dat De Goede de door Hookema teruggebrachte bal naast hei onbeschermde doel schoot. Na rust kwam Feijenoord twee keer goed weg. Eerst schoot Fernandez na een schitterende actio van de goed spelende De Goede in vrije positie naast en vervolgens, vlak voor tijd, moest Treijtel zich zowei voor de voe ten van De Goede als voor die van Hoekema werpen om zijn ploeg voor een nederlaag te behoeden. Feijenoord is niet zo dicht bij een treffer geweest, of het moést het mo ment zijn, dat Ove Kindvall door aan voerder Gerard Somer in hot straf schopgebied gevloerd werd. Dat ge beurde na een magnifieke dioptepass van Van Hanegem en een slim tikje' van Henk Wery. De heer Hoppenbrou wer wuifde alle appels voor een pe nalty «venwel weg. Kast nog te vermolden dat behalve Van Hanogem ook W;m Jansen goed op dreef was, hetgeen n'et gezegd kon worden van Franz Hasil en Coen Moulijn. Dc Oostenrijker raakte in de tweede helft lelijk in ademnood en Moulijn had geen schijn van kans te gen zijn sterk spelende bewaker Dick Schneider. Kindvall (zoekend naar vorun en zelfvertrouwen) en Wery slaagden er niet in om di.t „verlies" op te vangen. een schot, dat ook geen doel zou (Van onze sportredactie) - ROTTERDAM, dinsdag Peter Pumm, Oostenrijker van geboorte en speler VBn de Duitse Bundesligaver- enlglng Bayem MUnchen, is via een voetbalmakelaar iri contact getreden mat Feijenoord. Pumm, die enkele malen in het Oostenrijkse elftal heeft gespeeld, onder anderen samen met Franz Hasil, Is 26 jaar oud en hij speelt zowel rechts- als linksachter. Volgens manager Guus Brox is er geen sprak« van dat er onderhande lingen gaande zijn over een eventuele transfer van Pumm naar Feijenoord. „Hij heeft bij ons gesolliciteerd", al dus de heer Brox. „Wat er nu verder gaat gebeuren kan ik op dit moment nog niet zeggen". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Het voorproefje van de zondag te hou den derby Sparta-Feijenoord, het duel tussen de B-elf tallen, is zater dagmiddag op het Kasteel in het voordeel van Feijenoord geëindigd. Het reserveteam uit Rotterdam-Zuid versloeg de tweede, keus van Sparta in een slechte ontmoeting met 2—1. Alle doelpunten werden na rust gescoord. Makty van der Toorn, een van Feij enoords meest belovende jeugdige spelei'S, heeft een groot aandeel in de zege gehad. Na een kwartier spelen in de tweede helft schoot hij zijn ploeg naar een voorsprong en tien minuten later gaf hij een praohitige voorzet op maat, waardoor Henk van Leemvcn, bij de „verste" paai staande, Feijen oord naar een 2—0 voorsprong kon koppen. Weer tien minuten later bracht Sparta de spanning terug. Na een voorzet van middenvoor Bert Jansen kon linksbuiten Cor Pot de balg onge hinderd langs Eddy Pieters Graafland werken. Verder zouden de Spangena ren niet komen. Het was een verdien de zege van Feijenoord, dat het groot ste deel van de wedstrijd het initiatief heeft gehad. In Almaar hebben AZ'6? en SW, deeld. Ér werd niet gescoord. De scanden: 1» kla» Feyencord 22 33 SW 22. 22 Volendam 2l 33 AZ '87 22 20 Ajax 21 29 MW 22 19 Telstar 22 2e NSC 20 18 Den Bosch 22 28 GVAV 22 15 Holl, Sport 21 25 Blauw Wit 12 14 DWS 22 24 NAC. 22 15 Sparta 21 23 PSV 20 13 ADO 21 23 FCS 20 9 2e Klas 8 Roda JC 21 31 RBC 22 22 Haarlem 22 30 HDVS :i 21 Fort. V!. 22 30 RCK .21 20 Helm. Sp, 21) 3D DFC 22 19 Excelsior 22 20 ZFC 21 17 14 NOAD 22 25 Willem U 21 Limburgia 23 25 Baronie 20 13 EDO 22 23 VolewlJckers 21 9 Eindhoven 22 22 VVV 22 3 1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 6