De bibliotheek wil zijn een gastvrij informatiecentrum w Vlaardingen verkoopt grond aan nieuwe Matex N.V. ^cielaa ik mm nnoK GESPREK AAN VOORAVOND BOEKENWEEK SCHIEDAM OOK EEN CATALOGUS VAN BOEKEN DIE ER NIET ZIJN Man slipt door glad wegdek Informatie Vraag en aanbod Begin van brand in woning 7000 bij inbraak gestolen Mag alles? Televisie DE SCHIEDAMSE SCHILDER CEES ROOT MET Z'N IJSJES Gevonden voorwerpen Apotheekdienst P. van der Kuy arts in Kethel overleden NA LANGDURIG DEBAT Wijkraad Hoogvliet sprak over kinderdagverblij ven FIETSERS EN- BROMMERS irt ZUID-HOLLAND GEEN HINDER VAN ELKAAR KOERIERSIERS MPAH001-PÏB5 GEMEENTE SCHIEDAM vrijdag 3 april 1970 - pag, 5 e KETTINGBOTSING VOOR STOPLICHT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Voor het stoplicht op de Bug.1 van Haarenlaan bij de Parklaan heeft zich gisteren een kettingbotsing voorgedaan, waarbij de 24-jarige J. B. van D. verwondingen aan het gezicht opliep. De man is in het Gemeenteziekenhuis behandeld. De botsing ontstond doordat een auto bus en een pesonenauto niet tijdig stopten en tegeh twee stilstaande au to's botsten. 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In de Oranjestraat is gisteren de 4l-jarige W. van Doorn met zijn motorfiets ge slipt op het door opvriezing glad ge worden wegdek. De man is met klach ten over pjjn in de linkerzijde in het Gemeenteziekenhuis ter observatie op genomen. Wat is de betekenis van het boek voor de bibliotheek en wat is de betekenis van het boek voor de boekhandel? Aan de vooravond van de Boekenweek van 4 tym IX april hebben we met de heer W. F. van der Bleij, directeur van de Gemeenschappelijk Openbare Bibliotheek van Schiedam een gesprek over deze vragen. Een gesprek en dit verhaal daar over dat min of meer fn de plaats Is gekomen van andere activiteiten, die de leiding van de bibliotheek ter gelegenheid van de boekenweek zou hebben ontplooid, als niet de reorgani satie van het bibliotheekwezen in Schiedam kort voor de boekenweek te veel tijd en aandacht had gekost. Het is uiteraard niet de eerste keer dat men bij de bibliotheek over deze kwestie praat, maar het probleem is niet alleen het antwoord vinden op de vragen over de betekenis van het boek; de moeilijkheden beginnen pas als het antwoord is gevonden. Want met dat antwoord moet de bibliotheek gaan bepalen, hoe het beleid van boe ken aankopen, voorlichting geven enz, zal moeten worden gevoerd. Dat er over die problemen al is na gedacht, blijkt aan het begin van. het gesprek in de ruime directeurskamer van de bibliotheek aan de Lange Ha ven, waar het een gezellige rommel is en waar de boeken hoog tegen, de wanden zijn opgestapeld. De heer Van der Bleij: „Wo hebben met de boekhandel geen gemeenschappelijke belangen naar het publiek toe, maar we werken natuurlijk met hetzelfde object. Na tuurlijk heeft een boekhandel ook ideële motieven, maat wat ze in de winkel hebben, hebben ze om te ver kopen. Het is in de bibliotheek niet zo, dat als er geen vraag is naar een boek, we dat boek ook niet kopen. In tegenstel ling tot de boekhandel geldt voor ons niet alleen de kant van de vraag, maar ook de kant van het aanbod. We moeten klaar zijn voor alle potentiële vragen, maar ook voor vragen, die nooit gesteld worden." Mejuffrouw Knippers valt hem flaarin bij: „Onze taak is het scheppen van dc mogelykbeid tot kennis nemen van informatie, afgezien van het feit of cr gebruik van gemaakt Wordt, De boekhandel vraagt zich in eerste instantie af of er afzetmogelijkheden zijn". Uiteraard begrijpen de beide bi bliotheekwerkers best, dat de boek handelaar moeilijk anders kan. Ze zouden echter ook graag zien dat in het belang van de lezer de boek handel wat meer informatie over het boek zou kunnen, aanbieden. Ze den ken in de vorm van een recensie over het boek, die in de winkel aanwezig zou zijn. Om die reden het kunnen geven van zoveel mogelijk begeleiding aan het boek vraagt de héér Van der Bleij zich af of het niet misplaatst is, dat alle soorten boeken bij bijvoor beeld de kruidenier te koop zouden zijn. „Als er bij de kruidenier boeken zouden liggen, die hetzij literair zijn of die begeleiding nodig hebben komt het consumentenbelang in de knel". Mejuffrouw Knippers: „Nu liggen er bij de kruidenier over het alge meen geen. boeken die begeleiding no dig hebben. Het gaat daar echt meer om ontspannïnplectuur die je zo even meeneemt. Maar ik vind als er werk zou liggen van bijvoorbeeld Michiels, "Wolkers, Hermans, dan zou je die boeken degraderen." Da beer Van <ier BleU komt no- even terug op het probleem van vraag en aanbod* „Als we voldoende geld zouden (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De brand weer heeft gisteren in de Paulus Pot terstraat het begin van een bmnen- brand moeten blussen. De brand was ontstaan doordat de bewoonster van het pand, de 31-jarige weduwe A, V.-P. in enigszins overspannen toe stand wat kinderspeelgoed in brand had gestoken. Een in. de nabijheid wo nende zuster van de vrouw, die ge waarschuwd werd door het zoontje van mevr V.-P, is het huis binnenge drongen nadat ze een ruitje in de keu kendeur had ingeslagen. Nadat beide vrouwen de woning verlaten hadden slaagde de brandweer er in de brand te blussen- (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In het ar chitectenbureau Sprayt en Den Buiter is vannacht ingebroken. Door een raam aan de achterzijde van het pand te forceren slaagden de daders er in het gebouw binnen te dringen. Ver schillende ruimten werden doorzocht en uit een. kast in een van de kantoren werd uit drie geldkistjes ca ƒ7000 ontvreemd. hebben, zou de kwestie of er vraag is, helemaal geen rol spelen. Met een be perkt budget moet je uiteraard veel meer wikken en wegen, wat je aan koopt en. wat niet." Terug naar de begeleiding van het boek. Met een kort maar sprekend voorbeeld schetste de nog maar sinds kort in Schiedam benoemde directeur van de bibliotheek wat de moeilijkhe den zijn: „Dat sterk erotische boek van Pau line Bé age l'Histoire d'O is hier ge rangschikt onder de psychologische roman, maar dacht u dat het daar in. de stationskiosk onder gerangschikt is? Kijk, een groot aantal boeken hebben een begeleiding nodig. We moeten zorgen dat de mensen weten wat ze lezen, maar we moeten natuurlijk niet onze persoonlijke mening over het boek geven." Ter illustratie haalt hij een kaartje tevoorschijn met een korte recensie van l'Histoire d'O; een recensie die besluit "iet een aanbeveling het boek te lezen, maar met de restrictie „Wie al zo ver is." Met deze kwalificatie is de heer Van der Bleij het helemaal niet eens: „Wie bepaalt of iemand ,al zo ver is' en wie bepaalt wat daar onder ver staan wordt. Er moeten xedcensies ko men van vakspecialisten; in het geval van l'Histoire d'O wil ik een beoorde ling hebben van een psycholoog. Als hij een positieve waarde aan het werk toekent, wil ik het boek opnemen, ook als hij er honderdduizend bezwaren aan vindt kleven. Maar dan moet ik die bezwaren ook aan het publiek ken baar maken. Wij zien de bibliotheek als instel ling ter bevordering van het algemeen welzijn; met andere woorden we moe ten mee helpen bouwen aan de maat schappij, om nu maar eens wat zware woorden te gebruiken. Als deskundigen zeggen, dat bepaal de boeken bouwstenen zijn voor de maatschappij, dan wil ik ze opnemen in de collectie. Wat ik ook wil, zegt de heer Van der Bleij en hij geeft daarmee een voor een buitenstaander verrassend gezichtspunt," is een catalogusappa raat van de boeken die ik niet heb. De mensen kunnen, dan zelf besluiten of ze die boeken toch willen kopen in de boekhandel. De mens is wel mondig, maar niet deskundig", waarna hij zegt gelukkig te zijn met de mentaliteitsverandering die gaande is, om de mensen alleen maar te informeren over de boeken en ze zelf te laten beslissen of ze het al dan niet willen lezen. Een vraag, die na deze uitspraak onmiddellijk rijst is, of je alles mag verharen, of verkopen, wat ver- koop/verhuurbaar is? De heer van der Bleij; „Nee dat vind ik niet juist" en daarna lachend: „Nu wilt u natuurlijk een verklaring hebben. Kijk, gesteld, dat men tot de conclusie zou komen vooropgesteld dat zoiets mogelijk is dat een be paald soont pornografie werkelijk ge vaarlijk is voor de volksgezondheid. Mag dat dan nog verdocht worden?" Mejuffrouw Knappers blijkt dat niet primair te vinden. Ze zegt: „Er is een behoefte aanwezig en in die behoefte wordt nog niet voorzien". Dan volgt een discussie over de behoefte aan pornografie van de Nederlander, waarom hij niet zo gemakkelijk een sexboekenwinkel durft binnen te lo pen en waarom hij wel een sexboek in een. erkende boekhandel durft te_ ko pen, waarna de heer Van der Bleij het thema kernachtig afsluit met: „Er zijn genoeg boekhandelaren, die vijf jaar geleden geen pornografieta feltje in de winkel hadden en die dat nu wel hebben. En waarom? alleen uit h andelsoverwegingen1 Adjunct-directrice mejuffrouw Knippers, die zich voornamelijk met dc boekbegeleiding zal bezig gaan Kouden, komt daar nog even op terug: „Vroeger was een bibliotheek een boekverzameling. Nu is het een infor matiecentrum geworden. Ook het ka rakter van de nieuwe bibliotheekge bouwen is veranderd; het is veel ope- nener geworden, met veel meer ra men". Ten slotte nog een vraag over de invloed van de televisie op het lezers bestand van de bibliotheken. De heer van der Bleij: „Nee, de belangstelling is door de televisie beslist niet minder geworden; 'als je het op een grafiek zou uitzetten, zou je zien, dat de lijn van het lezers bestand evenwijdig omhoog loopt met het aantal geregistreerde televisiebe- zitters. Het is misschien wel leuk om te vermelden, dat er sinds het samen gaan van de rooms-katholieke en de gemeentelijke bibliotheek nu meer le zers ai ju bij de jeugdbibliotheek, dan vroeger bij de twee bibliotheken sa men". Terwijl we afscheid nemen over handigt mejuffrouw Knippers een paars luciferdoosje met daarop in. wit te letter: TJ bent welkom in de open bare bibliotheek. „Dat geldt voor u," zegt ze, „en dat geldt voor iedereen". Van de jeugdige Schiedamse kunstschilder Cees Bouw zal zijn „blauwe wereld" worden tentoongesteld in de expositiezaal van De Doelen in Rotterdamtot 22 april. Plaatselijke vermaardheid kreeg Cees Bouw toen hij in 1963 als twintigjarige de Galerie Honger stichttein een kale garage onder in eert keihard blok flat woningen in Nieuwland. Met dat hongerwilde hij de aandacht vestigen op de vermeende culturele armoede in Schiedam. Deze simpele galerie werd snel een trefpunt voor jonge en onbekende kunstenaars, die er gelegenheid kregen tot exposeren. Maar ook de vermaarde rotaprenten van Aad Velthoen kregen hier een eerste expositie in het Waterweggebied. Verder was Bouw beslist niet afkerig van „stunten", zoals het in het openbaar verbranden van schilderijen. Daarna ontwikkelde Cees Bouw zich tot een belangrijk schilder. In 196S kreeg hij een eigen expositie tn het Stedelijk Museum Schiedam, op twee Salons van de Maassteden is zijn werk geaccepteerd. Ha een periode van Cobra achtig werk, kwamen de koele composities, met een menging met pop-art, waarbij later nog een derde dimensie met herkenbare vormen komt. Laatstelijk hebben de ice-creams zij» belangstelling gekregen. Vandaar deze foto van Cees Bouw achter 'n ijsje. Museum-directeur Han sPaalman za- Izatcrdagmiddag om half vijf de expo sitie in De Doelen officieel openen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: zwarte kinderportemonnee met inh.*, autosleuteltje; briietui; bou giesleutel; Frans studieboek; grijze wollen sjaal; rood kinderwantje (L.); Post Kethel; 1 paar herenglacës; bruin suède kinder schoentje. Te bevragen bij de vinders: grijs katoenen jongensbroek, M. K. Otter- loo, Leliestraat 14; zwarte herenhand schoen., v. d. Laan, Heemskerkstraat 40; autostep, Benock, Vlaardingardijk 113b; grijs cahier, Zandbergen, Valae- riusstraat 40; monsters van vloerbe dekking, P. de Regt, Nieuwe Maas straat 126a; vuilnisemmer, Sig. Maga zijn de Beer, 's-Gravenzandestraat; motorhelm, Esbach, Gordonstraat 46b; duimstok, de Roo, Beierlandsestraat 43; etui inh. 2 sleutels, mevr. Egberts, Hoofdstraat 39; bos sleutels, Weeüa, v, d. Duljn van Maasdamstraat 23; bank biljet; P. Brouwer, Gr. van Prinsterer- laan 25; bankbiljet, B. Matthijs, prof- Treublaan (tel. 263744); zilveren ket tinkje, P. Brouwer, Gr. van Prinste- rerlaan 25; trouwring, mevr. v. d. Kamp, Jozef Oreliosingel 149 (téL 154593); donkere herenportemonnee met inh., Aleman, Schiedamseweg 185 Vlaardingen via Pol. Vlaardingen; dubbele fietstas met inh.. fam. v. d. Tempel, Talmalaan 4; kinderporte monnee met inh., Sonneveld, van Leeuwenhoeckstraafc46; zwart-witte gladharïge hond, S. van Dongen, Leib- nitzstraat 20b. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: wït-zwart hondje met riem. SCHIEDAM, Apotheek Evers, Lan ge Haven 81, tel. 268242 heeft dit weekeind van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst voor apotheken en ook gedurende de vol gende week de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. SCHIEDAM. Geboren: Harriett* D. v.d, D, B. van Hcere en J, H. Baas; Léon M. z.v. L. B. van Uzerloo en M. I», Acam- pora; Sheila d.v. M. Mojtert en T. Schab- Run; Aria» z.v. A. C. Elferlng en J. M. Le large; Esther d.v. J. van WagtendonR en H. Monster. Overleden: T. S. van Wa .^enaar. 87 J; G. A. van Beers, 63 j; B, Kraak 77 j, echtg. W. Balvers: W. Balvers, 77 j: P. van Es, 63 j; M. Oranje, 1 j. SCHIEDAM, vrijdag. In de leef tijd van 61 jaar xs dinsdagnacht over leden dokter P. van der Kuy, huisarts te Kethel. Met hem is een heel heken- de maar ook zeer geliefde persoon heengegaan, die ontzaggelijk veel heeft gedaan voor de ontwikkeling van KetheL Bij zijn zilveren jubileum 1962 is wel duidelijk gebleken hóe po pulair deze fors-gebouwde „platte- lands-dokter" eigenlijk wel was in Kethel.' Rotterdammer van geboorte, is dokter Vhn der Kuy in 1937 als arts in Kethel gekomen. Eerst als tijdelijk waarnemer van de vermaarde dokter Sauer, maar toen deze na 44 jaar dienst in Kethel zijn. praktijk over droeg, als zijn opvolger. Tussen de aanvankelijk wat stugge boeren-be- volking heeft hij zich snel een plaats weten te veroveren. Niet in het mtnst omdat hij bijzon der actief heeft deelgenomen aan. het gemeenschapsleven in het aanvanke lijk sterk agrarisch ingesteld, maar la ter verstedelijkte Kethel. Niet alleen op sociaal-medisch en hervormd-ker kdijk terrein, maar ook daarbuiten. Het is ondoenlijk om te vermeiden van welke vereniging of organisatie hij al of niet bestuurslid is geweest. De begrafenis zal plaats hebben morgen, zaterdag 4 april te Kethel, na een rouwdienst in de Dorpskerk om 11.30 uur. INBRAAK IN WONING (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In dc wo ning van. de familie W. J. B. aan de Jozef Oreliosingel is vannacht inge broken. Uit een geldkistje, dat in een lade van een kast stond, werd ƒ400 gestolen. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, vrijdag. Gedeelten van de Koningin Wilhelmi» nahaven z.o.z. en de Vishalstraat zullen aan het openbaar verkeer worden onttrokken. In dit havengebied zullen ook enkele percelen grond aan de Nieuwe Matex worden verkocht, daar dit bedrijf wil gaan uitbreiden. De raad heeft er gisteravond drie-en-een-half uur over gedaan om tenslotte met zeventien stemmen voc' en elf tegen het voorstel aan te nemen. Het was vooral wethouder T. de Bruijn (PvdA) die het voorstel verde digde. Dat het debat zo lang duurde kwam vooral doordat belangen van drie be drijven en van de gemeente in. het ge ding waren. Toen de Nieuwe Matex NV aan de gemeente vroeg een gedeelte der Ko ningin Wilhelminahaven z.o,z, en van de Vishalstraat aan het openbaar ver keer te onttrekken om het tankpark te kunnen uitbreiden, werden twee be zwaarschriften ingediend. Het eerste kwam van de visserij maatschappij Vlaardingen NV en het tweede van havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost NV dat betrekking had op de onlangs overgenomen werf Figee Vlaaridngen NV. B en W hadden voorgesteld beide bezwaarschriften ongegrond te verklaren, Achtergrond 11 tegen. Spontaan, feliciteerde de protestantse fractie wethouder De Bruijn met diens belangrijke over winning. De diepere achtergrond van deze affaire was even wel een dreigend conflict tussen de Nieuwe Matex NV en HVO, waarvan de visserij maatschap pij Vlaardingen NV de dupe zou wor den. HVO kwam namelijk plotseling met plannen de werf-Figee uit te brei den, toen het verzoek van nieuwe Ma tex NV bij de gemeente was inge diend. Dit bedrijf vroeg optie op een kaderuimte van 81 meter, waarvoor een dok zou worden gebouwd. Een. deel van deze kaderuimte ligt voor de pan den van Nieuwe Matex NV een deel van dia van Visserij Maatschappij Vlaardingen NV en een deel op de grond, die Nieuwe Matex NV graag wilde kopen, respectievelijk in erf pacht hebben en huren. In de vergadering van gisteravond bleken de protestantse en de liberale fractie de kansen voor HVO te willen openhouden, terwijl wethouder De Bruijn juist de Nieuwe Matex NV de hand boven het hoofd hield. Hij kreeg de steun van de socialistische katho lieke fractie. Verweer Het verweer van de PCG-fractie mondde uit in een voorstel van de heer G. "Wapstra, dat beoogde eerst met alle belanghebbenden op de oos telijke helft van de koningin Wilhel minahaven om de tafel te gaan zitten „om de belangen van alle partijen tot hun recht te laten komen". Aanvaar ding van dit voorstel zou beteken dat de plannen van B en W voorlopig niet zouden kunnen doorgaan. Wethouder De Bruijn zette alles in om de PCG- en VVD-fracties, alsmede enkele weifelende socialisten ervan te overtuigen dat het in het belang van de gemeente was deze percelen grond en water aan de Nieuwe Matx NV over te dragen. Hij legde uit dat de ge meente Vlaardingen voor bijzonder go. ge lasten zou komen te staan, wanneer het voorstel zou worden aangehouden. De beschoeiing van de kade is name lijk hard aan vernieuwing toe. Wan neer de gem.een.te deze grond in eigen beheer zou houden zou ook de miljoe nen, die de vernieuwing van de kade muren kost, voor rekening van de ge meente komen. Het is dacht ik in het belang van de gemeente dat we deze verantwoordelijkheid op de schouders leggen van het bedrijfsleven, in dit geval de Nieuwe Matex NV. En willen •wij de Visserij Maatschappij Vlaardin gen NV het leven niet onmogelijk ma ken, dan kunnen wij niet ingaan op de wensen van HVO. De plannen van de Nieuwe Matex NV vormen voor het visserijbedrijf weliswaar een belem mering, maar door bepaalde toezeg gingen van oze kant en van de Nieu we Matex is de situatie niet zo somber als de bezwaarschriften zouden doen geloven". De heer Jac. van der Linden (kath.) vond dat de heer Wapstra zowel de kool (HVO) als de geit (vissersbe- drijf) wilde sparen. „Dat kan niet. Dat betekent dat we de klok terugzet ten". De heer J. Madern (Lib.) zei hei logisch te vinden dat ook HVO wil uitbreiden. „Dat is een goed recht van dit bedrijf en daarom steunen wij het voorstel Wapstra". De heer wapstra zelf kwam tenslot te nog vertellen dat de plannen van HVO zeer begrijpelijk zijn. „HVO is pas vijf maanden geleden gefuseerd met Figee. Na zo'n samensmelting go je plannen maken. Deze doorkruisen nu toevallig die van nieuwe Matex NV. Daarom willen wij een gesprek met alle belanghebbenden in dit ha vengedeelte, zodat ieder gelijke kan sen heeft". Onverstandig Nogmaals verklaarde wethouder De Bruijn dat aanvaarding van het voor stel Wapstra weinig verstandig zou zijn. Hij was van oordeel dat pas een gesprek op gezonde basis mogelijk is, als het voorstel van b. en w. was aan vaard. „Als ons voorstel wordt terug genomen, gaat de nieuwe Matex op- neiuw studeren en dan kan er ook wel eens heel wat anders uit de bus ko men. Aanvaarding door uw raad bete kent een besparing van miljoenen gul dens. Dc heer De Bruijn bleek tenslotte de meeste raadsleden te hebben over tuigd. Het voorstel-Wapetra werd ver worpen met 19 tegen 9 stemmen. Voor stemde de protestantse fractie met uitzondering van de heer J. Ligthart en wethouder A. P. Wecda, alsmede de WD-fracüe. Daarna Averd het voorstel van b en w om gedeelten van de Koningin Wil helminahaven z.o.z. en van de Vishal straat te onttrekken aan het openbaar verkeer en percelen grond en water bij deze verbindingen voer te dragen aan-de Nieuwe Matex door de raad aangenomen met 17 stemmen voor en ROTTERDAM, vrijdag. 1 Op de maandelijkse vergadering van de wijk raad van Hoogvliet heeft mejuffrouw C. Stolk voorgesteld zo snel mogelijk bij wijze van proef een kinderdagver blijf te openen. Over nog steeds bestaande commu nicatiestoornissen tijdens bedrijfsonge vallen zal gesproken worden met het hoofd van öe Hoogvlietse afdeling van Bescherming Bevolking. Andere agendapunten waren het in stalleren van een commissie die de 4- meiherdenking gaat voorbereiden en de democratisering in het bestuur van sommige jeugdhuizen. Het dagelijks bestuur van de wij kraad zal ook gaan praten met de Stichting Klinisch Chemisch Centrum aan de Glashaven over een afdeling van dit centrum in Hoogvliet. ROTTERDAM, vrijdag Fiet sers en bromfietsers ondervinden op de Zuidhollandsc 'rijwielpaden geen uitgesproken binder van el kaar. Dit blijkt uit een vorig jaar door de Provinciale Waterstaat gehouden onderzoek op nagenoeg alle rijwielpa denplan. Bij de behandeling van de provin ciale begroting was de vraag opge worpen hoe het gesteld is met de ver menging van het fiets- en bromfiets- verkeer, met name op de recreatieve rijwielpaden en of beide categorieën, vooral op hoogtij dagn, elkaar slechts verdragen. Gedurende een week werd het. tweeAVielerverkeer geregistreerd op 24 paden. Van 20 juni tot en. met 31 juli werden op dezelfde punten mechani sche tellingen gehouden. De maximum spitsuurintensiteiten variëren op een werkdag van 25 tot 218. op zaterdag van 10 tot 304 en op zondag van 49 tot 493 fietsers en bromfietsers in beide richtingen. De breedte van de rijwielpaden, waarop de tellingen zijn gedaan, be draagt drie meter. Deze paden hebben eencapaciteit van 2200 fietsen en bromfietsen per uur in beide richtin-' gen. De grootste drukte die tijdens het' onderzoek werd waargenomen was 500 fietsen en bromfietsen per uur. Hieruit blijkt volgens de provinciale waterstaat, dat het afwikkelingsni veau van de provinciale paden, gezien de in het algemeen geringe frequentie van dit verkeer bijzonder hoog is.,. Jeugdigen De onderzoekers hebben ook gelet op het gedrag van jeugdige bromfiet sers. Hierbij zijn geen onregelmatig heden geconstateerd. De snelheid van enkele jeugdige bromfietsers is, gezien het recreatieve karakter van de fiets paden echter aan de hoge kant Ook de verhouding van beide cate gorieën is nauwkeurig bezien. Er doen. zich voortdurend veranderingen voor. Op de gemiddelde werkdag is de ver houding fietsers/bromfietsers onge veer gelijk. Op de rijwielpaden 24 (Rockanje) en <12 (Hoek van Holland) zijn de fietsers sterk in de meerder heid. Uit het onderzoek is verder geble ken, dat enkele paden, met name dn." het duingebied en op Voorne, ook door voetgangers vrij intensief wor den gebruikt. Vooral in het duinge bied is aanleg van aparte paden voor voetgangers te overwegen. Tippelaars De Avand^sportvereniging „De Schie damse Tippelaars" heeft met een groot aantal leden deelgenomen aan de paastocht te Gouda. Ondanks het slechte weer, bleef de stemming on der de Schiedammers uitstekend en ahe'DST'ers liepen de mars dan ook uit. De groep van leider Krommen hoek kreeg een fraaie beker aange boden voor de geleverde presatie. Zondag 12 april gaat DST naar Ba- vel in Noord-Brabant. Daarna staan er nog vele evenementen op het programma, o.a. te HaaMem, TJden- houit, Hilversum, Halsteren, Apel doorn, Tiel, Castricum en Nijmegen- Jeugdige leden kunnen van 3-8 au gustus mee gaan doen aan de jeugd- vierdaagse in Den Helder. Wande laars en natuurlijk ook wandelaar- sters "van 6 tot 80 jaar die graag georganiseerd aan de wandelsport doen, kunnen zich bij de heer F. van Veen, Vriendschapstraat 6b op geven en kunnen daar ook alle ge wenste inlichtingen krijgen. DHS-lionkbal De honkballers van DHS zullen zeker geen gemakkelijk seizoen krijgen. DHS is namelijk ingedeeld met een aantal teams, die niet voor de poes zijn. De Schiedammers zullen de strijd aan moet binden met: Hawks, Dordrecht; Geldrop, Geldrop; Tom sons, Beek; Forward. Hitters, Til burg; DVS, Aals; CVV, Rotterdam en Blue Birds uit Delft. Kampioen Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) waagt vaste BE ZORGERS (STERS) voor Schie dam en omgeving. Aanmelden Hoogstraat 106, Schiedam tel. 237279 's avonds na 7 uur tel. 155960. S028 Voor woning en gezin Gordijnrails met dckUjsten 6.50 per meter. Gegoten kope ren deurkrukken, ook smeedij zer bij: WAAR DAT WIEL DRAAIT, Hoogstraat 07—€9. Schiedam, tel. O10-2S3436. 3060 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 196, Schiedam, tel. 266270, Let op *t juiste adres. SISO. Autoverzekering met gratis rechtsbijstand 30% Introductie - no-claim voor ledereen voor auto's tot 6 jaar oud, J. C. Brand, alle verzeke ringen. Mathenesserweg 47a, Rotterdam. Tel. 010- 37 10 57, ook 's avonds. SPREEKUUR VAN DE CONTACT-AMBTE NAAK Medegedeeld wordt, dat het spreekuur van de con tact-ambtenaar vol gende week zal worden gehouden voor de bewo ners van: OOST: op maandag 6 april, des avonds van 78 uur in een kamer van de pref. dr. Kohn- stamschool, a,d. Fahren- heitstraat; GROENOORD/KETHEL: op donderdag 9 april, des avonds van 78 uur in een kamer van de Willem Gehrels- school, a.d, Van Anrooy- laan. Schiedam, 3 april 1970. Het is voor de geselecteerden dan ook zaak de training goed aan te pak ken. Als het een beetje mee wil vallen, dan kan het tweede team van Martinit zondag a.s. kampioen tvorden. Als we het goed hebben is dat team dan de eerste voetbalkampioen in Schie dam. Dan moet echer de uitwed strijd tegen VFC gewonnen worden en laten we maar hopen, dat dit niet een te zware opgave zal zijn voor de jongens van trainer Jan van Buitenen. Demos-clubhuis Al zijn de verrichtingen van het eerste elftal niet zo best, toch laten de lè- - den van Demos de moed' niet zak ken. Velen zijn bezig aan het nieu we clubhuis, dat over enkele weken geheel klaar zal moeten zijn. Im mers, het bestuur van de vereniging wil het vijftigj'arig jubileum gaan vieren in hei nieuwe clubhuis. Driftig is men daarom avond aan avond bezig en aan de grappen die er vallen is het niet te merken dat de club op het punt staat te gaan degraderen. Wellicht kunea de jon gens van het eerste elftal ook voor een jubileumgeschenk zorgen, door dat team te. behouden voor de eerste klasse. Een club met zulk een prachtig clublokaal moet het toch onwaardig zijn dadelijk in de twee de klasse uit te komen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2