Patr ia- Pro Stormvogels Combinatie in het goud S CLUB VAN GEZELLIGE' Schiedam verloor en is nu uitgeschakeld 1 SLOOP ACHT FLATS AAN HOGENBANWEG SC HIE Daw „Kettingbrief" actie voor een zuivere Rijnmond Ir. J. C. Broei jer naar Enschede VERLOREN EN GEVONDEN Fa. L. H. Dries en Zn. vijftig jaar I SEEN KRANT ONTVANGEN? Wijkgebowwtje voor Bijdorp door de wind vermeld Luisteren naar de vogels TUBEROVA ONDERZOEK DIT JAAR Snelsten onder de Schiedamse postduiven Steun nodig voor leerplan ontwikkeling bij onderwijs K.W.-MARS VOOR VOLKS GEZONDHEID KORFBAL --mm Kermis open op zondag in overweging Politiediensten worden duurder WETHOUDER IN VLAARDINGEN UIT PVDA VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD Zitting van het j hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten VERHOEFF pfjpfilters machinebankwerkers ijzerwerkers elektromonteurs Auto verzekering if dinsdag 21 april 1970 - pag. 5 (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, dinsdag. Dertig april is het precies vijftig jaar ge leden dat de voetbalvereniging Pro Patria in Schiedam werd opge richt. Pro Patria fuseerde na dc Tweede Wereldoorlog met Stormvo gels en daarom gaat de Pro Pa tri a-S lorm vogels Combinatie of PPSC zoals de vereniging sinds die tijd heet, deze maand feestvieren. Het bestuur en natuurlijk ook dc leden hopen op een herhaling van tien jaar geleden. Toen zorgde het eerste elftal voor een prachtig jubileumgeschenk: het promoveerde naar dc derde klasse. Nu, bij de viering van het gouden jubileum zou dat ook kunnen. PPSC staat er zeer gunstig voor eo voorzitter Leen Noord zij en zjjn medebestuurders zouden niets liever willen dan hel 15de levensjaar ingaan als bestuurders van een tweede klasser. PP en later PPSC heeft in het za terdagvoetbal altijd een uitstekende naam gehad. Bestuur en spelers heb ben daar wel voor gezorgd. PPSC ta ook een „familieciub", want namen die men In oude plakboeken leest ko men ook nu steeds weer terug la het verenigingsleven. Kalden en Tecuwen zijn namen die voor de oorlog reeds nauw verbonden waren aan de ver eniging en die men ook nu steeds in de verslagen die over dc club gemaakt worden tegenkomt. Na de oorlog was een fusie zonder meer noodzakelijk. PP kwam berooid uit die periode en de bestuurders van zowel PP als van Stormvogels vonden reeds toen de tijd rijp om tot een fusie te komen. De huidige voorzitter, de hoer L. Noordij, noemt het een der eerste fusies in het Nederlandse voet bal, Hij bedoelt daarmee in de periode van iva de Tweede Wereldoorlog. Pro Patria, zowel ais Stormvogels hebben een bewogen leven doorge maakt voor de fusie en zeer waar schijnlijk zouden beide verenigingen niet meer bestaan als de bestuurders een vijfentwintig jaar geleden alle sentimenten niet over boord hadden gegooid en dc handen Ineen hadden geslagen. Fusie De fusie kwam tot stand onder lei ding van voorzitter Martlen Kooyman die PP in dc stormachtige jaren door dc oorlog loodste. Hij werd in 1939 voorzitter met Jo van der Berg als se cretaris. Enkele jaren geleden gaf dc heer Kooyman zijn taak in handen van dc heel wat jongere L. NoordzU en onder diens bekwame leiding kwam er lied wat tot stand b(j PPSC, Nu had de heer Noordzij alle wind in de zeilen. Hot eerste elftal draaide steeds goed en hij kon het werk van de heer Kooyman voortzetten op het nieuwe sportcomplex in Thurlede, waar Kooyman reeds een begin mee had gemaakt. De verhuizing naar dit sportcomplex heeft de vereniging goed gedaan. Het heeft zelfs een ledenstop in moeten voeren, „omdat, je met twee velden niet veel doet", volgens voorzitter Noordzij. Dat de leden wat voor hun club over hebben blijkt wel uit het feit dat binnen zeer korte tijd een prachtige overdekte tribune langs het veld werd gebouwd en dat dit jaar burgemeester Roelfsema het gloednieuwe clubhuis kon openen. Een clubhuis door de le den zelf gebouwd uit een oude barak van hei gemeente-ziekenhuis. PPSC is vanaf hel begin een club geweest waarin „gezellige jongens" voetbal speelden. Allengs kwam het besef dat een voetbalclub meer kan zijn dan alleen de leden de vreugde van het voetballen te verschaffen. Opvoeding (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Vier Rijrmonders, verontrust over de verontreiniging van het milieu, hebben een nieuw© actie gestart om de weinig rooskleurige leef situatie onder de 3andacht te brengen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een heel oud mid del: de kettingbrief! De vier „verontrusten" zijn Han v. d. Horst, Van Limburg Slirumstraal 49, Schiedam) Hein de Koster, postbus 359. Schiedam; J. M. Barnevcld, Oude Dijk 157a, Rotterdam en Leo Nyenhuis, Pr. Hendrikstraat 48, Vlaardingen. Zij hebben een mooie brief opge steld die rondgestuurd wordt met bet verzoek er drie afschriften ven te maken en die dan weer door te sturen. „In dc Maas mocht u al niet meer zwemmen" stelt dc ketting brief. In zee gaan is waarschijn lijk dit seizoen reeds levensge vaarlijk (dat zegt tenminste de Belgisch e C onsument enbond Straks overal aan onze kust bord jes met „Bezoedeld water? Rijn- inonders sterven eerder dan an dere Nederlanders. Dat komt door het gif- dat dc fabrieken dag in dag uit de lucht in braken. Ev zijn middelen om onze Rijnmond en onze stranden weer gezond te maken. Maar die wendt de over heid te weinig aan". Aldus In bet kort de kettingbrief- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Aangezien ir J. C. Broeljcr, directeur van de dienst voor Gemeentewerken in Schiedam, benoemd Is tot directeur van Openbare Werken en Volkshuis vesting in de gemeente Enschede, stellen b, cn w. de raad voor i Broeljcr eervol ontslag te verlenen. SCHIEDAM Te bevragen aan hel hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 91? uur, behalve op zaterdag en zondag: 3 bankbiljetten; broche; plaatsuamcnbord ANWB; knipportemonnee met inh.; bromfiets plaatje; bromfietsplaatje (Post Kc~ tbel); handschoen (L); regenjack; étui inh. 4 sleutels; 3 sleutels; sleutel, ring met 2 sleutels. Te bevragen bij de vinders: ring met 3 sleutels, Cordemans, Scm Drcs- denplein 51; ring met 2 sleutels, R. Middelhoven, Lange Achterweg 14; ring met 3 autosleutels, J. Schoefer, Oostsingel 27; autosleuteltje, C. Ooms. Rotterdamsedijk 30c; zwarte dames handschoen (R), Russeler, B. van Haarenlaan 1536; 1 paar zwarte da meshandschoenen, De Vette, Molen- singel 41; bruine herenregenjas, Gak- ke, Parkweg 178; zwembroekje, Janse, Wilhclminaflat, Vlaavdingerdijk 142; 14 schoenen, Groeneveld. Calandstraat 129; jack. Buurman, Heinniusstraat 58; kindervestje, SLtton, Dr Zamen- hofstraat 149; bromfictsverz. -I- plaat je, mevr. Jansen, Dottelei 381, Capelle a/d IJssel (tel. 211952); portemonnee met inh., R. Bergbotte, Rotterdamse dijk 202a; damesportemonnee met inh., mevr. Nadels, Aleidastroat 18a: portemonnee met inh. rijbewijs en pa pieren, Benzinestation Esso, Nieuwe Haven; portefeuille inh. rijbewijs en paspoort, W. Hooghuis, Viaardinger- dijk 237a; tas met inh., S. A. Snijder, Joh. de Wittsingel 239; kinderstep, Keet Plantsoenendienst, B.E.G.-laan; pakje inh. theedoeken, v. Lieshout, Lange Haven 126 (tel. 263341); mul ti-map, Koevermans, Populierenlaan 36; gouden armband, Pronk, Jozef Oreiiosingel 65; herenhorloge, J. de Ron, Delflandseweg 380; schakelarm band, Cordemans, Sern Dresdenplein 51; dameshorloge, Sïtton, Dr Zamen- hofstraat 149; bankbiljet, Breugen, Ravendijk 174; dameshorloge, Hessat- berth, Hoofdstraat 13; bruin hondje, Holster, Pernissestraai 10b; roodhari ge kat, Meerendonk, Beierlandsestraat 25. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: witte haan; zwarte hond; bruin-witte geit; bastaard emouch, zwart-bruin, teof. Een historische foto uit het goed verzorgde jubileumboek van PPSC: het Pro Patria-elftal van 1921. Met o.a. J. Meyer, H. v, d. Moer, M. van Apeldoorn en Van Kemenade. Men begreep dat eett voetbalvereni ging ook een opvoedende taak kan hebben. Daarom werd een juniorenaf deling opgericht, van waaruit in de toekomst geput kon worden voor de seniorenteams. Men liet het niet alleen bij juniores, maar ook de jongste voetballertjes, dc pupillen, werden op gevangen. Onder de bezielende leiding van de heer H. Konemann kwam deze afdeling in 1957 tot stand. Het gaal in het vijftigste levensjaar dus uitstekend bij PPSC, maar na tuurlijk blijven er nog wensen. Meer speelruimte en een goed trainingsveld staan op het verlanglijstje, maar het zou niet gezond zijn als een vereniging géén verlangens meer had. Voorlopig gaat PPSC feest vieren en het zal da' doen in en op de eigen accommodatie en dat alles zal beginnen op dinsdag 28 april mol een receptie in. het club gebouw op het sportpark Thurlede. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Fa. L. H. Dries en Zoon, de Eerste Schiedainse auto- lak- en spuitinrichting, gevestigd aan de Bokelweg 100, bestaat vijftig jaar. Het jubileum zal o.m. herdacht worden met een receptie op vrijdag 24 april van 17.30 tot 19 uur in restau rant Europoort aan de Maasboulevard. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het houten Kebouwtje dat de Wijk vereniging Bij dorp bezig ïs op te trekken aan de Schietbaanstraat en dat in de toe komst dienst zal gaan doen als wijk- gebouw, is vannacht In elkaar gezakt als gevolg van de harde wind. Het was vanochtend nog niet te zeggen hoe groot de schade is en evenmin ol het gebouw reddeloos is. Het gebouw zelf Is een voormalige barak van het oude gemeentezieken huis, dat door de gemeente ter be schikking van de wijk vereniging is gesteld. Door de gemeente is de fun dering gelegd, doch de leden van de wijkvereniging zouden het gebouw verder zelf optrekken. In de weekends en in do avonduren is er bard gewerkt aan deze opbouw. In toaal rond 225 uur. Het dak zat cr al bijna helemaal op. Vannacht om half drie werd al het werk weer door de wind ongedaan ge maakt. De ontstelde bewoners van deze buurtschap zagen vanmorgen een grote ordeloze hoop hout als restant. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De vogel- werkgroep van dc nfd. Schie dam/ Vlaardingen van de KNNV hcefl zaterdagmorgen in aUc vroegte een bezoek aan het Viaardingse Hof en het Orattjepark gebracht teneinde de vogels te beluisteren. Het nogal trieste weer deed de vo gels nu niet bepaald in gejubel losbars ten. Toch was het mogelijk o:n tot een indicatie tc komen van verschillende zangvogelsoorten. De werkgroep zal nog enkele keren waarnemingen verrichten om hierna een inventarisatielijst te kunnen op maken van de totale vogelstand in deze rustieke parken. De boomvalk en de bosuil, die hier enkele jaren terug nog hun broedgebied hadden, ver wachten de vogelaars evenwel niet meer aan te treffen. De plantcnwerk- groep trok zondag naar de griend- gronden van Duif- en Commandeur- polder in Maasland. In de plantenwe reld is alles wegens het koude weer van de laatste weken bijzonder Iaat. Er zijn echter tekenenen die er op wijzen dat ook ditmaal de natuur zich zal weten te herstellen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Dc Stich ting „Tuberova" zal in de tweede helft van dit jaar weer een bevolkingson derzoek houden in Schiedam. Voor het laatst Is tn 1968 zo'n onderzoek ge weest, niet alleen naar tuberculose maar ook naar andere ziekten van de borstorganen. Toen zijn 41.567 pe: nen (volgens de voorschriften: bo de 15 jaar) onderzocht of 87,2 de bevolking. In de binnenstad zal het onderzoek plaatsvinden in twee schoolgebouwen, waarvoor vier ongebruikte klaslokalen beschikbaar worden gesteld. Doch in Nieuwland en Groenoord zal gebruik gemaakt moeten worden van niet-ge- meenlelijke gebouwen. Van de deelnemers zal wederom eer» vrijwillige bijdrage van 1,50 per persoon gevraagd worden. Doch daar naast zal een gemeentelijke bijdrage van 14.000 nodig zijn om de kosten te bestrijden. Zo blijkt uit een voorstel van b. en w. aan de gemeenteraad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Sedert meer dan een jaar wordt door het personeel van de openbare lagere scholen in de vijf gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Delft, Utrecht en Zaandam gewerkt aan het project Leerplan ontwik keling van het Algemeen Pedago gisch Centrum te Amsterdam. Daarvoor is het onderwijzend personeel bereid zich volledig in te zetten. Het Is echter in de afgelopen perso de duidelijk geworden, dat dit project, dat volgens uitspraken van dc staats secretaris mr J. H. Grosheide, aansluit bij de gedachten neergelegd In het voorontwerp van wet voor het basis onderwijs, niet van de grond komt, omdat de middelen en de mogelijk heden ontbreken. Aldus stelt, namens de Werkgroep Faciliteiten van' het project Leerplan Ontwikkeling, de heer C. J. ten Wolde uit Zaandam in een brief aan de ge meenteraad van Schiedam. Aangezien de staatssecretaris prijs stelt op het ontvangen van reacties, meent de werkgroep dat nu het mo ment aangebroken is, om het project nog meer in het veld van het onder wijs te brengen dan voorheen, waar door een belangrijke bijdrage geleverd kan worden aan de „vulling" van het voorontwerp van wet. Verder zal het noodzakelijk zijn de ideeën aan de praktijk te toetsen. De werkgroep stelt daarom voor, om dit belangrijke stuk onderwijsver betering, ook mede namens de vijf ge meentebesturen, aan de staatssecreta ris voor te leggen. Dit om duidelijk te maken dat het de gemeenten ernst is met het werk, terwijl dit project als voorbeeld kan dienen in den lande. Als direct noodzakelijke faciliteiten ziet de werkgroep het beschikbaar stellen van meer mankracht en het verlenen van meer financiële armslag. In beide gevallen door het ministerie te betalen. B. en w. van Schiedam zijn bereid deze kwestie te onderzoeken en om een pre-advies uit te brengen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, De plaat selijke postduivenverenigingen startten zondag het officiële vliegsel- voen met een stedemvedvluclit vanuit Roosendaal waarin de duiven 43 km. moesten afleggen. De duiven, ongeveer 1500, maakten deel uit van het convooi van 15000 duiven door de Concourscombinatie Rotterdam van de NAP v. P.naar Roosendaal gezonden. In dit grote vliegverband nemen de Schiedamse verenigingen aan alle concoursen deel. Om 8 uur kozen de duiven het lucht ruim bij goed weer zodat de vlucht goed en ook snel verliep. De kopvlie- gers met snelle tijden waren van P.V. Union: 1. J. van Meeuwen, aankomst' 8.35 uur; 2. J. Pijper; 3. J. Vrauw- deunt (In concours 367 duiven); P.V. „de Vrijheid": 1. M. v.d. Windt. 8.37 uur; 2. Jac. Doejaaren Jr.; 3. E.-Roze- ma (In concours 468 duiven). P.V, „de Vrinden": 1. Jan Wenteler, 8.37 uur; 2 en 3. W. Ekris. (In concours 196 duiven). Laatste prijsduif 8.42.30 uur. SCV „de Postduif": 1. W. van Deurzen, 8.29 uur; 2. Th. Jansen; 3. H. Blonde. In concours 450 duiven; laat ste prijsduif 8.41 uur. (Van een a r verslaggevers) Aan het eind van deze week za\ de Hogenbanweg acht flatwoningen minder tellen. Tot die tijd is het Schiedamse aannemersbedrijf J. v, d. Tempel en Zoon namelijk nog bezig met het „amputeren" van een gedeelte van het meest noordelijke biok flatwoningen aan de Hogenbanweg. Deze „amputering" was nodig omdat de fundering onder de acht flats was gaan verzakken door de zware druk die er was ontstaan na het storten van grote hoeveelheden zand voor de op- èn afrit naar en van de Horvathweg, De heer L. van der Hoeven van de fa. v. d. Tempel en Zoon, die de leiding over de werkzaamheden heeft vertelde vanmiddag, dat het werk 'rn eerste Instantie was meegevallen, maar dat men zeker nog deze week nodig had om de acht woningen af te breken. Er werken 12 mensen aan het karwei, die allemaal hun uiterste best doen om het lawaaioverlast zoveel mogelijk te beperken, maar er moet natuurlijk wel flink geboord en gezaagd worden. „De televisie is ook bij het werk geweest en ze hebben binnen en buiten geluidsopnamen gemaakt en het lawaai viel best mee. De omwonenden hebben dan ook niet geklaagd", aldus de heer Van der Hoeven. SCHIEDAM, dinsdag. De organi satoren van de Kon. TViLhelmInamars. die op zaterdag 30 mei in Schiedam wordt gehouden, hebben een nieuw' initiatief ontplooid: wandelen ten bate van de volksgezondheid. Wandelen bevordert uiteraard ook de gezondheid, doch daar gaat het in dit geval met om. De bedoeling is dat de wandelaar een a-antal vrienden, kennissen of familieleden overhaalt om voor elke kilometer die hij in de K.W.-marfcs loopt, een bedrag te stor ten voor de Stichting Bevordering Volksgezondheid. Voorbeeld: wanneer vijf mensen bereid zijn om wijf cent te betalen per kilometer en men loopt 8 km, dan wordt het 5x5x8 centen is ƒ2,- voor de volksgezondheid. Maar er zijn ook afstanden van 50 km, dus dat kan lekker oplopen! De Stichting Bevordering Volksge zondheid behartigt de belang en van het Kon. Wtihoiminafonds (kanker), het Ned. Astma-fonds, het Pr. Bea- trix-rfonds (polio), het Emma-bloem Tuberculósefonds en de Ned, Hart stichting. Hot buveau is gevestigd Westersingel 52 te Rotterdam, waar men inlichtingen kan krijgen. Over de K.W.-mars zelf verstrekt het secretariaat inlichtingen; Van OI- denba nn e volts tra&t 79 tol 263309. B. en iv.niet dit jaar (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Door de Bond van Kermisbedryven is In een brief aan de gemeenteraad gevraagd de kermis In Schiedam voortaan ook zondagmiddagen na 13 uur geopend to mogen houden. De regel in Schiedam Is, dat dc kermis zondag öe gehele dag gesloten is. In vele andere gemeenten is de kermis op zondag wèl open, B, en w. melden de raad bereid te zijn dit verzoek voor volgend jaar te willen bezien. Voer de kermis van dit jaar acht het College dit niet meer mogelijk. Omdat de verpachtingen van. de standplaatsen op de kermis reeds enige tijd geleden hebben plaatsgehad, wordt het weinig zinvol gevonden, om aan de bij de verpach ting gestelde voorwaarden achteraf veranderingen aan te brengen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Voor de. diensten door de politie in Schiedam; verricht worden de rechten met 20% verhoogd. Zo stellen b. en w. de raad voor. Daardoor komt er ieder jaar 590 meer in de gemeente-kas. Niets om over te schrikken. Het gaat om het beschikbaar stellen van polltie-ambtenaren voor bijzondere bewaking of begeleiding van perso nen; naar boord van een schip of een vliegtuig van opvarenden, of naar de grens begeleiden.^ (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag De Vïaatdingsc wethouder T. de Bruijn ($4) van stadsontwikkeling heeft be dankt voor bet lidmaatschap van de Partij van de Arbeid. De oorzaak ligt in het feit, dat de opvattingen, van. de wethouder niet meer stroken mot de gedachten die momenteel heersen in de afdeling van de partij. Vooral in het punt over de openbaarheid kon de heer De Bruijn niet ver genoeg meegaan met zijn partij afdeling. Breekpunt voor het be danken zou zijn de verklaring die het federatie-bestuur heeft uitgegeven over de brand bij de ÊNCK. Tussen de heer De Bruijn en de PvdA is het twee jaar geleden reeds tot een openlijk conflict gekomen over verschil van inzicht in de Rijnmond- structuur. Samen met partijgenoot, wethouder G. Walstra, legde hij toen zijn wethouderschap neer. Twee we ken later werd op dit besluit terugge komen. Toen het conflict zich later nog meer ging toespitsen besloot de heer De Bruijn zich niet meer kandi daat te laten stellen voor de nieuw te kiezen gemeenteraad in juni. De heer De Bruijn zal in een open bare vergadering van de partij, aan staande -maandag, zijn besluit toelich ten en tevens bekendmaken of hij zal aftreden als wethouder en voor zijn raadslidmaatschap bedanken. Gisteren heeft de 19-jarige militair D. de Korte een gescheurde enkelband opgelopen tijdens de voetbalwedstrijd Sparta 6-Feijenoord 6 op het voetbal veld „Nieuw Vreelust" aan de Spaan- seweg. Hij is naar Dijkzigt gebracht. (Van onze korfbalmedewerkcr) SCHIEDAM, dinsdag. Door de korfballers is cr weer lustig op los gescoord. In totaal 34 maal werd de korf gevonden. Succes en ODI sloten hun partijen met winst af. Schiedam verloor met 79 van ELKV en is hierdoor definitief uitgeschakeld voor de titel. SchiedamELKV 79 „Schiedam" heeft na een goede wedstrijd, de meerdere in ELKV moe ten erkennen. De Brabanders, die vooral over een schotvaardige eerste aanval beschikten, hebben op regel matige wijze de verdiende overwin ning behaald, waarvoor de basis in de eerste tien minuten na de rust werd geleg. Toen werd met drie doelpunten vlot afstand genomen van de rood zwarten; van 34 werd het 3—7. Chris Nïïehot bracht met twee doel punten zijn ploeg nog wel wat dich terbij, maar toen de Brabanders 58 scoorden, was de strijd wel beslist. Paula Jossn schoot uit een straf worp de wtand naar 6—8, wat direct beant woord werd met 69. Preek Veer be paalde de eindstand op 79. De doel punten voor de rust warden gescoord door Paula Josen, -Freek Veer en Piet Nab. SuccesTenDonch 65 Succes heeft een keurige overwci- ping op aartsrivaal Ten Douck be haald. Met een 65 overwinning kon den de dames cn heren het veld ver laten. Voor dc rust liep bet bij de Schiedammers op rolletjes. In'de derde en tiende minuut be zorgde Henk Hassfeld zijn twaalftal een 20 voorsprong. Na 21 bracht Marjan Beukers met een ver schot de stand op 31. Marijke Groenendijk deponeerde via een doorloopbal num mer vier 3sn de korf, gevolgd door een ver schot van Fred Lafaai, 5—1. Een Ridderkerks tegendoelpunt bepaalde de ruststand op 5—2. Na de thee trok ten Do nek meteen fel ten aanval. Een met succes. Met dra» goals werd de achterstand ingelopen, 55. Marijke Groenendijk liet 6—5 aantekenen en ondanks 25 spannende minuten kwam hierin geen. verandering me&r. ODIVriend ens. 52 Scheidsrechter van Keulen heeft in dc wedstrijd ODI-Vriendenschaar een grote rol gespeeld. Mede door zijn toedoen beeft ODI deze wedstrijd met een ruime 52 winst kunnen afslui ten. Immers, na een gaaf openings doelpunt van Costiok Toussaint keur de h(J een treffer van Jan Verbey goed, die volgens de regels betreffende het verdedigd doelen en het zich ontrek ken aan dc verdediging, niet toege kend had mogen worden. Ook het vierde Schiedamse doel punt was in strijd niet de spelregels. De maakster van deze goal, Gerda Boer, nam, alvorens de bad in de kovl te deponeren, enige stappen teveel. Tot overmaak van ramp voor de Har- dinxvelders, stuurde hij in een perio de dat ze hard op weg waren de 2—4 achterstand in te lopen, een der harén uit hot veld wegens het herhaalde ge bruik van minder fraaie taal. De andere doelpunten werden ge maakt door Anie en Eis van 't Hoff. Vooral het doelpunt van Bis, die uit een doorloopbal 52 maakte, verdient vermelding. Na goed aangeven van Jan Verhey gooide zij de bal Sn fraaie 1 ati j'l door de korf. Terinzageleggïng kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeen te Schiedam brengt ter openbare kennis dat de op heden ingeleverde en door het hoofdstembureau onderzochte kandidatenlijsten voor deze verkie zing, waarvoor de stemming zal plaatshebben op 3 juni 1970, ingevolge het bepaalde in artikel H3 der kieswet, ter gemeente-secretarie, afd, bevol king, c.a. Nieuwstraat 26 voor een ieder ter inzage zijn gelegd. 21 april 1970 De voorzitter voornoemd, H. Roelfsema BEKENDMAKING (recognitiedienst De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeen te Schiedam brengt, ingevolge artikel H4, lid 2 der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 27 april 1970 te 17 uur, in het Stadhuis in een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslissen, over de geldigheid van de ingeleverde kandida tenlijsten voor de op 3 juni 1970 te houden stem ming en over het handhaven van de daarop voor komende kandidaten. 22 april 1970. De voorzitter voornoemd, H, Roelfsema Texdeiververlj suède-relnxging Oostsingel 2 hoek Singel Tel. 268024 Het adres voor verven en suède-rehiiging Foto, film en projectie Pasfoto's Idaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720. Let op Juiste adres. S180 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorgers fsters) voor Schiedam en omgeving. Aarwn. Hoog straat 76, Schiedam, Tel. 287279, des avonds na 7 u, tel. 155960. SD20 ontspanning Las en Technisch Installatiebedrijf FIRMA TAKACS vraagt voor direkt Voor sollicitaties tel. (010) 263736. Ook heden avond van 19,00-22,00 uur. Nergens slaagt u voor deliger door keuze uit 15 Nederlandse maat schappijen. Bovendien hulp bij schade verhaal. J. C. Brand ass., Mathe- nesserweg 47 a, tel. (OIO) 37.10.57. Ook 's avonds en desgewenst huisbezoek. TUINGEREEDSCHAP, Spade 4,95, J 5,15, Grasscharen 5,45. Heggeseharen 6,35. Grasma chines v.a. ƒ37,95. Waar dat wiel draait, Hoogstraat 87-69. Schiedam. Tel. ,288436. S25Ö Gevraagd: per 1 juni EEN DAME voor de huishouding van een oude heer. Brieven: K. E. Hom, Schied. weg 82, Schiedam, tel. 267436.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2