was na,1**" rust weer voor Jan van Beveren GO AHEAD VEEL SLAGVAARDIGER DAN SVV: 3-0 NEPTUNES BLEEF MET MOEITE NAAST CW ff Hermes DVS hield PEC op afstand Twee spelers De Musschen werden van veld gestuurd Huzarenstukje van Overmaas VOLENDAM IN DE EERSTE HELFT VERUIT SUPERIEUR POLITIE MOEST WOEDENDE DOELMAN KALMEREN DE MUSSCHEN WIL MONDELING ONDERZOEK Feijenoord wees Volendam terug pagina 10 - maandag 4 mei .19^70 VOLENDAM, maandag. Volendam swingde, zondag 3 mei, de tweede dag na dc arbeid. De zon scheen vrij aanzienlijk, de toeristen zorgden voor files op de aanvocrwcg, de plaatselijke voetbalvereni ging speelde de topper uit het betaalde voetbal. Inzet van die wed strijd tegen mcde-promotiekandidaai Excelsior-was de begeerde trip naar de eredivisie. .j \j- - Het meeste belang hadden beide ploegen natuurlijk bij een "zege, een gelijkspel vormde voor beide een gewild compromis. Althans na afloop toonden de oefenmeesters zich gelukkigmet" het onbesliste resultaat (1—1). Volendam—Excelsior 1—1 (1—0) door FRITS BAREND Voor rust speelde Volendam alsof er geen Excelsior bestond. Trainer Rob Janse van Excelsior: als veulens dartelden ze op dat middenveld, die Volendammers. Telkens stond er een .mannetje meer van Volendam. Ik was dan trok blij toen het rust was; Want we werden compleet weggetikt": Hans Croon, collega van Janse bij Volendam, opperde terecht dat.hét bij rust al 3—0 had moeten staan. Vooral Arnold (broer van Ajax' Gerrie) en Jan (neef van Gerrie en Arnold) Mührert tikten prachtig op het mid denveld. Arnold Mühren was het ook PEC—Hermes DVS 0—0 van onze correspondent ZWOLLE, maandag In de moei lijke uitwedstrijd tegen PEC heeft Hermes DVS zich enigszins gerevan cheerd voor de slechte benrl. die de Schiedammers vorige week maakten tegen AGOVV. Hennes DVS beperkte zich voornamelijk tot verdedigen' en het deed dit zo bekwaam, dat PEC er nauwelijks in slaagde doelman Sper- mon ernstig te bedreigen. Ondanks enkele niet ongevaarlijke uitvallen kwam ook Hermes niet tot scoren (0—0), De Schiedammers trokken zich niet onmiddellijk na het beginsdgnaal van scheidsrechter Benbvelzen in de ver dediging terug. Integendeel, Hermes startte met een offensiefje, dat echter niet meer opleverde dan een aantal hoekschoppen. Geleidelijk aan nam PEC het initia tief over. De Zwollenaren stuitten echter op een bijzonder goed sluitende Hermes-verded'iging, waarin met name Van der Burg en Van Ni erop opvielen. Dit tweetal zorgde ervoor dat doelman Spermon weinig moeilijk werk 'kreeg op te knappen. De scho ten, die Stoffels, Hofkamp en Dracic desondanks op het Schiedamse doel afvuurden, werden door de Hermes- doelman bekwaam gestopt Een tweede en eveneens kortstondig Hermes-offensief volgde onmiddellijk na het begin van de tweede helft. Het meeste gevaar -kwam daarbij van de goed spelende Bakkes, die een gevaar lijke inzet nog juist door doelman Post zag gekeerd. Kees van Koeten kreeg tegen Spanhaak weinig kans. Evenals _ln de eerste helft nam PEC vrij spoedig alweer het heft in han den, maar ook nu kregen de Zwolle naren weinig doelrijpe kansen: De mooiste kans was voor de actieve Dracic na een half uur spelen. De vol komen vrij staande Joegoslaaf miste echter jammerlijk bij een voorzet van Kick. Veel meer kansen stond de hechte Hermes-defansie de Zwollenaren niet toe. Aangezien ook Hermes aanvallend niet zo heel erg veelmeer presteerde, kwam er in de O—0 stand geen wijzi ging. die in de zeventiende minuut een vrije trap listig nam. De bal daalde op het hoofd van neef Jan neer: doelman Porcuis Geilman was kansloos tegen deze familie-combine. G (uiman Verdedigde' zijn'doel ov'eri géns Schitterend. Slechts.:, eenmaal greep hij mis bü de Vele té "verwérken hoge ballen, Geilman. na afloop: „Als we met Excelsior "promoveren, en dat zit er toch nog dik in, blijf ik' hier het liefst. Tenzij Van Beveren niet naar Feijenoord gaat. Ik heb geen zin bij Feijenoord weer op de reserve-bank te zitten. Met Treytel durf ik de con- currentiestrijd wel aan." '.- Onmiddellijk na rust-kwam-Excel* isior. op-'' 1-^1. Arhold- Mühren - beging -7;eeh. overtreding tegen" Aad-den Butter. Deze nam zelf de vrije trap, Kwak- kemaai kopte de bal door naar Van Toledo, die doelman Ruiter kansloos liet. Evenals Geilman keepte ook Ruiter uitstekend. Ruiter heeft tussen twee haakjes officieus contact met Sparta over een eventuele transfer. Ruiter: „Als- ik ga moet'ik- er wel goed aan verdienen. Overigens sta ik nog een jaar onder contract!." Sparta -coach Kessler. sprak: „Ik kwam, slechts om voetbal le zién."*' Zijn oüd-Iéerling Kei zer (een broer van de Volendamse scheidsrechter): „Kessler zei min of meer dat hü Ruiter als het ware moot hebben." Na rust ontregelde Excelsior, dat over meer routine beschikte en dat v ook f ysiek sterker was,- X tiktak-spel - .letjé'-vanVolendam. Libregts speelde .meer; teruggetrokken dar), voor rust en de -voorhoede, .bestaande uit Van Tole do, K\vakkerriaat..en Bassantj was-in eens veel gevaarlijker, In die periode bleek ook-de zwakte van de Volen damse achterhoede. Trainer Hans Croon: „Dat doelpunt was een fout in de organisatie. Maar als we voor rust alle kansen benut hadden was Excel sior er na rust toch niet meer aan te pas gekomen.. In-de.tweede helft was he.t. voor het- publiek waarschijnlijk ook lang zó" aantrekkelijk niet--Over de zwakte, van'de achterhoede, -maak ik me mi nóg'geen zorgen.' Laten we eerst maar 'zorgen dat' we -in'dé eredi visie komen. Volgende week komt Blauw Wit op bezoek. Dan kunnen we verder zien." Trainer Janse van Excelsior was zeer tevreden: „Voor een gelijkspel bij Volendam teken je. Je moet niet ver geten dat deze ploeg begonnen is met het idee naar do eredivisie te: promo veren. Wij .zijn" daar pas in een later stadium aan" .gaan denken,-Geld. voor versterking hebben wé' niet. Öp 'zijn .hoogst komt er een -nieuwe terrein- knécht. 'Maar die hébben, we niet nodig. Gebroeders Kijne in Katendrecht Vooraan (Van onze atletiekmedeworker) ROTTERDAM, maandag. De derde ronde van Katendrecht is ge wonnen door Johan Kijne van Shell. Zijn broer Steef Kijne (Mé.tro) legde beslag op dé tweede plaats.'Aan de presta tieloop werd slechts door 200 lo pers deelgenomen. De defensie van Excelsior weer paraat Links Freek Mühlenbruch, die doel man Bram Geilman assisteert. SVV—Go Ahead 0—3 (0—0) door HANS REISMANN SCHIEDAM, maandag. Rinus Gosens maakte na afloop van SVV-Go Ahead (03) een vergelijking tussen zijn ploeg en Ajax, „Jaap van Praag", glimlachte de Schiedamse oefennieester in het warme voorjaarszonnetje, „heeft voor de radio zijn afkeur uitgespro ken over de inzet van sommige Ajacieden in de wedstrijd tegen MW, Ik ben blij dat ik dat met betrekking tot onze jongens niet be hoef te doen". scheidsrechter Klaassens werd wegge- wuifcV was bet.SW's mooiste kans op een doelpunt- De succesvolste speler op Harga, waar 4000 toeschouwers aanwezig wa ren. was Go Aheads rechtsachter Dick Schneider. Het eerste doelpunt (acht minuten ha rust gescoord) bereidde hij prachtig voor Oeki Hoekema had de bal maar voor het inschieten -, de twee andere scoorde hij zelf. Vijf minuten voor tijd weifelde Ed van der Roer bü een voorzet van Jeli- nek (het was het enige foutje van de Schiedammer), waarna Schneider on gehinderd kon inkoppen. In de voor laatste minuut kon Wim van Maurits Schneider alleen nog maar van een doelpunt afhouden door de bal met zijn handen te stoppen. Schneider vol trok zelf het vonnis (03). Go Ahead kreeg daarmee meer dan het verdiende. SVV heeft zich goed en dapper geweerd, vooral in de eerste helft toen de Schiedammers heel wat wilskrachtiger voor de dag kwamen dan in de tweede periode. Met Hans „Zoef" Hazebroek als vervanger van Koudijzer (bij Go Ahead had- de te genvallende Fernandez inmiddels plaats gemaakt voor And ré van der Leij) speelde SVV. de wedstrijd uit. Een eervolle nederlaag leek in elk ge val bereikt, maar in de laatste minu ten werd ook die hoop de bodem inge slagen. Aan werklust heeft het SW Inder daad niet ontbroken. Door hun ijver zagen de Schiedammers zelfs kans het kwaliteitsverschil belangrijk te com penseren, maar op één vitaal punt bleef SW toch ver bij zijn tegenstan der achter: het afronden van een aan val. De thuisclub heeft zeker een handvol bruikbara kansen gehad, maar in de voorhoede ontbrak het aan intellect, besluitvaardigheid en door zettingsvermogen om succes tc heb ben. Go Ahead weinig geïnspireerd was in zijn voorste gelederen heel wat koelbloedigcr en slagvaardiger. Van de schaarse doelrijpe kansen benutten de oosterlingen er namelijk drie. waarvan twee pas in de laatste vijf minuten. Bepaald sneu voor Eddy van der Roer, die zijn doel andermaal voortreffelijk verdedigde. Behalve v.d. Roer was ook Leen War naar uitstekend op direei. SVV's halfspeler stoorde de Deventenaren it> hun „favoriete" gebied het midden veld dat het een lieve lust was en ook aanvallend was hij een voortdu rend gevaar. Eenmaal zat het War- naar lelijk tegen. Een klein kwartier voor rust knalde bij na een breedte pass van „Arendf' Koudijzer keihard tegen de onderkant van de lat. Afge zien van de handsbal, die Honk War nas na de rust in het strafschopgebied maakte, maar die door de zwakke (ADVERTENTIE) SCHIETBAANSTRAAT 7 telef. 25.12.34 heeft ze. veel voordeliger l Telstar—Sparta 1—1 (0—1} van onze correspondent VELSEN, maandag Jan van Beveren heeft na afloop van Tel- star-Sparta (1-1) voor een uniek schouwspel gezorgd. De doelman van Sparta, woedend over het toekennen van Telstars gelijkma ker, ondernam na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Frans Derks een run in de* rich ting van grensrechter Habold om nogmaals van zijn ontstemmjng blijk te geven. De heer Habold voelde zich dermate bedreigd, dat hij pijlsnel naar zijn kleedkamer rende, op de voet gevolgd door de getergde Van Beveren, Aan de rand van het veld namen twee potige politieagenten het zekere voor het onzekere. Zij hielden de Rotterdamse doelman in een ste vige greep gevangen, totdat het arbitrale trio veilig en wel jn de kleedkamer zat. De woede van Van Beveren en von heel Sparta gold het doelpunt, waar mee Dick Beem Telstar dertien minu ten voor het einde naast Sparta bracht. Dit ging cr aan vooraf: bij een uittrap deed Jan van Beveren met de bal In de hand eeh stap over de lijn van het zestlenmctergeheid. Vrije trap, besliste arbiter Derks, terecht. Kort plaatste dc bal naar Van der Lugt, die tegen het Spartaanse muur tje vuurde. Invaller Verschoor schoot beter, maar mét een duik voorkwam - Jan van Beveren een treffer. Het gevaar was nog niet geweken, want nu joeg DIck Boek de terugge sprongen bal scherp in de andere hoek. Doelpunt dacht iedereen. Behalve Jan van Beveren, Hij draalde zich blik semsnel om en met 'n sprong, waarvan hij het alleenvertoningsrecht schijnt te hebben, ranselde hij dc bal uit zijn doel. „Van achter de lijn vandaan", oordeelde Frans Derks en wees naar het midden/Heel Sparta, met Van Be veren aan het hoofd rende daarop naar grensrechter Habold, die volgens de Spartaanse'lezing, a anvankel Ijk het gebaar maakte van: doorspelen. De heer Habold zou, opnieuw aldus de Rotterdammers, op dat moment ge zegd hebben: „Hoe kan Derks dat nu doen?" De Bredase arbiter, die rich volgens Hans Venneker bij het schot van Dick Beek te vroeg naar het midden had gedraaid, raadpleegde vervolgens zijn linesman, maar hij wenste zijn beslis sing niet te herroepen. „De bal is do doellijn zeker een halve meter gepas seerd", reageerde hij later. Jan van Beveren, die zo kwaad was dat hij het veld uit wilde lopen (trainer Pim Vis ser stuurde hem naar rijn doel terug), zei na afloop: „De bal was zeker nog twintig centimeter voor de lijn. Hans Eijkenbroek gaf als zijn mening: „Habold is door Derks omgepraat". Het begin van de strijd was voor de 7000 toeschouwers, la rig zo opwin dend niet. Het technisch sterkere Sparta bouwde aan een overwicht en dat resulteerde zeven minuten voor rust in een voorsprong. Na fel door zetten beidiende Kristensen Venneker met een fraaie pass. Op Vennekers inzet had doelman Paul van der Moe ren geen verweer. Telstar kwa In die eerste helft nog dicht bij de gelijkmaker, maar Zwaan, gelanceerd door Clement, schoot te zacht Na rust pakte de Velsenèr ploeg, waarin van Essen plaats had ge maakt voor Verschoor, de zaken wat forser aan. Sparta bleef evenwel over eind, tot dertien minuten voor het waar tot tweemaal toe op schitterende wijze, maar het mocht niet baten. Tot grote ergernis van Van Beveren, die tot lang na de wedstrijd ongenietbaar bleef. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, maandag. De Mus- schen zaJ een verzoek richten tot de KNVB om hel gebeuren tijdens de wedstrijd FLuks-De Musschen mon deling te onderzoeken. Dit zei gis teravond de heer J. J. Kamman, se cretaris van De Musschen. Tijdens de wedstrijd .tegen Fluks wer den vier spelers van de Rotterdamse club het slachtoffer van het zwakke optreden van scheidsrechter Plas man. Zonder dat van een onsportief spel sprake was, werden Verschoor en Boudestein uit het veld gezonden en kregen Verschoof en Zwaai een officiële waarschuwing. Buiten hun zinnen van woede protesteren Jan van Beveren en Hans Eijkenbroek bij grensrech ter Habold tegen het toekennen van Telstars gelijkmaker. Het was tevergeefs. Ook tivee waarschuwingen O (Van onze correspondent) DORDRECHT, maandag, pc uitwedstrijd tegen Fluks Is voor Pc Musschen op een drama uitgelopen. De Rotterdammers verloren de wed - strijd met 2-0 cn bovendien werden Verschoor en Boudestein door de zwak leidende scheidsrechter Plasman van bet veld verwijderd. Hei ivas nog niet alles, want Verschoof en de voor Waardhuizen ingevallen Zwaai Hepen In deze zeker niet onsportieve wed strijd een officiële waarschuwing op. Dat zelfde Jol onderging de Fluks-spe- ler Van der Veen. De wedstrijd was overigens bijzon der rustig begonnen. Het goed gestarte Fluks profiteerde al in de eerste m - nuten van een verdedigingsfout bij De Musschen, Doelman Zoeter was kansloos tegen het schot van Bouman: 1-0. De. Rotterdammers kwamen goed terug. Via Verschoor en Kruit zet ten zij een serie knappe aanvallen op, die echter niets opleverden aangezien spits Van der Mbst flaade. Kort voor rust begon de „strafexpe ditie" van de heer Plasman. De Dortc- naar Van der Veen kreeg een waar schuwing, omdat hij Romeijn iots te fel aangevallen had. In de tweede helft werd De Mus schen het slachtoffer van dc vreemde beslissing van de scheidsrechtèr. Ver schoof aakte'een opmerking en daar voor ging- hij in het boekje van dc heer Plasman- BenzolCde lot onderging Zwaai. Verschoor en Boudestein kwamen er nog Slechter vanaf. Beiden moesten de kleedkamers voortijdig opzoeken. Verschoor omdat hij de doorgebroken Harden bol wat fel tackelde en Bou destein eveneens omdat hij een tegen- frtander fel aanviel. Voor de met negen man overgeble ven Rotterdammers viel er in de res terende tijd weinig eer moer te beha len. Fluks profiteerde van de nume rieke meerderheid. Kort voor tijd scoorde het voor de tweede maal. Ook hierbij hadden de Dordtenaren echter dc hulp van de heer Plasman nodig, want deze had over.het hoofd -gezien dat Hardenbol minstens twee meter buitenspel stond op het moment dat hij Zoeter voor de tweede maal passeer de. ROTTERDAM, maandag Toon v. d. Enden, de technisch advi seur van Neptunus kon er nauwelijks over uit. „Verleden week tegen De Musschen werkten de jongens als paarden en nu leek het wel of ze lood in hun schoenen hadden. Ze kregen de bal.in de tweede helft nauwelijks vooruit. Ik geef de schuld aan het warme weer. De spe lers waren voorjaarsmoe. Achteraf ben ik heel erg blij met het gelij ke spel". Doelman Harry van Haeren van CW valt tevergeefs uit. De strafschop van Henme den Ouden, achter hem gedeel telijk zichtbaar, is hem te machtig. Minder blij met de 1-1 stand was CW-trainer André Corveleyr». „We hadden Neptunus in de tweede helft moeten oprollen. Er werd te weinig op het doel geschoten. Daarmee hadden we succes kunnen hebben- Het was erg moeilijk er door te komen. Neptu nus stond vaak met acht man voor het hok", aldus de Charloise oefenmees- ter. Deze laatste uitspraak van Corve- leyn sloeg op de tweede helft. In de eerste 45 minuten was het Neptunus, dat de toon aangaf. De CVV-verdedi- ging, waarin op de linksachterplaats de 18-jarige J. v. d. Leek zijn debuut maakte, had met het. overrompelend gestarte Neptunus aanvankelijk de grootste moeite. Als Theo v.-d .Pooi een voorzet van Bep Hoek beter .had geraakt (de bal vloog nu rakelings over de lat) en als Schenk zijn listig genomen vrije Irap iets meer vaart had meegegeven (Harry van Haaren stopte het schot vrij gemakkelijk) had de thuisclub al ,snel op rozen gezeten. Toch kwam de verdiende voor sprong, al was het op wat „goedkope" wijze. Jaap Schaper onderbrak na 21 minuten binnen hef'strafschopgebied met een lichte overtreding een solo van Theo v. d. Poel, Strafschop, be sliste de resoluut optredende scheids rechter Staneke. Henny den Ouden kogelde de bal onhoudbaar in de rechterhoek (1-0). CW trachtte terug te slaan, maar de aanvallen werden te traag opgezet om gevaarlijk te worden. De Charloi- sers mochten zelfs van geluk spreken dat Hans v. d. Linde zeven minuten voor rust vrij voor doelman Van Haaren te lang treuzelde. Na de rust werd CW oppermachtig. Neptunus werd zwaar in de verdediging gedron gen en het kwam er nog maar zelden uit- Daar kon ook de komst van Faber (in de plaats van v. d. Lek) niets aan veranderen. In de twintigste minuut werd een slordigheid in de achterhoede van Neptunus genadeloos afgestraft. Bert Holier hoek kreeg alle tijd de bal voor te zetten en daar stond Dick Dubbels klaar om de actie af tc ronden, 1-1. CW ging veel beter en ook veel pitti ger spelon en Neptunus, dat Leupe verving door Van Beek, kon de Char- PC luid Weinig te doen (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, maandag. Henk van Leeuwen, de succesvolle aan valsleider van het li-elftal van Feij enoord, heeft zaterdagmiddag *Ua waarde voor de Rotterdammers weer eens bewezen. ïïcl doelpunt, dat hU na tien minuten in de twee de helft tegen de Volendam-reser ve» scoorde, bezorgde Hij zün pioen dc volle winst (1—0) en dat bete kende tevens dat dc voorsprong van Feijenoord op concurrent Volendam tot vUf punten is uitgegroeid. Doelman Eddy Picte» Graafland, die in Volendam op eigen verzoek van de partij was, heeft ovenals donder dag tegen DOS weinig te doen ge had. Vlak voor tijd had hij over ge luk overigens niet te klagen, toen oen van de vijandelijke aanvallen •togen de paal schoot. Behalve PC speelden nog vier spelers mee, dit deel uitmaken van dc select iegroep voor Milaan: Romeijn, Veldhoen. Vrauwdeunt en V3n Daele. Op Spangen hebben Sparta en SW dc punten gedeeld. BIJ dc rust had SW .een LO-voorsprong door eer. doelpunt van Vorgtenbos. Pot maak te na de hervatting gelijk en tien minuten voor tijd bracht' Hennie Wijs Spana op 2—1. Vijf minuten later bepaalde de goed spelende Lat Duntoret de eindstand op 2—2. De stand: Feijenoord Volendam Ajax Teteuiï* Den Boseh Holl. Sport Sparta ADO DWS 27 42 SVV 27 «4 54 W 26 29 NAC 25 13 Blauw Wit 27 27 FCS 27 25 De stand in de tweede divisie is: Haarlem Roda JC 2 Helm. Sport Llmburgla Excelsior Fort Vi. RBC Eindhoven NOAD 27 40 EDO 26 38 HDVS 26 35 KCH 26 35 DrC 27 33 ZFC 27 32 Willem IT 27 36 Volewijck. 27 au Baronie 27 16 VVV 26 2S 26 23 27 25 27 33 25 20 27 20 25 16 24 16 18 5 (Van onze correspondent) RIJSWIJK, maandag. Over maas heeft in Rijswijk koploper RVC een onplezierige middag be zorgd. Tot een kwartier voor het einde zag het er naar uit dat RVC, ondanks alle inspanningen, met een gelijkspel genoegen zou moeten nemen. De verrassing werd kompleet, toen een verra derlijk schot van Rbinier Kreijer- maat over RVC-doelman Van As sendelft in de touwen verdween. De Rotterdammers gaven deze voorsprong niet meer uit handen. Do eer voor het huzarenstukje van Overmaas komt toe aan twee spelers, de uitstekende doelman Van-Horik en Kreijermaat, de tacticus, die het spe» meesterlijk vertraagde. De eerlijkheid gebiedt te erkennen, dat zijn belang rijkste tegenspeler, Carol Schuurman, bij RVC wegens een blessure ontbrak* Het verloop van de strijd was noga' eenzijdig. RVC oefende regelamtig een groie druk uit. maar het raakte op de duur ontmoedigd, toers Van Horlk alk kansrijke schoten van Ruis, Pronk «n Van Dulleman buiten zijn doel werkte en bovendien enige malen de hulp van paal en lat. kreeg. (ADVERTENTIE) éANNbaOEKSXUAAT 8*1. TEL. 138662 loisers vaak alleen maar ten koste- van een overtreding stuiten. Na een half uur namen Tump en Blok de plaatsen va-n Holigenhoek en Dubbels In, maar ook zij zagen geen kans hun ploeg aan de (verdiende) overwinning le helpen-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 3