Bob Janse wanhoopt niet Excelsior-trainer tevreden met een zestiende plaats mïMüT- SPEllRS VAN SVV fff hoeft dit „SVV ZO SNEL MOGELIJK TERUG NAAR EREDIVISIE m m Ernst Happel en Rinrn Micheh hehbenhet moeilijker dan ik" MESMES 01fS Castenmiller hoopt op promotie Jan BensJDoorbouwen op wat Gosens achtergelaten heeft,, m z&m 1 M AN, waar begin je aan." door DICK VAN DEN POLDER Y)E met voetbalfoto's behangen sportzaak van Bob Janse in Kralingen, is meer dan een lokaliteit waar voetbalschoenen, tennisrackets, hockeysticks en zwembroekjes worden verkocht. Het is een trefpunt van bekende en minder bekende sportlieden, waarbij de voetballers uiteraard ver in de meerderheid zijn. Spelers komen er hun. nood klagen of advies vragen, er wordt druk nagekaart en voorbeschouwd en als de transferperiodes naderen, dan worden daar aan de Oostzeedijk heel wat plannen voorbereid en uitgebroed. Het spreekt vanzelf dat er de laatste weken In de zaak van de bedrijvige Bob ook druk ls gefilosofeerd over de kansen van Excelsior ln de eredivisie. Als Janse afgaat op dat wat hij links en rechts heeft opgevangen, dan staat hij ln het komende seizoen voor een hopeloze opgave en vliegt Excelsior weer even snel uit de eredivisie als dat bet er in is gekomen, „We worden enorm geklei neerd". zegt hij, „Nog voor de competitie is begonnen staat het voor een hele boel mensen vast dat we weer zullen degraderen, Er is misschien maar een per cent dat gelooft dat we het zullen rooien." Bob Jansen laat zich niet ontmoedi gen door zoveel pessimisme. Slim als hij is, heeft hij voor zichzelf vastge steld, dat het psychologisch gezien niet eens zo. ongunstig is dat men zo weinig van Excelsior verwacht. „Ei genlijk zitten Ernst Happel en Rinus Michels in een veel moeilijkersituatie dan ik. Van Feijenoord en Ajax wordt verlangd dat ze óf kampioen worden óf de Europa Cup winnen en op een wat lager niveau geldt dat ook voor Georg Kessler. Als Sparta dit jaar niet op de derde plaats eindigt is men in Spangen ontevreden. Ik heb dit seizoen vrijwel niets te verliezen. Als Excelsior op de derde plaats van onderen eindigt is dat al mooi. Hand haven in de eredivisie is het enige doel waarnaar wij streven." Met het voorbeeld van SW bij de hand beseft Bob Janse dat dit op zich al een bijzonder zware opgave is. „Vergeleken met de meeste andere eredivisieverenigingen is onze kern ploeg erg klein. Ik heb achttien can- tractspelers tot mijn beschikking, maar daar zitten drie keepers bij en twee jongens die zonder enige erva ring uit de amateursector komen. Trek je die er af, dan blijven er der tien veldspelers over, van wie de meesten nog nooit een stap in de ere divisie hebben gezet. Als we manke menten krijgen wordt het erg moei lijk en zie ik het misschien niet meer. Vorig jaar hebben we voor de promo tie niet meer dan 13 of 14 spelers no dig gehad. Daar durf ik nu niet op te rekenen- We moeten* nu op het hoog ste niveau slag gaan leveren en in de eredivisie wordt heel wat meer van de jongens gevergd dan in de eerste divi sie, Begrijp me goed; ik wanhoop niet en ik zoek niet al bij voorbaat naar verontschuldigingen. Want als ik er geen gat in had gezien, zou ik naar een andere vereniging zijn gegaan. Eerlijk gezegd stel ik me toch wel wat van de komende competitie voor. Het is voor mij een uitdaging, een presti- gestrijd. Als we ons in de eredivisie zouden welen te handhaven, dan zou ik daar verschrikkelijk veel vreugde aan beleven. Maar nogmaals: onze basis is wel erg smal. Onder de spe lers is vrijwel geen concurrentie en dat kan zich gaan wreken. Als een speler faalt, dan kan ik wel tegen hem te keer gaan, maar de volgende week zal ik hem van armoe toch weer moe ten opstellen. En dat is een moeilijke situatie voor een trainer-coach." investeren. Het zou dan een erg groot risico nemen. "Want stel je voor dat Excelsior dit jaar weer degradeert, dan zit het volgend seizoen met een prachtige tribune maar zonder pu bliek. Maar met spelers moet je een gokje durven wagen." Bij het zoeken naar een opvolger voor Geilman heeft Excelsior aldus Bob Janse „de keus gehad uit wel 50 keepers van allerlei soort: grete en kleine, dikke en dunne, routiniers en beginnelingen." Het oog is tenslotte gevallen op Eddy van der Roer van SVV, vorig jaar de meest gepasseer de doelman van de eredivisie. Waar om juist op hem?v Bob Janse: „Omdat hij in de buurt woont, wisten we van hem het meeste af. In zijn voordeel pleitte dat hij ere- divisie-ervaring had en dat er in het afgelopen jaar gunstig over hem was geschreven. Bovendien was het wat de transfersom betreft een haalbare zaak. Over die 90 goals van vorig jaar maak ik me geen-zorgen. Tegen Ed heb ik de eerste avond gezegd: Als je het terugbrengt tot de helft hebben we samen iets gepresteerd. Als oplel- der van keepers heb ik een zekere re putatie hoog te houden. Ik ga probe ren om van Ed net als van Geilman een A-koeper te maken. Ik ben bereid om me een jaar lang met ziel en zalig heid voor hem in te zetten. Hetzelfde geldt voor de junge René Vermunt die van Neptunus is overgekomen. Som migen noemen hem nu al een tweede Jan van Beveren. Sparta had hem graag willen hebben. Het is vour mij interessant om uit te zoeken of hij in derdaad zulke grote kwaliteiten heeft als de man in de straat beweert. Je zal zeggen: dat had je toch al moeten zien. Maar dat brengt ons op een an der probleem: we hebben bij Excel sior geen echt scoutingsysteem. Na tuurlijk krijgen we wel eens een tip dat er ergens een goede speler loopt, maar het is niet zoals bij Sparta en andere grote clubs waar men een kar- totheek heeft van alle talenten." BEPERKINGEN Het is duidelijk: Excelsior in Bob Janse heeft in de loop der jaren een repu tatie opgebouwd als opleider van doelver- dedigers. Van Eddie van der Roer (rechts), vorig jaar de meest ge passeerde doelman van de eredivisie, wil hij eveneens een A-keeper maken. twee jaar tijd van de tweede divisie naar de eredivisie gepromoveerd heeft.de ontwikkeling-niet kunnen bijhouden. Terwijl bij de andere clubs het aantal full-profs steeds gro ter wordt, moet Bob Janse met uit sluitend part-timers werken. Bat legt hem ten aanzien van zijn trainings schema's grote beperkingen op. Jan se: „Als de jongens 's avonds naar "Woudestein komen, moet ik er reke ning mee houden dat ze er al een dag taak op hebben zitten. De een heeft een kantoorbaantje, maar ik heb er ook een paar straatmakers bij, jon gens die de hele dag op hun knieën zitten. In mijn trainingsprogramma leg ik het accept op de conditie en op de techniek, maar ik moet toegeven dat ik de techniek wel eens overboord gooi. Eerlijk gezegd vind ik de tacti sche oefeningen het belangrijkste, maar daar kom ik door gebrek aan tijd nauwelijks aan toe. Dat vind ik verschikkelijk jammer. In Mexico hebben we allemaal kunnen zien hoe veel profijt je kan trekken van inge studeerde manoeuvres. Als je, zoals bij Feijenoord, Ajax en Sparta de hele dag kan beschikken over de spe lers. kan je van alles uitproberen, maar men kan van mij niet verwach ten dat ik uren ga uittrekken voor het nemen van vrije schoppen of corners." SVV heeft voor het komende sei zoen 19 spelers gecontracteerd: t.w. v. d. Velden, Sparla, Van Beek, Hazebroek, v. d. Korput, Van Leeuwen, Van Meeteren, Pan sier, Rijkuiter, Vorstenbos, Fels, Wat-naar, Mulder, Maurits, Lang horst, Clric, Bassant (ex- Excelsfor), Dullna (ex-Rartnickl Sombor) en Van Herpen (ex-Steeds Volharden). Verkocht werden: Koudijzer (Sparta), Van Beveren (Heerenveen), v. d. Roer (Excel sior), Don (Excelsior). HERMES DVS contracteerde 17 spelers: Van Baarle, Bakkes, v. d, Burg, Van Duppen, Flaes, Klein, Van Kooten, Lagendijk, Van Nle- rop, De Raay, Ruts, Spermon, v. d. Stelt, Visser, v, d. Voort, De Valk en RuIs(ex-RVC). BESCHEIDEN MIDDELEN Excelsior zal zich met bescheiden middelen moeten zien te redden en daarom zal men het Bob Janse niet kwalijk mogen nemen als hij in het komende jaar vanuit een verdedigen de stelling gaat opereren. Janse: „Tijdens de laatste trainers bijeenkomst in Zeist heeft Jos Coler een pleidooi gehouden voor aanval lend voetbal. De heer Coler, vroeger een voorbeeldig sportman en aan voerder, is een aanhanger van de En- gelsestijl Hij verfoeit/het verdedigen en vertragen en in het belang van het publiek heeft hij gevraagd om er van af te stappen. Ik heb daar wel begrip voor, maar eigenlijk mag men dit ai- leen van de topclubs verlangen. Ais Excelsior, Volendam en Telstar tegen Feijenoord, Ajax en PSV gaan aan vallen, verliezen ze gegarandeerd met basketballcijfers en dat vindt het pu bliek ook niet leuk. Mijn ervaring is dat het publiek ook voor goed verde digen waardering kan opbrengen." Heeft Excelsiorin dit verband nog overwogen om het veld te versmallen. Bob Janse: „Ja, maar alleen om meer toeschouwers te kunnen ber gen," door HANS 8EISMANN Met een zweem van een glimlach om de mondhoeken herinnert Joop Castenmiller zich de waarschuwende woor den van collega-trainers, toen hij vorig jaar zomer „ja" zei tegen Hermes DVS. Hagenaar Joop Castenmiller (33) zag wel degelijk mogelijkheden bij de wat in de versukkeling ge raakte Schiedamse ploeg en zoals de toekomst leerde, zijn visie was juist. Hermes DVS groeide uit tot een van de be tere ploegen in de tweede divi sie en het' goede seizoen 1969/'7Q werd besloten met een fraaie zesde plaats. Joop Castenmiller, oud-trainer van Unitas en ex-(hulp)trainer van Hol land Sport, zag zijn taak daarmee al lerminst als beëindigd, Dat bewijst wel het feit dat hij aanbiedingen van enkele eerste-dlvlsieverenigingen en zelfs een Israëlische club van de hand wees om in Schiedam op de ingesla gen weg te kunnen voortgaan. Of, zoals hij het zelf uitdrukt: „Ik heb hier nog iets af te maken". Of, nog JOOP CASTENMILLER ik heb bij Hermes DVS iets af te maken TELEURSTELLING Bob Janse maakt er geen geheim van dat hij graag een aantal routi niers aan zijn kernploeg had toege voegd. Met Cor Veldhoen, Nol Heijer- man, Ton Kemper en Frans van der Heide erbij garandeer ik Excelsior een plaats in de middenmoot van de eredivisie, heeft hij aan het begin van de transferperiode tegen het bestuur gezegd, maar de financiën ontbraken om zijn wensen in vervulling te doen gaan. Janse: „Dit is voor mij een grote te leurstelling geweest. Door onze pro motie naar de eredivisie hebben we vorig jaar zelfs even de Europa Cup van Feijenoord doen vergeten. Ik heb de illusie gehad dat Rotterdam Excel sior zou steunen. Men heeft mij altijd voorgespiegeld, dat Excelsior een groot achterland heeft'en dat het pu bliek zeer veel sympathie heeft voor de vereniging. Ik heb dan ook ge dacht, .dat de bevolking bereid 20U zijn om 50.000 gulden bijeen te bren gen en dat we door middel van een le-- ning tot een bedrag van 120.000 gul den zouden kunnen komen voor de aankoop van de spelers. Maar dat is lelijk tegengevallen. De collecte die in het oostelijk stadsdeel is gehouden is een grote flop geworden," Zo er bij Excelsior toch nog plan nen hebben bestaan om zich te ver sterken dan zijn die lelijk doorkruist door de beslissing van Feijenoord om de voor 5000 gulden per jaar verhuur de doelman Bram Geilman terug te roepen. De krap bij kas zittende Kra- lingers waren daardoor plotseling ge noodzaakt een nieuwe kracht (v. d. Roer) aan te trekken. NET 'N HUURHUIS „In feite is het een ongelukkige si tuatie om met gehuurde spelers te moeten werken", geeft Bob Janse toe, „Het is net als met een huurhuis. Je knapt het op, het stijgt in waarde en dan zegt de eigenaar op een gegeven ogenblik: *t is nou prachtig, ga d'r maar uit. Ik weet niet of Excelsior de kans heeft gehad om Geilman in de loop der jaren te kopen, maar als dit zo is dan had men het altijd moeten doen. Toen Bram bij ons kwam, kost te hij niet meer dan 25.CQ0 gulden. Als je hem nu wilt kopen, moet je 150.000 gulden aan Feijenoord betalen. Ik kan me voorstellen dat Excelsior niet te veel geld in zijn accommodatie wil door DICK VAN DEN POLDER JAN BENS pluk de. dag Het is begrijpelijk dat men in Schiedam geen al te hoge il lusies koestert ten aanzien van SW. De ploeg van Har- ga heelt vorig jaar in de eredivisie harde slagen moeten in casseren en is ook de transferperiode niet ongeschonden doorgekomen. Aad Koudijzer twee jaar geleden voor 3000 gulden gecontracteerd vertrok voor 125.000 gulden naar Sparta, doelman Ed van der Roer voor 75.000 gulden naar Excelsior, wispelturige Wil van Beveren zocht zijn heil bij Heerenveen en transfervrije Arie Don profiteerde van het feit, dat Excelsior dringend om een linksbuiten ver- legen was. Zo op het oog geduchte verliezen voor SVV, die niet volledig gecom penseerd worden door de aankoop van Hans Bassant (125 mille), de Joegoslaaf Dutina en de amateur Kees van Herpen (Steeds Volhar den). Men is geneigd om te veronder stellen dat de nieuwe trainer Jan Bens zich een andere uitgangsposi tie zou hebben gewenst, maar wie meent dat de opvolger van Rinus Gosens door sombere gedachten wordt beheerst vergist zich- Enthoüsiast en vol vertrouwen zegt hij:-„Ik wil SW zo snel moge lijk. terugbrengen in de omgeving waar het vandaan komt: de eredivi sie. Dat klinkt misschien erg opti mistisch, maar ik ben niet zo be- houdend. Ik behoor niet tot het type trainers dat zegt: geef me drie jaar de tijd om wat op te bouwen. Als je te lang wacht, komt er niets van terecht. De tijd is voorbij om op lange termijn te werken. In het betaalde voetbal geldt tegenwoor dig: pluk de dag. Een trainer die het geluk heeft bij een club te mo gen werken, waar wat talentvoile spelers rondlopen, moet er onmid dellijk van proberen te profiteren. Want zo heb je ze en zo ben je ze kwijt. Kijk maar naar Koudijzer". Jan Bens, 48 jaar oud, oud-speler van. Feijenoord en EBOH en ach tereenvolgens trainer van Xerxes, DFC, SC Cambuur, Wilhelmina (Australië) en nogmaals Cambuur, maakt er geen geheim van dat hij het spijtig vindt, dat SW niet lan ger meer de beschikking heeft over zijn boomlange spitsspeler, maar hij is er de man niet naar om er over te jammeren. „SW heeft alles geprobeerd om Koudijzer te behou den, maar dat was niet mogelijk. Dan moet je je er als trainer bij neerleggen" „Wellicht heeft zijn vertrek ook nog positieve kanten", filosofeert hij hoopvol. „Het kan zijn dat ande re jongens nu beter gaan spelen. Het is niet prettig om altijd in de schaduw van een ander te moeten leven. Een Wout van Meeteren bij- voorbeeld zal nu willen bewijzen, dat hij niet minder is dan Koudij- 2er en dat geldt wellicht voor meer spelers". Belangrijke rol Hoewel bij zich nog maar nauwe lijks een indruk heeft kunnen vor men van het beschikbare spelers- materiaal, is Jan Bens er van over tuigd dat SW met een beetje geluk een belangrijke rol kan gaan spelen in de eerste divisie. „In het afgelo pen jaar was er in deze klasse vrij wel geen krachtsverschil. Volen dam en Excelsior zijn gepromo veerd maar het hadden evengoed De Graafschap en Cambuur kun nen zijn. In de transferperiode zijn er weinig mutaties geweest en daarom verwacht ik dat de verhou dingen dit jaar ongeveer hetzelfde zullen zijn. Ik heb echt vertrouwen in dit SVV. Je kan aan een heleboel dingen merken dat de jongens te rug willen komen. In de afgelopen maand hebben we vijf keer pet- week getraind, van maandagtot en met vrijdag. Maar de meesten kwa men uit eigen beweging ook nog op zaterdag. Dat wijst op een goede mentaliteit. Het beleid van SW is er op gericht geweest om een groep jongens bijeen te brengen die nog plezier aan hun sport beleven, bij wie het geld verdienen niet op de eerste plaats komt. Overigens vind ik de honorering bij SW lang niet slecht. De meeste spelers hebben een gegarandeerd jaarinkomen van 4000 gulden en de premies zijn resp. 200, 100 en 50 gulden. Boven dien krijgen de spelers een bonus van 100, 80 of 60 gulden, indien zij uit vier achtereenvolgende wed strijden resp. 8,7 of 6 punten beha len. Het is dus erg aantrekkelijk om voor SVV te spelen". Jan Bens heeft de indruk dat SW geen nawerking 2al ondervin den van de gevoelige opdoffers die het vorige jaar te incasseren heeft gekregen. „Er heerst beslist geen gedeprimeerde stemming. De basis waarop ik moet gaan bouwen is uitstekend, M'n voorgan ger Rinus Gosens is een prima vak man en bovendien een groot vriend van me. Bij de laatste trainersbij eenkomst in Zeist was hij m'n sla pie. Als je bij een nieuwe vereni ging komt zijn er.twee mogelijkhe den: of je treft er een puinhoop aan of je vindt er een bouwwerk dat ai- leen nog maar afgemaakt moet worden. Neem Feijenoord. Daar heeft Ernst Happel toch alleen maar het dak op het huis hoeven te zetten. Bij SW kan ik rustig door bouwen op dut'wat Gosens achter gelaten heeft. Dat heb ik ook in m'n eerste praatje tegen de jongens ge- zegd. Verwacht niet iets nieuws, heb ik hen voorgehouden. Wat ik jullie straks ga vertellen, zullen jul lie ook bij Gosens wel hebben ge hoord. Alleen m'n aanpak zal wat anders zijn. En dit is- misschien toch wel goéd voor SW. Nu er een nieuwe trainer is gekomen en we op ons eigen veld gaan spelen, zal - er wellicht een frisse wind door SW gaan waaien. Men moet niet vergeten dat Gosens al zeven jaar bij SW werkte en dan vervalt zelfs de beste vakman op den duur in een sleur". sterker: „We mikken zonder meer op* promotie". Joop Castenmiller ziet nog altijd grote mogelijkheden. Het afgelopen seizoen heeft hem gesterkt in de over tuiging dat met de jonge ploeg van Hertnes DVS veel te bereiken is. Hij zegt: „Ik heb een voorsprong op vorig jaar. Toen wist ik niet wat er in de tweede divisie te koop was en toen kende ik ook de spelers onvoldoende. Nu weet ik wat ik aar> 2e heb en de jongens van hun kant weten wat ik van hen verlang. Ook op andere ploe gen Hebben we een voorsprong. Onze groep is hetzelfde gebleven en dat be tekent dat we niet meer behoeven te smeden", Dat was vorig jaar anders. Joop Castenmiller, van dezelfde CIOS' lichting als Hans Croon (Volendam) en Maarten Vink (Wagenlngen), oud- speler van Haarlem, VUC, Holland Sport en het Nederlandse amateurelf- tal. zag als eerste taak een wijziging in het tactische concept. „Toen ik kwam speelde Hennes DVS het 4-2-4. zonder vrije man. Ik heb dat veran derd. Ik heb Piet v. d. Burg als laatste verdediger opgesteld, die voor die rol bij uitstek geschikt Ik. Dick van Nie- rop kreeg de taak de spits pakken en ook dat is zeer bevredigend verlopen. Van Nierop is een fysiek sterke knaap, die vooral in de lucht zijn mannetje staat. Niet één speler heeft afgelopen seizoen veel tegen hem klaar kunnen maken. V. d. Burg en Van Nierop zijn mijn Israel cn Lase- roma." Troeven Het duo in het hart van do defensie en de robuuste aanvalsleider Kees van Kooten waren cn zijn de belang rijkste troeven in handen van Joop Castenmiller. „Die drie vormen de as, waar het elftal om draait. Vóór moest alles van Van Kooien komen. In de wintermaanden waren we daarom sterker in hot nadeel dan de meeste andere clubs, omdat een Jonger, als Van Kooten op de zware velden moei lijk uit de voeten komt. En doordat we van een man sterk afhankelijk wa ren. was het team kwetsbaar. Ne de competitie zijn we op een ge geven moment rond de tafel gaan zit ten en hebben we ge2egd: het elftal heeft op bepaalde plaatsen aanvul ling nodig. We zochten daarbij vooral naar een aanvaller, die ze er evenals Van Kooten in kan schoppen. We ho pen die man in Mede Ruis van RVC gevonden te hebben. We hebben hem doelbewust gekocht om hem gelijk in het eerste op te stellen. Een club als Hermes DVS kan het zich niet permit teren een speler te kopen om hem eerst een jaar in het B-elftal te zetten. Ik geef de voorkeur aan ambitieuze amateurs. Van het aantrekken van se mi-profs hebben we afgezien. 2e be ginnen al met een bedrag van 25.000 gulden te vragen en wat koop je dan nog? Het zijn vaak spelers van hoge leeftijd, die op hun retour zijn en van wie de mcesten het niet meer kunnen en willen opbrengen om er nog eens lekker tegenaan te gaan. En het heeft geen enkele zin om je groep uit te breiden met spelers, van welk kaliber je er zelf genoeg rond hebt lopen." Joop Castenmiller heeft er alle ver trouwen in dat Hermes DVS op een van de drie promotieplaatsen beslag zal leggen. Zijn ploeg is afgelopen sei zoen ook in mentaal opzicht gehard. „Er was vooral in het begin veelal een. foutieve instelling bij de jongens. Ze gingen naar uitwedstrijden met het idee: die hebben we bij voorbaat al verloren. Ik wil niet spreken van een minderwaardigheidscomplex, maar het was wel een kwestie van over schatten van de tegenstander en on derschatten van eigen capaciteiten. Daarom hebben we onnodig punten verloren, vaak ook tegen zwakkere te genstanders. Dat zal nu niet meer ge beuren. Verplichtingen Ik heb ook iedereen op hun ver plichtingen gewezen. Ik heb ze stuk voor stuk duidelijk gemaakt dat ze een eigen taak hebben en dat 2e ook verantwoording voor die taak dra gen. Dat hebben- ze goed begrepen. Komend seizoen heb ik vooral grote verwachtingen van Bakkes. Die jon gen hij is inmiddels getrouwd -r- heeft zich "in gunstige zin ontwikkeld." Joop Castenmiller, eigenaar van een dameskapsalon in Scheveningen, die door zijn vrouw gerund wordt, toont zich gelukkig met de manier waarop Hermes DVS betaald voetbal bedrijft. Castenxniiler: „Bij hét teke nen van mijn contract heb ik inder tijd geëist dat ik de volledige verant woording voor alle technische en tac tische zaken zou krijgen. Stolk (voor zitter van Hermes DVS red.) is de enige, met wie ik te maken heb. Ieder bestuurslid heeft zijn eigen taak en bemoeit zich niet met een ander. Het is uit de tijd dat commissies zich met de samenstelling van een elftal bezig houden. De trainer moet de bevoegd heid hebben, hij is de man die geacht wordt er alles van te weten. Wat na; tuurlijk niet wil zeggen dat hij het al tijd bij het rechte eind heeft.!' Tenslotte een enkel woord over SW, mededinger naar de gunst van de Schiedamse voetballiefhebbers. Castenmiller:'„Het ideaal van de sup porters en ook van de spelers is om. SW voorbij te streven. Dat is een. na tuurlijke gang van zaken. Maar van een trainer moet men dat niet ver- wachten. Ik richt mij niet op SVV. Ik doe gewoon mijn werken dat probeer ik zo goed mogelijk te doen. Het gaat mij er alleen om Hermes DVS om hoog te brengen.. Dat doe ik op mijn manier en met de mij beschikbare mogelijkheden. Kijk, iedere trainer wil natuurlijk in de plaats van een Kurt Linder staan. Ik wil niet bewe- ren dat die man het gemakkelijk heeft, maar. hij heeft het wel gemak kelijker dan een Kessler bij Sparta. Dat is een duidelijke 2aak."

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 4