Joop Langfa rst en SVV houden voet bij stuk ROTTERDAMS DAGBOEK M i een par jaar naler geil? Geen woningen op Katendrecht voor prostitutie onttrokken aan woonbestemming Een nieuw vak 'BURGERS BEDROGENEN' Somber beeld voor Spangen HBU Notities ROTTERDAM RIJN MO ND EX-SPARTAAN IN DECEMBER OP TRANS FERLIJST Rotterdam-Zuid naar Utrecht - De Vroet hield wapenschouw in Papendreclit iNog grotere zwavelzuurfabriek bij Windmill Sparta won met 5-1 van HBSS Ole Madsen stopt met voetballen Lof van Real Madrid voor Lau van Ravens Voetbal op T.V. pag. 4 - donderdag 29 oktober 1970 door DICK VAN DEN POLDER .ROTTERDAM, donderdag Met een onverschillig schouderop halen heeft Joop Langhorst, vorig jaar in de eredivisie beurtelings voorstopper, Ausputzer en vleugelverdediger van SVV, deze week kennis genomen van de schriftelijke mededeling van secretaris Cor de Vries, dat hij in december door de Schiedamse vereniging op de transferlijst geplaatst zal worden. Joop Langhorst had niet anders verwacht. Deze zomer immers heeft hij geweigerd het hem aangeboden contract te tekenen. Van de negen tot nu toe afgewerkte competitiewestrijden heeft hij er niet een. mee gespeeld en de kennismaking met SVV's nieuwe trainer Jan Bens moet zelfs nog plaatsvinden. De breuk tussen Joop Langhorst en. SW, ,dat hem. aan het begin van het vorige seizoen voor 40.000 gulden van Sparta overnam, lijkt onherstelbaar. Van een medewerker ROTTERDAM, donderdag De korfbalcompetltie vordert gestaag en zo konden voor het komende weekein de in tal van afdelingen reeds de re turn wedstrijden worden vastgesteld. In de overgangsklasse A doet debu tant Trekvogels, dat vijf punten ver overde, het niet kwaad. Toch zullen de groenwitten attent moeten blijven op de partijen tegen ploegen die even eens in de onderste helft van de rang lijst verblijven. Zondag is er weer zo'n kans op winst als Asko op bezoek komt. In Assen wist Trekvogels met 88 gelijk te spelen, maar sindsdien heeft het team aan routine gewonnen. Er zit nu wel een kleine ze ge in. Deetos leidt IraaL met 14 punten, de Dordtenaren brengen zondag een tegenbezoek aan Koog Zaandijk, dat hat in de Merwe- stad destijds tot 8-9 wist te brengen. Of de Zaankanters de ploeg van Boogers ditmaal zullen bedwingen as echter de vraag. In afdeling B hebben alle ploegen er nu de helft op zitten en hebben we een tamelijk zuiver beeld van de krachtsverhoudingen. Voor Spangen ziet dat beeld er beslist somber uit want de blauwwitten bezetten met drie punten de laatste plaats. Toch is de situatie niet uitzichtloos, want nog een viertal ploegen verkeren in zorge lijke omstandigheden, n.l. Stanfries met 4, Naas met 5, VES met 6 en Zui derkwartier met 7 punten. Zondag ge ven we Spangen zeer weinig kans om de competitie te verbeteren, want dan komt Samos, met Wordt Kwiek aan de leiding, naar de Spaamsepolder. In Utrecht hield Spangen destijds goed Stand (97). In de steartzone is vooral de partij StanfriesZuiderkwartier van belang. In de overgangsklasse C is Sparta uit Wartena de grote verrassing. Zelfs in Friese kringen is men perplex over het gemak waarmee dit twaalftal alle rivalen, behoudens ZKV, waartegen het gelijk speelde, terug heeft gewe zen. Zondag gaat Sparta jti Zaandam de return tegen datzelfde ZKV spelen, met ditmaal de beste kansen. De rol van Het Zuiden lijkt voorlopig te zijn uitgespeeld, na de misstappen van de afgelopen weken. Vier punten achter op Sparta is natuurlijk heel wat, maer toch heeft Het Zuiden al eerder bewe zen in de tweede competitiehelft zeer sterk te kunnen spelen en daar reke nen we dan maar op. Voor het a.s. weekeinde zijn de tuindorpers vrij. Van een medewerker ROTTERDAM, donderdag, Rot terdam Zuid trekt na de gedwongen pauze in de basketballcompetitie za terdagavond naar Utrecht. Aan de Schooneggedreef treden de Rotter dammers aan tegen hekkesluiter SVE. Voor RZ geen al te moeilijke opgave om met de volle winst naar de Maas stad terug te keren. Verlies zal zeker een afscheid van de bovenste plaats betekenen, daar het niet -te verwach ten is, dat Fiat Stars tegen FAC uit. en Flamingo's tegen Suwrikri uit een fout zullen maken. In de dameseredivisie valt hel niet moeilijk een nederlaag voor de dames van het Schiedamse Juvenius te voor spellen. AMVJ is met Fiat Stars een klasse apart en de doelcijfers 356-94 zeggen meer dan genoeg van de aan vallende en verdedigende capaciteiten van de hoofdstedelijke dames. Ook de heren van Row ie heren hoofdklasse zullen het uiterst moei lijk krijgen tegen het Zandvoorde Lions. Lions heeft in zijn korte be staan een bepaalde faam opgebouwd. Tot nu toe hebben de heren iedere competitie met een kampioenschap af gesloten. In de Dordtse sporthal zullen zij zich vrijdagavond door Rowlc niet willen laten verrassen. Wat zijn de achtergronden? Cor de Vries; „Joop Langhorst be hoorde vorig seizoen tot onze best be taalde spelers. Hij verdiende meer dan de meeste anderen. Na onze de gradatie uit de eredivisie hebben we hem hetzelfde contract aangeboden. Langhorst ging daar niet mee ak koord. Hij wilde per jaar 3090 a 4000 gulden meer verdienen en dat was volgens ons een onredelijke eis. Ten eerste omdat we gedegradeerd waren en ten tweede omdat Langhorst vorig seizoen in ons team beslist geen uit schieter was geweest. Toen we elkaar niet konden vinden heb ik Langhorst voorgesteld om na de vakantie nog eens te komen praten, maar dat heeft hij niet gedaan. Pas nadat ik hem een briefje had geschreven, heeft hij weer iets van zich laten horen en heeft* hij mij duidelijk proberen te maken dat hij gezien zijn hoge privésaïaris zo veel belasting moet betalen dat hij vrijwel voor niets loopt te voetballen. Twee maanden geleden heeft hij nog eens contact opgenomen met Henk Köneman, de leider van het B-elftal, maar deze heeft hem naar Jan Bens en mij verwezen. Ik wil met ontken nen dat we Joop qua kracht best kun nen gebruiken, maar we zitten niet om hem te springen en hij hoeft er dan ook niet op te rekenen dat we hem een stuiver meer zullen betalen." Het relaas van Cor de Vries wordt wat de feiten betreft niet aangevoch ten door Joop Langhorst. Wel vindt hij dat het op verscheidene punten, aanvulling en verduidelijking behoeft. Garantiebedrag Langhorst: „Ik had vorig jaar bij SW een contract met een garantiebe drag van 5000 gulden. Ik heb de heer De Vries voorgerekend dat er in mijn geval bijna 40 procent belasting af gaat en dat er na aftrek van m'n on kosten ongeveer 1500 gulden over blijft. Daar ga ik m'n weekends niet voor opofferen en drie keer in de week lopen trainen. Als je betaald voetbal speelt, moe het lonend zijn. Ik heb SVV dan ook om een contract ge vraagd van een kleine 10.900 gulden, onkostenvergoeding inbegrepen. SVV heeft dat geweigerd en heeft daarbij als argument gebruikt, dat het voor mij geen uitzondering wil maken. Voor dat standpunt zou ik begrip kunnen opbrengen, ware het niet dat SW voor anderen wel uitzonderingen maakt. Ik heb eens bij de jongens geïnformeerd en daarbij is me geble ken dat er verscheidenen meer ver dienen dan ik. Hans Bassant bijvoor beeld moet aan 15 mille komen. Hij is immers voor 125.000 gulden van Ex celsior gekocht en gewoonlijk betaalt de dub aan salaris dan wel iets meer dan 10 procent van de transfersom. Geërgerd Als Hans Bassant 15.000 gulden ver dient, dan ga ik niet voor 5GOO gulden lopen voetballen. Bij Sparta heb ik me destijds ook geërgerd aan die gro te verschillen. Toen ik naar SW ging stond ik op het punt om er mee te stoppen. Bij Sparta hebben we wed strijden gespeeld waarin ik de beste man van de achterhoede was. Toch had ik slechts een beginsalaris van 4000 gulden, terwijl anderen 30 mille per jaar verdienden. Aan het begin van dit seizoen heb ik tegen mezelf gezegd: dit jaar moet het meer op brengen, anders stop ik er mee. Het bestuur van SVV wil me niet tege moet komen. Daaruit blijkt dat Hel amateurs zijn. Ze hebben nu een strop van bijna 50.000 gulden en alleen maar omdat ze te bedonderd rijn om een paar duizend, gulden meer te be talen. Daar het zo slecht gaat met SW en ze me in de achterhoede of de mid denlinie best zouden kunnen gebrui ken, heb ik een paar weken geleden Könctnan opgebeld, maai- er is hele maal geen reactie op gekomen. Het bestuur wil wel praten, maar niet over salarisverhoging. Nou, dan heeft dat praten ook geen zin." Onverschillig Joop Langhorst, 27 jaar oud, ge trouwd, een kind, afdelingschef bij Benelux-Terminal, zal nu in december te koop worden aangeboden. Erg veel gegadigden verwacht hij niet. „Ik zal ook geen pogingen ondernemen om een club te vinden," zegt hij onver schillig. „Eerlijk gezegd interesseert me het allemaal niet zo veel. Het be taalde voetbal beschouw ik als een. extraatje. Ik ben er niet bezpf*van. Ik ben trouwens nergens bezeten van. Als er straks niemand voor me komt, ga ik naar een amateurclub, naar Xerxes bijvoorbeeld of Hillegersberg. M'n conditie is nog steeds op peil. Ik train twee keer in de week bij Alexandria en zo nu en dan trek ik ook het Kralingse Bos in. Een verzoe ning met SW lijkt me niet meer mo gelijk. Ik ben nog steeds bereid om te praten maar de heer Eising schijnt gezegd te hebben; Zo lang ik voorzit ter van deze club ben, speelt Lang horst niet meer voor SW. Het is nu ook nog een prestigestrijd geworden." WÊÊ&ÊÊÊvm Joop Langhorst liever amateur dan een slecht betaalde prof. Van onze sportredactie PAPENDRECHT, donderdag Voor de samenstelling van. een selectie- 1 groep, waaruit het Nederlands ami-' teurelftal wordt gekozen, dat in de voorronde van het Olympisch voetbal toernooi tegen Rusland in het veld komt, werd gisteravond op het terrein van Papendrecbt een wedstrijd ge speeld tussen geselecteerden/zondag en zaterdagvoctballers uit district West n. In deze ontmoeting, die met 32 voor de zaterdagamateurs eindigde, zal bondscoach Arte de Vroet waar schijnlijk wel enkele spelers hebban ontdekt die hij dn zyn keurteam kan opnemen. R. Vosmaer (VUC) demonstreerde een goede .techniek, terwijl 32. Zoeter (De Musschert) zich een bekwaam doelman toonde, In de achterhoede was W. Goedkoop (Overmaas) even eens ruimschoots voldoende, Terwijl KI oor (RVC), die alleen in de tweede helft werd opgesteld, wellicht voor een nieuwe kans in aanmerking komi. iVan hét zaterdaigélftal waren Spaanderman (Noordwijk) en De Jong (DOTO) de uitblinkers, terwijl ook Wander (Zwart Wit'28) en Sohouten (Rijsoord) op een goede wedstrijd kunnen terugzien. De zaterdagvoetballers vormden aanvankelijk eon grotere eenheid speelden de bal direkter en konden el kaar goed -vinden, waardoor het zon dagelftal lange tüd in de minderheid bleef. Het doelpunt uit een. kopbal van Spaanderman was in de eerste helft een verdiende beloning voor de grote re kracht .van de geestdriftige zater- dagspelers. Na de pauze slaagde het zondagclf- tal er jn het tempo te 'verhogen. Doch pas nadat De Jong (DOTO) op for tuinlijke wijze de stand op 20 had gebracht, kon Poot (Umtas). die een vrije trap ui (stekend inschoot, de stand op 21 brengen. Tien minuten voor 'het einde profileerde Spaander man van een misser in de zondag- ver dediging om het verschil weer op te voeren, waarna een goede treffer van Vosmaer (VUC) de eindstand kort voor tijd op 32 bracht. Uit de zaterdag- en zondagspelers zal Arie de Vroet een elftal van di strict West II sraaensiellen, dat op 17 (november tegen bet elftal van Zuid I in bet veld kamt. Deze ontmoeting zal plaatsvinden op het terrein van SSC55 te Sprang-Capelle. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, donderdag. „Wie zijn Je bedriegers en wie zijn de bedrogenen. Ik vrees dat de burgery tot de laatste groep ge rekend moet worden." Dit schrijft dr G. J. Henning, voorzitter van de Vereniging tegen de Luchtverontreiniging in „Reine Lucht", het ver- enigingsorgaani, naar aanleiding van een luchtvervuilingsaffaire met de N.V. Windmill (de voormalige ENCK), welke vorig jaar zoveel stof deed opwaaien. Dr Hewing stak destijds zelf dc lont in het kruitvat met zijn brief aan het Vlaardingse gemeentebestuur waarin hij vroeg om de Windmill ge heel of gedeeltelijk stil te leggen tot dat er voorzieningen waren getroffen om een grote luchtverontreiniging met S02 te voorkomen. Hy verwees daarbij naar metingen gedaan vlakbij Windmill, waarbij buitensporig grote hoe veelheden zwaveldioxydc waren waargenomen. Deze metingen waren verricht door ambtenaren van het openbaar lichaam Rijnmond en door ambtenaren van de Vlaardingse Hin- dcrwetafdeling. Tijdens een zitting van de gemeen teraad erkenden B en W dat er inder daad grote verontreinigingen met S02 hadden plaatsgehad. Die waren vol gens het Vlaardingse college te wijten aan een zwavelzuurfabriek, welke zonder voorlopige Hinderwetsvergun ning draaide. Als reden voor dit laat ste werd opgegeven dat de zwavel zuurfabriek in een proeffase was, dat men ter vermindering van de SQ2- uilworp een zgn. Liirgi-installatie in gebruik had genomen, maar dat deze nog niet volop in werking was. Dit zou echter op korte termijn verbeterd worden cn dan zou de S02-uitworp tot een aanvaardbaar niveau zijn te ruggedrongen, aldus B en W destijds. De Vereniging tegen de Luchtver ontreiniging die in beroep is gegaan tegen het verlenen van een Hinder wetsvergunning aan de nv Windmill heeft nu echter inzage gehad in de hierop betrekking hebbende documen ten. „En daaruit blijkt," schrijft dr Henning, „dat zich op hel terrein van de ENCK twee zwavelzuur!abri eken bevinden, waarvan fabriek II een twee maal zo grote hoeveelheid zwa velzuur produceert als fabriek I en die ook twee maal zoveel zwavel- dioxyde de lucht ingooit. De door B cn W van Vlaardingen drastisch ten tonele gevoerde Lurgi-installatie is echter achter fabriek I geschakeld. Dit betekent dat als deze installatie de uitworp van fabriek I met 60 procent vermindert de totale uitworp van bei de fabrieken slechts met een derde, dat is 20 procent verminderd wordt." De voorzitter van de Vereniging te gen de Luchtverontreiniging vervolgt dan; „Het feit dat er twee zwavel- zuurfabr leken waren is ty flens de raadszitting wel terloops genoemd, maar er is nooit op gewezen dat fa briek II in feite een veel grotere ver- ontreiniger is dan fabriek I en dat by fabriek II geen enkele poging was on dernomen om de uitworp te vermin deren. Dit is des te erger omdat deze fabriek een schoorsteen heeft van slechts 23 meter hoogte. De afgassen worden dus vrijwel op leefniveau ge spuid en dit proces gaat al minstens vijf jaar dag in dag uit door tot ge noegen' van de omwonenden." Dr Henning kritiseert vervolgens het besluit van het Vlaardingse colle ge van B en W andermaal metingen naar de S02-uitworp te laten verrich ten door TNO „terwijl de cijfers uit een TNO-rapport van 1966 bekend waren." Niettemin werden, zo gaat hij verder, pogingen in het werk gesteld om de meetcijfers te verdoezelen, zo wel door Rijnmond als door B en W. Ook wordt het nu wat duidelijker waarom het bedrijf zelf indertijd geen commentaar leverde, aldus dr Ken ning die tot slot vermeldt dat er nu een voorstel is om zwavelzuurfabriek II te voorzien van een 100 meter hoge schoorsteen en een nevelaf schei der. (ADVERTENTIE) Nou ja, zónder. Maar, pak weg, zo'n 5000 gulden? Suggestie; zet het op een rekening bij de HBU en vergeet het voor een jaar of 3. Krijgt u bet eerste jaar 1\% rente. Het tweedejaar ook. Het derde jaar ook. Bij elkaar zo'n slordige 23 Oftewel 1150 gulden. Niet mis? Dachten wij ook. En zo zijn er nog veel meer pientere spaarsystemen bij de HBU. Stap maar gauw eens bij ons binnen. Dan leggen we "U uit welk systeem voor u het beste is. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag B en w van Rotterdam vinden niet, dat de woningen op Katendrecht, waar prostitutie word bedreven, als bedrijfsruimte zijn onttrokken aan hun woonbestemming. „Onderscheid moet worden ge maakt", zo antwoorden zij op vragen van het socialistische raadslid drs. W. van der Vlerk, „tussen de prostituee die elders woont dan waar zij haar clientèle ontvangt. Laatstbedoeld geval doet zich in' onze gemeente voor zover valt na te gaan, niet voor. Omdat ten aanzien van en woning waarin een prostituee haar beroep uitoefent de woonbestem ming niet verdwijnt, kan n.et van onttrekking aan de bestemming wor den gesproken", aldus b en \v. Op de vraag, o£ de Kamer van Koophandel geen verklaring moet af geven voor uitoefening van prostitutie in Katendrecht, wijst hel college erop dat de minister uitdrukkelijk heeft gesteld dat numton, welke een arts. tandarts of andere beoefenaar van een dienstverlenend beroep ln zijn woning bij uitsluiting bezigt voor zijn beroeps uitoefening, niet als bedrijfsruimten kunnen worden beschouwd. B. en w. laten voorts weten dat nu nog niet Is te overzien hoeveel panden in Katendrecht voor aankoop in aan merkelijk uitgaan boven de bedragen op dat de betreffende panden worden aangekocht tegen bedragen die aan merkelijk uitgaan boven de bedragen welke de gemeente mede met het oog op de ongewenstiheid van opdrijving van prijzen kan bieden. SCHIEDAM, donderdag. Sparta heeft g stermiddag een. oefenwedstrijd tegen HBSS met 51 gewonnen. George Kessler had aangekondigd met zijn B-elftal te zullen verschijnen, maar omdat Sparta's hoofdploeg zon dag tegen Haarlem miet tot scoren was gekomen, was de ex bonds-coaeh op het laatste moment van gedachten veranderd. Ook nu liet de produktivï- teit van de Sparta-schutters in eerste instantie te wensen over. Tot ver in de tweede heUt was de stand 11. Pas daarna kon Sparta, dat Tor Horst en Klijnjan miste, afstand nemen. Voor Sparta scoorden Heijerman (2), Ko- walik, Koudijzer en Bosveld, die na de rust Kowalik verving. Hans Bent- zon spoelde als vervanger van Ter Horst de gehele wedstrijd mee. Het tegenpunt van HBSS werd gemaakt door Tiemam. Onder - ywijsiuet- houder Ven der Ploeg heeft in zijn beleidsnota gefilosofeerd over de „midden school". Door bij komt hij" on der meer tot de introductie ha» een nieuw vak: .sociaal engagement". De zoethouder meent, dat dit vak een uiterst belangrijke bijdrage kan leve ren tot het wormen van mon dige burgers in een democrati sche samenleving. Hij zegt: „Veel mensen zijn niet in staat hun krant te le zen, zijn vervrecjnd van de sa menleving, kijken vreemd aan tegen alles wat politiek is en missen op deze wijze een eigen tijdse aansluiting. Met an dere woorden: zij zijn wel lid van de samenleving, maar participeren daarin onvoldoen de. Momenteel wordt in ver schillende oner wijs vorm en het vak „maatschappijleer'* gege ven om in deze lacune te voorzien. Naar mijn mening zal m elk geval in de midden- school bijvoorbeeld de vraag ter sprake moeten komen wat democratie is, waarbij niet slechts het Engelse, het .Franse en het Amerikaanse model uan democratie ter sprake ko men maar evengoed het vollcs- democratische en het anar chistische model. Voorts zal me» kennis moeten maken met de politieke kaart van het eigen land, maar ook met de internationale politieke kaart. Men zal op de hoogte moeten komen van de belangrijke so ciale vraagstukken an ook non de belangrijkste stromingen op geestelijk en cultureel gebied." /K weet echt niet of wat de wethouder voor ogen staat nteutu is. Wel geloof ik, dut rij'n opvattingen getuigen van visie. Wethouder Van der Ploeg is bezig allerlei opvat tingen op het gebied van on derwijsvernieuwing om te zet ten in beleid. TNE TERMIJN voor het in dienen van een aanvraag om aanvullende huursubsidie is verlengd tol 1 december 1970. Nadere informaties wor den gegeven door de sociale afdeling van de Dienst van Volkshuisvesting aan de .Paul Krugerstraat 4. PHE wie ere toekomt, Rlnck Optiek bestaat zestig Jaar en daar mag best even mel ding van worden gemaakt. Tenslotte zijn er vele hon derdduizenden Nederlandens die met een Rinckbril op hun neus Jopen, Rlnck heeft zaken In Hoogvliet, Vlaardingen, Ridderkerk, Den Haag, Assen, Apeldoorn, Arnhem, Den Bosch, Oss, Eidnhoven cn Heerlen. Maar hel is allemaal begonnen aan de Nieuwe Bin nenweg In Rotterdam en dat streelt ons chauvinisme. SPEELTUINVERENIGING Crooswijk doet aan club werk voor kindereu: dins dagavond knutselclub, woens dagmiddag kleuterclub, woensdagavond tafelvoetbal voor jongens, donderdagavond gymnastiek voor meisjes. Stuurt uw kinderen naar clubgebouw Schuttersveld, zegt het bestuur. Voor de prijs hoeft niemand het te laten: 10 cent per keer. Dat klinkt vooroorlogs. TTET succes van de collecte voor de Rotterdamse blin den op 6 en 7 november valt of staat met het aantal collec tanten die zich hiervoor willen Inzetten. Men kan zich ook voor enkele uren opgeven bU het Tehuis voor Blinden 'Louis Braille' aan de Slotlaan 31, tel. 138131, of by het se cretariaat van dc Centen ver eniging voor Blinden SOS, Nolensstraai 68b, tel. 242548. TN ROTTERDAM verblijft de Amerikaanse studente Jane W. Taylor, zy woont op het ogenblik b|j het gezin van mr L. A. E. Briët, Kralingse Flaslaan 39. Wal doet Jane in Rotterdam? Zoveel mogelijk kennis opdoen van Rotterdam en de Rotterdamse situatie. Vooral het Rotterdamse jeugd werk heeft haar aandacht. Hoe groot is mijn vooroordeel, maar van zo'n bericht word ik koud noch warm. Als er ge staan had. dat Jane haar in trek had genomen bU de fami lie Jansen in de Gouverne- dwarsstraat had Ik enig en thousiasme kunnen opbrengen, TNFORMATIE is het sleutel woord van deze t(Jd en de informatiecentra rijzen als paddestoelen uit de grond. Zo is er het Jongeren Informatie centrum ln dc hal van het Centraal Station (postbus 2189, tel. 135251, 135252), waar jongeren van 15 tot 35 jaar (hoera, ik behoor ook nog tot de jongeren) terecht kun nen voor nuttige voorlichting over vrijetijdsbesteding, stu die, beroep en persoonlijke problemen. (Van onze correspondent) KOPENHAGEN, donderdag De Deense voetballer Ole Madsen (36), die nadat zijn contract bij Sparta Rot terdam afliep naar zijn oude club in Denemarken, terugkeerde, zal aanstaande zondag zijn laatste wed strijd spelen. H.I.K., dat vroeger een van de grootste clubs in Denemarken was, is zo gezakt dat het met degradatie be dreigd wordt. Als de club zondag niet wint, zal het van de derde naar de tweede divisie degraderen. Het is tevens de laatst competitie wedstrijd in dit zomerseizoen en voor zijn club hangt veel van deze wed strijd af. DEN HAAG. donderdag (ANP). Hoewel Real Madrid vorige week woensdag een teleurstellende neder laag (01) op eigen terrein leed te- een Woeker Innsbruck in het kader van hel toernooi om de Europese be ker voor beker winnaars, heeft de be faamde Spaanse club dit niet aan de scheidsrechterlijke leiding geweten. Integendeel, Het bestuur van Real heeft een telegram naar de KNVB ge zonden waarin het zijn bewondering uitspreekt over het optreden van Lau van Ravens. 4Bétoptwmen van hrievwt In.tdikW bétskwt dé:- mealnpén;; Wt uitdrukking dur» mtéïTflw«kkéJi«i osnwff vindt onv wr kéWitf van'dr tener» ts bronow- BrlévéP ,*9rtd»r/;: vc4tetfIflo cMm 9»' •(5r«a wordan: Wttljd* O® dacÜB be houdt, .-ai oh, hefc^reslit fcJnMhdlnoén .tevttkanw,}v Wat mijnheer Goedvolk wil is het zelfde als naar de T.V. kijken, geen kijkgeld betalen en dan kankeren dat de programma's zo slecht zijn. Wat de heer Goedvolk wil is die lau we Amsterdammers 10 tot 20 gulden laten betalen en in de regen laten staan en hij gratis in Schiedam naar do l.v. kijken. Wat hij wil is bij on geveer 28.000 toeschouwei's een t.v.- uitzending. Weet hij dan niet dat Ajax het Olympisch Stadion moet afhuren en dat voor t.v.-uitzendin- gen van voetbalwedstrijden lichtin stallaties nodig zijn die aangeschaft moeten worden met de gelden van de toeschouwers. Wil de heer Goed volk graag voetbal zien, dan had hij vorige week dinsdag naar Sparta- Coleraine moeten gaan kijken, maar daar zal hij wel niet geweest zijn. Hij zal ook niet nagedacht hebben over de vraag wie het verlies moet dra gen dat Sparta bij deze wedstrijd heeft geleden. Moeten we nu als Sparta eventueel een ronde verder komt gaan zeggen: bij 30,000 toe schouwers 'een t.v.-uitzending, bela chelijk! Ik ben zelf een enthousiast voetballiefhebber, maar mijn standpunt is: niet meer dan drie t.v.-uitzendingen per jaar van de fi nale om de Engelse cup, de Europa Cup 1 en de Europa Cup 2. En nu zal men zeggen; en de zieken en be jaarden dan? Van. deze mensen zou ondergetekende een protest kunnen begrijpen, al moeten we ook weer niet vergeten dat voetbal niet alleen zaligmakend is. Daarom, meneer Goedvolk, als u goede iedeeën wilt lanceren, zoek dan een oplossing voor deze mensen, Rotterdam F. Molkenbuhr

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1