Studie stadsuitbreiding beoogt inspraak van toekomstige bewoners EXPERIMENTEEL ONDERZOEK VAN ZES MAANDEN Noad verliest in spannende wedstrijd van Scylla 3^2750 WILLEM DE ZWIJGER KOOS LEERLINGEN IN SCHOOLPARLEMENT TSF zegeviert met 10-0 overAMVJ2 SCHIEDAM Enthoscoop Ie PRIJS (WIELER)LOTERIJ Kleuterzwemlessen ia Sportfoudseuliad groot succes een geselecteerde collectie electronische orgels RIJKEnIde LANGE 32^«oso Klaver jasvereniging i.o. zoekt leden Filmmicldag en discobal in clubhuis De Doele PAKHUIS/ EXP1DITIEKNECHT SCHIEDAM KOERIERSTERS Twee gevels, twee vestigingen, één Bank Mees Hope NV BankMees Hope nv dinsdag 17 november *1970 - pag. b (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Zoals al in deze krant van zaterdag gepu bliceerd werd, bestaan er bij de gemeente plannen om over de stads uitbreiding in de gebieden Woudhoek en Spaland een uitgebreide studie te laten verrichten. De studie, die geleid zal worden door pro fessor H, van Leeuwen, van de Landbouwhogeschool in Wageningen, beoogt aan do toekomstige bewoners van de nieuw te bebouwen ge bieden een zo groot mogelijke inspraak te geven bij het totstandko men van de structuurplannen. De realisering van deze studie die ca. 6 maanden zal duren is het gevolg van de wens uitgesproken door de gemeenteraad in december 1968 om vóór er plannen worden ontwik keld voor de verdere stadsuitbreiding in Woudhoek en Spaland, ook een onderzoek in te laten stellen naar de woonwensen en verlangens van de bevolking. De werkgroep Stadsontwikkeling Woningbouw heeft daarop gezocht naar de meeste geschikte ©ndemek- technick en prefereert nu de op de Landbouwhogeschool in Wageningen ontwikkelde methode, gebaseerd op de beginselen van de ecologie van liet wonen de relatie tussen de mens en zijn door de mens gebouwde omgeving). Na oriënterende bespre kingen is prof. Van Leeuwen ,dic deze ecologie doceert in de leer van „de woning en haar bewoning" bereid ge vonden met enkele van rijn medewer kers dit experimentele onderzoek uit te voeren. Naast prof. Van Leeuwen zal dc lei ding van de studie ook berusten bij dis. P. J. T Pennartz, sociologisch me dewerker van de Landbouwhoge school. Het werk zelf zal worden ver richt door vter ingenieurs-studenten, voor -vvte het in te stellen onderzoek een deel van hun studie is. Het onder- zoekteam bestaat uit de heer K. E. Heijers (die zijn standplaats m Schie dam heeft bij de dienst van Gemeen tewerken) en de dames niej. C. J. V. de Korte, mevrouw R. M. Talsma- Niermeijer en mej. A. M. Steamers. Het is niet de bedoeling dat dit „Wageningen-team" zich rechtstreeks richt op de planning van de nieuw te bouwen wijken. Het team 2al zich voornamelijk bezighouden met het vergroten van de inbreng van de be woners -bij de planning en de realise ring van het hestemmingsgebied in Kethel, waardoor men optimaal aan de wensen van de toekomstige bewo ners tegemoet kan komen. Het streven is een woonklimaat te vinden, waarin de mens zich thuis kan voelen, zich zelf kan zijn en zioh kan ontplooien. Het uitgangspunt van de studie om dit ailes te vinden is de „hearing''. Als de gemeenteraad de planmen van bur gemeester en wethouders goedkeurt zal ook ,de eerste stap van het onder zoek zijn het organiseren van één of twee .hoorzittingen", Iedereen zal daarbij welkom zijn, die bereid is „mee te denken" en zo een bijdrage tv leveren Speciaal11 uitgenodigd zullen worden die groepen, waarvan men kan aannemen dat ze meer in het bij zonder geïnteresseerd zijn m de toe komstplannen voor het wonen: wijk- veremgmgen, woningbouwvereni gingen, vrouwenorganisatie," onder wij sgroeperi ogen, vakbeweging, de jeugd in het algemeen enz. Na de toelichting tullen dan tijdens de hearings klemo werkgroepen worden gevormd van belangstellenden op bepaald terrein: voor de woning typen, voor de omgeving van de wo ning, voor de jeugd- en wijkvoorzie- mngen, enz. Hot is de bedoeling dat deze werkgroepen gedurende het ge hele onderzoek zullen blijven functio neren. Er zal ook geëxperimenteerd worden met een zgn. „enthoscoop". Dit is een door ccn maquette rijdende camera, waarbij het opgenomen beeld (vergroot) op een televisiescherm ge- projekteerd kan worden. Men krfjgt dus op deze manier een zo natuuriyk mogelijk beeld van de wfjk, zoals die er in werkelijkheid uit kan gaan zien, Het doel van. het inschakelen van deze bevolkingsgroepen is niet om hen de plannen te laten ontwerpen, maar om een zo groot mogelijke inspraak te waarborgen. De suggesties die er uit de werkgroepen komen, aullen na discussie met andere groepen een zo boog mogelijke prioriteit krijgen. Ook bijzondere methoden zullen do aandacht krijgen. Zo denkt men er over om op de scholen de leerlingen in klasse-verband opstellen of teke ningen to laten maken over de ideeën die «ij hebben voor een nieuwe wijk. Discussies en oefeningen, met maquettes staan ook op het program ma. Het „Wafoningen-team" stelt zich voor dat naa de algemene „filosofie" van de stedebouwkundige planners ook andore specifieke aspecten van de discussies naar voren komen. Men denkt in dit verband aan de woon vorm (verhouding hoogbouw-laag- bouw, woninggrootte en -indeling, bij zondere eisen voor bijv. bejaarden); de sociaal-economische aspecten (ver deling tussen woningwet-, premie- en vrije sector, "huur- en koopprijzen, fi- nancienngsmogelijkheden), de exter ne voorzieningen (groepering van dc woningen en. de onderlinge situering, groen voorzieningen, recreatie moge- ïijikheden); de voorzieningen op wijk niveau (winkels, kantoren, scholen, kerken, dienstverlenende instellingen, sociaal-culturele en recreatieve voor zieningen); het verkeer (fiets- en voetpaden, openbaar en particulier vervoer, parkeergelegenheid). (Van ccn onzer sportme dew erkers) SCHIEDAM, maandag Noad heeft m de ereklasse van de NTTB een sensationele, enerve rende en spannende wedstrijd gespeeld tegen het Leidse Scylla. Toch zouden de cijfers, 82 winst voor Scylla dat niet doen zeggen. Tot aan de zesde partij, konden de talrijke toeschouwers genieten van tafeltennis op hoog niveau. Toen klapte Noad echter ineen en werd het voor Scylla een zeer gemakkelijke overwin ning. De start was zeer hoopvol, want Van der Aa klopte in de openmgspar- tij Van Zoelen in drie games 12-21, 21-15 en 11-21. Wat de laatse weken al werd gesignaleerd, bleek nu over duidelijk. Geerling is er totaal uit en hij moest dan ook een tegenpunt toe staan door een twee games nederlaag 21-14 en 21-14 tegen Falleaux. Knikkenberg gaf Noad echter weer een voorsprong" toen luj in drie games 21-14, 14-21 en 18-21 de derde partij, die tegen Van Schie won. Het dubbel, Van Zoelen/Falleaux—'Van der Aa/Knikkenberg, bracht de derde game met 21-18 in hun voordeel. Een duel op het scherp van de snede, waarin alles uit het tafeltennisarse- naal werd getrokken bracht voor Van der Aa op Falleaux geen winst. Öe derde game ging mat de cijf» 25-23 naar de Leiden aar. Kmkkenberg zou dat wel recht gaan trekken en daar leek het in zijn partij tegen Van Zoelen ook op. Na een gewonnen eerste game 1921 stond hij m de tweede game duidelijk op winst 9-18 cn zelfs op 13-20. Onder een enorme spanning waarbij Van Zoelen tot grote hoogte uitgroeide tot tevredenheid van voorzitter en va der Wil van Zoelen moest „de Knik" toch nog de partij uit handen geven (23-21) en verloor daarna ook nog de derde game (21-18. Dit alles en al die tegenslag brak het moreel van de Schiedammers en de laatsie vier partijen werd dan ook kansloos in twee games verloren. Uit handen van de heer J. W. C. Gordijn ontving de ..heer A. Trouwborst de contactsleutels van een splinternieuwe Fiat 850. J)e heer Trouwborst had de hoofdprijs gewonnen in de loterij ten bate van de wielerbaan. De auto werd officieel overgedragen bij Fiat-dealer, Garagebedrijf Unique. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. „Dat vele ouders het verdnnkmgsgevaar niet onderschatten blijkt uit het grote aan tal kleuters dat wekelijks aan de spe- eiale kleuterlessen in het Sportfond- senbad deelneemt", zo deelt de'direc trice van het bad, mejuffrouw C. J. Th, Havebroek mee. De Ueutcrzwemlessen zijn uitslui tend bestemd voor kinderen van 4 en 5 jaar. Zij worden ui eerste instantie vertrouwd gemaakt met het water en daarna pas wordt aandacht besteed aan de zwem vaardigheid. De belang stelling voor dit initiatief is zo groot, dat men. momenteel* drie afdelingen gevormd heeft, terwijl meerdere afde lingen samengesteld zouden kunnen worden als men niet te kampen had met ruimtegebrek. De lessen worden gegeven op woens dag- en zaterdagmiddagen. Sinds ja nuari hebben zij al het nodige succes opgeleverd, want 51 kleuters behaal den inmiddels bet diploma A en 11 wisten daarna ook nog het B-diploma te bamadhtigen. (ADVERTENTIE) SOLINA v.a. f995,- EMINENT v.a. f 2400,- SAFiRA v.a. f1690,- PHILICORDA met volledig pedaal f 2995,- 18 Sa KORTE LIJNBAAN 28, ROTTERDAM TELEFOON 11940S ADVERTENTIE) Als U een paar van die behaag lijk warme acryl dekens op bed heeft Jtggen, deert de kou U niet meer Eenmalige partij acryl dekens rondom met band afgezet, strikt eerste keus, in de kleu ren pastelgroen en pastelblauw, maten 150 x 220 en 180 x 220 cm, nu bijzonder voor delig. acryl deken» - »■*-=» 150x220 cm 180x220 cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze prachtige acryl dekens rondom met band afgezet, strikt eerste keus, kleuren pas telgroen en pastelblauw, meten 150x220 en 180 x 220 cm. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Donderdag a.s. wordt een kontaktavond gehouden voor dam^ en -heren, die graag in verenigingsverband klaverjassen. De bedoehng is om na deze avond met een groep enthousiaste klaverjassers een vereniging op te richten. De avond wordt gehouden in de Panne- Roekstraat 68 te Rotterdam en begint om 8 uur, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Woensdag 38 november a.s. wordt in clubhuis De Doele voor het eerst in dit seizoen weer de maandelijkse filmmiddag ge houden. De middag begint om drie uut en op het programma staan enige tekenfilms, de Walt Disney-film „Bambi" en een film van het duo Ab bot en Castello. De .toegangsprijs be draagt 75 cent. Aan het eind van de week zijn er in De Doele enige activiteiten in verband met de landelijke jeugdcollecte, die deze week gehouden wordt. Allereerst is er vrijdagavond een Jeugdeollecti- valdiscobal, een dansavond met mede werking van de discobar D.D.J. uit Delft. De avond begint om 8 uur en de toegang kost twee gulden. De op brengst van het bal is bestemd voor de collecte. Zaterdag gaan de leiders van het clubhuis, de straat op om .te collecte ren. Zij doen dat mei ondersteuning van een poppenkast, die vanaf 11.30 uur in verschillende delen van hot centrum opgeslagen wordt. Stand plaatsen zijn onder meer Parklaan, Havenstraat en Hoogstraat, RESULTATEN VAN SCHIEDAMSE SCHAKERS TELEURSTELLEND. (Van een onzer .verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het eerste team van de schaakvereniging Schie dam is er met in geslaagd Charlois 2 le verslaan. Ondanks een 10 voor sprong uit een vooruit gespeelde par tij, die Den TJyi bad gewonnen, was de uiteindelijke eindstand 6*43% voor Charlois. De spelers Noordegraaf, Harman- ny en Planken speelden remise. Naast de winst van Den Uyl -wist ook Van Gra/vetibroefc een. punt te behalen. Verloren ipartijen werden gespeeld door Troost, Van Seters, Vrijland, Reitsma en Dekker. Van deze vijf verloor Reitsma op hot laatst nadat hij gewonnen had gestaan en Dekker moest opgeven nadat 'hij in remises tand een toren weggaf. Het derde team heeft een voorlopige 3—3 stand bereikt togen Wester Toren 2 uit Rotterdam. De winstpunten wer den behaald door Van de Geyn en Ventura Ferrer (volle winst) en Keu zekamp en Koudijzer (remise). Ze gingen echter temet door nederlagen van Van de Ham en Groeneweg. Ne£- kens en Vermeulen braken hun par tijen af. Verwacht wordt, dat één van deze laatste partijen winst op «al le veren, zodat de eindstand 4—4 wordt. SCHIEDAM, maandag. Door de Sohiedamse korfballers is dit week einde een beperkt programma afge werkt. De wedstrijden van Schiedam en Odi vonden door terreinafkeuring geen doorgang. Alleen Succes kwam binnen dc lijnen. Met 5—2 werd in Ridderkerk van Sagitta verloren. Een nederlaag die pas in de laatste 20 minuten tot stand kwam, toen de Successers weer m de oude fout ver vielen door in de slotfase de winst uit handen te geven. Voor de rust verliep alles naar wens. Dick Bedeaux bezorgde zijn ploeg een l—O voorsprong, waarop de Ridderkerkers met een- doelpunt ant woordden, 1—1, Els Ruseier, fraai doorgebroken, bracht de stand op 2 l. Deze stand bleef tot ongeveer twin tig minuten voor het eindsignaal ge handhaafd. Sagitta, hard, werkend voor een be ter resultaat, zag het zwoegen be loond. Achttien minuten voor tijd werd het 2—2. Voor de Successers bleek dit de ge nadeslag te zijn. In derde opstelling waren de Ridderkerkers op alle fron ten beter. Met twee doelpunten werd Succes geveld. Even voor tijd werd het nog 52, De gemeente had gezorgd dat de leerlingen van de Willem de Zwijger-mavo zo officieel mogelijk hun vertegenwoordigers In het schoolparlement konden kiezen. SCHIEDAM, dinsdag In de schoolgebouwen aan de Van der Leeuwlaan en in de Sfc, Liduinastraat hebben de leerlingen van de Willem de Zwijger MAVO hun schoolparlement gekozen. Van de ge meente had de school twee stemhokjes eri een stembus gekregen en behalve dat er geen gordijn voor het kokje hing was alles net eeht. (Van een onzer sportmedewer kers) SCHIEDAM, dinsdag De teams van TSF die uitkomen in ide landelijke klasse hebben een druk weekeinde achter de rug. Er moesten namelijk twee wedstrij den wórden gespeeld. Voor zater dag a.s, was er een wedstrijd in De Beurs gepland, maar omdat daar dan niet gespeeld kan wor den zijn die wedstrijden verscho ven naar zondag. In de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen koplo per JCV kon, geen revanche ge nomen worden voor de in "Vugt geleden nederlaag van 6—4, Ook nu moet TSF, met dezelfde cij fers de eer aan de tegenstander laten. Opmerkelijk was dat m dit duel Van der Broek de eerste nederlaag in deze competitie moest incasseren, van Van Ham. Na die ontmoeting, ihet was toen 35 met nog twee wedstrijden to spelen, zat er toch nog een gelijk spel in voor TSF. temeer toen een steeds beter spelende Stol in een drie games wedstrijd won van Van der Zee. Van Koetsveld moest de laatste wedstrijd spelen en proheren een ge lijk spel uit het vuur te slepen- Dat lukte met, want in twee games 22-24 en 15-21 trok Paro aan het langste eind en bezorgde daarmee aan zijn team de overwinning. Zondag ging het beter. Toen kwam AMVJ II op bezoek en de Amsterdam mers werden met -een nederlaag van 10—0 naar huis gestuurd. Alle partij en gingen in twee games. Door deze resultaten blijft TSF 1 op de tweede plaats en een zeker kanshebber voor de promotiecompetitie. Zo js het ook bij het tweede team, dat ook in de hoofdklasse uitkomt- Dit teem won beide wedstrijden. Zaterdag van SFK met 82 en zondag van het Bossche Never Despair met 7—3. Hans Lingen speelde die wedstrijden zonder verlies. Gerry Vaessen kwam in beide ontmoetingen twee maal tot winst en. Peter van der Broek won to taal drie wedstrijden. Het tweede team is* bijna zeker van een plaats in de promotiecompetitie. Maar ook weer niet zo helemaal net echt, blijkens de opkomst Maar helst 475 van de 510 leerlingen brachten hun sterrf uit op één van de 39 kandi daten. Een percentage van 93.1, heel wat hoger dan bij de jongste gemeen- teraads- en. provinciale staten verkie- zangen. Er -warer» voor de leerlingen acht plaatsen in het schoolparlement ;de ouders zijn al gekozen en welke dena ren er zitting hebben wordt later be kend gemaakt. De acht kandidaten die gekozen werden, zijn: Otto van "Vliet (4C) 82 stemmen; Marjan Meijer (4C) 72 sim; Rob Mclief (IB) 28 stm.; Edward Walraven (3A) 26 stm. Carly WalgTa (3E) 24 otm.; John Se- -gaar (2A) 24 stm.; Rob Doesburg (2B) 20 stm.; Monique Kool (4D) 19 stm. SCHIEDAM, maandag. De ge meente Schiedam is zaterdag 21 no vember a.s. gastheer van de Histori sche Vereniging voor Zuid-Holland, waarvan zij zelf eveneens lid is. In de aula van het Stedelijk Mu seum zal de ve; niging een vergade ring houden. Het, dagprogramma be staat verder uit een officiële ontvangst door het college van B en W en een lunch. 's Middags krijgen de bezoekers de gelegenheid om de Grote Kerk en het Museum te bezichtigen. Het is de tweede keer dat Schiedam de Historische Vereniging voor een dergelijk bezoek ontvangt. Deze bij eenkomsten worden bij toerbeurt door de leden-gemeenten gehouden. Wij zoeken een Pompfontijne N.V., Schiedam, Noordvestöö, telefoon (010) 266255. Personeel gevraagd De Schiedammer (Bet Rotter dams Parool) vraaet VASTE; BEZORGERS (STDRS) voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 26Ï279 's avonds na 6 uur tel. 155960 S020 Foto, film en projectie PASFOTO-S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vuuren. Hoogstr. 105, Schiedam, tel. 266720, Let pp t juirte adpes. Diversen VERDAMPINGSBAXKEN V.a. 3,25. Board, glas en mica; ka- chelkit 1.—. Alle maten ka chelpijpen en ellebogen \oor- radig. Butaangaskaehels ƒ75.-. Wa ax-dat-wlel-d raait. Hoogatr. 67-69. Schiedam. Tel 258436. Vlaardingen Schiedam Achter deze fraaie gevels in. Vlaardingen en Schiedam huizen twee vestigingen van Bank Mees Hope, die samen een eenheid vormen. Ben bank. Eén telèfoonnnmmer. Beide kantoren hebben, zich de problematiek van het economisch leven ter plaatse eigen gemaakt. Beide kunnen zij u adviseren op het gebied van goederenhandel enhedrijfsfinaneïering. Er is een speciale afdeling voor effectenresearch en beleggingsadviezen. Ook kennen wij aantrekkelijke spaarrekeningen, waaronder onze unieke obligatierente-rekening. Twee vestigingen, één bank. Voor snelle en deskundige afhandeling - van hl uw financiële problemen. Vlaardingen: Schïedamseweg 53. Schiedam: Nieuwe Haven 133/Hoek BK-laaa Telefoon: 010-340222 Telex: 2342S

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2