'Zorg voor de sociaal zwakkeren staat in de gemeente primair' WERKTEAM GAAT ZICH EERST BEZIGHOUDEN MET WOONMILIEU 'Part-time werk voor vrouwen is noodzakelijk' Koppel bazen komen steeds moeilijker aan werk Yeel belangstelling voor hearing inspraakp^oject 'BURGEMEESTER NIET GEBONDEN AAN BELEIDS-PROGRAMMA' Bask mag blijven Rralingen wil geschil metrotracé uitvechten tot de Kroon Feijenoord verloor van Barcelona SCHIEDAM Eervol ontslag voor zeven leden brandweerkorps Leden van kruis verenigingen vergaderen Onderschei ding bij 40-jarig jubileum Kerstdienst voor padvinders Begrotingsdiscussie op bijeenkomst drie confessionele partijen Burgemeester mediteert bij Volkskers Izang IR J. P. NUGTEREN: Gevangenis straffen voor beroving oude man Scholieren bezoeken concerten Raadslid vraagt of het verantwoord is vrouwelijk personeel voor volkstelling te gebruiken SCHIEDAM KOERIERSTERS woensdag 9 december 1970 - pagina 5 ROTTERDAM, woensdag (ANP) De positie van koppel bazen in Rotterdam is sinds de havenstaking, enkele maanden geleden, verslechterd. Er melden zich meer mensen bij het Gewes telijk Arbeidsbureau, die voor heen via een uitleenbureau aan het werk kwamen. Het wordt voor deze bureaus steeds moeilij ker om de uitleenkrachten aan de man te brengen. De vraag van de bedrijven wordt minder. Do directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, do heer H. J. de Jong, vindt dit oen gunstige ontwikkeling. .,Hct liop de spuigaten uit", zei hij dinsdag tijdens een persconferentie. Hij noemde voorbeelden, waarbij een werkkracht werd uitgeleend via drie of soms zelfs moer zogenaamde kop pelbazen, die er allemaal wat aan wil den verdienen. Soms waren arbeiders voor vele jaren aan een bedrijf uitge leend. „Deze mensen kunnen beter in vaste dienst genomen worden". De heer De Jong was het meest be zorgd voor de jonge mensen, die op deze manier hun werk vonden en daarmee hun carrière voor later bena deelden. Hij zei vooral voor hen blij te zijn dat er een duidelijke kentering is gekomen in het uitleen stelsel. Er zijn momenteel 230 voorlopige vergunningen afgegeven aan uitleen bureaus. Deze zullen binnenkort door de betrokken minister nader worden bekeken. Er zijn in Rotterdam nog di verse koppelbazen, die geen vergun ningen hebben aangevraagd. Deze 2ul- len het volgens de heer De Jong erg moeilijk krijgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op woensdag- 16 december houdt het Schieda mse Gemeentebrandweerkorps een bijeenkomst, waarop afscheid wordt genomen van zeven korpsleden. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van Gemeentewerken aan de Korte Haven. Aanwezig is o.a. burge meester H. Roelfsema, Aan de zeven brandweerlieden is eervol ontslag ver leend in verband met het bereiken van de leeftijdsgrens of medische af keuring. De betreffende korpsleden zijn G. H. Rademaker, J. v. d. Vlugt, M, A. C. van Deurzen, Th. J. Hertog, Th. W- Groenendaal, K. Teeuw en A, Vermeulen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Donder dag 10 december wordt 's avonds om 8 uur in gebouw de Rank een leden vergadering gehouden van de vroege' re kruisverenigingen Hot Groene Kruis en Het Wit-Gele Kruis, tegen woordig bijeen in de Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel en Omstre ken. Op deze vergadering zal gesproken worden door de medisch adviseur van de vereniging, de arts E. van der Veqr Jr. De titel van zijn causerie is „U en uw arts in uw mihcu van luchtveront reiniging en druggebruik". SCHIEDAM. Geboren Maria A. J. d.v J. dc Regt en M. A, J, van der Windt; An- ne-marle d.v, M, H. Ottevanger en M. Lan- sor; Sablna M- H. d.v. J. P. A. Weber en C. H. Gordijn; Arie z,v. H. Boot en C. A. Es- bach; Annette E. d.v. A. Bredlus en P. C. de Raad; Marlaeg d.v. D. J. A. van Velzen en M E- van Munsteren; Peter z.v. A. I. R- Dijkshoorn eti F. A. Vrtjenboek; Angelique C. d.v. G. Cbateuun en C. M. A. Hopman: Franclseus L. H, z v, L, H. Menke en G C H Lansbergen; Blanea E. d.v W van der Gang en C. W. T Badoux; Monlek ü.v. P. Terwiol cn C. W. M. J. de Vroom; Linda D. d.v. R. P. Wark en E F. Albert! Overleden: J. Knikman, 67 jr; K. L. Sprong, 52 jr; A. C. de Vries, 80 jr, wed, v. H, W. M M. Brans; J. van fivelingen, 68 jr; W. E Mandemaker, 60 jr, echtg. v. J. van der Heijden; D. Schcöers, M jr; J. C. F. Heljmans, 45 jr; G. Henneveld, 71 jr. echtg. v. M. Struijs. Enkele leden van het „Wagenin- gen-team" beantwoordt vragen over de werkwijze van het in- spraakprojekt. Achter de tafel v.l.n.r. de heer K. E. Meijers, stu dent, drs. P. i. J. Pennartz en professor H. van Leeuwen. (Van. een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De belangenbehartiging voor de sociaal zwakkere groepen zal in het beleid van de gemeente primair staan, zodat in. de voor deze groepen noodzakelijke geachte behoeften moet worden voorzien. Aldus de vier wethouders van Schiedam in het al gemeen verslag over het onderzoek van de begroting-1971, waarmee zij de vraag of het „programma voor het beleid van het gemeentebe stuur voor de periode 19701974" als richtsnoer gebruiken, bevesti gend beantwoorden. In het antwoord staat tevens, dat de voorzitter van het college van b en w (i.c. de burgemeester) niet meegewerkt heeft aan de samen stelling van het programma voor het beleid en zich daaraan derhalve niet gebonden voelt. de financiële konsekwenties van een dergelijke versnelling. Een laatste punt ten aanzien van de luchtverontreiniging komt ia het ver slag aan de orde onder hot kopje „roet- blazen in de haven". De vraag of het college bereid is de Ha ven verordening zodanig te wijzigen, dat ook in Schie dam opgetreden kan worden 'tegen het z.g. „roetblazen" wordt bevestigend beantwoord onder vermelding dat een -wijziging van de verordening in voor bereiding is. De financiële konsekwcntlcs ver bonden aan deze belangenbehartiging Wordt door het college onderkend. De Wethouders achten het van belang en Spreken de hoop uit dat zc geen be roep zullen behoeven te doen op een aanvullende bijdrage uit het gemeen tefonds, maar dat dc voor de beoogde voorzieningen op andere wijzen geld beschikbaar kan komen. Zij wijzen in dit verband op de noodzaak van een hogere doeluitkering van rijkswege. Tevens zal naar hun mening dc tarie venpolitiek kritisch bezien dienen te worden e» waar mogelijk zullen er maatregelen genomen moeten worden (cr verbetering van de efficiency. Bij het samenstellen van de begro ting voor 1971 wijst het college er op, dat men geen rekening heeft kunnen houden met hot eerder genoemde pro gramma. Dit omdat reeds in het begin van dit jaar toen het voorgaande col lege nog zitting had, begonnen werd met het samenstellen van de begro ting. De vraag "die aan deze medede ling vooraf gmg, had betrekking op het feit, dat «r in de begroting 1971 geen bedrag was uitgetrokken voor vergaderruimte ten behoeve van openbare commissievergaderingen, waardoor de m het beleidsprogramma gewenste inspraak in gevaar zou kun nen komen. Ten aanzien daarvan merkt het college op, dat indien er plannen zijn die een kapitaal-krediet noodzakelijk maken dit niet geregeld zal worden, in de oorspronkelijke be groting, maar via afzonderlijke begro tingswijzigingen. Over deze inspraak merkt het colle ge verder in het verslag op, dat men zoekend naar nieuwe wegen en toe passingen de ontwikkeling zal blijven volgen. „De inspraak van de bevol king ten. aanzien van het igemeentelijk beleid is niet een vast omlijnd sy steem, dat van va. tag op morgen kan worden ingevoerd, maar is een bestuursprincipe, waarvan de door voering zich nog in een ontwkike- imgsproces bevindt", aldus het colle ge. Er worden overigens wel een. aantal mogelijkheden genoemd, waardoor de informatie gegeven kan worden: hear ings, openbaarheid van commissie vergaderingen en de sinds 1 november aangestelde voorlichtingsambtenaar. In de onlangs verschenen welzijns- nota is het begrip „inspraak" ook aan dc orde geweest; zowel in de inleiding als in de slotbeschouwing is gezegd dat de bevolking over de nota haar mening kenbaar 'kan maken. In het verslag wordt de vraag gesteld op welke wijze het college dit zal aan pakken. B. en w. wijzen er op dat een reele discussie slechts kan plaats vinden als van belde zijden gedachten naar voren worden gebracht cn dat het thans nog te vroeg is om gefundeerde reacties te verwachten. Mochten, deze uitblijven, dan zal het college nader overwegen de reacties moeten worden uitgelokt, of dat de wijze van. benadering an ders in zijn werk 2al moeten gaan. Een ander actueel probleem dat in het algemeen Verslag aan de orde komt, is dc bedreiging van het leefmi lieu, Het vraagstuk spitst zich in dit verband, toe op het feit of het op de weg van het college ligt te proteste ren, wanneer in naburige gemeenten projekten voorbereid worden, die het leefmilieu in Schiedam en de recrea tie-mogelijkheden van de Schiedam mers in gevaar kunnen brengen. Ondanks dat een duidelijke uit spraak een geschikt middel kan zijn om weer te geven wat er onder de burgerij leeft, achten burgemeester en wethouders het minder passend voor het gemeentebestuur om op losse gronden een emotionete uitspraak te doen. Kennis en inzicht moeten de ba sis zijn, waarop een protest kan ver anderen in een gefundeerde eis tot het treffen van de nodige maatregelen om de verwachte overlast te voorkomen of tot redelijke proporties terug te brengen. In dit kader past de vraag in hoe veel gemeentelijke gebouwen, scholen, flats enz. zich nog oliegestookte c.v.- installatics bevinden, die mede de luchtverontreiniging veroorzaken en of het college van plan is deze instal laties om te bouwen voor gebruik van aardgas. Ten aanzien van dit laatste delen b. en w, van in principe van plan te zijn de oliegestookte installaties die nog in 35 gemeentelijke gebouwen aanwezig zijn, geschikt te maken voor het sto ken van aardgas. Zij wijzen er echter .op, dat het tempo van de omschake ling bepaald wordt door de termijn, waarop dc betreffende branders en ketels worden afgeschreven (ptm 1980). „Met het oog op de luchtverontrei niging kan een versnelde ombouw in overweging genomen worden", zr schrijven burgemeester en wethou ders, -maar sqj wijzen daarbij wel op (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Tijdens een speciale bijeenkomst op het stad huis heeft burgemeester H. Roelfsema vanmiddag dc bronzen eremedaille verbonden aan de orde v.an Orartje- Nassau uitgereikt aan de heer W. J. Wijzen broek die veertig jaar bij Van der Vlies Banketfabriekön in Schie dam werkïaam is geweest. De heer Wijzenbroek werd op 4 december 1913 in Schiedam geboren en woont tthans aan de Dr Kuijperlaan 129. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Leden en oud-leden van het Schiedamse di strict van de „Nederlandse padvin ders" met hun ouders en andere fami lieleden houden zaterdag 17 december een kerstdienst in de „Opstandlngs- kerk" aan de Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan. Voorganger tij dons deze dienst is ds H. J. Groenewegen. Medewerking ver leent ook de harmonievereniging „Harpe Davids". Tijdens de dienst wordt een collecte gehouden voor het kinderfonds van de VN, „Unicef" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Do Schiedamse afdelingsbesturen van ARP-CHU en KVP houden donderdag 10 december een gecombineerde le denvergadering m.gebouw Irene. De avond begint om 8 uur. Divetse ge meentelijke zaken worden aan de orde gesteld in verband met de komende behandeling van de begroting voor 1971. Op de vergadering zullen een groot aantal gemeenteraadsleden van de PCG en KVP aanwezig zijn. (Van gen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op woensdag 23 december wordt in dc Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat de jaarlijkse volkskerstzang gehouden. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. Tijdons de volkskerstzang houdt bur gemeester H. Roelfsema een kerstme ditatie. Verder werken mee de orga nist J. P. Bekkers, het Schiedams Christelijk Mannenkoor en de Chr. Muziekvereniging „Harpe Davids". (Van een onzer verslaggevers) SCHlEDAMj woensdag. In het gebied ten noorden van. de Nieu we Waterweg (omvattende de gemeenten Schiedam, Vlaardingen. Maassluis, Maasland, Rozenburg en Hoek van Holland) is de situatie op de arbeidsmarkt per eind november in vergelijking met de voor gaande maand nagenoeg niet gewijzigd. Uit de cijfers, gepubliceerd door het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord blijkt dat het aantal werklozen in dit gebied 481 bedraagt (381 mannen en 102 vrouwen). In vergelijking met eind oktober betekent dit een stij ging van 29. Een stijging die voornamelijk het gevolg is van seïzocnsinvloedeu in dc bouw. Het aantal werkloze bouwvak kers (voornamelijk schilders) nam toe van 19 tot 43. Het aantal aanvragen nam in november (nog steeds in ver gelijking met de maand oktober van dit jaar) iets af. Waren het aantal openstaande aanvragen in oktober 3470 (waarvan 291? mannen); in no vember was dit getal 333S (2814 man nen en 524 vrouwen). De voornaamste wijziging in de werkgelegenheid kwam tot stand door het officieel in gebruik stellen van het ertsoverslagbedrijf „Europoort" met een bezetting van 150 personen, vooral bcdienings- en onderhoudspersoneel van sterk gemechaniseerde installa ties. Andere activiteiten die voor de werkgelegenheid van belang zijn, be treffen de voorgenomen stichting van een graanoverslagbcdrijf en de uit breiding van de Transport-Perries in Europoort. De moeilijkheden die enige tijd ge leden heersten in de metaalnijverheid hebben de werknemers in deze sector doen besluiten een stichting „Rijnme- taal" in het leven te roepen. Deze stichting peemt werknemers in dienst (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Gisteravond is een deel van de Schie damse bevolking voor de eerste maal geconfronteerd met het „Wage- ningen-team", de stimulators cn begeleiders van het „meedenkpro- ject", inzake de planning van de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland, Deze confrontatie bestond uit de hearing, waarop de voorlopige plannen over de werkwijze in het project bekend gemaakt werden, Hoewel de verwachtingen over het slagen van de hearing van te voren niet erg hoopvol waren Is het verloop van de eerste hoorzitting zonder meer succesvol te noemen. Aanwezig waren ongeveer honderd mensen, waarvan enkelen, een deel in de discussie had den. Deze discussie ontstond n.a.v. de uitleg van de voorlopige plannen over het project, die gegeven werd door C. J, jVI. Bohners, wethouder van Stads ontwikkeling en de wetenschappelijke leiders van het „Wageningentcam", professor H. van Leeuwen en drs- P. J. J. Pennaertz. Het gesprek draaide grotendeels om de vraag van het WD-raadslid E. de Brabander of men bij het plannenma- ken wel rekening zou houden met de bestemming, die aan de toekomstige wijken, is gegeven. De heer Pennartz reageerde daarop met de opmerking dat men zich in eerste instantie zou gaan bezighouden met woonmilieu. Later voegde hij daaraan toe, dat Woudhoek en Spaland geïntegreerde wöoWwerkgebïeden zullen worden als de bevolking van Shiedam dat als een voorkeur uitspreekt. Ter sprake kwamen eveneens de bestemmingsplannen van aangrenzen de gemeenten. Als voorbeeld daarbij werd genoemd het eventuele besluit van de gemeente Rotterdam om Luchthaven Zestienhoven uit te brei den, waardoor de toekomstige wijken in ae „Rotterdamse Buldorbaan" ko men te liggen. Het degelijk in de ga ten houden van dit soort dingen werd als een bruikbare suggestie genoteerd. die tijdens z.g. piekbelasting in verschillende bedrijven ingezet kun nen worden. Dit „uitleenbedrijf van de ondernemers" ziet hot GAB Nieu we Waterweg Noord als een belang rijke stap op weg naar een betere or ganisatie van de arbeidsmarkt. Een. probleem waar die organisatie nog niet goed bij werkt is dat van het inschakelen van vrouwelijke werkne mers ia part-time dienst. Ondanks dat cr regelmatig via het gewestelijk ar beidsbureau vrouwen bij de diverse bedrijven worden geplaatst zijn de mogelijkheden vooral voor banen met aangepaste werktijden beperkt. „Een beroep op het bedrijfsleven ernstige studie van deze mogelijkheden te ma- kn, lijkt op zijn plaats," aldus iv J. P, Nugteren, directeur van het GAB Nieuwe Waterweg-Noord, Uit de verdere cijfers blijkt dat de spanning op de arbeidsmarkt ten noorden van de Nieuwe Waterweg in Schiedam het grootst is. Het aantal openstaande aanvragen bedraagt hier 1694 (waarvan 1436 mannen). Het aantal werklozen bedraagt in Schie dam 244 (193 mannen en 51 vrou wen). Direct daarna volgt Vlaardin gen met een aantal aanvragen van 1066 en een aantal werklozen van 174. Er kwam ook een vraag naar voren met betrekking tot de uitvoerbaarheid van de plannen, zoals de bevolking ze straks voorlegt. „Gelooft u, dat die plannen erdoor zullen komen bij de finénciéle afdelingen en de architec ten, die uiteindelijk voor de realise ring moeten zorgen?", zo luidde de vraag. Waarop geantwoord werd: „De pionnen zullen wel niet onversneden gerealiseerd worden- Maar de finan ciële bezwaren en de tegenwerpingen van de architecten zullen weerlegd worden als men in ogenschouw neemt, dat de plannen dc wens van de bevol king vertolken". Na afloop van de bijeenkomst bleek, dat ongeveer 30 a 40 mensen zïch be reid hadden verklaard om daadwerke lijk mee te denken in de planning van dc nieuwe wijken. Zij zullen worden ondergebracht in werkgroepen, die onder begeleiding zullen staan van een student uit het „Wageningen- team". Stuk voor stuk zullen de as pecten. van de opzet van ecu wijk be handeld worden, gedurende dc weke lijkse vergaderingen van deze werk groepen die drie maanden lang gelegd zullen worden. Op de vraag of dc groepen eigenlijk wel een algemeen gemiddelde van de Schiedamse bevolking vormden, ant woordde de heer Pennartz dat hij daar niet in geloofde. „Maar het vor men van werkgroepen is de eerste aanzet, bevolkingsgroepen die achter wege blijven zullen op een andere manier benaderd worden. Wc willen o.a. met scholen gaan werken, en niet alleen de middelbare scholen maar ook de LTS-en. Ik hoop dat er ook een werkgroep van jonge mensen zal ko men", zo zei drs. Pennartz, die de hearing even ^daarna afsloot met de woorden; „We kunnen op een geslaag de «vond terugzien!" Volgende week dinsdag 15 decem ber zal in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan oen tweede hoorzitting gehouden worden. VLAARDINGEN, woensdag. De markt, die telkens p zaterdagen wordt gehouden is op zaterdag 26 december (tweede kerstdag) verplaatst naar donderdag 24 december. ROTTERDAM, woensdag (ANP). De rechtbank in Rot terdam heeft dinsdag de 21-jarige constructieschilder Leen de M. en het 35-jarige kamermeisje Annie M„ beiden uit Rotterdam, veroor deeld tot gevangenisstraffen van respectievelijk een jaar en drie maanden met aftrek en twaalf maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De twee hadden in de nacht van 16 op 17 augustus van dit jaar een be jaarde man van. zijn spaargeld, be roofd. Bovendien hadden zij de man mishandeld om hem te dwingen de sleutels af te geven- die toegang ver schaften tot de kast waarin het geld lag. In een reclasseringsrapport werden zowel Leen als Annie verminderd toe rekeningsvatbaar genoemd. De officier van justitie had veertien dagen geleden tegen beiden een ge- vangènisstraf van anderhalf jaar geëist. ROTTERDAM, woensdag (ANP). De kans is groot dat de 27-jarige Baskische fabrieks arbeider Claudio Valerrama, die wegens politieke moeilijkhe den enkele weken geleden uit zijn woonplaats Bilbao vluchtte, in Nederland mag blijven. De autoriteiten in Den Hr-ag hebben van Vaiderrama een verzoek voor een verblijfsvergunning ontvangen. De Rotterdamse vreemdelingendienst, bij wie de Bask zich enkele Jagen gel den meldde, heeft Den Haag geadvi seerd de 'verblijfsvergunning <te ver strekken. "VLAARDINGEN, woensdag Meer dan 110Q leerlingen van twaalf Vlaar- dingse scholen hebben gistermorgen twee concerten van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland bijgewoond. De uitvoeringen wei-den georganiseerd door de commissie jeugdvoorstellingen en gegeven in de Stadsgehoorzaal. Het is de tweede maal dat een der gelijk evenement wordt gehouden. Door de uitleg van Dirk de Vreede, een van de orkestleden, staken de leerlingen heel wat op. Onder leiding van dirigent Louis Dispa voerde het Gewestetijk Orkest de ouverture La Gazza La&ra van Rossini, de Moldnu van Bedrich Sme- tena en drie delen '•tit de sluite l'Ar- lesienne van Bizet, uit. De concerten, die om half tien en elf uur begonnen, duurden beide een uur. '(Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Stichting Leefbaar Kralingen wil haar geschillen niet het Rotter damse gemeentebestuur over het metro-tracé naar Ommoord uit vechten tot aan de Kroon, De stichting wil dat de-gemeente raad voor het tracé een bestem mingsplan vaststelt zodat via de pro cedure van de wet op de ruimtelijke ordening „een belangenafweging kan plaats vinden". De gemeenteraad heeft van de stichting een adres ont vangen waarin om het bestemmings plan wordt gevraagd. De Stichting Leefbaar Kralingen maakt bezwaren tegen het Oudedijk- tracé, dat al door de gemeenteraad is goedgekeurd. Als alternatief brengen de Kralingers het zogenaamde buizen- gattracé naar voren. (Van onze sportredactie) BARCELONA, woensdag. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Teijen- oonl gistermiddag in het stadion El Nou Camp met 3—2 verloren van Barcelona, dat Sn de Spaanse competi tie de eerste plaats deelt met AtletEco Madrid. Feijenoord, had aan vankelijk een licht overwicht, maar liep na een klein half uur toch een achterstand op, toen Filosia de bal in buitenspelpositie kreeg toegespeeld en Trejjtel passeerde. Kort voor de rust maakt Wim van Hanegem gelijk. Na de rust namen de Spanjaarden het initiatief en binnen, het kwartier had Rexach de stand met twee doel punten op 3I gebracht. Het bij vlagen goed spelende Feijen oord kwam na 25 minuten op 2—3 toen Frans Hasil doelman Sadmni pas seerde. In de slotfase werden nog twee doelpunten van Barcelona geannu- sen, Wery, Kundvall, Van Hanogem leerd. De opstellingen van de elftallen wa ren: Barcelona: Sadurni, Rife, Torres, Eladio, Jomero, Juan Carlos, Reacg; Asensi, Marti Mlosia, Marcial en Put- jol. In de tweed® helft maakte Asen- si plaats voor Alfonseda en in het laatste kwartier viel Pujol uit voor Duenas. Feijenoord: Treytel, Romeijn, Israel, Laseroms, Schneider, Hasil, Jan sen, Wery, Kindvall (Van Daele), Van Hanegem (Boskamp) en Moulijn. ROTTERDAM, woensdag Hefc raadslid mevrouw A. M. LÖbler- Polling (D'66) heeft onlangs B en W gevraagd of zij het verant woord vinden bij de komende volkstelling vrouwelijk personeel „vanaf 21 jaar" in te schakelen. Zij wijst erop, dat de enquêtes waarschijnlijk ook in de avond zullen plaatsvinden. De PvdA-raadsleden M. Molenaar en F. van Heezik hebben hierop inha kend gevraagd -aan B en W: indien deze vraag ontkennend moet worden 'beantwoord, „acht het college het dan verantwoord bedoelde enquêtes te la ten verrichten door mannelijk perso neel vanaf SI jaar?" Personeel gevraagd De SeMedammer (Bet Rotter dams Pal ooi) vraagt VASTE DEZOEGSRS (STBRS) voor Schiedam en omstr. Aanm. te). 2672.79, 'savoeds na 18 uur, tel. 155960. SQ20 Foto, film en projectie op U juiste afctres. Diversen Steeds verse batterijen en gro te sorter ng zaklantaarns, peauampec voorradig, Waar- dat-wlel-<iraa2t. Hoogstraat 67- 69, tel. cno-368436, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2