'Iedere vergadering was een hoogtepunt' 1: Odi niet opgewassen tegen sterk Achilles 3, 'Ook contracten bij amateurs' Veel geld voor crèches 98 98 Met NIYON naar Dali KERSTBOMEN IN DE FIK 'Openbaar vervoer valt nog wel mee' B" HENK ZONNEVELD (EX)SECRETARIS SCHIEDAM SCHIEDAM Goed korfbal in Margrietlial Esperanto-agendo WEDSTRIJDEN IN SNEL- DAMMEN Veel schade bij inbraken in kantines Autobus slipt JOOP VAN DER TOUW: Terugbetalen van huisvuilbelasting B. en tv. Rotterdam: B. en W. Maassluis: KOERIERSTERS (Van een onzer sport medewerkers) SCHIEDAM, maandag H. M. Zonneveld is niet minder dan 33 jaar secretaris van de SV en HV Schiedam geweest. Henk houdt er een bijzondere filosofie op na. ,,Ik heb dit echt niet voor de vereniging gedaan, maar gewoon voor mezelf. Kijk als ik het niet leuk en pret tig had gevonden, dan had ik het niet gedaan. Het is toevallig 33 jaar geleden bij Schiedam begonnen, maar het had ook ergens anders kunnen zijn". maandag 4 januari 1971 - pagina 5 (ADVERTENTIE) Speciaal voor die moderne gro te ramen verkopen wij deze mo derne vitrage, die de prettige eigenschap heeft, dat U er wel door naar buiten, maar niet naar binnen kunt kijken, dus geen inkijk! Terlenka architekten tule met loodband, hoogte 150 cm, in de 3 meest verkochte dessins cn kleuren, koopt U nu met kleine schoonheidsfoutjes, per meter voor nog géén twee gul- den. s m architekten luie 150 cm hoog met loodband in wit, ivoor en 2wart Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de verkoop van deze terienka architekten tute ïn 3 dessins en de kleuren wit, 2wart en ivoor, met loodband, hoogte 150 cm, per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. GEBOREN: Benjamin. zv. H. Westerhuis en G E de Wal. Saskia T d.v. F. R. Smit en O C Klootwijk OVERLEDEN: W 3 Leliveld. 80 jr. pjsztjerlk. 63 Jr. wed. W. Weggeman Merkrcdon. la Oan de januaro klubvespc- ro N'l konversacloj cc ka do H, Leioch Lekstraat 100 b. propagamlu Esperanto'n, Dc heer Zonneveld had het twee jaar geleden al aangekondigd. „Als ik zestig ben, dan moet er een ander ko men. De jeugd moet hel dan maar gaan doen". Ook daarover beert hjj een vaste mening, die respect af dwingt. Hoeveel ouderen houden niet 7.0 vast aan een bestuursfunctie, dat alleen de dood of een ernstige ziekte daaraan een eind kunnen maken. „Er is in de loop der jaren heel wat veranderd. Je wordt ouder en gaat ongemerkt afstand nemen van de jeugd Niet dat xk nu bijvoorbeeld iets tegen lange haren heb of zo, maar het is nu eenmaal zo. De jeugd is anders geworden en wij begrijpen het ge woon niet, je kunt niet meegaan. Dan komt daar nog bij, dat je ouder begmt te woiden. Je bent blij als je thuis bent na het dagelijks werk en dan wacht je nog de taak van de vereni ging, iets wat ik voorheen met een enorm enthousiasme deed. Toen was je jonger en voelde Je geen moeheid Dat enthousiasme ebde- de laatste jaren en je deed het werk omdat je er verantwoordelijk voor was, maai het heilige vuur was er uit. Hel moest en daarmee afgelopen. Ik ging het werk op mijn routine doen. Kijk, dat is fout. Daarom heb ik ge meend mijn functie beschikbaar te moeten stellen aan een jongere en ik geloof dat we in de figuur van de heer Verwcy de juiste man hebben gevon den. Gevraagd naar de hoogtepunten in zijn 33-jarlgr bestuurdersschap haalt Henk Zonneveld zijn schouders op. „Ach hoogtepunten er zijn er zoveel geweest. Weet je bij ons was eigenlijk haast iedere bestuursvergadering een hoogtepunt. Wij konden daar op een ieder zijn werk ongezouten kritiek le veren cn gingen daarna toch als goede vrienden uiteen en dat is dacht Ik de kracht in onze vereniging". De heer Zonneveld verheelde niet, dat hij een bestuursfunctie niet alleen beperkt zog tot het besturen van de vereniging van achter de bestuursta fel. „Je moet in feite bij alles het voorbeeld stellen. Nu weet ik wel, dat je een kantoorbediende of een on derwijzer geen geen tegels kan laten zetten of elektrisch kan laten lassen, maar zij kunnen ieder op hun terrein wat doen, al was het maar de rommel opruimen. Als je als bestuurder het voorbeeld geeft, dan volgen de leden vanzelf wel". H. M. Zonneveld heeft nu geen be stuursfunctie moer bij Schiedam, maar daarom is hij voor het vereni gingsleven zeker niet verloren. Inte gendeel. Vrij van dc dwingende be stuursfunctie kan hij zich geheel wij den aan andere verenigingsactivitei ten. Het kantinewerk en 't onderhoud van de accommodatie, „Iets bouwen is geen. kunst", zo stelt hij, maar 'i on derhoud, dat is altijd een probleem" Daarvoor kan de heer Zonneveld zich nu geheel inzetten. Dat heeft zijn speciale aandacht en Is Zijn liefhebbe rs. Met mannen aks Zonneveld kan het 'n vereniging nooit slecht gaan en daarom is het ook geen wonder dat H.M.Z. dit jaar tot het meest ver dienstelijke lid van Schiedam werd uitgeroepen. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag. De 6—2 overwinning van Achilles op Odi was verdiend. Daarmee was zelfs de meeste verstokte Odi-supporter het eens. De Hagenaars waren beter en de zwakke plek, die hun Griekse naamgenoot had was in de Haagse ploeg niet te ontdekken. Integendeel; de zwakke plekken zaten bij Odi. Het Schiedamse dames viertal was op de beslissende momenten niet opgewassen tegen hun tegenstandsters en bij de heren was dit, in mindere mate, ook het geval. Het niet meespelen van Arie van 't Ho ff en Gcrda de Boer was voor de Schiedammers natuurlijk een ver zwakking, maar ook zU zouden wel niet in staat geweest zijn hun Ploeg voor een nederlaag te behoeden. Voor de doelpunten aan Schiedamse kant zorgden Costick Toussaint (1—-1) en Ton Spruyt (2—2). Hierna stelden de gasten met 4 treffers dc overwinning zeker. SpartaanSchiedam had een on aangenaam slot. Bij de stand 19-4 in het voordeel van dc Schiedammers staakte de scheidsrechter enkele mi nuten voor tijd de strijd. Een merkwaardig incident was hiervan de oorzaak. De tegenstandei' van Freek Veer, die reeds met minder dan 7 treffers had moeten toestaan, was het met de beslissing van de heer v. d. Stam toen hij Schiedams twin tigste doelpunt afkeurde, met eens. Het 2al ook iedereen wel een raadsel blijven, waarom dit mooiste doelpunt van de wedstrijd werd afgekeurd, in ieder geval gaf de scheidsrechter een vrije worp aan de Spartaan, me op zijn beurt de vrije worp naar veer plaatste. De scheidsrechter greep opnieuw in en Het de worp overnemen. Voor cte tweede maal werd de bal naar Freek Veer gegooid, waarna de heer v. a. Stam de Rotterdammer wegens wan gedrag van het veld stuurde. Dit wera niet opgevolgd en na enig geharrewar werd de wedstrijd gestaakt. De wedstrijd op zich had met veel om het lijf. Daarvoor was Schiedam te sterk. De rust ging in met 101. Ko- ningsschubter was Freek Veer met i goals, op de voet gevolgd door Arie Jansen met 6. Ger Overkleeft (3), Nel Majoor (2) en Jannie Boogaers (1) zorgden voor de andere doelpunten. (Van een onzer sportmedewerkers) Woensdagavand zal in de Margriet- hal van goed korfbal te genieten kunnen zfjn. Om half acht speelt Trekvogels tegen PKC. Een wedstrijd in de overgangsklasse, waarin het aan spanning niet zal ontbreken. Hierna, om tien over half negen, komt Odi te gen BKC binnen de lijnen. Hoewel de Schiedammers het tegen de stug spelende Brabanders niet ge makkelijk zullen krijgen, behoort een overwinning tot de mogelijkheden, Een overwinning die de witzwanten hard nodig hebben om zich wat van de laatste plaats, die angstig dicht na dert, te verwijderen. Schiedam komt om tien voor tien aan de beurt tegen Hou Stand, dat evenals de roodzwarten nog ongeslagen is. Het krachtsverschil tussen beide achttallen is niet groot. Misschien dat' het voordeel van de thuiswedstrijd doorslaggevend zal zijn. De roodzwar ten rekenen in ieder geval op veel supporters, die him de zo nodige steun zullen moeten geven. Henk Zonneveld: „Als ik zestig ben, moet er een ander komen". (ADVERTENTIE) Waarom zou U een kunstpro* dukt kopen, als U voor minder geld bij ons een grote natuur* zeem kunt kopen. Soepele traangelooide zemen in een royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit Ze men die een maximum aan vocht opnemen, voor- nog géén vier gulden. twee rraien groter Morgenvroeg om 9 uur begint in de kelder de verkoop van de ze prachtige volle grote zemen (koop er ook geli/k een voor de auto), een uitzonderlijk mooie kwaliteit Ook maandagmorgen open Géén tel. af schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) Schiedam, maandag. Het NIVON (Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk) heeft voor liet nieuwe jaar enkele In teressante onderwerpen op het pro gramma staan. Zo zal op vrijdag 8 januari in het wijkcentrum aan het dr. Wibautplein een bijeenkomst georganiseerd wor den, waar een serie dia's over Natuur vriendenhuizen in Zwitserland te zien zal zijn. Er zal eveneens een film ver toond worden over wandelmogeltjkhe- den, die er in een aantal plaatsen in Zwitserland zijn. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur, de toegang is gra tis. Ook een bezoek aan het museum Boymans-Van Bcumn^en staat op het programma. En daar is momenteel de reeds zeer druk bezochte tentoonstel ling van werk van Salvador Dali te zien. De kosten voor dit uitstapje zijn zeer beperkt ƒ1,(een particulier bezoek aan de expositie kost ai drie maal zo veel). Het NIVON-bezoek vindt plaats op zondag 10 januari. Men kan zich hiervoor opgeven tot 6 januari bij het secretariaat van de af deling Schiedam, Damlaan 242, tel. 708486. Een heel andere activiteit is dc cur sus Gast en Gastvrouw, georganiseerd door het NIVON, dte op woensdag avond 13 januari start en vervolgens de drie daarop volgende woensdagen gehouden zal worden in het pand van de Huishoudelijk en Gezinsvoorlich- ting, Korte Dam 5. De deelname aan deze cursus, waarbij tips zullen wor den gegeven hoe men gasten het best kan ontvangen, is beperkt en kost zes gulden voor leden en twaalf gulden voor huisgenoten van leden. MAN BREEKT HEUP BIJ VAL SCHIEDAM, maandag Op de Hoogstraat is de 69-jarige A. Th, Ma- chielse door de gladheid ten val geko men en heeft daarbij een heup gebro ken. De man is ter behandeling in de dr Noletstichting opgenomen. Merk re don, la 6an de Januaro ktub- vespero. Ni kon versa cios ee kado H. Letsch sr Lekstraat 10O b. Propagandu Esperanto'n. VLAARDINGEN, maandag. De Vlaardtngse damvereniging hoopt dit jaar haar 55-jarig bestaan te vieren met het organiseren van sneldamwed strijden, die een nationaal karakter zullen krijgen. Alle verenigingen in Nederland zullen gelegenheid krijgen om ditmaal naar Vlaardlngen te ko men om mot hun liefhebbers van sneldam wedstrijden goed voor de dag te komsn. Waarschijnlijk zal de grote damdag worden gehouden op zaterdag 8 mei, met de mogelijkheid orp het damfestijn te verschuiven naar zater dag 15 mei. Ia drie groepen verdeeld hebben achttien VDV-ers zich reeds voorbe reid op een dergelijk toernooi; zij hot, dat het deze keer gongwedslrijdcn be trof waarbij het tempo nog hoger ligt dan bij sneldammen. In een snel tempo van slechts 5 se conden bedenktijd per zet werden door iedere speler tien partijen op een avond gespeeld. In groep 1 werd D. v.d. Kcrkhoff winnaar met 15 punten. Daarna volgen De Biel, Van Leeuwen, Van Splunter en Mast. In groep 2 toonde Tamboer zich de sterkste met een score van liefst 17 punten. Met 5 punten achterstand ein digde Molenaar op de tweede plaats. Daarna volgenden Van Woerden, Smits, Weisscher en Lucassen sr. In groep 3 ging de eerste prijs naar liCen Torn, die 18 punten op zijn naam bracht. De tweede plaats was voor Poot met 12 punten en de derde voor Korver, die 10 punten behaalde. Tenslotte volgden hier nog Lucassen jr, Boude wijn cn Elenbaas. SCHIEDAM, maandag Tijdens het afgelopen weekend is cr in een vijftal kantines von verenigingen in het sportpark Thurlede ingebroken. De grootste schade werd aangericht in de bestuurskamer van het clubgebouw van Excelsior '20, waar een kast en een radiomeubel werden vernield en een biljartklok opengebroken. De schade beraagt circa 700.Voorts is in gebroken in de kantines van PPSC, SFC, DHS en Spirit, waarbij enkele ruiten werden ingeslagen en schade werd toegebracht aan het meubilair. De totale schade bedraagt circa ƒ550,—. SCHIEDAM, maandag Bij het nemen van een bocht op het Station plein is zaterdagavond de 28-jarige J. A. H. R. met een autobus van RET geslipt en tegen een lantaarnpaal ge reden. De lantaarnpaal viel om en be schadigde daarbij vier fietsen en een bromfiets. Enigszins verloren staan deze jongens in het vreugdevuur van een collectieve te staren. Voor hen geldt de waarschuwing „Je mag er alleen maar naar kijken". Van het eigenlijke „fikkie steken" is voor deze jongelui niet veel meer over. Het initiatief wordt nu geheel overgenomen door brandweerlieden, die het vuur beschou wen als een klein routinezaakje en die, in de ogen van de jongens, juist beginnen te blussen als het vuur pas mooi wordt Het valt niet meer om tegenwoordig nog als schooiertje in een grote stad te moeten leven. (Van een on2er sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag. Zoals in voorgaande jaren hebben ook nu weer tal van sportverenigingen, al of niet in hun clubhuis een nieuw jaarsreceptie gehouden. De eerste dag van het jaar werd door de leden gezamenlijk doorgebracht en er zijn natuurlijk tal van heildronken geweest, op de vereniging en op de verrichtingen van het eerste team in het juist aangebroken jaar. Op een zeer druk bezochte receptie van de SV en HV Schiedam heeft voorzitter Joop van der Touw zijn zienswijze gegeven op de toekomst van het amateurvoetbal in Nederland. Van der Touw, pursang amateur, betreurt het, maar ziet het als een on afwendbaarheid. dat de amateurclubs water in dc wijn zullen moeten gaan doen, wat betreft het pure amateuris me. In zijn nieuwjaarsrede hekelde de heer v.d. Touw de, wat h(j noemde, wantoestanden bij het betaalde voet bal, „Er worden salarissen betaald, waaraan onze wetenschapsmensen niet kunnen tippen-" „Het is echter ergerlijk, dat de amateurs de semi-professionals trach ten te benaderen. Hei is begonnen met het beschikbaar stellen van shirts, broekjes en dergelijke. Het ging ver der met de spelers van het eerste elf tal vrijstelling te geven van het beta len van conli'ibutle, de spelers te trak teren op diners e.d. We waren op de verkeerde weg, maar het werd nog erger. Dc vertel u geen fabeltjes- maar er zijn bewijzen, dat er bij de ama teurverenigingen m de rust peppillen worden uitgedeeld. Ik weet zeker dat er ook bij de amateurverenigmgen contracten zijn en dat er betaald wordt. Dit feilen mag gesignaleerd worden. Een tiental jaren geleden zouden we dit met voor mogelijk ge houden kunnen hebben. We kunnen er echter mets aan doen, hoe jammer dat ook is en ik ge loof dat ook wij in onze vereniging bij zullen moeten sturen. Wij zullen daar echter niet voorop bij lopen, maar ik neem aan dat over enkele jaren, niet één club daar meer aan ontkomt De heer Van der Touw moest con stateren, dat bij alle verenigingen de animo om voor de club wat te doen, dalende is. Hij sprak de wens uit, dat de leden van Schiedam met elkaar de animo om wat voor de club te doen. zoals dat nu is kunnen handhaven en „ik hoop dat u daar allen aan mee 2ult helpen." De heer Van der Touw besloot zijn nieuwjaarsrede met alle leden een goed sportjaar, een plezierig gezinsle ven toe te wensen. Het is een goede gewoonte bij Schiedam op de eerste dag van het jaar enkele leden in het zonnetje te zetten en het lid bekend te maken, dat zich een jaar lang, „het meest ver dienstelijke lid" mag noemen. Die eer komt dit jaar de scheidende secretaris H. M. Zonneveld toe, die 33 jaar lang het secretariaat heeft waar genomen cn op de laatstgehouden jaarvergadering deze funktse heeft overgedragen aan de heer Verwcy. Chris van Dijk werd ere-voorzittcr en mocht uit handen van de heer Van der Touw de gouden vcrenigingsspeld ontvangen. Daarbij bleef het met, want Rob de Hollander mocht ge schenken ontvangen omdat hij veertig jaar lid is en A. P. Zonneveld kreeg een gouden vulpen omdat hij 25 jaar lid is van de juniorcommissie. Voorzitter Joop van der Touw kreeg een slaande ovatie, toen de nieuwe se cretaris de heer Verwey hem mocht feliciteren omdat Van der Touw 20 jaar vooriztter van de vereniging is. „Onze vereniging is gezond en je vraagt je wel eens af hoe dat komt" aldus de heer Verwey. „Wel dat komt op de eerste plaats door de leiding en het voorbeeld dal de voorzitter geeft." Naast een geschenk voor de voorzit ter was er een bos bloemen voor zijn echtgenote, „want", zo zei de heer Verwey, „25 jaar voorzitter zijn is moeilijk, maar 25 jaar de vrouw van de voorzitter zijn, is nog moeilijker." VLAARDINGEN, maandag Bur gemeester en wethouders vestigen er dc aandacht op, dat terugebetalmg mogelijk is van de m het jaar 1970 betaalde huisvuilbelasting. Terugbeta ling is namelijk mogelijk, indien be- langnek benden in 1970 aan ©jgen- en gezinsinkomsten (dus ook de inkom sten van -tot het gezin behorende kin deren) minder hebben -genoten dan het bruto-bedrag van 7,456,46. Aanvragen kunnen voor 1 februari worden ingediend, waarvoor formulie ren op het stadhuis verkrijgbaar zijn. Desgewenst zal men behulpzaam zijn bij het invullen van formulieren. Men moet zich dan vervoegen aan het loket 1 (afdeling bevolking, op de begane grond). Op de 5 werkdagen en op dinsdag en donderdag van 14 tot 15 uur. Verzoeken die na 31 januari bin nenkomen, worden niet meer m be handeling genomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag B. en w. willen de eerste jaren zes honderdduizend gulden uittrek ken voor de stichting van kinder crèches en speelzalen, en voor subsidiëring van de stichting „Tussen twaalf en twee". Een in te stellen werkgroep gaat proberen de mogelijkheden voor kinderopvang meer concreet van de grond te brengen. Over de financiering schrijven b. en w. m hun voorstel aan de gemeente raad, dat, naast de geldelijke steun van het bedrijfsleven, het rijk op de eerste plaats de crèche-kosten moet betalen. Het motief is dat ,-met de te werkstelling van moeders grote alge mene economische belangen worden gediend en de fiscale voordelen daar van aan het rijk ten goede komen'e'. Het college verwacht binnen enkele jaren een ministerieel besluit tot sub sidiering van crèches. Het is bereid voorlopig financieel bij te springen. Dit is mogelijk bij verhoging van de plaatselijke belastingen. De exploitatielasten van een kin dercrèche beramen b. en w. op jaar lijks 50 a 65,000,-. Hierin willen zij de gemeente ca f 10.000,- per jaar la ten bijdragen. De instellingen die crèches (gaan) exploiteren bepalen zelf het tarief naar draagkracht van de ouders. B. en w. noemden het wel van belang dat erop wordt toegezien, dat bij het op- namebeleid niet wordt gekoztsn naar de te verwachten ouderbijdrage. Gevaar B. en w. erkennen dat met de stich ting van crèches op grotere schaal het gevaar ontstaat, dat een verschuiving plaatsvindt van kleuterscholen (die het rijk betaalt) naar beter geoutil leerde crèches, die voorlopig door de gemeente worden gesubsidieerd. Zij wijzen erop dat dit risico slechts aanwezig is bij kinderen tussen vier en zeven jaar. Het college neemt aan dat deze een kleuterschool bezoeken en voor de middaguren gebruik ma ken van de dienstan van de stichting Tussen twaalf en twee'*. Binnenkort komt het college met een conceptverordening op het oprich ten en houden van crèches. Daarin worden voorwaarden gesteld aan de crèches, de houder van de crèche en het daaraan verbonden personeel. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, maandag. Burge meester en wethouders van Maassluis vinden dat het openbaar vervoer in de gemeente nog niet zo slecht is en kun nen 2ieh dan ook niet verenigingen met het standpunt van raadslid M. Vreugdenhil. Deze vond het openbaar vervoer verre van ideaal en stelde en kele vragen. In hun beantwoording schrijven b. en w. nog dat beslissing over uitbrei ding of verbetering met alleen in hun handen ligt. Het college heeft de spoorwegen gevraagd om op het tra ject Rotterdam-Maassluis v.v. langere treinen tc laten rijden. Bovendien is verzocht bij de NS-halte Maassluis-W. meer treinen te laten stoppen. B. en W, hebben ook schriftelijk contact op genomen, aldus hun beantwoording, met de N.V. Verenigd Streekvervoer West-Nederland om abri's te plaatsen ter hoogte van de Ui verlaan, de Kwartellaan en de dr Jan Schouten laan. Reacties op bovengenoemde brieven zijn echter nog niet gekomen, aldus b. en w. Volgens b. en w. zal met het cen trum voor vervoersplannen te Utrecht overleg worden gepleegd of de invoe ring van een of meer zg. buxi's ver- antwoord is. Het college is bereid een eventueel particulier initiatief omtrent dit punt positief te benaderen. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- aorgers(sters). Aanmelden: Hoogstraat 76. Schiedam. Tel. 267279. 's Avonds na 7 uur tel. 155960. S020 Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL V WACHT. Foto Van Vuuren Hoogstr. 106, Schiedam, telefl 266720. Let op 't juiste adres. S180 Diversen Steeds VERSE BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns en pechlampen voorradig. „Waar dat wiel draalt". Hoog straat 67—69, tel. 010-268436, Schiedam. S230

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2