Waterpoloërs naar Gein. Zwembad West ROTTERDAMS DAGBOEK Landelijke midgetgolftop naar Vlaardingen Liston leerde boksen in de gevangenis Legpuzzelaars hun puzzels ruilen ROTTERDAM RIJNMOND OOIEVAAR DWARSBOOMT ODZ Rotterdam-Zuid zonder Hugo Harrewijn tegen Fiat Stars Sleepzuiger in aanbouw voor grintwinning ANJA DE JONG JUICHT OM TREFFER PKC nam tweede plaats over van Trekvogels ONTSLAGEN BIJ BOUW CENTRUM 'Uitgekleed' Illegaal wapenbezit liarder aangepakt Schoon Drente Bezorgklachten Beethoven in verrassend perspectief WESTERN YAN PECKINPAH BIJ FILMLIGA pagina 4 - donderdag 7 januari 1Ö71 Van een medewerker ROTTERDAM, donderdag. In de waterpolocompetitie, die zater dagavond van start gaat, zullen de Rotterdamse eerste klassers SVH en Rotterdam, tweede klasseh Rijnmond en dames-hoofd klasser ODZ alle hun thuiswedstrijden in liet Gemeente Zwembad West spelen. Zij hebben er dc beschikking over een speelveld met de raaxinfele afmeting (30x20 meter) en zij lopen er niet de kans dat het lilht er midden in -een 'wedstrijd wordt uigedraaid, zoals in het Spofiiondsenbad Noord in het verleden wel eens is gebeurd, FRITS VAN ZEYL ...nieuwe trainer van SHV... Van gen medewerker ROTTERDAM, donderdag - Als zaterdagavond de oompetie van. de Nederlandse Basketball Bond wordt hervat, staat er voor Rotterdam-Zuid al direct een uiterst belangrijke wed strijd op het programma. De lands kampioenen van het seizoen 69/70, Fiat Stars uit Amsterdam, komen in de Enk hun opwachting maken. Misschien waren de verwachtingen •van de Rotterdammers na enkele competitiewedstrijden wat -te hoog ge spannen, want het duel met Fiat Stars werd als het belangrijkste beschouwd. Er ls de laatste weken echter een een ander veranderd. Rotterdam-Zuid zelf verloor verdiend, maar met ietwat geflatteerde cijfers van Flamingo's. De komst van. de Amerikanen Gerhard Schreur en Bill Moore was niet inge calculeerd. Maar ook Fiat Stars had enkele teleurstellingen te verwerken. Een zich fel verwerende Punch bracht de Amsterdammers in eigen huis een nederlaag toe en. Suvrlkri haalde deze wond nog eens voorzichtig o^en. Wil Fiat Stars niet nog verder achterop raken, dan mag zeker niet van RZ verloren worden. Veel zal bij Fiat Stars afhangen van de vorm van Kees Smit en Ton Boot. Bij Rotterdam-Zuid is nu wel ze ker, dat Hugo Harrewijn niet mee speelt. De ftjdens het Flamingo's-toer nooi opgelopen lichte hersenschudding houdt hem voor veertien dagen buiten de lijnen. Voor RZ coach Jan Bruin een telerurstelling, maar het maakt hem niet pessimistisch. „Een lastige strijd, d>'e we gehandicapt beginnen,' maar waar we zeker niet tegen op zien. Hoe onze kansen liggen? Zater dagavond omstreeks 10 uur kan ik dat exaot vertellen". Behalve de genoemde ploegen zullen ook Merwede en VZC, die tot dusver onderdak hadden gevonden in het Sportfondsen- bad Zuid en de Delftse hoofd klasser DZV hun thuiswedstrij den in. het Gemeente Zwembad West spelen. Doorgaans zal dat op zaterdagavond gebeuren. In het geval dat er op zaterdag avond zwemwedstrijden in het bad worden gehouden de ZRO-competitiewedstrijden zul len voortaan ook in West wor den georganiseerd wijkt men uit naar de zondagavond. Eerste klasser Rotterdam dat zich in de afgelopen competitie maar ter nauwernood kon handhaven, zal het ook dit jaar bijzonder moeilijk krij gen. De gebroeders John en Hans van der Veen en Jan V/outerse stel den zich niet meer beschikbaar voor het eerste zevental en omdat de „R" geen nieuwe spelers van buitenaf daarvoor terugkreeg, heeft het zon der twijfel aan kracht ingeboet. De drie opengevallen plaatsen in de se lectie worden nu door drie talent volle jeugdspelers ingenomen. Het 2ijn Ab Treur© (16), Gerard de Heer (16) en Dick de Klerk (17). „Mentaal 2(jn deze jongens n?g niet rijp voor de eerste klasse," vindt coach Rik Nonnekes. „De stap is te groot, We mogen dan ook blij zijn als we niet degraderen. Erg zou ik dat overigens niet vinden. In een lager milieu 2ouden de jongens zich wat gemakkelijker kunnen aanpas sen. De selectie van de „R" voor het ko mende seizoen bestaat uit: Jaap v. d. Land, Wim de Kleer, Ab Vrolijk, Ab Beijerling, Hans de Jong, Dick van Kralingen, Martin Gerbseheld, Ad Treure, Gerard de Heer en Dick de Klerk. Voor SVH ziet de toekomst er wat zonniger uit. De Hillegersbcrgena- ren hopen het verlies van de talent volle Cock Mudde naar HZ&PC voldoende gecompenseerd te hebben door de komst van Fokke Rommerts van hoofdklasser Polo Bears. SVH heeft sinds drie maanden een nieu we trainer. Het is de van ZCE uit Enschede afkomstige Frits van Zeyl, die hier hoofd van een lagere schooi is geworden, „Veel zinnigs kan ik er niet van zeg gen," aldus Van Zeyl, „Daar ken ik dc jongens nog te kort voor. Maar een goed© middenmootpositle zit er toch wel in". Zijn basisopstelling heeft hij al op papier. Doel: Nico Driehuizen, achter Aat Bijl, Martin Bijl en Rig Westenbrugge, voor: Fokke Rommerts, Joop Hooft en Cees van Wijk. Wisselspelers zijn o.a. Jan Koen Anthonie en Ronald Halier. Krijn Balvers, de polosecrotaris van Rijnmond en tevens eerste zevental speler, is ook optimistisch gestemd. „Gezien dc indeling moeten we ook dit jaar in staat zijn om in de top mee te draaien, We hebben er geen nieuwe spelers bij, maar er is ook niemand vertrokken. Alleen neer at de 40-jarige Servaas Kamerling c'e plaats in van Henk van Schaarden burg, die deels om studieredenen nu in het tweede team uitkomt. Moge lijk zal Leo Beunis, een aspirantlid, zijn debuut in het eerste zevental maken. De geselecteerden zijn: John Zwaai, Joop Bongers, Hans Kotzrm, Cor Dupree, Peter Bloppoel, Koos in 't Veld, Peter Doeleman, Kees van Beek, Servaas Kamerling en Krijn Balvers zelf. Trainer-coach Wout Seyner van ÖDZ ziet nogal tegen de komende compe titie op. Dat is niet zo vanvonder- lijk, want hij mist vier speelsters uit de basisopstelling van vorig jaar. Zijn vrouw topscoorster Gon- nie Seyner, Martha Wagenaar en Fransje Kiey zijn allen in verwach ting en zeker vier maanden niet be schikbaar. Daar komt nog bij dat Corrïe Vastbinden wegens een spierblessure lange tijd niet kan spelen. Seyner: „Nee, ik verwacht er niet veel van. We hopen ons te kunnen handhaven, maar het zal een zware dobber worden. De be schikbare dames zijn: Ria Brouwer, Wil de Jong, Ted Lodewijks, Joke Nannenberg, Corrie Jansen, Carla Tilmans, Elly v. d. Klein, EHy Toen en Bea Lansbergen. VLAARDINGEN, donderdag. De landelijke midgetgolftop van ons land komt op zondag 7 maart naar Vlaardingen om in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan aan een indoor-toernooi deel te nemen. Het zal de eerste maal zijn, dat er in ons land een indoor-toernooi voor midgetgolfspelers georganiseerd wordt. ROTTERDAM, donderdag Rond de jaarwisseling ontving I. H. C. Hol land van Westminster Gravels Ltd. m Engeland dochteronderneming van de Holland Amerika Lijn cn Bos Kalis Westminster Dredging group op dracht voor de bouw van een sleep hopperzuiger speciaal bestemd voor de grintwinning op zee. Het 107 meter lange en 20 meter brede schip beeft een laadvermogen van meer dan 8000 ton. Enkele bijzon dere kenmerken zijn een zeefinstalla- tie en een dubbele grijperkraan. Met behulp van een zuigbuis aan stuurboordzijde kan het grint tot op een diepte van 36 meter worden opge zogen. Het grint-zand-water- mengsel worat vervolgens gezeefd, zo dat all:en grint van de gewenste af metingen in hei laadruim terecht komt. Zand en grote stenen gaan weer overboord. Het lossen gaat met behulp van de griiperkranen, die het ürint op de lopende-bandinstallatie laden voor het transport naar de wal. De gnnt-sleepzuiger, die nu zal worden gebouwd, zal het grootste schip zijn. dat speciaal voor dit doel werd ontworpen. Anja de Jong van Trekvogels juicht, nadat zij de PKC-verdedi- ging te slim is afgeweest, en de bal met succes door de korf heeft gejaagd. Van een medewerker SCHIEDAM, donderdag. In de overgangsklasse C.'van dc mi cro-korfbalcompetitie heeft PKC (Papendrecht) gisteravond in de Margriethal Trekvogels in een rechtstreeks duel van de tweede plaats op de ranglijst verdron gen. De Rotterdammers verloren met 6—5, nadat ze bij de rust al met 34 hadden achter gestaan Trekvogels is beneden de verwach ting gebleven. Met name het tweede aanvalsvak, bestaande uit Frans en Ben Vermeulen, Het hel atweten. De afwezigheid van de zieke Aad Schoen maker (wiens vrouw Rosa Schoenma kerOtting evenmin van de partij was omdat zij door haat club voor vier wedstrijden geschorst is) werd duidelijk gevoeld. Een straf worp leverden de Papen- drechters drie minuten voor dc tijd de volle winst op (56). Dc Trekvo gels-punten werden gescoord door Ger van Rutten en Anja de Jong (beiden twee keer) en door Ben Vermeulen. De stand is nu: 1. Pams 7—32, 2. PKC 7—9, 3. Trekvogels 8—9. 4. Sa- mos 6—6, 5. Regenboog 7—C, 6. Span gen 7—5. 7. SSS 7—5, 8. Kinderdijk 7—4. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Ais gevolg van de tegenvallende financië le resultaten over het afgelopen jaai worden bij het Bouwcentrum een groot aantal kostenbesparende maat regelen genomen, hetgeen ontslag voor tien a vijftien personeelsleden met zich mee zal brengen. De voltooiing en ingebruikneming van de nieuwbouw heeft voor een in financieel opzicht moeilijk jaar ge zorgd. Besloten is enkele verdiepingen m de hoogbouw meer te gaan verhu ren. Daarnaast zal de ruimte voor tijde lijke exposities, die nu 5000 m2 be draagt, worden ingekrompen tot 500 1000 m2. Door taakverschuivingen en overplaatsingen kunnen de ontslagen beperkt blijven tol tien vijfiten per soneelsleden (op een totaal van 400) Tot inkrimping van de ruimte voor tijdelijke exposities wordt overgegaan omdat de belangstelling voor dit soort exposities in hot afgelopen jaar is te gengevallen. In zijn nieuwjaarstoespraak heeft directeur K. L. de Vries het personeel over de reorganisatie en de gevolgen daarvan ingelicht. De maatregelen zijn genomen in overleg met de on- dernemi ngsraad. Van onze sportredactie AMSTERDAM, donderdag Charles Sonny, zoals de werke lijke naam van de gisteren dood gevonden Sonny Liston luidde, was het typische voorbeeld van de Amerikaanse profbokser die aan lager wal was geraakt. Lis tons straflijst was minstens even lang als zijn conduitestaat in de boksring. Sterker nog, hij leerde „The noble art of selfdefence" in de gevangenis, van een katho lieke priester. Dat gebeurde in de staatsgevangenis van Mis souri, waar Liston meteen ook maar gevangeniskampioen werd. Sonny Liston werd op 8 mei 1932 geboren in St, Francis County in de Amerikaanse staat Arkansas. Hij was het 24ste kind uu een gezin van 25 kinderen. Zijn vader was een straatarme katoenplukker. Toen Sonny dertien jaar was, liep hij weg en kwam terecht in de sloppen van St. Louis in Missouri. Daar liep hij zijn eerste veroordeling op. Hij werd voor vijf jaar naar een verbeterings gesticht en <!e gevangenis gestuurd wegens een gewapende roofoverval en daar kwam hij in contact met de geestelijke, die hom de kneepjes van de pugilistiek zou leren. Sonny zou later over zijn eerste „karweitje" als misdadiger zeggen: „We overvielen een restaurant, om dat we wel eens een kick wilden hebben." Naar schatting werd Liston 20 maal veroordeeld, de laatste keer wegens verboden wapenbezit. In 1953 werd Liston amateurkam pioen ui het zwaargewicht van do Verenigde Stalen. Daarna begon hy aan zijn prof carrière. Hij was in dc ring hard en gemeen. Hu werd voor al gevreesd om zijn keiharde slagen, die als .„stoomhamers", op het ge zicht van zyn tegenstanders plachten neer to komen. Van dc 35 gevechten die hij leverde voor Cassius Ciay hem van zijn wereldtitel zou bero ven, won hij er 34. Zyn enige neder laag was te wijten aan een gebroken kaak. Sonny Liston werd voor het eerst wereldkampioen op 25 september 1962. Hij was toen niet meer in de macht van gangsters ais Frank Gar- bo en Frank Palermo, die hem daar voor in hun macht hadden gehad. De pater-jezmet „Father" Murphy, had zich over hem ontfermd en hem zelfs tijdelijk m hu.s genomen. Sonny sloeg op die 25ste september de toenmalige wereldkampioen Floyd Patterson in de eerste ronde knock out. In juli van het jaar daarop ver dedigde hij zijn titel in Las Vegas tegen Patterson en ook die keer ging Floyd in dc eerste ronde KO. Inmiddels was Cassius Clav aan zijn bliksemcarrière begonnen. Op 25 februari 1984 ontmoette hy Liston in Miami Beach in een gevecht om de wereldtitel. Voor het begin van de zevende ronde was het voor Sonny allemaal voorbij. Hij was door Clay geraakt op zyn linkerschouder en was met oneer in staat verder te boksen. Onmiddellijk werd er gesug gereerd dat het gevecht was „ver kocht", maar medisch onderzoek toonde later aan dat Listons schou der wel degelijk was beschadigd. Na dit gevecht, dat hem de door Clay bedachte spotnaam, Logge beer, op leverde. is Sonny nooit meer de oude geworden. Nog eenmaal stond hij in dc ring voor een gevecht om do we reldtitel. Dat was weer tegen Clay, die hem op 25 mei 1965 in de eerste ronde knock out sloeg. De vier gevechten met Patterson en Clay leverden hem ongeveer vier •UAi De man achter deze Vlaardingse primeur is Mar Boon, één van de op richters van de Vlaardingse midget- golfclub „Trefpunt". Om er zeker van te zyn, dat er voldoende belangstelling voor een -dergelijk groot toernooi be staat, heeft hij eerst alle Nederlandse verenigingen aangeschreven en de reacties waren bijzonder positief. Vlaardingen kan op ongeveer hon derd sterke spelers en speelsters reke nen. Daaronder bevinden zich de na tionale kampioenen Piet Bressers cn mej. Zwart, terwijl ook de nationale kampioensploeg Uden - aanwezig zal zijn. Mar Boon -beeft echter nog iets bedacht om het toernooi voor de toeschouwers zo aantrekkelijk moge lijk te maken: het publiek wordt tij dens het toernooi namelijk in gelegen heid gesteld, zelf een golfstiek te han teren. Deze „niet-spelers" kunnen dan onderling een toernooi houden, waar voor ook een prijs ter beschikking wordt gesteld. Het is de bedoeling, dat een derge lijk toernooi uitgroeit tot'een jaarlijks terugkerend evenement. Dit jaar ko men er als „probeersel" clubs uit het hele land, maar volgend jaar zal het toernooi als alles goed gaat - een internationaal karakter krijgen. Midgetgolf wordt in ons land door velen nog niet als een volwaardige sport gezien. Daarom is het bijzonder plezierig, als men in het Rijnmond-ge bied met topspelers geconfronteerd wordt, die aantonen, dat er een bij zonder grote concentratie en vaardig heid voor nodig is voor een goede beoefening van deze sport. Spelers, die van alles verzinnen om zo goed mogelijke resultaten te behalen. Er worden bijzondere sticks en speciale ballen voor bepaalde hindernissen ge bruikt, om maar eens een voorbeeld te noemen. Voor het echter zover is, dat de gro ten naar de Vlaardingse sporthal ko men1, moet er nog heel wat werk verzet worden. De banen krijgen een nieuwe lik verf, terwijl er nog naar mogelijkheden wordt gezocht om de baan in haar geheel wat op te fleuren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Politie e'n justitie van Rotterdam gaan ille gaal wapenbezit harder aanpakken. De politie gaat strenger controleren en de justitie heeft het plan maandelijks een dag te besteden aan verboden wa penbezit, voorlopig nog door de poli tierechter. Nu echter illegaal wapenbezit een misdrijf in plaats van een overtreding is kunnen personen die zich niet aan deze wet houden ook voor de meer voudige kamer worden gedaagd. Dit gaat binnenkort gebeuren. r/i;- f V TïEZE tueefc ia in het dien- stencentrum Groot lJssel- mondc de eerste puzzelteek in Nederland geopend door de be jaarde puzzelaar en initia tiefnemer van deze nieuwe vorm van uitleendienst, de heer A, Visser. Hij legde het laatste stukje aan van een door hem gemaakte puzzel. In 22 dienstencentra voor bejaarden kunnen ïeppucze- laars tepe» inlevering van een eigen legpuzzel een andere lenen. Het is de bedoeling dat zij deze puzzel na gebruik weer inleveren en hun puzzcl- ivoede vervolgens koelen op een nieuwe prent van 500 of 1000 stukjes. Op deze wijze kan op den duur het hele arse naal van legpuzzels in een be paalde wijk ter beschikking komen van vele puzzelaars. Direct na de opening van de eerste puzzelteek bleek, dat het idee ai enige bekendheid had gekregen. Een bejaarde dame kiuam met tien grote puzzels als eerste bijdrage aan dit uitleensysteem. Aan de leg puzzelteek nemen de volgende dienstencentra deel: A/rifcaan- üerwijk, Bloemhof, Chariots, Delf shaven, Feijenoord, Noor dereiland, Groot-Usselman- dc, Kralingen, Het Lage Land, Lom bar dijen, Noord, OverschiePendrecht, Schte- broefc, Spangen, Vreeunjfc, Walenburg, Rotterdam-West en Zuidwijk. T>/J het opruimen van oude stukken stuitte ik op een krantenknipsel uit het Nienujsblad van het Noorden van 10 december jl., dat ook in dit nieuwe jaar de aandacht verdient. Het handelt over de emigratie van het Hoogvlietse echtpaar Kok na ar het lande lijk Drente. De heer Kok is benoemd tot bedrijfsleider van het Pannekoekenrestaurant 't Hoes van Hol An tn Zweeloo. Op zichzelf al een opmerkelijk feitmaar waar de pubiikatie om begonnen is; meuroitu; Kok heeft in Drente de heilza me werking van schone lucht ondervonden. Zij zegt in het Nieuwsblad van het Noorden: „Voor mij betekent het, dat ik verlost raak van de ondrage lijke ptjn en jeuk aan mijn mismaakte handen. In Drente hoef ik niet dag en nacht meer stoffen handschoenen te dra genicflnt daar genezen mijn wonden". Mevrouw Kok ontdekte dit tijdens een vakantie in Drente. Zij en haar man gaven de wens te kennen zich blijvend in het Noorden te vestigen. Het Nieuwsblad van het Noor den wijdde daar een artikel aan en het resultaat is ge weest, dat de heer Kok per 1 april in het Pannekoekenhuis aan de slag kan gaan. "PEN dergelijk gebeuren kan veel in beweging brengen, Misschien ontstaat er wel een grote trek van slachtoffers van /iet Rijnmond-milieu naar Drente. Drente zal dan voor de nodige werkgelegenheid moe ten zorgen. En wat is daar het gevolg van? Juist fdbrteken- lucht verontreinig mg- slecht water- huidaandoeningen £EN abonnee van dit blad heeft ons een nota gestuurd ten bedrage van 75 cent, weJk bedrag hij heeft in gehouden omdat hij drie keer liet Rotterdams Parool niet bezorgd kreeg. Voor een der gelijke handelwijze hebben we begrip, ware het niet dat de drie icrnnteloze (lagen vielen op eerste kerstdag, tweede kerstdag en nieuwjaarsdag, dagen waarop zoals een ieder weet geen kranten gemaakt worden. Een leemtedie dag- De heer A, Visser legt het laatste «tukje aan een door hem gemaakte puzzel. Links de heer Jan van Huuksloot van Humanltas, welke orga- nlsatie de idee van de werken. biadonderuemmgen trachten op te vullen door vóór Kerst mis cn op oudejaarsdage.r- tra-dikfce kranten uit te bren gen. regen dezelfde prijs. Sommige mensen kun je nooit tevreden stelten. miljoen dollar op. Maar Liston was al weer spoedig gedwongen opnieuw in de ring te verschijnen omdat hij door zijn malafide managers en dooi de belasting volledig was „uitge kleed". In de laatste vier jaar kwam hij weer regelmatig In net nieuws. Of door overwinningen op hoogst mati ge tegenstanders, of doordat hij wcr eens was opgepakt wegens wapenbe zit of dronkenschap. Op 6 december 19C9, toen hij op de wereldranglijst weer hoog stond genoteerd maakte hij een eind aan zijn loopbaan. De vrijwel onbekende Lcotis Martin sloeg hem toen in de negende ronde knock out. Gisteren werd hij dood aangetrof fen in zün woning in Las Vegas. Niet lang daarvoor had hij ver klaard: „Vanaf dat ik werd geboren, heb ik voor mijn leven moeten vech ten". JYE uitvoerige herdenking van Beethovens geboortedag, in het juist voorbije 1Ö70 tweehonderd jaar geleden, heeft behalve de gioie mees ter zelf, enige componistenfiguren, die m Beelhovons tijd leefden cn werk ten belicht, want hoewel de aan dacht daar zelfs nu nog maar spora disch op is gevestigd - enkele musici met historische speurzin hebben, zich bewust dut geen der genieën uit de kunstwereld hun ideeën als geïsoleer de figuren hebben uitgedragen, ge zocht naar muziek va» anderen uit dezelfde tijd, die volkomen ten on rechte door do musicografcn van do vorige eeuw zijn veronachtzaamd. De vorsingen naar zulke composities zijn nog maar zo zelden verricht, dat een programma zoals het Collegium Must cum Roterodamum dat gister avond voor een niet heel groot maar bijzonder geboeid publiek in de kleine Doelcnzaol ton gehore bracht, vrijwel louter uit onbekende stukken bestond. Werken, die Beethoven zelf in een verrassend cn wijd perspectief plaat sen, die hem te duidelijker doen ken nen als een. kind van zijn tijd, als een genie ongetwijfeld, echter temidden van inventieve vakgenoten, wier crea tiviteit allerminst mag worden onder schat, Stukken van wel heel bijzonde re kwaliteit bleken bv. gisteravond de even nobele als sprankelende celloso nate van Wólfl (in d op. 31), genaamd Grand duo pour le pianoforte et vio- loneeïle, en het pianokwartet in Es op. 56 van Dussek. In deze beide composi ties treft men de voor Beethoven zo typerende subjectivistische stijl aan, die een regelrechte voorbode is van dc romantiek en waarop Schubert en We ber onmiddellijk hebben voortge bouwd. Van lichter kaliber maar niet temin vol prachtige vondsten is het kwintet, dat Andreas Romberg schreef voor fluit, viool, twee altviolen en cel lo. Romberg frappeert in dit werk door zijn voorbeeldig evenwichtige schrijf wijze voor dc vijf instrumenten cn door het zeer knappe gebruik van conira- puntiek. Van Hummel hoorde men dc spirituele fiuitsonate no 2 in D opus 50, waarin nog een weldadige Mozav- tiaanse geest lieer st, hoe wei ook deze componist (met name m zijn piano concert m a) soms op Chopin antici peert. Temidden van deze begaafde tijdge noten kwam Beethoven zelf voortref felijk tot zijn recht Sn de verrukkelij ke serenade m D opus 25 voor fluit, viool en altviool, een jong en zonnig werk. probleemloos maar desalniette min verre van oppervlakkig. Een al even goede keuze als de overige pro grammaonderdelen, omdat ook dit stuk zelden klinkt. Het Collegium, bestaande uit Alex van Amerongen, piano, Raymond Del- noyc, fluit, Vladimir Krejzo, alt, Mi chel Roche, cello en als gasten Momoo Kishlbe, viool en Josef Sehejbal, alt. heeft zich met evident enthousiasme voor zijn dankbare taken ingezet. Het samenspel was doorgaans zeer hecht en het plezier, om deze werken tot een fraaie verklanking te brengen sprak uit elke Aveergave. Ket publiek schonk steeds veel bijval. ELLY SALOMÉ De Rotterdamse filmliga vertoont maandag 11 januari (19.00 tauij) in Krlterfon de film „Ride the high eountry" van Sam Fcekilipali, De film. die beter bekend is onder de titel „Guns in the afternoon" stamt uit 1961. Het is het verhaal van een oud sheriff die met een goud transport de glorie van weleer wil ophalen. HU laat zich vergezellen door een ex- vriend die echter meer aandacht voor het goud heeft. Regisseur Peckinpah kreeg vooral bekendheid door films als „The Wild Bunch" en de tv-series „Gunsmoke" en ,„The Westerner". Over de afstam ming van Fedkinpah die in 192S gebo ren werd op een öoenderij in Caiifor- më, doen nogal wat verhalen de ron de. Volgens een ervan is hij de zoon van een Indianenoppenhoofd. Door zijn secure en daardoor dure manier van werken heeft Peckinpah het naga! eens aan de stok gekregen met producers die er andere Ideeën op nahielden. Zo werd hij bij het maken van „Cincinnati! Kid" een week vervangen door een andere re gisseur. De film „Major Dundee", zijn derde, kon alleen voltooid worden oprdat hoofdrolspier Charlton Heston zijn honorarium ter beschikking stel-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1