'Ik probeer altijd interessant te spelen' ROTTERDAMS DAGBOEK VAKBONDEN VANMIDDAG VOOR RECHTER KOPPEL VOELT VEEL VOOR FEIJENÖORD Auto hulpdienst mor bejaarden en gehandicapten Boete wegens veroorzaken geluidshinder Brief aan dagboek Notities Heneo Baars in de ring ROTTERDAM RIJNMOND INTERNATIONAAL SCHAAKMEESTER JAN TIMMAN: Prestigeslag Bondscoach Kettingbotsing door verkeerd invoegen ZWART WIT '28 TEGEN SHO Komend weekend feest bij Metro? HET ZUIDEN TWEE KEER TEGEN ROHDA PSY-Sparta op vrijdagavond Interessant programma in Zwembad West pagina 4 - donderdag 4 februari 1971 door HANS REISMANN ROTTERDAM, donderdag Jan Timman heeft door zijn op merkelijke succes in liet 33e Hoogovenschaaktoernooi de eerste prijs (1500 gulden) in de meestergroep en de kroning tot interna tionaal meester in écn klap de aandacht van de internationale schaakwereld op zich gevestigd. Nog voor in Wijk aan Zee de laatste koning was omgelegd had de Delftse kopman van de SV Rotterdam een uitnodiging op zak van de Spaanse meester Medina voor een vooraanstaand toernooi in Malaga (gisteren van start gegaan), had hij een toezegging van de veel besproken Argentijnse grootmeester Najdorf om in juni naar Buenos Aires te komen en had hem boven dien een invitatie bereikt van de Amerikaan Denker, die hem (en zijn onafscheidelijke metgezel Hans Böhm) in staat stelt een trip door de „States" te maken. „Ik heb ineens veel mogelijkheden gekregen", weet Jan Timman (19), na Max Euwe Neerlands jongste internationale meester in de geschiedenis, en het laat zich begrijpen dat het langharige schaak fenomeen de uitnodigingen met graagte heeft geaccepteerd. Eergis teren, nauwelijks bekomen van de vermoeienissen van het Hoogoven toernooi, vertrok Timman naar Spanje, om daar te trachten temid den van een select gezelschap, bestaande uit o.a. vijf grootmeesters, nieuwe roem te vergaren. Jan Timman, vlak voor hij afreisde: „Bet is een goed bezet toernooi, ster ker bezet dan de meestergreep in Wijk aan Zee. Maar ik zal in Malaga niet zo scherp op winst spelen als in het Hoogoventoernooi. Ik hoop dat het dn Spaoj'e lekker weer is, zodat ik wat kan uitrusten. Dergelijk^ toernooien vergen fysiek veel van je. Je ziet het aan de laatste ronden, waarin de meesten veel minder op dreef zijn dan in het begin. Het komt voor dat je op een gegeven moment „niks" meer ziet. Ik had het tegen Ziuldema. Mij bood nre op een gegeven moment remise aan. Ik dacht: als hij remise wil, zal hij wel minder staan en ik weigerde. Maar als je nu vraagt waarom, dan weet ik het werkelijx niet- Ik zag het helemaal niet meer.1* Ter herinnering: Timman verloor de '•partij, evenals die tegen Minic, door een blunder. Een kwestie van ver moeidheid, veronderstelt Timman zelf. Hij zegt: „Ik startte met drie uit drie, maar daarna kreeg ik een behoorlijke inzinking- In zeven ronden won ik geen partij. Het kan een zaak zijn van onvoldoende ervaring. Hoewel, er zijn ook geroutineerde spelers die last van inzinkingen hebben, Uhlmann bijvoor beeld heeft dat regelmatig en laatst had ook Fischer er mee te kampen. Je moet zien je er over heen te zetten. Mij lukte dat op tijd, In de laatste ronden haalde ik 3Vi uit 4". Jan Timman heeft in Wijk aan. Zee grote indruk gemaakt Zelf zegt hij over zijn spel: „Ik probeer altijd di rect, offensief te spelen en bovendien ook interessant Ik geloof wel dat ik daar in slaag. Ik heb van verschillen de kanten gehoorii dat men mijn par tijen interessant vindt. De Joegoslaaf Kurajica noemde mijn spel roman tisch. Ik ben iemand die altijd fel op winst speelt. En dat lukt ook, als je maar wilt." Jan Timman (19): „Ik heb ineens veel mogelijkheden gekregen". Jan Timman is geen voorstander van de salon- ofwel grootmeesterre mises. De kersverse meester heeft al leen in de slotpartij tegen de Joego slaaf Danov van. winstpogingen afge zien, maar dat was omdat hij door een blunder van concurrent Adorjan tegen Brinck Claussen aan >een half punt voldoende had voor de toernooiwinst Timman: „In de voorlaatste ronde speelde ik tegen Hartoch. Hij bood al voor de partij remise aan. Ik geloof dat hij dat bij elkaar wel zeven keer heeft gedaan, Maar ik heb steeds ge weigerd. Ik wilde van hem winnen (hetgeen ook gebeurde - red.). Het, was voor mij een prestigeslag; zo van: ik wel meester en hij niet". Het afspreken van een verdeling van de buit vóór een partij is in toer nooien een alledaags verschijnsel, maar, zo luidt de volgende vraag aan Jam Timman, komt het ook voor dat men een tegenstander laat winnen, tegen betaling misschen? Het ant woord: „Ja, dat gebeurt wel. Maar je begrijpt dat ik daar geen informatie over kan geven." Even stilte. Dan, veelbetekenend: „Voor Rob Hartoch was het zijn laatste kans om voor de tweede maal binnen drie jaar een me es terresultaat te boeken. Daarvoor móest hij de laatste partij winnen. Hij speelde tegen de Hongaar Forintos. En hij won Jan Timman heeft ontegenzeggelijk grote mogelijkheden. Kenners be schouwen hem als dé man om Neder land na Euwe en Donner een derde grootmeester te „schenken". „Natuur lijk," aïdus Jan Timman, „is het oog nu gericht op een grootmeesterresul taat, Nee, om dat te bereiken heb ik geen bepaalde periode voor ogen. Het is mede afhankelijk van bestaande plannen om het systeem te verande ren. Men wil in de toekomst ranglijs ten gaan samenstellen cn spelers in bepaalde toernooien punten geven. Zo kan je grootmeester worden zonder dat je het zelf weet. Het systeem is misschien wel iets eerlijker dan het huidige. Het zal niet meer kunnen ge beuren dat je een titel kóópt. Ik ken iemand die grootmeester is geworden door omkoperij. En het is helemaal niet zo'n goeie schaker Jan Timman, toekomstig grootmees ter? Hans Bouwmeester, de officiële bondscoach van de KNSB, die de Delftenaar al enkele jaren onder zijn hoede heeft, antwoordt desgevraagd: „Het Is wel zeker dat Jan Tlmmun een van de talentvolste spelers ia die we in Nederland in jaren gezien heb ben, maar bij schakers Is nooit vast te stellen hóe ver ze zullen reiken. Met het stellen van verwachtingen moeten we voorzichtig zijn. Om op schaakge bied een groot man te worden is er een juist samenspel nodig van een aantal eigenschappen; je moot be schikken over veel kennis, een analy tisch vermogen en mentale en fysieke kracht en je moet ijverig en intelli gent zijn. Sterke punten van Jan Timman zijn: hij gaat systematisch te werk, hij heeft een goed analytisch vermogen, vermogen tot concentratie, strategi sche kijk, gevoel voor combinatie, grote intelligentie en zijn kennis is vergevorderd voor een jongen van zijn leeftijd. Jan is de laatste jaren uitgegroeid van een begaafde speler tot een internationaal meester. De aanleg is aanwezig om een hele grote te worden. Maar bij elke ontwikkeling is er een aantal factoren, dat niet te voorzien is. Schaken is een strijd te gen jezelf, een strijd vol ups en downs." Jan Timman, die „eene" een studie in de sociologie is begonnen, leeft voor en van het schaken. „Ik kan er goed van leven," zegt de man, die in '87 in Jeruzalem tijdens het jeugdwereld- kampioenschap nummer drie werd, die in '69 op een half punt achter Ree en Langeweg als derde finishte in de strijd om de Nederlandse <tlte| en die vorig jaar in Hastings voor de eerste keer een meesterresultaat bijeen- schaakte door achter de grootmeester Portisch, Gligoric, Unzincker en Smyslov beslag te leggen op de vijfde plaats. Timman gaat in april een serieuze gooi doen naar de nationale titel. „Maar," zo weet hij, „hot zal erg zwaar worden. Het toernooi is sterk bezet. Iedereen van de kanshebbers is aanwezig: Donner, Ree, Langeweg, Kuijpers, Zuidema, Scholl enz.' Maar! ik ga van start om te winnen." Zoals altijd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Vanmiddag om twee uur is voor de president van de Rotterdamse rechtbank een kort geding be gonnen dat de Rotterdamse sleepdïenstondernemers Hebben aange spannen tegen de drie vervoersbonden. De werkgevers willen dat de rechter de bonden gelast niet langer steun te geven aan de sta king van de bemanningen van de stadssleepboten, omdat deze actie gericht zou zijn op bet doorbreken van de loonmaatregel. De werkgevers die partij zijn bij de maandag jl. begonnen sta kingsactie van de ongeveer 700 bemanningsleden van de cp. 100 stadssleepboten, besloten gister middag een kort geding aan te spannen nadat de drie vervoers- bonden hun hadden meegedeeld achter de staking te blijven staan. De hoofdbsturen van de NBV, KBV en het CBC besloten hiertoe na uren lang beraad over de sinds dinsdag avond ontstane situatie. Toen ver wierpen de stakers nl. met grote meerderheid het loonakkoord dat vak bonden en werkgevers die dag na acht uur onderhandelen hadden bereikt. Dit akkoord hield in verhoging van de lonen met ingang van 1 juli met 40 gulden per week, verhoging van be paalde toeslagen en van het uurloon. De meerderheid van de stakers hield dinsdag echter vast aan de oude eis 45 gulden meer per week gerekend over het gehele jaar. Overleg Volgens de werkgevers hebben de vakbonden dinsdag: tijdens het overleg dat leidde tot het loonakkoord, be loofd de staking niet langer te steunen als de sleepbootbemanningen de over eenkomst eventueel als onvoldoende zonden verwerpen. De vakbonden ontkennen dit categorisch. Om nadere uitleg gevraagd, ver klaarde mr W. G. A, de Meester, die voor de werkgevers bij alle bespre kingen was: „In de loop van het over leg bleek dat een voor alle partijen bevredigende overeenkomst haalbaar leek. Maar 's middags zou het kort ge ding beginnen. Wij wilden dat wel in trekken, zoals ook gebeurd is, maar dan moesten we toch enigerlei garan tie hebben dat de bonden ook werke lijk achter een eventueel akkoord zou den staan- Wij hebben het drie maal gevraagd en ze hebben het drie maal beloofd: als de stakers het akkoord zouden verwerpen, dan zouden de bonden zich niet meer met de staking bemoeien. Ik vind het zeer betreu renswaardig dat de vakorganisaties daar op terug zijn gekomen en ons dat in een drieregelig briefje meedelen." Voordat het tot een „nader gesprek" komt, waartoe de vervoersbonden zich „bereid hebben verklaard", willen de werkgevers wachten op de uitslag van het kort geding.'De werkgevers eisen dat de bonden zich uit de staking te rugtrekken op straffe van een dwang som van 2öOOO gulden als ze dit on danks de rechterlijke uitspraak weige ren en.5000 gulden voor elk doorge- 3taakt uur. De werkgevers zijn niet bang dat het conflict door extreme or ganisaties wordt overgenomen als de vakbonden zich op last van de rechter zouden moeten terugtrekken. De heer De Meester; „We hebben alle conse quenties overwogen en staan achter ons besluit." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de rijksweg 20 heeft 2ieh gisteravond een kettingbotsing voorgedaan, waarbij vijf personenauto's waren betrokken. Het ongeluk, waarbij zich geen per soonlijke ongelukken hebben voorge daan, ontstond, nadat de 31-jarige A. v. d. K. uit Maassluis, komende met zijn auto vanaf de aansluiting 's-Gra- velandseweg, verkeerd invoegde. De schade aan de auto's liep uiteen van licht tot zwaar. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. In de eerste klasse A van de zaterdagcom petitie vindt zaterdagmiddag om half drie de ontmoeting plaats tussen kop loper Zwart Wit '28 en SHO. Het duel wordt gespeeld op het sportpark De Vaan aan de Vaanweg. ROTTERDAM, donderdag (ANP). De kantonrechter in Rotterdam heeft woensdag twee Rotterdammers, de 26-jarige K. van T. en de 25-jarige W. F., bij verstek -veroordeeld tot een geldboete van ƒ75,omdat de uïtla-* ten van de auto's van -verdachten meer geluid voortbrachten dan bij mi nisteriële beschikking was toegestaan. De officier van justitie, mr W. D. Meeter, zei in zijn requisitoir dat deze zaak, de eerste met betrokking tot de geluidshinder in het arrondissement Rotterdam, een principieel tintje heeft, „Wij hebben er ons op beraden hoe dé geluidshinder in het Rijn mondgebied .te verhinderen," aldus mr Meeter. „Ik geloof dat wij gelet op de milieuhygiëne een steentje moeten bijdragen op het gebied van sportuit laten.' Volgens de kantonrechter mr D. Mueller is het veroorzaken van over matig lawaai nadelig voor de volksge zondheid. „Uit studies is gebleken dat gehoor en hersenen er door worden aangetast," aldus mr Mueller. „Dit moot worden tegengegaan." Een getulge-deskundige, die de ge luidsbron van de auto's van de ver dachten had gemeten, vertelde op de zitting dat de Kralin-gsezoom in Rot terdam als testzone dient voor het meten van de geluidssterkte. „Het is mogelijk in alle delen van de stad het aantal decibels te controleren, als men maar weet wat op die plaats de afwii- king is den opzichte van de Kralingse- 2oom." De deskundige zej voorts dat het aantal decibels die een nieuwe auto mag voortbrengen 83 bedraagt. Bij een gebruikte auto mag het aantal de cibels niet hoger zijn dan 85. De au to's van verdachten, die de uitlaten hadden verwisseld voor een sportuit laat, produceerden ruim 90 decibel. Van een medewerker ROTTERDAM, donderdag Als alles meezit kan Metro komend week einde de ti-tel in de landelijke derde klasse van de badmintoncompetitie binnenhalen. Het moet dan zelf thuis van het Delftse Sita winnen en stad genoot EVA moet in Roosendaal Ro- bad tenminste een gelijkspel afdwin gen. Gebeurt dit niet dan zal Metro tot de eerste inhaaldag (21 febr.) moeten wachten- Want-dan speelt men de uitgestelde wedstrijd tegen Duin wij ck 8. De wedstrijd Metro-Sita wordt vrij dagochtend om 19.30 uur in de sport hal De Enk gespeeld. doqr DICK VAN DEN POLDER MONCHENGLADBACH/ROTTERDAM, donderdag „Zowel om financiële als om gporlieve redenen is Feijenoord aantrekkelij ker voor me dan Stuttgart" Dit verklaarde de 22-jarige spitsspeler van Borussia Mönchen- gladbach. Horst Koppel, gisteravond na terugkeer uit Hofheim. bij Frankfort, waar hij mot de andere geselecteerden voor het Westduit- se elftal drie dagen in een trainingskamp^ bijeen was geweest ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Albanië op woensdag 17 februa- Van een medewerker ROTTERDAM, donderdag. De ml c rokorfba leompetltl e nadert met rasse schreden het einde. Op 28 fe bruari wordt de (veldcompetti-ie her vat. Voor Het Zuiden zijn de vooruit- richten voor het behoud van het hoofdklasseschap niet ongunstig, Het heeft o.a, nog 4e partijen tegen me- de-hekkcsluiter DKOD (uit) en Koog Zaandijk (.thuis) voor de boeg. Tegen Rohda moeten de Tuin dorpers nog tweemaal binnen de lijnen, hetgeen in het komende weekeinde gaat gebeu ren. Zaterdag vindt om vijf over acht in de Amsterdamse sporthal Zuid het eerste treffen plaats. De return is een dag later (aanvang 14.40 uur). Hoe wel Roiida vrijwel uitgeschakeld is voor de titel, verwachten we toch wel dat de -geelzwarten zich volledig zul len geven, De kansen voor Het Zuiden in de hoofdstad zijn dan ook gering. Meer uitzicht op succes is er in de thuiswedstrijd, waarbij de formatie zkh .gesteund weet door eigen pu bliek. In de overgangsklasse C staan Spangen en Trekvogels voor lastige opgaven. Trekvogels gaat zaterdag avond om acht uur in Papondrecht de strijd aanbinden -met nummer drie op de ranglijst, PKC. Thuis verloren de vogels met 5—6. Ook In de uitwed strijd zal er weinig krachtsverschil te zien zijn. Spangen kan zich definitief veilig stellen als ook van De Regen boog gewonnen wordt. Met slechts acht punten verkeren de Dordtenaren in de gevarenzone en daardoor wordt: het voor Spangen dubbel oppassen. Deze ongetwijfeld spannende partij wordt zondag in Papendrecht gespeeld (aanvang 14.40 uur). Bij de eerste klassers heeft Ons Huis in afdeling A goede kansen om als eerste te eindigen, maar de rood wilden hebben nog een aantal aware partijen voor de boeg, o.a. tegen VEO (nummer twee) en DKC. Togen de laatste wordt zondagavond in Delft (aanvang 20.45 uur) de strijd aange bonden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag In verband met carnaval wordt de voor- zondag 21 februari vastgestelde wed sirfjd PSV-Sparta reeds op vrijdag avond 19 februari gespeeld. Het duel begint om acht uur. y£R komt een en metrotreinen, e.d. zou de auto hulp- gemeente ruim vijf miljoen dienst voor be- gulden gaan kosten. De ge- jaarden en gehan- meenteraad vond dit te veel. dicapten. Half februari gaat De A.A.R. hoopt het vervoer deze dienst onder de naam van gehandicapten en bcjaar- AAR (algemene auto hulp- den nu op te vangen niet par- dfenst Rotterdam) van start, ticuliere automobilisten, die Het initiatief is uitgegaan van hun tijd en hun auto ter be- het Centrum voor Vrijwillige schikking willen stellen. De Maatschappelijke Hulpverle- AAR krijgt een organiserende nip, waarvan het secretariaat en coördinerende taak. is gevestigd.' Schiekade 105, overleg gepleegd met tel. 280170. A.V.O., C.A.B., Rode Kruis en De plannen voor een auto Franstscus. Deze organisaties hulpdienst met vryieillige hebben ieder afzonderlijk al automobilisten kregen vaste geruime tijd ervaring met hel vorm toen de gemeente- vrijwillig vervoer wan gehan- raad beslootdat het openbaar dicapten en bejaarden naar vervoer niet kan worden aan- kijk- en koopavonden, grote gepast aan de behoeften van bijeenkomsten voor zieken en gehandicapten en bejaarden, invaliden, wekelijks vervoer Aanpassing van metrostationsnaar kerken, e.d De A.A.R. kan echter niet functioneren zonder de hulp van vrijwilligers/automobilis ten, Daarom wordt een beroep gedaan op -mensen met een auto en wat vrije tijd. Gehan dicapten en bejaarden zijn vrijwel altijd afhankelijk van liefdadigheden van anderen of zij zijn genoodzaakt de zeer hoge taxlkosten te betalen. Dit heeft tot gevolg, dat zij zelden of nooit het huis uit komen. De A.A.R. hoopt met hulp van vrijwilligers deze mensen wat afwisseling en zelfstandigheid in hun leven te geven. Hoe kan men meedoen? Schrijven naar of bellen met het Centrum voor Vrijwilli gers. Men krijgt dan verdere informatie en een kort vra genformulier toegestuurd. ^CTIECOMlTé Oud-mvall- den is van start gegaan. Er komt een algemene actio over bet hele land. Wij willen graag contactadressen over het gehele land. Doel van de actie: strijd tegen discriminatie van oud-invaliden. Neem contact op bij één van onderstaande adressen voor deelneming aan deze actie: Mevr. M, Langc- maire, Dorothcagaarda 80, Btusuxn, telcf. (02159) 16381', mevr. Bakker, Marnlxatraat 119 Amsterdam, tel, (020) 226912; G. vA. Haterd, Frits R-uysstraat 67, Rotterdam, tel. 142678. Hoogachtend, namens het comité G, v.d. Haterd, De A.A..H. beschikt reeds over een aantal automobilis ten, waar liet zijn er niet ge noeg. Het aantal mensen dat door hu» handicap geen ge bruik kan maken van het openbar vervoer is groot. OP 6 februari a.s. herdenken de heer M. Hoffmann (89) en mevrouw J. Hoffmann-Nc- derveen (87) de dag waarop ze 65 jaar geleden in het hu welijk traden. Het echtpaar Hoffman tooont aan de Egy- diusstraai in Kralingen. Medaillehuis a. conn- rius Zoon aan de Heemraadstraat (hoek liliil- straat) heeft de beschikking gekregen over een bijzondere serie medailles cn bekers, waaronder exclusieve exem plaren. En nu maar hopen, dat u in de prijzen valt. J~\E heer W. Meinfsma, vct- tegenwoordiger bij p j. Kusse Zonen n.o. (fiets- en bromfietsonderdelen, elektri sche huishoudelijke appara ten) is in verband met het feit dat hij veertig jaar «an de zaak is verbonden, onderschei den met de zilveren ereme daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Koppel: „Als ik het met Feijenoord eens kan worden zou ik graaj? ?<m contract van twee, drie of misschien wel vier jaar willen tekenen. Het is beslist niet waar dat ik hcimweo heb naar Stuttgart cn ook m'n bungalow in Aurich is geen beletsel om met m'n vrouw en nvn dochtertje van ander half naar Rotterdam te komen". Jn het contract van Köppcl met Borussia Mónchen glad bach. vorig seizoen kampioen van Wé&t-Duiiriand cn nu weer leider in de Bundeslïga is bepaald dat hij aan het einde van dit jaar voor 225.000 mark aan een Duitse en voor 275.000 mark aan een buiten landse club verkocht kan worden. Koppel,.die al eerder moeilijkhe den heeft gehad, omdat hij meer dan éèn contract had getekend, ontkent dat hij al eon voorlopige overeen komst met VFB Stuttgart, zijn vroege re club, heeft afgesloten. „De Duitse krant die dat hoeft geschreven heeft me beloofd het bericht te zullen recti ficeren". aldus Köppel. „Ik ben aan het einde vim dit seizoen volkomen vrij". De mogelijke opvolger van Ove Kindvall heeft tien keer in het Duitse jcugdclftal, twee keer in de amateur- ploeg en drie m&a! in het nationale elftal gespeeld. Koppel, die twee weken geleden in Arnhem het eerste gesprek met Feljenoords manager Guus Brox heeft gehad, verwacht dat de onderhande lingen na zijn terugkeer uit Albanië zullen worden voortgezet. Van 6Bn medewerker ROTTERDAM, donderdag Van zaterdagavond zes uur tot half elf is hel zwembad West aan de Spaanse- -weg het domein van de walerpoloërs. Er wordt dan een Interessant compell- tieprogranuna afgewerkt. Alle Rotter damsc vertegenwoordigers In de lan delijke klasse komen in actie. De dames van GDZ bijten hel spits af. Als -tegenstandster van de enige Rotterdamse hoofdklasser fungeert ADZ. Met een beetje geluk moeten de dames van trainer Wout Seyner een puntje in de wacht kunnen slepen. Hot laatste zal waarschijnlijk niet voor Rotterdam rijn weggelegd. Het bezoekende de Zij! heeft na vier ont moetingen al vijf punten meer verza meld dan hot op de onderste plaats staande Rotterdam. De perspectieven voor de andere eerste Wasser SVH zijn iets gunstiger. Do Goudse 'tegenstander GZC heeft evenals SVH drie punten uit vier wedstrijden, maar gelet op het veel betere doelsaldo en het huidige spel peil van SVH zijn de Hillegersberge- naren in deze thuiswedstrijd toch Lcbt favoriet te noemen. Favoriet is ook het Vlaardingse VZC dat het troosteloos onderaan bengelende Rijnmond ontmoet. Indien Rijnmond erin zou slagen .tegen VZC het eerste puntje uit het water -te sle pen kan dit als de grote verrassing worden beschouwd. De aanvangstijden zijn: 18.00 uur ODZ-ADZ, 18.40 SVH 2—Zwemlust 2. 19,25 Rotterdam—de Zijl, 20.10 De Delftse hoofdklasser DZV tegen DJK, 20.55 SVH—GZC, 21.40 VZC VI.—Rij mond. DEN HAAG, woensdag (ANP) Henco Baars, de Nederlandse ama teurbokser die na de Olympische Spe len nog maar enkele malen in de ring is geweest, is een van de tweeënzestig inschrijvers voor de Nederlandse kampioenschappen, die maandag 15 februari in hot Amsterdamse Krasna- polsky beginnen. De inschrijving voor de nationale titelstrijd is de grootste van de afgelopen Jaren. Door die grote belangstelling is d'a Nederlandse Boks Bond gedwongen een extra-avond in te lassen. De tweede ronde wordt nu gehouden op 27 februari in de Stillo- sportiiaj in Zwolle, waarna op 4 maart in Eindhoven de halve finales volgen. De eindstrijden vinden op 8 maart in liet congresgebouw in Den Haag plaats. Zes van de tien Nederlandse kam pioenen van 1370 zullen in dezelfde gewichtsklasso hun titel verdedigen. Het zijn: Jan Huppen (bantam), Iwon /uÜ3!i\ Neder). Pierre Doorenbosch (licht), Cor Eversteijn (lichtwelter), John van Schalk (welter) en Jimmy Verstappen (half-zwaar). De meeste belangstelling bestaat voor het middengewicht met vijftien inschrijvingen. In het welter- en zwaarwcltergewicht zijn respectieve- üjk negen en elf deelnemers aange meld.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1