VVD blijft voor aanwijzing van formateur kabinet PvdA IS NIET NAAR 'LINKS' GESCHOVEN PvdA en NATO 'Als wet niet wordt veranderd, dan nóg scherpere vragen' PvdA wil Nederland in NATO houden Ondanks verzet Van Riel en De Koster hl DEN UYL: 'PvdA WIL BRUG SLAAN' JONGEMAN VAN DODEN VRIEND VERDACHT Van Duijn geeft lidmaatschap gemeenteraad op Mannen overleden na explosie Hoogleraar over volkstelling: Comité „Plan Kikkert Nooit" klaagt over gebrek aan democratie Ontwerp voor plastic huis van Fokker voor serie- produktie Amsterdammer stierf na schol in Brussel Man verongelukt bij kabelleggen Matroos na val overleden pag, 4 - maandag 8 februari 1971 TJE laatste das van bet congres van de PartU van de Arbeid, zater dag, was gewijd aan vraagstukken van buitenlandse politiek. Nou ja gewijd: gedurende iets meer dan een uur passeerde een lange reeks van afgevaardigden bet spreekgestoelte voor bet afleggen van uiterst korte belijdenissen (spreektijd twee minu ten). De NATO was het centrale thema. En de NATO stond er niet best op. Veel spreker» walgden er ronduit van. Of omdat de Amerikanen er een niet helemaal onbelangrijke rol in spelen, óf omdat landen als Grie kenland en Portugal er deel van uit maken. Degenen die zo redeneerden stelden dan ook voor dat Nederland de NATO ion moeten verlaten en in het vervolg een „aktleve neutrali teitspolitiek" zou moeten gaan voe ren. Maar de NATO vond ook verdedi gers. Het meest geboorde argument was daarbij niet dat de NATO mis schien toch wel een nuttig instru ment in de Ooat-Westverhoudingen was, maar dat bet gesprek met D'SÖ bemoeilijkt zou worden als dit con gres, zich ai te scherp over de NATO zon uitlaten. Toen het, na een nogal primitieve dicusfiie, op beslissen aankwam stemde een duidelijke meerderheid toch tegen de voorstellen die op een of andere wijze Nederlands uittre ding uit de NATO bepleitten. Wel sprak het congres zich uit voor bet totstandkomen van een Europese veiligheids conferentie en het opgaan van NATO en pact van Warschau in een Europees veiligbeidsstelsel. Hoewel de NATO het dus weer „haalde" was er toch een duidelijk gevoel van onbehagen tegenover het bestaan en de structuur van deze Atlantische defensie-organisatie. J7En dag tevoren had het congres besloten dat er nu eindelijk eens Wat vaart gezet moest worden in de volkenrechtelijke erkenning van de DDR, Een standpunt dat de heer Ul- bricht in Oost-Berlijn met veel ge noegen ter kennis zal hebben geno men en dat de Westdultse partij genoot van de Nederlandse socialis ten, bondskanselier Willy Brandt, in zijn „Ostpolitik" hijzonder slecht van pas komt. En dus een nogal inoppor tune stellingname maar het is de laatste tijd zo'n beetje gebruik om de mate van iemands „progressive telt** in de buitenlandse politiek te meten aan zijn enthousiasme voor de erkenning van da Btaat van ülbricht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, maandag. Ondanks verzet van senator Van Rieï en van staatssecretaris De Koster, blijft in het verkiezingsprogram ma van de VVD staan dat de kabinetsformateur aangewezen moet worden door de Tweede Kamer. Stemming na een uitgebreid debat op de ledenvergadering van afgelopen zaterdag wees uit dat twee derde van de leden achter deze procedure staat. Fractievoorzitter Geertsema verdedigde het systeem van de aangewezen formateur „We moeten er van uitgaan dat de vroeger geheime adviezen van de fractievoorzitters aan de konin gin openbaar gaan worden. Deze adviezen zijn vaak tegenstrijdig. Er ontstaat dan publieke discus sie over een keuze, die de konin gin heeft gemaakt." „Dat is ongewenst. Als de beslissing over de aanbeveling van een forma teur in het openbaar door de Tweede Kamer wordt genomen, is dat juist een bescherming van de koningin." Staatssecretaris De Koster sprak dat niet tegen, maar vroeg hoe vrij een WD-fractie in de oppositie kan staan tegenover een premier, die dat met steun van de VVD-fractie is gewor den. "Volgens De Koster zal trouwens elke oppositie in de Tweede Kamer proberen niet de meest geschikte man voor het eerste ministerschap te steu nen, omdat de oppositie geen belang heeft bij een sterke premier van de regeringspartijen. Geertsema zag dat gevaar niet. D'66 Ondanks de samenwerking die D *60 wil aangaan met de Partij van de Ar beid, blijft de WD streven naar een stembusakkoord met AR, CH, D'66 en KVP. Voorstellen uit de vergadering om D'66 te ruilen voor DS '70 werden door Geertsema te vroeg genoemd. „Het tijdstip om DS'70 In ons lijstje op te nemen is nog niet gekomen. Ons is geen beginselprogramma van deze partij bekend. Wij kennen enkel een verkiezingsprogramma,' maar dat is dermate mager, dat wij daar geen raad mee weten." Hij zette zich scherp af tegen lijst trekker Drees jr van DS '70: „U mag het vreemd vinden dat Drees jr-, maar in het verkiezingsprogramma van DS '70 komt het woord inflatie niet eens voor. Ook over loon- en prijsbeleid staat er niets. Bovendien wijkt het stemgedrag van de fractie-Goedhart in de Tweede Kamer vaak af van de standpunten in dit verkiezingspro gram." Enkele andere programma wijzigingen: 0 het COC moet worden erkend; 0 gehouwden en ongohuwden hebben recht op medische ingrepen ter voor koming of ter onderbreking van zwangemdtap (ondanks verzet van katholieke liberalen); 9 als soft drugs niet schadelijker blijken dan gewone genotsmiddelen, moeten zij worden vrijgelaten; rechters moeten met 65 jaar ge- pensioneerd worden; 0 subversieve activiteiten en sabota ge moeten krachtig worden bestreden; O onze defensie is niet meer zinvol en toereikend als zij onder „de mini male omvang van thans komt"; 0 erkenning van de Oder-Neisse- grens en van de DDR zijn geschrapt op aandringen van staatssecretaris De Koster; 0 afwenteling van belastingverho ging door de index-bepalingen in looncontracten is onjuist. 9 de overheid dient kwaliteitseisen te stellen aan voorbehoedmiddelen. Verbod van condoomautomaten door gemeenten dient onmogelijk te wor den gemaakt. Terug op de stoep maar niet alleen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, maandag. De PvdA is bereid een britg te slaan naar de jonge generatie. Dat de PvdA het overleg met D'66 gaat voortzetten is dan ook geen concessie maar een uiting van nieuw ver worven inzicht." Dat zei fractieleider drs J. den Uyl zaterdagmiddag aan het slot van het driedaagse Amsterdamse congres. De socialistische leider sprak nog maals zijn verbazing uit over de reac ties van de confessionele partijen: „Biesheuvel heeft zelf gezegd dat het kabinet-De Jong geen inzet van de verkiezingen wordt, dus zo trots zijn ze er zelf ook niet op." Pas wanneer de socialisten in de re gering zouden zitten, aldus de heer Den Uyl, zou er echt een andere rege ring komen. „Wij zouden het aantal woningen In vier jaar niet met tien duizend laten zakken zoals nu maar met twintigduizend laten stijgen. Wij zouden de grote beleggers dwingen, de woningbouw te financieren. Wc zou den in vier jaar geen sociaal paradijs kunnen scheppen, maar wei zichtbare verbeteringen kunnen aanbrengen voor de laagste inkomens, de bejaar den, invaliden en gehandicapten." De PvdA, verklaarde hij, zal niet aarzelen de offers te vragen die daar voor nodig zijn: „Wij geloven niet dat een belastingverlaging mogelijk is, wie dat ook vertelt." Hij voorspelde, dat de PvdA de vakbeweging niet met rust zal laten voor zij zich duidelijk zal uitspreken wie en welke partij opkomt voor de belangen van de werknemers en wie daarbij verstek laat gaan. Een ovationeel applaus kreeg de heer Den Uyl voor zijn slotwoorden: „Samen met gelijkgezinden: de socia listen in de regering." Dat waren ook de laatste woorden van het congres. Een congres dat eerder door hem beti teld was als „het congres van de zelf beheersing, en de politieke rijpheid en wijsheid". Belasting WD-Kamerlid Joekes sprak tegen dat DS '70 de belastingdruk wil verla gen. „DS '70 erkent alleen de nood zaak van verhoging niet." Fractie voorzitter Geertsema waarschuwde zijn leden dat „ook ons programma geen enkele belofte inhoudt voor een: gelijkbliiven van de belastingdruk. Maar ook wij zijn niet bereid ons neer te leggen bij de onvermijdelijkheid van een stijgende belastingdruk." Het nieuwe kabinet moet volgens hem ernstig zoeken naar bezuiniging. Een programma voorstel van de JOVD, om uit te gaan van een stijging van de belastingdruk van 29 naar 31 procent van het nationale inkomen in vier jaar, werd daarop verworpen. door H. A VAN WIJNEN Het dertiende congres van de PvdA heefi geen brokten gemaakt: het heeft niet gesleuteld aan de NATO-paragraaf uit het concept verkiezingsprogramma en de eenheid van de partij bewaard. De PvdA gaat de verkiezingen in met een programma dat op het hoofd punt van het buitenlandse beleid niet afwijkt van dat van de chris telijke partijen: „Nederland blijft lid van de NATO zolang een beter alternatief voor vrede en veiligheid in Europa ontbreekt". Zo stond het ook in het verkiezingsprogramma van 1967. Het NATO-lidmaatschap is in de RAI geen moment in gevaar ge weest, te oordelen naar de grootte van de anti-NATO-minderhetd- Minder in gevaar dan op de vorige twee congressen. Het verst gaande amendement „Nederland treedt uit de NATO en voert een actieve neutraliteitspolitiek" werd met dezelfde grote meerderheid verwor pen als het daarop volgende voorstel om uit de NATO te treden wanneer Griekenland en Portugal niet binnen korte tijd uit de verdragsorganisatie verdwijnen, of wanneer Spanje lid zou worden. De discussie heeft ook nauwelijks een ander beeld vertoond of een an der verloop gehad dan op de Gro ningse en Haagse congressen. Het debat kreeg enige franje door toe spraken van een Griekse en een Por tugese socialist, die beiden erop we zen dat Nederland in de NATO meer kan bijdragen tot de uittreding van Griekenland en Portugal dan bulten de NATO. Het congres luisterde met geduld naar deze te hulp geroepen „kanon nen" uitgestorven begrippen vit de tijd waarin de partijleiding in vloedrijke gasten in het geweer liet komen om congiesrebellie te beteu gelen - maar het is de vraag of die pleidooien nodig zijn geweest om het congres op zijn plaats te houden. Als het door externe factoren is beïn vloed, dan zijn dal toch voorname lijk binnenlandse geweest Onmis kenbaar heeft de verhouding tot D'66 een rol gespeeld. De afdeling Nijmegen stelde het zonder omwe gen aan de orde: „Als de PvdA de beëindiging van het NATO-lidmaat- sehap zou voorstaan, zou dat de doodsteek voor de relatie met D'66 z(jn." De discussie over de NATO heeft minder tijd in beslag genomen dan destijds in Den Haag. Van de 20 sprekers hielden de voorstanders van uittreding, volgens de formule van: zij eruit of wij eruit, de tegen standers in evenwicht. Opmerkelijk was dat vrijwel alle pleitvoerders voor uittreding hun motieven ophin gen aan de kapstok van de rechtse regimes, voor uittreding zonder meer werd maar door een enkeling ge pleit. De PvdA is op het gebied van de buitenlandse politiek na dit dertien de congres niet substantieel naar links opgeschoven. Het nieuwe par tijbestuur ziet er met nieuw linksers van de barricaden als Kombrink en Jan Nagel weliswaar wat radicaler en jonger uit, maar dat is op zichzelf geen nieuws voor een partij die, vol- fens drs Den Uyl, met succes een mg naar de jonge generatie heeft geslagen. Het staat ook te bezien of dat in een radicalisering van de besluitvor ming ir» het partijbestuur zal resul teren. Niet alleen heeft de linker vleugel geen stoel gewonnen, maar is ook hei gewicht van de Tweede- Kamerfractie in het bestuur lichte lijk toegenomen doordat de linker vleugel de meeste debutanten telt. Ook de volkenrechtelijke erken ning van de DDR is geen aanduiding van verdere radicalisering, want dat Is in feite een herhaling van een eerder gedane congresuitspraak. De nieuwe secretaris-buitenland, Relus ter Beek, heeft minder schroom te overwinnen voor een radicale ver oordeling van de Amerikaanse Viet- nampolitiek dan zijn voorganger Dankert, maar ook dat is geen nieuw gegeven in de PvdA. Voor de Partij van de Arbeid is de tijd van de kou de oorlog voorgoed voorbij, zo stelde Dankert met instemming van het congres vast. Dankert sprak over „kouwe oorloghitsers". Dat is het enige dat op een vorig congres zo nog niet gezegd is. Dat alles is echter geen program matische verschuiving naar links. De afstand tot de PSP is op dit congres niet verkleind. Tussen de PvdA en de PSP ligt niet alleen de NATO, maar ook een concept voor een an der kiesstelsel, dat de liquidatie van de kleine partijen in het parlement op het oog heeft. Voor de PSP zijn dat geen kleine ongemakken. Het valt dan ook niet goed in te zien waarom het PvdA-congres het streven naar een stembtr akkoord met de christelijke partijen moest uitbreiden tot een partij als de PSP en tot de anti-revolutionaire splin ter, de ESP partijen die volgons een andere ingeving van hetzelfde congres, onder de werking van een hogere kiesdrempel zullen sneuve len. Op de buitenwereld maken derge lijke dingen niet geheel en al de In druk op een sluitende redenering te zijn gegrond. Ook op dat punt heeft het dertiende congres van de PvdA geen nieuws gebracht Ook dit con gres had zijn eigen logica. Alleen in siders weten die te lezen. Een ge staalde congresganger als drs Den Uyl kent de ratio van het ongerijm de in de politiek. Hij had zaterdag zo te zien geen moeite met een kositsn- batcn-analyse van drie dagen verga deren: „Dit was het congres van de zelfbeheersing, van de wijsheid en van de rijpheid". (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, maandag De PvdA vindt dat Nederland in de NATO moet blijven. Na een uit voerige duscussie nam het con- gres zaterdag op de derde en laatste vergadering het bestuurs voorstel aan, Het verkiezingspro gram wijst nu uitbreiding van de verdragsorganisatie met niet-de- moeratiscbe landen als Spanje af. Het, wil tevens dat Nederland de NATO-raad voorstelt, Grieken land en Portugal te verwijderen. Als dit niet lukt moet ons land via de NATO maximale politieke en economische druk uitoefenen om de democratische verhoudin gen te bevorderen. Bestuur en congres kwamen hier mee gedeeltelijk tegemoet, aan het p! -'.dooi, dal, de Griekse oud-minister Mylonas bij het begin van de behan deling van de paragraaf buitenlandse politiek had gehouden. Hij wiide handhaving van Griekenland in de NATO omdat slechts via die organisa tie geprobeerd zou kunnen worden het Griekse regime in democratische rich ting om te bul gen. Het voorstel van Laren/Blancum om in het socialistische verkiezings program op te nemen dat Nederland uit de NATO moet treden en een ac tieve neutraliteitspolitiek moet gaan voeren, werd met ruime meerderheid verworpen- Datzelfde lot onderging een voorstel van verschillende andere afdelingen om Nederland ui: de NATO te laten treden wanneer Grie kenland en Portugal niet binnen korte tijd hun lidmaatschap hebben opgege ven of wanneer Spanje lid wordt. Kritiek op VS Verschillende voor-stemmers had den wei bezwaren tegen de NATO, maar meenden dat andere argumenten zwaarder wogen, zoals de invloed die Nederland verliest op de beslissing over een Europese kernmacht en dc mogelijkheid voor de Verenigde Sta ten om dc bilaterale banden met Gnekenland en Portugal te verstevi gen. Er was ook kritiek op de Verenigde Staten. „Waarom wil men wel Grie kenland en Portugal u.t de NATO hebben, maar worat er nooit gespro ken over het uitstoten van grote broer Amerika die zich bemoeit met de Zuidamerikaanse politiek. De NATO is alleen een apparaat ten dienste van de grote concerns, niet ten dienste van de vrede. Daarom moet Nederland uit de NATO." verklaarde afgevaardigde Maassen uit Nieuwcndatn. Hij kreeg 'bijval van J. Pik uit Geld er lend. Ook de Haagse afgevaardigde Uijen, majoor bij de luchtmachtstaf was te gen het bestuursvoorstel. „Ik ben met tegen de NATO, maar wel tegen het door d;t instituut verkrachten van de democratie," zei hij. Hans Kombrink was voorstander van het zo spoedig mogelijk realiseren van een Europees veiligheidssysteem, dat een NATO overbodig zou maken. Het congres aanvaardde een motie waarin gepleit wordt voor dc stichting van een NATO-verdedigingsfonds, waaruit democratische verzetsorgani saties in Griekenland en Portugal kunnen worden gefinancierd en ge steund. Geprotesteerd werd tegen het voornemen de NATO-mlnlsterraad dit jaar in Lissabon te houden. Cambodja Geprotesteerd werd zaterdag tegen de verdere uitbreiding van de Ameri kaanse interventie in Laos- In een re solutie werd bezwaar gemaakt tegen „Het met de voeten treden van. elk humanitair beginsel door de VS zoals dat zich uit in Z. O.-Azië." Alsmede tegen het feit dat beslissingen van xo verstrekkende aard voor de handha ving van de wereldvrede buiten het congres van de VS om worden geno men. De Tweede-Kamerfractie moet er ten krachtigste bij de Nederlandse re gering op aandringen bij de Ameri kaanse regering te protesteren. (Van. een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. Roel van Duyn zal in mei of juni van dit jaar zijn raadslidmaatschap opgeven. Hij zal dan bijna twee jaar in de Am sterdamse gemeenteraad hebben geze ten. In oktober '69 kwam hij als vier de provo in de raad, als opvolger van Irene van de' Weetering. Na de ver kiezingen bezette hij één van de vijf Kabouterzetels. Zijn plan om het raadslidmaatschap op te geven heeft niets te maken met recente menings verschillen binnen de Oranje Vrij staat, zo verklaarde Roel van Duyn ons. De oppvolging van Van Duyn zal nog een punt van discussie vormen. De volgende op de kandidatenlijst is Soman de Jong. ROTTERDAM, maandag (ANP) In een ziekenhuis in Schiedam is een van de drie mannen overleden, die dinsdag jl zwaar werden gewond bij een explosie aan boord van de sleep- zuiger Humber River, op de werf van Gusto, Het slachtoffer is de 42-jarige Spaanse arbeider Antonio Gimenez. In het ziekenhuis Lfevensberg in Bergen op Zoom is zondagavond de 48-jarige Pool A. KI et zm an uit Bergen op Zoom overleden aan de verwondin gen, die hij vorige week bij de ont ploffing in de Zuid-Nederlandse spiri tusfabriek had opgelopen. Hij is het tweede slachtoffer. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN, maandag. „Ik heb wel veel kritiek op de wet op de volkstellingen, die de Tweede Kamer vorig jaar heeft aangenomen. Die bevat veel te weinig garanties. Als deze wet niet veranderd wordt, zal de regering over tien jaar straffeloos veel indringender vragen kunnen stellen dan nu, zonder daar parlementaire goed keuring voor nodig te hebben. Gelukig hebben we negen jaar de tijd om die wel te wijzigen." Dit zei gisteren aldus prof. G. Zoutendijk, hoogleraar in de nume rieke wiskunde en tevens directeur van het Centraal Rekeninstituut van de Leidse universiteit in een rede over „Computer en democra tie". Het is, volgens prof. Zoutendijk, „onbegrijpelijk en onvergeeflijk", dat het parlement die wet zo had laten passeren, Hij achtte het onaanvaard-- baar dat de minister bij algemene maatregel van bestuur kan beslissen wat voor soort gegevens er verzameld worden en op welk tijdstip ze vernie tigd moeten zijn; deze had daarmee een soort vrijbrief, buiten het parle ment om.- Over de inhoud en verspreiding van overzichten werd helemaal niets be paald. Ook de uitvoering van de volks telling was, volgens prof. Zoutendijk, „wel heel summier" geregeld. „Niemand schijnt op het idee te zijn gekomen de eerste kaart met de per soonsgegevens niet op het Centraal Bureau van de Statistiek, maar op een. andere plaats te bewaren, hetgeen toch voor de hand had gelegen om misbruik uit te sluiten", aldus de hoogleraar. Wel medewerkiug Ondanks zijn bedenkingen zou hij aan de komende volkstelling meewer ken, zei hij, maar alleen omdat hij ge noeg vertrouwen had in de integriteit VLAGTWEDDE, maandag (ANP). Het actiecomité Plan Kikkert Nooit heeft de ministerraad geschreven dat in de raadsvergadering van Vlagt wed de ondemocratische dingen gebeuren. De gemeente is naar hun mening daardoor onbestuurbaar geworden. In de brief wordt gewezen op de gemeenteraadsvergadering van woensdag 3 februari, waarin zeven raadsleden gevraagd hebben om meer gegevens over de bespreking die b. en w. met minister Schut hebben gehad. De raadsleden hebben die informatie niet gekregen. Het comité vraagt de ministerraad maatregelen te nemen. Het comité heeft besloten op 30 februari, wanneer het gesprek tussen de minister en de bestuurders uit Groningen over het plan plaats heeft, een - demonstratie met spandoeken In Groningen te hou den. van de directeur-generaal voor de sta tistiek en diens personeel. Hij wees erop, dat de meeste gege vens die gevraagd zullen worden, van groot belang zijn voor de bepaling van het beleid in de toekomst. „Zon der Informatie is geen beleid mogelijk. Het is niet eerlijk de regering gebrek aan beleid te verwijten, en tegelijk de noodzakelijke informatie voor dat be leid te weigeren", zei hij. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag.De Fokker vliegtuigfabrieken experi menteren opnieuw met de bouw van plastic huizen. In 1964 werd reeds een proto type gebouwd, maar de moeilijk heden die zich daarbij voordeden, maakten dat het project op de lange baan moert worden geseho ven. De fabriek van Fokker in Dordrecht is op dit ogenblik op nieuw met de huizen bezig, en binnenkort kunnen definitieve mededelingen over de mogelijk heden van serïeproduktie worden verwacht. Het Was indertijd de bedoeling van Fokker om met de plastic huizen tegemoet te komen aan de door bouwmlnlster Boogaerts ge vraagde huizen onder de 20.000 gulden. Aan het project deed toen onder andere Philips mee. De huizen waarvan de produktie nu wordt voorbereid, liggen hoger in Prijs, omdat vooral de geluidsiso latie vau de panelen waar de wanden van worden opgebouwd, duur is. De bedoeling is, dat de huizen zelfstandig op de grond of op pa len kunnen staan, maar ook in een stalen geraamte kunnen worden gestapeld. Vooral In deze laatste situatie voldoen de ge bruikte panelen nog nauwelijks aan eisen van geluidsdichtheld. BRUSSEL, maandag (ANP). Ronald K. is vrijdag in Brussel gearresteerd op beschuldiging van opzettelijke doodslag op zijn eveneens uit Amsterdam afkom stige 27-jarige vriend Freddy Bulo. Naar zaterdag pas bekend geworden is werd Bulo vrijdag even voor het middaguur in een kamer van het Grand Hotel in Brussel gevonden met een .22-long rifle kogel in zijn borst. Hij werd overgebracht naar een zie kenhuis waar hij stierf. Hij was de avond tevoren tegen tien uur in het Brusselse hotel aangeko men met zijn vriend en een 18-jarig Amsterdams meisje. De verdachte heeft volgens de Brusselse politie twee lezingen gegeven van de gebeurtenis sen. De eerste is dat Bulo zichzelf per ongeluk van het leven beroofde, juist op het moment dat K. buiten de ka mer was om zijn schoenen op te ha len. Maar toen de gerechtelijke in stanties die lezing hadden gerecon strueerd bleek dat het onmogelijk zo gegaan kon zijn. K. vertelde toen dat hij de hotelka mer was binnengekomen en zijn vriend daar met de karabijn in han den had aangetroffen. Hij 2ei dat hij bang was dat Bulo zich met het ge weer zou verwonden omdat hij er met mee om kon gaan. Het geweer aldus xv., was de avond tevoren in Antwer pen gekocht. HIJ zou geprobeerd hebben Bulo het SrtST 5!m»en ^aVbl:een «hot afging, vast staat wel dat het meisje ■S 6e eetzaa! van het hotel be vond op het moment dat het schot af ging. SAS VAN GENT, maandag (ANP) Tijdens het aanleggen van een hoogspannlngsleiding in Sas van Gent, is zaterdag de 28-jarige Joegoslavi sche arbeider Srtnkji om het leven ge komen. Een 62-jarige uit Hoek afkom stige collega werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sluiskil ge bracht. Het ongeluk gebeurde tijdens het doortrekken van draden met behulp van een lier en een paard. Door de spanning ging een staaldrsnd te hoog staan en kwam in het spanningsveld van de hoogspanningsleiding. Het ge volg was dat een vonk oversloeg en de staaldraadkabel neersloeg. raaaJriae (ANP) De 30-jarige Franse matroos D. J. 15 zondag op een Franse bulk carrier van een stalen trap gevallen. Hij kwam vjjf meter lager op het sloependek terecht. Enkele uren later 8£m verwondingen. Het ongeluk gebeurde voordat het vt p QP„W&* haar Rotterdam de irieuwe Waterweg was blnnengeva-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1