Sparta te onrustig Feijenoorcl bitter slecht 1 HERMES BOFT: VVV MIST STRAFSCHOP Excelsior erg ongelukkig WRANGE NASMAAK VOOR ADO NA VERLIES BIJ PSV m 59 m KOWALIK OOK TEGEN VOLENDAM MATCHWINNAAR Resultaten Bundesliga Racing White hield Anderledht op 0-0 UITSLAGEN VAN ENGELSE LEAGUE Voetbal in Spanje maandag 8 februari 1971- pag. 11 ROTTERDAM, maandag Sparta is er gistermiddag niet in geslaagd om af te rekenen met de traditie dat liet juist tegen de zwakke broeders in de eredivisie niet in staat is om zich als een topplocg te presenteren. Dank zij een doelpunt van (alweer) Janusz Kowalik liet Sparta Volendam met lege handen achter, maar de manier waarop de zege tot stand kwam was zo teleurstellend, dat Volendam-trainer Hans Croon niet eens ongelijk had met zijn bewering: „We hadden een gelijkspel verdiend." Sparta—Volendam 1-0 (1-0) door HANS REISMANN die schuin voor doel staande, ineens inknalde. Hoofdschuddend zochten de Sparta nen na afloop naar een verklaring voor het feit dat ze geen antwoord hadden weten te vinden op de Volen- damse strijdwijze: veel brecdtespel, laag tempo en vooral voor rust (te) vcc! en (te) harde overtredingen. „Volendam is er boter in geslaagd ons uit ons ritme te halen dan andersom," gaf Georg Kesslcr toe. Pim Doesburg merkte mistroostig op: „Wij zijn nog steeds niet in staat hel spel tegen een zwakkere te maken" en Jan Klijnjan verzuchtte aan de bar In de Ridder zaal: „Als we tegen een club als Vo lendam moeten spelen maakt zich van ons een onverklaarbare angst meester. Ik geloof dat we daarvan alleen door een overwinning met rake cijfers ver lost kunnen worden." Sparta was gistermiddag voor de ogen van tienduizend toeschouwers de meest aanvallende ploeg en ook het team met het meeste initiatief, maar veel krachtsverschil was er toch niet. Volendam, met een extra versterkt middenveld, ving het onrustige en on zekere Sparta bekwaam op en het had ook de verdienste, dat hot zich zeker zoveel doelrijpe kansen wist te schep pen als de Kasteelclub, Firn Doesburg, eerlijk: „Ik heb meer werk te doen gehad dan Rutter. Dat moet ons te donken geven. Je kan zeggen dat we een gelukkige overwin ning hebben behaald. In zekere zin was ook die treffer van Janusz Kowa lik een mazzelgoal." Het enige doelpunt van deze in alle opzichten sombere middag viel na een half uur. Hans Eijkenbroek kopte de bal na een hoekschop van Jan Klijn jan in de rechterbenedenhoek, waar doelman Ruiter nog juist redding kon brengen. Hij sloeg de bal evenwel voor de voeten van Janusz Kowalik, Ongeldig Sparta leidde met 10 en mocht daarmee helemaal niet ontevreden zijn. In de 25ste minuut was de vrij gekomen Billy Bond namelijk zo dom geweest om niet zelf te schieten, maar de bal af te spelen naar de in buiten spelpositie lopehde Kras, zodat diens rake schot ongeldig werd verklaard. Even later had Sparta andermaal ge luk toen Eijkenbroek weifelde bij een voorzet van Pelk en Bond van dichtbij tegen de lat knalde. Tussen de bedrij ven door was ook een goal van Kowa lik wegens buitenspel afgekeurd. Er gebeurde veel in die eerste vijf enveertig minuten en lang niet alles voltrok zich in een goede verstand houding. Volendam bezondigde zich aan tal van unfaire charges, die tot vijf minuten voor de rust door Leo van der Kroft alleen maar met vrije trappen werden afgedaan. Toen maakte Pelk het zo bont tegen Hans- Venneker dat de heer Van .der Kroft de Volendammer een officiëlewaar schuwing gaf. „Wegens het ruw aan vallen van een tegenstander zonder de bedoeling te hebben de bal te spelen," schreef Van der Kroft later op het formulier. Drie minuten eerder was ook Ja nusz Kowalik op de bon geslingerd, maar de Pool zal er ongetwijfeld met een boeking vanaf komen. De opval lend actieve Spartaan was namelijk zo onverstandig geweest om de bal weg te trappen nadat er voor buitenspel was gefloten. Na rust stonden de twee partijen minder vijandig tegenover elkaar, maar dat betekent niet dat 't spel et beter op werd. Sparta was en bleef uit zijn normale doen. In de achterhoede werd fout op fout gestapeld, de mid denvelders liepen verloren in het rond en de aanvallers zagen geen kans do vijandelijke defensie met snel en ge- raffineerd spel uit positie te spelen. Ook de zwervende Jörgen Kristensen niet, die In het begin van de strijd een unieke kans op de openingstreffer had gemist door vrij voor doel hij had Ruiter al gepasseerd over zijn ei gen benen te struikelen. „Nee, ik ben nog niet in m'n oude vorm," zei de Deen na afloop. ,Je hebt tijd nodig om weer helemaal in het ritme te komen. Het juiste gevoel is er nog niet. Boven dien heb ik nog een beetje angst om weer een blessure op te lopen. Vooral tegen deze jongens." Stierengevecht De baas van „deze jongens" Hans Croon, vond niet dat zijn ploeg te hard had gespeeld. Hij zei: „Als je naar profvoetbal komt kijken moet je je niet over hard spel verbazen. Als je naar een stierengevecht gaat, verbaas je je er toch ook niet over dat er stie ren worden afgemaakt. Als we altijd voetballen zoals in het laatste kwar tier, toen Arnold en Jan Mühren er in kwamen, vliegen we zo de eredivisie uit. Die jongens zijn voor dit niveau nog te licht." Georg Kessler tenslotte liet weten dat hij een meedogenloze tegenstander had verwacht. „Ik heb onlangs ADO Volendam gezien en toen ging Volen dam er ook flink tegenaan. Die wed strijd was evenals die van vanmiddag van zeer matige kwaliteit. Het spel vond Ik onbeheerst hard. Ik heb ver schillende attaques gezien, die niet door de beugel konden." De vroegere bondscoach zei geen verklaring te hebben voor dc slechte beurt van zijn Sparta's doelpunt in wording. Doelman Jan Ruiter van Volen dam heeft de kopstoot van Hans Eijkenbroek afgeweerd, rraar de - bal zal voor do voelen van Ja nusz Kowalik springen, die mee dogenloos zal scoren. equipe. „ïk zal or deze week mijn ge dachten over laten gaan," was zijn reactie. „Wc hadden veel meer goals moeten maken. Ik wil ook wel eens een heerlijk, onbezorgd middagje heb ben. Net zeals Michels zo vaak heeft." (ADVERTENTIE) PSV—ADO 1—0 (1—0) doorCEES VAN NIEUWENHU1ZEN EINDHOVEN, maandag. De anders toch altijd zo robuuste And Mansveld stond uiterst breekbaar bij de uitgang van PSV's sportpark. Friemelde niet vcc! moeite een sigaret tevoorschijn en joeg er trillend van emotie de brand in. Mansveld zelf stond al veel en veel langer in lichterlaaie. ADO's stoere aanvoerder, gebroken na het schriel verlies dat zijn équipe van de gedeelde eerste naar de vijfde positie deed tuimelen: „Nor maal had Ton Thie dat schot van De Vrindt altijd gehad. Maar de bal was zo slap als een plumpudding. Daardoor werd de baan van het schot ineens zo onlogisch en greep Ton mis." De nederlaag stak vooral Mansveld zo hevig, omdat hij scheidsrechter Brouwer kort vóór de beslissende De Vrindt-uithaal in de 17e minuut op de veel te zachte bal attent had gemaakt. Mansveld: „Maar Brouwer keek er geen eens naar. Wel toen die goal ge vallen was. Toen was het eerste dal hij deed, de bal uit het veld knallen." Brouwer evenwel: „Ik kan me niet herinneren dat Mansveld me op een tc zachte bal heeft gewezen vóór het doelpunt werd gemaakt." De Schie- damsc spelleider, vervanger van zijn plaatsgenoot Van Ravens, wist nog wél: „Voor de wedstrijd begon hebben de twee grensrechters en -ik de bal ge keurd. Toen was ,ie beslist goed..." Hoe diep ADO ook werd ontgoo cheld door het 10 resultaat In Eind hoven, de overwinning van PSV was wrdiend. De met veel vaart gestarte Linder-groep overrompelde z'n tegenstander in het eerste kwartier volledig. Twee buitenspeldoelpunten (De Vrindt en Mulders) en een Van der Kuijlen-kogol die afketste op de paal gingen aan de beslissende combi natie Sch mid t-Hansen-Veenstra-De Vrindt vooraf. Hartmann, ADO's ma nager, stelde veel later nog eens koel tjes vast dat het toch een „clean offsi- de-goal" geweest was die zijn ploeg de nek had gebroken. Maar Jezek, de trainer van de Haagse hoogvliegers tobde terecht meer over iets anders: „Na dat doelpunt zijn we goed gaan voetballen. De bal was veel in de ploeg en toch konden onze spitsen (Couperus en Hestad) Van Bevcren niet één keer serieus bedreigen." De Tsjechische oefenmeesler koos mede daarom in de tweede periode voor Harald Berg, net hersteld van een enkelkwetsuur (hij kwam op de plaats van Looije), maar de Noor kon de Haagse frontlijn ook nauwelijks méér inhoud geven. Het verlies in het bikkelharde duel was toch ook voor Jezek maar moei lijk weg te kauwen. „Omdat" sprak de trainer, „het doelpunt weer problema tisch was. Net als het derde Sparta- doelpunt en het tweede van Ajax, veertien dagen geleden. Toch wel sterk dat het nu weer wat vreemd moest gaan." Voor Under was niets „problema tisch", direct na de wedstrijd. Mis schien zal PSV's technisch leider zich vandaag nog eens afvragen waarom het overwicht van zijn ploeg In de tweede helft niet in meer treffers werd uitgedrukt. Maar met de kers verse 10 in handen wilde Lindcr zijn energieke strijders alleen maar loven: „Het veldspel was erg goed. Een ploeg die zich veel kansen weet te scheppen draait gewoon. Dat niet al die kansen worden benut is een ande re kwestie..." Voor ADO evenwel was 1O al erg genoeg. De ploeg, die z'n positie óp de ranglijst toch altijd nog met enige achterdocht bekeken zag door een groot voetbalpubliek, had weer een prestigeslag verloren. Ton Thie teleur gesteld: „Normaal met l0 verliezen bij PSV is niet zo'n schande voor ons. Maar nu ga je op zo'n rot manier de boot in. Juist nu we een punt zo hard nodig hadden. Om meer dan één reden." Haarlem—Feijenoord 0-1 (0-0) door RIEN BAL HAARLEM, maandag De commentaren uit de kring van Feijenoord-officials na afloop van de met verschrikkelijk veel pijn en moeite gewonnen strijd, lieten er geen misverstand over bestaan. De ploeg, die door Ernst Happel met duidelijk offensieve bedoe lingen Van Duivenbode was vervangen door aanvaller Maiwald in bet veld was gestuurd, had bitter slecht gespeeld, „Hou maar op", riep manager Brox kennelijk gegeneerd na een felicitatie en bestuurslid Kerkum noemde het peil van het Rotter damse voetbal onbegrijpelijk laag. Happel zelf wilde er niet zoveel van zeggen. Hij had het wel eens beter gezien. Met het uiteindelijke resultaat was hij tevreden en dat mocht dan ook best- Het zag er immers diep in de twee de helft niet meer naar uit, dat Feijenoord btj Haarlem nog de winst zou behalen. De Rotterdamse formatie slaagde er .met een falende voorhoede - Maiwald vooral viel tegen en ook Moulijn kon niet los komen niet in een definitieve opening te maken. De vier spitsen van Feijenoord (Maiwald speelde rechtsbuiten) bewogen zich wel in de breedte, maar slechts zelden in de diepte en daardoor kreeg het spel een steriel karakter. Daar kwam nog bij, dat Jansen te veel moest ach terblijven, omdat Haarlem niet via twee, doch over drie aanvallers pro beerde tot tegenstoten te. komen. De stuwende kracht van Jansen werd dus wel gemist. Het was overigens zijn werk, dat Feijenoord tenslotte toch nog kon scoren, want de boogbal van Jansen schonk een ongedekt staande Van Hanegem de kans om er veertien minute fi voor tijd met de befaamde linkervoet 0—1 van te maken. Het doelpunt was een kolossale op luchting voor de ploeg, die weliswaar voortdurend sterker was geweest, maar in het bijzonder na rust soms verdedigend in paniek verviel bij uit vallen van de Haarlemmers. De acties van Hoeben, Van Breevoort en De Goede of Boszhardt werden door een geïrriteerd rakend Feijenoord niet al tijd op een fijnzinnige manier gestuit. Vooral aanvoerder Rinus Israel toonde enkele keren niet de mooiste trekjes van zijn voetbalkarakter en arbiter Van Gemert moest hem duidelijk te verstaan geven, dat hij zich geen ver dere grofheden meer kon permitteren. De 14.000 toeschouwers op het lang niet uitverkochte veld zagen dus be paald geen verheffende wedstrijd, Haarlem werkte hard, maar het bezat te weinig kwaliteit om voor evenwicht te zorgen. Het spel van Feijenoord had grote tekortkomingen, vooral wat het tempo betreft. De Rotterdammers betrokken in elke combinatie zoveel spelers, dat een werkelijk verrassende aanval tot de uitzonderingen behoor de. De tijd werkte voor Haarlem en naarmate de finish dichter bij kwam, werd Feijenoord geprikkelder. De energiek verdedigende tegenstanders haalden in de lucht en langs de grond alle ballen weg, die mogelijk gevaar zouden kunnen inhouden, De heer Van Gemert, die voor rust een buiten- speldoelpunt van Kindvall had moeten afkeuren was gelukkig voor Feijen oord ook onverbiddelijk bij een treffer van Breevoort, waaraan hands vooraf was gegaan. Wim van Hanegems linkervoet zorgde tenslotte voor de nog onver wachte beslissing en pas toen kon Feijenoord zich enigszins ontspannen. Kindvall had er zelfs 20 van kun nen maken, maar hij schoot hopeloos naast. Het was tekenend voor de on macht van Feijenoord. Voorzitter Couwnnburg gaf dat na afloop in de bestuurskamer van Haarlem ook rond uit toe, maar tiet er op volgen: „Als wij mei slecht voetbal bovenaan slaan, waar zouden wij dan zijn als we goed speelden? Happel heeft zich daarin maar niet verdiept. Hij: „Nou ja, we hebben gewonnen, maar die vier spitsen hebben geen ruimte kun nen maken". Hebben Uw vitrages hun beste tijd wel gehad, aarzel dan niet langer, maar kom nu voor een lage prijs nieuwe uitzoeken. Want nu verkopen wij een hro- dé flock vensterval, een bijzon der mooie vitrage van polyester marquisette met rijk brodé flock dessin, hoogte 52 cm, kant en klaar met zoom en hoofdje. Een vensterval, die normaal rond de drie gulden kost, nu per meter voor nog géén één gulden zestig. brode flock Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de verkoop van deze fraaie brodé flock venster- val van polyester marquisette met rijk dessin, hoogte 52 cm, per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best WV— Hermes DVS 1-2 (0-1) Van onze correspondent VENLO, maandag Hermes DVS heeft tegen VVV alle gelegenheid gehad um ruim afstand le nemen. Vooral in dc tweede lielft kwa nten dc Schiedammers enkele malen in kansrijke positie voor doel man Schroemgcns, maar zowel Ruis als Lagendijk verzuimde van dc mogelijkheden gebruik te maken. Dat kwam Hermes DVS bijna duur tv staan, want kort nadat Van Kooien zyn ploeg dan toch aan een 2-1 voorsprong had geholpen kreeg VVV na een over treding \-an Flacs een strafschop te nemen. Anöré Orvat kogelde dc bal tegen dc onderkant van de lat en gelukkig voor Hermes DVS sprog het ledor liet veld in, waar Piel v. i. Kurg voor opruiming zorgde. Hermes DVS was sneller, had een be tere middenveldbezetting en drukte de Venlonaren dan ook vanaf het begin terug. Vooral de bonkige Van Kooten bezorgde de VW-delensie handenvol werk, mar het duurde tot de laatste minuut van dc eerste helft, voordat Van Kooten van een fout in de Venlose defensie kon pro fiteren, 0-1. Hermes DVS kreeg in 'het begin van de tweede helft alle kans op 2—0 te komen, maar de Schiedammers had den voor de afwerking van hun goed opgebouwde aanvallen te veel tijd nodig en dat bood de Venlose defensie gelegenheid om alsnog ir> te grijpen. Een kwartier voor tijd kwam er van Venlose zijde plotseling een tegen offensief. Jacogs, die even tevoren de plaats van Stoter-had ingenomen, maakte gebruik van verkeerd te rugspelen van Visser naar de uitste kende doelman Ton Ruts, en kon de bal heel eenvoudig in het Schie- damse doel lopen, 11. De2e gelijkmaker bleek geen nadeli ge invloed op het spel van de ploeg van Joop Castenmiller te hebben. In do tachtigste minuut meenden de Venlose verdedigers dat Van Kooten buitenspel stond, maar scheidsrech ter Mulders liet doorspelen en dat betekende 12. De strijd leek beslist doch een heftige worsteling voor het doel van Ton Ruts leverde WV nog eea kans op de gelijkmaker op. Tot grote teleur stelling van de 3500 toeschouwers schoot Orval dc strafschop echter tegen dc lat. BONN, maandag (ANP). De uitslagen van de in de Bundesliga gespeelde wed strijden waren: 1. FC Köln—MSV Duisburg 2—1. Hanno ver *06—Borussla Mönchengladbach 1—1 Schalkc '04—VFB Stuttgart 2—1- FC Kol- scrslautern—Rot Web Essen 5—2. Armlnla Bielefeld—-Elntracht Frankfurt 1—0. Werdor Bremen—Etntraeht Braunschweig 2~0. Kickers Offenbach—Hamburger SV 3—3. ROTTERDAM, maandag In de dokterskamer van Excelsior sloeg trainer Bob Janse gister middag om even over vieren opgelucht een kruisje, toen Rien Bal in liet radioprogramma Langs de lijn' bekend maakte dat Feijenoord tegen Haarlem dan tocli nog had gescoord. „Dat valt dan gelukkig nog mee", verzuchtte de kleine oefenmeesler die even tevoren via enkele krachttermen duidelijk had laten merken dat de 1-2 nederlaag van zijn ploeg tegen Telstar voor hem een zeer moeilijk te verteren brok was. Telstars trainer Jan Rab, erg geluk- dragen om in een hoog tempo te spe- kig met de eerste overwinning in een len en de verdedigers van Excelsior uitwedstrijd: „Excelsior is goed terug- goed af te stoppen. Dat ging in het gekomen. Het speelt opportunistisch begin goed en als we toen wat beter voetbal en is erg gevaarlijk met zijn van dc kansen gebruik hadden ge- dieptepasses. Mijn mening is dat je maakt, zouden we het in de tweede tegen Excelsior aanvallend moet voet- helft niet zo moeilijk hebben gekre- ballen. Ik had m'n aanvallers opge- gen". BKUSSBL maandag (ANP) In de Bel» gtsrho voetbalcompetitie waren dit week end de resultaten: Llcrse SKUnion 1—0. S'.andard LuikWa: agem 21. St. Truiden La GantoUc 1—0. Antwerp FC—Dlest 1 0. AnderlcehtRacing White 0—0, FC Rrc.cKC—Charleroi 4—0. Reveren—FC Luik. O—0. Crosslng—Becrschot 3--1. LONDEN, maandag (ANP). In de eer ste divisie /an dc Engelse League rijn za terdag de volgende wedstrijden gespeeld: Arsenal—Mrnchester City 1—0. Blackpool Wolverhampton Wanderers 0—2. Crystal Palace—Ipswich Town 1—0. Evcrton—Hud- dersflcld Town 2—1. Leeds United—Liver pool 0—1. Manchester United—'Tottenham Hotspur 2—1. Newcastle United—Chelsea 0l. Nottingham Forest—Southampton 20. Stoke City—Coventry City 2—1. West Bromwich Albior.Burnley 1—0. West Ham United—Derby County 1—4. MADRID, maandag (ANP) In de Spaanse voetbalcompetitie zijn dit week einde de navolgende wedstrijden gespeeld: Celta—Zaracoza 2—0, Sabadell—Bilbao l—0. ValenciaGljan 1—O. El Fspanol—Barcelona O—l. Sovilla—Real Socledad 1—0, Elche— Atlcllco Madrid 01. Las Patmas. Granada 20. Real Madrid—Malaga 2—2. De ranglijst wordt aangevoerd door: 1. Valencia 21—30. 2. A'.letieo Madrid 21—20 (37—17). 3. Barcelona 21—20 (32—17). 4 Bil bao 21—27. Bob Janse, anders nooit om een kwinkslag verlegen, had ditmaal de grootste moeite om zijn gevoelens in beschaafd Nederlands weer te geven, „Dit is om moedeloos van te worden", sputterde hij tenslotte, driftig op en neer benend en nerveus aan de cein tuur van zijn regenjas trekkend. „Als je door PSV.of FC Twente van de vlakte wordt getikt, dan is het niet moeilijk om je bij de nederlaag neer te leggen en toe te geven, dat je nog niet rijp bent voor dit niveau. Maar als je op deze manier van Telstar ver liest, dan wil ik er best voor uitkomen dat ik zwaar de dood in heb. Onze jongens hebben geweldig geknokt en uitstekend gevoetbald, maar zonder een beetje geluk bereik je niets. De enige troost is dat we vanmiddag heb ben bewezen dat we voor ploegen als Telstar niet onder hoeven te doen en dat de andere degradatiegegadigden ook geen winst hebben gemaakt. Zo lang AZ eu Haarlem blijven verliezen, hoeven wij de moed niet op te geven". Voor het laatste is inderdaad geen aanleiding. Met uilzondering van het eerste kwartier, toen Excelsior enig zins overrompeld werd door het hoge tempo en de agressiviteit van de Vel- senaren, hebben de Kralingers vrijwel de gehele wedstrijd het spel gedic teerd. Vooral in de tweede helft nam hun overwicht duidelijke vormen aan, maar drie factoren verhinderden dat Excelsior de reeds na zeven minuten opgelopen 01 achterstand kon weg- Excelsior—Telstar 1-2 (0-1) door DICK VAN DEN POLDER werken: een gebrek aan koelbloedig heid, het katachtige reactievermogen van doelman Paul van der Meeren en een flinke portie onfortuin. Zo kopte Van Toorn uit een briljante voorzet van Thijs Libregts tegen de lat en kon Thijs Wijngaarde, de voortreffelijk spelende linksachter van Telstar, een kopbal van Theo van Toledo teraau- wernoord uit het doel werken. Hoe Excelsior ook drukte vooral de gebroeders Den Butter zorgden op het middenveld voor grote stuwkracht het kon de 0-1 achterstand niet uit wissen en twintig minuten voor tijd gebeurde dat wat wel een. klein beetje in de speelwijze van de Rotterdam mers zat opgesloten. Bij een tegen stoot van Dick Bond moest Van der Roer zijn doel verlaten en kon Jan Kleingeld weinig anders doen dan Monne de Wit ten val brengen. Straf schop besliste scheidsrechter Beek te recht en dat gaf Dick Bond de gele genheid om Telstar op 0—2 te bren gen. Van der Roer dook wel naar de goede hoek, maar hij kon de bal toch niet tegenhouden. Was het hem wel gelukt, dan zou men hem na afloop waarschijnlijk de eerste treffer van Telstar wat minder zwaar hebben aangerekend. Dat doelpunt, dat voor het verdere erfoop van de wedstrijd bepalend was, was in de zevende mi nuut uit een vrije schop van zeker 20 meter afstand ontstaan. Technicus Fens zag dat Van der Roer de rechter bovenhoek volkomen onbeschermd tiet en plaatste de bal met een strakke boog over de muur tegen het net. Bob Janse: „Dat doelpunt heelt ons eigen lijk al de dos omgedaan. We hebben de wedstrijd op de video-band laten opnemen en we kunnen Ed v.d. Roer dus laten zien dat hij verkeerd stond opgesteld". Dat het duel voor de 3000 toeschou wers tot het einde spannend bleef was te danken aan een tegentreffer van Theo van Toledo tien minuten voor tijd. Bij een hoekschop van Bakker ingevallen voor Van Toorn gaf Van Toledo eerst een tegenstander een duwtje in de rug en kopte de bal toen in het door Van der Meeren verlaten doel. Excelsior perste er nog een gewel dig slotoffensief uit, raaar ook in deze fase liet het geluk de Kralingers in de steek. Een geweldig schot van Gerrit den Butter ketste of op de rug van een Telstar-verdediger, een kopbal van Kwakkernaat werd geblokkeerd door het hoofd van Van Toledo en 'n over treding van Zwaan jegens Kwakker naat was net niet ernstig genoeg om scheidsrechter Beck, die voordien de indruk had gewekt het goed met Ex celsior te menen, tot het geven van een strafschop te verleiden.. Vier verdedige-s van Telstar zien gespannen toe hoe een kopbal van Thijs Kwakkernaat (rechts) over het doel van Paul van der Meeren vliegt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 4