Reg op van ering wijst weer vestiging ovens 9J Brug van Ypenhof gebouwd in 1916 voor Hope Telefoongesprek 85 13.» 14.9 Raadslid verzoekt b en w pensions te sluiten Struik (KVP) vraagt alternatieve plannen voor Maasvlakte Kruithuisweg maandag open Notities Betoverend recital van Wilh. Kempff mmm-mmi 'mm 12.aa ROTTERDAM^RWNMONO MINISTER NEUSSEN SCHRIJFT BRIEF AAN KAMER 0 Verkeer gestremd voor brug over Koningshaven Bejaarde man (86) in rook gestikt Man (44) omgekomen bij explosie in A; chemische fabriek MAAR MENEER... Rouwdienst voor arts Blijdschap R Foutjes Waarschuwings fase een in Rijnmond 4 - vrijdag 12 febrüari 1071 '(ADVERTENTIE) Terienka volouron..... de gor dijnstof die veel weg heeft van vel aurs.maar het voordeal heeft dat U het zelf gemakkelijk in de wasmachine kunt reinigen..... Dit luxe velouron dat geheel van tarienka garens Is gemaakt is vol komen kleurecht en hangt bifzondersoepel. kunt nu kie zen uit 15 kleuren, zowel klas sieke als moderne. U koopt dit terienka velouron Uit de prijsserig van rond de f 25,", nu wegens kleine wëef- foutjas par iheter voor nog géén tientje. iorlonka velouron ïn 15 klassieke en n- moderne kleuren *23!?™ I ft? Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van dit terienka velouron in liefst 15 kleuren, zówet klassieke als moderne. Deze luxe gordijn stof Is kleurecht en gemakke lijk zelf te wassen, nu per meter Ook maandagmorgen open Géén -tot. .of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Zowel de spoor- als de verkeersburg over dé Koningshaven zal van., zondag 21 februaritot zaterdag 27 februari in verband 'met werkzaamheden ge stremd zijn. Op zondag geldt de stremming van 07.3018.40 uur. .Op dé overige dagen van 01,0604,08 uur. Hierdoor komen de brugopeningen op zondag van 10.38 uur en van 14,38 uur, en de openingen op de overige dagen yan 02.30 uur te vervallen. Bij'een"gunstig verloop van de werkzaamheden is het mógelijk dat de openingen van 14.38 uur op zondag en die van 02.30 uur op zaterdag 27 februari wel kunnen worden gegeven. Inlichtingen hierover kunnen op 21 en 16 februari ingewonnen worden bij de radio-radarpost op de Van Brienen- oordbrug, telefoon 142685. TERNEÜZEN, vrijdag (ANP) ïn artjn woning: in Temcuzen Is gisteren de 86-jarige heer 3. Hameling dood aangetroffen op een ten dele verkoold bed. De brandweer van Ternemen neemt aan dat hij is gestikt door de dichte rook. Een voorbijganger zag donderdag morgen dat er rook ui b het- huis. van de heer Hameling kwamADe onmid dellijk ge-waarschuwde brandweer for ceerde de voordeur en -,vond de be jaarde half op zijn bed, met deels ver brande armen. De oorzaak "van de brand is niet bekend, maar men ver moedt dat het slachtoffer tijdens hei roken van een sigaret in slaap is ge vallen. Daardoor zou het bed zijn gaan smeulen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, vrijdag De 44-ja- rige G. Verlaan is gistermorgen omger kemen bij een explosie ih de chemi sche fabriek De Valk in Amsterdam- Noord. Het slachtoffer bevond zich op een grote olleketel op bet moment dat daar het deksel van afvloog. ,'-K (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, vrijdag Het al of niet doorgaan van. het project, van. Hoogovens/Hoesch op de Maasvlakte is -niet. alleen van locale en regionale betekenis. Dit vraagstuk moet ook-vanuit een landelijk ge zichtspunt worden bezien waarbij alle relevante vraagstukken in de beoordeling moeten worden betrokken. De regering h'ee-tt duidelijk uitgesproken dat zij de realisering van dit project voor de nationale economie van belang acht, vooropstellend dat een aanvaardbare op lossing gevonden zal worden ten aanzien van de milieuhygiënische gevolgen. Dit schrijft minister R. J. Nelissen van economische zaken in een brief aan de Tweede Kamer, Iiy geeft daarin een overzicht van de stand vau zaken rond de Hoogovcnkwcstlc. Naast de toepassing van de hinder wet door de gemeente en naast de procedure met betrekking tot het af valwater volgens de inmiddels in wer king getreden wot verontreiniging op pervlaktewateren zal het zwaartepunt met betrekking tot de milieuhygiëne liggen op de toepassing van dc wet in zake de luchtverontreiniging. De be voegdheid tot afgifte van een vergun ning in het kader van deze wet ligt bij Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland. De gemeente Rotterdam, zo vervolgt minister Nelissen zijn brief, is voorne mens, een bestemmingsplan vast te stellen overeenkomstig deze doelstel ling bij het besluit tot aanleg van de Maasvlakte. Behoudens de bepalingen van de woningwet en van de wet op de ruimtelijke ordening krachtens welke een bijzondere procedure kan worden gevolgd, kunnen de nodige bouw- en a a nlegvergu nn i ngen niet worden verleend zolang het plan nog niet onherroepelijk Is goedgekeurd. Met betrekking tot de uitgifte van het terrein ligt de beslissing geheel in handen van de gemeente Rotterdam. Zij zal moeten besluiten het terrein van Hoogovcns/Hoosch uit te geven. De prijs welke voor de grond zal moeten worden betaald, zal uiteraard tussen het bedrijf en de gemeente moeten worden o véreen gekomen. Over de verkeersvoorzieningen ten behoeve van de bereikbaarheid van de Maasvlakte merkt de minister op dat dc thans in aanbouw zijnde Suurhoff- brug de belangrijkste schakel zal zijn tussen de te vestigen industrieën op de Maasvlakte en het achterland. Deze Suurhoffbrug zal volgens de bestaan de plannen omstreeks 1972 gereed komen voor zwaar railtransport. Deze. schakel is van essentiële betekenis, niet alleen voor dc vestiging van eèn staalproduktiebedrijf maar ook voor de aanvoer van installaties voor de op de Maasvlakte te vestigen elektrische centrale en ook voor andere mogelijke 'industriële vestigingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het PvdA-raadslid M. van Hattem heeft naar aanleiding van de re cente publikatie in het Rotter dams Parool het college van b. en w. schriftelijk gevraagd of het bereid is vijftien pensions voor buitenlandse arbeiders, die vol gens de Rotterdamse brandweer direct dicht zouden moeten, ook inderdaad onmiddellijk te slui ten. Het raadslid stelt voor, daarbij zo mogelijk naar een noodoplossing te zoeken door bijvoorbeeld een tijdelijk noodgebouw ter beschikking te stel len. „•Dat -wil zeggen," aldus Van Hat tem, „hier dan niet de methode te vol gen zoals destijds bij het logement ,De Jeugdhaven', waarbij men uitging van: tijd, .pressie en inventiviteit van de bezoekers zullen dat probleem wel oplossen, en dan kan er worden geslo ten als er niemand meer is." Voorts vraagt Van Hattem: „Is het college .bereid om in die gevallen waar het pension niet onder de logementen- verordening valt, maar de hygiënische toestand zo slecht is of .het brandge vaar zo groot dat het niet verant woord is om in een dergelijke ruimte ■mensen on der. te brengen, de wegen cn middelen te zoeken om aan derge lijke toestanden een einde te maken?" „Is het college bereid aan de brand weer en de GG en GD opdracht te ge ven de controle intensief voort ,te zet ten en daarna het college te advise ren?" Van Hattem vraagt tot besluit inza ge in de uitgebrachte rapporten. Spelregels: Plaatsing betekent geen instemming. Geen anonieme brieven. Te lange brieven moeten bekort worden. ROTTERDAM, vrijdag. Voor dc op 57-jarige leeftijd overleden Rotter damse arts L. van der Giesen wordt morgen een rouwdienst gehouden in de Maranathakerk aan de Hillevliet, In aansluiting op de dienst, die om kwart over twee begint, zal de overle dene in alle st!U® worden begraven op de Zutderbegr.- vily. tots. In 1827 werd geveild „een extra wel aangelegde en zeer aangenaam ge legene Buitenplaats, genaamd Ypen hof, met derzelver kapitale, hechte, sterke en logeable Heerenhuizinge". In 1716 was de „Ypenhof" gebouwd voor de Rotterdamse koopman Ar chibald Hope. Een hele rij heren huizen stond in de 18e eeuw aan de 's-Gravenweg: Trompenburg, Buiten rust, Weltevreden, Veenzigt, Vreden- oord, Veenoord, Buitenzorg en Ypen hof. 2e werden een deei van het jaar bewoond, meest door Rotterdamse kooplieden, die in de stad een wo ning bezaten, waarin ze hun bedrijf uitoefenden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag De KVP-fractieleider in dc Rotterdamse raad mr L. Struik wil, voordat zijn socialistische collega drs A. J. Lems een interpellatie houdt over de hoogovenplannen, van het col lege van b. en w. informatie op alternatieve bestemmingsmogelijkhe den van de Maasvlakte. In schriftelijke vragen Informeert Struik met name of bijzonderheden verstrekt kimncn worden over de „blijkens omveersproken berichten bij u binnengekomen aanvragen van een aantal oliemaatschappijen voor een terrein ten behoeve van een olietcrml- nal op de Maasvlakte." Hij wi] weten wat uitvoering van het oHeplan globaal zou kosten en op brengt aan zeehavengeld, en in boe- verre deze verwezenlijking zou leiden tot een herindeling van de Maasvlak te. „wegens een dan noodzakelijk ge worden vergroting van het waterop pervlak in verband met de opvang van de mammoettankers." Struik vraagt voorts of b en w uit stel van een hoogovenvestiging „ir overleg" met de Hoogovens nader wil len overwegen, en of in dat geval een mogelijke vestiging van de Hoogovens op een uit te breiden Maasvlakte vol gens de door de regering voorgestelde vorm en inrichting bij dat overleg kan worden betrokken. De KVF-cr informeert bovendien naar het oordeel van b en w over an dere alternatieven als een nationaal vliegveld of een containerhaven op de Maasvlakte. ROTTERDAM, vrijdag. Maandag wordt een deel van de aansluiting van de Kruithuisweg op Rijksweg 13 (Den Haag-Rotterdam) voor het verkeer opengesteld. De Kruithuisweg, die door middel van een verkeersplein met twee lange viaducten wordt aan. gesloten op Rijksweg 13, is een pro vinciale weg die het verkeer in de ge legenheid stelt om buiten Delft om het Westland en Den Haag te bereiken. In de verdere toekomst wordt deze weg doorgetrokgen naar de geprojec teerde Zoomweg (Rijksweg 19) die vanaf het Kcthelptein, het noordwes telijke hoekpunt van dc ruit rond Rotterdam, een directe verbinding zal scheppen met de rotonde bij Ypen- burg. Met de openstelling van de Kruit- huisweg-aansluiting komt de verbin dingsweg langs het voormalige we genwachtstation de Pauwmolen vervallen. De achtrittenkaart van de RET wordt op 1 mei vervangen door een nieuwe, die ƒ3,20 gaat kosten. Deze kaart zal alieen verkrijgbaar zijn bij agentschappen en voorverkoopadres sen en niet meer in tram of bus. Met ingang van 1 maart kost oen enkele rit 0,75. Het aktiecomité Pro Gastarbeider voelt de neiging om. te zeggen „met blijdschap namen .wij' kennis van uw beide artikelen-over de vijftien pen sions, die volgens de Rotterdamse brandweer direct dicht zouden moeten Wat het AKPG in uw eerste artikel is opgevallen, dat er met de beide ge broeders v. d. Boogert (Vletstraat 36 is ook hun eigendom) kennelijk nooit correspondentie met gemeentelijke diensten is geweest over aan te bren gen verbeteringen. Dit terwijl de Bo- thastraat 24, 26 en 28, volgens toezeg ging-van wethouder G. Z. de Vos ai lang zou zijn gesloten. Wethouder De Vos relativeert de brandgevaarlijke situatie, maar het komt het aktiecomité voor, dat de .brandweer deskundiger is op dit ge bied en we maar liever op hun kom pas moeten varen. Of is één brand nog niet genoeg? Indien de situatie bij particulieren nog slechter is, zou de wethouder van sociale zaken zich eens op maatregelen hiertegen moeten be zinnen. "De Stichting Huisvesting Migranten, waarvan we de eerste daad nog moe- ten' zién, moest'een' projekt afwijzen wegens te hoge huur. Is dit niet pas de allereerste fase, informeren naai de huur? Pro gastarbeiders hoopt nu ■maar, dat het andere projekt wat wordt en dat dit inderdaad een toe voeging aan het bestaande aantal slaapplaatsen betekent en geen ver schuiving, zoals het kamp Waalhaven: Joegaslaven weg, Spanjaarden ervoor terug. Aktiekomitee Pro Gastarbeiders Ja cobusstraat 45 A Rotterdam. OTTER- DAMMERS W die tot de beu oor- rechte groep der telefoonbeziiters behoren krij gen geheel gratis twee -jele- foongidsen, één voor Rotter dam, voor de stad dus en één voor de rest uan het telefoon- district. Wie uiet in Rotterdam woont, maar wel in een ge meente in. het Tele/oondistrict Rotterdamkrijgt slechts één gids, namelijk de gids uoor het District Rotterdam' zonder de woonplaats Rotterdam. Is dit niet oneerlijk, althans tent schriel van PTT?'Er zijn nogal wat gemeenten (Capel- le, Ridderkerk, Bar endr echt, Schiedam, V laar dingen) waarvan vele bewoners sterk op Rotterdam zijn geconcen treerd, er werken.er hun ken nissen hebben, er hun leve ranciers hebben,' enz, Deze mensen krijgen geen Rotter dams telefoonboek, hetgeen wel eens.lastig, om niet te zeg gen hinderlijk kan zijn Een en ander is niet in overeenstemming met het principe van PTT: iedere telefoonabonnee krijgt de gids van het district waarin hij woont. Ik heb deze 'kwestie voorge legd aan de voorlichtingsdienst van de PTT in. Den Haag. Geef de mensen In de rest van het district een Rotterdamste lefoonboek, heb ik voorgesteld. Geen beginnen aan. luidde het antivoord van de PTT-functio nal rs. Dat zon betekenen dat we in een dorpje, dat vlctk bij Breda ligt, maar nog net deel uitmaakt van het district Rot terdam, twee telefoongidsen zouden moeten verspreiden. Mijn vcriveer: maar de Rotierdammers krijgen toch ook twee gidsen? De functio naris: ja» maar dat doen ook alleen maar in Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Aangezien deze dialoog sterk het karakter kreeg van langs elkaar heen praten deed ik het alternatieve voorstel: -men sen in randgemeenten ov ver zoek gratis een Rotterdams te lefoonboek te zenden. Dit voorstel bleek te stuiten op rendementsbezioarcn. De op lossing die van PTT-zijde loerd gedaan was de medede ling, dat iedereen welk tele foonboek dan ook kan bestel len, door middel van een for mulier in de gids. Kan het niet wat eenvoudiger, kunnen de postkantoren dienen nis ver kooppunt en, zodat de mensen zonder formulieren en gedoe een Rotterdams telefoonboek kunnen kopen, waar beslist behoe/te aan is? De /unctionarrs: ja maar dan moet je eerst gaan bere kenen hoeveel telefoonboeken er nodig zijn en hoe doe je dat en dan: ze hebben al zo veel rommel in die postkanto ren, Moedeloos heb ik de tele foon neergelegd. Hij ook, waarschijnlijk. Het Grafisch Studie-Cen- trum 's-Gravenhage heeft in samenwerking met het Neder landse Comité Kinderpostze gels en de PTT een prijsvraag uitgeschreven voor het ont werpen van een serie- zegels, eerste dag-enveloppen, affiche, brievenbwsbiljet ere vouwblad. Daartoe heeft het Grafisch Studie-Centrum een wedstrijd- formulier het licht doen zien. Typografisch uiteraard perfect verzorgd: een verfijnd lettert je, veelwit, schitterend papier, je kunt-je er in spiegelen. Aan alles is zorg besteed, dat ziet een leek. Zo mogelijk nog meer typografisch elan is ge legd in een apart blad met er rata (verbeteringen), want in het ivedstrijd/ormulier is een storende vergissing geslopen en verder bleken nog wat aan- v uitingen/verduidelijkingen noodzakelijkWe kijken in middels verlangend uit naar het blad met errata op de er rata. TN het dienstencentrum Feijenoord wordt iedere week op dinsdag- van 10.30 tot 11.30 uur) spreekuur ge houden voor dc bejaarden van Fei Jenoord -Noorder eiland door de gezamenlijke instel lingen voor gezinsverzorging. Bejaarden kunnen hier een aanvraag- indienen voor be jaardenhulp. Bejaarden die niet meer iu staat zijn geheel zelfstandig hun huishouden te verzorgen komen daar voor in aanmerking. Hoewel cr nog een tekort Is aan beiaarden- helpsters doen de instellingen al het mogelijke om lmlp te bieden. Ook aanmeldingen voor bejaardenhelpster kun nen op liet spreekuur geschie den. TT/TE vroeger heeft meege zongen in de Christelijke Zangvereniging Halleluja-Rot terdam Zuid wordt uitgeno digd het 40-jarig bestaan van dit koor te komen meevieren, op dinsdag 16 februari. In het wfjkgebouw van de N'ed. Her vormde Gemeente aan de Lan ge Hilleweg 233 -wordt vanaf 20.00 uur receptie gehouden- woon door. Met Ingang van maart kan weer dames- en meisjeszomerk le ding worden ingeleverd. De ktedingbeurzen zijn gevestigd in de Bllndcnin- richting aan de Kipstraat {ie dere eerste en derde donder dag van de maand van 10.30 tot 13.30 uur) en !n Het Baken aan dc Dordtsclaan 140 (iede re tweede ert vierde donderdag van de mand van 10.30 tot 15.30 uur). Tevens Is er in Het Baken iedere eerste vrijdag van de maand een koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. A LS uw kleren in brand zou den vliegen en cr is geen deken of tafelkleed in de huurt om u in te rollen, -weel u dan wat u moet doen om de vlammen te doven? QPLOSSING: U slaat uw armen om u heen, één om uw lichaam, één om uw hoofd. Dan gaat u op de grond liggen en rolt langzaam heen en weer tot de vlammen gedoofd zlju. (Gepikt uit ViF-veilig heid in de prlvé-sfeer, een uit gave van het Veiligheidsinsti tuut). W/ORDT het zo langzamer hand geen tyd, dal we eens aau C 71 gaan denken? JQE kledingbeurzen van de VANNACHT een angstdroom ÜJlic van Vrouwelijke gehad, ik was mijn zachte Vrijwilligers nemen deze rugnummer kwijt. Dc volkstel- maand geen winterkledmg ler zei, dat hü daar geen bood- meer aan. De verkoop gaat ge- schap aan had. WILHELM KEMPFF, niet zijn 76 'V jaren nog altijd één der aller grootsten onder de coryfeeën van het concertpodium, heeft gisteravond zijn recital in dc Mcesterscric voor het Doelenpublick tot een belevenis van de hoogste orde gemaakt, waarbij mon nauwelijks wist, wat het meest te be wonderen: de betoverende klank" schoonheid (Kempff bezit het geheim van een ragfijn pianissimo, dat noch tans een diepe intensiteit bezit), de prachtige opbouw van een stuk (vol fantasie, maar ook doortrokken van een sterk gevoel voor architectuur) of dé technische grandeur, onbegrijpelijk bij een pianist van deze hoge leeftijd, zelfs al behoort hij tot. de zeer ster- kon. Kempffs fysieke uilhoudingsvermo gen en kracht werden wel "t overtui gendst aangetoond In Brahms' sonate in f opus 5, een vroeg werk vM jeug dig elan, waaraan de mees .-.r pianist een bruisende energie spendeerde, die het stuk in al zijn overrompelende klankweelde op de luisteraars over droeg. Maar ook in de Beethoven Es- dur sonate opus 7 waren er al die magnifieke contrasten in loonvorming en speelmanieren.geweest, die onein dige rijkdom aan schakeringen en die intense warmte van het toucher. Kempffs Beethoven vertolkingen van het vorige seizoen behoorden toen trouwens tot de hoogtepunten van de concerten, aan de meester uit Bonn gewijd. Wat de pianist In de, op Beet hoven volgende, geheel onbekende tweedelige sonate in C van Schubert heeft gezien, was niet helemaal te begrijpen. Vermoedelijk heeft voorna melijk de aantrekkelijke gedachte, iets nieuws van een beroemd componist te presenteren, hem bewogen, dit lang ademige werk, dol ver ten achter staat bij dc overige sonaten in inven tie en uitwerking daarvan, op het re pertoire te nemen. Natuurlijk hief Kempffs vertolking hot werk nog ver boven zijn merites uit, echter zonder hot te kunnen redden. Van Schubert was ook de toegift, die Kempff na Brahms nog wilde geven: het menuet in b uit de sonate opus 78. ELLY SALOME ROTTERDAM, vrijdag De Cen trale Meid- en Regelkamcr van het openbaar lichaam Rijnmond heeft donderdagmiddag waarschuwingsfase I doen uitgaan aan de industrieën in het Rijnmondgebied. De computer van de centrale heeft verhoogde SO-2 waar den (zwaveldioxyde) in de Rijnmond- lucht gemeten. De Rijnmondindu strieën is aangeraden schoonmaak werkzaamheden van leidingen e.d. uit Je stellen, extra controle uit te oefe nen bij het laden en lossen van che mische stoffen en extra controle Uit tc oefenen bij het dichten van lekkages in leidingen. Bij dc Centrale Meld- en Regelka mcr van Rijnmond kwamen donder dagmiddag 130 klachten binnen over prikkelende lucht die o.a. hoesten ver oorzaakte. Er werd niet over stank geklaagd. (ADVERTENTIE) Wij lopen ai heel wat op de zomer vooruitmaar deze aanbieding is het lopen in iedpr geval w3ard. Éénmalige aanbieding van P.C.V .-zonwering, ideaal voor het tuinhuisje, en de caravan, maar ook voor thuis. Door de koordrem op tedere gewenste hoogte vast te zetten. In -vier maten en drie kleuren nu zeer voordelig. 106 x «mg. 200 1ZS x ong. 200 137 X ong. 200 182 x ong, 280 Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1b etage da verkoop van deze P.C.V.-zonweringdie door de koordrem op iedere gewens te hoogte is vest te zetten. In vier maten en de kleuren geel, wit en pastelblauw, nu extra voordelig. Ook mundagmorgin open Géén ut. of schrift, best

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1