Problemen in Stedelijk Museum Schiedam Zeehavenbeleid bij nieuw te vormen bestuursorgaan Geen nieuwe schouwburg MAASSTAD JAN WIL MAANDBLAD BEGINNEN EN ZOEKT UITGEVER ?Ik gaf geen onjuiste informatie5 SALON VAN DE MAASSTEDEN UITGESTELD C0UZY Family heeft reputatie waargemaakt PROF. TELDERSSTICHTING Plastic zakken in Schiedam ROTTERDAM RIJNMOND door FRANS HAPPËL MR HAMBURGER: Aanpassing van vervoertarieven Geld Angstig Mi/NHEER KLEUREN-TELEVISIE Voorverkoop Toon Hermans op volle toeren O1 iElSffie mm-vcmt Slenterig Vullen NOG GEEN DWANG Corry en de Rekels komen in De Doelen zaterdag 13 februari 1971 «-'pag. 5^ De vijfde salon yan de Maassteden in het Stedelijk Museurn van Schiedam zal niet in april worden gehouden, maar waarschijnlijk in oktober van dit jaar. Ja, waarschijnlijk, want ook dat is nog'niet voor de volle honderd procent zeker. „Uitstel wegens organisatorische omstandigheden", luidde het bericht. Welke omstandigheden, museumdi recteur Hans Paalman? „We hadden vorig jaar de salon in derdaad voor april a.s. geprogram meerd. Maar in begin januari van dit jaar kwamen we tot de ontdekking dat het geen haalbare kaart was. We hebben nog zoveel dingen te doen. Vandaag gaat de tentoonstelling van wandkleden van WH Frnytier open. Daar zat erg veel voorbereiding aan vast. We zijn hard bezig met onze educatieve dienst, waarmee we een geheel nieuwe weg zijn ingeslagen en ROTTERDAM, zaterdag. De advocaat mr. B. Hamburger ont kent dat hij onjuiste informatie zou hebben verstrekt aan de president van de Rotterdamse rechtbank. Het Rotterdams Pa rool constateerde dit donderdag in zyn verslag van het kort ge ding over ontruiming van een gekraakte woning. Dc president van dc rechtbank, mr J, G. L. Rcuder, stelde een uitspraak in het bewuste geding uit, nadat mr Hamburger hem er op had gewezen dat zo schreef deze krant - D'66- fractieleider mr J. Menlink in de ge meenteraad vragen zou stellen over het geval. „Belachelijk", reageerde mr Men- tink hierop in hetzelfde verslag. „Wij zijn helemaal niet van. plan vragen. Ie stellen in de raad". Mr. Hamburger heeft nu verzocht te willen vermelden dat hij gesproken heeft over een ter sprake brengen van de kwestie in de commissievergade ring van de gemeenteraad- Niet: in de gemeenteraad zelf. Naar rechtbankpresident mr. Reu der zich herinnert is tijdens het kort geding zowel over „gemeenteraad" ge sproken als over „raadscommissie". „Voor zover ik weet heb ik voort durend zelf gepraat over vragen m de raad", aldus mr Reuder. Tijdens het kort geding verklaarde de president onder meer dat opmer kingen van de gemeenteraad mogelijk van invloed zouden kunnen zijn op de te stellen termijn van ontruiming van het gekraakte pand. Mede daarom stolde hij zijn beslissing veertien da gen uit. (Nog de gemeenteraad, noch, een raadscommissie heeft de bevoegdheid zich over een waonrmmtegeval als dit uit te spreken. Die taak is door de wetgever aan het college van b. en w. toegewezenRedactie H.R.P.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Op een nog nader te bepalen datum zullen de tarieven, die gelden voor andere ver voerbedrijven dan de HET in het RET-gebicd, worden verhoogd. De tarieven «worden als volgt: 1. voor een traject m het Rotter damse stadsgedeelte op de linker of rechter Maasoever ƒ0,80 (was ƒ0,65): 2. voor riviei-kruisend vervoer bin nen het Rotterdamse stadsgebied 1,20 (was S 0,95); 3. voor interlokaal vervoer op een der Maasoevers (van/naar Vlaardin- gen, Schiedam-West, Hoogvliet, Rhoon, Poortugaal, Capelle aan den Ussel) ƒ1,20 (was ƒ0,95)) 4. -voor interlokaal rivierkruiGend vervoer ƒ1,60 (was 1,25); 5. voor kinderen van 4 t/m 12 jaar* resp. ƒ0,50, ƒ0,75, ƒ0,75 en ƒ1,00 (was resp. ƒ0,35, ƒ0,50, ƒ0,50 en ƒ0,70). In afwijking -van punt twee wordt voor het traject Zuidplein-Dtjkzigt een tarief van 0,80 voor volwassenen en 0,50 voor kinderen berekend. Dit gebeurt op verzoek van de wijkraad voor Hoogvliet. De tarieven voor de gecombineerde abonnementen RET/NS worden: weekabonnement 10,50, maandabon nement ƒ45,50. zo z(jn cr nog talloze andere dingen. Bfj de gemeente Schiedam denkt men wel eens dat er hier in het museum niets gebeurt. Er gebeurt te véél en daarom moest de salon ook uitgesteld worden". Een tijdje doorpraten met Paalman over dit onderwerp brengt wat meer licht in de problemen. Het komt er in feite op neer dat het Stedelijk Mu seum van Schiedam op alle fronten een tekort aan personeel heeft. De totale „bemanning" telt dertien personen, de werksters en de koffie juffrouw inbegrepen. De suppoosten fungeren ook als timmerman, het hoofd van de educatieve dienst komt tijd te kort omdat hij met de complete administratie van de dienst opge scheept zit, de secretaresse van het museum doet honderd dingen die in theorie niet tot haar taak behoren. Paalman: „Natuurlijk begriip ik dat als ik bij de gemeente aanklop om meer mensen, dat ik dan als antwoord krijg: het kan niet, we hebben geen geld. Vorig jaar kostte het museum ruim vier ton gemeentegeld. Er kwa men 41.000 bezoekers. Ongeveer een tientje subsidie dus per bezoeker. Net jes uitgerekend he? Dit jaar is de be groting opgelopen tot bijna een half miljoen. Meer geld voor het museum behoort voorlopig tot de onmogelijk heden, duidelijk. Maar dat neemt niet weg dat we dringend meer personeel moeten hebben". Hans Paalman museum geld gemeente. Meer financiën voor ex tra personeel, er zal zeker ook een aanvullend krediet door de gemeente moeten worden gevoteerd wil de salon van de Maassteden 1971 doorgaan. Paalman: „Zeer binnenkort ga ik praten met de vertegenwoordigers van de diverse kunstenaarsorganisaties in de Rijnmond. Als by voorbeeld de BBK vasthoudt aan de eisen voor hang- en staangeld (ƒ75 per schilder cn f 50 per beeldhouwwerk), dan zal het bijzonder moeilijk worden om een salon te organiseren. Tenminste, met- de kunstenaars die daadwerkelijk zijn aangesloten bij de organisaties. Dat zou op een post van zo'n ƒ25.000 ko men, Waar haal ik dat geld vandaan?" Gaat de salon don niet door? „Je moet de expositie in ieder geval houden, vind ik. Dan maar met kun stenaars die niet zijn aangesloten. Dan pak ik gewoon de adreslijst van de Rotterdamse Kunststichting, waarin alle in de Rijnmond werkende kunste naars vermeid staan. Ze krijgen alle maal een briefje thuis, ik nodig ze dan uit voor een bijeenkomst hier in bel museum. ,Wie doet er mee?', zal myn belangrijkste vraag zijn. Staande de vergadering zal ik dan het besluit ne men, ja of nee". Meedoen, zonder hang- of staangeld? Paalman: „Een symbolisch bedrag van ƒ50 per inzender zou kunnen, dacht ik. Dat is niet zoveel, maar in ieder geval krijgen de deelnemers dan op die manier hun vervoerskosten te rug". Dus toch extra geld voor de salon. Globale schatting: 10.000. Waar moet dat bedrag dan vandaan komen? Paalman: „Tsja, van de gemeente". En gaat dat lukken? Paalman: „Op dit moment kan ik dat erg moeilijk beoordelen. Ik heb angstige vermoedens dat een extra krediet, speciaal voor de salon, in de gemeenteraad nogal wat bezwaren zal oproepen. Heus, van raadsleden en ook van mensen uit gemeentelijke in stanties krijg ik maar al te vaak de vraag hoe we nou in godsnaam die half miljoen per jaar opmaken. Het werk wat je hier doet ziet niemand. Bezoekers van bulten Schiedam, van buiten de Ru'mnoud z(jn verrukt van het museum. Jullie zijn hier geweldig bezig, ik word bijna zenuwachtig van alle aan kondigingen en uitnodigingen die ik toegestuurd krijg*, zei iemand me on langs. Maar hier in Schiedam zijn er te veel mensen die het museum eigén- lijk helemaal niet zo belangrijk vin den". Het is vrij algemeen bekend dat het niet botert tussen de Schiedamse wet houder van kunstzaken, mevr. G. D. Verwey-De Graaff en Hans Paalman, Dat maakt de relatie Paalman-ge meente Schiedam ook al moeilijk. Waarom blijft Paalman eigenlijk in Schiedam? „Ik ben gek met dit museum. En dat is Iedereen die hier werkt. Ik hou van dit museum, er is zóveel van te maken. Daarom ga ik niet weg". De uitspraken van Paalman zijn loos noch emotioneel. Er hangt bij de gemeente Schiedam rond kunst en cultuur een spruitjeslucht. Al jaren. Men schijnt er nog steeds niet te be seffen dal het Stedelijk Museum de enige reden is dat Schiedam op kunst gebied nog meetelt. Het museum heeft terecht een voortreffelijke naam gekregen als „verzamelhuis" en expositieruimte van moderne kunst. Een salon van de Maassteden hoe omstreden dan ook, nu en in* het verleden mag niet verdwijnen. Aan Hans Paalman zal het met liggen. Wel aan de gemeente Schiedam of de BBK? ADVERTENTIE) OP RUIME KEUZE EN GOEDE SERVICE KUNT U REKENEN BIJ AERTV. NE5STRAATÖ8 le M1DDELLANDSTR, 72 TEL 118811-236327 /N de grote zaal van De Doelen was het vannacht gevaarlijk om op de eerste rij te zitten. Daar liep je name lijk de kans een microfoon (compleet met standaard) of een tambottrijn naar je hoofd te krijgen. Werper van deze attributen was Roger Chapman, zanger van de Engelse groep Family, die zich tijdens de nummers in een bijna duivelse extase bracht. Daarvoor hoefde Chapman niet veel moeite te doen, de leden van FamL'y zijn zeer bekwame musici, die niet de minste moeite hebben een stuk op te bouwen zoals het moet. Langzaam be ginnende nummers werden via knappe tempo-wisselingen uitgesponnen tot een opzwepend stuk „Rock". Zoals in „A weavers answer", dé grote hit van de groep en in „A song for me" en „Drowned in wine". De Family heeft het beslist waar gemaakt vannacht, maar dat was dan ook wel nodig, want zoals ook nu weer deze Engelsen en hun tech nici minutenlang aan het prutsen wa ren om alle instrumenten aan te sluiten en de apparatuur op te stellen, was zonder meer vervelend. Dat kon niet gezegd worden van de eveneens Engelse groep „Gringo" waarmee Berry Visser een gelukkige voorprogramma-keuze had gedaan. Blijkbaar nog niet gewend aan de akoestiek van een grote zaal, kwamen de nummers niet vlekkeloos over. Maar_ als dat bezwaar na een beetje ervaring is overwonnen, horen we nog meer van ze. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Vanaf 18 maart geeft Toon Her mans voorstellingen in het Rot terdamse luxorthcater. Maandag 15 februari begint de voorver koop. Hermans' impressario, Dick Binnendijk; zegt nu al: „Het wordt een compleet gekkenhuis. De bestellingen voor kaartjes ho pen zich op. De telefoontjes die ik tot nu toe thuis heb gekregen zjjn niet meer te tellen. Meneer Bin nendijk, kunt u nu al vast voor kaartjes zorgen? Gisteren werd het me te erg. Ik was een beetje grieperig, Ik heb de stekker uit het contact getrokken Kort nadat G. Z. de Vos wethouder van kunstza ken werd had ik een inter view met hem. De Vos had toen nog weinig tijd gevonden om volledig op de hoogte te ko men met al bet kunst wei-en-wee in Rotterdam. Op een aantal van mijn vra gen kon hij nog moeilijk antwoord geven. Hij hield het voor een groot deel bij persoonlijke me ningen en ik moet zeggen dat hij daarin openhartig was. Eén vraag beantwoordde de wethouder echter klaar en duidelijk. Een. antwoord dat ook duidelijk rustte op fundamenten die door een complete informatie van de betreffende instanties waren gelegd. De vraag was: De prijsvraag voor een nieuwe schouwburg lijkt van de baan. Komt die nieuwe schouwburg er wel? Het antwoord: „De RKS heeft mij in september een brief geschreven met het voorstel de prijsvraag enige tijd uit te stellen. De opening van het Hofpleintheater en de ophanden zijnde verbouwing van het Luxor- theater hebben hiermee te maken. Wat moeten we eigenlijk nog met een nieuw, groots opgezette schouw burg? Ja, daar kwam de brief wel op neer. Tegen enigerlei uitstel heb ik geen bezwaar. Maar uitstel kan zo snel afstel worden." En: „Vóór i fe bruari wil ik haring of kuit hebben". Het is nu 13 februari. En de wet houder heeft haring noch. kuit. Dat kan ook niet, want de sectie toneel en dans van de RKS is inmiddels driftig begonnen aan een rapport over de toneelsituatie in Rotterdam en naar aanleiding van dat rapport wordt er dan weer een rapport over de nieuwe schouwburg gemaakt. Wanneer komt er nu iets concreets op tafel? RKS-direeteur Van der Staay bromt desgevraagd iets over eind februari. „Het rapport komt wat later omdat leden van de sectie zjch eerst bezig hebben moeten houden me de financiële troebelen rond het NRT, weet u welVan der Staay vergeet te melden dat het binnen de sectie flink gerommeld heeft, hetgeen de werkzaamheden ook vertraagde. Maar goed, daar praat ik niet over. Wel vraag ik me af wat de toneelsituatie in Rotter dam in vredesnaam met'het pïan- nieuwe-schouwburg te maken heeft. Een beleidslijn voor het plaatselijke toneel kun je (in theorie) weliswaar uitstippelen, maar voor hoe lang? Vier jaar, vijf..? Van een nieuwe schouwburg daarentegen mag je toch aannemen dat hij vijftig jaar staat. M de zaak helder te houden eerst nog een korte recapitula- tie. Mei vorig jaar werd er een persconferentie belegd door de Com missie Nieuwe Schouwburg. Het plan: Rotterdam krijgt een nieuwe schouwburg. Niet op de plaats van de oude, maar er achter, midden in het Binnenwegkwartier. Voor de nieuwbouw zou een fors brok oud maar uiterst leefbaar Rotterdam moeten worden gesaneerd. Een prijs vraag (in twee delen) moest het uit eindelijke ontwerp opleveren. Voor de nieuwe schouwburg én voor een soort artistiek dorpje er omheen. Veel tam-tam. Maar in de maanden die volgden hoorden weniets. Tegen het plan kwam behalve in deze krant geen kritiek, er kwamen geen andere suggesties. En in september leek het of er nooit plannen bekend" waren gemaakt. Hadden de verbouwing van Luxor en de opening van het Hofpleintheater deplannenmakers plots op andere gedachten gebracht? Kletskoek. Dat wist men ook in mei. Na een paar maanden 'vissen' schrijf ik nu een voorspelling inclu sief motivatie neer. Een voorspelling waarvan ik voor 90% zeker weet dat hij uitkomt. EP KOMT GEEN NIEUWE SCHOUWBURG. Het Luxortheater wordt veel grondiger verbouwd dan aanvankelijk het plan was. Niet al leen de gevel, de foyers, garderobes en de zitplaatsen, maar ook het TO NEEL wordt uitgebouwd en zal voorzien worden van een volledig nieuwe outillage (licht, geluld, enzo voort). Begin van de werkzaamhe den: medio mei 1972. Kosten: 3 a 4 miljoen. Ais Luxor een nieuwe jas heeft pak weg een jaar later wordt er begonnen met de VER BOUWING van de ROTTERDAMSE SCHOUWBURG op basis van het plan dat NRT-directeur John van de Rest indertijd in maquette-vorm heeft gepresenteerd. Kosten: circa 5 miljoen gulden. De Vos vond 50 miljoen voor een nieuwe schouwburg te veel geld, de nieuwe en de in aantocht zijnde schouwburgaccommodatie in aan merking genomen. Daarbij is De Vos niet een wethouder als bijvoorbeeld vroeger Nancy Zeelenberg, die zo graag een monument wilde hebben en zich vooral daarom achter de bouw van de Doelen zette. De Commissie Nieuwe Schouw burg is tot de ontdekking gekomen dat de sanering van een deel van het Binnenwegkwartier een hoogst ge compliceerde toestand zou worden en zij heeft ook ingezien dat het naast elkaar laten voortbestaan van twee schouwburgen volkomen onzin nig is. TtfTJ, GBFELICITEERDe maar niet helemaal van harte. Direct na de persconferentie in mei heb ik gepleit voor een nieuwe schouwburg aan het Schouwburgplein. Dat is de beste plaats en breek het bruin bakstenen kavalje wat er nu staat maar af. De Rotterdamse Schouwburg wordt volgens mijn voorspelling binnen enkele jaren verbouwd. Een schouwburg op de plek waar hij hoort. Maar het wordt dan wel een glanzende appel met een rot klok huis; een oude vrouw die een uit voerige schoonheidsbehandeling heeft gekregen, maar desalniettemin negentig blijft. Mijn voorspelling komt uit. En dat is toch jammer. ^LS alle zevenhonderdduizend otterdammers zo „himmel- hoch jauchzend" over hun woon stad zouden zijn als F, Ch. Wehr meijer over zijn geboorteplaats, dan zou het echt niet alleen de Cup en de Haven zijn, waar de internationale gesprekken over gingen. Integendeel. Alles wat zich maar binnen de ge meentegrenzen bevindt zou dan on derwerp van gesprek zijn. De veertigjarige Maasstadfan wil zijn stad nog meer gaan opstoten in de vaart der volkeren. Als het dan moet is hij best bereid daarvoor dag en nacht to arbeiden. „Op z'n Rotter dams", zegt hij heftig knikkend met een guitig golfje in het verder wat conventioneel gekamde haar. In zijn riante flat aan het Liesveld, dat Lijn baanachtige koopcentrum in het her nieuwde centrum van Vlaardingen, in een zeer ruime zetel, ontvouwt hij zijn ideaal, koesterend als een moeder haar pasgeboren baby. „Ik wil een maandblad beginnen waarvan de in houd geheel is afgestemd op Rotter dam, een soort visitekaartje van de stad. Dat is er op het ogenblik niet en daar is grote behoefte aan Wat let u? Een lichte wolk trekt over zijn kwiek, vlezig gezicht. Hij bekent: „Een uitgever heb ik nodig en die heb ik nog steeds niet gevonden." Dan rijst hij op uit zijn wat gelaten houding, herlevend. Hij maakt met zijn vrij korte, maar stevige armen een gebaar of hij met een forse dame een walsje wil gaan maken, maar, pakt dan met zijn rechterhand de vin gers van zijn linkerhand. Zijn duim en vingers snellen elk duizend exem plaren van het tijdschrift voor en in gedachten ziet hij al die vijfduizend maandbladen in de bussen vallen van de leden van „Rotarodam", op wacht kamertafels van artsen en in kantines bij industriëlen of in de kantoren waar deze geldmagnaten hun zakélïj- WK Even denk ik dat hij de bokshou ding wil aannemen en zijn keurige colbert gaat uittrekken en z'n mouwen opstropen, gelijk een bouw vakker, maar hij trekt slechts z'n stropdas met wapentjes van Rotter dam erop recht. „Vullen", stoot hij triomfantelijk uit, „vullen, ik kan tot het eind van m'n leven doorgaan. Vergeet niet: sinds mijn achtste jaar knip en scheur ik alles uit alle moge lijke bladen die over Rotterdam schrijven en verzamel al meer dan 25 jaar berichten, foto's, tijdschriften, kaarten en boeken. Bovendien kreeg ik veel van kennissen toegezonden en daar komt nog bij dat ik vrij goed de weg weet in de Rotterdamse ar chieven. Ook op dit punt geen pro blemen." ke beslommeringen afhandelen. Hy kan met het opsommen zo wel door gaan, want hij kan niet begrijpen wie geen belangstelling voor zijn geboor testad heeft. Nee, voor een uitgever die het met Wehrmeijer wil wagen, ziet hij een goudmijntje liggen en voor zichzelf een goedbelegde boter ham en een baan als redacteur, „Ik ben bereid mijn baan als vertegen woordiger bij een automobielbedrijf op te geven. En als het onverhoopt na zes maanden niet met het maandblad zou gelukken, dan zoek ik wel weer een betrekking. Maar het moet slagen. Er is in heel Rotterdam geen tijd schrift te vinden, zoals ik het in mijn gedachten heb." Hoe? „Het moet om te beginnen een maandblad zijn dat voor iedereen te verteren is. Geen technische uiteen zettingen of ellenlange verhalen over een bepaald onderwerp. Gewoon een goed leesbaar blad, dat te begrijpen is en waar men wat aan heeft. Elke mrand moet bijv. een bepaald stads gedeelte de aandacht krijgen, met veel foto's uit heden en verleden. Voorts denk ik aan onderwerpen-, over kunst, sanering en jubilea bij grote be drijven. De advertenties moeten dan daarbij zijn aangepast." Heeft Wehrmeyer voldoende stof om elke maand het blad le vullen? Ik waag er nog wat kritische op merkingen over Rotterdam aan uit de alternatieve hoek. F. Ch. Wehrmeijer wil er niet van horen. „Ze moeten dc stad niet de schuld geven. Het zijn de mensen die liet niet goed doen. Ze moeten niet als dwazen door de Lijnbaan gaan rennen, maar wat slenterig. De roep dat het voor de oorlog zo veel gezelli ger was wijst hij van de hand. „Ik was toen nog wel jong, maar heb er veel var horen vertellen. Het is nu ook gezéllig, als je de leuke plekjes gaat opzoeken en die zijn door heel de stad heen, maar je moet ze willen zien," Dan nog smalend: „Al die kritiek op Rotterdam is een modeverschijnsel." In de gang bij het afscheid roemt Wehrmeijer nog wat na. Ik denk: Nu moet ik iets van Jan Prins gaan voor dragen. Maar ik bemerk dat ik eigen lijk niets van deze Rotterdam ver heerlijkende dichter ken. Ik schaamde me diep. Eén troost rest me. De heer F. Ch. Wehrmeijer zal ze ker iets van deze in Naarden over leden dichter opnemen in zijn maand blad. Als hij een uitgever heeft gevonden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag Het zeehavenbeleid in de Gouden Delta moet berusten bij een nieuw te stichten bestuursorgaan. Ditgewest' dat naast de bestaan de provinciale besturen zou moe ten opereren, zou dirigerende en coördinerende bevoegdheden op hetgebied van de ruimtelijke or dening moeten krijgen. Dit is de belangrijkste suggestie van oen commissie van de prof. mr B. M. Teldersstichting, het wetenschappelijk bureau van de VVD, In een studie over de bestuurlijke aspecten van de zeehavenontwikkeling, In het rapport „HaVenbeleld in de branding" bepleit de commissie een bestuursstructuur, die een nationaal zeehavenbeleid. als onderdeel van een algemeen struc tuurbeleid, mogelijk maakt. Voor de regionale uitwerking van het nationale zeehavenbeleid in de delta Zuidwest-Nederland wordt de instelling van een geheel nieuwe be stuursvorm bepleit, nl: het gewest drie Rivieren-Delta als voorloper van een provincie-nieuwe-stijl, Dit gewest moet dan de bevoegdheden hebben om een eenvormig regionaal beleid ten aanzien van de havenpolitiek te ver wezenlijken, met name alle bevoegd heden die de provincies nu hebben op grond van de wet op de ruimtelijke ordening (streekplannen en bestem mingsplannen vast stellen etc.). De exploitatie van de havens wil de com missie overlaten aan de gemeenten en havenschappen, al wil ze uitzonderin gen toestaan. Het gewest zou bestuurd moeten worden door een rechstreeks te ver kiezen algemene raad van 83 afge vaardigden, dat een dagelijks bestuur kiest. De Kroon zou de voorzitter moeten benoemen. De commissie zegt daarbij dat deze algemene raad zo evenwichtig mogelijk moet zijn sa mengesteld „opdat de grote belangen van Rotterdam" tot hun recht kunnen komen, anderzijds „onvruchtbare te genstellingen zo veel mogelijk worden voorkomen". Wat betreft de positie van Rijnmond in deze nieuwe structuur zegt de com missie: „Het is denkbaar dat dit li chaam zou worden omgevormd ot het gewest Drie-Rivieren-Delta. Niet uit gesloten is ook dat de positie van Rijnmond moet worden teruggebracht^ tot agglomeratiebestuur". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Ook de inwoners van Schiedam ont komen niet aan de greep van de plastic-vuilniszakken. Burge meester en wethouders stellen de raad voor (die op maandag 22 fe bruari bijeenkomt) enkele kre dieten beschikbaar te stellen en de Algemene Politieverordening te wijzigen, waardoor het ge bruiken van de plastic zakken per 1 mei a.s. kan worden inge voerd. Dwang zal er voorlopig nog' niet bij zijn, zoals in bv. enkele Rotterdamse wijken wel het ge val is. B. en w. tanden dat de burgers eerst aan de omschake- - ling moeten wennen en tevens de gelegenheid moeten krijgen het - materiaal aan te schaffen. De Reinigingsdienst zal de plasticzakken, van een speciale samenstelling, niet zelf gaan ver kopen. De huidige verkoopka- nalen blijven deze taak be houden. Het tarief van. de reinigings rechten moet nog worden be keken. Een grote stijging van kosten zal de invoering met zich meebrengen. Volgens b en w weegt de kleine verhoging ruim schoots op tegen de voordelen. Deze nieuwe ontwikkeling zou tevens gunstig werken voor de reinigingsdienst, naast een verbe- tering van het arbeidsklimaat (lichtere lasten, minder open huisvuil, wordt een besparing be reikt op materiaal en arbeid. ROTTERDAM, zaterdag Corry., en de Rekels komen op zondag 21 maart naar Rotterdam voor een optre-L den in De Doelen. Het verdere pro gramma van de avond wordt gevuld door schlagerzanger Sjakie F -am, het carnavaleske duo De Two j'Uiten," Tobi Rix, Cees de Lange en anderen»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2