;angers-enquète vrijdag in binnenstad J. v. d. Touw nieuwe voorzitter SBLO PRINSENMOLEN ZIEN KSElTKEEn Onderzoek oorzaak brand logementsschip heeft geen resultaat IN KADER RECONSTRUCTIEPLAN B. en w. niet eens met bezwaren 'Leefbaar Kralingen' SCHIEDAMSE BLEKERIJ 'T HAANTJE CfeA Orat. Ver. 'Rotterdam' met werken van Mozart Trainingsveld voor Excelsior Oud-raadslid P. Mak overleden TB-onderzoek stopt 4 maan Opnieuw caféhouder aangehouden Medewerking Eerst de raad Annamarie Klipper exposeert in 't Venster Burgerlijke Slant Aanrijding fietser en. bromfietser Schoorsteenbrand in Marisstraat Auto gestolen Gee.i nut Nogmaals Ypenhof Acht maanden voor diefstal sieraden Afscheid van commissaris P. Kruit Informatie bulletin voor gastabeiders woensdag 17 februari 1971 - pag. 5:; (Ven een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De sport- vereniging Excelsior '20 krijgt, indien de raad een krediet voteert van 12.000 gulden, een trainingsveld. De vereni ging, die baar velden heeft in Sprtpark Thurlcdc, zit dringend om io'n veldje verlegen. Tot nu trainen de Excelsiorledon op het parkeerterrein aan de Parkweg, maar door asfaltering van dit stuk grond, is dat een bijna onmogelijke zaak geworden. Verharding was nood zakelijk om aan de bezoekers van hot sportpark en bet Beatrixpark par keerruimte te geven. Door de bouw van nieuwe kleedlo kalen kwam op de velden ruimte voor een trainingsveld vrij. Met de vereni ging is afgesproken dat de werkzaam heden door de leden zelf iter hand zul len worden genomen, hetgeen de ge meente op een besparing van 3500 gulden komt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op 76- jarlge leeftijd is tijdens het afgelopen weekeinde de heer P. Mak overleden. De heer Mak, directeur van de NV distilleerderij „De Graauwe Hengst", was van 1931-'35 en van 1930-'41 en van 1946 tot '58 lid van de Schledam- se gemeenteraad voor de ARP. Daarnaast vervulde de heer Mak, die in 1959 benoemd werd -tot ridder jn de orde van Oranje Nassau, tal van andore ftmeties in het openbare leven. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij benoemd tot commandant van het zes de bataljon, strijdende gedeelte, van de Binnenlandse strijdkrachten. Verder was de heer Mak bestuurslid van de Stichting '40-'45. SCHIEDAM, woensdag. Op don derdag vier maart as. wordt het be- volki'tgsonderzoek van Tuberova, ves tiging Comeniusschool A, Singel 5, op geheven. Tot nu toe hebben velo Schiedammers de noodzaak van dit! röntgenonderzoek ingezien en hebben zich laten doorlichten. Velo tienduizenden namen aan het onderzoek deel, waaronder degenen, die regelmatig vanwege hun werkge ver onderzocht moesten worden. Vol gens de globale opkomstcijfers kan worden vastgesteld dat alles succesvol as verlopen. Indien men echter geen oproep zou hebben ontvangen, dan kan men nog lot vier maart zich zon der meer op het bureau van Tuberova aan de Singel melden. Niet-komers wordt verzocht de kaart alsnog terug te sturen met vermelding van de re den waarom mem wegblijft. ROTTERDAM, Opnieuw is een Rotterdamse caféhouder gear resteerd in verband met verboden wapenhandel. Het is de 33-jarige J. O. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Vrijdag a.s. wordt in de binnenstad van Schiedam een voetgangers-enquête gehouden door de NV Maatschap pij voor Projectontwikkeling. Dit gebeurt in het kader van de plan ning voor de reconstructie van de binnenstad. In feite zullen er door de EMPEO twee onderzoeken worden gehouden: een sociaal-econo misch en een verkeersonderzoek. Het onderzoek van vrijdag is be doeld om voorlopige gegevens (juist die dag is het in het centrum druk vanwege de markt) te verkrijgen, die als basis kunnen dienen voor een meer omvangrijk en ook wat dieper gaand onderzoek, dat in maart zal plaatsvindén. Ecu paar enquêteurs zullen vrijdag op drukke plaatsen in de binnenstad aan willekeurige bezoekers een vijftal vragen stellen. Waar men vandaan komt. waar men heen gaat, hoe lang men In het centrum denkt te blijven, of men er vaak komt en metwelk vervoermiddel men is gekomen. De naam van de geïnterviewtle wordt niet gevraagd! Aan do hand van de op deze manier verkregen gegevens cal dan in maart het meer gerichte onderzoek worden gehouden via vragenlijsten die door de enquêteurs worden „uitgezet" en later worden opgehaald. In dit geval gaat het om de bepaling van de func tie die het centrum, vervult voor do gehele stad en omgeving. Vragen om te peilen in hoeverre de Schiedammer belang heeft bij en belangstelling heeft voor het centrum, wat de koop gewoonten zijn en ook, zij het sum mier, wat de wensen 2ijn. Hoewel er juist in deze maanden nogal druk wordt ondervraagd en er ook een algemene volkstelling voor do deur staat, wordt toch een beroep ge daan op de bevolking vrijwillig de volle medewerking te verlenen aan deze onderzoeken. Wanneer men wordt gevraagd natuurlijk. Het is nl. in het belang van de gehele ontwikke ling van Schiedam dat zowel de ge meente als de EMPEO een zo goed mogelijk beeld krijgt van de bestaan de situatie. Alleeen op basis van goede gegevens kan men (goede) plannen opstellen. Min of meer los van dit onderzoek op sociaal-economisch terrein staat dan het verkeersonderzoek dat even eens door de EMPEO nog dit voorjaar zal worden uitgevoerd. Een vrij om vangrijk onderzoek dat niet tot de Schiedamse binnenstad alleen beperkt zal blijven. Omdat do wintermaanden niet de gesehiksle periode zijn om enquêtes in de buitenlucht ie hou'den, is het on derzoek naar een later tijdsstip ver schoven. Dc uitkomsten van zowel het so ciaal-economische als van het ver keersonderzoek worden door de EM- PEI verwerkt in de adviezen die in een later stadium aan het Schiedamse ge meentebestuur worden verstrekt. Hierbij moet worden opgemerkt dat de EMPEO pas een rol gaat speten nadat de gemeenteraad een beslissing heeft genomen in welke richting de plannen voor de reconstructie van de binnenstad zullen gaan. Wethouder D. J. M. Bolmers, (stads ontwikkeling) heeft al enige tijd gele den aangekondigd dat in mei a,s. uitspraak van de raad in deze zal worden gevraagd. Eerst na de princi piële beslissing door de raad. gaan de adviezen van de EMPEO een rol spe len bij de beoordeling van wat moge lijk is. De EMPEO gaat echter reeds voor die tijd starten met dc onderzoe ken. Anders zou te veel tijd worden verloren. ROTTERDAM, woensdag Een diepgaand onderzoek naar de oor zaak van de brand op het logementssehip mr Jan Elshout, waarbij vorige week donderdag acht mensen om het leven kwamen, heeft niets opgeleverd. Aan het onderzoek namen dcél dc recherche van de Rotterdamse rivier politie, de scheepvaartinspectie, de technische opsporingsdienst van de Rotterdamse politie en het gerechte lijk laboratorium in Den Haag. Men heeft alleen kunnen vaststellen dat de brand tenedendeks aan de voorzijde van het schip is begonnen. Alle slachtoffers zijn inmiddels ge borgen en geïdentificeerd. De mr. Jan Elshout lag bij de werf van dc Rotterdamse Droogdok Maat schappij en diende als tijdelijk onder komen voor Marine, burgerpersoneel en personeel van de N-V. Hollandse Signaal fabrieken te Hengelo. Deze mensen verrichtten reparatievverk- zaambeden aan de kruiser „De zeven provinciën". Omstreeks half drie 's morgens vroeg brak brand uit die iu korte tijd het goeddeels met hout ingerichte schip in lichterlaaie zette. Van de 51 opvarenden konden 43 tijdig dc wal bereiken of van boord worden ge haald. De mr Jan Elshout was gekeurd en goedbevonden door dc scheepvaartin spectie als cruise-schip. Het schip was niet gekeurd door Inspecteurs van de Rotterdamse logero entsverordening teen Ret per I januari tijdelijk als lo gementsschip dienst ging doem ROTTERDAM, De Zwitserse kunstenares Annamarie Kupper exposeert van 20 februari tot en met 12 maart objecten en grafiek in ,,'t Venster", Gouvernestraat 129. De expositie wordt dc 20e februari om half vijf geopend. ROTTERDAM, woensdag. B. en w. van Rotterdam zijn het niet cons met de stichting „Leefbaar Kralingen" als zij zegt, dat het rond het ontwerp voor de metrolijn naar oost tot nu toe heeft ontbroken aan behoorlijke beoordelingen van belangen. Zij weerspraken ook de mening van de stichting, dat de gemeenteraad al leen dan met allerlei bezwaren ernstig rekening had kunnen houden, als Cr een bestemmingsplan was geweest. Tenslotte kunnen b, en w. evenmin instemmen met het ver.wüt, dat de Kr a lingers niet genoeg gelegenheid zouden ihebbon gehad om hun stand punten op democratische manier naar voren te brengen. Het college zegt dit alles in een brief, die het dezer dagen naar de stichting „Leefbaar Kralingen" beeft gezonden.' Deze stichting richtte in no vember een adres tot de gemeente raad. Na het adres besproken te heb ben, -verzocht de raad het college de zaak verder af te doen. SCHIEDAM, woensdag, Velen zullen het niet voor mogelijk houden, maar het is echt waar; rond 1870 werd in de Schiedamse Singel wasgoed gespoeld. In honderd Jaartijd kan veel gebeuren. Dat v/e nu weten dat Schiedam vroeger toch een echte schone gemeente was danken wij o.a. aan een schilderij van Pieter Johannes Mak, die op 28 februari 1842 in het Broersveld werd gebcen. Deza Mak schilderde veel landschappen in de omgeving van zijn geboorte stad, maar ook in Noordholland Drente en Gelderland, de provincie waarheer» hij later verhuisde. Werken van Mak werden o.a. geëxposeerd in België, Londen en Boston. Het schilderij met daarop afgebeeld de blekerij Het Haantje (aan het einde van de Singel bij de Emmastraat) is door het gemeentearchief aangekocht. CAFELLE AAN DEN IJSSEL woens dag, De nieuwe wijkcentrale van Capelle aan den Ussel in Middelwate ring zal op vrijdag 20 februari 1971 in dienst worden gesteld met een num- mereopaciteit van 1000 -aansluitingen. De abonnees worden ondergebracht in de nummerreeks van öOOOOO 500999. Op de dag van de indienststelling zullen de 450 abonnees aangesloten op mobiele nood telefooncentrale en bereikbaar onder netnummer 01894 overgebracht worden naar de nieuwe centrale en opgenomen worden in het lokale telefoonnet Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Dinsdag middag zijn op de Rotterdamsedijk een fietser en bromfietser tegen el kaar aangereden. De fietser was de 10-jarige H. F. uit Rotterdam en de bromfietser de 20-jarige Vlaardinger A. W, van R, Bij het inhalen van de fietser week de bromfietser plotseling naar links uit. Van R, is met een diepe vleeswond aan het linker been naar de dr Noletstichting vervoerd. Hij kon na behandeling naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De brandweer heeft dinsdagavond om streeks half zeven een schoorsteen brand in de Mariastraat 89A geblust. Het pand wordt bewoond door K. As- mus. De oorzaak van de brand was vuil in de schoorsteen. SCHIEDAM, woensdag Mevrouw E. de K.-van G. heeft aangifte van diefstal gedaan. Zij had haar auto, een grijze Chevrolet kenteken HG 9905 geparkeerd op de Vlaardingerdijk. Toen zij terugkwam bleek de auto te zijn verdwenen. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, woensdag De SBLO heeft een nieuwe voorzitter. Als opvolger van de heer L. van der Kraan is op de jaarvergadering de heer J, van der Touw gekozen. In zijn korte maidenspeech' dankte de heer Van der Touw voor het in hem gestelde vertrouwen, „maar", zo stelde de heer Van derTouw, „er was weinig keus." De heer Van der Touw was namelijk de enige kandidaat en hij was nog voorgedra gen door het bestuur. De heer Van der Touw zei onder meer, dat hij zeker geen nieuwe en opwindende gedachte had over het komende verenigingsjaar. Hij zag de SBLO als overkoepelend, orgaan, waarin alle dingen die in de sportraad gebracht worden doorgesproken moe ten worden. Hij vond de SBLO als schakel tus sen de sportverenigingen en het ge meentebestuur zeer belangrijk. „Als we de SBLO niet hadden, misten we een schakel in de keten en dan zou wellicht het een. en. ander vlugger tot stand komen. Daartegenover stond, al- dus dq nieuw gekozen, voorzitter, dat een organisatie als SBLO dichter bij de clubs staat dan een stichting zoals in vele andere gemeenten is. „Daar zitten vertegenwoordigers van de bonden in en hij ons zijn het de verenigingen die deel uitmaken van het overkoepelend orgaan. Het voor deel is, dat de contacten tussen de SBLO en de verenigingen veel nauwer is als. die in andere steden tussen de verenigingen en de sportstichtingen." Voordat de heer Van der Touw tot deze uitspraak kwam was or-nog wel het een en ander aan vooraf gegaan. Zo had de hear L. v. d. Kraan in zijn openingswoord gememoreerd dat hij bij het aanvaarden van de voorzitters functie niet had kunnen denken, dat zijn voorzitterschap van zo'n korte duur zou zijn. De heer Van der Kraan -is echter directeur van de sporthal ge worden en het bestuur van de sport hal oordeelde het noodzakelijk dat de heer Van der Kraan af zou treden als voorzitter van de SBLO, „Ik heb dat ■geaccepteerd, al doe ik dat met spijt," aldus de scheldende voorzitter, die memoreerde hoe in de pers de sport stichtingen in andere steden als voor beeld waren gesteld voor Schiedam. „Hoe de naam is, vind ik niet belang rijk. Het werk dat gedaan wordt, dat is belangrijk." Hij wees op Rotterdam en vond dat men. er daar met het Sportpaleis helemaal niet is. „Bat is alleen maar voor de sportsterren en voor d,o mensen die een dui'e plaats kunnen betalen. Waarom voor al dat geld niet de zo nodige sportaccommo daties .gebouwd," zei hij. De heer Van der Kraan kon begrip hebben voor de moeilijkheden, op fi nancieel .gebied, wat betreft de sport. Hij kon echter geen begrip opbrengen, dat simpele verzoeken soms maanden lang onbeantwoord blijven. „Het lijkt er op dat men het doordringen tot de kern van de zaak te moeilijk vindt en het dan maar op de lange baan schuift in de hoop dat het probleem ziehzelf oplost," De heer "Van der Kraan vond het eon oplossing als de SBLO en de Sportraad meer medezeggenschap zouden krijgen. SCHIEDAM. Geboren: Wllbelmlna, d. v. C. de Graait en G. Vroece; Karine, d, v. p J. Vrauwdeunt en W. Flipse; Victor A.. z. v. J. R. Kraan en W, D, Verwei); Bianca. d.v. J t>. Schippers en V. G. M. van der Nat; EUen, d. v. C. Slootmaker en J. Ste renburg; Yvonne, d- v. J. Koster en H. M. Mulder: Henk, z, v. M. H. de Maar en 8- C Zuidgeest: Andres, z. v. C. P. W. Moli en A. P- Blok; Johannes L.. z. v. W. L. van Deurzen en M. E. A. Ooms: Mirjam L., d. v. L P. C. van de Wege en M. C- F. Hulho- vcn;' Coraelis J„ z. v. T. den Broeder en M. Siepmen; Esther, v. J. Kon in es en M. M C. Jansen: Jean P., z. v. J. van Santen on H. C. Hofman. Overleden: P- H. Brouns, G7 j., echtg. G. Schoonenberg; C- van Es, 61 3-, echtg. H. de Vos: J. P. van Noortwïjk, 90 J., wed. J. van Sliedregt; E. M- Keukenbring. 93 J-. wd. A. J. H. Janssen; A. N. Nielsen. 65 j.; C.H. Alblas, 90 J. Een mooie wandeling: van Ter- bregge. over de Terbregse Rechter RoÜeka'ivq, waaraan de korenmolen ,j)e Vier Winden" staat, naar het Boterdorpse Verlaat en verder langs het Prin5cmolcnpad naar het Berg cn Broekse Verlaat aan dc Prins Bernhardkade. De hele tocht gaat langs de Rotte en op het Prinsemo- lenpad heeft men aan de andere kant nog het uitzicht over öe Bergse Voorpias. Aan dit pad staat, bewaakt door een troep witte ganzen en twee zwarte honden» de „Trinsenmolcn", Het is een. poldermolen van het type, dat ln Zuid Holland veel voorkomt: een lage, achtkantige stenen onder bouw en een met riet gedekte romp. Het jaartal 1648 dat wc op de „baard" van de molen lezen, duidt het bouwjaar aan. De bouwer is nog bekend; Jan Willemsz uit Rotterdam. Hij bomvde de molen voor ƒ3900, naar een ontwerp van Gerrit Ariensz. van Woerden. Eerst heette de molen „Bcrchse Molen", maar na een bezoek van stadhouder Willem IV in 1747, werd de naam In senmolcn" veranderd. Aanvankelijk was het een „bhmenkruier", d-w-z. dat de kap (met de wieken) van binnenuit gedraaid kon worden. La ter is hij omgebouwd tot „buiten- kruier" en werd aan dc buitenzijde het 'driehoekige houtwerk de „staart", rechts en links van dc mo len gedeeltelijk te zien. aange bracht, waarmee met behulp van het „kruirad" de kap van de grond af gedraaid kon worden. Ook dit is kenmerkend voor de Ztridbollandse poldcrmoleus. De molen heeft een speciaal, gestroomlijnd, soort wie ken, waarmee In de veertiger jaren proeven zijn genomen. Het type wordt wel „Prinsenmolenwiek" ge noemd. Binnenin bevindt zïcli het scheprad, waarmee vroeger het wa ter Uit de polder Berg en Broek in de Rotte gemalen werd. De molen ls nog geheel bedrijfsklaar, maar een gemaal heeft het bexnalingswerk overgenomen. In geval van nood kan de „Prinsenmolen", nu in gebruik als woning, meteen in werking ge steld worden. De vorige aflevering van deze ru briek, over ïpenhof, is nogal ver minkt overgekomen. Het oude land huis Ypenhof werd in het begin van de negentiende eeuw door een nieuw vervangen. Dit die lijd dateert ook het afgebeelde ophaalbruggetje. 'PjNDER leiding van zijn jonge di- rigent Barend Schuurman -voerde de Chr. Oratoriumvereniging„Rotter dam" gisteravond in de grote Doelen zaal twee .van Mozarts meest substan tiële kerkelijke werken uit, nl. de Vesperae Solennes de Confessor e, KV 339, .waarvan het Laudate Dominum voor sopraansolo vaak afzonderlijk tot klinken komt, en bet Requiem. De verre van gemakkelijke materie beheerste Schuurman uitstekend en hij vermocht rijn bedoelingen, dio van energieke muzikaliteit en van stij-lin- zicht getuigden, overtuigend op zijn koor over te dragen. Hat zingen van deze grote schare kenmerkte zich steeds door par. tij vastheid en een gro te mate van toonzuiverheid. Niettemin kon men in enkele hevig bewogen passages in het Requiem de ex-pressie iets feller wensen. Dit gold ook voor het musiceren van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, dat zich ook op het punt -van klankraffinement nog tamelijk blanco .toonde. De hoge strijkers klonken nl. nogal spichtig en de celli speelden de notenwaarden ook niet steeds exact, hetgeen de muziek wax bits deed klinken. Van het solis- .tenteam bestaande uit de sopraan Nel ly -van der Spek (wat vlak in haar voordracht ditmaal en weinig rond van toon in hogere regionen), de alt Ma rianne Dieleman, de tenor Willy van Hese (vocaal de minste) en de ba«? Guus Hoekman, blonk laatstgenoemde zanger ontegenzeglijk op alel punten uit- De organist Koos .Bons, die in Mo zart betrouwbare medewerking ver leende, trad voorts als solist op in bet Concert in g van Thomas A. Arne. Wonderlijk genoeg hoort men dit ver rukkelijke barokwerk (waarin d componist vooruitloopt op de galante stijl) zelden, maar ditmaal weerklonk het tweemaal achtereen in Rotterdam, nl, maandagavond in de Laurens- kerk, met Albert de Klerk als solist, en gisteren dus hier op het Elentrop- orgel in de Doelen, Koos Bons bleek er niet de ideale pleitbezorger voor: de sierlijke orgelpar.tij werd nogal non chalant en ritmisch onevenwichtig weergegeven. Dat vond zijn weer klank in de orkestbegeleiding helaas. S, NIEBOER. Bij de bespreking van het jaarver slag, kwam de voorzitter van SVV, de heer Eising, evenals verleden jaar weer terug op de aanleg van het aard gas .naar de accommodaties op Harga. Hij werd min of meer met een kluit je in het riet gestuurd door de schei dende voorzitter die meende, dat de clubs zelf met GTB contact hierover op moeten nemen. Verder wilde de heer Eising wel eens weten hoe de SBLO en de commissie sportzaken tot de argumentatie wanen gekomen om wat betreft de terreinhuur onder scheid te maken tussen het semi- prof- en het amateurvoetbal. SW had namelijk de huur van het terrein ver hoogd gezien van 850,— tot 2000, De heer Van der Kraan vond het ongepast uit de sportraad te praten, omdat, zo zei bij, een ieder daar zijn eigen mening mocht zeggen. De heer Eising achtte in feite voor SVV d3n •geen reden meer om lid te zijn 'van'dé SBLO, omdat zij naar 'zijn mening dan niet de belangen van de sport in •het algemeen diende. Tijdens- de rond vraag werd de scheidende voorzitter door een lid van het bestuur, de heer Van der Berg, uitgeluid en op zijn voorstel, met instemming van alle aanwezigen, tot ere-lid van de SBLO benoemd. Bij een inbraak in de fabriek van suikerwerken v/h M. en P. Smulders aan de Ceintuurbaan zijn uit de direc tiekamer vijf portretschilderijen met vergulde lijsten, een Delfts blauwe vaas en drie kinderfoto's gestolen. DEN HAAG woensdag De recht bank in Den Haag heeft dinsdagoch tend de 25-jarige zandstraler Nells G. uit Rotterdam wegens diefstal van een party sieraden ter waarde van ƒ25.000 veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden met aftrek van voorlopige hechtenis. De officier van justitie had zes maanden met aftrek geëist. De recht bank acht bewezen dat G-, wiens auto de nacht van de inbraak, half oktober, voor de deur van de benadeelde firma in Den Haag, was aangetroffen, de diefstal heeft gepleegd. Een aantal van de gestolen sieraden waren in G.'s woning gevonden, G. heeft steeds ont kend om maar iets met de diefstal uitstaande te hebben. (Van ecu onzer verslaggevers) ROTTERDAM woensdag Als laat ste van de oude garde commissarissen neemt commissaris P. Kruit van de Rotterdamse politie afscheid in ver band met het bereiken van de 60-jari- gc leeftijd. Het korps gaat hem donderdag 25 februari in het gebouw aan het Raam 6 de afscheidshand drukken. De heer Kruit begon zijn politie loopbaan in maart 1932 als schrijver. Via de inspecteursrangen werd hij op 1 oktober I960 benoemd tot commis saris en belast met c-c leiding over de - geüniformeerde politieafdelingen. Na enkele jaren chef te zijn geweest van respectievelijke de algemene dienst en de recherche kreeg hij in juni 1963 het commando over de gehele geüni formeerde politie. Hij werd tevens waarnemend hoofdcommissaris. Met het detachement van de Rotter damse politie volbracht de heer Kruit 21 keer de vierdaagse afstandsmarsen te Nijmegen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag -Het ac tiecomité Pro Gastarbeiders gaat een informatiebulletin voor buitenlandse werknemers uitgeven. Het eerste nummer is verschenen in het Spaans, Portugees, Grieks, Turks en Arabisch en wordt gratis verspreid. In het gestencilde bulletin wordt iets verteld over het leven in Neder land, over de positie van de vtouw in de Nederlandse samenleving en over het actiecomité zelf. Voorts wordt de buitenlandse lezers gewezen op het geen ze moeten doen in geval van ontslag. Als het informatiebulletin in de toe komst geen subsidie krygt zal Pro- Gastarbeiders een kleine vergoeding moeten gaan vragen.De activiteiten van het actiecomité, zoals lessen! aan kinderen van Spaanse werknemers, lessen Nederlands in:, talenpraktika etc. worden niet gesubsidieerd. De bulletins zijn te koop bij bet kantoor van het actiecomité: Jacobusstraat 45a.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2