Schiedam; moeilijke stad. maar het lukt mij wel' CX E35B3ÜE! Vakbondsman mag in Nieuwer kerk geen wethouder worden Brand in Z-flat CINCINNATI MILACRON NIEUWE DIRECTEUR SG, R. H. PILLARD: GEEN KRANT ONTVANGEN? KRALINGEN HOOPT OP ALTERNATIEF PLAN VOOR, KUNSTIJSBAAN Container valt van laadbak: verkeer twee uur gestremd Tankauto vernield na botsing met locomotief Hel toneel Gekraakt moet. leeg pand VEEL WATERSCH ADE Nico van Slobbe blijft bij Tempo Vragen Kamerleden over Verolme Aanhouding wegens diefstal Inlichtingen kiezersregister Uitleendienst van kunst voor bedrijven Gloeikabel en koperen pijpen t.w.v. 20.000 gestolen 12.000rrf woon Ideeën H (toekomst) keuken 8 het .tweede' huis 25 tuincentrum 8 win een prijs met tafeldekken 8 vele noviteiten Slippartij met brommer ZIJN EB NOB VAKBEKWAME SLIJPERS? donderdag 18 februari 1971 - pag.,5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. „Het Inkt mij hier in Schiedam. Zo'n instelling doe je wel op bij het toneel, omdat je daar vaak voor de meest onmogaHjke situaties wordt geplaatst." Deze stellige mening wordt verkondigd door de nieuwe directeur van de Schiedamse Ge meenschap, tevens directeur van de VVV en cultureel ambtenaar van de gemeente, de heer R. H. Pillard (27 jaar). Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agen ten. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag On danks het feit dat de Kroon on langs heeft besloten om geen toestemming te geven voor de bouw van een 400 meter-kunst ijsbaan aan de Piaslaan, heeft het bestuur van de IJsclub Kralingen alle hoop om. tot de verwezenlijking van een wed- strijdbaan te komen nog niet opgegeven, Het bestuur van de Karlingsc ijsclub, maakte bij .monde van voorzitter F. Havelaar bekend dat hopelijk op korte termijn met «gemeentelijke au toriteiten van gedachten zal kunne worden gewisseld over een alterna tief plan. „De Kroon heeft het be stemmingsplan -afgewezen," zo zei .voorzitter Havelaar- „Maar het voorbereidende plan is nie,t verwor pen. Het is dus mogelijk dat de ge meente met een nieuw plan komt, waarbij met de bestaande bezwaren rekening wordt gehouden. Het is ook denkbaar dat er naar een ander terrein zal worden uitgekeken." De heer Havelaar deelde mee dat de IJsclub Krahngen „met handen en voeten gebonden is". Hij zei: „Als bestuur van de ijsclub kunnen wij op dit moment niets doen. Het woord is nu aan de gemeente. Die zal moeten beslissen wat er moet gaan gebeuren. Ik hoop dat wij bin nenkort met de wethouders v.d. Pols (spor.t en recreatie) en Jetting- hof (stadsontwikkeling) om de tafel kunnen gaan zitten. Ik heb begre pen dat met name wethouder van dei* Pols een groot voorstander is van een kunstijsbaan in Rotter dam." Drs K. Morce, adjunct-direeteur van de Dienst van Stadsontwikkeling, verklaarde desgevraagd dat er in gemeentelijke kringen nog niet be slist is over eventueel te nemen stappen. „We moeten eerst nog be komen van de schik", aldus de heer Morée, „Het besluit van de Kroon is voor ons niet helemaal onverwachts gekomen, maar het heeft ons wel bijzonder onaangenaam getroffen. Wc zullen nu onze gedachten moe ten gaan bepalen of we ergens an ders een baan kunnen gaan bouwen of dat we met een aangepast plan kunnen komen. Beide mogelijkhe den zullen bestudeerd moeten wor den. Het is jammer dat destijds be sloten is om de plannen in een be stemmingsplan neer te leggen. We wilden de normale procedure vol gen. Waren we maar niet zo netjes geweest." ROTTERDAM, woensdag Het verkeer in de Rochussenstraat bij de Lage Efbrug is gisteren tijdens het spitsuur ongeveer 2 uur gestremd ge weest, doordat een vrachtauto de doorgang belemmerde. Een container op dc laadbak van de auto was name lijk omgevallen en had de cabine ver nield. De container bevatte 19.000 kilo huiden en was gekanteld, doordat de bestuurder van de vrachtauto plotse ling moest remmen om een aanrijding te voorkomen. ROTTERDAM, woensdag Een 18-wielige tankauto is gisteren volko men vernield bij een aanrijding op de Botlekwcg met een diesellocomotief van de Nederlandse Spoorwegen. De chauffeur van de lege tankauto had de rode lichten te laat opgemerkt en kwam tot stilstand op de overweg. Het verkeer ondervond ongeveer an derhalf uur vertraging. Als regie-assistent bij het Nieuw Rotterdams Toneel heeft de heel Pil lard in alle uithoeken van Nederland gezeten en in die plaatsen zfjn licht opgestoken over het daar aanwezige culturele wel en wee. De niet gemak kelijke situatie van het soclanl-cultu- rele leven, waarin Schiedam zich be vindt, was de nieuwe directeur be kend. „Juist daerom voor mij een reden te meer om te solliciteren. „Cultuur be tekent voor mij samenleving en in ie der gebied hoe slecht ook gestructu reerd is leven (met een hoofdletter) mogelijk. In de enkele weken, die ik onofficieel meedraai, pas per een april treed ik officieel in dienst, merk ik toch wel dat er een aantal belangrijke zaken in beweging zijn. Het komt nog niet zo aan de oppervlakte. Het lijkt mij zaek daar langzaam, maar zeker een duidelijke lijn in te gaan brengen. Daarbij moeten wij niet vergeten dat Schiedam moeilijk gesitueerd ligt ten op/ichte van grote buurman Rotter dam, Zelfs een stukje groen ontbreekt tussen de twee steden. Met deze han dicap zal je altijd blijven worstelen, vooral als de verbindingen steeds be ter worden tussen beide woongebie den. Daar komt verder bij dat Schie dam momenteel ernstig kampt met zaalruimte. Denk maar aan het nog steeds gesloten Passage Theater, Musis Sacrum en het vroegere Monopole, al dus do heer Pillard die toch geen zin heeft bij de pakken neer te gaan zit ten. Een grote rol bi| dit alles speelt zijn toneelverleden. Als jongeman begon hij met het maken van pruiken en het grimeren van de acteurs. Tot het mo ment waarop dc heer Pillard in deze vorm van werken de „top" bereikte en hij langzamerhand groeide naar re gie-assistent of te wel duivelstoejager. Een duidelijke omschrijving voor re gie-assistent is er in. Nederland niet. Wel in Duitsland waar deze heren keurig in het pak naar het theater ko men en even vertellen hoe zij het heb ben willen. R. H, Pillard; 'niet weg om moeilijkheden bij het Nieuw Rotterdams Toneel.' ,In Nederland komt het regic-assis- tent zijn meer neer op het produceren van «en stuk. Daarnaast heeft zo'n, man een stuk eigen artistieke inbreng, maar daarbij altijd gebonden aan de opvattingen van de regisseur". Het blijkt dat de heer Pillard met moeite afstand kan nemen van dat wereldje, waarin, vindt hij, vooral de laatste tijd een duidelijke afspiegeling, op het toneel, van het maatschappelijk gebeuren te zien is. Met andere woor den dat het theater zich ondanks, of dank zij diverse acties aan andere nor men heeft aangepast. Overigens is de heer Pillard niet door de perikelen van vorig jaar bij het NRT wegge gaan. Als duidelijke brug tussen zijn vro- gere werk en het nieuwe ziet dc heer Pillard de musische vorming van jongeren. „Er wordt dacht ik in Schiedam wel wat aan gedaan, maar zoals het in Rotterdam op de scholen gebeurt is geloof ik hier nog niet ver wezenlijkt. Toch wil de nieuwe SG- directeur zich niet alleen op de jonge ren richten, volgens hem komen die er wel. Nee, het gaat ook om de andere groepen. Hij denkt met name aan de functionering van wijkorganen en het stimuleren van amateurtoneel in wat voor vorm dat dan ook moet worden gedaan. Als lijfspreuk zou dc heer Pillard willen voeren: elk initiatief, mdien mogelijk, steunen. Verder vindt hij het niet erg tegelijk SG- en WV-th- recteur te zijn, en daar naast nog als cultureel ambtenaar te fungeren. „Met de versmelting tussen gemeente en SG lijkt mij dat geen enkel probleem. Aldus de heer Pillard. VLAARDINGEN donderdag D: recherche heeft begin d'eze week bij een huiszoeking in een gerkaakt pand aan de Nafiuwelaan een Heine hoe veelheid hasjies gevonden. Tegen, een 22-jarige en een 18-jarige jongeman werd proces-verbaal opgemaakt. Een dertien-jarig meisje, dat ook m het saneringspand verbleef, word bij haar ouders teruggebracht. Het huis aan de Nieuwelaan werd: sinds enige maanden door vijf jonge lui bewoond. Ze hadden geen woon vergunning. Op last van de gemeente moeten ze het pand nu verlaten, zo is hea door d'e politie aangezegd. Als ze niet voor vanavond (donderdag zijn vertrokken, zal de politie ingrijpen. De vijf jeugdige bewoners bezc den de omwonenden geen overlast. Ze kregen zelfs voedsel en meubilair van de buren. Commentaar van een buur vrouw: „Het is jammer dat de jongens weg moeten. Ze zijn de attractie van de straat". Als het huisje aan de Nieuwelaan vanavond ontruimd is, telt Vlaardm- gon nog maar één 'gekraakt pand, na melijk in dc Prins Hendrikstraat. Dit wordt ook door enkele jongelui be woond met toestemming van de huis eigenaar, die er niet zo zwaar aan tilt dat de bewoners -geen woonvergun ning hebben. De politie zal hier niet optreden. DRUTEN, woensdag (ANP) De 24-jarige kelner Koh-Teck Yp uit Rotterdam is dinsdagavond omstreeks 17.30 uur om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de provinciale weg bij Druten (Gld) nabij Nijmegen. Het slachtoffer, dat een personenau to bestuurde, gaf geen voorrang aan een trekker met oplegger toen hij de provinciale weg wilde oprijden. Beide voortuigen werden totaal vernield. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In ccn separatievoeg van. de Z-flat aan het Gricgpleïn In GroenoorcI ontstond woensdagochtend brand en veroor zaakte gedurende dc dag en een groot gedeelte van de nacht veel overlast aan bewoners van dc vijfde tot en met dc 12de verdieping, Personeel van hot bouwbedrijf was die ochtend bezig de voegnaad clicht te maken. Daarvoor moest echter eerst de ingespoten substantie droog wor den gemaakt. Door dat droogbranden raakte de daklak in brand. Via stop contacten en openingen van .verwar mingsbuizen drong de rook door in de woonkamers van die flats die aan weerszijden van de voegnaad zijn ge- si tueerd. Aanvankelijk dacht de brandweer, die direct een verbod tot verder drogen instelde, dat omstreeks 12 uur 's «middags hel leed was gele den. Niets was minder waar. Bij vla gen laaide het vuur op cn de rest van de dag is er dan ook door de brand weer gespoten De waterschade aan de flats cn inboedels is aanzienlijk. (Van een onzer sportmcdcwcrkeis) SCHIEDAM, donderdag. De overschrijving van Nico van Slobbe, tafeltcnnisinternational, naar TSF is door het hoofdbestuur van de Ned. Ta feilen nisbond ingetrokken. Nico van Slobbe zal dus niet per 15 sep tembcr voor de Schiedammers uitko men, Momenteel komt Nico van Slob be uit voor het Tempoteam in Am sterdam. De besturen van TSF en Tempoteam zijn hier met elkaar tot overeenstemming gekomen. DEN IIAAG, woensdag (ANP) De Tweede-Kamerleden mejuffrouw Barendregt en Lems (beiden pvda) hebben minister Nelissen (ccon. za ken) gevraagd of Jiet juist is dat scheepsbouwer Verolme het personeel van zijn bedrijven heeft aangeboden zijn aandelen aan hen over te dragen en of aan dit aanbod het voorstel ge koppeld Is om bezwaar le maken te gen een fusie met Ryn-Schelde. Het tweetal wil van dc minister weten of deze de handelwijze van de Verolme in overeenstemming acht met zijn ondertekenig van hot in 1969 ge sloten convenant. „Is de bewindsman niet'van oordeel dat voorkomen moet worden dat dc beleidscommissie van de ondernemingsraden, die geen on dertekenaar is van het convenant op onjuiste wijze wordt voorgelicht om trent het werk van de commissie- Winsemius?" aldus de vragenstellers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De 23- jarige los-werkman W, P. uit Schie dam is aangehouden wegens inbraak in de kantine van de voetbalvereni ging Hermes DVS op 13 september van het vorig jaar. Daarbij word voor ƒ400 aan rookartikelen weggenomen. Verder zou de man betrokken zijn bij oen poging tot inbraak in de kantine van de Sportvereniging Schiedam en bij een geslaagde inbraak in de kanti ne van SW, waarbij een radio en aansteker ter waarde van ƒ400 wer den weggehaald. GEMEENTE SCHIEDAM De burgemeester van Schiedam brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter open bare kennis, dat aan een ieder kosteloos in lichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opma ken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemees ter en wethouders verbetering van het kie zersregister te vragen. Schiedam, 11 februari 1971 De burgemeester voornoemd, H.Roeifsema ROTTERDAM, donderdag. -»• De Stichting Werkgroep Beel dende Kunstenaars is in het pand Jonker Fransstraat 37a te Rotter dam gestart met een kunst-uit- leendienst voor kantoren, bedrij ven en fabrieken. Na een proef periode van circa anderhalf jaar is het bestuur van de stichting er van overtuigd dat er bij het be drijfsleven voor dit initiatief veel belangstelling bestaat. De abonnementen voor de uitleen- dienst kosten ƒ50,per stuk en ge ven recht op kunst ter waarde van ÏOOO,- per kwartaal. Meerdere abon nementen per bcdrjjf zyn mogelijk. Bij de eerste verhuur zal iemand van de Stichting BK adviseren hoe de werken het best gehangen kunnen worden. Werknemers van een bedrijf dat kunst huurt, kunnen ook een werk kopen. Afhankelijk van de prijs zal percentagegewijs een deel van de reeds betaalde buur in mindermg worden 'gebracht. De helft van opbrengst van de abonnementen wordt verdeeld over de kunstenaars van wie werk wordt ver huurd. Momenteel doen de volgnde kunstenaars mee: Adri Frigge en Ben Brug Ografttó.), Hans Andnnga, Henk Elenga, Arie Wols cn Ernst Blok (schilders/grafici), Katrijn Bagijn, Bob Kemper, Theo de Boon en Riet Bakkenes (schilders) en de edelsmid Alfred Tempelman. Voorlopig is uitlenen alleen moge lijk aan bedrijven in Rotterdam en omstreken. Het is in principe ook mo gelijk dat particulieren een abonne ment kunnen nemen. De uitleendienst is ontstaan uit een aantal exposities die de Stichting BK enige tijd geleden onder dc naam „Koffie, kunst en koek" in een aantal bedrijfskantines heeft ingericht. De Volksbond tegen Drankmisbruik fi nancierde deze expositcis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag - Van het terrein van de Chevron raffinade rij aan de Petroleumweg werden ca. 200 meter gloeikabel en 10 bundels roofl-koperen pijp gestolen. De waar de van de gestolen goederen bedraagt ongeveer ƒ20.000. Na een inbraak ui dc alg. vakschool voor meisjes aan de Boudewijns'raa' werden 2 bandiccorders, een diapro jector, een schrijfmachine cn een filmprojector met een totale waarde van 4500 vermist. Bij een inbraak m een wasserette in de Kalmoesstraat werden een kassa en bureauladen geforceerd. Ruim 600 werd gestolen. (ADVERTENTIE) 19 tm 28 februari ahoy'hal rdam-zuid 5de internationale beurs voor woninginrichting dag.: 11-17 uur/19-22.30 uur.zond.:12-18 uur ROTTERDAM, donderdag Het bestuur van de bouwbedrijfbond van het NVV heeft de Rotterdamse districtsbestunrder D. van Hengel (55) verboden om naast zijn bondsfunctie het parttime-wet houdersambt van zijn woonplaats Nieuwerkerk aan de IJssel te be kleden. „Ik ben er kapot van. Dz hele nacht heb Ik er niet van kunnen slapen", aldus de teleurgestelde vakbondsman gisteren. „Ik heb de indruk dat deze beslis sing voortvloeit uit het feit, dat de bond een hardere lp wil gaan voeren om voor dc rechten van de jongens (bedoeld wordt de bouwvakkers, red. HRP) op tc komen. En daarvoor wordt de volledige inzet van ons bestuurders, vereist." Het motief voor de beslissing van het bondsbestuur is, dat het bekleden van een wethoudersfunctie, ook in een dorpje ais Nieuwerkerk, door een vakbondsman, de belangen van de bond zal schaden. Van Hengel: „Natuurlijk kost deze wethoudersfunctie enige tijd. Je hebt eike week dinsdagsmiddags college vergadering. Maar ik stelde mij voor de rest van hat werk in de avonduren en tijdens het weekend te doen. De portefeuille die ik zou gaan beheren, is niet zo 2waar; onderwijs en een aantal onbelangrijke zaken. Naar mijn mening zouden de belangen van de bond niet geschaad worden." Volgens de rechtspositie-regeling voor gesalarieerde bouwbüïidsbestuur- ders had Van Hengel het bondsbe stuur toestemming gevraagd om wet houder te mogen worden. Dat gebeur de veertien dagen geleden. Eerst gis teren, enkele uren voordat Van Hengel door de raad tot wethouder zou worden gekozen, kwam het ver bod af. „Het was een dreun voor me. Ik had gedacht dat hel een fluitje van een cent zou zijn." Desgevraagd: „Nee, ik heb naast mijn schriftelijk vei*zoek geen mondelinge toelichting kunnen geven aan het bondsbestuur." De Nieuwerkerkse gemeenteraad heeft de verkiezing van een wethou der een week uitgesteld voor overleg niet hel bestuur van Van Hengel. Dat zal morgen plaatsvjnden, aldus alge meen NVV-secretai is H. Kaper. Of het bondsbestuur zijn standpunt mo gelijk zou wijzigen? Kaper: „Daar kan ik geen zinnig woord van zeggen." Waarom wil Van Hengel, die ook voorzitter is van de plaatselijke wo ningbouwvereniging en lid van de Na tionale Woningraad voor Zuid-Hol land, zo graag wethouder worden? „Het is een persoonlijke wens om naast het vakbondswerk ook nog iets anders te doen. Het is een persoonlij ke ambitie. Deze functie lijkt mij aan trekkelijk, omdat de taak is te over zien, en er niet zoveel werk aan vast zit." Van Hengel heeft de mogelijkheid om tegen de beslissing van het bonds bestuur in beroep te gaan bij de bondsraad. „Wanneer bet bestuur „nee" blijft zeggen, zal ik niet in be roep gaan. De argumentatiekracht van bet bestuur is zo groot, dat een beroep geen zin zou hebben", zegt hij. Aarzelend onderschrijft Van Hengel onze „vertaling" van zijn opmerking, dat het bestuur een dominerende in vloed op de bondsraad heeft, en een beroep van zijn kant op voorhand op niets zou uitlopen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De 19- jange matroos J. van V. uit Schiedam liep een hersenschudding en schaaf wonden aan het gezicht op na een slippartij met zijn brommer. De jon geman reed op de Nieuwe Haven richting Oranjebrug. In de bocht slip te hij. Na behandeling in de Dr. No- letstichting kon hij naar huis terugke ren. Cincinnati Milacron N.V. Fabriek van gereedschapswerktuigen Vlaardingen Ja? Dan verdient het onderstaande bijzondere aandacht, voor rondsiijpers vlaksiïjpers centerloosslijpers binnenslijpers universeélslijpers en voor gereedschapslijpers Slijpen is in ons bedrijf de 'finishing touch' voor veel onderdelen, waaruit een precisie-gereedschapmachine wordt samengebouwdonnodig te zeggen dat daaraan hoge eisen worden gesteld. Als u enige ervaring hebt op een van de bovenstaande gebieden, -kunt u zich in ons bedrijf bekwamen in de meest moderne slijptechnreken die heden ten dage wor den gehanteerd. Wij willen u graag in een persoonlijk gesprek verder informeren over de mogelijkheden die wij u kunnen bieden. Bel even op om een afspraak te maken, eventueel voor in de avond uren. (tel. 010 - 34 79 44, toestel 338). kom eens langs Ons bedrijf is gemakkelijk te vinden: enkele minuten lopen vanaf station Vlaardingen-oost. of AdresSchiedamsedijk 20, Vlaardingen. schrijf een briefje postbus 98, Vlaardingen (Afd. Personeelszaken). V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2