y 1 JU CINCINNATI Rotterdam en het Holland Festival MÏLACRON Mij Tandheelkunde heeft nieuw bestuur Burgerlijke Stat Spanning genoeg op korfbalvelrl R. VAN RAALTE RAADSLID P.C.G. ervaren vlakslijpers rondslijpers binnensiijpers centerloossEÊjpers universeelslijpers Mel de linkerzijde ligt deie foto als het ware tegen de gemeentegrens van Schiedam en Rotterdam aan. Zodoende wordt een beeld verkregen van het zuiden, met uiterst links het industrieterrein en rechts de oudere woongebieden van Schiedam waaronder De Gorzen De grens van de wijk De Gorzen wordt gevormd door de Havendijk en daar wordt ook de scherpe scheidingslijn getrokken tussen twee vormen van woningbouw. Aan de ene kant van de dijk de lage arbeidershuisjes, aan de andere zijde de riante flants van de viif flatgebouwen, uitkijkend op de Maasboulevard en de Nieuwe Maas. Als een lint door de grauwe huizenmassa stroomt links het water van de Buitenhaven, dat voorbij de Buitensluis van naam verandert in Voerhaven om tenslotte uit te monden in de rivier Een andere sluis, op deze foto zichtbaar, ligt onder de Hoofdbrug (linksonder de witte tank, aan het einde van de Lange Nieuwstraat). Het is de Varkenssluis, die de Buitenhaven scheidt van de Nieuwe Haven. Tussen deze twee havens ligt als ware het een schiereiland de Plantage met aan beide zijden de huizen van de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat- Tussen de rijen huizen langs de Lange Nieuwstraat staat onder meer het hoofdbureau van de Schiedamse gemeentepolitie. Achter de oude gevel van het hoofdbureau ligt een stukie nieuw bouw, waarmee destijds de werkruimte van de politie aanzienlijk werd uitgebreid. Dit moderne pand grenst aan de Nieuwe Haven, recht tegenover het bruggetje, dat daar ligt over de Westerhaven. Foto- PETER STEPHEN MOLKEN BOER Het Holland Festival 1971 wordt ook^ in Rotterdam ge houden. Di,t lijkt oen vol slagen overbo dige medede ling. Waarom zou het festival aan de Maas- stedelijke poort voorbij gaan? Dat is uit te- leggen. Want er is dit jaar wérkelijk sprake geweest dat Rotterdam als Holland Festival-stad zou afhaken. Dat het uiteindelijk niet is gebeurd, is om de eenvoudige reden dat én dc commissie van kunstzaken én de Rotterdamse Kunststichting te laat met een col lectie bezwaren op tafel zijn geko men. Zó laat dat „nee" zeggen voor dit jaar onmogelijk was. Reeds onder de vorige wethouder van kunstzaken, drs J. Reehorst (ik mis hem nog steeds) kwam o.a. via een beleidsnota tot uiting dat Rot terdam helemaal niet gelukig was met de manier waarop het*aan het festival kon deelnemen. Goed, dat deelnemen gebeurde (en gebeurt) op een andere financiële basis dan Am sterdam en Den Haag Rotterdam kan een aantal HF-voorstellingcn uitkopen maar hot pakket dat jaarlijks wordt aangeboden wordt steeds weer gekwalificeerd met „stiefmoederlijke bedeling". Dat vonden de voór-het-zeggen- hebbers in de Rotterdamse kunstwe reld ook dit jaar. Daarbij kwam dan nog het duidelijke ongenoegen over de periode waarin het festival ge houden wordt (half juni tot hall juli). „Iedereen is dan met vakantie," redeneert men in Rotterdam. „Maar het HF is voor een groot deel voor de toerist bedoeld," argumenteren de festivalorganisatoren. Rotterdam: „Nonsens, die bezoeken hier dit soort voorstellingen niet." In februari en maart j.l. heeft het echt gespannen tussen Rotterdam en de HF-organisatie. De commissie voor kunstzaken ging in de. vuurli nie. Ook de Rotterdamse Kunststich ting, onder aanvoering van haar di recteur, drs Adriaan van der Staay, Dat Van der Staay forse bezwaren hoeft tegen het Holland Festival te Rotterdam in deze vorm mag bekend worden geacht. Hij wil een eigen festival, in het begin van juni of begin september, als opening van 'het theatersei zoen. Organisatie: RKS. Zover is het nog niet. Daarom probeert Van der Staay volijverig het HF van een groenwitte versiering te voorden. Vorig j aar middels Poetry Interna tional en gelukkig was daar ook bei Holland Popfestival. Dit jaftr door een tweede editie van"Poetry Inter national en een voornamelijk voor de jeugd bedoeld straatfestival, res pectievelijk in de eerste en tweede week van juni. Voor,ts de 24 uur du rende pop-happening in De Doelen. Een' poging erfn Nieuw Rotterdams Toneel een nieuw stuk van Claus („Stalin") als Rotterdams „item' in het KF te brengen lijfkt nu ook te slagen. Extra activiteiten die uiterst wel kom zijn (vooral de prolongatie van het diohtersfestdival bezorgt mij inni ge voldoening), want de KF-aanbie- ding 1971 lijkt weinig interessant. Gewoon fijn dus? Nee, niet hele maal, omdat ik van mening ben dat hetnmooi inpakken van een matig HF-paloket toch een extra kostbare bezigheid is. Het wordt hoog tijd dat Rotterdam kiest. Of wél meedoen aan het HF, of niel en dan voor het geld dat vrijkomt (bijna anderhalve ton) zelf een aantal evenementen or ganiseren. Dat dié organisatie dan bijvoorbeeld aan Van dei- Staay zou worden opgedragen is uiterst denk baar. Wat mij betreft onder voorbe houd, want ik kan niet loskomen van het gevoel dat de RKS-dlrecteur door het organiseren van veel spec taculaire toestanden persoonlijk wil opvallen in Neerlatids hoogste cultu rele regionen. In september komen de commissies van kunstzaken van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam bij elkaar. Onderwerp van gesprek: Het HF, En de huidige wethouder van kunst zaken, G. Z. de Vos, zal in zijn ko mende beleidsnota het .hele Rotter damse kunstgebeuren behandelen. Het is te hopen dat de -wethouder en de commissie dit jaar duidelijk een standpunt bepalen, want voor je het weet staat het Holland Festival 1972 voor de deur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM —De afde ling Rotterdam en omstreken van do Nederlandse maatschappij tot bevor dering der tandheelkunde heeft een nieuw bestuur gekregen, Het is als volgt samengesteld: A. W. M. van Doorn, Rotterdam, voorzitter; C. L. Boogaart, Ridderkerk; vjce- voorzitter; D. B. Jager, Capelle aan den JJssel, eerste secretaris; H. C. Mo lenaar Dordrecht, tweede secretaris; P. J, van de Burg, Schiedam, penning meester en R. Beak, Boskoop en P. Sonike, 'Rotterdam, leden. Geboren: Tonny, z.v. G. van den Bosch en M, Tamcrus; Ma rijn t je M.. d.v, R. M. van Rijswijk cn J. P. C. Collens; Melissa, d.v. J. Lagendijk en G. C. Kuijper; Wllhel- mina M., d.v. ,P van der Geer on J. M. Wijzenbroek; Alexander, z.v. J. C. M. Van Zon cn H, den UJJ1; Theodoras C., z.v. 3. T. Leendcrts cn M. P. Jansen: André. z.v. T. Veldhoven en E. M. L. Godschalk, Overleden: H. Overfiaag, 80 jr, wed. v. 3. A. Koeling; G. Sterk, 78 jr. (Van onze korfbalmedewerkcr) SCHIEDAM woensdag Nu de korf- baicompetitle naar het einde loopt, zijn voor de Schiedamse twaalftallen de me'cste beslissingen gevallen. Odi word ap fraaie wijze kampioen en kan zaterdag onbezorgd aantreden tegen Fluks. Schiedam speelde zijn partijtje dapper mee, maar moest mede door een slechte start de eer aan Dubbel Zes laten. Kwiek uit Rotter dam zal het het volgend jaar een klas lager moeten proberen. Do enige beslissing die nog niet is gevallen, is welke vereniging in de af deling van Succes zal moeten degra deren. De blauwwitte» staan onderaan en met nog twee wedstrijden voor de boeg-zal het moeilijk worden aan de gradatie te ontkomen. Wanneer we de standenlijst bekij ken; zijn er voor Succes toch nog wel mogelijkheden: BKC 13—22 (kam pioen), Ovorkantcrss 1319, Zwer vers 12—18, Sagitta 11—11, Blauw "Wit 13—8, Velox 12—8, Vlaardingen 128, Succes 120, Zondag worden de wedstrijden Ve- WxVlaardingen en Blauw Wit— Succes gespeeld, regelrechte degrada tie duels, die van de vier ploegen de nodige krachtsinspanning zullen ver gen. Wint Succes van Blauw Wit, dan slepen de Schiedammers er op zijn minst een beslissingswedstrijd tegen de Dordtenruren uit. Ook de uitslag van Velox"Vlaardingen is van groot belang. Al met al spanning genoeg. Waar schijnlijk zal via één. of meer beslis singswedstrijden moeten worden uit gemaakt welk twaalftal zad degrade ren. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, woensdag. Tot op volger van de heer H. van der Waal als gemeenteraadslid voor de Protes tants-Christelijke Groepering (PCG) ls benoemd de heer R. van Raalte. Op de Afdeling Algemene Zaken van de femeentesecretaxie aan de Grote larkt ligt het besluit over zijn benoe ming voor een ieder ter inzage. Cincinnati Milacran N.V. Fabriek van gereedschapswerktuigen Vlaardingen Als gevolg van de tosnemende vraag naar onze gereed- schapmachïnes, zowel in ons land als op de internationale markten, is uitbreiding van onze produktie noodzakelijk. Dit betekent nieuwe mogelijkheden in ons bedrijf voor vakbekwame medewerkers. Een van de afdelingen die op korte termijn aanvulling van dit vakmanschap behoeft is de Slijperij, In deze afdeling wordt met behulp van moderne produktietechnïeken da laatste hand gelegd aan de onderdelen, waaruit de precisie- gereedschapmachines worden opgebouwd. kunnen bij ons direkt een goed salaris verdienen. Wanneer zij in twee-ploegendienst werken, verdienen zij per 4 weken f 1230,- (dit is ca f 1330,- per maand). Ook de ploeg end iensttij'den zijn aantrekkelijk om de week een week avonddienst van 5 uur 's middags tot 2 uur *s nachts (het vervoer naar huis wordt eventueel door ons geregeld). U bent van harte welkom voor een persoonlijk gesprek, overdag tussBnlO en 4 uur of's avonds na telefonische afspraak. U kunt ook schriftelijk solliciteren. Wij nemen dan zo snel mogelijk kontakt met u op. Ons adres is: Cincinnati Milacron N.V., Schiedamsedijk 20, Vlaardingen (vlakbij station VJaardingsn-Oost), telefoon 010-347944, toestel 338,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2