Danscentrum is goed voorbereid op première Hoogovens niet afwijzend bij minder grond 'voor een modieus pruikje^ natuurlijk naart John Postmus .1 INEKE SLUITER: 'DE KLAP MOET HARD AANKOMEN' Kleuter (3) METROSTATION BEURS CENTRUM VAN HANDEL VERDOVENDE MIDDELEN overlijdt na mishandeling HAL koopt 'Brasil' en 'Argentina' GERON GOED OP DREEF Nieuwe directeur HAL SCHIEDAM Slllllw Boerenleenbank in nieuw gebouw GEEN KRANT ONTVANGEN? Nel Barendregt: „Confessionelen spreken met dubbele tong" vrijdagavondprtnkenavond Opnieuw apparatuur van fotograaf gestolen Van Loenen voor autolokken donderdag 22 april 3371 - pagina door FRANS HAPPEL QNZE eerste officiële voorstelling moet goed sijn, die klap moet hard aankomen. Men moet na afloop kunnen eeggen: Hoe hebben ze dat in godsnaam gepresteerd.Ruim een jaar geleden liet Ineke Sluiter, artistiek en zakelijk leidster van het nog prille Rotterdams Danscentrum, deze uitspraak noteren. Hadden we niet moeten zeggen. Al thans, dat vindt Ineke Sluiter. In één beweging zit ze op de rand van haar stoel, roept „nou, vergeet het maar" en gaat met overgave in de aanval. „Rommelig? Daar pas Lk wel voor op, We moeten ons maandag bewijzen, ollon Een motie van véél vertrouwen die we aan de vooravond van de eerste presentatie van het Danscentrum, maandag 26 april in de Rotterdamse Schouwburg, weer boven water halen. Is die uitspraak nog steeds van kracht? Ineke Sluiter: „Jazeker, ik herhaal hem. We hebben keihard ge werkt. De dansers zijn optimaal voor bereid. Echt, we zijn bijzonder opti mistisch." Succes kan je nu eenmaal niet be stellen, als de voorstelling bij pers en publiek toch niet lekker valt, is de te leurstelling dan dubbel groot? Ineke Sluiter lacht fijntjes, zegt niets. Even later reageert ze toch, een beetje opgewonden. „Ja, luister goed, ik zit hier natuurlijk niet te beweren dat we ons hup, een, twee, drie, op het niveau van onze grote zusters, het Ne derlands Danstheater ol het Nationale Ballet kunnen, dansen. Daarvoor be staat het Danscentrum nog te kort we zijn pas zo'n twee jaar bezig i5 arvoor is de groep ook te klein, we nebben een bescheiden assortiment ta lent, we kunnen ons financieel nog niet zoveel veroorloven. Met ƒ255.000 subsidie per jaar is het vanzelfspre kend niet mogelijk om maar gelijk een handvol topdansers te contracteren." Het programma van het Danscen trum voor a.s. maandagavond telt vier balletten. Achtereenvolgens: Suite uit „Die "Wassermusik" (Ineke Sluiter/F. G. Handel), „Collage" (Lucas Ho~ ving/Reinier Barten), „lm Wind der Zeit" (Pina Bausch/Mirko Dorner) en „Gang in het ongekende" (Ineke Slui ter/Peter Schat). Hoe is Ineke Sluiter tot deze pro grammakeuze gekomen, is er een „rode draad" en zo ja, welke? Ze zegt: „Ik ben er van uitgegaan dat we het publiek de eerste keer een vrij grote diversiteit moeten bieden. Dus niet alleen óf op moderne en/of experimentele choreografieën óf op het soepele kijkwerk gokken. Ik wil pro beren het Danscentrum in een aantal schakeringen op het toneel te 2etten." Rommelig Het zou kunnen dat een dergelijke programmering een rommelig effect teweeg brengt, van alles wat, maar vai> alles niet genoeg... alles is grondig totgekiend7\Die Was sermusik' BIEDEN we het publiek aan, dat is gewoon een weinig gecom pliceerd kljkballet ,Gang in het onge kende' DOEN we het publiek aan, nou ja, haha, je begrijpt wel hoe ik het bedoel. De muziek van Schat (de dan sen uitLabyrinth' - Fü.) Is voor vele mensen nog erg moeilijk en mijn cho reografie Is modem en heel strak. Je kunt natuurlijk niet verlangen dat de toeschouwer je volgt langs on begaanbare wegen, maar ik hoop toch dat veel mensen de totale situatie zul len herkennen." „Wat ik op de muziek van Schat doe, is ballet waar ik reëel mee bezig beri. Ja, en het is voor mij persoonlijk ook een poging om aan de markt te blijven. Dat moet je tenslotte niet ver geten, „Die Wassermusik" is „kijkend", „Gang in het onbekende" verhalend. Tussen deze twee balletten vormen „Collage" verhalend en „lm Wind der Zeit" weer kijkend een juiste overgang, dacht ik." Opbouw En: „Bü de opbouw van het pro gramma ben ik er-ook van uitgegaan dat het geheel niet te overladen moest worden. Andere groepen hebben er nog wel eens een handje van om lan ge, voor het publiek er vermoeiende, voorstellingen te geven.." Wat is het artistieke gezicht van het Danscentrum? InekeJSluiter: „Je zou de groep ge specialiseerd op modern bailet kunnen noemen. Dat is het Danstheater ook, maar dan wel op basis van de klassie ke dans en dat is bij ons niet het ge val." Is ze gelukkig met Rotterdam als stand- en werkplaats voor het Danscentrum? „Er is in deze stad een klimaat dat nog aanzienlijk verbeterd kan worden. We kunnen daar een beetje aan mee- V;; Ineke Sluiter; Na afloop moeten ze zeggen: hoe hebben ze dat in Godsnaam gepresteerd". helpen. Dat geeft wel een fijn gevoel, vind ik." De eerste voorstelling in de Rotter damse Schouwburg is voor Ineke Sluiter en haar twaalf dansers niet alléén belangrijk als proeve van be kwaamheid. Het Danscentrum wil ook de gemeente Rotterdam, als subsidie gever, tonen dat het niet voorbestemd wil zijn om enkel en alleen als educa tieve groep te werken, Ineke Sluiter: „Twee jaar lang hebben we nu op talloze scholen in Rotterdam demonstraties gegeven, in het Piccolotheater brengen we al ge ruime tijd instructieve voorstellingen. men kan ons geregeld in de hal van De Doelen aan het werk zien tijdens openbare repetities. Met al deze acti viteiten gaan we ook volgend seizoen door. Maar daarnaast is het nodig dat we „echte" voorstellingen geven. De dansers hebben dan iets om naar toe te leven, het Danscentrum heeft die voorstellingen nodig om volwassen te worden." En: „Laat ik het zo zeggen: Binnen het kader van onze huidige mogelijk heden heus, die zijn groter dan menigeen denkt zijn we in staat om goed ballet te brengen." Tot maandag, Ineke Sluiter. Dit is het nieuwe hoofdkantoor van de Boerenleenbank aan de Zwaluwlaan 111. Burgemeester H. Roelfsema heeft het gisteren officieel geopend door de eerste bankhandeling te verrichten. Met genoegen nam hij een cheque in ontvangst die hij zal schen ken aan een door hem uit te zoeken sociale instelling, Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den-tot onze plaatselijke agen ten. ROTTERDAM, Hoy- man Schuurman's Internationa le Advies Groep begint dit najaar met speciale groepsreizen voor zakenlieden. Van de speciale wensen van de clien tèle wordt daar een programma geor ganiseerd toet de State of Virginia's Division of Industrial Development, het State of Illinois' Department of Business and Economic Development en het State of New York's Depart ment of Commerce. De reizen tegen gereduceerd tarief met KLM of Loft- leidir, zestiendaags of achtdaags, zijn vooral bedoeld voor Europese impor teurs, maar ook voor exporteurs. Hoy- man Schuurman's richten zich met deze speciale reizen op zakenlieden in Nederland, België en West-Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, - .De confessionelen spreken mét dubbele tong". Dit liet PvdA-tweede kamerlid Nel Barendregt de 25 toehoorders, voorna melijk geestverwanten, in de Harmo nie weten. Ze was met Jan Pronk en Piet de Ru ij ter, die evenals mejuf frouw Barendregt PvdA-kandidaten voor de Tweede Kamer zijn naar Vlaardtogen- gekomen, waar kiezers tegen hen mochten aanpraten. Mejuffrouw Barendregt verduide lijkte haar bovengenoemde aantijging aan de hand van voorbeelden, zoals kwesties als abortus en eehtschei- dingswet. De heer Pronk ging voor het vrij apathatisch publiek in op de buiten landse politiek. Hij vond dat deze een onderdeel moest worden van de bin nenlandse politiek. In het verdere deel van zijn betow legde hij verantwoording af, zoals hl;' dit noemde, waarom hij zich wel voel de in de Partij van de Arbeid. Het kwam erop neer dat deze partij vol deed aan de interpretatie die de heer Pronk aan het woord socialisme gaf. Piet de Ru ij ter richtte zijn verwij ten vooral tegen het kabinet-de Jong. Het kwam er voornamelijk op neer dat de huidige regering geen visie had en maar wat bijstuurde in het vrije spel der maatschappelijke krachten. {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, „Het Metrostation Beursplein is min of meer het centrum van do handel in verdovende middelen," aldus de offi cier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr A. Niessen In de zaak tegen de 22-jarige metaalbewerker Herman van D. uit Rotterdam. Hem worden een tweetal feiten tenlaste ge legd: heling van palfittm tabletten en verzet tegen de politie. Voor het eerste feit eiste de officier een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk, met af trek van het voorarrest. Voor het tweede vroeg hij een celstraf van veertien dagen. Ondanks getuigen die het tegendeel beweerden, ontkende verdachte een politieagent geslagen en geschopt te hebben. Mr Niessen achtte dit ook niet bewezen, wel dat de metaalbe werker zich had losgerukt, nadat de politie hem gegrepen had. Een en ander zou hebben plaatsge vonden toen een paar agenten hem wilden opbrengen, omdat hij zich te lang in het Metrostation had opgehou den. Dit is bij verordening verboden. De palfiumtabletten, die in zin bezit waren, bleken afkomstig van een dief stal bij een apotheek. Van de op brengst van de verkoop, in totaal 1000 gulden, zou verdachte 350 gulden krijgen. Al eerder had de politie van D. op het bezit van hasjiesj betrapt. Hij ver klaarde wel L.S.D. en andere verdo vende middelen te gebruiken, maar er niet verslaafd aan te zijn. De verdachte heeft al eerder ver oordelingen in Noorwegen en in Ne derland wagens diefstallen achter de rug. De rechtbank zal op 27 april uit spraak doen. (Van een onjer verslaggevers) SCHIEDAM, Een 18-jarige Schiedammer wordt er van verdacht het 3-jarig zoontje van de vrouw met wie hij samen woonde zo ernstig te hebben mis handeld dat het kind gisteren in het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam aan de verwondingen is overleden. De Jongeman, H. J. v.d. K., tit vaat op het politiebureau van Schiedam. De politie wilde vanmorgen nor niet ■eggen of hU een bekentente heeft af gelegd. „Maar hU zit hier «eer te recht", aldus een woordvoerder van de politie. Het kind, Anthonius Johannes, werd maandagmorgen zwaar gewond in het gemeenteziekenhuis van Schie dam gebracht door zijn moeder, de 21-jarige gescheiden L. K. ZU vertelde dat de jongen uit zijn bedje was ge vallen en zodanig was terechtgekomen dat hij ernstig gewond was geraakt. Omdat de aard van de verwon dingen bijzonder ernstig was besloot men het kind naar het Dijkzigtzieken huis la Rotterdam te laten overbrengen. De politie werd gewaar schuwd omdat het verhaal van de vrouw bepaald ongeloofwaardig was overgekomen. In het Dijkzigtziekenhuis vochten artsen tevergeefs voor het leven van het kind. Gistermorgen overleed An thonius Johannes aan de gevolgen van zwaar inwendig letsel. Dr. Zeldenrust van het Gerechtelijk Laboratorium in Den Haag verrichtte sectie en kwam tot de slotsom dat dit letsel afkomstig moest zijn van zware mishandeling. K. en V. d. K. woonden samen. Over de verhouding en de achtergronden wilde de Schiedamse politie van morgen, hangende het verdere onder zoek, nog niets kwijt. ROTTERDAM (ANP). De Hol- land-Amerika Lijn Rotterdam gaat van de Amerikaanse rederij „Moore- McCorm3c Lines" Inc. de passagiers schepen „Braail" en .Argentina" ko pen, zo is woensdagmorgen in Rotter dam bekend geworden. Met de trans actie is een bedrag van ongeveer twintig miljoen dollar gemoeid. De twee schepen meten elk 22.700 brt en kwamen in 1959 in de vaart. Twee jaar geleden werden de passa giersschepen in de Verenigde Staten opgelegd. Het koopcontract voor beide sche pen is inmiddels getekend, zo deelde de directie van de Holland Amerika Lijn mee- De transactie zal echter pas van kracht worden wanneer de Ame rikaanse regering hieraan haar goed keuring heeft gehecht. De Holland Amerika Lijn zal de schepen inzetten in de cruisevaart. (ADVERTENTIE) Ia de zes filialen van John Postmus beet U van harte welkom.Bekwame-' Pappers en kapsters met smaak, zullen graag deskundig adviseren. fELA TTI-JEUNSSSE 'en echt haren m ode-1 pruilde, dat in vele rnodelim geknipt k tövrdenMür CLIFF Unisex pnipj3 79,- PUSSY- Een van de bestsellers In vele variaties te kappen. ADOLPBO Modieuze lengte in' de nek, met zijtakjes. 69,- PICCADILLY Extra lang in de hals. 79 Op de lijnbaan is onze speciale pruikenboetiek Daar is bovendien iedere vrijdagavond een gezellige pruiken-avond, Breng gerust Uw man fe w0 of verloofde mee. Haute Coiffure 6 filial en in Rotterdam Speciale Ptuikenboutique Korte Lijnbaan 4, tel. 11.90.55 De volledige Pelatti-kollektie uit voorraad leverbaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Op nieuw is apparatuur van een free-lan- ce persfotograaf geroofd uit een ge parkeerd staande auto. Uit de aan de Hooidrift staande auto van Regio Pers werd de afge-: lopen nacht voor .honderden guldens belichtingsapparatüur gestolen. De dieven zagen film- en foto-apparatuur - ter waarde van ongeveer 10.000, over liet hoofd. De gestolen appara tuur is niet verzekerd. Dit is de vierde diefstal in korte tijd uit de auto van een persfotograaf. Jaquelijn maakt haar twee minnaars het leven zoet en zuur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, Met de opvoering van „De Gecroonde Leersse" heeft de amateur-toneelgroep „Geron" gisteravond de vie ring van haar zilveren jubileum ingezet. Moeilijkheden leverde dat voor de goed bezette zaal in gebouw „Irene" niet op: de „socte clucht" ging er in als koek. In een sappig Vlaams dialect dat de spelers zich met succes hebben aange meten, wordt de geschiedenis geschetst van een schoeiilappersfamilie die keizer Karei V icognlto de vastenavondmaaHUd mee laat verorberen. Nadat na allerlei verwikkelingen uitkomt wie de gast wel is, onderscheidt Karei het schoen lappersgilde met zijn keizerlijke gunsten. Ia de feestvreugde lapt de familie haar gezeur over et man met geld voor de dochter aan de laars en schenkt vader Teunis de hanti van Jaquelijn aan de arme knecht Joren. Met de rolverdeling heeft regisseur Kees Coolen, acteur bij de Haagse Comedie, een goede keus gedaan. Koos de Groot staat de rol van de drank- zuchtige Teunis met het kleine hartje op het lijf, geschreven, Mies den Hartog als Maey, zijn kijvende vrouw, laat de familie naar haar pijpen dansen. Jaquelijn, de dochter, een aanminnige rol van Ineke Frederfks maakt haar twee vrijers beurtelings het leven zoet en zuur. De keyser Karei van Mar Hemminga is wat men van een keizer verwacht en Ambroos, de lijfwacht Freek Kegel hangt een kruiperige dienaar uit. Het decor, door de club zelf in elkaar gezet, past volledig bij het stuk, evenals de muziek en de charmante kostuums. Geron maakt ongetwijfeld een. goede kans op weer een prijs van. de Schiedamse Gemeenschap. De klucht valt vanavond en zaterdagavond nog te zien in „Irene". ROTTERDAM, donderdag De directie van Hoogovens heeft b en w laten weten er bij voorbaat niet afwijzend tegen over te staan, wanneer een kleiner deel van de Maasvlak te (dan de aangevraagde 650 hectare) beschikbaar blijft voor een hoogovenstaalbedrijf. Deze mededeling wijst erop, dat de Hoogovens-directie zich zou hebben neergelegd bij de ge dachte te moeten wijken op de Maasvlakte voor een olietermi- nal. Overigens laten b. en w. in tegen stelling tot het standpunt van de PvdA-fr actie in de gemeenteraad, Hoogovens niet „vallen". Havenwet houder dra H. J. Viersen schreef de havencommissie onlangs in antwoord op vragen van de socialist W. J- van der Have oma.: „Hoogovens Is onze man Indien het bedrijf voldoet aan de eisen wedke ©P het gebied van de mi lieu-hygiene zullen worden gesteld". Daarbij doelde hij bP een „morele binding". Een tot nog toe onbekend aspect rond de Maasvlakte is, dat de marine een rol speelt in de bestemming van de grond. Van dar Have informeerde o.a. of alleen overwegingen van infra structuur oorzaak zijn, dat men zo af wijkend staat tegenover een contai- nerterrninal op de Maasvlakte, „of Speelt ook de Marine hier een rol?" Viersen antwoordde: „Containerbe- handeh-ng behoeft toet het zeer diepe water dat op de Maasvlakte beschik baar Is. Een groot deel van dit unieke terrein zou dan worden gebruikt voor een activiteit, welke ook elders mo gelijk Is. Bovendien moeten de land- venbindingen. als onvoldoende worden bestempeld ivoor een containerverkeer als verwacht wordt bij Rljapoort. Rijnpoort is principieel een betere op lossing. De marine speelt bij de afwij zing van een container (terminal op de ■Maasvlakte geen rol". Al is het dan niet bij deze afwijzing, dat de marine een rol speelt, bij de bestemming van de Maasvlakte wordt wel rekening gehouden met de mari ne. Naar verluidt heelt de havencom missie onlangs een 'krediet voor het Rijnpoort-project aangenouden, en zou de terreinverwervin'g voor Rijn- poort ;;op een'laag pitje" zijn gezet. In verband met de bestrijding van de milieuvervuiling wat betreft de in dustrie, stelt Viersen de havencom missie voor dat het van belang kan zijn „een nader onderzoek ln te stellen naar de wijze waarop deze zaak ln de Verenigde Staten van Amerika wordt aangepakt". Het ligt in zijn bedoeling de provin ciale saneringscomititssie voor het Rijnmondgebied hierop te attenderen. Op de vraag van Van der Have in hoeverre Groningen een reële moge lijkheid is voor een hoogovenvestiging zegt Viersen: „Grote schepen zullen volgens de bestaande plannen ook in de toekomst niet in Groningen kunnen worden behandeld. Hel ministerie van Economische zaken heeft geruime tijd geleden getracht het staalbedrijf „Korf" aldaar te accommoderen. Om de vermelde reden is deze vestiging niet tot stand gekomen. Soortgelijke overwegingen gelden ook voor Hoog ovens", aldus Viersen. Wat betreft het technisch aspect van een olietermlnal op de Maasvlak te, stelt de havenwethouder: „De energiebehoefte en de behoefte aan potro-chemlsche produkten zullen zo wel in Nederland als in overig West- Europa toenemen. Het is thans nog onbekend hoe deze toekomstige addi tionele behoefte kan worden „ver taald" in termen van raffinaderijen en petro-chetnische bedrijven, verspreid over het totale consumptiegeblod". Wel zal men in het bijzonder in Ne derland rekening moeten houden met de toekomstige betalingsbalanspositie. Mede om die reden zal een toenemend deel van de nationale export moeten worden verzorgd door de twee ge noemde industrietakken. Het is us echter niet bekend erf, en zo ja, welke taak Rotterdam, daarbij te vervullen heeft. Met de mogelijkheid van een uitbreiding van de capaciteit in ons gebied moet echter rekening worden gehouden. Zeker is dat de olietentonal ook buiten de landsgrenzen gevestigde raffinaderijen en daarmee samenhan gende petrcohemisché bedrijven zal verzorgen". ROTTERDAM, Tot nieuwe directeur van de nieuw gefor meerde groep Handel van de Holland Amerika Lfjn Is benoemd de heer F. Beekhuysen. Sinds 1955 was hU direc teur b|j Hoogerwerff en Co NV In Al- blasserdatn. Iloogspanni ngskabel valt op dragline ROTTERDAM, Op éen bouwterrein tussen de Groene Kruis weg en de Vondelingenweg is gisteren tijdens werkzaamheden de top van de giek van een dragline ln aanraking gekomen met een hoogspanningskabel met 150.000 Volt- De draad brak .af. De machinist van de dragline, de 54-jarige A, P. van de Sande uit Made kwam met de schrik vrij. Een.collega, de 29-iarige grondwerker A. M. de Jong uit Made, die vlak bij de dragli ne werkte werd vermoedelijk door de schrik, onwel. Hij stelde zich in ver binding met een huisarts in Rhoon. Spuitbusje In 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2