Pakhoed gaat containers vervoeren via Siberië Kunstklas met 65+'ers geslaagd experiment 1, CAREL JANSEN WAS SNEL UITGETELD Van S. bekent doden agenten DlCS 0 i Stuurgroep Ommoord organiseert manifestatie 97 Boetes voor koppel bazen Jongen (11) in Maasland verongelukt SCHIEDAM CEES VAN DER GEER ■8*6- Dief „bedankt" voor f 1.000,- Huizenaar-team versloeg Italianen Israël: dijspier niet gescheurd GARY WRIGHT VANAVOND IN EXIT Vijftig bouw projecten in Z.-Holland liggen stil mmmi Tweede zwemploeg nog stukken beter dan Belgische top dinsdag 11 mei 1971 - pagina 5 Voor de twaalf kunstklassen, van het Schiedams Stedelijk Museum zit het seizoen er weer op. Met een vrolijke tentoonstelling, die twee zaJen en een trap volledig vult, nemen ze afscheid om in sep tember met nieuwe aspiraties aan de slag te gaan. Het zullen er dan weer twaalf zijn, omdat het budget van de educatieve dienst niet toelaat, dat er meer klassen komen. Belang stelling is er genoeg, ruimte heeft het museum ook voldoende, maar geld voor meer lessen (en dus leraren) ontbreekt. Jammer, want de tentoonstelling bewijst, dat dit deel van de museumaktiviteiten beslist een succes is. werken aan een poppenspel rond Kerstmis. Hanneke Suring: „Het leukst lijkt me een echt marionetten theater, waarbij ze alles zelf maken. Ook het verhaal, dan kunnen ze er tenminste op improviseren". Geen in gepakte en versierde aula dus dit jaar. Jan de Grauw, educatief ambtenaar van het museum, zegt er.van: „Nee, dat heeft zo'n moeilijkheden gegeven. Er werd gemopperd, want er zat hier en daar wat verf op de grond, en op de pilaren en wie moest dat nou schoonmaken? Samen met een assis tente hebben we toen de broekspijpen maar opgestroopt en eens flink de aula aangeschrobd. Nieuw in het afgelopen waren dc kunstklasscn voor 65-plussers. Het is de Rotterdamse kunstenaar Joop van Zeel geweest, die het afgelopen jaar dit experiment leidden. Hoe waren zijn ervaringen? „Geweldig. Ik heb met die mensen dingen gemaakt, dio niet onder doen voor het werk van een kind. 't Is ge daan met de vitaliteit en de spontani teit van een kind van zeven. Soms moet ik zc wel helpen om de zaak een beetje open te breken. Als ze met een ansichtkaart komen om die na te schilderen, dan laat ik ze dat doen. Maar ik probeer wel zo zover te krijgen, dat 7e uit zichzelf aan de slag gaan, zelf vertellen en verzinnen an niet namaken." Niet alleen het werken met de 65- plusSers was nieuw, ook het gebruik maken van de etstechniek was nog niet eerder gedaan. Ook hier waren de resultaten verrassend. Van Heek „Etsen is een erg moeilij ke techniek. De juiste zuur verdeling, het moeilijk zichtbare werken in het waslaagje, afijn, het is moeilijk. Maar als ik dan zie wat het resultaat is, dan sta ik met mijn oren te klapperen. Nou ja, kijk zelf maar, dan zie je het wed." Er zitten inderdaad bijzonder leuke etsjes bij. Nog niet te vergelijken met werk van professionele etsers gra fische foefjes als aquatint, verschillen in toon en dergelijke ontbreken nog maar na één jaar werken kun je ook nlot alles verwachten. Voor Van Heel bestaat trouwens het verschil tussen amateur en beroeps kunstenaar niet. „Het enige verschil is, dat een kun stenaar er voor betaald wordt. Als sommige van deze mensen een acade mie-opleiding hadden kunnen volgen was er geen verschil geweest." Ook tussen kinderen (aan wie hij ook lesgeeft) en ouden van dagen ziet hij geen verschil: „Ik werk met alls twee de groepen even graag. Dit zeg ik niet om diplomatiek te wezen. Maar er is echt geen verschil. Ook geen verschil in werk. Sommige ou deren hebben wel die angst om te laten zien, wat cr van binnen zit, maar als die angst eenmaal over wonnen is, sproeit het eruit." Dezelfde ervaringen hebben de an dere leden van het team, Trees en Hanneke Suring en Harry Boom, alle drie ook beeldend kunstenaar. Voor Harry Boom en Hanneke Su ring was het dit jaar do eerste keer in Schiedam. Harry Boom had al wel enige ervaring in het Bredase kunst centrum „De Beeldenaar" opgedaan, maar had aanvankelijk toch enige moeite met de aanpak. Hoe gaat hij te werk? „Het belangrijkste vind ik te pro beren ze een beetje los te maken van het wereldje, dat ze thuis opgedron gen krijgen. Het wereldje van dat mag wel en dat mag niet, En ik praat veel met ze. 2e horen bijvoorbeeld wel over een Damslaper, zonder nou eigenlijk te weten, wat het precies is. En vergeet natuurlijk niet, dat ze in 20 n kunstklas leren om samen te werken en elkaar te verdragen". Boom's klas is ook de enige, die op de tentoonstelling groepsprojecten ex poseert: de allerkleinsten, kinderen van zes jaar, maakten samen een prachtig versierde boom! De groteren een wandkleed. Bij de meer individuele expressies kom je nogal eens de actualiteit tegen. Luchtvervuiling, rassendiscriminatie en. verkiezingen zijn naast „koele kunst en purezondagsschilderijijes, de thema's, waarop gewerkt wordt. Daarnaast is er veel persoonlijks, dik wijls van een nadrukkelijke symbo liek en rijk voer voor psychologen. Hoewel het kunsfcklaswerfc nu enke le maanden stilstaat, waren er op de laatste bijeenkomst al weer plannen voor het nieuwe seizoen. Kinderen en ouderen zullen dan gezamenlijk gaan (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De inwoners van Ommoord krijgen tijdens een grote manifestatie op 14 en 15 mei a.s. de gelegenheid om deel te nemen aan de discus sie over het welzijnsbeleid in hun wijk. Gisteren kregen zij daar voor een uitnodiging. De manifestatie wordt gehouden op de Hcsseplaals cn Is 'n initiatief ran de stuurgroep Welzijnsbeleid Ommoord. Deze stuurgroep Is anderhalf jaar ge leden samengesteld en kreeg de taak om samen mei de Ommoordcrs een bestemming te vinden voor de zes mil joen gulden, die de wijk ter beschik king kreeg uit de subsidiepot voor ex perimentcel welzijnswerk. Een jaar lang probeerde de stuur groep het inspraakexperiment op gang te krijgen via vergaderingen, hoor zittingen o.d. De belangstelling van dc Ommooïders was in al die gevallen steeds onbevredigend. Daarom heeft dc stom-groep de zaak nu grootser aangepakt en een reclamebureau in geschakeld. Het bureau ontwikkelde een indrin gende campagne om de aanstaande manifestatie aan te kondigen. Overal in de vvijk kwamen affiches te han gen met de tekst „Pas op. Er worclt over U gesproken!" Wat precies het onderwerp van gesprek was werd via de affiches niet duidelijk gemaakt. Nu is deze sluier van vaagheid w eg- getrokken met het verzenden van de uitnodigingen voor de manifestatie. Bij de uitnodigingen zit tevens een uitgebreid informatiepakket over de huidige leefsituatie in Ommoord. Dc Informatiemap werd samengesteld aan de hand van onder andere enquêtes en straatinterviews. Uit deze onderzoeken Is gebleken, dat de grootste groep van de 2: 15.000 Ommoorders in leeftijd varieert van 25 tot 35 jaar. Dc belangrijkste be weegreden van hen om in Ommoord te komen wonen is de beiere woning, die ze er vonden. Voor de Ommoorder blijkt er geen wijk, maar slechts een woning te bestaan. Veel betrokkenheid bij wat er in de wijk gebeurt. Verder kwam bij het onderzoek vast te staan dal de negatieve eigenschappen van de wyk veel sterker gevoeld wordt door buitenstaanders dan door dc Ommoor ders zelf. (ADVERTENTIE) Als U van plan bent binnen kort nieuwe overgordijnen te nemen,doe het dan nÖ„... want deze grote fabriekspartij gor dijnstof verkopen v/ij nu extra voordelig. Een grote partij bedrukte over- gordijmtof in tiental ien dessins en kleuren verkopen wij nu in diverse kwaliteiten waaronder satin druk, crêpe en platweef- sel, door elkaar per meter voor nog géén twaa gulden. drukstof satin, crepe en platweefsel 120 cm breed Morgenvroeg óm 9 uur begint Op de 1e etage de verkoop van deze fabriekspartij overgordijn- stof in vele kleuren en dessins en in diverse kwaliteiten, breed te 120 cm, per meter Ook maandagmorgen opert Géén taf. of schrift bést (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Pakboed nv is als partner toege treden tot Jeiiro Container Line, tic Japan/Europa containerser vice, onlangs opgericht door MAT Transport AG Bazel en Container Transport Interna tional (Japan) Ltd, Yokohama, in samenwerking met het Russische expeditiebedrijf V/O Sojukvncsbtrans, Moskou, Doel van Jeuro Container Line is het reeds bestaande huis/huis containervervoer tussen Europa en Japan via de Transsiberische spoorweg verder te ontwikkelen De oprichting van Jeuro Container Line, ruim twee maanden geleden, was een initiatief van de Zwitserse on- deneming MAT Trans, dat al enige ja ren heeft geëxperimenteerd met contai nervervoer via Siberië. Pakhoed, dat goede betrekkingen möt de Sowjet- Unie_ heeft, is mede op verzoek van de Russische relaties tot deze Container Line toegetreden. De marketing van de onderneming zal in nauwe samen werking tussen MAT Transport en Pakhoed geschieden. Daartoe is Pak hoed aangesteld als agent van Jeuro Container Line in Nederland. De route naar Japan via de Sovjet unie werd 4 jaar geleden, door MAT- Transport AG herontdekt, nadat reeds in de jaren dertig vervoer tussen Europa en Japan via dc Transsiberi sche spoorweg had plaatsgevonden. Ondanks de grote moeilijkheden in het begin nam het vervoer de laatste jaren gestadig toe. De aanvankelijke reisduur van ca. CO dagen kon terug gebracht worden tot 35 dagen. In de aanvongsperiode hebben zich herhaaldelijk vertragingen voorge daan zowel in Nachodka, de Siberi sche haven aan de Pacific als tijdens het vervoer naar Japan en omgekeerd. De Sovjet-autoriteiten hebben deze problemen opgelost door de indienst- stelling van een speciaal container schip voor het traject Nachodka— Yokohoma/Osakn en door het beschik baar stellen van een ligplaats in de Siberische haven, exclusief voor hel Transsiberisch vervoer, In de loop van het volgend jaar wordt in Nachodka een brugkraan ge monteerd, terwijl in Wrangl, bij Na chodka, een nieuwe containerterminal in aanbouw is. Ook de rcisduur op het Sovjetspoortraject van 16 tot 18 dagen nu zal In de loop van de ko mende jaren tot 10 12 dagen terug gebracht worden. De totale reisduur Europa-Japan wordt dan ca. 25 dagen. De transportkosten via de Transsi berische spoorweg zijn volgens Pak hoed ca, 30 procent lager als bij ver lading overzee (via Kaap de Goede Hoop of via het Panamakanaal). Pakhoed verwacht dat de betekenis van de Siberische landbrug voor het handelsverkeer tussen Europa en Ja pan snel in de betekenis zal toenemen. (Van ccn onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag - „Be dankt" tikte een dief vannacht met een schrijfmachine op een vel papier i« de spreekkamer van de Platoschool aan de Catullus- vpeg in Rotterdam. Het bedankje gold een bedrag van ongeveer 1OÜ0,— dat wordt vermist. De Inhoud uit kasten en Iaden werd over de grond gegooid. ROTTERDAM, dinsdag (ANP) De economische politierechter In Rot terdam heeft maandag twee koppelba zen veroordeeld omdat zij arbeids krachten hadden uitgeleend zonder In het bezit te zlio van de benodigde vergunning. Een. van de koppelbazen, de 2G-jari- go ondernemer J. C. uit de Maasstad, werd door de officier van justitie, mr D. A. M. Bos, ook schuldig geacht aan valsheid in geschrifte. Om moeilijkhe den te voorkomen had de ondernemer een bedrijf in Krimpen aan de IJssel, aan welk bedrijf hij mensen uitleende, een arbeidscontract laten opstellen in plaats van. dit zelf te doen. Hierdoor was, volgens mr Bos, op papier een soort onderaanneming gecreëerd. „Men zij gewaarschuwd met dit soort grappen", aldus de officier, die beloofde streng togen dergelijke over treders te zuilen optreden. De economische politierechter, mr J. Elders, legde V, die niet op de zitting aanwezig was, een geldboete op van 10.000 gulden en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De onderne mer, die in februari en maart van dit jaar ongeveer 27 mensen had uitge leend, zou aan zijn malversaties een brutobedrag van 8.674,- per week hebben overgehouden. De tweede koppelbaas, de 51-jarige directeur van een las- en constructie bedrijf C. van D. uit Botterdam, werd door mr Elders veroordeeld tot een geldboete van 5.000 gulden en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. "Van D. stond terecht, omdat hij be gin februari ongeveer 20 arbeids krachten te werk had gesteld. Ver dachte zou hieraan een nettobedrag van ongeveer 2.000,- per week heb ben verdiend. Door beide koppelbazen was wel belasting afgedragen. door KANS REISMANN ROTTERDAM, dinsdag. De Rotterdamse Carel Jansen en de Amsterdammer Iwan Roesli waren gisteravond in een vrijwel vol Odeon (circa 900 toeschouwers) de grote verliezers van een interna tionale krachtmeting tussen een versterkte Huisenaar-formatie en het Italiaanse Union Sportiva Liberies, door de Nederlanders met 106 in hun voordeel beslist. (Van onze sportredactie) BOTTERDAM, dinsdag De blessure, die Kinus Israel afge lopen zondag tegen PSV opliep, blijkt mcc te vallen. Gisteren kwam vast le staan dat de Feijenoorder zijn dijspier niet, zoals even werd gevreesd, beeft gescheurd, maar verrekt. Israel hoopt dat hij aan het eind van de week de training weer kan hervatten- Het is echter nog een groot vraagteken of hij er zondag in de lastige uitwedstrijd tegen NAC de laatste krachtproef voor de beslissende slag met Ajax op 27 mei bij zal kunnen zijn. MAASLAND, dinsdag De U-ja rige jongen R. Jacobs uit Maassluis is maandagmiddag bij een autobotsing op het kruispunt rijksweg 20/rijksweg 21 in Maasland om het leven, geko men. Een personenauto die geen voor rang verleende botste op een andere auto. De jongen werd uit de geen voorrang verlenende wagen geslingerd en is te plaatse overleden. De beide bestuurders raakten ernstig gewond. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, dinsdag. In socië teit Exit in de EendrariUsstraat treedt vanavond Gary Wright op. Wright is ex-vocalist van de Engelse groep Spooky Tooth en wordt vanavond in Exit begeleid door drie leden van. de folkgroup Fotheringay. (Van een onzer verslaggevers) EDE, dinsdag. De 22-jarige mili tair R. van S., die enige dagen geleden na een Intensieve speurtocht van de Belgische en de Nederlandse pojltle In de Arthur van Kolkazerhe te Ede werd gearresteerd, heeft bekend dat hjj in de nacht van 2 op 3 mei hij Knokke met een Uzi heeft geschoten op Belgische politiemensen. DaarbjJ kwamen zoals bekend twee agenten om het leven, twee anderen werden gewond. Vlak voordat Van S. werd overge plaatst van De Wittenberg naar de Van Kolkazerne in Ede slaagde hij er In januari van dit jaar in uit de rmini- tiebunker van De Wiileribeng een töst met achttien scherp gestelde verdedi- gingshandgranaten met vergrote söherfwenkLnig te bemachtigen, en een kist met 1500 negen-mi Üitneterpatro- nen. Hij verborg rijn wapens in het bos in Ede. Vorige week kwam hjj na de grens over te zijn. gekomen naar Ede toe, waar hij in het bos een paar bandgra naten en een. paar honderd patronen ophaalde. Van S. heeft zijn bekentenis gedaan in een persoonlijk gesprek met luite nant-kolonel A. J. Weekenstroo, hoofd van het bureau bijzondere criminele onderzoekon van de staf van de Ko ninklijke Marechaussee. Op de door hem aangeduide plaats 1$ nu alle ontbrekende munitie aange troffen. Bü hst officiële verhoor, dat giste ren is begonnen, zal getracht worden een antwoord te vinden, op de vraag hoe Van S. er in slaagde de handgra. naten en de patronen, uit de munitie- binher ia De Wittenberg te ont vreemden. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Op vijf tig bouwprojecten in Zuid-Holland ls> het werk voor onbepaalde tijd stilge legd, zo hebben de drie bouwvakhon den vanochtend in een communiqué bekendgemaakt. Daartoe behoren In Rotterdam: het winkelcentrum aan het Zuidplein, een project van Voormolen waarbij 250 arbeiders betrokken zijn, twee nieuwbouwprojecten van Ballast Ncdam cn de Amsterdamse Aanne- mingsmaatschappy bij Sbell-Pernls, waar enkele honderden arbeiders het werk hebben neergelegd en twee pro jecten van Van Omme en de Groot (kantoorpand aan het Vasteland cn een bejaardenflat in Ommoord), waarbij 90 arbeiders betrokken z|jtt. Op alle bouwwerken in Zuid Hol land zijn pamfletten verspreid over de „verlengde schaItijd-actie" van mor- gemiddag. Volgens de drie bonden worden op veto bouwprojecten ook discussies ge voerd over betere voorzieningen voor de werknemers (schaftketen) en wor den er veel modelaoües egevoerö. ofwel de verbazingwekkende Mercedes Hier is een ervaring die u alle dagen bij ons kunt opdoen. U stapt in een Mercedes Diesei. En vraagt u ver baasd af öf u wel in een diesel zit. Zö zacht snort de motor. Zb.soepel reageert hij op het gaspedaal. En het interieur blijkt volledig identiek aan de overeenkomstige hènzine-typen vail Mercedes. Verrast constateert "u dat een Mercedes Diesel een gewone j Mercedes is. Maar dan met eenWr ongekend stille en actieve dieselmotor; goed 'voor 130, km/u. Verbazingwekkend, niet? Even verbazingwekkend als uw eerste tank- stop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tarik vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... .van Mercedes! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOBEDRIJF „VICTORIA" N.V., Rotterdam, Westblaak 20-22, tel. 010- 123666;Zwaerd©croonstraat15, tel. 010-259550; Rotterdam-Waalhaven, Albert'PIssmanweg 29-33, tel. 010-2948 66; Schiedam, Strickledeweg 99, tel. 010-155255; Vlaardingen, Van Beethovensinge! 140, tel. 010-346305 Middengewicht Care] Jansen werd deze avond letterlijk en figuurlijk hee! snel uitgeteld- In de eerste de beste ronde raakte hij tegen Giovanni Ma- landra in een van de hoeken in grote moeilijkheden en een rechtse hoek trof de Rotterdammers zo zuiver op de kaak, dat hij volkomen groggy tegen, het canvas kwakte. Pas toen ar biter Beo Bril bij de negende tel was krabbelde Jansen versuft overeind, maar toen was het te laat Malandra werd voor zijn krachtsexplosie later op de arvond met de stljlprijs betoond. Ook de nationale kampioen in het vedergewidht Ivati Roesli verloor, maar zijn nederlaag - op punten wal volkomen ten onrechte. De Am sterdammer ving zijn furieus gestarte tegenstander Gianiranco Cianconi be kwaam op en met bekeken stoten bouwde hij aan een zekere punten- voorsprong. Toen Roesli vlak voor dc laatste gongslag goed met een rechtse hoek doorkwam leek de zege vast te staan, maar tot verbijstering van de aanwezigen bleek de jury er anders over te denJken. De twee Nederlandse juryleden hielden, elkaar ta. evenwicht (58-59 en 59-58), waarna de stem van de Italiaan Uzi (nota bene met 58-60 Ln het voordeel van zijn landgenoot) de doorslag gaf. Tijdens Huizenaars laatste avond van het seizoen is er heet wat te ge nieten geweest, In het bijzonder in de partij tussen Huizenaars troetelkind Stan vA. Driessche, nationaal kam pioen in het zwaarweltergewiohten de gevaarlijke Italiaan Grazioni. Sta v.d. Driessche won het gevecht op punten, maar voor de zege vaststond had de technisch knap boksende Rot terdammer (heel wat benauwde momenten moeten doorstaan. Grazioni namelijk bleek een man netjesputter van formaat, die voort durend. loerde ofa beslissend te kunnen raken. V.d, Driessdhe hield zijn tegenstander go^d op afstand, hij kwam zelfs meermalen gevaarlijk door, maar toch bleef een ko. tot de laatste gongslag in de lucht hangen. Dp de valreep zag de vermoeide Ne derlandse titelhouder zich zelfs ge noodzaakt zijn tegenstander door af klemmen op afstand te houden. De voorsprong op punten gaf toen de doorelag. Onmiddellijk aadat Carel Jansen ko. was gegaan leek het er even op dat halfizwaangewioht Willy Schu mann op een zélfde wijze revanche zou nemen ju zijn gevecht tegen Alexandre Toto. In de cpeningsronde haalde Schumann de Italiaan, met twee linksen en een rechtse neer, maar een. k.o. werd het niet, mede doordat Toto door de touwen in zijn val werd geremd. In de derde ronde moest Toto na een slagwisseling an dermaal acht tellen rust nemen, maar verder kwam Schumann tooh niet. Hij" moest met een (zeer duidelijke) puntenzege genoegen nemen. De overige Nederlandse overwin ningen (op punten) kwamen op naam van de Amsterdammers Tony van Eek en Dirk de Vos, die afrekenden met respectievelijk Sergio Petaccia en Enio Eecchini. Het levende Van Eek tevens de stijtprijs op. Lichtgewicht Henk Schumann kwam niet verder dan een onbeslist. De eerste in een spectaculair gevecht tegen Giuseppe Oppedisano en Schu mann in een komisch aandoend duel met de Italiaanse grappenmaker Mar cello Betti, die het zelfs presteerde om tot tweemaal toe zijn tong tegen Schumann uit te steken. De uilslagen van de overige partij en luiden: A, Geven (Helmond) w.o.p. van Eric Walcott (Huizenaar); Harry Bogaerts (Rotterdam) onbeslist tegen A. van Bok hoven (Helmond); Rogiclettl (ItaUE) w.o.p. van Romano (ItaÜè). CAFELLE AAN DEN IJSSEL, (ANP). Een van de nieu we aanwinsten onder de vaderlandse awembadan, De Rliükert in Capelle aan de UssaL, heeft noah de vader landse B-ploeg, noch de Belgische A~ ploeg kunnen inspireren tot klinkende verridhti'dger. De zeer nttae zege (135—70) die onze tweede garnituur op het wel erg zwakke België behaal de, kan mogelijk tot blijdschap stem men, maar we moeten daarbij wél ia acht nemen dat een eventuele C-ploeg met bijna evenveel kansen op succes tegen deze tegenstander had hunnen strijden. Natuurlijk waren er enkele licht punten. Ploegleider Anton Démuth zei bet zo: „We moeten in ogenschouw nemen dat 't voor de meeste- meisjes en jongens de eerste wedstrijd was ia een 50-meterbad. Bovendien was de wind vrij sterk en die veroorzaakte nogal golfjes. Wanneer we dan bijv. een tijd nemen van onze schoolslag- zwemmers, TJittenhout era Rcfc Spij kerman, die beide hun persoonlijk re cord verbeterden, we zien de 1.23,8 van Woudl de Ruiter op de 100 meter rugslag en vergelijk deze tijd bijv. met Mia Plantmga vorig jaar, toen deze 1.14 maakte, we nemen de tijd op de 200 meter vlinderslag van Bert El- zerman met 2.24.3 en dan nog een tijd van 1-5.2 van Cora v.d. Veer o£> de lOO meter vrije slag, dan mogen wij tooh wel een beetje te vreden rijn. Ik ben namelijk niet de mening toegedaan dat er een grote kloof zit tussen, onze top en de B-zwemmers."

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2