orters van PRODUKTIEVER RYC STOOT PAPENDRECHT YAN DE TROON GOEDKOOP VERZUIMT OVERMAAS 5 fiif" Beslissingswedstrijd tegen Fluks na verlies tegen De Musschen Afscheid van Holzhauer en Van Krimpen beetje triest AANVAL MACHTELOOS TEGEN DEFENSIEF MVV Teleurstellend slot van GY V uit ons tuincentrum; Nederlaag voor Feijenoord B Crooswijk droogt Martinit af: 6-1 Van Maurits geschorst SI MCA; Dodge 1 Overmaas-Fluks in Papendrecht I pagina 10 - maandag 17 mei 1971 CVV—Roqdeqburg 0—2 £0—1) Van onze sportredactie spitsAvegi^Zer' inÊeval!en Voor No{ Heïjerman, kon tegen de MW-defensie weinig klaar maken. Hier kopt Zenden de bal voor Sparta's lange aanvals- L.: ROTTERDAM; maandag. „Charley, Charley", scandeerde het publiek toen Sparta na drie kwartier aanvallend voetbal tegen MVV niet een 0—0 stand aan de rust begon. Charley Bosveld nog steeds overhoop liggend met coach Kessler had er misschien voor kunnen zorgen dat Sparta, in de frontlinie met meer intelligentie te werk was gegaan. Want het ontbrak de roodwitten gistermid- dag op Het Kasteel overduidelijk aan een spelverdeler, een man met voldoende strategisch inzicht om de uit veel manschappen ge formeerde Maastrichtse verdedi ging uiteen Te kunnen rafelen. Nu kwam Sparta niet verder dan een vruchteloos pogen om door het midden. r— met. veel.'hoge baïlen to't scoren te komen. En 'dat stemde MW zeer blij, want daarop was de hele taktiek gebaseerd. Vijl man achter met de goe'd spelende Herben als ..Ausputzer" én de mét rugnummer 13 getooide' Zenden si's vaste bewaker van Kristensen drie man op het middenveld, de Fooi Skotarek en Ma res als eenzame spitsen. MW groef zich in voor doelman Körver, paste een consequente maridekking toe, het weigerde 'hardnekkig in dé aanval te gaan. Trainer George Knobel: „Okee, je kunt het -negatief voetbal noemen. Maar het moest wel zo. Ik heb geen aanvallers meer. Brokamp zal waar schijnlijk een moniscus-operatie moéten ondergaan en Mraz heeft nog steeds -last van een infectie in zijn in gewanden die hij maanden géi eden (ADVERTENTIE) Een buitenkansje waarvan U beslist moet prof fteren.,... door annulering van een export-order konden wij beslag leggen op één partij Hollandse gladioten, die wij U nu extra voordelig aanbieden. 35 Gladiolen (elite-kwaliteit)In." gemengde kleuren, maat 12-14 (dus extra grote bollen) koopt U riu voor nog géén één gulderi. elite kwaliteit maat 12-14 Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum, 2e etage, de verkoop van deze gladiolen (élite-kwaliteit), maat 12*14. Per 35 stuks in gemengde i kleuren Ook maandagmorgen open Géén tel, of schrift..best. .ROTTERDAM, maandag, In de competitie van de B-elf tallen leed kampioen Feijenoord op eigen veld een 3—4-mcderlaag tegeii PSV, dat in de tweéde helft zelfs een 14-voor- sprong had. Ter.erts' en .Thouin-s konden de neder- laag voor hot sterkere Feijenoord een wat prettiger, aanzien geven. In de be ginfase van de strijd 'had De Haan Feijenoord een 1—-0-voorsprorng igege- maar bij de 'r;uist reeds waren de >s verhangen, 12. NEC en i speelden in Nlj.me.gen een aan trekkelijke wedstrijd, die civeiwel zonder doelpunten bleef. Helmond Sport was op eigen veld -te 'stérk ivoor SW, 2—0. In de 'eerste 'divisie waar Helmond Sport, SW en. GVAV feeds gedegra- Feijenoord 33 47 Volendam 32 33 Spurts 33 42 ADO 33 33 NEC 33 39 AZ-67 33 32 Go A-hoad 33 33 DWS 32 3C PSV 33 38 Hasriem 33 29 Holl. Sport 33 38 FC Twento 32 26 Tolstar 33 36 GVAV 33 25 Den Bosch 33 34 sw - 32 19 AJax 33 34 Helm. Snört 33 17 In de tweede div'sle is de stand: FC Utrecht 30 47 NO AD 30 29 Fort. SC 30 44 Fort. VI. 39 26 NAC 30 43 Ho mi es DVS 30 2S Roda JC 30 41 RBC 3 21 MV 30 38 Eindhoven 30 19 VVV 30 34 DFC 30 13 Exrelotor 30 .34 Willem XJ 30 18 Llmburgia - 30 33 Baronie 30 10 Sparta—MW 0—3 door FRANS HAPPEL heeft opgelopen, Kan ik anders?" Dat Knöbelb opzet slaagde 'MW was verheugd met het gelijke spel werd mede bereikt doordat Sparta na een half uur Heijerman geblesseerd aan zijn reühterenkel naar de 'kant zag gaan. Vervanger Koudijzer kwam in de spits en Kowalik schoof naar rechts. Kristensen had zijn vleugelpo sitie al lamg verlaten om Zenden te ontlopen, Kowalik ging zwerven, Sparta was vrijwel Vleugellam. En. al leen via de vleugels had.MW geveld kunnen wordén. Deaanvallen van Sparta gingen echter dóéBc*os door het. midden. Beurtelings trokkenEijken- broek en Ter Horst naar voren, het Maastrichtse strafschopgebied was vrijwel steeds gevu'M met erg veel spelers. Een kluwen van aanvallers én verdedigers, waarin doettreffendo combinaties bil voorbaat onmogelijk waren, Sparta kon geen vuist maken. Klijnjan had zijn dag niet. Kristen'sen „wriemelde" te veel en Koudijzer Ach, Koudijzer. De Schiedammer, lan ger dan alle MW-verdedigers, won vrijwel geen enkel kopduel, Mj toonde totaal geen springkracht, hij was voor 'Klingen en Herben een zacht eitje" dat met gemak 'in. bedwang wend ge houden. Voeg daarbij de slordige be wegingen van Van der Veen en Wal-, beek in Sparta's tweede lijn en de nul van Sparta is verklaard, Ja. er waren kansen, De beste was voorMW. Twee minuten voor het eindsignaal van de rustig leidende ar biter Keizer passeerde de voor Mares ingevallen Borrfrère op rechts moeite loos Berïïzon en had plotseling een vrij veld voor zich. omdat de Sparta- verdédlging ver stond opgedrongen. De uitlopende Doesburg maakte het gat weliswaar kleiner, maar Bonfrère had al'Ie tijd om 2uiver aan te leggen. Zijn schot belandde tegen de zijkant van de paai en Sparta bleef een fiasco bespaard. De Rotterdamse kansen een stuk of vijf werden, hoofdzakelijk door de chaotisch keepende Körver aange boden. De Maastrichtse doelman stompte hoge ballen veelal slecht weg, waardoor er vooral voor de rust mogelijkheden voor Sparta waren om te scoren; De -weervolijverige Kowa lik had dat kunnen doen. Pech en het woud. van benen op de doellijn hielden hem van zijn welhaast tradi tionele treffer af. Na rust geloofde Sparta er steeds minder'in. Alleen De Quant door Kessler' ingewisseld voor Van Veen zorgde voor enige opleving met een strakke knal naar de rechterbovenhoek die door Körver stijlvol werd verwerkt. Verder gebeurde er niets dat de 5500 (I) toeschouwers kondoen be sluiten om niet voor het einde van de wedstrijd te vertrekken. Kessler na afloop: „MW speelde zoals we het verwacht hadden. Op dit speltype hebben we de hele week ge traind En: „Maar om van zoln ploeg te winnen heb je een Cruijff no dig of vlijmscherpe vleugelspelers.Als we dit seizoen over een Cruijff hadden kunnen beschikken waren we bij de eerste twee gekomen", Knobel: „Sparta denkt begrijpelijk alleen maar aan de bekerfinale. Dat is voor ons een meevallertje, geweest. Mijn jongens hebben vorige week, na het gelijke spel tegen Excelsior, geen pre mie gekregen. Ze hebben hun geld vanmiddag echt verdiend". ROTTERDAM, maandag CVV heeft het seizoen teleurstellend afge- sloten. In dc thuiswedstrijd tegen Roodenburg zijn dc Charloisers wél vrijwel doorlopend in dc aanval ge weest, maar ze zagen geen kans om een bres in do vijandelijke defensie te slaan. Dc. Leidcnaren slaagden '".daar wel Ju en dat leidde tot een zege van 2—0. Roodenburg paste zijn beproefde strijdwijze toe: spelen vanuit een gesloten defensie. Het Hét dc Rotter dammers komen en die deden dat met graagte. Maar mannen als doel man Kcerewccr en dc verdedigers Beunenbroek en Ooycndijk bleken hun mannetje te staan in de goed georganiseerde defensie. Met name Spencer en Dubbeld kregen weinig of geen ruimte om hun befaamde schoten te lossen. En lukte het de Rotterdammers toch een keer, dan stond daar Keerewcer, die evenals collega Van der Stoep goed op dreef was. Toch moest v. d. Stoep zich twee maal gewonnen geven. De eerste keer al in dc allereerste minuut. Toen nam Van Os de bal na een voorzet van Hannaart ineens op zijn schoen: 01. Nog voor de rust was Van Os dicht bij een tweede treffer, toen hij een strafschop mocht ne men. Bij een illtval kon de doorge broken Dc Klerk alleen nog maar op onreglementaire wijze worden ge stuit. Dc elfmetertrap van Van Os werd echter door doelman v. d. Stoep gekeerd. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. CVV viel aan, maar Rooden burg had met een uitval succes. Het was Do Klerk, die na een voorzet van linksachter Weerlee aan alle on zekerheid een einde maakte (0SS). ROTTERDAM, maandag Croos wijk Is de strijd om het kampioen schap van de Afdeling Rotterdam, de strijd om de Gouden Plak, goed be gonnen. Met rilet minder dan 61 werd van Martinit gewonnen. De Rotterdammers 'hebben hun suc ces vooral te danken ean hun grotere inzet. Bij rust was de stand 2—0. Na dat de score tot 40 was opgevoerd scoorde Ktihneman het enige Schie- damse doelpunt. De doelpunten voor CroosWijk werden door Van Velzen (3 x), Tors (2 x) en Staal gemaakt. In de derde klasse A werd Dirks- Jand kampioen door een gelijkspel te gen Pechvogels. De stand: DirkBtana zo 35 Victoria 19 13 Pechvogels 19 32 SVJx) 20 13 Varkenoord 2D 2a AVO/ZVC 20 12 VND 23 20 Panter B 10 10 Boezemkwort. ia 24 Garlbaldinax 20 5 Radio 10 17 x) is 2 veiüespuntcn (Van onze'sportredactie) SCHIEDAM, maandag. De SW'er "Wim van Maurits is door de slrafcommissie van de KNVB ge sehorst tot 1 september. Van Maurits liep vorige week zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wage- ningen een waarschuwing op we gens herhaaldelijk ruw spel. Dat was reeds de derde keer dat de centrum- verdediger van SW voor een derge lijk feit werd genoteerd. De straf be tekent dat Van Maurits in het volgen de seizoen de bekerwedstrijd van SVW op 15 augustus en de eerste twee com petitieduels op 22 en 29 augustus zal moeten missen." RVC—Papendrecht 3-0 (2—0) Van onze sportredactie RIJSWIJK, maandag. De topwedstrijd van het amateurvoetbal tussen RVC en Papendrecht, die meer dan 8000 toeschouwers naar het Kijswijkse sportpark trok, eindigde met een 3—0 zege voor RVC dat daardoor kampioen werd van de eerste klas district West II. Voor Papendrecht, dat vrijwel het gehele seizoen bovenaan stond, was dit natuurlijk een tegenslag, doch de wetenschap nu bespaard te blijven van met de tegenzintegemoet geziene wedstrijden om het Nederlands kampioenschap nam de teleurstelling grotendeels weg. Hoewel de zege van RVC verdiend was geven de cijfers 30 geen juist beeld van de werkelijke krachtsver- houding. Papendrecht, de kampioen van vorig jaar, was ni-ei minder vaak in de aanval dan de Rijswij- kers en de corn er verhouding, vier voor RVC en zeven voor Papen drecht wijst evenmin op Rijswjjkse overmacht. Een belangrijk verschil was echter, dat Papendrecht de niet zo talrijke kansen onbenutliet, terwijl RVC erin slaagde elke mogelijkheid tot scoren uit te buiten. Daar kwam nog bij dat Papendrecht al direct in een moeilijke positie -raakte. Reeds vijf minuten na de aftrap slaagde de ex-ADO-prof Carol Schuurman er in zijn tegenstander Troost te om spelen en Papendrecht-doelman Ho- meljn geen schijn van kans te ge ven. Na 25 minuten wérd het reeds 2—0 uit een vrije schop van Hup, waar bij Schuurman een verdediglngsfout van Den Otter afstrafte en de bal niet zonder, geluk voor de. tweede keer in het net plaatste, In de tweede helft was het boeiende troffen, waarin beide partijen een enorme in2ct demonstreerden, spoe dig beslist. Uit een door Pronk ge nomen hoekschop kopte Bolman achterwaarts in, waardoor de stand met nog 35 minuten spelen op 3—0 was gebracht. Weliswaar heeft Papendrecht onder leiding van de onvermoeibare Bergsma hardnekkige pogingen on dernomen om tot een b-ster resultaat te komen, doch vooral door de- ta lenten van RVC-doelman Assendelft bleef het 30 en betekende het eindsignaal van de feilloos leidende scheidsrechter van Gastel (Breda) het' sein voor een grootscheepse huldiging van de dolgelukkige RVC'ers. (ADVERTENTIE) n.v. autoservice an Holzhauer (links) en Joop van Krimpen werden voor de strijd tegen ia ^on va.n. Heu?deni de voorzitter van Neptunus/ gehuldigd, s Avonds kregen zij in Statenhof een diner aangeboden. □vermaas—De Musschen 0—1 (0—1) Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag. Het gouden Overmaas moet zich na ccn voortreffelijke competitiestart gann opmaken voor oen degradatiewedstrijd. Een beslissingsduel om uit te maken wie re naar de tweede klasse moet terugkeren is noodzakelijk geworden, aangezien Overmaas met 1—0 van stadgenoot De Musschen verloor en mede-degradatiekandidaat Fluks met 3—0 van het reeds gedegra deerde Zwijndrecht won. D1enraTgsbraf'cW.niet de mi"Ste 0rermaas' Hier wordt Laet Kwist. linksbuiten van Overmaas, Na de strijd tegen De Musischen moet Wim Goedkoop zich de meest ongelukkige man van Overmaas heb ben gevoeld. Deze spitss pel er heeft alle gelegenheid gehad om zijn ploeg (ADVERTENTIE) SPORTfiRIJZÊN SLIER Pannekockstr. 82aTcl, 130662 definitief in veiligheid te brengen, maar tot vijf maal tot miste hij een opgelegde kans. Toch zou het te ver van de nederlaag te gevért. Wfrftt De Musschen heeft zich tegen Overmaas, zoals het heeft voorspeld, volledig ge geven. Overmaas, dat Leó Splèrlngé We gens ziekte miste, maakte In de slaap verwekkende eerste helft duidelijk de indruk op een gelijk spel aan te stu ren. De middenvelders durfden zich nauwelijks naar voren té Wögén en dat leidde er toe, dat de strijd zich voor een groot deel op dat middenveld voltrok. De beide doelverdedigers behoefden voor rust slechts een keer in actie te komen. Zoeter (Be Musschen) nn een zacht roilertje en zijn collega Van Ho- rik om de bal uit het net te halen. Dif gebeurde één minuut vóór de rust, toen goalljesdief Jan Noordman een voorzet van Joop van Driel met het hoofd fraai afrondde (0—1), "Waarom doelman Ton van Horik geen poging deed de voorzet te onderscheppen was niet geheel duidelijk. Na de rust .pakte Overmaas de za ken wat energieker aan. Dat moest, ook wel, wilde het nóg een kans ma ken om noast de slim te werk gaande tegenstander („Wat speelde Overmaas dom", sprak de scheidende Mus- schen-trainer Frans, de Kruis na af loop) te komen. Na een. kwartier kreeg Wim Goedkoop na een listig passjö van Loet Kwist zfjn eerste doelrijpe kans. De foutloos spelende doelman Eddy Zoeter stopte debal echter bekwaam met de voet. Hierna versterkte trainer Piet Boo* kee zijn machteloze voorhoede met dntan stond. Hon van Dee, die de plaats kwam in nemen van de wat nerveuze Rob Was- beek. Overmaas bleef aandringen en een kopbal van Kwist en een schuifcr van Goedkoop verdwenen rakelings naast de paal. Door het opdringen vie len er achter gaten, zodat de uitvallen van De Musschen knap gevaarlijk ble ven. In dc 35e minuut hield de goed leidende scheidsrechter Stam De Mus schen van een tweede treffer af, toen hij ten onrechte voor buitenspel van Jan Noordman floot. De Zaandamse arbiter had namelijk over het hoofd gezien dal Timmermans nog achter Noordman stond. Vijf minuten later haalde de heer Stam opnieuw het ongenoegen van De Musschen op zijn hals, toen hij Overmaas „plotseling" op zeven meter afstand van hot vijandelijke doel een indirecte vrije trap toekende. Kreyer- maat gaf een likje naar Goedkoop, maar die knalde hard naast. Even daarvoor had Zoeter mot een bliksemsnelle reactie een schitterend genomen vrije trap van dezelfde uoedkopp knap onschadelijk gemaakt. Een minuut voor het einde kwam Wim Goedkoop nogmaals vrij voor Zoeter, maar Opnieuw faalde hij. Overmaas weende. Neptunus—UVS 14 {01) Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag. Joép van Krimpen en Jan Holzhauer zullen aan liun laatste wedstrijd voor Neptu nus geen al tc prettige hcrineringtn bewaren. Holzhauer moest reeds na een kwartier met een enkelblessure de kleedkamer opzoeken en Vau Krim pen kon niet voorkomen dat zijn ploeg van UVS een 1—4-nederlang te incas seren kreeg. Aan doelman Van der Merwe heeft het niet gelegen dat Neptunus de competitie op zo'n trieste, wijze moest afsluiten. Hij heeft zijn doel verdedigd als gold het een wedstrijd waarbij Neptunus kampioen kon worden. Het was voorn amellj-k zijn wenk dat het betere UVS de eerste helft slechts rr.at een 1O-voorsprong kon afslui ten. Na de rust moest invaller- schei dsreeliter Rorcljen rra een over treding van Van Krimpen de bal op de stip leggen en dat gaf Holl de gele genheid de stand op 02 te brengen. Even voerde Neptunus op, toen Hoek cr 1—2 van maakte, maar toen Van der Merwc een doorgebroken Leidenaar ten val moest brengen, gïn'g de bal weer op de stip en Ikcm Désar I—-3 scoren. Leget onderstreepte hét Leidse overwicht mot eéti vierde doel punt, li. (Van onze sportredactie) ^ROTTERDAM, maandag:. De be- sliSsmgsWOcistrljd tussen Overmaas en Fluks om uit té maken wie ér naar de tweede klasse degradeert wordt zon dagmiddag op het terrein van rapéü- drecht gespeeld. Het duel begint om half drie.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 3