i cherpere controle op ziekte nodig Provo's maken in Frankrijk school Rode cijfers bij de KNTU: f 21,7 min dit staat voor u in de sterren Rij-ongeschiktheid blijkt vaak te laat 'Folders geven nuttige voorlichting' B. EN W.: Gebreken MORRIS HET ROTTERDAMS PAROOL BEZORGERS(STERS) Convertible van Homburg a 100% Dow Jones zeer scherp omlaag Amsterdam Rubber: iets minder winst HVA verkocht meer suiker in Ethiopië B. en w. willen pier 7 verbreden Fortuna vraagt om garantie bij exploitatietekort pagina 4 - zate-dag 19 juni 1971 ■l/V door PETER NIEHORSTER Wellicht uog tlil jaar zal hij de Tweede Kamer een wetsont werp worden ingediend voor een scherper toezicht op weggebrui kers, die door ouderdom of lichamelijke gebreken ongeschikt zijn voor het verkeer- Hiertoe zal artikel 18 van de wegenverkeerswet moeten worden gewijzigd, waarin de invordering van een rijbe wijs, na gebleken ongeschiktheid is geregeld. Voorgesteld zal wor den de politie ruimere bevoegdheden te geven, ora die scherpere controle mogelijk te maken. ROTTERDAM, B. en W, vinden het juist, dat de af deling bevolking reclamefolders uitreikt aan mensen die op het stadhuis aangifte komen doen van verhuizing, huwelijk of ge boorte. Het D'66-raadslid me vrouw L. Pelling had daar vragen over gesteld, uitgaande van de gedachte, dat het niet tot de taak van de gemeente behoort com merciële reclame te bevorderen. Het gaat om folders van o.a. bloemisten, fotozaken, een taxi bedrijf, babyvoedsel on verzeke ringen, B. on "W. menen, dat do folders „doelgerichte en nuttige voorlichting gaven zonder een overredend karakter en dat zij het publiek in staat stelt tijdig bepaalde voorzieningen te tref fen, vergelijkingen tc maken en alter natieve bestedingsmogelijkheden voor ogen te stellen. B. en W. beschouwen het uitreiken van reclamefolders ook als een alter natieve oplossing nu er wettelijke voorschriften zijn .ingevoerd wat be treft de geheimhouding van de bevol kingsboekhouding, waardoor zakelijke belangen zijn geschaad. Bij de bemid deling van overdracht van reclame folders (door b. en w. „informatief materiaal" genoemd) blijft de anoni miteit van de ontvanger .gewaarborgd. B. en W. zijn het niet eens met me vrouw Löbler, dat de gemeentelijke overheid zich moet beperken tot bet verstrekken van informatie over ge meentelijke diensten, kruisverenigin gen e.d. „Overdracht van informatie zal z.i. slechts op gronden aan het al gemeen belang ontleend, mogen en moeten worden beoordeeld", aldus b. en w. Op last van de politie moeten jaarlijks G00 tot 800 weggebrui kers een rijproef afleggen. In de meeste gevallen valt zo'n test negatief uit en wordt het ry« bewys ingenomen. Op een ruime 3,6 miljoen rijbe- wijshöuders een wat mager resul taat, meent de werkgroep van de ministeries van Justitie en Verkeer en Waterstaat, die zich met de mate rie bezighoudt. Reden om tc veron derstellen, dat een intensieve contro le wel eens heel wat meer onkunde aan het lioht zou kunnen brengen." Een actueel gezichtspunt, na de dollcmansrit van een 70-jarige Texelaar, die vorige week een spoor van twaalf gewonden en één dode achterliet. De man had een black out, een verschijnsel, waar hij al ja ren last van had. Hij 'had ook een rijbewijs. Volgens mr F. G. Hooghoudt, hoofd van de afdeling wegverkeer van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is ook in de toekomst een sluitende controle nauwelijks moge lijk. Hij zegt: Een grondige medische keuring van elke rijbewijsaanvrager zou ideaal zijn, maar daarbij liefst nog een jaarlijkse herkeuring. In de praktijk is dat onmogelijk. Het pro bleem wordt telkens opnieuw van allo kanten bekeken, maar men is niet optimistisch. Vorig jaar is in Genève door de;werkgroep verkeers veiligheid van de Wereld Gezond heidsorganisatie cn dc Economische Commissie voor Europa een resolutie opgesteld om dergelijke maatregelen de regeringen van alle aangesloten landen ten sterkste aan -te bevelen. Zo'n keuring zal heel zorgvuldig moeten worden uitgevoerd, anders kan je -het wel laien. Begrijpt u, dat ik er sceptisch tegenover sta?" De auto van de Texelse restaurateur, die zaterdag tijdens een black-out" een dodenrit maakte. maar het feit. dat ook deze verkla ring, die niet door de eigen huisarts mag worden ondertekend, slaat of valt bij de eerlijkheid van de aan vrager, is niet te negeren. Een gron dige medische doorlichting vindt vrijwel alleen plaats als er een gere de aanleiding voor is. Jaarlijks doen gemiddeld 5000 zes- tigjarigen en ouderen een gooi naar het rijbewijs. Het percentage, dat de eerste keer slaagt is nèt acht pro cent, Wat is er tegen te zeggen voor een leeftijdsgrens voor automobilis ten? Mr Hooghoudt: „Waar moet je de grens trekken. Bij zestig, zeventig? Er zijn voortreffelijke automobilis ten van zestig jaar en ouder. Be langrijk is voor oudere automobilis ten, dat zij hun eigen beperkingen kennen, dat zij met verantwoorde lijkheidsgevoel het verkeer ingaan. Een leeftijdsgrens is naar mijn me ning een te grote inbreuk op de per soonlijke vrijheid. Ik zie veel meer in een scherpere politiecontrole. En ook zo'n rijproef en een eventuele vordering van het rijbewijs is een rigoureuze maatregel, met thans nog onvoldoende rechtsbescherming. Je. kan van deze intrekking bijvoor beeld niet in beroep. De enige moge lijkheid is opnieuw rijexamen doen. Stel, dat Iemand door omstandighe den de rijproef heeft verknald. Al die tijd is hij zijn auto kwijt. In het komende wetsontwerp zit zo'n be- roepsmogelïjkheid ingebouwd." Ook een punt van studie vormt op bet ogenblik het rijbewijs voor kortere tijd, dan vijf jaar. Daarbij wordt ge dacht aan een periode van twee jaar. Mr Hoog'noudt:~*„Dit met bet oog op mensen, met een lichamelijk gebrek, dat zich binnen die -tijd ernstig zou kunnen ontwikkolen. Ook een con trolemaatregel dus." Over de maatregelen, die de poli tie meer armslag moeten geven, wil hij mets kwijt. Zegt wèl: „Op grond ervan zou die man uit Texel wellicht geen rijbewijs meer hebben gehad." Volgens mr Hooghoudt vertoont de huidige situatie inderdaad veel zwakke plekken, zoals bijvoorbeeld de zogenaamde „eigen verklaring". Dat is een formulier met vragen over de lichamelijke conditie en eventuele gebreken, dat de aanvra ger, mits jonger dan 00 jaar, zelf mag invullen. Ook aehter de ver plichte medische verklaring voor zestigjarigen en ouderen zet ntr Hooghoudt een voorzichtig vraagte ken. Hij wil er liever niettop Ingaan, (ADVERTENTIE) v. Beverenstraat 5 Schiedam T. 266 561-Privé 156723 Het witte fiefcsenplan van onze Amsterdamse provo's heeft dan toch nog school gemaakt, ook al zijn de vervoermiddelen auto's ge worden. In de Zuidfranse stad Montpellier staan aan het begin van de volgende maand 150 auto's ter beschikking van de stedelingen, die, zo beeft een marktonderzoek uitgewezen, bun auto mot meer dan gemiddeld an derhalf uur per dag gebruiken. Bovendien is gebleken dat 47 pro cent van de Franse rijbewijsbezitters geen auto heeft. Het a dee Is dóódsimpel. Op 300 parkeerplaatsen in de stad. staan 150, later tot 600 uit te breiden, Stonca's 1000, waarmee abonnees van de coöperatie Procotip kunnen weg rijden, als ze een muntje in een gleuf onder het dashboard duwen. Lid worden kost 420 francs (ƒ275,-) en voor een muntje van G.50 kan men 18 km. rijden. De liefhebber stapt op één van de parkeerplaatsen in de auto en laat hem op een andere spe-7 ciaal door de gemeente Montpellier' gereserveerde ruimte achter, zopder zich zongen behoeven toemaken bver meters of andere parkéergeneugten. Ook al is het idee op zichzelf een voudig, de praktijk 'heeft toch een aantal ingewikkelde problemen op geleverd. Een autoteohniseh (inge nieur mt Béziers, Philippe Leblond. heeft cr acht jaar over gedaan om de onvermijdelijke technische complica ties op te lossen. Zo is de munt van 6.50 van plastic, zodat een onder het dashboard gemonteerd apparaat je. die tegenwaarde van 10 francs fijn kan malen. Na 18 kim. moet cr dus een nieuwe munt in de gleuf gestopt worden tot die weet' vernietigd is. Elk lid van de coöperatie heeft een eigen sleutel, die een nummer bevat, dat weer overeenkomt met de gegevens van de chauffeur. Als de bestuurder de sleutel in het contact steekt, wordt hel nummer gefotografeerd, evenals de kilometerstand, het nummer van de auto en van de plastic munt Al die nummers zijn van groot belang in geval van een ongeluk en ook moeten zij fraude voorkomen. Het hele systeem kost ƒ2600,- per auto, Procotip heeft bovendien gezorgd voor een onderhoudsdienst, die dag en naoht door de stad rondrijdt. Een lichtsignaal 3an de achterkant van de „witte*auto waavsohu.w.t de on- derhoudsmensen dat de benzinetank leeg is. Het experiment wordt in andere grote Franse steden, zoals Bordeaux, Lyon en Toulouse met argusogen ge volgd, want ook daar ziet men wel 'iets in dit systeem, op voorwaarde dat het publiek hapt. In Montpellier moeten 2000 witte automobilisten lid worden van de coöperatie, wil het systeem rendabel zijn. Philip Freriks vraagt nette Leeftijd vanaf 15 jaar. Aanmelden: Weslblaak 9, Rotter dam-Centrum. Telefoon: 010- 135430/155960/232114/286192. (Van onze economische redactie) HENGELO, zaterdag. De Koninklijke Nederlandse Textiel-Unie in Hengelo heeft vorig jaar een exploitatieverlies geleden van 16,3 miljoen. Daar bovenop komen dan nog reorganisatiekosten met een totaal van 5,4 miljoen, zo blijkt uit het vandaag verschenen jaarver slag. Vorig jaar werd een verlies geleden van 8,25 miljoen. Over ihet algemeen, aldus het ver slag, kan worden gezegd dat de on gunstige resultaten zijn ontstaan in de 'weverij-sector. De spinnerij en de breferij haddon een goed jaar. De oor zaken van het achterblijven -van de weverijen waren vooral het lage af- zetnivcau en de lage opbrengstprijzen. De beoogde kostenverlagingen werden wel bereikt on vaak nog ruim over troffen. De bedrijven Rlenko en Scholten hebben volgens de raad van bestuur meer dan de helft van het conecrn- vcrlics in 1970 veroorzaakt. Hieruit vloeide het besluit tot samenvoeging voort, waarop de betere toekomstver wachtingen van de groep zijn geba seerd. Het personeelsbestand van de KNTU Is vorig jaar met 1250 man te ruggelopen -tot óh totaal 4850 man, In de eerste vier maanden i3 deze ver mindering doorgegaan, waardoor er op 1 mei 4600 mensen in dienst van de KNTU waren. „In het kader van de voortgaande reorganisatie (met name de fusie Menko-Scholten) zal in 1971 een verdergaande daling van het per soneelsbestand worden gerealiseerd", aldus het verslag. De reconstructie, die op het ogen blik aan de gaag is, houdt onder meer in dat er nog meer concernonderdelen zullen worden afgestoten, die niet es sentieel zijn voor de groep. Bovendien zal er vast goed worden afgestoten, zoals grond in Haaksbergen, het fa briekscomplex in Groenlo en. het over grote deel van het Tilburgse fabrieks complex. Verder zal er gestreefd wor den naar vormen van samenwerking met andere concerns. CUYK, zaterdag (ANP) De door Homburg NV (vlees) aangekondigde converteerbare obligatielening zal worden uitgegeven tegen 100 procent, zo is bekendgemaakt. De lening is groot 22,73 miljoen, draagt een ren te van 8 procent en heeft een looptijd van 18 jaar. De bestaande aandeelhouders B. 'hebben recht van voorkeur bij de in schrijving. Vijf aandelen B. van ƒ20 geven recht op inschrijving op twee obligaties van elk 100. De aflossing zal geschieden in tien jaarlijkse termijnen vanaf I9e0. Ver vroegde aflossing is toegestaan van 1973 tot 1980 tegen. 102 procent en daarna a pari. Conversie is mogelijk vanaf 1 ja nuari 1973, waarbij de obligaties te gen de nominale waarde converteer baar zijn in aandelen B, tegen een conversieprijs van f85 per aandeel. De claimhemdel begint op 22 juni, de inschrijving is op 29 juni en de storting op 15 juli. NEW YORK, zaterdag (AP) De koersen in Wall Street hebben giste ren een zeer scherpe .tuimeling ge maakt. Het Dow Jones .gemiddelde voor Amerikaanse industriële fondsen zakte met ruim 17 punten in tot onder de 900-.grens. Het gemiddelde kwam terecht op 880,16. Dc belangrijkste oorzaak voor de daling was de door een aantal banken doorgevoerde verhoging van de rente od zogenaamde eersteklaskredieten (leningen aan de grote concerns). Het was de grootste teruggang van het Dow Jones gemiddelde sinds 23 juni 1970, toen het gemiddelde met 18 punten omlaag tuimelde. (Van onze economische redactie) AMSTERDAM zaterdag De winst van de NV Rubber Cultuur Maatschappij „Amsterdam" is in 1970 in geringe mate gedaald en wol van 913.000 tot 901.000, zo blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag. 2oals bekend wordt voorgesteld het divi dend opnieuw te passeren. Voor het laatst, werd dividend over 1968 Uitge keerd (5 procent). De resultaten van de handelsactivi teiten leverden weliswaar een winst op, maar bleven toch beneden de ver wachting. De landhomvacti'Viti'ten ver toonden na afboeking van de ver liezen van de sisaiondernemingen ten laste van de daarvoor getroffen voor ziening een positief resultaat, dat echter achterbleef bij dat in voor gaande jaren. In de naaste toekomst zal vooral het accent worden gelegd op een verster king van de handelssector van het be drijf. (Van onze economische redactie) AMSTERDAM, zaterdag Dc Ehiopische suikerfabrieken (Wonji, Sboa en Metahara) van de N.V. Ver enigde HVA-Mantschappijen hebben In de eerste 9 maanden van het lopen de boekjaar dat op 1 september 1970 is begonnen méér suiker in Ethiopië verkocht dan in dezelfde pe riode van het voorgaande boekjaar. Verkocht werd 70.700 ton suiker, wat een stijging betekent van 7,8 pro cent, zo blijkt uit een mededeling van HVA. De gezamenlijke prod uk tic van Wonji en Shoa steeg in de campagne 1970/71 van 07.400 tot 08.200 ton en die van Metahara nam toe van 29,600 tot 41.100 ton suiker. ROTTERDAM, B en w vragen dc raad om een krediet van 6,4 miljoen voor verbreding van pier 7 in de Waalhaven tot een breedte van 215 meter in verhand met uitbrei ding: van het daar gevestigde coutai- neroverslagbedrijf Unltcentre N.V. Dit bedrijf heeft de gemeente ge vraagd om een terrein van 124.000 vierkante mater. Op pier 7 zijn thans KREEFT 22 juni—22 {uil: LEEUW 23 Juli—22aug.; MAAGD 23aug.—22sept.: WEEGSCHAAL 23 aeph—23 okt.: SCHORPIOEN 24 okt,—-22 nov,: BOOGSCHUTTER 23 nov.—21 dec.: Dit jaartje brengl niet veel verandering in uw situatie» tenzij u in de komende pe riode roekeloos te wsrk gaat, maar dat doetu natuurlijk niet. LIEFDE: Tengevolge van een sterke in nerlijke tweestrijd treden spanningen op in huwelijks (liefdes) leven of mei collega's. GEZONDHEID: Die tweestrijd brengt na tuurlijk opwinding mee, en die opwin ding vermoeidheid. Allemaal niet best voorde gezondheid. FAMILIE: Op uw omgeving krijgt u een heel andere kijk. Beloof niet te veel, an ders krijgt uw omgeving ook een heel andere kijk op GELD: Ata altijd zorgvuldig an vers'andig uw bezittingen beheren, Omslreeks 17 juli mogelijkheden tot bijverdiensten. BIJZONDERE TENDENSEN: Een onver- Wacht verdrietig bezoek, doch ook een geschenk van een hartelijke dame! Tijde lijk verlaat u om dwingende redenen huis en haard. Ni el zo somber en zenuwachtig, Dat gene waarvan u beschuldigd wordt is im mers niet waarl De toekomst geeft u ge lijk. LIEFDE: Niet treuren over iets dat verle den tijd is: er staat n.L een belangrijke ontmoeting voor de deur. Laat die ont moeting erin, dan krijgt u ook nog een liefdesverklaring. GEZONDHEID: Voorzichtig met moeder in de porseleinkast, d.w.z. wijk niet af van uw normale leefwijze. Sloof u niet uit vooreen ander. FAMILIE: Veranderingen thuis of bij het werk. Vóór eind juli een beslissing. GELD: Zit wel goed. Eind juni wat tegen slag. Koop niet uit goeigheld voor een ander dat dure ding. Zelf krijgt u Iels goudachtigs. BIJZONDEHE TENDENSEN: Oudervrau- welijk familied doel zorgelijk aan. Lange vage man regelt lets financieels. Vreemd persoon komt onverwacht met uitnodi ging. Blijf bij eenmaal genomen besluit, ook al lijkt het of u uw doel niet direct zult be reiken. Weas spaarzaam. LiEFDE: De maand juli bent u tn de ze vende hemet. Val er niet uit, hoewel au gustus in de zesde toch ook altijd nog meer Is dan niks. Desalniettemin, ais er een kinkje In de kabel komt: uitpraten met de geliefde, Uitpraten en nog eens uitpraten. GEZONDHEID: Als u die buikklachten even in de gaten houdt en verder kalm aan doet zal het waarachtig wal gaan. FAMILIE: Familieruzie. Voorkom defini tieve breuk. GELD: Er komt geld van een (vrouwelij ke) Waterman. Bezoek aan de notaris, dat beloften voor de toekomst inhoudt. BIJZONDERE TENDENSEN: Verande ring in 't werk. Valsighefd van een man in de woningbranche. Onverwachte bijzon dere brief van oude bijna vergeten vriend- fin).. Sla voor één keer raad van oudere per sonen niet in de wind, Op geestelijk ge bied kan u een plan onder ogen worden gebracht, waaraan u veel zou kunnen hebben. LIEFDE: Persoon met brandende eer zucht on kleine handicap komt opdagen. Vriend(ln) van verre laat iats horen, Op bloei van oude liefde? GEZONDHEID: Laat u niet zo van streek brengen door de problemen van uw (klein)kinderen. Daar komen die verve lende hoofd- en ingewandskiachten vanl FAMILIE: Ja, u krijgt kwestie met uw fa- mïlie... het enige recept: tact en soepel heid. GELD: De kansen liggen voor het grijpen maar niet allemaal even goed. Een vrouw komt overeen lening praten. BIJZONDERE TENDENSEN: Veel drukte door rijksoverheidsparsonen of ander officieel gedoe. Vee! rust in huis door vertrek van benauwende figuur. Veel liefde door regelmatige geheime ontmoetingen met andere uiteraard minder benauwende figuur. Plannen maken voor de toekomst. Oud en hardnekkig wrijfpunt wordt opge ruimd. Wederzijds vertrouwen keert te rug. LIEFDE: Toekomstige tiefdesplannen staan onder goed gesternte, maar bouw geen luchtkastelen en vooral, laat u niet door mensen van buitenaf beïnvloeden. Houdt u aan uw partner. GEZONDHEID: Helaas, dat kon beter. Is hst dat verdrietig afscheid van die oude man, dat u op de zenuwen gaat werken ot die persoon met dat schandaal rijk var leden? FAMILIE: Grote veranderingen optil. On rust, maar u weet Wat tedoenll GELD; Ontmoeting met Invloedrijke vlas blonde man brengt geld inde lade. BIJZONDERE TENDENSEN: U komt op bijzondere wijze In het nieuws. Doordat u betrokken wordt bij het verdriet van enige vrouwen?? Db familiebanden van sommige schorpioenen raken In de knel door een a.s. huwelijk. Een verre vriend- fin) komt dichter tn de buurt'wonen. U doet verstandig boven -èlle voorko mende gebeurtenissen te blijven staan. Nu is dit niet zó eenvoudig, maar met op timisme komt men ver. LIEFDE: Het Is niet onmogelijk dat u zich voorgoed bindt. Even een conflict, maar. het valt te verwaarlozen: groot geluk in de liefde wacht de In december gebore nen. GEZONDHEID: Alweer de zenuwen... Nu ja,, 't 1b de tijd. Bedenk echter, dat het werkelijk niet nodig is dat u overèl bij bent. FAMILIE: Grote veranderingen In uw huis(gezin). Probleem komt tot oplos sing. GELD: Extra inkomsten via een vart uw liefhebberijen. Alles wat met papier en bedrukte stukken temaken heeft levert u veel op. BIJZONDERE TENDENSEN: Vertrouwen in persoon vindt vreselijk einde. Breuk met oudere bemoeizieke vrouw, maar veelbelovende ontmoeting mat persoon met niet-erfelijke titel! STEENBOK 22 dec.—-20 jan.: WATERMAN 21 ]an.—18lebr.t VISSEN 19 febr.—20 tnrt.: RAM 21 april: STIER 22 april—22 mei: TWEELINGEN 23 mei—21 juni: Raadpleeg bij problemen oudere perso nen met grotere ervaring. Zorg tijdig voor ontspanning. Een plotselinge ont- moeiing biedt onvoorziene Kansen. LIEFDE: Vriend(in) iaat u zitten. Vang het op met de nodige humor. Dat kan, want u haait een (ander) geliefd persoon op van oen niet alledaags adres (het ge vang?). GEZONDHEID: Een blessure van zeldza me aard. Spring niet! FAMILIE: Ruzie door onvoorziene uitga ven. Laatze geen breuk teweegbrengen. GELD: Zie FAMILIE. Moeilijke financiële tijd. Stel aankopen van belang uit, In ie der geval tot half juli. BIJZONDERE TENDENSEN: Denk on danks kopzorgen over een oude, eigen wijze vrouw en mogelijke schulden aan het geluk van een of meer (uw?) kinde ren. Sommige Steenbokken vatten een grote liefde op voor iemand in uniform. Stel niet uit tot morgen wat gij heden doen kunt. Ook ai ziet gij er bar tegenop: het valt mee. LIEFDE: Een ssxy-uiterhjk Is aardig, maar laat u er niet door verblinden. Flirt eens wat minder. Januari-Waterlleden worden door een Maagd en een Weeg schaal liefdevol omringd. GEZONDHEID: Goede vooruitzichten, een kleine splerontsteking niet te na ge sproken, Beteugel uw drift, anders raakt uw geestelijk evenwicht verstoord, FAMILIE: U raakt betrokken bij een nete lige Kwestie. Kies geen partij, dan treden een donkere neef en een bruinharige nicht u liefdevol tegemoet. GELD: U ontvangt geld, maar niet vee!. Niet te royaal dus. BIJZONDERE TENDENSEN: Persoon in geruit jasje toont belangstelling, doch geheime zorgeloze relatie vindt einde. In huis veranderingen door obh vertrek en een Komst. Uurwerk, althans het begrip „tijd" speelt in de komende periode een rol. Iemand in uw omgeving doet eert tactlo ze manoeuvre. Zeker tot 16 juli. Daarna brengt een schijnbaar onbelangrijke ge beurteniseen gunstige wending. LtEFDE: De ongehuwde vissen zouden nu best eens een veilige haven binnen kunnen zwemmen! Hel gehuwde water volkje tobt wat één, vernieuwing in of van huwelijk brengt heii. Een Schor pioen groeit naar u toe. Breuk met Ram. GEZONDHEID: Denk niet teveel aan een ouda liefde (de Ram?). Neem ontspan ning. Pas op voor val. Gevaar voor kneu zing. FAMILIE: Sla raad van buitenstaanders in de wind. GELD: Iemand in uw omgeving doet goede gok. U zult er niet slecht bijvaren. Uw (eigen) geluksgetal Is 7, maar kijk uit! BIJZONDERE TENDENSEN: Geldverlies op reis (niet uitgekeken I). Breuk met vriend. Druk damesbezoek en merkwaar dige situatie tijdens de vakantie. Kleine tegenslagen in de eerste week van juli betekenen niets. Geert enkele reden voor pessimisme. LIEFDE: Tomeloze hartstocht! Bij uzelf dan. Schrik uw beminde niet af door vla gen van jalouzie, GEZONDHEID: Wat ontstemming thuis of op uw werk, die op uw hoofd of hart terug kunnen slaan. FAMILIE: Ernstige meningsverschillen. Zoals alifjd: de jongeren hebben weinig begrip voor de beweegredenen van de ouderen, GELD: De uitgaven zijn groter dan de in komsten, en dat moet nieti Zuinigheid met vlijt, BIJZONDERE TENDENSEN; U komtvoor een beslissing te staan van iets of ie mand af te zien. Dit zou een groot offer van u vragen. Tevens raakt u betrokken bij de zorgen van een verbintenis tussen twee „kneusjes". Huiselijke sfeer wordt rustiger. Een persoon van de pers vraagt beleefd uw aandacht. Maak niet steBds nieuwe plannen, voer de bestaande eersteens uit. Blijf met uw vlerStlerenpootjesop de grond staan. LIEFDE: Die bitse vrou-v, die z.g. onthul lingen over uw geliefde doet: geloof haar niet. Onzin. Met uw liefdesleven komt het we! weer oké. Sommige Stieren krijgen zelfs een nieuw huwelijk of een nieuwa schoonmoeder (wat dikwijls samengaat). GEZONDHEID: Goede vooruitzichten, maar met name op reis gevaar voor be smetting. FAMILIE: Reak niet onder de invloed van een bemoeiziek familielid. Aardig fami liefeestje even bulten de woonplaats. GELD: Gaat goedl Financiële overeen komsten met Weegschaal- of Vissenper- sonen leveren voordeel op. BIJZONDERE TENDENSEN: U ZOU wei eens met een Speciaal Probleem bij de rechtbank terecht kunnen komen. Een visite in een andere plaats kan u duur te staan komen. Ga de moeilijkheden niet uit de weg. Tracht de in uw sluimerende talenten te benutten en zelfs uit te buiten. U bereikt dan zéér veel. LIEFDE: Een gunstige tijd: u krijgt sjans van een Steenbok of Boogschutter, GEZONDHEID: U hebt te hard gewerkt de laatste tijd. Trek erop uit, de natuur In. FAMILIE:'Een overvloed van geluk en voorspoed, kan ook komen van de zijde vart een u bevriende familie, Een groot geest hoort daar bij, GELD: Door toedoen van een wraak zuchtig persoon kunt u een belangrijk verlies lijden, wees dus zeer op u hoede Met de loterij kunt u echter best mee doen, want daar wenkthet geluk. BIJZONDERE TENDENSEN: Zeer veel tendensen. U bBnt ten einde raad In ver band met gehuwd persoon. Oplossing komt. Mannelijke Tweeling stelt teleur. Tegen eind juni iets rnet auto-diefstal of diefstal uit auto. Noodsituatie In verband met ander huis/verhuizing van anderen. Maar last but nut least: een zeereis in het verschiet! twee mas&agoedboclnjven gevestigd: Kruwal en Transport- en Handelsver eniging Steenkolen Utrecht (SNV). Deze bedrijven gaan binnenkort ver- buizen naar resp. Europoort en Maas vlakte. Unicentre wil zijn containerbedrijl gaan automatiseren. Daarvoor is een grotere terreindieple achter de kade muur nodig. De onderneming ver wacht in 1975 op hot nieuwe terrein ongeveer 300.000 containers over te slaan (ca 4,5 miljoen ton). B en w merken in het voorstel aan de raad op: „Weliswaar heeft het nimmer in onze bedoeling gelegen de Waalhaven te bestemmen voor be langrijke conlaineractiviteiten, maar nu de Rijnpoorthaven veel later ge reed zal komen dan aanvankelijk mocht worden verwacht achten wij de voorgestelde voorzieningen t.b.v. het snul groeiende containervervoer nood zakelijk om te voorkomen, dat belang rijke 'trafieken wellicht blijvend voor de haven verloren zouden gaan." Het is niet uitgesloten, dat Unicen tre een vestiging in Rijnpoort zal ambiëren. In verband hiermee hebben b on w -de eis gesteld, dat Unicentre het terrein voor 25 jaar moet huren. VLAAKD1NGEN', Het bestnur'van Fortuna heeft zich tot de leden van de Vlaai düigse gemeente raad gericht met het verzoek hun goedkeuring tc hechten aan een voor stel van b. en tv, om Fortuna een ge meentelijke garantie te verlenen hij een eventueel exploitatietekort. „Thans behorende "tot die 28 ge meenten irt Nederland, waar het Op grond van -toeschouwersgemid öelde en doelpqpulatio, volgens deskundigen mogelijk moet zijn op verantwoorde wijze betaald voetbal te spelen, menen wij voor Vlaand iagen een dusdanige recreatieve functie te hebben, dat wü minimaal het recht hebben om via een open begroting en verantwoording te genover uw financiële commissie, op een gemeentelijke garantie bij een eventueel exploitatietekort", schrijft voorzitter J. Houdijk aan de gemeen teraadsleden. „Het gaat er bij ons om bij de hand having van betaald voetbal niet om een aantal spelers een extra-inkomen te bezorgen, maar om het bieden van een goede vorm van ontspanning aan vele duizenden bezoekers en geïnte resseerden, Dat de spelers voor hun inspanningen om ïich in de topsport te handhaven een vergoeding ontvan gen, is een zaak die zelfs bij vele sporten in de amateursfeer als nor maal wordt ervaren. Dat dit in som mige gevallen om abnormaal h°3e bedragen gaat js ook voor ons een bedenkelijke zaak en wij als Fortuna" bestuur zullen ons daartoe zeker niet laten verleiden", aldus de heer Hou dijk.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1