een voor Echtpaar gewond uit wrak Welkom III-Actie in het Lijnbaancentrum Huisarts stuurt patiënten brief met richtlijnen Reorganisatie van praktijk Schiedamse sportschool in voormalig badhuis SCHIEDAM AMATEURS IN SCHIEDAM WEL IN ACTIE opruiming Gauguin in het Stedelijk Kliniek komt in bejaardentehuis Belangstelling voor Space, Tower stijgt Mgr Jansen uit het ziekenhuis '/r- 7 CEES VAN DER GEER SWEET HOME ANGOLA PAINT UP DONIA. r ~i eovamerland J Brand beschadigt dek Beursbrug Straatrovers pakken meisjes portemonnee af vrijdag 16 juli 1971 - pagina 5 (ADVERTENTIE) Dat stereo niet duur hoeft te zijn bewijzen wij wel met deze grandioze aanbieding Luxe stereo grammofoonver-' sterker' kombinatie bestaande uit: versterker van zeer hoge kwa liteit, max. vermogen 3 watt geheel getransïstoriseerd 2 speakerboxen 18 x 27 cm grote concert) uidsprekcr 16 cm doorsnede, 8 ohm luxe grammofoon met 2 snel heden 33. 1/3 en 45 toeren met btokkeerstand en auto matische afslag extra bandrecorder aanslui ting luxe transparant stofkap geschuurd aluminium front cn controle lamp uitvoering in hout Vu jaar volledige garantie Deze magnifieke kombinatie verkopen wij'nu voor nog géên- honderd vijftig gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint in de dïsco:hoek in de kelderde verkoop van deze magnifieke stereo grammofoonversterker kombinatie meteen %jaar volledige-;, garantie ljf Duur van da opruiming 15 juli tot 5 augustus Géén re/, of schrift best. SCHIEDAM, vrijdag Als gevolg van een misverstand tussen de gemeenteraad cn de Rennersclub Schiedam zal er dit jaar tijdens de traditionele fcestweek van zeven tot en met veertien augustus geen Ronde van Schiedam voor profs verreden worden. Het misverstand kwam paa kortge leden aan het licht en beruét op de verschillende opvattingen over „de eerste week van augustus". De Schiedamse gemeenteraad ging uit van de eerste volle week en dus van zeven tot veertien, augustus. De Ren nersclub Schiedam daarentegen dacht bij het samenstellen van de wielera- genda voor het district Zuid-Holland, in januari van dit jaar, aan één tot en met zes augustus. Omdat de feest- weck traditiegetrouw geopend wordt met de wielerronde voor profs had zij 3i augustus daarvoor .vrijge houden op de wieleragenda. De over bezette agenda duldt echter geen wijzigingen op korte termijn en zo komt het dat de wielerronde voor profs dit jaar niet verreden gaat worden. "Wei door gaat de Ronde van Schie dam voor amateurs. Hiervoor hebben zich bjj T. N. de Bruin, secretaris van Rennersclub Schiedam, reeds 322 deelnemers gemeld. Vorig jaar waren dat er in totaal 86. Er zat dit jaar geselecteerd moeten worden, omdat or maar honderd startplaatsen zijn. Mode door de strenge selectie en de hoge premies, die de heer de Bruin van ae Schiedamse midden stand hoopt los ,tc krijgen, belooft deze amateunvieïrrondc een felle strijd te worden. Van de Schiedamse amateurprominenten die zeker aan de start zullen verschijnen noemen wc: Jan Breur, Hans van. Rasteren, Kees Olsthoorn, Jan Ham, Peter van Wijk, Henk Hoek, Han Bergkotte,, Jan en Manus Brinkman en Henk Essing. Han van Kasteren, die naast de wielersport atletiek is gaan beoe fenen, hoeft in de tussentijd drie in ternationale hardloopmarathons op zjjn naam gebracht, Henk Essing heeft in de avondzesdaagso zijn spo ren verdiend en Manus Brinkman is (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, wij dag. Dit week end wordt er in de aula van het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat een film gedraaid over het leven en werk van de Franse kunstschilder Paul Gauguin. Hij wordt gerekend tot de belangrijkste expressionisten. Aanvangstijden vrijdagavond om 1 half negen 's avonds, zaterdag en zondag 's middags om drie uur. Tot en met 23 juli stelt het^ Mu- seum de grafieken cn tekeningen van Tomas Konok cn Katalin Metey ten toon. Ook Mary Schoonheyt blijft met haar op de museumlrap- pen gemaakte geluidsreportage „ob ject 11 tot en met 23 juli. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het voor malige gereformeerde bej aarden te- huis op de Nieuwe Haven, heeft zijn definitieve bestemming gevonden. Begin volgend jaar opent het Prof. Dr Bouwmanhuis uit Rotterdam er een tweede vestiging van zijn kliniek voor alcoholisten. De in Schiedam reeds gevestigde kliniek staat aan de Boerhaavelaan. De nieuwe kliniek gaat zich vooral specialiseren in de therapeutische begeleiding van hen die een langdu rige behandeling nodig hebben. Alhoewel hel een jaar geduurd heeft, voordat de bestemming van het pand vast stond, is de leiding van het Prof. Dr Bomvmanhuis toch zeer te spreken over de medewerking van het Schiedamse gemeentebestuur. met zijn 43 jaar do oudtse amateur van Nederland, Keihei In het orgaan van de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie is onlangs een oproep geplaatst voor de ronde van Kethel, voor nieuwelingen. Deze ronde zal verreden worden op vier augustus. Men verwacht dat het ook bij deze inschrijving storm zal lopen. Do heer N. J. de Bruin, die in de cember vorig jaar secretaris van de Rennersclub Schiedam is geworden, heeft al het administrarieve werk best. voor de wielersport over. Zijn voorganger de heer M. Letterman had in de vijfentwintig jaar, dat hij secretaris was, vele en persoonlijke kontakten gelegd. Vooral het per soonlijke in die kontakten is moeilijk over te nemen. „De vaste relatie is verdwenen," vindt de heer pe Bruin, „die moet weer helemaal opgebouwd worden. De organisatie kan daardoor in het begin wel wat stroever verlo pen dan voorheen." Do huidige voorzitter van de Ren nersclub, de heer J. Voorsluys, heeft deze funktie twee jaar geleden over genomen van de heer Henk Breur (vader van Jan). Het bestuur van de Rennersclub bestaat uit zeven leden. Dc wedstrijdcommissie telt vijf le den, Iedere maandag en dinsdag avond wordt er getraind op de wie- lergaon op het Hargaterrein. Dins dags worden er, als het weer het toe-' laatl populaire baan wedstrijden ge houden. Als afsluiting van de avond is er dan meestal een half uur durende koppel wedstrijd, De Rennersclub Schiedam heeft nu al drie koppels, die op de baan in. het Rotterdamse Ahoy' gebouw hoge ogen zullen gooien. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Iets meer dan de helft van het aantal bezoe kers aan de Euromast maakte vorig jaar na 30 mei ook kennis met de nieuwe Space Tower. In deze periode boekte de Euromast 379.315 bezoe- Itets en dc Space Tower 207,599 (54,8%). Ondanks een slecht begin, van het jaar bleek de toeristische attractie later toch goed te zijn aangeslagen. Op 31 december waren er 24.518 be zoekers méér geweest dan het. jaar tevoren. De bouwkosten fan de Space To wer zijn hoger gebleken dan oor spronkelijk was verwacht. „Onge twijfeld leggen aangegane financiële verplichtingen, zeker in de eerste ja ren van verdere exploitatie, een last op de vennootschap. Wij hebben ech ter het volste vertrouwen dat in de komende jaren zal blijken, dat deze nieuwe ontwikkeling „een goede zaak" zal zijn", aldus schrijft direc teur A. van Raalte in zijn jaarver slag, waarin een dividend van 6% wordt aangekondigd. Hij maakt van de gelegenheid ge bruik om opnieuw een lans te bre ken voor een bundeling van krach ten op het gebied van „Rotterdam promotion". Naar zijn mening wordt de V.V..V in haar activiteiten belem merd door een te grote versnippe ring van krachten. ROTTERDAM, vrijdag (ANP). De oud-bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen, die begin maart van dit jaar met een zware longaandoe ning in het O.L.V. Gasthuis in Am sterdam werd opgenomen, is ontsla gen. Een woordvoerder van het bis dom deelde donderdag mede, dat mgr Jansen na zijn operatie, waarbï, een long werd weggenomen, gebee ia opgeknapt. Hij ziet er gezond uit. Dc oud-bisschop, die het wegens zijn. ziekte moest laten afweten toen zijn opvolger, dr mgr A. J. Simonis, werd gewijd en hij zelf officieel af scheid zou nemen, is teruggekeerd naar zijn particuliere woning in Am stelveen. VLAARDINGEN, vrijdag (ANP)-.— Bij een felle brand vanmorgen ih een woning in een van de oudere stads wijken van Vlaardingcn is.de 3-jarige Johnny de Koning om het leven ge komen. Zijn moeder, een 15-jarig broertje cn een zusje (13) konden zich door een sprong uit het raam in veiligheid brengen. Zij zijn in het ziekenhuis opgeno wen. Twee kinderen van het gezin waren op het moment van de brand niet thuis. .Twee woningen brandden geheel uit. Het gezin, dat de bovenste twee etages van het pand bewoonde kon ^ap ontkomen. I ërnMBm V: -K- T-cffiS-' Dit bleef over van üb auto waarmee de 25-jarige ambten aar P. J. Dam uit Rotterdam gisteren op de Waalhaven zuidzijde door tot nu toe onbekende oorzaak slipte en tegen een geparkeerd staande wagen botste. De heer Dam liep bij het ongeval een hersenschudding op. Zijn vrouw, W. C. Dam-Nieuwpoort, had inwendige kneuzingen en een hoofdwond. Zij moast door de brandweer worden uitgezaagd. De heer en mevrouw Dam zijn opgenomen het Zuiderziekenhuis. KaSTdmc; Op een rijtje in het Lijnbaancentrum ter lezing: 'Het „Kastanjepian' van Wechgelaar en het „Konfiskatieplan" van De Cries. van Buisman, het „Rijdend Bomenplan" Geleidelijk en zonder veel ophef is „Wel kom II" in het Lijnbaancentrum overgegaan in „Welkom III". Uiterlijk kenteken van deze wisseling zijn dc „etalagepoppen", die met in de mond gelegde, wervende teksten, het Lijn- baanpubliek naar hoven moeten lokken. Wie aan die lokroep gehoor geeft vindt, over eenkomstig de opzet achter dit centrum, weer een verscheidenheid van activiteiten, waarvan er sommige al eerder elders te zien waren. Zo heeft Mari ïteiman zijn verblijf in.de Rijn mond verlengd. Hij is met zijn atelier een.' environ ment van de Amsterdamse kunstenaar Jan Sierhuis, verhuisd naar de Lijnbaan. De goede man denkt er zelfs over blijvend Rijmondlucht te gaan happen, want hij zoekt naarstig naar een permanent atelier. En dan te bedenken, dat hij in het goede Drentse Oosterhesselen woont, waar lucht nog lucht is. Mis schien kunt u hem overreden, want voor een praat je is deze landschapschilder altijd in. Wie onlangs verzuimd heeft de eendagsgalerie .Sweet Home" in Schiedam te bezoeken, kan dit verzuim nu herstellen. Het bespaart u bovendien het halsbrekende trapkliinmen van de smalle trap jes in de werkelijke galerie; in het Linbaancentrum is alles gelijkvloers ondergebracht. Verder is er niet zo gek veel verschil. Het gele kamertje van Paul Beckmann dè grote sjouwer achter dit project— is herrezen compleet met het dakraampje, dat nu uitzicht biedt op dia's, die het Singelsfeertje aardig weergeven. Ander verschil met de originele gebeurtenis is. dat het tentoongestelde werk beter uitkomt door de professionele presentatie (goede belichting, keurige vitrines) en daardoor iets te officieel wordt in ver gelijk met de oorspronkelijke opzet. Ook bekend zijn de alfabet-zeefdrukken van Rob Figee. Ze waren al in 't Venster te zien, maar alleen al het goede rechtvaardigt deze herhaling. Hel goe de doel is overigens nog steeds, dat de netto-baten uit de verkoop van deze drukken naar het Angola Comité gaan. Paint Up Rotterdam is niet, zoals u misschien dacht, de naam voor een nieuwe frisdrank, maar de code voor een actie, die tot doel heeft de grauwheid van Rotterdam te doorbreken. Rotterdamse kunstenaars werden uitgenodigd plannen in te dienen die het aanzien van de stad een stuk kleuriger zouden maken. In het Lijnbaancentrum zijn de reacties op deze uitnodiging tentoongesteld. Tweeëntwintig kunste naars namen de moeite om middels foto's bankgebouwen, lantaarnpalen, urinoirs, tunnelwan- den, flat-gebouwen ol zo. maar lege muren te versie ren. Er zijn voortreffelijke ideecn bij die, eenmaal gerealiseerd, Rotterdam zeker een stuk kleuriger kunnen maken. Juist die realisering echter is geen eenvoudige zaak: de bedoeling was zelfs een cn ander al tijdens het Knaakfestival rond te hebben. Daarbij komt, dat niet alle plannen direct voor uitvoering in aanmerking komen. Een gigantische waslijn, gespannen tussen het topje van de Euro mast en een belendende lantaarnpaal doet het op papier wel leuk, maar haalt het ii> de praktijk niet in vergelijk met een betrekkelijk éénvoudig project als de versierde lantaarnpalen van Cor Kraat. Het laatste zal eerder staan te gebeuren dan de drooglijn met wasgoed. „Samenleving en milieu" is het thema van de Rotterdamse bijdrage aan de dit keer landelijke manifestatie „Sonsbeek buiten de perken". De man achter dit milieuproject is Jan Donia, die dagelijks aanwezig as, zittend temidden van veel kostelijk (maar waarschijnlijk toch wel bespoten, Jan!) groen, beschikbaar gesteld door de gemeente lijke plantsoenendienst. Vanuit deze groene oase verzendt hij dagelijks berichten per telex uit liet rand- of rampgebied. Kwestie van interpretatie. Belangrijkste medewer king moet echter komen van de kant van publiek en kunstenaars. Van de kant van het publiek ver wacht hij vooral belangstelling en medewerking van allerlei actiegroepen die zien op enigerlei wijze met de samenleving bezig houden. Van de beeldende kunstenaars verwacht hij alter natieve (en creatieve) voorstellen, die moeten bij dragen tot .milieuverbetering. Enkele bijdragen zijn inmiddels al binnen. Sjoerd Buisman tekende voor bet „Kastanjeplan". Het houdt in, dat alle afster vende bomen in de stad vervangen moeten worden door kastanjebomen plus een aantal dat extra toe gevoegd wordt,. Kastanjebomen zijn, volgens Buis man, beter bestand tegen de milieuverontrenigende factoren van onze maatschappij. De Almelose kunstenaar Hans de Vries droeg het „Konfiskatieplan" bij. Hij wil door het plaatsen van rode strepen op alle particuliere auto's het particu liere vervoer confisceren, omdat ze een bedreiging en aantasting van menselijke samenleving zijn. Lex Wesselaar tenslotte, wil met zijn „Rijdend bo menplan" de ergste concentraties van luchtveront reiniging te lijf door mobiele eenheden vrachtwa gens, waarop bomen geplaatst zijn, naar de bedreig de onheilsplekken te sturen. Kortom, actie, aktïe; aksie! Het Lijnbaancentrum staat er voor. t (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Huisarts dr J. II. Aarts in de Aïexandcrpolder heeft zijn patiënten in een brief een ingrijpende reorganisatie van zfjn praktijk aangekondigd. De maatrege len limitering spreekuren, beper king telefoontij tl, behoeftebeperking van de patiënt en administratieve vereenvoudiging zijn nodig omdat thans „optimaal medisch bandelen nauwelijks mogelijk is en de per soonlijke benadering verloren dreigt tc gaan. Dc reorganisatie is ingevoerd om dat de enige werkelijke oplossing praktijk verkleining onmogelijk is gebleken; „De animo voor dit beroep is bij jonge artsen nihil; geen van de zeven assistenten die in de loop der jaren bij mij werkten, waren bereid zich hier als arts te vestigen, aldus de heer Aarts. Hij berekent dat hij de laatste tyd elf uur per dag werkt, zijn twee as sistentes 53 uur per week werken en een .assistent vier uur per dag in de praktijk bezig is. „Deze werkwijze is niet vol te houden", aldus dr Aarts. Op het ochtendspreekuur wordt het aantal consulten nu beperkt tot 35 patiënten („de 36e zal volgende ochtend terug moeten komen"). Ter beperking van het „absurde getal van 100 inkomende telefoontjes pei dag" wordt op de patiënten een De roep gedaan kort en grondig te for muleren Per consult zal in het alge meen niet meer dan een klacht wor den behandeld. De heer Aarts besluit zijn brief als volgt: „Er lijken hier een aantal im peratieven gesteld te worden die in het huidige tijdsgewricht nauwelijks passen, maar dit is de enige oplos sing. Ik heb m^jn beroep altijd met veel interesse uitgeoefend, doch zoals het de laatste tijd gaat is voor mij het genoegen verdwenen en is de verant woordelijkheid voor dit massaal be drijven van de huisartsengeneeskunde soms onaanvaardbaar." 1. voor wo aankoop: afgeregeld, fabrieksfouten uitgesloten. 2. tijdens aankoop: deskundig advies. X nauw aankoop: bijzondere garantie en. nazorg voor een lang leven van Uw horloge Twee jaar gratis verzekerd Elfc horloge wordt getest en afgeregeld op onze nieuwevibrograph. B\j voorkeur lalen wij U adviseren door gediplomeerde horlogemakers Ook na Uu> aankoop big ven wij belangstelling voor Uw horloge koesteren, hiertoe in slaat gesteld door ons eigen, met de incest moderne apparatuur uitgerust atelier. Lijnbaan 50 - Mot ter dam Tel. OJO-333ÏGIU28293 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Gisteravond is om half zes brand ontstaan op het houten brugdek van de Beursbrug. De brandweer had aan een nevel- straal voldoende om de brand te blussen. Er kon echter niet voorko men worden dat er twee gaten in het brugdek ontstonden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een nog smeulend sigarettepoukje dat op achtergebleven resten benzine te rechtgekomen is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag „Mijnheer, ik ben een gelukkig mens", Wim de Haan, leider van dc sportschool in Schiedam-West, kon liet wel uit schreeuwen. Gistermiddag heeft de gemeente Schiedam beschikt over het lot van het badhuis aan de Lange Haven en het difinitief toegewezen aan de sportschool. Dit deelde wethouder C, J. H. Bolmers van gemeentewerken mee aan de overlukkige Wim de Haan, die niet wist hoe hij kon be danken voor de snelle handelwijze van do gemeente. De heer De Haan is lot nu toe nooit zo erg over de Schiedamse ge meenteraad te spreken geweest. Hij vond dat met name de bokssport, die ook op zijn sportschool beoefend wordt, maar in het verdomhoekje zat. Vaak beklaagde hij zich erover dat hoewel er toch Schiedamse top- boksers zijn, zij nooit eens na een succes op het Stadhuis worden ont vangen. Door het pand tegen een symboli sche huurprijs te verhuren heeft de gemeente een hoop goed gemaakt je gens de bokssport. Met de hulp van vrijwilligers wil de heer De Haan in een maand tijd het verlaten badhuis omtoveren tot een „supersport- school". „En dat lukt ons" zo verze- kort hij „onzemensen onderbreken huri vakantie en komen hier werken. Wat dat aangaat zijn wij een hecht clubje." De huidige sportschool-west is ge vestigd in de voormalige Hervormde kerk aan de Westfrankelandsestraat. Deze kerk zal moeten worden ai«,_ broken om plaats tc maken voor een kleuterschool die in West dringend nodig is. De gelukkige Wim de Haan heeft op de secretarie van het stad huis, waar de zaak administratief verder afgewikkeld wordt, een bloe metje bezorgd. Hij houdt zo van die kleine attenties. ROTTERDAM, vrijdag Twee jon gens van ongeveer achttien jaar heb ben gisteren op dc Abraham var» S tolk weg twee meisjes van zestien jaar beroofd van een portemonnee met ƒ10,—. De jongens reden Dp een brommer. Zij haalden de meisjes, de scholiere A. K. en haar vriendin I. G., die op de fiets waren, in en sneden hen de weg af. De meisjes kwamen te vallen. Een van de jongens zag zijn kans schoon en pakte de portemonnee, dié I. G. in liaar hand had. De rovers verdwenen in de richting van het Kleinpolder- plein. Beide jongens droegen een groot model blauwe zonnehoed. De ene had lang blond haar. Hij droeg een overhemd dal aan dc. voorkant met een knoop was dichtgemaakt en een donkere broek. De andere straatrover had lang donker haar, droeg een donker jack en had vermoedelijk een bril op. Het tweetal reed op een laag model rode bromfiets.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2