Mislukt popfestival tussen de fabrieken B E5EEBE9 Braderies in Hoogstraat m i f JU B HONKBAL WEEKEINDE WEINIG SUCCESVOL rmmlrkÉMm SCHIEDAM wm mKÈBimÈB; mmm '"o Weer inbraak in Bad Groenoord Tweemaal brand in wasserij Nieuwe douchecellen in SporLi'ondsenbad opruiming Bromfietser bij val gewond opruiming Proveniershuis wil théetuin Stijlbloempjes Gratis musea Tufjufs II ABN-Muziek Kasteelheer Zegeltjes Stamping Knap De grote klok tikt weer Honkballes van California Stags (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG, maandag Als ietg eenmaal een groot succes is ge- ueest, zoals vorig jaar het JPopfesli- ral in het Kralmgse Bos, dan zou een poël»^ tot herhaling van een dergelijke evenementen, verboden moeten worden. Want bij een mislukking, zoals za terdag in Rozenburg, verliest ook Mji wel geslaagd popfestival zyn jlans. Natuurlijk geldt voor het Rozen burg» popfestival een excuus voor de mislukking: de aanhoudende re- eeD maar die was in het Kralingse 'f Bos ook Piet afwezig. Waar bet verrassende, het nieuwe is er gewoon af en dan mag de mu ziek van o,a. dc Brain box en Ekscep- iion nog zo goed zijn: <Ie festivalgan gers weten wat er komt. Bovendien: de organisatoren, de Rozenburgse Evenementen Organisa tie, jiad moeten bedenken dat het ioor „bloemenkinderen" nu eenmaal niet meevalt temidden van indu strieën, fiatgebouwen en mot het uit zicht op scheepswerven vrolijk to doen, Al hebben sommigen er wel naar gestreefd en al hebben velen het wel getracht Maar met ontbloot bovenli chaam mcewiegen op de maat van de muziek en met kettingen om de nek en het aantrekken van de erkende popkledij is nog geen sfeertje te ma ken, zelfs niet als er wel eens een stickie werd gerookt Zoiets beleven \elen van de circa drieduizend be zoekers iedere week in hun sociëtei ten in Rotterdam. In een stencil hadden de organisa toren al gezegd dat wie „Rozenburg" hoort denkt aan luchtvervuiling, ont ploffingsgevaar, chemische industrie, gekantelde tankwagens met giftlgo gassen, gevaarlijke raffinaderij bran den en dat daarom Rozenburg een slechte naam heeft. Helaas is daar nu dan ook nog een mislukt popfestival bij gekomen. ttKa (ADVERTENTIE) Waarom zou U een kunstpro- dukt kopen, ais U voor minder geld bi] ons een grote natuur- zeem kunt kopen. Soepele traangelooide zemen in een royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit. Ze men die een maximum aan vocht opnemen, voor nog géén vier gulden. twee maten Morgenvroeg om 0 uur begint inde kelder de verkoop van de ze prachtige volle grote zemen (koop er ook gelijk een voor de auto), een uitzonderlijk mooie kwaliteit Géén tel. of schrift best (Van een onzer verslaggeveis) SCHIEDAM, maandag. In Bad Gioenooid is weer eens ingebioken De dieven die zich door een ruit bo ven de toiletten toegang hadden ver schaft, ontvreemden snoepgoed, bus jes zonnespray, flessen wijn en acht pakken koffie. Vorige week is m Bad Gi oenoord geprobeerd een muurkast te kraken. Toen namen de mbrekeis blikken met koeken mee. maandag 19 juli 1971 - pagina S (Van een onzer verslaggeveis) SCHIEDAM, maandag. Twee maal binnen vioicnlwmtig uur ont stond ai d ei de boven de zaak ge- logt n keuken van wasseuj Hijman a in de Stadhoudei slaan Beide keren bluste het personeel met brandblus- set 3 de brand. De bewoonster van het pand moest bij de eerste brand door de GGD ter plaatse worden be handeld, omdat zij erge last had van de rook die op haar longen geslagen was. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Als de verbouwing vlot verloopt, zullen kort na een oktober de twaalf dou ches in het Sportfondsebad aan de B.K.ïaan in gebruik genomen kun nen worden- Dé douches worden daar voornamelijk geplaatst ten be hoeve van de Gorze bewoners die geen badinrichting meer in hun wijk hebhen. De directie van het Sportfondse bad heeft goede verwachtingen ten opzichte van de exploitatie van de badinrichting. Bij een bezoekersaan tal van negenhonderd baders per week zou er al geen tekort meer zijn. De eerste tien jaar dekt de ge meente Schiedam de exploitatiete korten nog met een jaarlijks krediet. Wat de verbouwing van het bad betreft, zal de kleedafdeling van de heren moeten verdwijnen voor de nieuwe doucehcellen. Voor hen zal naar een andere ruimte omgekeken moeten worden. Waar die zou moe ten komen, is nog niet bekend. Er zullen voor de dames haaidroogap- paraten worden geïnstalleerd. Het toekomstige badhuis aan de Burgemeester Knappertlaan zal van 's morgens zeven tot 's avonds tien uur geopend zijn. De toegangsprijs zal zeventig cent voor volwassenen en dertig cent voor kinderen bijdra gen (ADVERTENTIE) In de auto, als extra deken voor een logé, bij" een picknick daar kunt U deze autoplaid allemaal voor gebruiken en dat is U toch zeker wel een tientje waard. Mooie autoplaicfs van syntheti sche garens (gemakkelijk was-, baar) In diverse fraaie Schotse ruitdessins. Deze plaid in de maat 130 x 150 cm koopt U nu niet voor f 14,98, maar voor nog géén tien gulden. autoplalds 13Üx150cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze autoplaids van syntheti sche garens in fraaie Schotse ruitdessins, maat 130 x 150 cm, nu heel voordelig Extra grote bankplaïd in de maat14Qx20Qcmvanf 29,75 voor f 19,75. A Géén tel. of schrift best (Van een onzei veislaggeveis) SCHIEDAM, maandag. Op de 's Gravelandseweg ter hoogte.van de Nieuwpoortweg is de 23-jarige Rot terdammer S. H K. met zijn brom fiets geslipt over olie die op dc njnbaan lag. Bij 2ijn val liep hij ernstig letsel op aan 2ijn hoofd en kmc. Door de GGD is hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Na daar behandeld te zijn kon hij naar huis terugkeren. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, maandag. De re sultaten dit weekeinde door de Schiedamse honkbalteams geboekt, zijn. beslist niet om over naar huis te schrijven. Schiedam moest het thuis opnemen tegen lijstaanvoerder Giants Diemen en. verloor met 42, na ?en wed strijd waarbij het publiek heeft kun nen genieten van zeer goed honkbal. DSH speelde met omdat de tegen standers verstek heten gaan en DHZ moest tegen The Hawks het onder spit delven en hoe. Het verloor met niet minder dan 16—0. Ondanks de vakanties had de pen ningmeester van Schiedam een goe de dag. Heel wat honkbalhef hebbers hadden zich op de tribune en langs het terrein geschaard om de strijd tussen Schiedam en koploper Giants Diemen te kmtnerr meemaken. Ergens natuurlijk met de stille wens dat Schiedam het stoute stukje uit zou halen de Giants beide punten afhandig te maken. Dit is met ge lukt, maar de toeschouwers zullen be slist geen spijt hebben gehad van hun gang naar het terrein van Schie dam, want zij hebben kunnen geme ten van goed honkbal, al speelden beide partijen sterk verdedigend. Reeds m de eerste mnings sloegen de koplopers toe. Drue honkslagen en een maal vierwijd waren de grondslag voor een voorsprong van 2—0. Schiedam kon daai heel weinig te genover zetten. De Giants verdedig den uitstekend en verder dan. een aantal honken bezet kwam Schiedam niet. In de vierde innings liep Giants verder uit Een maal vier wijd twee veldfouten en een honkslag zorgden voor twee punten, waarmee de ach terstand voor Schiedam op 4 kwam. Eerst in de vijfde mnings kon Schiedam terugkomen. Joop Falen- tijn kwam door een honkslag op het eerste honk, kon opschuiven toen Han der Vaart zijn voorbeeld volgde. -De bal schoot daarna, by een honk- slag van Lou van der Hamer by het tweede honk door en dat was voor Falentijn voldoende om drie en ook de thuisplaat te nemen. Van der Vaart werd nog bmnen geslagen door Vervloei, maar by deze twee winstpunten voor Schiedam, bleef het toch. Er werd m het geheel niet meer gescooid. De beide verdedigingen de den het zo goed, dat met een keer meer als drie man m een mnings aan slag kon komen. Werpersresultaten Schiedam door A. v. d. Hamer 9-4-6. Giants Diemen door Wijdekop 10-2-7. (ADVERTENTIE) Hoe groot Uw vakantiekoffer ook Ts, altijd 2ijn er wet dingert die er niet in gaan, maar die U toch wilt meenemen! Koop dan deze grots reistas van lederprïnt skai, rondom af- gepaspeld, met 6 beschermdop- pen en voorvak met rits. In 6 verschillende kleuren.,... voor nog géén vijftien gulden. SCHIEDAM, maandag Er be staan plannen bij de bewoneis van bet Proveniershuis om de tuin van waalf uur/s morgens tot zes uur/s avonds in te richten als theetuin. (Alle Schiedammers zijn daar wei- Kom. Het wachten is nu nog op het meubilair.' bodemlengte 47 cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze reistassen van lederprint skai, rondom afgepaspeld, met voorvak met rits cn 6 hescherm- doppen. In de kleuren blauw, bruin, cognac, zwart, rood en wit Géén tel. of schrift best •Me FRANS HAPPELJ 'v- y-i'; Alhoewel de opruiming nog niet voor veel extra drukte gezorgd heeft, is het toch goed winkelen in de Schiedamse Hoogstraat, De bloemdecoratieven en de kleurige „braderies" zorgen voor een marktachtig geheel. De plastic bloemen en de kraampjes zijn er gekomen op initiatief van de schiedamse Gity Center winkeliers. Opval lend is wel het ontbreken van prullebakken, waardoor er veel afval op straat terecht komt. ROTTERDAM, maandag. De 63-jarige E. Pfaff uit het Westduitse Bochem is zaterdag bij een aanrij ding op de kruising Goidehveg- Schieweg m Rotterdam om het leven gekomen. Hij overleed in het zieken huis, vermoedelijk omdat hy onwel was geworden, want hij was niet ernstig gewond. De 67-jarige vertegenwocudiger E. W. van den Hoonaard uit Noordwijk aan Zee liep een bloeduitstorting aan zijn been op. 0 De Prijs voor de Fraaiste Stijlbloempjes (met erepenning) kennen we deze week toe aan de schrijver van het jaarverslag van de Kamer van Koophandel. De KvK maakt zich bezorgd over onze economische gezond heid", die wordt ondermijnd door de geheimzinnige ziekte die inflatie heet Onze „neiging tot berusting" wordt geheeld met de volgende eikenhouten zin: „Zoals bij iedere verslaving de patient het regelmatig genot niet wil missen en gaandeweg zijn weerstandsvermogen ver zwakt, zo wil men, naar het schijnt, het genot ener nominale welvaartsstijging, dat gaande weg het bouwwerk onzer volks huishouding verbroosl, niet op geven voor het uiziclit op rede en gezonde welvaart op wat lan gere termijn," Nu kennisname van deze ont boezeming gaandeweg toch eens geïnformeerd wat „verbrozen" (verbroost, verbroosde, vcr- broosd) betekent. Bouwvakkers noch Van Dale's, Groot Neder lands Woordenboek verschaften opheldering. Terug naar het KvK-verslag: „Het proces der inflatie zal moe ten worden doorbroken voordat de economische koers noodge dwongen zal worden "bepaald door wrakken op het strand in- plaats van door bakens in zee." Behalve de zeevaart spreekt ook de voetballerij (Feijenoord? Tenslotte zit Guus Couwenberg ook in de KvK) tot de verslag- scbrijver. "Want de KvK ziet de heiige koe van dc „economische groei" niet gaarne ,naar de re servebank verwezen". Want: „Zonder deze belangrijke speler zullen de homogeniteit en de stootkracht van ons nationale team ernstig worden aangetast." Vraag: Is de economische bal soms niet rond? O Sinds enkele weken zijn een aantal Rotterdamse musea gratis toegankelijk. Via de Kunstagen da, advertenties in dagbladen en affiches op de aanplakzuilen wordt van dit feit geregeld mel ding gemaakt. Maar waarom staat de gratis verkondiging niet met grote letters op de gevels van de diverse musea? Is dat omdat dan het absolute artistie ke en geheiligde evenwicht van deze door kunstminnaars hoogst geadoreerde gebouwen te popu lair zal worden verstoord? 0 Vorige week somden wij u een reeks Rotterdamse troetel namen voor de „Tourist Pilots" van Texaco op. De verzameling heeft weer een aantal lezers aangezet om driftig mee te ver zinnen. Dit is de nieuwe oogst; Juweel tje, Punctueeltjes, Scxacogirls, Sweet Scootstertjes, Vïuchtheu- veltjes, Toeriersters, Texaco's Troost, Spoorzoekers, Wegbe- reidsters (of: Wegberijdsters), Infomobieltjes, Atractie Taxi, Hulp-O-Matic, Plattegronders, Lieve Lita's, Wcglokkertjes, Wegbelegging en Tripdienster. Zo, nu ho houden, namen ge noeg. Vorige week kozen we voor Tufjufs en Wijnmeisjes. Die keus blijft gehandhaafd. Met eervolle vermeldingen voor At tractie Taxi en Toeriersters. Ie dereen dank voor het diepe den ken. En verder: Bekijk 't maar. gekende hittegolf behaalden de Cineac-theaters in Amsterdam en Rotterdam (Cineac Beurs) de hoogste bezoekersaantallen, wel iswaar sterk beïnvloed door de warmte". „Stamping Ground" draait nu voor de derde week in Rotter dam. Het is dus uiterst vroeg om nu al hoera te roepen. Trou wens, Georges Knap is een opti mistische vogel, De heer Va» der Velden van Cineac Rotter dam beperkte zich tot de uit spraak „We mogen niet moppe ren". Waarom is „Stamping Ground" van Cineac Beurs naar Cineac Beijcnkorf (waar de film alléén 's avonds te zien is) ver huisd? Van der Velden: „We wilden het toespitsen od de avond. Overdag was er weinig belangstelling". De Slichting Holland Popfesti val heeft globaal één miljoen nodig om uit de schulden te ko men. „Stamping Ground" zal daartoe vijf miljoen moeten op brengen. Eer het zover is moet er nog heel wat geprolongeerd worden. 0 Dc jeugd die nog steeds de toekomst heeft wordt door de Algemene Bank Nederland ter sollicitatie gelokt met een 45- toerenplaatje van The Ekseption. Ja, erg, kijk, we willen ook wel eens komen praten, beste ABN. maar voor één singletje doen we het niet. Twee elpee's ïs de mi nimumeis. En: Wc Kiezen zelf uit. Kortom: Eerst een platen- bon van 40.dan praten we verder. Tenminste, als tram- en buskosten vergoed worden 0 De NV Duinbeek zoekt een kasteelheer voor het omstreeks 1710 gebouwde kasteeltje „Duin beek", gelegen tussen Domburg en Oost-Capelle. We z\jn zo vry om een advertentie voor deze functie op te stellen. Op het kasteel „Duinbeek" is de functie vrijgekomen voor een kasteelheer, die zelfstandig kan vechten tegen verval en erosie. Zijn taken zullen liggen op het gebied van de bouwvak, het Mtg-j tPM f*J& VJT', vV f' ï'kP'3-'- 0 Hebben gisteravond zitten plakken slop Dc Grujier spaarzegels stop twee boekjes vol stop voor de vakantie stop voor extra souvenirs stop 't kostte wel een fles jenever stop om steeds die pepermuntsmaak weg te spoelen stop. 0 Ondanks dat liet filmverslag over het Holland Pop Festival, „Stamping Ground", door de cri tici allerminst juichend ontvan gen is, blijft de by het commer ciële succes van de film sterk belanghebbende Stichting Hol land Pop Festival optimistische geluiden produceren. Georges Knap stuurde na mens de Stichting vo: week een briefje aan nieuwsdiensten, van de Nei landse pers", waarin hij op merkte dat de vertoning van de film in Rotterdam en Amster dam nu reeds als een succes mag worden beschouwd. We citeren: „Ondanks de on- klein-agrarisch werk, bet hori gen-beheer, de trans-wacht, poortbewaking, grachtzuivering en bet onderhouden van goede relaties met omwonende edellie den. Voor deze functie is naast een fraaie stamboom, de meester-ti- tel van het gilde der metselaars en timmerlieden vereist. De sol licitant moet kunnen paardrij den en bereid zijn tweemaal per jaar een toernooi ie organiseren. Ervaring opgedaan op andere kastelen strekt tot aanbeveling. Kas te el vrouwe nog aanwezig. Tot maandag. (Van een onzer vcrsalggevers) SCHIEDAM, maandag. De grote klok op het Bioersvest geeft weer de juiste tijd aan. Veertien dagen gele den werd de klok door enige jonge lui vermeld. Zij hadden de stroom draden, die zorgdragen voor de mi- nu ten impuls, stukgeslagen. De dienst Technische werken van de PTT heeft met medewerking van het Schiedamse Gemeentelijk Ener gie Bedrijf, dat eigenaar van. de klok is, een nieuwe grondkabel aan moe ien sluiten. Dit heeft nogal wat voe ten in de aarde gehad, daar dc luikjes aan de voet van de klokstandaard, bedoeld om toegang tot het inwendi ge van de klok te verschaffen, vast geroest zaten. Het GEB heeft tóen aan de andere zijde van de standaard nieuwe Iuik-| j es aangebracht. De PTT had hetj zaakje daarna snel geklaard. SCHIEDAM, maandag. Vrijdag zullen op het terrein van Schiedam jongens tot en, met zestien jaar honk balles kunnen krijgen van drie ster ren. uit het team van de California Stage, Ton Williams, Jef Westphalen en Paul Karger zullen de jongelui in de ochtenduren, van 9—12 proberen alle fijne kneepjes op honkbalgebied ei gen te maken. Na de middag, van 2—5 zullen alle onderdelen van. het honkbalspel m een competitie beoefend worden. Voor honkbalhef hebbers de kans van het jaar. Gemeentewerken gaat binnenkort beginnen met het herbestraten van de Kerkhofstraat, de Rusthofstraat en gedeelten van de Kerkhoflaan, de Rusthof laan en de Paradijslaan. Lei dingen moeten worden vernieuwd en opnieuw op de huizen worden aange sloten. Een en ander zal nogal wat tijd vergen en overlast bezorgen. Wanneer er noodvoorzieningen moe ten worden getroffen, bij huwelijk, overlijden e.d. zal gemeentewerken echter graag behulpzaam zijn met maatregelen. Even een telefoontje aan de heer M. M. van Kleunen, dis trictskantoor Koperstraat, telefoon. 202055.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2