AFGANG VAN DWS TEGEN HAARLEM, 0-6 Elek Schwartz ondanks verlies 'erg tevreden' rem» EXCELSIOR OP STREEP DOOR SVV INGEHAALD mffl fell PAPENDRECHT WON JUBILEUMTOERNOOI VAN OVERMAAS Sparta faalt op hobbelig veld in de afwerking Twee nederlagen vöor Neptunus Middenlinie van Schiedamse ploeg te zwaar belast terlenka stores 120 cm hoog ferlenka filet 110 cm hoog Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze tertenka stores, 120 cm van uni marquisette en ter- lenka litet, 110 cm hoog, nu door A elkaar per meter ri voor Ook maandagmorgen open dén tel, of schrift, best pagina 11 maandag 9 augustus 1971 - (Van onze' sportredactie) ROTTERDAM, maandag. - Nep tunus heeft dit weekeinde in twee oefenwedstrijden twee nederlagen geleden. Zaterdag verloor het met niet minder dan 6—1 van Zuidland en gisteren moest het mei 42 zijn meerdere erkennen in de tweede Klasser Vlissmgen. In bedde wedstrij den had Neptunus een aantal inval lers. Tegen Zuidland speelde het bo vendien bijna de gehele werdstrijd met tien man omdat Gerrit Kort ge blesseerd uitviel en geen reserve beschikbaar was. Tegen Zuidland scoorde Jacobs voor Neptunus tegen. In Vlissingen maakten dezelfde Ja cobs en Luyten de doelpunten. Hans Eijkenbroek, Sparta's aanvoer der, had pech, toen hij voor de rust uit een hoekschop van Jan Klijnjan tegen de lat kopte. FC Brugge—Sparta 1—0 (0—0) door CAESAR v. d. POEL Van onze sportredactie ROTTERDAM, maandag. Papendreeht heeft het juhileirm- toeruooi van Overmaas gewonnen, In de finale versloeg liet Uni las met 1—0 door een doelpunt van Van Ooycit. Tien minu ien voor tijd scoorde hij met een kopbal uit een hoekschop. Papendreeht was in de finale gekomen, doordat het zaterdag na een gelijkspel van 2—2 tegen Enschedeae Boys de strafschoppen beter had genomen. Papendreeht mocht mei dit resultaat de handen dichtknijpen, want "bij de rust had hel nog tegen een 0—2 achterstand aangekeken. Door treffers van Kees Versteeg en Jan van Veen werd het evenwicht echter nog bij tijds hersteld. Overmaas was niet erg gelukkig. Tegen Xlnitaa had het zaterdag voort durend een groot overwicht, maar na een ruststand van 11 liet het zich in de laafcSte rrtfflimt door de Gozfcumera verrassen. Denny Vegter was de maker van het enige Overmaas-doelpunt, De strijd om de derde en vierde plaats was technisch gezien de beste van het toernooi, Enschedese Boys nam een voorsprong, maar toen Reimcr Kreijermaat binnen het strafschopgebied ten val werd gebracht kon. André van Gelderen uit een strafschop gelijkmaken, 11- Daarbij bleef het en dat en dat betekende dat de ploegen via strafschop pen moesten gaan uitmaken, wie de derde prijs mee naar huis mocht ne men. Dat werd Enschedese Boys, De oostelijken benutten alle vijf penal ties, terwijl Overmaas do derde miste. Masson schoot tegen de paal. Gerrit Been, de voorzitter van het district West II, reikte na afloop de prijzen uit. Het toernooi had zo'n prettig verloop dat Overmaas overweegt om er een traditie van te maken. Bij de finale waren ongeveer 1000 toe schouwers. BLANKENBERGE, immmlag. Elek Selnvartz heeft vertrou wende koop". Met de eerste coin pel itiewedstrijd in zicht strooide hij aan de Belgische kust de complimenten aan het adres van zijn Spuria als pepernoten in het rond. „Wij waren veel heler dan Brugge, conditioneel duidelijk sterker en clan nog te Bedenken dut onze Nol Jïeijerniun niet kon meedoen. Ik hen erg tevreden." Elek Schwartz bleef tevreden toen hij er op attent werd gemaakt dat Sparta tegen de Belgische formatie niet lot scoren kon komen en zelf een doelpunt moest incasseren (10). „Daar ben ik toch ook wel blij mee", zo draaide hij leep, „de jongens zouden het anders volgende week legen Volendam vee] te gemakkelijk opnemen." Elek beduidde de Spartanen de buitenspelval open tc zetten. Dit luk te aanvankelijk vrij goed al reageer de arbiter Schaut niet op twee dui delijke gevallen toen heel de Spar- la-defensie bleef staan en Carteus ei genlijk maar in te tikken had. Ook zijn afwerking stokte. Op een ogenblik dat iedereen een scoreloos gelijk spel verwachtte ge beurde het dan. Op acht minuten van het eindsignaal nam vrij esc) top specialist Thio een corner. Heit nog klimmende Ieder werd door Hou- waart bij de eerste paal onderschept en prompt met het hoofd onder Vis- ser's voet door legen het not aan ge caramboleerd (10). Elek Schwartz: ..Dat was toch niet ver diend. Zeggen ze hier dat Brugge slecht heeft gespeeld? Ja, of je goed speelt of slecht, dat ligt toch ook aan de tegenstander, niet?" De opstelling van Sparta was: Doesburg: Vcnneker, Ter Horst. Ey- kenbroek, Visser; Van der Veen, Bosveld; Van der Sluis, Kowalik, Klijnjan, Kristensen. Ondanks dit optimisme bleek er toch nog het een en ander te schor ten aan Sparta's aanval. Kansen wer den cr door Klijnjan en Bosveld ge noeg geschupen op het overigens hobbelige veld van liet riikssportcen- trum van Biankenbcrge. Maar tot af werking kwam het niet. Aanvankelijk leek zowel Sparta als Brugge uit op een gezellig partij tje strandvoetbal, De Spangenaren dwongen in het eerste half uur wel een veldoverwicht af, doch dit scheen eerder het gevolg te zijn van nodeloos geëxperimentecr van Brug ge's trainer Canjels. Hij had Brugge's middenveld ont regeld door Henk Ho uivaart in dc spits tc zetten en ex-PSV'er Wietso Veenstra langs de lijn te laten. Hier door kreeg ex-Ajacied Nico Rijnders heel het gewicht van de Rotterdamse aanval op zijn schouders. Deze ter reinwinst resulteerde in schoten van Klijnjan en Kowalik en Van de Veen (op de paal). Maar daar zaten telkens zoveel minuten tussen dat het pu bliek met langzaam ritmisch handge klap uiting gaf aan zijn verveling. De Brugse formatie rammelde. Het kwam voor rust slechts tot één ge vaarlijk schot van TUip dat door Doesburg met brio onschadelijk werd gemaakt. Henk Houwaart, dc Brugse Er- sa tz-spi(s bleek zijn vroegere faam van scherpschutter bij ADO niet waar te kunnen maken. Canjels ..herstelde" Brugge's raiddênveld in de tweede helft. Hij stuurde „toerist" Carteus naar voren, haalde Hou waart terug en verving de Zweed Axelsson door Wietse veenstra. Di rect draaiden de Belgen veel beter. Het spel werd aantrekkelijk. De Brugge-aanvallers schiepen zich meer kansen en ook Sparta's spelma kers Klijnjan en Bosveld profileer- uen van de kleinere bevolkingsdicht heid rond Brugge's doel. Kogels van Houwaart, Carteus en Puis, een kop stoot van Veenstra werden afgewis seld met een reeks goede combina ties tussen Klijnjan. Kristensen en Kowalik. Maar het afrondend schot oieef zoek. Een nummertje van eerst genoemde (Hij ving al springend een hal op met de borst en kogelde in de vlucht juist over) kreeg een open doekje van het publiek, dat ook Ven- nekers spel herhaaldelijk op applaus onthaalde. Een kwartier na rust moest de ui terst bedrijvige Van der Sluys met een open wenkbrauw het veld verla ten. Invaller Car Pot toonde zich al direct produktiever dan zijn maats. Dp ®eu pass van Hans Eijkenbroek stoof hij in een lange rush naar vo- l-en en knalde meteen op doel. Naast echter. Even later dook hij weer t rassend voor het Brugse doet op om een schijnbaar mislukte combinatie tussen Klijnjan en Kristensen met een kopstoot af te maken. Iets over de lat. (ADVERTENTIE) De sortering var» onze vitrage-af deling is wijd en zijd bekend cn dat kunnen m ook zeggen van de lage aanb'iedingsprijzen. Ook nu weer kunt U profileren van een grandioze aanbieding! Een partij terlenka stores, 120 cm hoog, van uni marquisette met een brede fantasiezoom en terlenka filet, 110 cm hoog, die U zowel in de hoogte als breed te kunt gebruiken. Beide partijen uit de prijsscrie van f 2,75, nu voor nog géén één gulden dertig. De Brugse verdediger De Navel heft bezwerend de handen omhoog bij een poging van Jan Klijnjan om hem te passeren. HAARLEM, maandag. Joop Brand, Haarlems nieuwe oefen- meester zal tijdens de ontmoeting met. D\VS zenuwachtig te schuiven op hel bankje. Tenslotte met nog een kleine tien minuten te spelen verdween hij om zich voorlopig niet meer te laten zien. Verdere aanwijzingen waren overbodig. Haarlem zat op rozen, een kwartier voor liet einde van dc vriendschappelijke wedstrijd legen DWS. Met liefst 60 had het afstand genomen van de oude ploeg van Brand, die hei hel komend seizoen nog moeilijker lijkt te krijgen dan ooit tevoren. De Haarlemmers verkregen al snel een voorsprong. Na vijf minuten ver anderde Bregman een. schot van. "Wentink van richting, waardoor Jongbloed kansloos werd gepasseerd: 10. Haarlems tweede treffer kwam op naam van Gerrie de Goede. Jong bloed tastte mis op een voorzet^ van Wentink; Bregman kopte opnieuw voor en De Goede rondde de aanval af. Bregman, de van JQS afkomstige aanvaller, heeft de voorste linie van Haarlem aanzienlijk meer inhoud ge- SW- Excelsior 1—1 £01) door DICK VAN DEN POLDER SCHIEDAM, maandag. Als men in aanmerking neemt dat Excel sior een klasse hoger speelt dan SVV, is hel begrijpelijk dat Jan Bens, dc trainer van dc Schiedammers, gistermiddag met wat meer voldoening op het resultaat van 11 terugblikte dan zijn collega Joop Castemniller. „Het feit dat we er nog een eindsprintje konden uitpersen en in de laatste minuut gelijk konden maken is voor mij het bewijs dat we conditioneel gezien klaar zijn voor de competitie", stelde Jan Bens, die traditiegetrouw de zon. opzocht. Castcnmillers benadering was een stuk negatiever. „Tegen Charlton Athletic hebben, we er woensdag avond in de eerste plaats naar ge streefd om het spel van de tegen stander te ontregelen. Nu hebben we zelf geprobeerd het spel te ma ken en dat gaat ons niet best af. Je kan duidelijk zien dat Excelsior drie jaar lang hot initiatie: aan de tegenstander heeft gelaten." Erg veel krachtsverschil was er niet op het goed bezette Harga (4000) en het was dan ook volkomen ver diend dat de mee naar voren ge trokken voorstopper Rinus Steen bergen SVV na goed* werk van Maarten van Boek en een foutje van Ed v. d. Roer op de valreep aan een gelijkspel kon helpen. Er waren zelfs perioden dat SVV een tikkeltje beter speelde dan Excel sior. Dat was onder meer het geval in het eerste kwartier toen het Schiedamse middelveldtrio Mul der-Bakkes-Poot nog fris was en dc driehoek van Excelsior v. d. Hei- <le-A. den Butter-Libregts overtrof in beweeglijkheid en raffinement. Vooral Bakkes onderscheidde zich met zuivere passes en gedurfde schoten en ook de conditioneel nog wat zwakke Poot liet herhaaldelijk zien dat hij klasse bezit. Al gauw echter bleek dat SVV te veel vergde van zijn middenrif. Doordat libero Leen Warn aar veel le ver achter zijn defensie opereer de, moesten Mulder, Bakkes en Poot voortdurend 60 a 70 meter overbruggen, waardoor ze over belast raakten en op den. duur de fut misten om in de voorste linies in de vrije ruimten te sprinten. Jan Bens: „Ik houd doelbewust War- naar ver terug. Leen behoort niet tot de snelste spelers en bovendien voel ik er niets voor om het mid denveld in elkaar te druikken. Als er een opeenhoping van spelers ontstaat, moet je over zeer goede technische eigenschappen beschikken om tot goed voetbal te komen." Een redering waai* veel waarheid in steekt, maar een consequentie van deze tactiek is toch wel, dat de de fensie vaak onder druk komt te staan en dat is riskant met kleine verdedigers als Van Beek, War- naar en v.d. Korput, die te veel kopduels verliezen. Tegen Excelsior kregen ze in de lucht gistermiddag bovendien wei nig steun van hun doelman Eddy Zoeter en dat kostte SVV een 'doelpunt. In de 35stet minuut verzuimde Zoeter een vrije schop van Kleingeld te onderscheppen, waardoor Kwakkemaat de bal op het hoofd van de scorende Frans van der Heide kon deponeren, 0-1. Het fysiek sterkere Excelsior heeft de strijd daarna geruime tijd be heerst, maar de voorhoede, waarin Meutstege na rust werd vervangen Met deze prachtige kopstoot was Wout van Meeteren dicht bij een doelpunt. Ed van der Roer, de doelman van Excelsior, izou de bal evenwel op even fraaie wijze stoppen. door Bassant, was niet snel en slagvaardig genoeg om de Schie damse defensie uit het lood te slaan SW kwam in de loop van. de tweede helft goed terug en was voor de treffer van Steenbergen al een keer dicht bij de gelijkmaker, toen Wout van Meeteren (vrijwel lamgelegd door Van Nierop) val lend inkopte. Ditmaal echter redde Van der Roer voortreffelijk. Beste spelers bij SVV: Van Beek, Steen bergen, Bakkes en Poot. Bij Excel sior kwam alleen Wim Tetteroo boven de middelmaat uit. Opstellingen: SVV: Zoeter; Van Beek, Steenber gen, Warnaar, v.d. Korput: Mul ders, Bakkes, Poot; v.d. Spek, Van Meeteren, Van Duppen. Excelsior: v.d. Roer; G. den Butter, Tetteroo, Van Nierop, Kleingeld; v.d. Heide (Bakker), A. den Butter (Van der Vaart), Libregts; Meut stege (Bassant), Kwakkernaat, Coenen. geven. De jarige Bregman mocht kort voor rust van de zwak fluitende ar biter Geurens een strafschop nemen, nadat Muller tegen De Goede in het strafschopgebied eenovertreding had gemaakt: 3—0. Haarlem zette de produktie in de tweede helft voort. Nadat in de der de minuut Van Duffelen de machte loze DWS-defensie had verschalkt en vrij voor doelman Jongbloed had overgeschoten was het Dries Bosz- hardt die met een kopbal de voor sprong vergrootte tot 4—0. Mooier nog dan het doelpunt was het voor bereidende werk van ex-Utrechter Ton Nieuwenhuis, die de vaak mis tastende Schoonderwoerd schitterend passeerde en een haarzuivere voorzet gaf. Nieuwenhuis heeft zich met' zij n uitstekende middenveldspel al zeer geliefd gemaakt in Haarlem. DWS miste een dergelijke spelver deler. Het kwam zeer moeizaam uit de greep van de Haarlemmers, die, voortdurend druk uitoefenden. Een overtreding bij een van de talloze aanvallen was de inleiding voor het- vijfde Haarlem doelpunt. De vrije trap op de rand van het strafschop gebied werd door De Goede hoog in. de kruising gejaagd: 50. Van Oost huizen, die Bregman in de tweede helft had vervangen, maakte na een klein halfuur het zesde doelpunt met een schuiver door de benen van Vis ser. PSV Tienduizend toeschouwers hebben PSV en Standard Luik in Heerlen een matige partij voetbal zien spe len, waarin niet werd gedoelpunt. Het spel van PSV op het middenveld lussen Mulders, Dijkstra en Radovic vlotte nog niet best, Standard met aan het hoofd Wilfried van Moer maakte daar gebruik van maar kon ook niet tot scoren komen. De FC Den Haag/ADO heeft in Sint Truiden de wedstrijd tegen Sint Truiden met 2—1 gewonnen. De ruststand was 20, De Hagenaars waren vooral in de eerste helft véél sterker. Twee kardinale fouten in de Belgische verdediging leidden iot de Haagse doelpunten. Allereerst schoot Couperus raak (9e minuut) en na ruim twintig minuten scoorde Rog geveen de tweede treffer. Na rust scoorde Haagdoren tegen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2