Boksschool van Wiinl de Haan is geopend mmm inzake muziek: \W Meer klachten over stank en geluidshinder PS 3» Overheden bundelen overleg milieubeheer EJ- n wm&WMBtmm RIJKEN LANGE Tentoonstelling van TlnnTede SVV verlaagt prijs van zittribune Esperanlo-agencto Mimi-kluis opengebrand SVV KAN ALLEEN OP KOP KOMEN „Het Japan van de prenten -a» DOCHTER VOOR DEVLIN Groot aantal artiesten op platenmarkt PvdA-gewest wil sluiting Zestienhoven Overleden aan verwondingen lijk opgedregd CW oefent tegen B-team van Sparta Drees stélt taak Kraisinga vast H3C: voor twintig miljoen opdrachten SMEL EEN TAXI VLAARDINGEN Rechtspraak rf; i '9f- li ADVERTENTIE dinsdag 24 augustus 1971 - pag. 5 Aanschaf van geiuids- weergave-apparaluur is belangrijk genoeg om u daarbij muzikaal le laten adviseren. Door ons bijvoorbeeld. KORTE LIJNBAAN 28.R0TTER0AM.TEl l010i 113400 Trots poseert Wim de Haan in zijn nieuwe boksschool in het voormalige badhuis aan de Lange Haven. (Van een onzer sportmede- werkers) SCHIEDAM, dinsdag. Het was gisteravond voor de Sehiedam- se boksinstructeur Wim de Haan een groots moment, toen de voorzitter van de Nederland se Boks Bond, de heer J. Hof man, de sleutel omdraaide en. daarmee de bokschool De Haan opende. Tal van genodigden en belangstellen den uit de Schiedamse sportwereld en van daarbuiten hebben, kunnen bewonderen wat do jongens van de boksschool 'in een vijftal weken on der leiding van vader Krijgsman tot stand hebben gebracht. Het grenst bijna aan 't onmogelijke voor wie de situatie in en van het bad huis aan de Lange Haven heeft ge kend. Er zijn vakanties, snipperda gen, hele weekends en nachten aan opgeofferd om een oefeng&egen- hetd te bouwen, dte elke toets der kritiek kan doorstaan. In zyn felicitatierede zei do heer Hof man o.a. dat de zo juist geopende boksschool tot de beste in Neder land gerekend mag worden. Trotse en gelukkige "Wim de Haan, die jarenlang heeft moeten „mod deren" in oefenruimten die dat woord nauwelijks waard waren, sprak van bewondering en hulde aan bet adres van de heer Krijgs man, die met de leden van de boksvereniging voor de metamor fose hadden gezorgd. De Haan verheelde ook niet de steun (geldelijk en materieel) die hij heeft gehad van enkele Schiedamse zakenlieden. En als om deze woor den te staven kwam er op de re ceptie nog een aanbod van de heer C. Th. Blommestijn om voor de verwarming te zorgen. Wim de Haan, die zo vaak vol zelfbeklag ia geweest, heeft nu toch. ondervon den dat de gemeenschap, in casu de gemeente hem niet in. de steek heeft gelaten. Van het gemeentebe stuur kwam het aanbod om het oude badhuis, tegen een voorlopig symbolisch bedrag te verhuren, een aanbod dat door Wim de Haan met beide handen is aangegrepen. Wim de Haan en de vereniging, die zijn naam draagt, kunnen tevreden zijn. Het kan niet anders of hier moeten de nieuwe bokskampioenen vandaan komen. De 'inrichting van de school, waar de boksers alles kunnen vinden voor de training, is er naar. Wim de Haan werd gisteravond o.a. gelukgewenst door NBB-voorzitter J. Hofman (rechts), die niet met lege handen was gekomen. (Van een onzer verslaggvers) SCHIEDAM, dinsdag De volks- bundersvereniging Thurlede houdt zaterdag en. zondag in het vereni gingsgebouw wederom een tentoon stelling van. de door leden opgemaak te bloemstukjes, alsmede van geteel deprodukten en bloemen. De officiële opening is zaterdag om H uur. De tentoonstelling is voor het pu bliek, dus ook voor niet-leden, vrij toegankelijk. De openingstijden zijn: zaterdag tot 21 uur. zondag van 10 tot 19,30 uur. Ee Schiedamse vereniging De Vrij heid vloog met 200 jonge duiven een mhaafvlucht van. uit St. Ghislam. Af stand 170 km., gelost 9 uur eerste 11—43, laatste 11—11. .Uitslag: 1-6-22-23 Jack Doejaarden, j- M. de Potter, 3-24- Jan Doej a ar den, 4-5-19- mevr. v.d. Berg, 7. Er, Scholte, 8. W. Poort Zn. 9-13-16 A. £d. Berg, 10. A. v.d. Tuyn, 11. M. Putters, 12. C. Robart, 14-21 H. Eg oerts, 15. P, Verlinde, 17. P. Pols, 18. A. Pronk. 25. J. Westeiholt. - Met UB duiven werd deelgenomen aan de wedstrijd Nationaal Parkenstone En geland. Eerste 25 prijzen: 1. W. Poort Zn., 2-10-13 C. Lems, 3-4-11-20-23 lack Doejaarden, 5. A. v.d. Berg, 6-21 C. Middendorp Zn., 7-12 M. de Roo, 14-19 J. Doejaarden, 8-16-17 P. Eols, 9.1. v.d. Tuyn. 15. Krijgsman Co. 18. J, Bodegom, 22. P. Verlinde, 24. J. Paulussen Zn., 25. C. Koogje gelost 11-00 eerste prijs 15.00 laatste (Van een onzer versloggeveis) SCHIEDAM, dinsdag Het be stuur van SVV heeft voor het seizoen 1971—1972 de toegangsprijs voor een zitplaats op de nieuwe overdekte tri bune verlaagt van 6,naar 5, In verband met het ontbreken van on-o verdekte tribune-zitplaatsen hoopt men hiermede een grotere be zetting op de overdekte tribune in het winterseizoen te bevorderen ten gerieve van het bezoekende publiek. Deze prijs-verlaging begint woens dagavond bij de wedstrijd SVV Willem II. Merkredon, la 25an de aügusto klubvespero. Kio estas via opinio pn tio ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100 b. Cu ni daürigos en septembro je la sama bazo? ROTTERDAM, dinsdag. Giste ren werd aangifte gedaan van in braak bij het behangbedrijf van Goudsm'itt-Hoff aan de 's-Gravendijk- wal. Uit een muurkluis, die werd opengebrand, werd een geldkistje met ca 900,gestolen. Als verdacht van deze inbraak zijn gisteravond aangehouden de 23-jarige chauffeur J. Z. uit Bolnes en de 22-jarige kantoorbediende W. H. A, O. uit Rot terdam. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag DFC kan morgenavond SW een goe de dienst bewijzen. De Dordtena- ren, die nog zonder punten zijn (overigens kwamen ze nog maar twee keer in actie) krijgen be zoek van Eindhoven, dat na drie ronden de eerste plaats met SW deelt Indien DFC er in slaagt de Braban ders in bedwang te houden kunnen de Schiedammers alleen aan de top van de eerste divisie komen door op eigen veld Willem, II te verslaan. De Tuburgers hebben twee punten uit drie wedstrijden. Trainer Jan Bena („Het is nog veel te vroeg om hoera te roepen. "V/e blij ven met beide beentjes op de grond staan") heeft zijn elftal opnieuw on gewijzigd gelaten. Alleen, over het meespelen, van rechtsachter Maarten van Beek, die afgelopen 2ondag tegen Fortuna Vlaardingen met een knie blessure moest uitvallen, bestaat nog onzekerheid. Flip van Waardhuizen zal zijn plaats eventueel weer inne men. Fortuna gaat morgenavond voor de eerste divisieploegen de tweede en laatste door-de-weekse speeldag op bezoek bij HVC. Een zwaar kar wei voor de Vlaardingers: HVC nes telde zich eergisteren door een zege op Blauw Wit in Amsterdam in de bovenste regionen van de ranglijst. Trainer Piet de Wolf stuurt dezelf de elf spelers die zo ongelukkig van SVV verloren, het veld in, met dien verstande dat Matti van Toorn nu in de basisopstelling voorkomt en Jan Olsthoom reserve staat. „Een gelijk spel zal ik al een behoorlijk resultaat vinden," aldus oefenmeester De Wolff. De opstellingen: SVVs v.d. Velden; Van Beck (o£ Van Waardhuizen), Steenbergen, Waraaar. v-d, Korput; Mulder. Bakkes. Poot; v.d. Spek, Van Meetoren, Van Duppen. Fortunat Eikelcnboom; Corver, Bobbe- moad. Boon, Boumnn; v.d. Bol, De Vries, Van Toom, Don; Keijgersberg, Kwist, (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, dinsdag. „Het Japan van de prenten". Titel van een tentoonstelling die ingericht is op de derde etage van bet Museum voor Land- en volkenkunde. De tentoon stelling is in eerste Instantie bedoeld voor scholieren die er een rondlei ding krijgen, gevolgd door een film programma. Maar ook „anderen" zijn welkom, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur ('a zondags van 11.0017.00 uur). „Het Japan van de prenten", bevat naast natuurlijk prenten, een aantal voorwerpen die ook op de af beeldingen. staan, zoals de sieraden en toiletartikelen van een Japans bruidje, de vele onderdelen van een thee-ceremonie en het traditionele Japanse speelgoed. Verder wordt iets getoond van de houtsnijtechniek in veelkleurendruk, terwijl ook een cu rieus Nederlands-Japans leerboekje uit 1788 deel van de expositie uit maakt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De luchtvervuiling in het Rijnmondge bied vertoont geen stijging, maar ook geen daling. Dit heeft wethouder G. Z. de Vos (Volksgezondheid) gisteren gezegd op een persconferentie. Hij deed dit naar aanleiding van het verschijnen van het verslag van de meetresulta ten tweede kwartaal van de keu ringsdienst van waren. De heer De Vos liet weten dat de luchtvervuiling in. het Rijnmondge bied op vele punten niet veel ver schilt met andere gebieden., zoals ,IJ- mond, de mijnstreek of Eindhoven. „Dat Rijnmond nogal eens" op het punt van de luchtvervuiling in ae be langstelling staat komt door de veie meetgegevens, die hier ter beschik king komen," aldus de wethouder. Hij gaf de situatie in Rijnmond als volgt weer: minder S02, rookvervui- ling (stof) onveranderd, een. toene ming van het aantal dagen met hoge ozon-concentratie (met kans op smogvorming) en steeds meer klach ten over stank. Vooral dit laatste noemde de heer De Vos een zorgelijk punt evenals het lawaai Hij werd daarin gesteund door dr Biersteker, staffunctionaris van de GG en GD. Deze betoogdé dat stank en lawaai verhinderen dat de mensen zich steeds minder goed. gaan voelen „ondanks goede economische omstandigheden". „Klachten over de milieuhygiëne zijn typische welvaartsverschijnse len," aldus dr Biersteker, „bij 30.000 werklozen in hel Rijnmondgebied zouden deze klachten nauwelijks be staan". Spreker noemde de onverdraag zaamheid voor het lawaai en de stank een gevolg van een jachtig le ven. Dr Biersteker vond dat dit een probleem is dat een internationale aanpak vereist en waarbij niet alleen medici, maar zeker ook psychologen en sociologen ingeschakeld moeten worden. Volgens wethouder De Vos is ook de saneringscommissie voor het Rijn mondgebied de strijd tegen de lucht verontreiniging begonnen. Begin vol gende maand os een vergadering uit geschreven tussen saneringscommis sie en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Vooral het probleem van ac stank zal worden besproken. (ADVERTENTIE) Dat U ook voor een lage prijs eksklusieve overgordijnstaf kunt kopen blijkt wel uit deze eenmalige aanbieding weefstof. Een bijzonder fraaie effen weef stof met struktuur effekt 1n 3 fijne kleuren, 120 cm breed, koopt U nu bij ons per meter voor nog géén vier gulden. (ADVERTENTIE) moderne uni weefstof 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de eenmalige verkoop van deze moderne uni weefstof met struktuur effekt, in de kleuren rood, oranje en goud, 120 cm breed, per meter Ook maandagmorgen open Géén tof. of schrift best (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, dinsdag Een groot aantal Nederlandse artiesten ïs zaterdag 28 augustus van 14.0016,00 te vinden op een platenmarkt aan het Weena. Onder andere Wilma, Joke Bruys, Greenfield and Cook^FJioda Scott, Conny Vink, Olga Lowina, De Twee Pinten, Ronnie Tober, De Pi co's, Bojoura, De Kilima Hawaians, Willy Schobben, De Chico's en Adje Tram. De platenmarkt wordt georgani seerd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe platenzaak Disco Thiel aan het Weena 152. Vrijdag 27 augustus, te 10.30 uur, zal Willeke (Mira) van Ammélrooy, samen met de acteur Pieter Lutz, de officiële openingshandeling verrich ten. Voor de muziek zorgt Polis -f Les Helleniques en verder Is er van 11.00—21.00 uur een nonstop drive-in discotheek in werking. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De ge- westelijke vergadering van Zuid-Hol land van de Partij van de Arbeid heeft zich in een motie uitgesproken tegen elke uitbreiding van het vlieg veld Zestienhoven. „Integendeel, sluiting van Zestienhoven zal moeten bevorderd", aldus de motie. Geconstateerd wordt dat de ge luidshinder veroorzaakt door Zestien- hoven door de bevolking in de omge ving in toenemende mate als on draaglijk wordt gevoeld cn .achteraf gezien" de vestigingsplaats van het vliegveld uit een oogpunt van plano logie, veiligheid en luchtverontreini ging niet aanvaardbaar is. Het gewest dringt er tenslotte bü de PvdA op aan zo snel mogelijk een standpunt bepaald met betrekking tot een nationaal luchthavenbeleld. BELFAST, dinsdag (AP). Ber- nadette Devlin, 24, heeft gisteren in het ziekenhuis van het Noordierse Magherafelt het leven geschonken aan een dochter. De (ongetrouwde) moe der en het kind maken het goed, al werd de geboorte pas over oen maand verwacht. Volgens de artsen is de vroege ge boorte vooral te wijten aan de span ningen waaraan Bemadette, Noordiers lid van het Britse Lagerhuis, sinds haar aankomst in Noord-Ierland heeft bloot gestaan. Zij was tien dagen ge leden uit Londen naar Ulster gekomen om, zoals ze zei, „het verzet te orga niseren." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Uit de Nieuwe Maas werd gisteren het stof felijk overschot opgehaald van de 32-jarige schipper H. L. Slegt, ge woond hebbende te Montfoort en schipper van het M.S. „Herengracht". Hij was op 19 augustus te water feraakt, toen zijn schip op de Nieuwe Taas voer. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag De eer ste klasser CW speelt morgenavond op het terrein aan de Groene Kruis weg een vriendschappelijke_ wed-| i het B-elftal van strijd tegen Het duel begint om zes uur. l Sparta. DEN HAAG, dinsdag (ANP) Minister Drees jr van verkeer en wa terstaat heeft de taakomschrijving voor zijn staatssecretaris, dr Kruisin- ga vastgesteld. Binnen de grenzen van het door de minister vastgestelde beleid is dr Kruisinga in het bijzonder belast met de behandeling van de aangelegenhe den, behorende tot het werkterrein van het directoraat-generaal van scheepvaart, de rijksluchtvaartdienst en het KNMI. Hij zal zich onder meer bezig houden met vervoer van ge vaarlijke stoffen, met de sociale kant van het wegvervoer en de binnen scheepvaart. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag IHC Holland heeft twee opdrachten, ge kregen ter waarde van twintig mil joen gulden. Voor het Staatszeebag- 'gerbedrijf van Polen zal IHC een diesel-elektrische emmerbaggenno- len met een vermogen van 1100 pk bouwen. S.-A. Ackermans Van Haaren te Antwerpen droeg IHC de levering van een grote stationaire cutterzuiger op. Op dit baggervaar- tuig, waarmee tot een diepte van 28 meter gebaggerd kan worden, zal een totaal vermogen van 6820 pk worden geïnstalleerd. (Van. een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De 61- jarige schilder A. J. dë Jonge uit de 2e Stampioendwarsstraat is gisteren in het Dfj kzigtzi ekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een, ongeval op-16 augustus. Bij een voorrangskwestie was de man met zijn bromfiets in aanrijding ge komen met een auto op het Mathe- nesserplein. (ADVERTENTIE) SpelreortR Plaatsing betekent geen Instemming, Geen anonieme brfsvan, .Te lange brieven moeten bekort woiden. GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnBn zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Rotterdam, Rijnmond en de provin cie Zuid-Holland hebben een overeenkomst gesloten ever samen werking op het gebied van milieubeheer in bet Rijnmondgebied. dit advies zal bindend voor alle par tijen zijn; periodiek overleg tussen de amb telijke diensten van Rotterdam, Rijn mond en de provincie. De overeenkomst wordt vrijdag a.s. besproken in de saneringscommissie. Dr. H. Lamberts, gemeenteraadslid voor de PvdA, heelt inmiddels vra gen gesteld over deze overeenkomst. Dr. Lamberts houdt 14 oktober een interpellatie over de door de PvdA gewenste overdracht van de Hinöer- wetsbevoegdheden door de gemeente aan Rotterdam. De overeenkomst die formeel nog bekrachtigd inoet worden, houdt het volgende in: vóór volgend jaar za! een nota worden uitgebracht hoc in het Rijnmondgebied een zowel be stuurlijk als technisch geïntegreerde Dienst Milieubeheer Rijnmondgebied tot stand gebracht kan worden; hei beleid Inzake de uilvoering van de Hinderwet en de Wet op de Luchtverontreiniging zal worden gecoördineerd, Dc saneringscommis- sie krijgt een adviserende taak bij het verlenen van vergunningen en In verband hiermee beloofde wet houder G. Z. de Vos (volksgezond heid) in de raadsvergadering van 5 augustus dat B. en. W. geen belang rijke beslissingen zouden nemen in zake het milieubeheer voor de datum van de interpellatie. De heer Lam berts wil nu weten welke betekenis de toezegging van wethouder De Vos heeft. Op welke datum denkt het col lege dat ondertekening harerzijds van de overeenkomst zal plaatsvin den, aldus het PvdA-raadslid. Dr. Lamberst vreest dat de directe invloed van de raad op een geïnte greerde dienst milieubeheer „niet merkbaar verschillend van nul zal zijn". Hij wil weten of met deze overeenkomst de bevoegdheden van Rijnmond op enigerlei wijze ver ruimd worden en of de overeenkomst de overdracht van Hinderwetbe- voegdheden -door de gemeente aan Rijnmond bemoeilijkt. Realiseert het college zich, aldus dr. Lamberts verder, dat de op zich- •.elf toe te juichen verbetering van de overlegsituatie t.a.v. het milieubeheer in Rijnmond, die nu op papier lijkt te worden bereikt, in de ogen van een belangrijk deel van de raad ten enenmale onvoldoende zou kunnen blijken te zijn? Hij vindt het ook een „wezenlijke tekortkoming" dat een soortgelijke overlegsituatie niet mo gelijk wordt gemaakt ten aanzien van het industrialisatiebeleid op Rot terdams grondgebied. Dr. Lamberts wil tenslotte weten of de wijze waarop tot nu toe tussen B. en W. en. de raad is overlegd over het milieubeheer „tegemoet komt aan de zozeer met lippendienst omklede wens tot openheid, overleg en samenwerking als het om het be lang van de etad Rotterdam gaat", 4 'j i die strafte waar den. ROTTERDAM De competitie is nog maar net be gonnen en de eerste wijzigingen zijn er al weer dat de clubs, die niet de naam Ajax en Feljenoord dragen, op afstand moeten worden gehouden van de bovenste plaats. De clubs die niet kapitaalkrachtig zijn om over sterren te beschikken worden benadeeld door de heren scheidsrechters, die bij het waarne men van overtredingen, handsbal len en buitenspeldoelpunten altijd net de verkeerde kant op kijken. De straf commissie van de KNVB doet er nog een schepje bovenop en schorst een spelertje van NAC en van Den Bosch voor een wedstrijd, terwijl de grote Rimis alleen zijn aanvoerderschap kwijt is. een 'la chertje van een straf, (bedoelde Ri- nus Israel kreeg ook een voorwaar delijke schorsing en een geldboete - red.). Zondagavond heb ik de heer Cruijff op de tv tegen FC Den Haag zien natrappen, maar hij wordt miet gestraft De overtredingen, die onze topspelers in het vorige sei zoen begingen, waren legio, maar ook toen bleven straffen uit. Voor ons, kijkers, zal zo weer geen span nende competitie zijn weggelegd. Ons voetbal is in stijgende fijn. Het wachten is nu nog op een scheids- rechterscorps van het kaliber Leo Hom, die beslissingen durfde te ne men, die niet naar de naam van de club_^Ueen_maar het spel keek'en gestraft moest wor- V F. Molkehbuhr

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2