Ajax eerste vuurproef voor Schwartz9 Sparta Verdraaide sex in 'M Dustin Hoffman's grappige aanloop °P WIEL COERVER (NEC) REKENT OP SCHOENMAKER Voorwedstrijd Levsld-aamai maakte indruk oom Elek9 Levski-Sparta op 16 september Lust zonder climax Schok,inderdaad Pop en harmonie op de pleinen Kleine motoroorlog Nabezorging Parool n?-° Arena Calypso Centraal CÜ3nieac'»BeMs Cineaic^Big emkorlF Cinerama Colosseum Corso Graaad Harmonie Kriterion Lnmière fijufoaauilfoeater Metro Prinses Rex Studio '62 Tfaalia 't Venster pag, 4 - vrijdag 27 augustus 1971 FEIJENOORD: Trey tel; Schneider, Laseroms, Israel, Van Duivenbode; Jansen, Hasil, Van Hancgem; Wery, Schoenmaker (of Maiwald) j Monljjn. SPARTA; Doesburg; Venne- ker, Ter Horst, Eijkenbroek, Walbeek; v.d. Veen, Bosveld, Klïjnjan; Heijerman, Kowallk, Kristensen. EXCELSIOR: v.d. Roer; G. den Butter, Tetteroo, Van Nie- rop, Kleingeld; v.d. Heide, Li- bregts, A. den Butter; Moutste- ge, Kwakkernaat, Bas sant SW: V,d. Velden; Van Beek, Warnaar, Steenbergen, v.d. Kor- fut; Mulder, Bakkes, Poot; v.d. pek, Van Meeteten, Van Dup- pen. FORTUNA: Eikelenboom; Corber,Eobbemond, Boon, G- Bouman; Van Toom, v.d. Bol, Don; Reigersberg, De Vries, Kwist (of Huyer). Van onza sportredactie ROTTERDAM, vrijdag Van de vijf clubs die totnutoe in de eredivisie de volle winst hebben binnengehaald, komen er zondag vier tegen elkaar uit. Op het Kasteel kruisen Sparta en Ajax de degens en in De Goffert gaan NEC en Feijenoord elkaar te lijf. Beide stadions zijn op wat staanplaatsen na uitverkocht en alle ingrediënten lijken dus aanwezig voor ware spektrkeistukken. SpartaAjax roept herinne ringen óp aan de heroïsche ge vechten die de twee clubs vorig jaar tegen elkaar leverden. In de competitie eindigde de strijd twee keer onbeslist (22 en 0—0) en in de bekerfinale had Ajax 210 minuten nodig om Sparta op de knieën te krijgen (2—2 en 21). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Sparta —Ajax wordt zondagmiddag vooraf gegaan door een wedstrijd tussen pu- pillenelftaUen van de twee vereni gingen. Aanvang half een. Bij de duels tussen Feijenoord en NEC was er ook al heel weinig krachtsverschil. In de Kuip won Feij enoord door een schot van Mellaard in eigen doel en in Nijmegen nam de ploeg van Wiel Coerver met dezelfde cijfers (1-0) revanche. Er is geen reden om aan te nemen dat de verschillen zondag duidelijker zullen zijn. De verschillende mutaties die bij de betreffende clubs hebben plaatsgevonden, hebben voorlopig heel wat minder effect gehad dan menigeen had verwacht. Ajax veroverde onder Kovacs in de uitwedstrijd tegen FC Twente en thuis tegen FC Den Haag zelfs twee punten meer dan vorig jaar onder ïtinus Michels en de start van Sparta was onder Elek Schwartz niet minder overtuigend dan onder Georg Kess- ler. Terwijl de Kasteelclub vorig jaar tegen de zogenaamde zwakkere te- fenstanders moeilijk tot scoren kon omen, kwam het ditmaal tegen Vo- lendam en. FC Den Bosch tot ruime overwinningen. Toch is het nog te vroeg om voor Sparta een evengoed seizoen te voor spellen als onder Kessler. Met de conditie van de spelers schijnt het wel snor te zitten. Supporters die vreesden dat de aanpak van Elek Schwartz wat al te kalm was worden door de bevindingen van Sparta's elubarts in het ongelijk gesteld. Vol- fens dokter Van der Hoeven staan de partanen er op dit moment zelfs be ter op dan vorig jaar om deze tijd. Deze week zijn de Spartanen 'Op nieuw getest en daarbij kwamen „Charley" Bosveld (ja, heus), Cor Pot en Hans Eijkenbroek als de bes ten uit de bu3. Vooral voor Sparta's aanvoerder, die de drie kruisjes al geruime tijd is gepasseerd, is dat een stimulerende wetenschap. „Tegen ploegen als Ajax en Feijen oord zullen we onze kwalitatieve te kortkomingen moeten compenseren met onze conditie en een consequente mandekking", meent hij. „Ik ver wacht op z'n minst een gelijk spel, maar dan zullen we wel met een an dere instelling moeten spelen dan de laatste keer tegen Feijenoord. We moeten niet de fout maken ons op hetzelfde niveau te plaatsen als Ajax." Wat de opstelling betreft zijn er bij Sparta geen wijzigingen te ver wachten. Dries Visser is nog steeds niet fit. Sparta gaat opnieuw in re traite, maar niet in het Sportcentrum van de KNVB in Zeist. Dat was al eerder door Feijqnoord gereserveerd. De Spartanen gaan nu weer naar Rockanje. Feijenoord weigert antwoord te ge ven op de vraag wie zondag in de spits van de aanval zal spejen: Lex Schoenmaker of Matthias Maiwald. Manager ,Guus Brox: „We nemen vijftien spelers mee. De opstelling wordt niet bekend gemaakt". Wiel Coerver van NEC rekent he lemaal op Schoenmaker. De Hage naar bewaart prettige herinneringen aan De Goffert. Vorig jaar scoorde hij er met ADO twee doelpunten en dat betekende voor NEC de enige thuisnederlaag. Met vier punten uit twee wedstrij den zijn de Nijmegenaren nu uitste kend gestart Toch i3 NEC, volgens Coerver. niet starker dan vorig jaar. Het verlies van Davidovic, Dekker en Jendrossek hebben we niet helemaal kunnen opvangen. Ik heb te veel ver dedigers en te weinig aanvallers". Dit alles betekent niet dat Coerver de strijd tegen Feijenoord somber in ziet. „Ik ken Feijenoord van binnen en van buiten", zei hij.4 „Ze zullen het ongetwijfeld moeilijk krijgen, maar eerlijk gezegd, ben ik blij met een punt". Anders dan bij llMilataaiJ ons in Neder land, waar de bedreigde film keuring Andy "Warhol c.s. nog in de weg probeert te staan, is in Amerika de undergroundfilm vrijuit aan de oppervlakte ge komen, Dat betekent dat er in de buurtbioseoop helemaal geen doekjes meer gewonden worden om de (vrije) scx, een kunst waarin Hollywood juist altijd zo goed is geweest. Omdat de filmbusiness groot is geworden met de slogan: Eerst komt de kassa en dan komt de schijn moraal, zoekt Hollywood nu naarstig hoe het porno voor de vierkante burger verpakken moet, zodat het er nog net mee door kan. Een verregaande, maar niet bijs ter geslaagde poging In die richting blijkt Myra Breckinridge van regis seur Michael Same. De hier vooral als toneelschrijver bekend gewor den Gore Vidal heeft dit waagstuk voorbereid met zijn gelijknamige bestseller, De aardigste kant van Myra en Myron Brackinrïdge samen op één foto, hoewei dat eigenlijk niet kan want Myra en Myron zijn dezelfde. Hoe dat allemaal zit kunt u zien in Kriterion. liet boek is de wijze waarop Vidal de legende-vorming van Hollywood, vooral als blinkende sex-tempel, onderuit haalt. Om die persiflage toe te spitsen, is hij uitgegaan van een transsek- suele grap, die zich overigens, zeker in de film, ook nog geruststellend ale een. droom laat uitleggen. Op het doek begint het met de homofiel Myron Breckinridge, die op de operatietafel gaat liggen en daarvan opstaat als de beeldschone superster Myra (Raquel Welch), die zich naar Hollywood spoedt om daar een erfenis los te chanteren, maar vooral om als wraakgodin over de mannen te heersen, die ze zo diep mogelijk wil vernederen. Zowel in het boek als in de film wordt dat met allerlei sextoestan- den verduidelijkt, waarbij het feit dat ze gezien haar „afkomst" ook niet ongevoelig is voor wat vrouwe lijk schoon, mooi uitkomt als zij na het tweede verblijf in het zie kenhuis weer als man ontwaakt. Haar voornaamste slachtoffers zijn de oud-geworden Wildwest-aic- teur Buck Loner (John Huston) en de naar bekendheid strevende ac teur Rex Reed, Omdat haar voor keur vooral uitgaat naar het Holly wood van de jaren dei tig, loopt ook weinig overtuigend Mae West af en toe m beeld. Veel aardiger zijn de oude film- flitsen die Same inlaste, o.m, om de sexleugens van dat oude Hollywood te onderstrepen. Maar die hebben met de strekking van de film niet zo bar veel te maken, waarbij komt dat Sarne de kern van het boek grotendeels gemist heeft: die zit vooiul in de ironie dat Myra zelf zo opgaat in de jaren van de film, dat haar hele denken ervan doortrok ken is. Bij het kijken naar de film had ik doorlopend het gevoel dat Sarne de film vooral bedoeld heeft voor mensen die het boek al gelezen hebben, maar die er niet erg blij mee zullen zijn. C. B. DOOLAARD HANS EIJKENBROEK goede conditie De overschakeling van verdedi gend naar aanvallend voetbal heeft Excelsior nog niat het gewenste ren dement opgeleverd. „We hebben twee keer ongelukkig verloren", meent trainer Joop Gastenmiller. „Voor hetzelfde geld hadden we nu drie punten gehad. Het belangrijkste is dat de spelers in hun nieuwe speel wijze blijven geloven. Dan ben ik er van overtuigd dat ons betere voetbal binnenkort beloond wordt". Eigenlijk zal dat zondag op "Wou- destein al moeten gebeuren, want FC Den Bosch is een van de ploegen die de Kralingers onder zich moeten kunnen houden. Ondanks de concurrentie van Spar- ta-Ajax rekent SW bij de thuiswed strijd tegen Eindhoven op goed be zette tribunes. De twee ploegen heb ben elk zeven punten uit vier wed strijden behaald en de winnaar mag zich dus zondagavond lijstaanvoerder noemen. De opstelling van de Schie dammers is ongewijzigd. De enkel blessure die Wout van Meeteren woensdagavond opliep heeft niet veel te betekenen. Fortuna trekt naar de Wageningse Berg, voor elke voetbalclub een moeilijk duel. In de Vlaardïngse equipe slechts een vraagteken. Trai ner Piet de Wolf aarzelt wat de lin kervleugel betreft nog tussen Kwist en Huyer. Van onze sportredactie ROTTERDAM, vrij dag. Levski- Spartak, in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup H de tegenstander van Sparta, heeft woensdagavond in Sofia in de Bul gaarse bekerfinale tegen Lokomoti- Plovdlv (30) op Sparta's trni- ner-coach Elek Schwarz, vooral aanvallend, een sterke indruk ge maakt. „LevskI bezit snelle en technisch bekwame aanvallers, die goed in de combinatie zijn," zo zei de heer Schwartz gistermiddag onmiddel lijk na zijn terugkeer uit Bulgarije. „Grote talenten zijn de middenvoor, Swetkov, de rechtsbuiten, Wesseli- nov en Janco KiriJov, die achter de voorhoede speelt. Levskt was bij zonder gebrand op de beker en het speelde dan ook sterk op de aanval, met constant drie a vier spitsen," Volgens Elek Schwartz is Lcvs- ki-Spartak, dat door doelpunten van Janco Kirilov, Swetkov en Pe ter Kirilov al bij de rust zeker van de zege was, tegen Plovdiv supe rieur geweest. Schwartz: „De ver dediging van Levski heeft het niet moeilijk gehad. ïk weet dan ook niet precies waartoe het team in staat is als het onder druk komt te staan. Het meest opgevallen zijn me de inzet, het harde, stevige ingrij pen, de homogeniteit in de ploeg en niet in de laatste plaats de goed uit gevoerde slidings. Levski is een Eu ropese topploeg en Sparta zal het erg moeilijk krijgen. Maar ik blijf er bij dat de kansen fifty-fifty lig gen. Tenslotte is Sparta ook een goede ploeg." Het stadion van Levski-Spartak heeft een capaciteit van 50.000 toe schouwers. Men heeft Schwartz verzekerd dat het stadion volledig zal zijn uit verkocht. „Oom Elek": „Het pu bliek leeft zeer sterk mee. Dat heb ik woensdag wel gemerkt. En de mensen zijn nooit tevreden. Ze zijn bijzonder kritisch, vooral ten aan zien van de scheidsrechter. De man die de finale floot heeft het goed gedaan, maar hij werd steeds uitge floten." Elek Schwartz: „Levski is eenj Europese topploeg." Levski-Spartak speelde tegen Lo- komoüv Plovdiv in de volgende opstelling (4-3-3): MIchaïov; Gat- darski, Jetschev, Ifkov, Aladjov; Janco Kirilov, Stojanov, Panov; Wesselinov, Swetkov, Peter Klrüov. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag Het eer ste duel tussen Levski Sofia en Spar ta in het Europees toernooi voor be kerwinnaars wordt op donderdag 16 september in Sofia gehouden. De wedstrijd begint om half vijf Bul gaarse tijd in Nederland is net een uur vroeger en wordt gespeeld in het Gerena-stadion. MMiRn „Liefde in ter- IflgttiUUa mijnen" toont uitgebreid en met allerlei aardige details de paringsdaden tussen zeg Karei en Marieke, Wim en Mariel- je, Karei en Ansje, nog eans Karei en Ansje, Wim, Margrietje en Ciska tegelijk en tussen twee met elkaar vrijende meisjes. Mooie kleurtjes, snel afgeworpen kleertjes, opgewonden kreetjes, kortom een lust voor oog en oor. De makers hebben zowaar Kans gezien er ook nog een verhaaltje omheen te breien. Desondanks loopt „Liefde in termijnen" geenszins uit op een hoogtepunt, want de meeste acteurs verschieten hun kruit al in het be gin. S. D. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Het bu reau Wijkaangelegenheden van de Gemeente en de Rotterdamse Kunst stichting organiseren de komende da gen de volgende gratis muzika le activiteiten: vanavond om acht uur een concert door de harmonievereni- ting Dockyard op het Lijnbaanplcin. veneens vanavond acht uur een concert door een Douane Harmonie Nederland op het Beursplein. Zater dag 28 augustus te 12.00 een optreden van Ernst Kers ting (orgel) en Cees de Visser (slagwerk) tesamen de .Abandoned Elephant" vormend op het Lijnbaanplein; om 15.00 uur ook op het Lijnbaanplein, de Haagse Mndertheatergroep „Het Beesten spul". Woensdag I september 12,30 uur op het Weena ter hoogte van de Lijnbaan de Engelse popgroep Spirogyra. „De schok" (Para noia) bekijken geeft inderdaad een schok. Niet wat de slagzinnen ho pen, namelijk door spanning, be klemming, sadisme en erotiek. Nee, wel door het feit dat alras blijkt hoe knullig deze produktie in el kaar zit. De film heeft waarschijn lijk jaren op de plank gelegen en had daar ook mogen blijven. Twee twens, met irriterende rot-koppies, pesten een rijke weduwe (Carol! Baker) net zolang tot zc -zich - compleet hysterisch van het dak laat vallen. Drank, drugs en drie- m-de-pan-sex, alles wordt er met de haren bij gesleept. Kortom: Om te huilen. Nee, dan liever een eer lijke sexfilm. Een handig opgezet stuk onzin is „De Ver liezers", over een groepje motorno zems, tevens Vietnam-veteranen, die naax Indochina worden terugge haald voor een zeer speciale op dracht, In hun folkloristische kle derdracht en op hun tot mini-tanks omgebouwde motoren voeren ze deze naar behoren uit. Dat wil zeggen, de vertegenwoor diger van president Nixon wordt uit Cambodja (waar het Ameri kaanse leger niet mag komen) be vrijd en de zes gaan er aan ten gronde, zoals reeas tevoren, vast stond. De verwikkelingen daarvoor (vriendschappelijke banden met Elaatselijke schones) dragen er toe ij om het einde van de verliezers nog wat gruwelijker te maken. Een onderhoudend werkje, waar zelfs om te lachen valt, dat qua mentali teit net My Lai niet haalt, maar de groene baretten zijn wel in de buurt. Dustm Hoffman hier erg stoer met een revolver, maar ?n „Madfgans Millions" is hij niet meer dan een komische krakebeen. IRlVkï'l Dustin Hoffman heeft hel in een paar jaar volledig gemaakt In lattuSU Hollywood. Zijn reputatie daar steunt vooral op wat bü presteerde in „The Graduate" en „Little big man", maar zijn gaafste rol speelde hU onder Schlesinger In .Midnight Cowboy". Dat zijn snelle roem hem nog geen kwaad gedaan heeft blijkt uit het vuurvaste argument waarmee htf zijn bewonderaars ontnuchtert. HU legt hun uit dat de Dustin Hoffman van de film alleen op het doek bestaat en dat hfj zich erg oninteressant voelt als hij getroffen door de Uiterlijke gelijkenis naar die figuur zit te k(jkcn. De afd. nabezorging ts maandag t(m vrijdag bereikbaar tot 19.30 uur. 's Zaterdags van 18.00 lot 18,00 uur. Tel. 135430. Abonnees bullen Rotterdam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Het is niet onaardig om nu nog even te gaan kijken hoe de filmpro ducenten hem in eerste instantie bedoeld hebben. Dat blijkt uit „Ma- digans Millions" (Met een miljoen kun je meer doen), die hier nu pas is overgewaaid, maar Hoffman in 1967 duidelijk op weg heeft gehol pen. Zijn opdracht was toen een grappige, gebrilde, komische breke been te speten, die niet zo stom en sympathieker blijkt dan dat hij er uitziet en triomferend aan het lang ste eind trekt in. een misdaadko medie die de harde tegenstander in Chicago persifleert in een recent Rome. In zijn nogal geijkte graprol als eigenwijze kleine boekhouder, die door de Amerikaanse regering naar Rome wordt gestuurd om daar een miljoen op te sporen dat door een doodgeschoten gangster werd ver stopt, weert Dustm Hoffman zich bekwaam in de grollen die dit sce nario hem voorschrijft en schuift bij vlagen al zijn persoonlijkheid en plankenervaring in zijn spel naar voren. Dat de kenners de conclusie trok ken uit dit aanloopje dat het licht voor de filmcarrière voor Hoffman op groen stond is niet onwaar schijnlijk, want het is voor meer dan tachtig procent aan zijn vertol king te danken, dat „Madigans Mil lions" er als redelijk vertier nog net mee door kan. C. B. DOOLAARD THE LOSERS Verzinsel over een Amerikaan die als vredesduif (met briefje) op weg is naar Viet nam en Cambodja, doch zijn doel niet bereikt omdat hij wordt ge- kidnapped. Aanleiding voor het Amerikaanse leger-hoofdkwarlier, om een groep ongeregelde motor nozems op speurtocht te sturen. Nieuw. 18 jaar. GIMME SHELTER Filmver slag van het „free concert" dat The Rolling Stones op een speed- waybaan in het Califomische Al- tamont gegeven hebben. Tijdens het concert liep het nogal uit de hand. Beelden van muziek en pu bliek werden aaneengelast door Albert en David Maysles. Prol, a.l. LIEFDE IN TERMIJNEN Kijken naar de erotische avontu ren van twee uitei*st vrijdenkende echtparen. Heel veel wellustige gymnastiek, enfin een soort spel zonder grenzen. Nieuw. 18 jaar. DE PASTOOR KAN GEEN BLOOT MEER ZIEN Naar het novellenbundeltje „Het land Coi- tha", waaruit het verhaaltje is ge plukt van de schuchtere priester die in een alleen door vrouwen bewoond dorp terecht komt. Lo gisch (film)vervolg dat de pries ter het erg moeilijk heeft om zijn habijt aan te houden, Nieuw. 18 jaar. EASY RIDER Voortreffelijke film van Dennis Hopper. Thema: twee jonge mensen van deze tijd worden geconfronteerd met de haat en kortzichtigheid van het Amerikaanse „establishment". Hoge noteringen voor spel, came rawerk en opbouw. Reprise 18 jaar.' 's Morgens en 's middags: TOM EN JERRY TEKENFILMFESTI VAL, a.l. MAJOR DUNDEE Bloedig gekrakeel in Mexico waar Charl ton Heston en Richard Harris te gen en met elkaar knokken, al ja gend op Apachen, Regie: Sam Pee- kinpah, de man van „The Wild Bunch". Reprise. 14 jaar. DE PASTOOR KAN GEEN BLOOT MEER ZIEN zie Ci neac-Beurs. THE SOUND OF MUSIC. De musical van Robert Wise weer te rug. Dat betekent de langzamer hand overbekende avonturen van de familie Trapp, bij wie Julie Andrews in dienst is als vrolijk zingende gouvernante. Prol. a.l. IRMA LA DOUCE Billy Wil- ders' ijzeraterke komedie met Shirley MacLaine als een bruisend Parijs hoertje en Jack Lemmon in de dubbelrol van politieagent en een bemiddelde lom. Prof. 14 jaar. POKEREN MET DE DOOD Hollywood-western met preten ties. Dean Martin ia een beroeps gokker die vijf medespelers, na een falsificatie op de kaarttafel, successievelijk ziet liquideren. In nauw verband daarmee staat de komst van dominee Robert Mit- chum, die met de bijbel in de ene en het pistool in de andere hand door het leven gaat. Regie: Henry Hathaway, Reprise. 14 jaar (tot en met zondag). GAS OP DE PLANK Vrolij ke vertelling van Peter Collinson over een perfecte goudroof in Ita lië. Met Micahei Caine. Reprise 14 jaar. MYRA BRECKINRIDGE Sa- tire op het Amerikaanse filmbe drijf van vroeger en nu. Met als basis een boek van Gors Vidal, waarin een homo zich tot vrouw laat opereren en als weduwe van zichzelf een erfenis probeert af te troggelen. Met Raquel Welch, Mae West, John Huston en veel flitsen uit oude succesfilms. Nieuw. 18 jaar. DE SCHOK Rijke weduwe wordt door jong stel onder de drugs en drank gehouden en mede door haar sexueel te mis bruiken tot krankzinnigheid en zelfmoord gedreven. Doel van alles: Haar geld Carol Baker is de we duwe. Nieuw. 18 jaar. Luxor MET EEN MILJOEN KUN JE MEER DOEN Dustin Hoffman als duidelijke anti-held in Rome op jacht naar een miljoen dollars, een kapitaal verstopt door een vermoorde gangsterkoning. Dustin doet stom, maar zijn tegenstan ders zijn nog stommer. En aan het eind wacht Elsa Martineili. Nieuw. 14 jaar. JUF GEEFT SEXUE1E (BIJ)LESSEN Sexsatire van John G. Avildsen, waarin de Amerikaanse frustratie omtrent geslachtsleven, militarisme, hygië ne en opvoeding met een botte bijl worden blootgelegd. Oor spronkelijke titel: „Guess what we learned in school today?". Prol. 18 jaar. DE AVONTURIERS Naar het gelijknamige (dikke) boek van bestseller-schrijver Harold Robbins. De levensloop van inter nationale playboy Dax Xenos (Be- kim Fehmlu) geboren in het fic tieve Zuidamerikaanse land Cor- tequay (waar revoluties aan^de orde van de dag zijn) en carrière maken als mooie jongen in Italië, Dat gebeurt met veel spektakel, breed uitgemeten door Lewis Gil bert. Prol. 18 jaar. PATTON Indrukwekkende genuanceerde visie ot> Patton, de Amerikaanse generaal die als le geraanvoerder vele grote militaire successen boekte, maar als diplo maat regelmatig zijn superieuren tegen zich in het harnas joeg door zijn grote mond en eigengereid heid. Met George Scott als Patton. Regie: Franklin Sehaffer. Reprise. KILL THEM ALL Knalharde western, waarin troep gave ban dieten in de Amerikaanse burger oorlog van een Zuidelijke gene raal opdracht krijgen een la ding goud uit een „noordelijk" kruitmagazijn te roven. Er wordt erg veel, maar bijzonder aan schouwelijk gevochten totdat de gehele „cast" de pijp uit is. Met Chuck Connors en Frank Wolff, Reprise. 18 jaar. YES MONSIEUR HULOT Vijfde film van Tati gemaakt rond monsieur Hulot, die nu een vernuftige kampeerauto heeft ge construeerd. Die wagen moet van Parijs naar de Amsterdamse RAI worden vervoerd. Het doel wordt niet bereikt door idiote tegenslag. Tijdens de oponthouden kijkt Tati satirisch naar de automobilisten- horde. Reprise. A. 1. SHOOT OUT „Old-timer" re gisseur Henry Hatthaway levert goed werk af met een film waarin Gregory Peck zich presenteert als een ontslagen gevangenisboef die nog het een en ander heeft recht te zetten met een vroeger vrindje die hem eens bijna om zeep hielp en er met de poet vandoor ging- Nieuw. 14 jaar. MET JOUW TANDEN IN MIJN NEK Roman Polanski'a overbe kend geworden satire op vampiers en andere griezels. Klassewerk met Polanaki zelf en zijn vermoorde vrouw Sharon Tate in de hoofd rollen. Reprise. 18 jaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1