WOEDENDE THOMASSEN VALT UIT NAAR PVDA Raadsleden niet op tijd; hoorzitting afgelast 75 Gewapende roofoverval op bank aan Schied. weg TROJE IN MODERNE VERSIE B en w willen parkeermeters in zes tarief klassen Kunst en politiek HET ZUIDEN WIL OOK OP 'T VELD WEER HOGEROP SCHIEDAM REL TIJDENS VERGADERING STADSONTWIKKELING Documentaire ovér druggebruik Containerdienst Rotterdam - Huil Overvaller gepakt Paktank pompt olie naar België I FRANS HAPPEL Gratis kaarten CHIO vlogen weg SVH organiseert polotoernooi vrijdag 27 augustus 1971 - pag. 5 W. Thomassen ROTTERDAM, vrijdag. „Het gebruik maken van gestolen goed en het wegritsen van gemeentelijke stukken uit gemeentelijke kamers en die dan doortreebteren aan de pers is een ontstellende daling van de publieke moraal." Deze beschuldiging richtte burgemeester W, Thomassen gisteravond aan enige raadsleden van de PvdA en meer in het bijzonder aan dr. H. Lamberts, die ook nog te horen kreeg dat hij „geen demonstratie van onbeschoftheid behoefde tet geven". Deze verwijten vormden het hoogtepunt van een incident aan het begin van een openbare ver gadering van de commissie van stadontwikkeling in het stadhuis, waarop informatie zou worden verstrekt over de toepassing van de Hinderwet in Rotterdam. Dr H. Lamberts Vragen 15 moderne kleuren Verontwaardigt Rossana Schiaffino en Vittorio de Sica hand in hand tijdens opnamen in Rome voor een in de moderne tijd spelende, satirische versie van de Tro jaanse oorlog. Rossana Schiaffino speelt de rol van Helena, Vittorio de Sica die van de god Zeus. Het Zuiden Van een medewerker Sperwers Trekvogels Spaiigen 'U hoeft geen dehionstratie I vtin onbeschoftheid te geven' (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag Om dat twee leden van de raadscom missie voor kunstzaken niet op tijd aanwezig waren, is een openbare hoorzitting die gis teravond in De Doelen gehouden zou worden niet doorgegaan. De hoorzitting over het ge voerde en te voeren beleid van de Rotterdamse Kunststichting zou om acht uor beginnen. Om precies kwart over acht stond de voorzitter van de bij eenkomst, de wethouder voor kunstzaken O. Z. de Vos, op en meldde de aanwezigen (onder wie vrijwel alle topfunctionaris sen uit de Rotterdamse „culture le wereld") „dat het quorum van de raadscommissie voor kunstza ken niet aanwezig was en dat hij zich daarom, genoodzaakt zag de bijeenkomst ar te gelasten". ,Om kwart «ver acht was van genoemde, dommissie slechts één lia aanwezig, mr. F. H.' Kern kamp (CHU). Mevr. M. Blom- Maurits eij mevr. A. H. Schilt- huis-Van Bruggen (beiden PvdA) zijn nog met vakantie. Ontbre kende leden waren dus: mevr. mr A. M/ Löbler-Poliing (D'66) en C. P.fE. Ribbius (PvdA)zij kwamen/echter om acht minuten voor han negen aan in De Doe len, komende van een vergade ring tenf stadhuize. De héér De Vos was echter al vertrosten, zodat er voor ieder een niets anders meer op zat dan het voprbeeld van de wethouder te volgen. (Van een onzer verslaggevers) De woordenwisseling tussen burge meester en dr Lamberts die op zijn beurt stelde dat bij de publieke moraal niet meer zo hoog schat sinds het college een belofte aan de raad heeft geschonden ontstond nadat de PvdA en D'66 leden van de com missie hadden aangekondigd de bij eenkomst te zullen verlaten als het college van B en \V inmiddels het zgn. convenant inzake het milieube-' heer in Rijnmond zou hebben onder tekend. Toen wethouders H. W. Jettinghoff bevestigde dat B en W hun handte kening hadden geplaatst onder deze overeenkomst tussen Rotterdam, Rijnmond en de provincie, interve nieerde burgemeester Thomassen met de genoemde verwijten. Deze hebben betrekking on de reeks schriftelijke vragen die dr. Lamberts dinsdag jL heeft gesteld over het convenant. Dit stuk is nl. officieel nog niet ter kennis van de raad ge bracht. De PvdA is sinds 5 augustus in het bezit van de overeenkomst. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag. In 't Venster zal 9 september om 13.00 uur „Druggebruik", een 45 minuten lange documentaire film van Dick Rijneke in première gaan. „Druggebruik" be stpat uit drie portretten, voorafge gaan door een korte tekening van de sfeer in een jongerencentrum. Vol gens het persbericht vertelt de film niet wat wel en niet kan met betrek king tot drugs; er worden beelden getoond die tot discussie over de ach tergrond van het gebruik van verdo vende middelen kunnen leiden. De film is bedoeld voor vertonine in be sloten groepen: Voor scholen, jonge rencentra, vormingsinstituten, en voor werkers op sociaal en medisch terrein. Via de Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren zal de film binnenkort te huren zijn. Kosten: 110,- ROTTERDAM, vrijdag (ANP). - Het nieuwe cellulaire containerschip van North Sea Ferries, de „Nor- bank", zal op 29 oktober de contai nerdienst tussen Rotterdam en Huil openen. Een zusterschip, de „Nor- brae", komt op 28 februari 1972 in dienst. De „Norbank" zal voorlopig drie afvaarten per week in beide richtin gen uitvoeren. Wanneer ook de „Nor- brae" in gebruik wordt genomen, wordt de frequentie opgevoerd tot vijf afvaarten per schip. De directeur van de scheepvaart maatschappij, de heer I. M. Chur- cher, deelt naar aanleiding van deze nieuwe vaart mee, dat dit een goede aanvulling zal zijnop de bestaande roll-on/roll-off passagiers- en vracht diensten met hun 20 afvaarten per week. Hiervan zijn er 14 voor passa giersvervoer. Dit incident besloten door bur gemeester Thomassen die dr Lam berts, toen deze de vergaderzaal ver liet, - nariep: „Verdwijnt ju maar, mijnheer, u kunt hier luisteren of verdwijnen" is een voorlopig hoogtepunt in de al maandenlange strijd over overdracht van Rotter dams Hinderwetsbevoegdheden aan Rijnmond. De PvdA, die zowel in de Rijnmondraad als in de gemeente raad herhaaldelijk voor overdracht heeft gepleit, acht zich om de tuin geleid door B en W die tegen over dracht zijn. De lange voorgeschiedenis begint met een, motie in, april aanvaard door de Rijnmondraad waarin overdracht van deze bevoegdheden aan Rijn mond wordt bepleit. Omdat Rijn- mondgecomitteerde J. de Jong (PvdA) niet tot overeenstemming kon komen met B. en W. van Rotter dam, kwam in mei een zgn. commis sie van goede diensten in actie. Deze bestond uit de Commissaris van de Koningin, burgemeester Thomassen en Rijnmondvoorzitler W. Fibbe. Op 11 juni maakte deze commissie be kend dat 'n akkoord was bereikt. Dit akkoord hield o.a. in dat tussen des kundigen van Rijnmond en Rotterdam overleg zou worden gepleegd om een zo groot mogelijke coördinatie bij het milieubeheer tot stand te brengen. De vorig jaar herfst ingestelde sane ringscommissie zou adviezen worden gevraagd inzake Hinderwetsaspecten en die zouden voor partijen bindend zijn. Besloten werd dit akkoord uit te werken in de vorm van een conve nant. Onlangs werd duidelijk dat het dagelijks bestuur van Rijnmond niet f-AephipflAriie akkoord zou gaan met het convenant. Milieu-gecommitteerde De Jong, sterk tegen het convenant gekant, weet zich gesteund door de meer derheid van de Rijnmondraad, die vasthoudt aan het standpunt dat in de motie van april is ingenomen. van het college, dat de raad niet heeft geïnformeerd en een duidelijke afspraak heeft geschonden. Bij de PvdA verwijt men bovendien de PvdA wethouders volstrekt illoyaal gehandeld te hebben. Als olie op het vuur van veront waardiging kwam hier gisteravond nog de handelwijze van wethouder De Vos bij. De openbare hoorzitting van de commissie van Kunstzaken van gisteravond was reeds geruime tijd geleden vastgesteld. Vorige week donderdag werd besloten de aanvan kelijk besloten vergadering van de commissie Stadsontwikkeling over de Hinderwetsprocedures openbaar te maken. In verband met het belang van deze bijeenkomst drongen alle leden van de commissie Kunstzaken bij wethouder De Vos aan de hoorzit ting van Kunstzaken naar 9 septem ber te verschuiven. De wethouder gaf hieraan geen gehoor. Bij PvdA en D'66 wordt als reden voor deze weigering gezien dat de heer De Vos ongaarne bij de bijeenkomst over de Hinderwetskwesties aanwezig wilde zijn, omdat hij uiteraard ter verant woording zou zijn geroepen over het feit dat zijn 5 augustus gedane belof te namens het college inmiddels door het college geschonden was. Nu de Kunst-hearing doorging was hij met recht verhinderd om bij de bijeen komst in het stadhuis aanwezig te zijn. Twee raadsleden, wetende wat er bij het begin van de vergadering in het stadhuis zou gebeuren, wilden echter wel het begin van deze laatste bijeenkomst meemaken. Zij stelden de wethouder daarvan op de hoogte, hetgeen echter niet verhinderde dat de heer De Vos de hoorzitting onder zijn leiding afgelastte omdat er niet tijdig een „quorum" was. .ROTTERDAM, vrijdag De.Tou- rist Pilots van Texaco hebben in de maanden juli en augustus ruim der tigduizend .toeristen „eerste hulp' kunen verlenen. Morgen is de laat ste dag dat de vijftien pilootjes deel van het Rotterdamse stadsbeeld uit maken. Een woordvoerder van Texa co noemde tijdens een bijeenkomst van de Tourist Pilots en het perso neel van de WV Rotterdam dat Texaco deze vorm van service-verle- nig aan het publiek volgend jaar ze ker zal herhalen in Rotterdam. Ook Amsterdam komt in 1972 voor de pi lootjes in aanmerking. Ovqr Den Haag wordt nog gesproken. Op de avond van 5 augustus kwam dr. Lamberts in het bezit van de tekst van het convenant. ,s Middags tijdens een raadsvergadering had luj juist verzocht op 14 oktober een in- terpeUatie over de hele Hinderwets zaak te mogen houden. Wethouder G. Z. de Vos, oelast met de portefeuille Volksgezondheid maar toen optre dend als vervanger van burgemeester Thomassen, beloofde toen fractielei der drs. A. Lems van de PvdA dat het college geen belangrijke beslui ten inzake de Hinderwetskwestie zou nemen voor de dag van de interpella- tie-Lamberts. (ADVERTENTIE) Peau de Pêcheeen juweel van een overgordijnstof voor de moderne huis- en slaapkamer, nu voor een echte Ter Meulen prijs Een grote partij moderne over gordijnstof, als peau de pêche verwerkt, met een fraai pooli effekt, licht afsluitend, nu in 'liefst 15 kleuren, per meter voor nog géén zeven guldon. Vrijdagavond om 6 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze leuke peau de pêche over gordijnstof. Keuze uit 15 mo derne unikieuren, 120 cm breed per meter voor 6 Ook maandagmorgen open Giin tel. of schrift, best. De PvdA-fractie in de raad, inmid dels op de hoogte van de ontwikke ling bij Rijnmond, hesprak maandag avond jl. de gang van zaken rond het convenant. Omdat deze overeenkomst rechtstreeks in strijd is met het standpunt dat de fractie steeds heeft ingenomen, werd besloten dat dr Lambuts direct schriftelijke vragen (over het convenant zou stellen. Deze zijn dinsdag gepubliceerd. Dezelfde dag tekenden B en W het convenant. In verband met de grote haast die het college geboden achte, werden het dagelijks bestuur van Rijnmond en de provincie zelfs telefonisch geïnformeerd over het collegebe- sluit. De PvdA en D'66, die verband zien tussen het besluit dat de fractie op maandag nam en de ondertekening van het convenant op dinsdag door het college, voelden zich bedrogen De PvdA'ers en D'66-leden die lid zijn de commissie-Stadsontwikkeling besloten gistermiddag niet aan de vergadering over de Hinderwetsbij eenkomst van gisteravond deel te ne men als de ondertekening van het convenant door het college zou wor den bevestigd. Nadat drs W. van der Vlerk (PvdA) dit besluit gisteravond had aangekondigd, kwam burgemeester Thomassen met zijn verwijten. De burgemeester verdedigde het college beleid met te zeggen dat de gehele raad al lang op ae hoogte is van de inhoud van het convenant. „Alle tu muit die nu gemaakt wordt, tegen wethouder De Vos en misschien te gen wethouder Juttinghoff (verant woordelijk voor Hinderwetszaken, red.) in afwezigheid van de fractie voorzitter, is volstrekt zinloos, aldus de burgemeester. Wethouder Jetting hoff betoogde nog dat het convenant „slechts een intentieverklaring is en dat er geen Rotterdamse belangen verkocht zijn. De PvdA en D'66 raadsfracties zijn hevig verontwaardigd over het beleid 1 V"-' T> -S-» (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Een on geveer 40-jarige man heeu vanmor gen een gewapende roofoverval ge pleegd op het bijkantoor van de Ne derlandse Middens tandsbank aan de Schiedamseweg in Rotterdam. De man ging er vandoor met onge veer ƒ2000. Hij vluchtte in een ver moedelijk gestolen DAF in de rich ting van de Maastunnel. Intensief speurwerk van de politie had aan het eind van de ochtend nog geen resul taat opgeleverd. De man kwam omstreeks tien over tien het bijkantoor binnen. Tegen de lokettiste zei hij: „Ik wil geld." De toon waarop hij het zei was voor de filiaalhouder aanleiding zich met de klant te gaan bemoeien. De filiaal houder informeerde of hij een reke ning bij de NMB had. De man reageerde door een pistool te voorschijn te halen en weer te zeggen „Ik wil geld". Onder bedrei ging van het pistool gaf het meisje hem toen een handvol papiergeld, ongeveer 2000. De overvaller vluchtte de zaak, waar op dat moment geen andere kanten aanwezig waren uit. Hij ging er in een DAF van door. De politie beschikt over een vaag signalement van de overvaller: onge veer 40 jaar, donker haar, bruine ogen, lichte broek, blauw-groen ge ruit overhemd. De politie postte op aUe uitvalswegen. Een speciale ploeg van de recherche werd naar de luchthaven Zestienhoven gestuurd omdat men rekening hield met <le mogelijkheid dat de man met een vliegtuig wilde vluchten. ROTTERDAM, vrijdag De politie in Rotterdam is er na een intensieve speurtocht in geslaagd de dader van de bankoverval in zijn auto aan te houden. Zijn aanhouding geschiedde ongeveer een uur, nadat hij de overval op het bijkantoor aan de Schiedam seweg had gepleegd. C. P. WATTEZ, tandarts maakt bekend dat vanaf 16 augustus zijn praktijk is verplaatst van de Nieuwe Haven naar LAAN VAN SPALAND 4, Schiedam-Kethel. Spreekuren blijven ongewijzigd: partic. 1.30-2; fonds 8.30-9. NIEUW TEL. 710704. ROTTERDAM, vrijdag (ANP)—B. en w. hebben de gemeenteraad voor gesteld de parkeergeldverordening zodanig te wijzigen, dat er een grote re differentiatie komt in de parkeer tarieven. Het college beoogt hiermee een optimaal gebruik en verdeling van de in de stad beschikbare par keerruimte. De parkeermeters zullen in zes ta* riefklassen worden verdeeld. De eer- ste vier zijn bestemd voor personen auto's. De tarieven vijf en zes zijn voor het parkeren van vrachtauto's en autobussen. Af handelij k van de plaats waar zij hun auto neerzetten betalen automo bilisten een tarief van een kwartje per twee uur, een kwartje per uur of een gulden pér vier uur, een kwartje per half uur of een gulden per twee uur, een kwartje per kwartier of een gulden per uur. Vrachtautochauf feurs of bestuurders van autobussen betalen twee of drie gulden per uur. Ook voor de parkeerterreinen wor den de tarieven in klassen ingedeeld. Deze nullen variëren van een gulden per keer per dag voor personenauto's en drie gulden voor vrachtauto's en - bussen tot respectievelijk 2,50 en 7,30. ROTTERDAM, vrijdag (ANP) De NV Paktank in Rotterdam heeft - een langlopend contract gesloten met de Belgische raffinaderij RBP voor de opslag en overslag van ruwe olie tjb.v. de installatie in Antwerpen. De ruwe olie zal met mammoettarikers worden aangevoerd naar de Euro poort. Paktank zal de olie met een hoeveelheid van 5.000 ton per uur via de pijpleiding naar de raffinaderij in Antwerpen overpompen. Paktank beschikt thans in Rotter dam over 3.200.000 kubieke meter tankage met aansluitingen over ver schillende ruwe olie- en produktie- pijpleidingen. Nog vóór het Nieuwe Rot terdamse kunstsei- zoen goed en wel begonnen is hebben we alweer een rel. Deze keer echter niet door toe standen binnen die Rotterdam se kunst, maar door een politiek spelletje dat met verve is gespeeld. In de absolute hoofdrol( De (KVP) wethouder van kunstzaken, G. Z. de Vos. De door hem te leiden hoorzitting van de raadscommissie voor kunstzaken in De Doelen moest cn zou op tijd beginnen. Dit ondanks dat de wet houder duvels goed wist dat twee quorum bepalende leden van. de commissie later zouden, komen. De Vos wist ook hoevéél later. Na melijk twintig minuten tot een half uur. Mevrouw Lbbler, die voor D'66 in de commissie zetelt, had gister middag de directeur van de bij de hoorzitting direct betrokken zijnde Rotterdamse Kunststichting al bij voorbaat excuses aangeboden omdat zij en PvdA-collega Chris Ribbius pas omstreeks half negen zouden komen. Die boodschap is ongetwij feld aan de wethouder overge bracht. Maar De Vos is daaraan voorbijgegaan. Als een raketlan- ceerder op Cape Kennedy heeft hij nauwkeurig afgeteld. Tot het voor hem veilige „uur U", kwart over acht. En weg was de wethouder. El ders op deze pagina wordt nauw keurig onthuld waarom heide raadsleden te laat waren en waar om de wethouder als een school meester te werk is gegaan. Blijft over het feit dat gisteravond alle kopstukken uit het Rotterdamse kunstbedrijf voor joker kwamen. Gisteravond zou er gepraat worden over activiteiten van de Rotterdam se Kunststichting, over het komen de culturele seizoen in zijn totali teit. Een seizoen dat wis en waar achtig belangrijk is. Want: 1970 1971 was ondanks nieuwe initia tieven voor de Maasstad geen ge lukkig kunstjaar. Met name wet houder De Vos is in deze een van de hoofdfiguren geweest, omdat hij de vruchtbare erfenis van zjjn heftig in het wel en wee van de plaatselijke kunst geïnteresseerde voorganger Reehorst, koel en ambtelijk in waarde deed vermin deren. Juist in 1971-1972 zal Rotter dam eens te meer moeten bewijzen dat het écht uit het culturele slop aan het komen is. Gisteravond had er over dat nieuwe seizoen con structief gepraat kunnen worden Jammer, twee commissieleden kwamen te laat en dat kon de KVP van de PvdA en D'66 niet tolereren, "Wie zei er ook alweer dat politiek en kunst niets met elkaar te maken hebben? ROTTERDAM In het komende weekend gaan ook de korfballers een begin maken met het eerste deel van de veldcompetitie, die drie maanden zal duren. Op 27 no vember krijgt de microkorfbal- competitie, die door velen min stens zo belangrijk geacht wordt, het alleenrecht, even eens voor drie maanden. Ook dit seizoen is er in Rotterdam geen topkorfbal, omdat overgangs- klassers Het Zuiden en Trekvogels er niet in zijn geslaagd hogerop te komen. Voor de aanhang van Het Zuiden was dat een tegenvaller, maar voor die vah het goed debu terende Trekvogels beslist niet. By microkorfbal staat Rotterdam er wat gunstiger voor. Het Zuiden komt uit in de hoofdklasse, Trek vogels, Spangen en Ons Huis in de overgangsklasse. Hoe staan de Rotterdamse topclubs er dit jaar voor? In tegensteUing tot het vorige seizoen wordt er door trainer-coach Luuk van Krieken gemikt op het kam pioenschap. „Vorig jaar," zegt hij, moesten onze jongere spelers nog ervaring opdoen. Bovendien hebben enkele spelers hun studie beëindigd. Deze jongens kunnen zich dus nu helemaal inzetten, voor het team. Over onze indeling (in de A-afdeling) ben ik tevreden. M.i.s. is er een groot aantal ploegen bij dat werkelijk korfbal speelt. Tot de medegegadigden reken ik Allen Weerbaar, een jonge goed opgelei de ploeg, Koog Zaandijk, techni sche sterk en natuurlijk mijn oude club H.K.V. (ex-hoofdklasser). Deze vier zullen de dienst gaan uit maken, al zuHen er dit jaar onge twijfeld weer „outsiders" zijn." Het Zuiden start al gelijk met een topper thuis tegen HK.V.I „Naar mijn smaak zit de winnaar meteen goed in het zadel", aldus Van Krieken. KORFIAL pretje. Geen propaganda dus voor topkorfbal....." Het jonge team van Trekvogels de buteerde zeer verdienstelijk onder de coaching van Hans van Eek en de verwachting lijkt gewettigd dat de groenwitten door de opgedane ervaringen ditmaal hogere ogen zuHen gooien. Helaas zullen zij het nu zonder de steun van Hans van Eek moeten doen, die het wat kal mer aan wil gaan doen. Voorzitter Piet Euser: „Gelukkig hebben wij de hand kunnen leggen op trainer Anton Mulders, een oud-speler van Deetos, en van hem hebben wi, goede verwachtingen. In het team zijn weinig wijzigingen gekomen. Tom Bouwmeester stop te, maar daar staat de terugkeer van Louis Hermans tegenover. Zijn grote routine kan voor de ploeg zijn waarde hebben. De plannen van een nieuw veld blijven dit seizoen in de ijskast, maar we blijven optimistisch. In dit verband vind ik het vreemd dat de competitieleider van de Korf- balbond voor het eerste twaalftal, ondanks vele verzoeken onzerzijds wedstrijden op het droge halfver- harde veld aan het Langepad heeft vastgesteld, terwijl er toch een goed grasveld beschikbaar is. Vooral bij winderig weer is het voor de toeschouwers lang geen Sperwers bereikte vorig seizoen de; eerste klas ten koste van Ons Huis* Met zijn 250 leden is Sperwers de grootste club in Rotterdam. Met 6 senioren-, 3 junioren-, en 7 aspi rantenteams nemen de zwartjes aan de competities deel. Enkele jaren terug kwam Sperwers nog uit in de overgangsklasse, maar die moest na één jaar alweer worden verlaten. Thans schijnen de vooruitzichten op een terugkeer gunstig te zijn, al is men daar in bestuurskringen niet al te optimis tisch over. Handhaving van de nu bereikte positie, zo luidt in eerste instantie de opdracht aan de for matie van trainer Ton Moll. Door dat Sperwers over een groot arse naal van talentvolle junioren be schikt, ziet de naaste toekomst er voor de Carnissebewoners gunstig uit. Aan het eind van het seizoen heeft Spangen een stap terug moeten doen, de (sterke) eindsprint bleek te laat te zijn ingezet. Of de blauw- witten er in zullen slagen het ver loren terrein ter herwinnen is nog zeer de vraag. Het eerste team is nogal gewijzigd en het zal het zon der trainer Wim v.d Jagt moeten stellen. Diens plaats wordt inge nomen door Jan Erkelens, die met spelen is gestopt. Een lichtpunt is het feit dat Hans van Eek (overge nomen van Trekvogels) de voor malige juniorenploeg onder zijn hoede heeft genomen en met deze het derde twaalftal heeft gefor meerd. ROTTERDAM, vrijdag De 4000 gratis toegangsbewijzen, die het CHIO Rotterdam voor woensdag i september de eerste dag van het concours beschikbaar stelde voor de Rotterdamse burgerij -waren in 1% dag uitgegeven. De afdeling Sport en Recreatie op het Stadhuis, die voor de verdeling zorgde, moest veel mensen teleurstel len die naar de talrijke top-ruiters op het CHIO wilden komen kijken. Er zijn voor de woensdag nog een beperkt aantal plaatsen van 1,- en ƒ0,50 verkrijgbaar bij de VW op het Stadhuisplein en bij het secreta riaat op het concours-terrein. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag SVH or ganiseert komend weekend in het Zwarte Plasje in HiHegersberg een internationaal watenpolotoernooi waaraan zal worden deelgenomen door HZ en PC, een Duitse ploeg en het (blanke) Zuidafrikaanse team De Springbokken. Zaterdag beginnen de wedstrijden om vijf uur, zondag om een uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2