9! 21 RUSKA LOOT SLECHT Nieuwe toegangswegen bouw verkeer Groenoord JÊL Thomassen tevreden over havenconferentie 95 59 Informatie- centrmn van GJV-oost Installatie Raad voor Wijkgebouwen SCHIEDAM Minder woningen gereed in Rijnmond 'Verklaar 5000 bezwaarschriften tegen Maasvlakte ongegrond' Niet veel Onder deeltje computer weigerde waarna hoge hoed uitkomst bracht W. M. J. Kloppers 40 jaar in dienst gemeente Schiedam NIEUWE REPRODUCTIECAMERA Afscheid van ing. Van Damme Verdronken man was Noor Hersenschudding bij botsing donderdag 2 September 1971 - pagina 5 SCHIEDAM, donderdag In \*erband met de'uitbreiding van de Schiedamse woningbouw naar het gebied ten noorden van Groenoord, niet in eerste instantie het bouwrijp maken van ^Woudhoek-Zuid, zal de gemeente zorgen voor nieuwe toegangswegen. De aangewezen route voor dit zware „bouw-verkeer" is uiteraard de Churchiliwèg, links-af de Zwaluwlaan en de Mozartlaan, zijnde èen deel van'de toe komstige ringweg door Ketihel. Het streven is dan ook om nog dit jaar te beginnen met het doortrekken van de Churchiliwèg tot; a?n de Zwaluwlaan ADVERTENTIE) Tot da vela jubileum-koopjes behoort ook date moderne col- pullovar, dlo voor hat komende riejoar eigenlijk onmtebaar is. Fijngsbrtide 100% «cryllc da- moipullovir mat hooggeitoten col en fully fashioned mouwin zet. Kies uit de nieuwste moda- kleuranw.o. steenrood en bruin, nu voor nog 9$4n tien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op d« parterre deze 100% acrylic colpullovers met fully fashioned mouwinzet. Ir» de kleuren wit, bruin, oudrose, steenrood, aubergine, bleu, zwart en groen, de ma ten 38 t/m 48, Ook mundtgmorgtn open Géén ttf. of schrift, bisr. maar mo- Want in van de Churchiliwèg moet gelijk zijn voor één het trace van de Churchiliwèg ook ruimte overblijven voor dé aan. SCHEED AAI, donderdag Zater dag 4 september 2 uur wordtin Schie dam, BotterdamsedUk 293, (naast de Ooslerkerk) een Informatie Centrum geopend. Het Informatie Centrum is een project van - G. J. V. aktlegroep „Oost", die na ern half jaar van voorbereiding de deuren a.s. zater dagmiddag voor het eerst voor pu bliek zal openzetten. In het Centrum zal «ver ca. 25 ver schillende onderwerpen informatie gegeven wordcn? waaronder o,a, j eugdwerk, ontwikkelingssamenwer king, dienstplicht, diensirweigeren, drugs, apartheid, Latiins-Amerika, kindercrèches, gastarbeiders, Amnes ty International, Unicef, milieuver ontreiniging, Zuid-Afrika, Werelddia- kon aat etc. Tevens zullen er in de toekomst re gelmatig gespreks-, discussie en film avonden. gehouden worden die een bepaald onderwerp behandelen. De opening valt samen met dc start van de jeugdweek in Schiedam en naar aanleiding daarvan wordt op donder dag 9 september een gespreksavond over ontwikkelingshulp georgani seerd. Op vrijdag 10 september is er een informatieavond (met deskundigen) over jeugdwerk en zondagavond 12 september staat in het teken van „Kerk en Samenleving". (Deze avon den zijn vrij toegankelijk.) In de toe komst zullen de openingstijden, van het Centrum als volgt zijn: vrijdag avond, zaterdagmiddag, zondagmor gen, -middag en -avond. ROTTERDAM, donderdag In de maand juli kwamen in de 23 gemeen ten van het Rijnmondgebied 508 (v.o- rig jaar 657) woningen gereed, te we ten: 25G (259) woningwetwoningr- 188 (360) gesubsidieerde particulle woningen, 64 (38) ongesubsidieerde particuliere woningen. Begonnen werd met de bouw van 96 (1051) woningen, namelijk: 0 (493) woningwetwoningen, -87 (502) gesv sidieerde particuliere woningen, (56) ongesubsidieerde particuliere woningen. Op 1 augustus 1971 waren in aan bouw 12.743 (13.893) woningen, te weten: 6.267 (7.092) woningwetwo ningen, 5.803 (5.887) gesubsidieerde particuliere woningen, 673 (914) on gesubsidieerde particuliere woningen. Van de 6.267 in aanbouw zijnde woningwetwoningen zijn er in aan- bouw: 2.152 in Rotterdam, 850 in Ca- pelle a/d IJsseL 600 in. Vlaardlngen, 481 in Maassluis, 445 in Hellevoet- sluis, 436 in Ridderkerk, 420 in Schie dam, 255 in Rozenburg, 249 in Krim pen a/d IJssel, 140 in Brielle en 239 m de overige gemeenten van het Rijnmondgebied. Dit ia! echter voorlopig zn b jlijv leg van het hoofdrlool van Nieuw- land naar Kethel, Zijnde een riool buis met een doorsnede van meer dan twee meter, die dan ook zwaar onderheid zal moeten worden. De fi nanciering van dit vele miljoenen guldens vergende project Is nog niet geheel rond, terwijl ook nog enkele andere problemen afgerond moeten worden, zoals het oversteken van de Poldervaart Voor het ondermijdelijk zandtrans- port voor het bouwrijp maken van Woudhoek-Zuid, wordt momenteel reeds een zware wissel getrokken op de bestaande wegen. De smalle stra ten in de oude dorpskern van Kethel zijn ten ene male ongeschikt voor de grote zandauto's, zodat deze momen teel aangewezen ztjn om te rijden via de Laan van BolEs, Ed, van Beinum- laan en Mozartlaan, Een. andere bruikbare route is niet. voorhanden en het zandtransport moet voortgang vinden, omdat anders de woning bouw zal stagneren. Dc wagen-aanleg in dit noordelijk deel van. Schiedam ia momenteel, nog in studie. Een zaak met vele proble men en vele facetten, zowel planolo gisch als technisch-bouwkundig, maar ook financieel. De bodem in dit deel van Kethel is zo bar slecht, dat dc aanleg van wegen een uiterst kostbare zaak wordt. Yandaar dat er gewikt en gewogen móet worden en le beslissingen over de tracering, o.a. van de ringweg door Kethel nog ge nomen moeten worden. Voor de aardbaan van de ringweg zal gewerkt' moeten worden met z.g. zandpalcn. Dit zijn vrij smalle gaten die tot diep in de bodem geboord worden en dan opgevuld met grof zand voor een verticale drainage zor gen, Dit bevondert het „inklinken" van de bodem, maar het vergt toch nog wel vijf jaar. Zolang kan er niet gewacht worden met de. stadsuitbrei ding, zodat er waarschijnlijk tijdelij ke-wegen aangelegd worden. Met het treffen van voorzieningen voor de komende bouwbedrijvigheid in Woudhoek-Zuid is overigens reeds een begin gemaakt. Langs ae Mozart laan, tussen Bachpleln en Johann Strausspléin is reeds een zandbed aangelegd, bedoeld als definitieve plaats voor de plaatselijke en door gaande kabels voor elektriciteit, gas en waterleiding. Met dit werk was enige haast, omdat vooral de gaslei dingen gelegd en aangesloten moeten worden in de zomermaanden, wan neer het gasverbruik vrij laag is en het aansluiten niet te veel overlast geeft voor de bewoners. Door deze werkzaamheden, maar vooral ook door het drukke zand transport, kunnen de omwonenden ■last in het verkeer hebben, gehad. Er zijn. tenslotte ook andere toegangswe- §en naar Bachpleln, Strausspléin, chubertplcln en Llsztplein. Overwo gen wordt, echter om langs de Mo zartlaan provisorisch tijdehjke paden voor voetgangers of fietsers, even tueel gecombineerd, aan te leggen. Doch'geen dure tegelpaden, zoals die wel aanwezig zijn langs de Zwaluw laan. Mogelijk asfalt-paden. Immers, de Mozartlaan zal als deel van de rondweg een geheel ander profiel krijgen, zij het op hetzelfde tracé. In de toekomst wordt .het waarschijnlijk (beslissingen zijn hog niet gevallen!) een brede boulcvard- achtige weg met gescheiden voet- en fieta-paden. met een beveiliging door verkeerslichten, enz. Dan is het on verantwoord om tijdelijk al te kost bare voorzieningen té treffen. Die moeten-(en dat wordt wel eens ver geten) door de bewoners zelf betaald worden. (Van eert onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag De gemeenteraad behandelt mor-, genavond het bestemmingsplan voor de Maasvlakte. De raad wordt gevraagd dit plan, dat voorziet in de vestiging van „zee havens en zeehavenindustrie" op de Maasvlakte, aan te nemen en de ruim vijfduizend bezwaar schriften die ertegen zijn inge diend, ongegrond of niet ontvan kelijk te verklaren. De Bond van Leefbaarheid heeft in een brief aan het gemeentebestuur „mede namens hen die 5844 bezwaar schriften indienden" andermaal be- zwaar aangetekend tegen het bestem mingsplan zoals dat thans ter tafel ligt. De huidige formulering ten aan-, zien van de vestigingsmoge]ijkheden is volgens de.BvL, „zo algemeen, ge steld dat het aan het college voorbe houden kan blijven zonder noe menswaardige controle er die in terpretatie aan te geven welke het gunstig acht voor de nationale econo mie/' De Bond voor Leefbaarheid Is voorts van mening dat de bezwaren tegen onvoldoende onderkende ge volgen voor de woningbouw en socia le" infrastructuur van basisindu strieën op de Maasvlakte in het hui dige bestemmingsplan „niet zijn^ on dervangen", Als de bezwaarschriften ongegrond worden verklaard, zo be sluit de Bond. clan zal beroep worden ingesteld bij hogere instanties. ROTTERDAM, donderdag Dn heer J. H. van den Hoven, directeur Volkshuisvesting, zal maandag op het ministerie van volkshuisvesting een bespreking hebben over het toeken nen van eén financiële bijdrage voor het verbeteren van woningen aan het Afrikaanderpletn en in Het Oude Westen. (ADVERTENTIE!. Als U op 3 en 4 september door onze feestelijk versierde zaak wandelt, valt deze aanbieding meteen in het oog en..... U profiteert daar natuurlijk direkt van. Partij Mi-Lock herenanklets, strikt 7e keus, in vele moderne unikleuren en vlotte jaquarddes- sins koopt U nu bij óns per paar voor nog géén twee gul den zestig. Vrijdag en zaterdag verkopen Wij op da parterre deze Mi- Lock herenanklets, strikt 1e keu5, in zeer veel unikleuren en dessins en alle cou rante herenmaton, per paar Ook toMf>d»j/mofg*n opto Géén tel. of schrift besr. ROTTERDAM, donderdag (ANP). Burgemeester W, Thomassen is bijzonder te spreken over de uitwis seling van gedachten tussen de drie havensteden Seattle, Kobe en Rotter dam. Aan het einde van dé conferen tie van deze zusterhavens gisteren zei hij, dat de bijeenkomst al zijn:ver wachtingen had overtroffen". Vier onderwerpen zijn in tie afgelopen twee, dagen aan orde gekomen: het vervoer en opslag van gevaarlij ke sloffen, dé ontwikkeling van het containervervoer, de veiligheid van de scheepvaart en. het milieubeheer. De deelnemers zijn bet erover eens, zo vatte de burgemeester ,de conferentie samen, dat ae havenauto riteiten de ontwikkeling in de chemi sche industrie meer nauwlettend moeten volgen. In dé komende jaren zullen nieuwe chemische stoffen op de markt komen. Het vervoer hier van schept vele problemen. De vei ligheid bij het transport en de opslag daarvan zal altijd voorop moeten blijven staan. Gemeenschappelijk overleg tussen de wereldhavens is van belang voor de veiligheid van de bevolking als het om gevaarlijke stoffen gaat.- De ontwikkelingin het. container vervoer zal in de naaste toekomst snel verlopen. Daarom is, zo zei bur gemeester Thomassen, studie van de automatisering dringend noodzake lijk. Wat betreft het scheepvaartver keer, dat door de grote variëteit van schepen en de steeds groter worden de vaartuigen gecompliceerder wordt, za! erop toegezien moeten worden, dat zowel de schepen als de havens hun navigatie-apparatuur uit breiden en verbeteren. Op dit punt zal een internationale regeling moe ten komen om catastrofe te vermij den. De drie steden zullen elk in hun eigen land bij de respectieve regerin gen aandringen om tot internationale afspraken te komen betreffende ge noemde onderwerpen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Bur gemeester W. Thomassen zal op maandag 6 september de Raad voor de Gemeentelijke Wijkgebouwen in stalleren. B, en w. dragen daarmee het beheer van de wijkgebouwen over aan een functionele commissie, die vrij breed is samengesteld. De nieuwe raad zal het centrale beheer van alle gemeentelijke wijk- accommodaties op zijn schouders nemen. Hij .zal bij voorbeeld de vér- huur tarieven vaststellen en het perso neelsbeleid uitstippelen. Dé raad doet dit alles in nauwe sa menwerking met de beheerscommis sies, die voor de diverse wijkgebou wen bestaan. Deze beheerscommis sies. samengesteld uit wijkbewoners, hebben adviserende taken en zien toe op de dagelijkse gang van zaken in het aan hun zorg toevertrouwd ge bouw (de verhuringen, de inkoop, de inventaris, het onderhoud, het perso neel). Voorzitter van de Baad voor de Gemeentelijke Wijkgebouwen is wet houder drs J. G. van der Ploeg; alg secretaris en adjunct-secretaris tre den op de heren G. Lekkerkerker en J, de Jong. Mevrouw H. de Vos-Krul en Mej. M. Molenaar zullen de gemeenteraad vertegenwoordigen. Ir S. Maso neemt zitting voor de Stichting Raad voor Jeugd en Jongeren. door LUC VAN TOUR L1JDWIGSHAFEN, donderdag Als bange schoolkinderen die op een slecht rapport zitten te wachten, zo voelden de elf man van .de Nederlandse judoploeg zich gisteren. En dan niet een paar benauwde uurtjes maar van tien uur 's ochtends af tot laat in de avond. Want de loting wilde almaar niet bekend worden. De Duitse judobond zou het dit keer eens even fors aanpakken, Men organiseerde de wereldkam pioenschappen en men wilde zijn naam, uiterste grondigheid te be trachten, helemaal waar maken. De loting zou plaatsgrijpen per compu ter. Om tien uur 's ochtends al. Jammer was alleen dat de compu ter vanwege een of ander krom ge trokken onderdeeltje de verstrekte gegevens vertaalde in klinkklare waanzin. Nu hebben de Duitsers van improviseren weinig kaas gege ten zodat het heel lang duurde voor er raad werd geschaft. En die raad was toch heel simpel: alle namen der deelnemers in een hoge hoed en dan maar ouderwets met de hand loten. Maar inmiddels liep wel de halve Duitae. judobond wat zwete rig, later zelfs geprikkeld snauwe rig rond. Pas- na het diner gister avond kon dan Anton Gecsink, de trainer-coach van de Nederlandse judobond, zich over de resultaten van de loting buigen om eens te zien wat er voor zijn discipelen in liet vat zit, vandaag, morgen cn overmorgen. Echt niet veel, moest hij constate ren. Wim Ruska, vandaag zijn enige troef voor goud in de strijd van de zwaargewichten, heeft ongunstig geloot. Hij zal wel twee ronden overleven, tegen de Fransman Brondani en de Wéstduitser Maier, maar als hij iri die voorronde een misstap begaat, zit er voor hem geen herkansing meer in. Zaterdag treft hij bij alle categorieën in de eerste ronde dc Puertoricaan, José Chandri, maar al in de tweede ron de, aangenomen dathij ./Chandri' 'verslaat, al" meteen dev.Japanner Nasatosni Shinamaki. De andere tien leden van de Ne derlandse judoploeg hébben na tuurlijk nog groterproblemen. Martin Poglajen bijvoorbeeld, bla kend van vechtlust, dat wel, hoopt alleen nog maar dat hij er'een paar van de mat kan afhalen. Bang voor een grote afgang is eigenlijk ieder een want de gehele ploeg fteafi ne gen maanden lang hara naar dit hoogtepunt toegewerkt. Nog nooit heeft overigens een Ne derlandse judoploeg in een zo opti male conditie verkeerd als nu in Ludwighafen. Daar is iedereen' van de begeleidera en de judoka's zelf hetvolmaakt over eens. Nie mand is geblesseerd, wat vroeger nog wel eens het geval was, nie mand zelfs maar licht verkouden, Alleen allemaal ontzettend gespan nen. Het trainingskamp in het Zuidfranse Beauvalldn, waar de ge hele ploeg onder leiding van Anton Geesmk bijna drie weken bijeen is geweest, heeft iedereen, goed ge daan. Gevoel Ernst Eugster: „We hebben echt het gevoel, dat daar onze voorberei ding op de wereldkampioenschap pen werd afgerond. We hebben er allemaal ontzettend veel aan ge had/' Jaap Methorst, voorzitter van de Judobond, de vroegere NJJB, is dat een groot pak van het hart. ..Daar komt nog bij", zegt hij, „dat wij dank zij onze sponsors meer aan de voorbereiding en de begelei ding van"'de ploeg hebben kunnen doen dan ooit het geval is geweest". De Duitsers hebben grote be langstelling voor hun „wereldkam pioenschap". De zeer fraaie Frie- drich Ebert, Halle, drieduizend plaatsen, is vrijwel uitverkocht het geen een unicum mag heten bij een judowedstrijd in West-Europa, En dat ondanks het feit dat een toe gangsbewijs voor alle wedstrijden 120 mark kost. En er is er'geen een meer over. Het is dan ook te vre zen, dat de talrijke Nederlandse supporters die dit evenement willen meemaken, voor gesloten kassa's komen te staan. Aan hotelruimte valt al helemaal niet meer te den ken want tot een straal van dertig kilometer zijn alle hotels vol. Nog een unicum: voor het eerst bij een judotitelstrijd is er dopi controle. Alleen toegepast op nummers één en twee. Hoe dc Ja panners er over denken is niet be kend. Hun Engels is moeilijk te vol gen en de enige tolk, een in Lud- wigshaf en werkend Japans meisje, heeft zo haar eigen problemen, De niet-Japanse scheidsrechters en trainers, bedienen zich van Japanse terminologie, op 'zichzelf voor een niet-ingewijde moeilijk te volgen. De Japanse scheidsrechters en trai ners doen het daarentegen allemaal in het Engels, maar dat spreken ze dan weer zo wonderlijk uit dat het lieve kind er geen touw aan vast kan knopen. Jammer, dat we niet weten hoe de Japanners denken over dat inleveren van het plasje, in hun land, het judoland, bestaat dat helemaal niet en hier in Lud- wigshafen zullen zij vrijwel zeker de enigen zijn, die met het flesje naar de dokter moéten. "Want nie mand gelooft dat iemand de Japan se hegemonie zal kunnen doorbre ken, op misschien de Westduitser Helmut Glahn of onze Wim Ruska (ADVERTENTIE) Zo'n gezellig dekoratie-gordijn in de kamer verandert op slag Uw. interieur en.:... dat de prijs daarvan echt niet zo onbetaal baar is merkt.U wel aan deze zéér betaalbare aanbieding. Een grote partij open weave gor dijnstof, in acri! en polyester, verkopen wij nu in een groot aantal modekleuren .w.o, oranje en paars, met kleine foutjes per meter met guldens voordeel voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de le etage deze grote partij acrii en polyester open weave ovargordijnstof, in velemoderne kleuren w.o, goud, bruin, oranje, berber, groen en paars, 120 cm breed,per k meter Ook maanüigmorgen open Géén ter. of schrift betr. SCHIEDAM, donderdag De heer W. M. J. Kloppers, hoofd-commies A bij dc afdeling Financiën van de ge meentesecretarie herdenkt vandaag liet feit dat hij veertig jaar geleden In dienst van de gemeente Schiedam is gekomen. Gemeentesecretaris mr. M. J. Blok heeft de heer Kloppers, die reeds geruime tijd wegens ziekte zijn functie niet heeft kunnen ver vullen, in het ziekenhuis opgezocht en uamens het gemeentebestuur bloemen aangeboden. Ook de ambte naren van de afd. Financiën hebben hun jubilerende collega bezocht en hem bloemen en een geschenk na mens allen aangeboden. De heer -Kloppers, op 15 februari 1914 in.Schiedam geboren, kwam op 1 september 1931 als aankomend be diende bij de afdeling Belastingen in dienst 'van de gemeente Schiedam. In september 1949 werd de heer Klop pers in de rang van commies overge plante naar de toenmalige „afdeling- C" thans afd. Financiën. Op 1 ja nuari 1961 kreeg hij zijn huidige rang die van hoofdcommies A. De heer Kloppers is ook ambtelijk secretaris geweest van de z.g. kleine huisvestingscommissie en secretaris van de Commissie van Advies inzake de WoonruSmtewet. In 1946 kreeg hij de thans niet meer bestaande functie van „schatter van de huurwaarde der dranklokaliteiten". Een paar honderd genodigden hebben gistermiddag in het Beursgebouw deze nieuwe camera van n.v. Nederlandsche Reproductie Centrale Rocka in werking gezien. 1, J De. installatie weid in gebruik genomen omdat het gisteren, dertig jaar ge leden was 'dat de Rocka door haar directeur-eigenaar P. A Böóy (50) werd opgericht. Op diezelfde dag was ook mede-directeur F. W. Stronk (49) in het bedrijf werkzaam. Na de demonstratie volgde een receptie in de stadsherberg De Pappegay, SCHIEDAM, donderdag De heer L, M. van Damme ing., chef van de afdeling "Weg- en Waterbouw van de dienst voor Gemeentewerken Schie dam, die op 1 september met pen sioen is gegaan, heeft tijdens een zeer druk bezochte receptie in de aula van dc dienst G.W. gisteren af scheid genomen van de dienst en van de vele vrienden en relaties. Ilij was vergezeld van zijn echtgenote, zijn zoon cn schoondochter. Aanwezig was ook Ir J. van den Akker, die van 1953-1959 directeur van G.W, js geweest. Dc wethouders C. J. M. Bolmers en B. E. Collé zijn na de vergadering van b en w de scheidende chef nog de hand komen drukken. Tijdens het oficiële afscheid van dc dienst heeft de wnd. directeur ir R. van Bogerijen als eerste de schei dende toegesproken. Bij schetste diens levensloop en bracht dank voor de vela verdiensten van de hoer Van Damme voor Schiedam. Namens het personeel van de afd. Weg- en Wa terbouw en de chefs van de afdelin gen bood hij een geschenk aan: voor mevr. Van Damme waren er bloemen. Verder ia het woord gevoerd door de heer J. v.d. Hammen chef van de afd. uitvoeringen van Weg- en Wa terbouw die de spijt betuigde over het-vertrek van de heer van Damme. De heer W. Tli. de Jager, wnd. voor zitter van de personeelsvereniging vari'G.W,, kondigde aan dat de ver eniging van de voorzitter van Dam me afscheid zal nemen tijdens eén feestavond in november. De heer G. Ferwerda sprak als voorzitter van de afdeling Schiedam van de Bond van Technische Ambtenaren BTA. Met een uitvoerig dankwoord heeft de scheidende chef het officiële gedeelte afgesloten. (ADVERTENTIE) Bon voor beier werk. O Produclie-operalors: O Eleciro monteurs: D Onderhoudsmonteurs: Stuur mij informatie over da door I ml] aangegeven lunctie. j j Naam:.I Adres;j i Plaats: Opleiding: I Leeftijd;rp m f In gesloten envelop zenden aan: 1 Du Pont dè Nemours N.V. I Antwoord no. 81 Dordrecht. LU kunt ook eve 01850-41044 tOf even bellen toestel 360 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. J-let zaterdag uit het water van de 2e Katendrechtsehavcn geborgen lijk werd gisteren geïdentificeerd als dat van de 36-jarige B. J. M. Hanssen uit Noorwegen, pompman aan bood van het Noorse zeeschip „LysefjeH". Op 24 augustus j.l. verliet hij zijn schip om te gaan passagieren, daarna werd niets meer van hem vernomen. Ver moedelijk is hij te water geraakt cn verdronken bij het terugkomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Door dat de voorrangsregels genegeerd wer den. botsten op de kruising Schie- weg-Gordelweg-Schieplein twee per sonenauto's tegen eikaar. De 20-jarige D. C. van Eijk uit de Paetstraat is met een hersenschudding naar het Dijk- zigtzsekenhuis gebracht. Een inzitten de van de andere auto, de 16-jarige S. Helmy uit de Klokmakcrsstraat is met een pijnlijke voet naar hetzelfde ziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, dondrdag. De Medische faculteitsverenigiag Rotter dam houdt op 6, 7 en 8 september in- troduktiedagen voor eerstejaarsstu denten. Op 6 september wordt* infor matie gegeven en wordt een rondlei ding door de faculteit gehouden. De volgende dagen zal worden gediscus sieerd over onderwerpen als begelei ding van chronisch zieken en ster venden, arts en maatschappij en sek sualiteit. De derde verdieping van de1- hoogbouw zal fungeren als trefcen trum.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2