Ernstig ongeval bij Zes inzittenden van anto in de Gouwe verdronken BRITSE AMBASSADEUR SPRAK MALENKOW Jong ens moesten stoeipartij met Run leven betalen Commissie werkt verder aan de Europese Politieke Gemeenschap Vul de zak van Sinterklaas! WT" REDDERS RUKTEN VERGEEFS AAN DE DEUREN Lekke band oorzaak, van ongeluk Kinderaftrek per kwartaal Eerste Westelijke diplomaatdie de nieuwe Sow jet-premier ontmoette aan. het terrein van Thomsen's Haven bedrijf aan de Maashaven te. Rotterdam lagen Zaterdag vier schepen van dezelfde buitenlandse, rederij r. een gebeurtenis, welke niet dikwijls, voorkomt en derhalve de aandacht "trók'"van de werkers in de Rotterdamse haven. Rhee sprak met Tsjang Kai-Sjek Haagse conferentie, gesloten HO TSJIMINH ZOU BEREID ZIJN TE. ONDERHANDELEN Aceoord in de metaalindustrie Echtpaar dood iïi woning gevondenl Bediende leverde vergift af JIAANDAG 30 NOVEMBER 1953 r~ ELFDE JAARGANG No. 263:1: Weerbericht Mossadeq bekent Blanke leden van een wilde Indianenstam Korea-conferëntie 28 December Hoofdprijzen postzegelactie Rode Kruis uitgeloot Gruweldaden jegens 38.000 personen wmmmpPh wmm. Drie slachtoffers hij verkeersongelukken in Eindhoven Bestelauto reed in het Wl Ihel min ak an aal Chauffeur verdronken Dodelijk ongeval te Schiedam KRANTENSTAKING IN NEW YORK Dertig mensen verdronken? S in Pakistan Loonbelasting 1954: Spionnageproces te Praag Mm$Ê m DAT het in Rotterdam gebeurd is, wijst op het belangrijke aandeel van deze havenstad in het internationale lijnverkeer. Aan de Maashaven liggen de Samoa", ge komen van Australië, 1 en waarop gelost werd, de ,J-a!andia", welke lading innam voor Bangkok en de Straits, de „Kambo dia", met beslemming de Westkust van Noord-Amerika, en i de „Magdala", welke lading 'loste uit Bangkok "en - de Philip- pijnen. De vier schepen zijn- eigendom van de Deense rederij East Asiatic Com pany te 'Kopenhagen,.„dié -in Rotterdam vertegen woo rdigd-icordi door Corneldérs Scheepvaart Maatschappij. Op de foto: een beeld van de Maashaven, met op dé achter grond enkele 'van het viertal' schepen. Alliantie hi de maak? De a.s. loonsverhoging Saar-kwestie As granaatontploffingeii; De in Djakarta en Priok IM sum MM:flsSssPS Botterdam: Witte de Wtthstrsat 30 Telef, 29215 (3 L) Postbus HIS Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.3019.30 uur Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 29216 's-Gravenhage: Httygenspleln 1 Postgiro 424667 Redactie: Tel.. 111892 Administratie: Tel. 114402—115486 B.g.g, 395286 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b. Tel. 67882 Abonnementsprijs 49 cent per week, 2.13 per maand, 6.35 per kwartaal Losse nummers 13 cent. Verschijnt dagelijks. Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, 'j OVERWEGEND DROOG -,.r. i- V..' Aanvankelijk opklaringen maar later, weer toe-;, nemende bewolking Overwegend droog weer. Matige - tot krachtige wind tussen Zuid-West en West. Van- -» nacht iets lagere temperaturen. i Directie: C. A. KEUNING en Mr K. VAX HOUTEN" O Hoofdredacteur: Dp J. A. H. J. S. BRUINS SLÓT (Van een onzer verslaggevers) De kinderaftrek bij de loonbelas ting zal in 1954 enige verandering on dergaan. Uit het geschrift dat de aan wijzingen bevat voor de invulling van de werknemersverklaring blijkt dat de ze aftrek voortaan per kalenderkwartaal wordt verleend en wel naar de toestand op de eerste dag van elk kwartaal. Indien op 10 Januari een kind gebo ren wordt, moet men voor de eerste loonbetaling n4 31 Maart een nieuwe werknemersverklaring invullen en daar op de toestand op 1 April vermelden, i Tot dusver ging de kinderaftrek direct in ria de geboorte van het kind. Een ander voorbeeld is dat wanneer op 30 Augustus een kind 10 jaar wordt, men na 30 September voor dat kind in het algemeen, geen aanspraak meer heeft op aftrek. Tot dusver liep de af trek door tot het einde van het jaar. Voor zieke en gebrekkige kinderen ouder dan 16 doch jonger dan 21 jaar mag dubbele aftrek worden toegepast indien zij grotendeels op kosten van de ouders worden onderhouden. Voor studerende kinderen ouder dan 16 jaar en jonger dan 27 jaar mag eveneens dubbele aftrek worden toegepast indien zij grotendeels door de ouders worden onderhouden en mits de tijd die voor werkzaamheden beschikbaar zou zijn grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van het onderwijs of een opleiding vooreen beroep. Voor buitenhuis studerende kinderen mag een driedubbele aftrek plaatsvinden. Voor het militaire tribunaal in Praag staan tien personen terecht op beschuldiging van- -hoogverraad en spionnage, aldus; -heeft Zaterdag Het officiële Tsjechoslowaakse persbureau „Ceteka" gemeld. - - Zo zag de auto er uit toen deze An et jm'n 'kraamdagen op. de tvel teas fe6racAt~j«» de slachtoffers geborgen (Van onze correspondent) Zondagmiddag om kwart voor één is door nog niet geheel opgehelderde oorzaak een luxe auto met zes inzittendente Waddinxveen in de Gouwe gereden. Hoewel vrij vlug reddingspogingen in het werk gesteld konden worden, bleken de inzittenden, toen zij weer op het dróge waren gebracht, allen overleden te zijn. De autobestuurder, de ruim 49-jarige afdelingschef van de Hispano Sulzafabrleken, de heer W. Verlinde te Breda, was op weg naar Badhoeve- dorp, waar hij samen met zijn echtgenote, de eveneens 49-jarige mevrouw M. I. Verlinde-Braam een bezoek zou brengen aan zijn dochter. In Rotter dam had het echtpaar de reis even onderbroken by vroegere buren, die toen met hun dochter en verloofde de reis naar Badhoevedorp zouden mee- ma ken. Dit waren de 58-jarige bankbediende A. de Waard en zijn echt genote mevrouw C. A. de Waard-Grinwich eveneens 58 jaar hun dochter, éis 22-jarige winkeljuffrouw H. F. de Waard en haar verloofde de 25-jarige analist L. Bartels. Deze allen waren woonachtig te Rotterdam. Op de Henegotrwerwee te Waddinxveen moet de bestuurder plotseling de auto niet meer in bedwang hebben, gehad en deze reed, na enige markeerpaaltjes om gereden te hebben, in de Gouwe. Door de waterzuil, die hierdoor ont stond. werd de in de nabijheid wonende I9-jarige kok M. Hofman gealarmeerd en deze begaf zich samen met zijn zwa ger, de 25-jarige korporaal-vliegtuigma ker B. Goudriaan, terstond te water om reddingspogingen in het werk te stel len. Door enkele malen te duiken hebben zij eerst getracht, een der portieren open te maken. Dit gelukte'evenwel niet, om dat deze naar later bleek op slot waren ge daan. Samen met omwonenden en schip pers die met een roeiboot, te hulp wa ren gesneld hebben zij de auto daarna iets naar de kant getrokken en konden zij na de voorruit verbrijzeld te heb- iben de inzittenden met veel moeite uit de auto halen. Deze werden in de woning luj het, watergemaal van de pol der Bloemendaal, waar het ongeluk daatsvond, binnengebracht Daar ver- _eenden de plaatselijke artsen P. v. 4. Linde en E. M. L. Hemmlnga de eerste hulp. Doch b(j alle zes inzittenden ble ken de levensgeesten reeds te zijn-gewe ken. Hoe het ongeval zich heeft toegedra gen -is niet met zekerheid: te 2eggen,1. De heer Vertinde, /die - gewoonlijk met een kleitié-auto rijdt; had voor deze gelegen heid een grote zespersoons-Ford van zijn werkgever to leen .gekregen. Het meest waarschijnlijk Wordt geacht, dat-de lin ker voorband gesprongen is dat, bleek' De nieuwe Britse ambassadeur te Moskou, Sir William Haytcr,_ heeft Za terdag met de Russische premier, Maien- kow, gedurende twintig minuten in een vriendschappelijke sfeer gesproken over Internationale kwesties, aldus heeft een woordvoerder van de Britse ambassade in Moskou meegedeeld. Sir William, de eerste Westelijke am bassadeur, die sedert Stalins overlijden door Malenkow wordt ontvangen, bracht een bezoek aan de Sowjet-premier in diens particuliere bureau in het Krem- ling. De Sowjet-minister van Buiten landse Zaken, Molotow, woonde het on derhoud bij- Het onderhoud was van algemene aard en 5wees niet op een nieuwe richting in het' politieke beleid van de Sowjet- Unie. Malenkow- heeft geen nadere verkla ring gegeven van de Russische nota aan de drie Westelijke mogendheden van Donderdag jongstleden. In algemene bewoordingen gaf Ma lenkow uiting aan zijn verlangen naar goede betrekkingen, maar er heeft geen Ex-premier Mossadeq van Perzië heeft gisteren toegegeven, dat de standbeelden van Reza Sjah op zijn bevel zijn omgehaald en dat hij gene raal Zahedi heeft doen arresteren. Over de kwestie van de standbeelden verklaarde hij: „Ik heb aan nationa listische groepen de opdracht gegeven de standbeelden neer te halen, voor dat de partijen van de linkervleugel het zouden doen". Twee blanke mannen, en een vrouw leven als leden van een wilde en zeer primitieve Indianenstam nabij, de Von Martius watervallen in de rivier de Xingu in Brazilië, aldus heeft de Braziliaanse efchnoloog Vil as Boas in een verslag-over een recente expeditie naar dit gebied aan rijn regeritfg gemold. uitwisseling van voorstellen plaats ge vonden, aldus verklaarden bevoegde kringen. Bijzonderheden over het on: derhoud zijn noch van Russische noen van Britse zijde prijsgegeven. Een woordvoerder van de Britse am bassade zeide: ,.Het kan alleen beschre ven worden als een beleefdheidsbezoek". De vorige maand is Sir "William Hay- ier de gast geweest van Molocou bij een diner, ter gelegenheidvan de vie ring van de verjaardag van de Russi sche revolutie. - Lady Hay ter is door mevrouw Mo lotow uitgenodigd voor een middagthee. terwijl de plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, de vorige week de Britse ambassade be zocht heeft om de kroningsfilm te zien. V/. De communisten hebben vandaag in Panmoendjon voorgesteld, om de Ko reaanse vredesconferentie op 2B Decem ber in New Delhi .ie doen beginnen. Zij bleven er echter op aandringen, dat Rusland als neutraal land: tot de bespre kingen wordt uitgenodigd, en niet als vol ledig deelnemer aan communistische zij de. zoals de geallieerden wensen. Verder eiste de communistische delega tie nogmaals, dat India, Pakistan, Birrna en Indonesië als neutrale landen aan de conferentie zulien deelnemen. Bij de hedenmorgen gehouden trek king heeft de heer C. H. Smulders, Eikstraat 39 te Tilburg, de eerste prijs, een auto (Peugeot Sedan) in de prijs- vraa» van de postzegélactie van het Nederlandse Rode Kruis gewonnen.. De tweede- prijs, een (Vespa) scooter) gaat naar de heer H. J. L. Mandos, Kerkstraat 3 te Boxtel. "De "overige driehonderd prijswinnaars ontvangen nog bericht. fi' en dat de heer verlinde daardoor de macht over het stuur verloor. Nadat de auto tegen een betonnen zinkerwaarschuwing aan de Gouwekant was gereden, is dé wagen waarschijnlijk een kwart slag omgeslagen en aangeno men wordt dat de auto in de Gouwe nog eens om de lengteas gekanteld is. Het .onderzoek is in handen van de adjudant der Rijkspolitie te Waddinx veen, die even na het ongeval ter plaat se was. Op het terrein van de ramp waren eveneens aanwezig de burgemeester van Waddinxveen', de neer A. Warnaar Jzn. en de wethouder A. Oudyk,; alsmede ds J. v. d. HaarNed. Herv. predikaat en pastoor J. van Dijk; De auto werd met een kraanwagen uit het kanaal gehaald en dé zes stoffe lijke overschotten werden opgebaard in de aula van de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen, waar. zij inmiddels door gewaarschuwde familieleden werden ge ïdentificeerd. De permanente vertegenwoordiger der Verenigde Staten hUdeVerenigde Naties, Henry Lodge,' beeft Maandag in de Algemene Vergadering' '-ver- klaard, - dat .-'/bet aantalgruweldaden, begaan .tegen militairen der: verbon denen en Zuidkorësanse burgers, de 38.000 nabij komt. - y ss v*j t»- 'y stm. RW?*?? mm?-***** 5V -?>• >.J> s> V/ Dagelijks varen, tientallen schepen de Nieuwe Waterweg binnen en, zij komen uit alle windstreken. Meermalen komt het voor, dat twee schepen, welke dezelfde maatschappijvlag dragen, naast elkaar een ligplaats vinden, maar dat vier schepen etkuar in een vreemde haven ontmoeten, is zeldzaam. - EINDHOVEN.,30 Nov. In Eindhoven zijn gisteravond twee verkeersongelukken gebeurd, tengevolge waarvan drie doden iren te betreuren. Hot waren twee jongens van acht jaar en een man van 77 jaar. Omstreeks zes uur reed de heer Kor ting op de Broekseweg te Eindhoven met een bestelauto. Naast hem zaten, zijn achtjarig zoontje en diens, eveneens achtjarige buurvriendje, een zoontje van de familie Sars. De twee jongens gingen stoeien, tengevolge waarvan een van de jongens onverwacht het stuur, greep. De heer Korting verloor hierdoor de macht over het stuur en botste tegen een ge parkeerde auto op. Tengevolge van de botsing werden de twee jongens uit de auto op straat geslingerd. Zij zijn vrij wel onmiddellijk overleden. De president van Zuld-Korca, Syngma'.i Rhee, Is Zondag van een driedaags bezoek aan Formosa te Seoel teruggekeerd. HU verklaarde, dat Zuïd-Korea en nationalistisch China krachtig werken aan het tot stand brengen van een alliantie, doch hij liet zich niet uit over- het tijdstip waarop deze eventueel getekend zou worden. In een gevaarlijke bocht van dc weg 's-Hertogenbosch-Helmond nabij Aarle Rixtel In de onmiddellijke omgeving van deplaats waar het uitmondt in - de Zuid-Willemsvaart is vanmorgen om 6.15 uur 'de bestelauto van een Amsterdams dagblad in het Wilhelminakanaal gereden. De chauffeur, de 26-jarige A. A M. U. uit Amsterdam wist rich nog wel'uit de cabine van de auto, die midden In het kanaal terecht was gekomen, te redden, doch toen hjj op het dak van de auto was geklommen, schijnt deze te zijn ge kanteld, als gevolg waarvan- de chauf feur verdronk. U, was gehuwd. Dit jaar zijn reeds vier auto's bij deze bocht in het water gereden. Bij deze on gevallen waren' 'echter' geen slachtoffers te bekeuren. Een uur later stak de 77-jarigè heer Snijders achter een autobus de Leen- derweg over. Hij werd gegrepen door een passerende auto en was op slag dood. De bestuurder van deze auto had nog vergeefse moeite gedaan om de aanrij- ding.-te voorkomen. (Van onze parlementaire;"-redacteur.) */-r, Het belangrijkste resultaat van de ministersconferentie der-: zes landen van de Europese Kolen- e'n Staal Gemeenschap, welke conferentie Zater dagmiddag .in-.de' Trèveszaal te; Dén Haag -werdbeëindigd, lis" dat de. zes ministers van Buitenlandse Zaken'jbïjjde beraadslagingen-.oyér/de; vorming van een Eur. Politieke Gemeenschap; overeenstemming hebben bereikt met betrekking tot het doen verkiezen-van dri Kamer der Volkeren, de Tweede Kamer van de Gemeenschap,-'volgenshet' algemeen "rechtstreeks kiesrecht. Ten aanzien van de overige instellingen en de bevoegdheden/ die daar aan moeten worden toegekend, Is men het. nog niet eens geworden. V duideJijkë -richtlijnen woïdëh; "gesteld voor de'.'economische integratie.-De .stu diecommissie .dié. in. de, komende maan den inParijs; .'dé werkzaamheden zal voortzetten,'.; zal zich ook op deze/ resof lutie moeten baseren. Na 'afloop ..van de conferentie, werd In de Ridderzaal een persconferentie ge houden. waarbij de zes ministers /samen achter de- groene tafel .zitting namén. Mi nister Beeh las' het perscommuniqué voor. Geen der binnenlandse én buiten landse journalisten stelde daarop een vraag.; Blijkbaar: begreep iedereen wat de ministers gedaan hadden. Een - studiecommissievan. xegeringsex- perts/zal in'Parij's déze problemen vérder bestuderen en trachten een ontwerp verdrag op te stellen. Tegen 15 Maart zal deze commissie dan rapport moeten uit brengen aan de-ministers, die op .30 Maart 1954 opnieuw in Brussel bijéén zullen komen. Algemeen1 hooptmen natuurlijk dat het Franse parlement inmiddels het- ver drag inzake de Europese Defensie Ge meenschap zal hebben geratificeerd, want dan kan in rustiger sfeer aan de, zaak van de politieke integratie worden- voortgewerkt Minister Beijen, de Neder landse bewindsman van Buitenlandse Zaken, verklaarde dat Nederland blijft vasthouden, aan de economische integra tie als onafscheidelijk van de politieke integratie. De ministersconferentie blijft zich baseren op de resolutie van Luxem burg van 10 September 1952, waarin Het Zweedse blad „Expressen" heeft in zijn editie van Zondag een vraag gesprek gepubliceerd, dat het telegra fisch met de leider van de commu nistische opstandelingen in Indo- China, Ho Tsji Minh, zou hebben ge had. Ho zeide, aldus het blad, dat, indien Frankrijk, een wapenstilstand wenst en het de onafhankelijkheid vari de volksrepubliek Vietnam- oprecht wil eerbiedigen, zijn regering bereid is met Frankrijk te onderhandelen. Ook .zou de communistische - leider hebben verklaard,dat hjj buitenland se hulp bij het tot stand brengen van een wapenstilstand gaarne zal aan nemen, maar dat de onderhandelingen Blijkens mededelingen, gedaan op de Zaterdag in Utrecht gehouden bonds- raadsvergadering van de Nederlandse R.K. Metaalbewerkersbond is over de per 1 Januari a.s. toe te passen loons verhogingen in de grote metaalindustrie tenslotte overeenstemming bereikt. Aan vankelijk dreigden de besprekingen hier over vast te lopen. In de nieuwe lonen is verwerkt de vijf procent loonsverhoging, de extra Verho ging van twee cent per uur voor de ge schoolden èn de vermindering van het klasseverschil met 1 cent. De hierin' voortvloeiende verhoging zal hoofdelijk worden uitbetaald. Tenslotte zal nog een aantal gemeenten in een hegere klasse worden ingedeeld, overeen komstig de indeling van de noodwet Wilhelminakanaal 0 derdomsvoorziening. In de, besprekingen welke met de N.V. Philips zijn gevoerd over de loons verhoging op 1 Januari a.s. is in prin cipe, onder voorbehoud van enkele pun ten, overeenstemming bereikt, waarin naast een algehele correctie eveneens de eé'der genoemde mogelijkheden zijn Ver werkt. Met enige - uitzondering -komt dit neer op eën gemiddelde verhoging van acht tot negen procent. Voor de, kleine metaalnijverheid zijn thans Toohvoorstellën bij de werkgevers ingediend/ waarbij men er van uit is ge gaan. dat het verschil tussen de hoogste en laagste gemeenteklasse zal /'wo'rden teruggebracht tót tien cent,'alsmede dat de extra verhoging van de 'geschoolden wordt toegepast." Dé besprekingen hier over zullen spoedig beginnen. toch voor alles tussen de heide par tijen dienen te worden gevoerd. De Franse staatssecretaris voor de Verbonden Staten, Jacquet, zeide Zondag naar aanleiding van het vraag gesprek, dat, indien "het echt is, het van zeer grotebetekenis is. Het nieuwe van de verklaringen is, dat Ho Tsji Minh ze voor zijn reke ning heeft genomen, aldus Jacquet. Dit vraaggesprek kan niet het begin zijn van onderhandelingen, maar, aldus betoogde Jacquet, er zijn wel wegen voor een officieel contact. Hij noemde in dit 'verband, de Zweedse ambassade te Peking. In een communiqué van de Franse regering werd later gezegd, „de inter pretatie, door een Zweeds blad, van verklaringen die Mare Jacquet, staats secretaris voor de Verbonden Staten (van Indo-China), ten aanzien van een vraaggesprek met Ho Tsji Minh zou hebben afgelegd, kan op geen enkele manier worden opgevat als overeenkomende met het standpunt van de Franse regering". (A.FP.). Deze berichten hebben in kringen van Vietnamese nationalisten grote ontsteltenis, grenzende aan paniek, doèn ontstaan. De Bao Dai, het hoofd van de staat Vietnam zou naar ver luidt van plan zijn om de betrekkin gen met Frankrijk te verbreken, ten zij Frankrijk zou toezeggen dat het de strijd voortzet. De 24-jarige me}. D. Kramer Freher is in de nacht van Zaterdag op Zondag bij een verkeersongeval op de Rolierdamse- dijk te Schiedam zo ernstig gewond dal zij nog dezelfde nacht is overleden. Omstreeks half twee was mej. Kramer Freher ter hoogte van het Pompstation uit een touringcar gestapt. Zij wilde-voor de bus de rijweg oversteken. Vermoedelijk heeft het meisje doordat zij naar kennis sen in de bus zwaaide, de naderende personenauto, bestuurd door de 34-jarige A. R„ niet bemerkt. Het slachtoffer werd door de auto geschept en daarna tegen het wegdek gesmakt, waar zij in bewuste loze toestand bleef liggen. Men dacht aan vankelijk dat het meisje slechts' schaaf wonden had* opgelopen; De G.G: eri- GJD: vervoerde haar naar 'het Gemeente-zie kenhuis, waar zij. bij aankomst reeds over leden bleek -"te -zijn, waarschijnlijk ten gevolge van een schedelbasis-fractuur. Des middags vond in hotel De Witte Brug het - onderhoud tussen bondskan selier Adenauer en de Franseminister van Buitenlandse Zaken, George Bidault plaats over de Saar-kwestie. Om vijf uur. was. bet gesprek afgelopen. De Franse Hoge Commissarisin West-Duitsland, Frangois Poncet, las aan de pers een communiqué voor,waaruit bleek, dat de besprekingen :geensucces had r opgele verd. De heer Francais Poncet weigerde vragen te beantwoorden: Het perscom muniqué was juist opgesteld om het stel len, van vragen te-voorkomen. „Het zal u overigens duidelijk zijn, dat wanneer bei de partijen voorheen op een afstand van 100 kilometer, van elkaar stonden, dit thans nog zo is"- aldus de heer Poncet. Advertentie V.ROSSEM'S L1.40 «n f.1.- r, INT NICOLAAS ontvangt';' verscheidene brieven uit da helpende Trouw-kring, die pak- jes stuurt voor „het acder-e. kind". Men vraagt de beminne- lijke grijsaard oi' de pakjes/,in/ zijn hoofdkwartier,'danwel", in de kindertehuizen worden ge opend. Wij zijn gemadhtigd namens de Sint mede te delen, dat alle pakjes en pakken (die zijn er ook!ter plaatse,1 in de kindertehuizen „in het verbor gene" won den gé-/, opend en daar, dóór,,; vaardige,,"- handen,/ tot nieuwe pak-- jes worden gemaakt. Bit -:*1 voor de Rotterdamse kinde? i ren van- de Ver. „Zoekt .het Vé*r-, lorene", Woensdagmorgen ?;aan-S staande geschieden, :-vóór 'def 'kinderen van, „Groot Emaus", In; Ermelo, Donderdag Tot Donderdagmorgen /a^n pakjes zéér welkom. Dankbaar is de Sint ook zijn giro-helpers/ De giften'heb- bén een bedrag van 100 reeds overschreden ."■/-/,//,//'//;/'/A/Is/Si/ Sint heeft het u reeös gezegd: hij wil straks met zakken .vol Verrassingen op pad gaan;; Mocht ge nog niet hebben meegedaan, gekunt terecht, aan' ona. hóofd-/" kantoor Nieuwe Zijds .Vóorbinrg-"/ wal/225, Amsterdam en aan ons kantoor, Witte dé Wlthstraat '30, j| Rotterdam. Ook giro-overschrij- vingen op postgiro 412739 env T/500 zijn ha'rtéiyk welkóthrZCH'' als ge ziet, Sint en Piet noteren? allés ;vêrheug<i>in.lhét.rbefaamde,i, grote. boek. Het motto.is:/yul..de;.„ zak var. Sinterklaas!.. - - -."i-V ft? - Zondagmiddag is het echtpaar .Van' Veen', wonende aan de 'Hoge'/RyndijiSï.; te,Léiden/.dood",.m/dev.wonirig/;aMgërS;/ troffen door een '/zoon, die".; eenbezoek', kwam; brengen. L'ilf De politie, veronderstelt, ;/dat:';de/;7i-jat'fi:j! rige. man Zondagmorgen in/de'/keuken'./: èen hartaanval' heeft gekregen,' waarna^ d.e 73-jarigeechtgenote maar, beneden is gekomen en bijthet'zien' van haar/echt// genoot van .schrik ri gescorveh- De/héér; Van Veen was gepensionneerd' brigadier j/ van politie'te .Leiden. - '.~Vi .<3 De Indonesische procureur-genéraal/; mr:, Suprapto Heeft aan /Pi. "An'eta", meegedeeld, dat ;de granaatontplof-, fingen in Tandjong-Pfiok - eav '.de werkkamer"-van", de minister svan Justitie door hem als criminelezakën;-:-:; beschouwd worden. Een "naiiwkedri'g-: ondefzóek/3s,|'^ahdë//;/;:/';'/;SS/|^®Öï hartelijke begroeting. Consternatie in Delft In Delft kwam Zaterdagmiddag een. bediende in -een drogisterij tot de'ontdekking, dat hij, in plaats van een bepaald - zout, - een vergift aan een klant had afgeleverd. Onmiddel lijk werd de politie ervan: inkennis gesteld/ Zij liet de mobilofoonwagen door de stad rijden en op tal van punten waarschuwingen omroepen. Tegelijkertijd stelde de politie een onderzoek in'" aan de hand* van hef signalement dat de bediende van de koper kon geven. Dit laagste, leidde er toe, dat de koper spoedig- gevon den kon worden. Men had nog geen gebruik, gemaakt van het middel. President Tito heeft Zondag te Jajce verklaard^, dat Joegoslavië bereid is cèn conferentie over Triest bjj te. wonen in dien het er van overtuigd is, "dat hetrfce- slnit, der "Westelijke/ geallieerden van; 8 October jl. .om de-zone A van Triest aan Italië over- te dragen, niet in zijn geheel zal worden uitgevoerd. Bij zes grote Nëwyortee dagbladen zïjni ae clicliemakers in' staking: gegaan en- de* verschijning van alle drie de avondbla-' den, welke er by betrokken zyn, stag-/ lieerde onmiddellijk. Ook zonder het? werk van de clichémakers hadden i zij kunnen verschijnen, maar het technische:-- en redactionele personeel verscheen, ook-/ niet op het werk, omdat het weigerde.de postende clichémakers te passeren. Een bijzonderheid van deze staking nog, dat de zes bladen advertentieruimte gaan kopen bij de Herald -Tribune, bij/ welk blad de eiichémakers niét in staking* zijn, om daarin', hun nieuws te piibli- ceren, -In Pakistan 'is Zondag een vrachtautb--./^ in de rivier de Indus; gereden.Deriik V/!.« mensen kwamen daarbijom hetlevén.'^'/";// redden passaglers bonden 'zics.

Trouw / De Rotterdammer | 1953 | | pagina 1