Verbreek alle banden met het rode blok99 Duitse diplomatenvrouw STAAT VAN BELEG IN PANAMA AFGEKONDIGD Mislukte inbraak in bankkluis Congrescommissie in V.S.: Mendès-France naar Duitsland? Een internationaal bestuur in Berlijn Nehroe eind April naar Rusland? Incident tijdens Kerstfeest Twee schokkers bij aan de grond Scheveningen gelopen President Remon gisteren begraven Zorgeloos Koude in geheel Europa Na 2 jaar Duitse strijdkrachten? ZO A V O-ministers naar Bangkok IMolkmissis DINSDAG 4 JANUARI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 2968 Weerbericht Ontmoeting met Adenauer K Coalitie van socialisten en C.D.U. in West-Berlijn .v-.-r 11 Eén dode en vier gewonden Lij autobotsing t Nederl. handelscontracten met comm. China Philippijnen niet naar conferentie Bandoeng r o RUSSISCH PLAN m Helicopterdienst tijdens de E 55 Dalai Lama naar Nehroe? Nieuw onderzoek in de moordzaak-Drummond Rotterdam-' Witte de Wïthstraat 30 Telef. 115700 (4 L) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 'S-Gravenhage: Huygenspicm I Postgiro 424887 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst abonnementen: Tel. 362589 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. 2.26 per maand. 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN 7to<u^ Weersverwachting: geldig tot Woensdagavond. VORST NEEMT TOE. Overdrijvende wolkenvelden en droog weer. Krach tige tot matige Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. ZON' EN MAAN 5 Jan. zon op 8.46, onder 16.43; maan. op 13.32, onder 5.37. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. ,J. S. BRUINS SLOT ER wordt op het ogenblik van com munistische zijde op vrij grote schaal een pamfletje verspreid ge schreven door de Russische maar schalk Wassiljewski, getiteld „Gevaar lijk spel met vuur". Dit pamfletje is een antwoord aan de Britse veldmaar schalk Montgomery, naar aanleiding van diens recente uitlatingen over het gebruik van atoom- en waterstofbom men. Hst vraagstuk van het gebruik van de atoom- en waterstofbom in een toe komstige oorlog is uitermate moeilijk. Het heeft bepaalde militaire - strate gische zowel als tactische aspecten. Het heeft ongetwijfeld ook zeer belang rijke politieke aspecten. Het gebruik van dit wapen roept namelijk de vraag op naar het verantwoord zijn van dit middel, zowel vanwege de onmiddel lijke gevolgen van de ontploffing van een dergeiyke bom, als ook vanwege de gevolgen, die een "oorlog, gevoerd met deze wapenen, voor de oorlogvoe rende partijen en voor de wereld in het algemeen oproept. Dat hierin eer zeer belangrijke zedelijke vraag aan de orde komt, moet onder het oog wor den gezien. Het probleem van de atoomoorlog wordt bovendien gecompliceerd door de actuele internationaal-politieke ver houdingen. Wü staan niet voor de aca demische vraag: Mogen er in de we reld atoombommen worden gebruikt? Wij staan voor het feit, dat er in de wereld op het ogenblik twee vijande lijke kampen zijn, dat van de vrije we reld en dat van de communistische. In elk van deze kampen worden atoom- en waterstofbommen vervaardigd. En men doet dat, voor het minst om deze- eoenlueel, als de omstandigheden daar toe onverhoopt zouden leiden, te ge bruiken. Wij verwijzen in dit verband naar een artikel van onze militaire mede- werifer in ons nummer van heden, waar de militaire problematiek in dezen, gezien in het verband van de bestaarde historische verhoudingen, wordt geschetst. Het artikel raakt tevens even de politiek-zedelijke pro blematiek aan, die hier aan de orde is. WIJ willen daarop later uitvoeriger ingaan, doch ons vandaag bezig houden met het pamflet van maar schalk Wassiljewski. Deze stelt het namelijk zo voor,-.dat- door Montgomery „een oproep tot de atoomoorlog" wordt verkondigd. En de Russische maarschalk verbindt daaraan allerlei beschouwingen over de verschrikkingen van de atoomoor log en vraagt dan: Hoe kunt U zo lichtzinnig het gebruik van atoomwa penen bepleiten? Is het voor U niet duidelijk, dat het drijven van de mens heid naar de verschrikkingen van de atoomoorlog een misdaad betekent? Uit het artikel van onze militaire medewerker wordt reeds duidelijk, dat de zaak niet zo simplistisch ligt als deze Russische maarschalk voorgeeft. Maar wij zouden thans ook nog zeer duidelijk in het licht willen stellen hoe voos dit betoog van de maarschalk is. In de eerste plaats geeft de Russische maarschalk een onjuiste voorstelling van zaken als hij zegt, dat Montgome ry „ongeroepen" heeft tot de atoom oorlog. Montgomery heeft nl. gezegd, dat atoomwapens zouden worden gebruikt „indien wjj worden aangevallen". Htj heeft dus niet opgeroepen tot oorlog. Hij heeft gezegd: Indien wij worden aangevallen, zullen wü by onze ope raties atoomwapenen moeten gebrui ken. De Russische maarschalk spreekt niet over deze zinsnede. Dat betekent, dat hy over de eventuele misdaad van een aanvalsoorlog zwijgt en luidkeels de fiolen van zijn toorn uitgiet over het middel dat de ander in een verde digingsoorlog zou gaan hanteren. Uit de uitlating van Montgomery valt op te maken, dat er van geallieer de zijde geen atoombom zal vallen als de Russen ons niet aanvallen. Welnu als de Russen zo vredelievend zijn als zü voorgeven te zijn, behoeven zij zich niet ongerust te maken. Dan behoeven zü zeker niet misbaar te maken over een niet gedane „oproep" tot een atoomoorlog. Als zy niet de misdaad begaan oorlog te maken, komt er van geallieerde zijde geen atoomoorlog. Vervolgens willen wij er op wijzen, dat de Russen, die hier zoveel misbaar maken over de atoom oorlog, zelf 'bezig zyn zo hard als ze kunnen om atoom- en waterstofbom men te maken. In dit verband doet het geschrift van Wassiljewski wel wat denken aan de vos, die de passie preekt. Wij staan niet voor het feit, dat er een boze Westelijke alliantie is, die er op uit is \u eens „lekker" een atoomoorlog te gaan maken. Dat maakt de Rus er van als hij het voor stelt, dat Montgomery de nieuwe oor log als „een ware fuif" zou beschou wen. Wij staan voor het feit, dat wij te maken hebben met een Russische krijgsmacht, die over een voor het Westen overmachtige overvloed van conventionele ouderwetse strijd middelen beschikt, benevens over een voorraad onconventiovele atomi- sche strijdmiddelen, die minder is dan die van het Westen. Deze situatie schept een soort militair evenwicht tussen Oost en West. Het pamflet van Wassiljewski is ook een strijdmiddel. Conventioneel of on conventioneel, dat laten wij in het „De Ver. Stalen dienen een confe rentie van alle nict-communistische landen te beleggen om besluiten te ne men over een gemeenschappelijk be leid. dat voorziet in het afbreken van de diplomatieke betrekkingen en het opzeggen van dc handelsaccoorden met de communistische landen". Dit voor stel wordt gedaan in het eindrapport van de speciale commissie uit het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden, die jvas belast met een onderzoek naar communistische agressie. De commissie stond onder leiding van de Republikein Charles Kersten. Dc commissie bepleit „een stoutmoe- Franse autoriteiten te Parijs hebben gisteren verklaard, dat de Franse pre mier Meïidèi-France en de Weslduilse bondskanselier dr. Adenauer var. plan xijn spoedig bijeen ie komen. Van betrouwbare zijde werd meege deeld, dat Mendès-France naar Duits land zal gaan na zijn bezoek aan Ita lië. Van officiële zyde verklaarde men echter, dat geen plaats of datum voor de ontmoeting is vastgesteld. Ongetwijfeld zal de belangrijkste kwestie, die zal worden besproken, de Saarkwestie zijn. Volgens „France Soir" zou' de ont moeting tussen beide staatslieden plaatsvinden in het Zwarte Woud na bij Baden. Het bezoek van Mendès-France aan Italië zal binnenkort plaatshebben. Indien de Westduitoe herbewapening doorgaat en officiéél ook een Oostduits leger op de been wordt gebracht, zullen de Russen vermoedelijk een internatio nale status voor hel verdeelde Berlijn voorstellen. Plannen hiervoor worden op het ogenblik door de S.E.D., de commu nistische party in Oost-Duitsland voor bereid. zo meldt het anti-communistische voorlichtingsbureau-West.-- De bedoeling zou zijn de stad te inter nationaliseren met ëcn bestuur voor de gehele stad onder een internationale gou verneur. De gouverneur op zijn beurt zou staan onder een commissie waarin Amerika, Engeland, Frankrijk, de Sow- jet-Unie. Polen. Tsjechoslowakye en Oost- en West-Duitsland zitting zouden nebben. Peter Florin, een functionaris van de S.E.D., zou over deze plannen verslag hebben uitgebracht aan het Oostduitsê ministerie van Buitenlandse Zaken. Flo rin zou gezegd hebben, 'dat het bestaan van bet Wcstberlijnse „eiland" in de Oostelijke zone een gevaar vormt voor de Oostelijke veiligheid. Hij achtte het mogelijk, dat de Russen viermogendhe- denbesprekingen voorstellen om een op lossing te vinden, die door Oost en West aanvaard zouden kunnen worden. dige en positieve politiek", die tege lijkertijd vreedzame co-existentie en een werkelijke oorlog zou verwerpen. Zij beveelt aan dat de geest van ver zet tegen de communistische tyrar.nie achter het. ijzeren gordijn „aangemoe digd en gesteund" wordt. Het Congres dient, aldus het rapport, „door een daar toe geëigende actie duidelijk te maken, dat dc uiteindelijke bevrijding van alio landen die binnen het communistische rijk in slavernij ziir. gebracht, een vast en onveranderlijk deel is van onze na tionale politiek." De commissie-Kersten bepleit verder dat het Congres meer gelden beschik baar stelt voor de Amerikaanse Inlich tingendienst en er bü particuliere Ame rikanen op zal aandringen, voort te gaan Radio-Vrij Europa te steunen. De commissie is op 1 Januari ont bonden en nader moet worden beslist of zij al dan niet onder het nieuwe Congres zal worden voortgezet. Zowel de voorzitter als twee andere republi keinse leden werden bij de verkiezingen van November jl. verslagen. De premier van India, Nehroe, heeft op een persconferentie te Calcutta mee gedeeld. dat,hij na de behandeling van de begroting in het parlement, welke in April eindigt, een bezoek aan de So wj et-Unie zal brengen. ■'Ter gelegenheid van de afkondiging ran het statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden óp Curasao, speelde het 1Mariniers-muziekkorps van de Neder' land se Antillen op de binnenplaats van het, fort Amsterdam voor de gouver- netirmrA. A. M. Struycken en diens gast. De kapel kreeg dc instrumenten énige/maanden geleden van de burgerij van - de Antillen. Op de achtergrond de jertkerk, links daarvan het gebouw V" waarin de regeringsraad zetelt. De Westduitse regering heeft haar spijt betuigd „voor de onaanvaardbare woorden" over Engeland, die uitgespro ken werden door de vrouw van de West dultse zaakgelastigde (n Londen, tijdens de viering van Kerstmis in de Dnltseie In een officiële bekendmaking wordt toegegeven, dat Daisy Schlitter, de vrouw van de zaakgelastigde, over Engeland ge sproken had als over „een vijandciyk land". Schlitter en zijn vrouw zijn gisteren in Bonn aangekomen na uit Londen teruggeroepen te zijn. In de bekendma king wordt gezegd, dat Schlitter met verlof gezonden is. hangende een be slissing In de kwestie. Het incident, dat in de Britse pers nogal dc aandacht trok, gebeurde tij dens de Kerstviering voor de leden van de Duitse diplomatieke missie in Lon den. Omdat de echtgenoot een andere officiële plicht te vervullen had. werd een beroep gedaan op Frau Schlitter de gewone toespraak tot de staf te houden. In de verklaring wordt gezegd, dat Frau Schlitter dc gewraakte uitdrukking diep De Panamese assemblee heeft giste ren voor de eerstkomende tien dagen dc staat van bcieg afgekondigd, terwijl de veiligheidspolitie het onderzoek naar de daders van de moord op president José Antonio Remon voortzet en een aantal verdachte personen heeft gear resteerd. betreurde, die toe te schrijven was aan nervositeit en gemis aan ervaring om voor de vuist weg een toespraak te hou den, Schlitter heeft aangeboden af te tre den. maar hierover is nog geen beslis sing genomen. Na aankomst in Bonn is mevr. Schlit ter, een voormalige filmster en schoon heidskoningin. -ingestort. Haar toestand zou ernstig zijn*? De sociaal-democraten en christen democraten in West-Berlijn hebben be sloten een coalitie-bestuur te vormen onder een socialistische burgemeester Dit besluit werd genomen als resultaat van veel onderhandelen na de verkie zingen in November, waarbij de sociaal democraten 30 procent van de stem men kregen. De socialisten dragen prof. Otio Suhr als burgemeester voor. Suhr is sedert 1946 voorzitter van de gemeenteraad ge weest. Naar wij vernemen kan vrijwel als vaststaand worden aangenomen, dat de „Sabena" gedurende de energiemanifestatie 55" op de Donderdagen, Vrijdagen en Zater dagen per helicopter een dienst BrusselWalcherenSchouwen Dui- velandRotterdam zal gaan onder houden. Tevens zullen er dan rond vluchten boven de expositie en de stad worden ondernomen. In het bijkantoor van de Nederlandse Crcdietbank te Oss is gistermorgen ont dekt, dat tijdens het afgelopen week einde een vergeefse poging is gedaan de kluis te beroven. De daders zijn door het w.c.-raampje binnengedrongen. De voormalige president Arnulfo Arias werd (zoals reeds in een deel van onze edities gemeld) reeds eerder op de dag gearresteerd. De commandant van de nationale garde heeft mee gedeeld dat de verdenking uitgaat in de richting van de aanhangers van Arias. De politie beschikt echter tot nu toe nog over geen enkele definitieve aanwijzing en zij tast volkomen in het duister omtrent de identiteit van de persoon of personen, die Zondag op de renbaan in Juan Franco schoten. De staat van beleg is afgekondigd teneinde de politie de vrije hand te geven bij de voortzetting van het on derzoek. MaandagnamiC lag is president José Remon ter aarde besteld, minder dan een etmaal na zijn vermoording. De lijkwagen werd gevolgd door een rij met bloemen versierde auto's van functionarissen. Een dichte menigte had zich langs de weg verzameld, zo dat vele functionarissen bun auto's ach ter moesten laten om de stoet te vol gen. De menigte hield zich zeer rustig, alsof zü nog verdoofd was door het plotselinge verlies van president Re mon. .die sportlievend en vrolük. als -hüV)WisK .grote...gonulptiteit .bezat „De lijk wagen werd gevolgd door- 'gèheÜhdë en met geweren bewapende leden vin de nationale politie, waarvan Remon voor zijn verkiezing tot president jaren lang bevelhebber is geweest. De begra fenisplechtigheid droeg een oud-Spaans karakter. EEN automobilist stopt, opent bet portier aan de linkerkant Een jongen komt aanfietsen, botst tegen het portier, komt te vallen en wordt door een tegenligger overreden en ge dood. De chauffeur van de stilstaande auto draagt de schuld aan deze dood. Fouten als deze komen honderd maal op een dag voor. Meestal loopt het goed af, maar dat ls niet te dan ken aan de zorgeloze chauffeur. Laten wij ons toch goed realiseren, dat bij een intensief verkeer als wij in Nederland hebben, zorgvuldigheid jegens onze naaste een voorname eis is. En dat houdt allereerst in het stipte naleven van goede verkeersre gels. Groot leed voor anderen en verdriet voor onszelf zijn de gevolgen als wij ons daaraan niet houden. Uit bijna alle delen van Europa .wordt koude en sneeuw gemeld. Op veel plaat sen ondervindt het verkeer veel hinder. In Zweden is door een sneeuwstorm, waardoor spoor-, weg- en luchtverkeer ernstig werd belemmerd, een einde ge komen aan enige dagen van helder vries weer. Bij Grenoble in Frankrijk zijn bijna honderd auto's vastgelopen in de sneeuw, die plaatselijk tot twee meter hoog iigt.' Op het station van Innsbruck (Oosten rijk) kwam het verkeer Maandag ge durende twee uur tot staan, doordat als gevolg van de vorst een electrische ka bel brak. Op- het station-West in Wenen stonden door de kou de klokken stil. Ook in België is het koud. In het Zuiden van het land ondervindt het ver keer veel hinder van sneeuw en gladde wegen. Hetzelfde geldt voor West-Duits land, waar het kwik tot acht graden onfler het nulpunt zakte. In Denemarken was het Maandag droog winterweer, doch er werd sneeuw ver wacht. Aan de Italiaanse Rivièra is Zondagavond de eerste sneeuw van dit seizoen gevallen. Ook in vele delen van Noord-Italië heeft het gesneeuwd. (Van onze correspondent) Gistermorgen omstreeks elf - uur is een ernstige botsing op het kruispunt Noordwijk Hoofdstraat-y. Paljandtlaan bij SasSên-heitn gebeurd tussen "èen -Vrachtauto en een personenauto". Ten ge- 'volgë van de botsing is de chauffeur van de vrachtwagen uit zijn cabine ge slingerd en onder de kantelende wagen terechtgekomen. Hij was op slag dood. Vier inzittenden van de personenauto werden, ernstig gewond. Kolonel José Antonio Remon, „dc ster ke man" van Panama, werd vermoord. «ÏSS? 3 Een merkwaardige stranding heeft zich gisteren voorgedaan ter hoogte van het Schevcningse havenhoofd. Eerst iiep hier een schokker, de KW 61, tussen de uiteinden van de havenhoofden aan dc grond. Dit schip kwam spoedig weer los, maar strandde opnieuw in de monding van het Vcrversingskanaal. Even later liep een tweede schokker, de Sch 22, op dezelfde plaats aan de grond waar eerst zijn voorganger zst» Het bleek geen eenvoudig karwei dit laatste schip uit zijn benarde positie te verlossen. Slechts met veel moeite süaagdb de uitgevaren red dingboot „Arthur" erin een lijn over te brengen, waarna men erin slaagde midden. Maar het is er op gericht de publieke opinie in het Westen te beïnvloeden in dier voege, dat het militair evenwicht tussen Oost en West verstoord wordt, ten nadele van West. En ten voordele van Oost. Dat moet men door hebbenl Eén van de twee onfortuinlijke vissersscheepjes die gisteren hij de haven van Schevenin gen aan de grond liepen. De foto toont de KW 61, die er enige tijd later in slaagde op eigen kracht vlot te komen. -ij- de Sch 22 los te trekken. Het vis-l sersvaartuig dat roer en schroef! verspeeld bleek te hebben werd! op sleeptouw genomen door de Th 15.1 De KW 61, die elders aan de grond» was gelopen, slaagde erin om kwartl over acht op eigen kracht vlot tel komen. Pogingen van een redding-T boot een kabei over te brengen naarl het zwaar stampende schip, hadden! geen resultaat opgeleverd. Nog geen! kwartier later lag ook dit scheepje I behouden in de Scheveningse haven. 1 Na de jongste stormen heest zich j vijftig meter buiten de Scheveningsej havenhoofden een bank gevormd/ die gevaar oplevert voor uitgaande en binnenkomende schepen. Hieraan moet ook.de stranding van de twee! vissersscheepjes worden toegeschre-| ven. De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen der Zuidoost-Azia tische Verdragsorganisatie (ZOAVO) zul len op 23 Februari te Bangkok in Thailand (Siam) bijeenkomen ter bespreking van militaire, economische en politieke maat regelen om verdere groei van commu nistische invloed in Zuidoost-Azië te ver hinderen. De ZOAVO-landen zijn Frankrijk, de Ver. Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, Pakistan, Groot-Brittannië, Thailand en de Philippijnen. Het onafhankelijke Indische blad de statesman schrijft dat de Dalai Lama, |de geestelijke leider van Tibet, een be- [zoek aan de Indische premier Nehroe wil brengen. Later zou hij de Soivjet- !Unie willen bezoeken. De Dalai Lama reist op het ogenblik in China. De Franse minister van justitie, 1 Guérin de Beaumont Volgens schattingen van functionaris sen te Washington zal hei nog twee jaar kunnen duren, voordat West-Duitsland kan beginnen met het leveren van strijd krachten voor de Westerse defensie. Het oorspronkelijke Amerikaanse plan. om West-Duitsland van wapens en uit rustingen te voorzien (gebaseerd op de voorgestelde E.D.G.) wordt thans, nu de Franse assemblée een bewapening van West-Duitsland heeft aanvaard, her. zien. Amerika heeft reeds gevechtsuit- rustingen ten behoeve van ongeveer de helft van de voorgestelde 12 Westduitse divisies in voorraad. De waarde hiervan wordt geraamd op 500.000.000 tot 750.000.000 dollar. De snelle Westduitse industriële ont wikkeling zal het waarschijnlijk moge lijk maken, dat Duitsland meer voor zijn eigen bewapening kan doen. dan oorspronkelijk was voorzien. De accoorden van Parijs leggen voor Duitsland beperkingen op waar het de productie van nieuwe en zware wapens betreft. Lichte wapens voor zijn strijd krachten kan het daarentegen vervaar digen. De lengte van de periode, nodig om Duitse troepen in het veld te bren- De heer G. J. Schaap, de leider van een groep Nederlandse zakenlieden, die zo juist uit communistisch China terug keerde, heeft te Hongkong verklaard, dat naar schatting de Nederlandse za kenlieden de vorige maand in Peking contracten hebben gesloten ter waarde van 615 millioen gulden. Hij zeiae, dat dit cijfer het laatste was, waarvan hij kennis kreeg vóór zijn vertrek uit Pe king en voegde er aan toe, dat-andere contracten op bevestiging uit Neder land wachtten. De heer Schaap was vergezeld van de heren A. Krappers en C. E. Hoen, een Lid van de groep vertoeft nog te Peking, de andere leden zijn naar Sjanghai vertrokken. De heer Schaap deelde mede, dat de Chinezen toegankelijk waren voor het verzoek, om besprekingen te voeren over een wijziging van de contractvoorwaarden en wijze van betaling. Hij was van me ning, dat het resultaat van de onder handelingen bevredigend was. De Nederlanders hebben aan de Chinezen pharmaceutische producten, oliën, chemicaliën, rayon en garen ver kocht. Daartegenover boden de Chi nezen aan dierlijke bijproducten, thee [en inheemse producten. Zij brachten „een vrij behoorlijk evenwicht" in de oederenuitwisseüng tot stand. gen wordt toegeschreven aan de nood zaak om een Duitse oplexdingsstaf, die weer de troepen zal moeten oefenen, de nodige bekwaamheid te geven. Duitsland zal geen militairen kunnen oproepen voor deze opleidingsstaf zelf voldoende geoefend is. Het zou wel eens tot 1958 kunnen duren, voordat de Duitse divisies als zodanig opgeleid zyn. [Vrouw overleden onder verdachte omstandigheden Te Horsten bij Musselkanaal is de Ivorige week onder verdachte omstan- Idigheden vrij plotseling de 36-jarige Imevrouw S. overleden. De politie van «Onstwedde heeft een nader onderzoek jingesteld. Het stoffelijk overschot werd naar Groningen overgebracht, waar Isectie is verricht. Daarna is het te Mus- Iselkanaal begraven. Omtrent het resul- Jtaat van de sectie is nog niets bekend. Jevrouw S. was moeder van negen kinderen. Zoals reeds enkele dagen geleden werd aangekondigd is de achtienjarige Ame rikaanse Miss Eleanor Maley, een knappe boerendochter uil Minnesota, die men facultatief „Miss Melk" Amerikaanse Melkkoninginof „Melk- tceg-prinses" noemt, per vliegtuig van de Verenigde Staten naar Frankrijk ge reisd met 4fl liter melk in haar bagage, één voor elke staat; deze Amerikaanse melkzending is bestemd voor hel per- sooniijk gebruik van de Franse premier Mendès-France. Bij haar aankomst op het vliegveld Orly toont Eleanor Maley ■Ie bus met melk, welke aan de Franse premier zal worden overhandigd. De Philippijnen zullen niet deelnemen aan de conferentie van Aziatisehe en Afrikaanse landen, die in April in Ban doeng zal worden gehouden. Dit heeft de vice-president en minister van Bui tenlandse Zaken der Philippijnen, Car los Garcia, op een Persconferentie be kend gemaakt. De Zweedse gezant in Mexico, de 50- jarige Sven Grafstrom, is tussen Dijon en Parijs uit de trein gevallen eir daarbij om het leven gekomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1