Teleurstelling over de melkprij s-verhoging Vakorganisaties betreuren gemis aan overleg Eisenhower wenst vrijere handel v Trouw aan Misschien maakte Viruly twee fouten Duistere verklaring na gesprek Peking Vergeten taak? m Gevecht om ijs r ADRESSEN AAN MINISTERRAAD „Opgeschort" Wittebrood 1 cent goedkoper BOODSCHAP AAN CONGRES Nou, nou! Ook „schoolmelk duurder Verklaring voor hof in Dublin Zeven jaar voor de moord te Jutphaas Tarieven in 3 jaar 15 pet. lager HAMMARSKJOELD TERUG Voortzetting van het contact DINSDAG 11 JANUARI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 2974 Weerbericht Engeland' wijst Russische beschuldiging van de hand Amerikaanse communisten gearresteerd Maarschalk Graziani overleden w m tVIr. Susanto reeds benoemd tot ambassadeur Fj E DRIE NEDERLANDSE vakverenigingsbonden, het N.V.V., de AJ K.A.B. en het C.N.V., hebben zich ieder afzonderlijk tot de ministerraad gewend naar aanleiding van de verhoogde melkprijs. De bonden betreuren het, dat er maatregelen zijn genomen, zonder dat van een voorafgaand overleg sprake is geweest. De bonden menen, dat deze melkprijsverhoging in strijd geacht moet worden met het streven van de regering, om het prijspeil zoveel mogelijk te handhaven en het beroep dat de regering tot nu toe op het bedrijfsleven heeft gedaan, om hogere loonkosten niet automatisch in de prijzen door te berekenen. Ook de vier samenwerkende werkgeversverbonden hebben (zoals gisteren reeds in een deel van onze edities werd gemeld) aan de ministerraad hun verontrusting te kennen gegeven. De prijs stijging is volgens hen niet in overeenstemming met het algemene prijsbeleid, dat de regering door het bedrijfsleven gevolgd wenst te zien. Gevraagd wordt of, en zo ja, welke bijzondere omstandig heden tot de maatregel geleid hebben. Advies Bakkerijslicliting EïtDERE vrijmaking van de internationale handel, als een middel om de economie en de veiligheid van de vrije wereld te versterken, wordt voorgesteld in een speciale boodschap, die president Eisenhower gisteren aan het Amerikaanse Congres heeft voorgelegd. Eisenhower vraagt o.m. machtiging voor een „gematigde, geleidelijke en wederkerige" verlaging van de douane tarieven. Deze verlaging zou in de komende drie jaar in totaal ten hoogste vijftien procent moeten bedragen. De president verdedigt zijn program met drie krachtige argumenten: 1. Economische kracht van de bondgenoten Is van wezenlijk belang voor de veiligheid van de "Ver. Staten. 2. Economische groei in de achtergebleven gebieden is nood zakelijk om de internationale onbestendigheid te verminderen, die voortspruit uit de kwetsbaarheid van deze landen voor communis tische "penetratie en ondermijning. 3. tfttbreiding.. van de wereldproductie en wereldhandel draagt *bij 'tó.i'^'Verzékënpg<'-vian- de economische groei'van Amerika eri tot een stijgend levenspeil van de Amerikanen. „Wederzijds voordelige handelsbetrekkingen zijn winstgevend, maar ook bindender en duurzamer niet alleen dan kostbare ri^en°hert levenf6 personen" jschenkingen en andere vormen van hulp", zegt Eisenhower. Tijdens het onderzoek in Du blin naar de ramp met de „Tri ton" heeft Sean Macbride, de ver tegenwoordiger van de Ierse pro- oureur-generaal, volgens Reuter, gezegd dat er misschien twee din gen tegen de gezagvoerder van het verongelukte vliegtuig, com modore A. Viruly kunnen worden ingebracht: -SB Bijgaande foto's, die wij gis teren uit Nieuw-Guinea ont vingen, geven een beeld van de deinonstratie van duizen den Papoea's naar aanlei ding van de verwerping van de Indiase resolutie in de Verenigde Naties. Grote groepen marcheerden in Hollandia naar de ambtswo ning van de gouverneur, dr. J. van Baal. Temidden van spandoeken en leuzen werd een groot portret van konin gin Juliana meegevoerd, ge dragen door enkele Papoea-meisjes, vy Bij het verhoor van bel vorig iaas viel Rotterdam; Witte de Withstraat 30 Telet 116700 (4 li Postbus 1112 Postgiro No. 421519 Kbchtendienst abonnementen 18.30-19.30 Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 "g-Gravenhage: Huygensplein T Postgiro 424867 Redactie: Tol. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst abonnementen: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week. 2,26 per maand, 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 oent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KEUNÏNG en .5Ir. K. VAN HOUTEN Weersverwachting geldig tot Woensdagavond: Zwaar bewolkt met opklaringen en vooral In at kustprovincies enkele regen-, sneeuw- of hagel buien. Overwegend matige noordwestelijke wind. Vannacht en morgenochtend plaatselijk lichte vorst, en hier en daar mist, morgenmiddag temperaturen iets boven het vriespunt. 12. Jan. zon op 6.44. onder 16.53; maan op 22.18, onder 10.19 WANNEER de A.R. Partij 20 ia de laatste jaren in Deputatenverga- dcring bijeenkwam en de voorzitter van het Centraal Comité de gasten verwelkomde, dan was daar meesten tijds ook altijd een onder, die door bem met name werd verwelkomd en na het noemen van die naam placht hij daaraan toe te voegen de woorden: „de enig overgebleven dochter van dr. A. Kuyper". En daarop volgde dan altijd een har telijk applaus. De voorzitter zal dat nu voortaan niat meer kunnen doen. En het ap plaus zal achterwege blijven. Want die „enig overgebleven dochter", mejuf frouw C. M. E. Kuyper, is de eeuwi ge rust ingegaan. De kinderen van dr. Kuyper hebben zich gekenmerkt doordat zij over hot algemeen uitgesproken persoonlijkhe den waren. Verscheidene hunner heb ben een belangrijke plaats in het ker kelijk en maatschappelijk leven inge nomen. Ook deze laatstovergebleve- ne was een vrouw met een originele aard en een sprankelend levensgevoel. HAAR heengaan op vrij hoge leef tijd bepaalt ons bij het feit hoe ver wij reeds van Kuyper en zijn pe riode verwijderd zijn. De gehele twee de generatie van zijn geslacht is reeds heengegaan. Kuyper heeft ongelofe lijk veel betekend in Nederland, Zel den is er een feller omstreden figuur in het kerkelijk en staatkundig leven in Nederland geweest. Zelden ook is bier aan een man meer toewijding, meer hartelijke liefde en ook meer verering ten deel gevallen. Kuyper behoorde tot de waarlijk groten. Hij heeft in Nederland voor zover men dat van mensen zeggen mag waarlijk geschiedenis ge maakt. Op het terrein van de Kerk, van de wetenschap en van de politiek. De Gereformeerde Kerken, de Vrije Universiteit en de Antl-Revolutlon- naire Partij zijn daarvan óe levende tekenen. e MET name op politiek terrein ia ztjn erfenis thans echter meer dan ooit omstreden. De mannen van de doorbraak zijn er zich van bewust en niét alleen zij dat de strijd tegen de christelijke politiek en bet stelsel der christelijke politieke partijen voor een belangrijk deel een strijd is tegen Kuyper. Kuyper i* dan ook Jn zijn werk en in zijn resultaten een omstreden figuur en als zodanig actueler dan ooit. Wie dat werk wil verdedigen, te er op aangewezen zich te verdiepen in Kuyper's werken. Menig geschrift uit de laatste jaren legt daar getuigenis van af. Wij hebben ook allerlei werken, die meer in de persoonlijke sfeer Eggen en die betrekkelijk kort na zijn over lijden zijn- verschenen. Het grootste werk over ham in de latere tijd is van de R.K. sc1mMm«t dr. P. Kasteel. Maar uit eigen krtog 1# er nog steeds geen grote wetenschappe lijke beschrijving van zijn leven en werk. Anders dan over zijn grote tijd genoten dr. Schaepman en jhr. mr. A. P. de Savornln Lohman, over welke laatste dr. Suttorp zulk een 'gedocu menteerd boek schreef. Het jongste sterfgeval ln d« familie Kuyper bepaalde ons bij het gemis van zulk een boek over Kuyper iét A.R. kring. Zou er uit de grote schare van leer lingen van zijn wetenschappelijke schepping, de Vrije Universiteit, nu eindelijk niet de man of de vrouw kun nen opstaan, die zich aangordt om de ze te lang vergeten taak op zich te nemen en te vervullen op een wijze het onderwerp waardig en in het be lang van onze positie in de politieke en maatschappelijke strijd van onze dagen? - Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Ook andere organisaties hebben zich tot de ministerraad gewend. De Algemene Militaire Pensioenbond sprak zijn teleurstelling uit over de verhoging en verzocht dc ministerraad deze weer ongedaan te maken. Het centraal orgaan samenwerkende organisaties ouden van dagen heeft adhaesle betuigd met het door de verbruikscoöperaties gezonden telegram. Zoals wfj gisteren reeds meldden, heeft ook de Ned. Consumentenbond zijn teleurstelling en verontrusting uitgesproken. Het bestuur van het CNV hoopt dat een eventueel alsnog te voeren overleg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid tot een resultaat zal leiden, dat in meer dan één opzicht een zo groot mogelijke bevrediging schenkt. De Bond van Nederlands Overheids personeel heeft zo deeït het hoofdbe stuur mede het volgende telegram gezonden aan de minister van Binnen landse Zaken: ,,De jongste prijsstijgin gen van melk, brandstoffen, groenten en andere levensmiddelen, alsmede premie vrijwillige ziekenfondsverzekering, heb ben de als gevolg van de salarisachter stand reeds bestaande financiële moei lijkheden in vele ambtenarengezinnen nog aanmerkelijk vergroot en maken de algemene salarisverhoging van 10 pro cent uiterst urgent. Dringen er op aan in afwachting resultaat salarisonderhan delingen in Centraal Overleg vanaf 1 Januari 1955 voorlopig voorschot te ver strekken ter leniging ergste nood.' Het CNV en het NW menen, dat de ze maatregelen opgeschort hadden kun nen worden tot de eerstkomende huur verhoging. waarbij dan het gehele pro bleem van lonen en prijzen aan de orde zou komen. Het NVV behoudt zich het recht voor het vraagstuk van even tuele loonsverhogingen in de naaste toekomst opnieuw aan de orde te stellen indien zou blijken, dat de stijgingen van de kosten voor levensonderhoud mede als gevolg van deze maatregel, blijven voortgaan. De KAB betreurt liet gebrek aan over leg daar zodoende niet in gemeenschap pelijk overleg gesproken kon worden over compenseren. De KAB ziet voorts de gerechtvaardigdheid van deze drasti sche prijsverhoging niet in. De garantie prijs voor melk blijkt, aldus de KAB. slechts met één cent per liter melk van 8.7 procent vet verhoogd te zijn. Ook al houdt men rekening met de vermindering van de subsidie met 0.65 cent per liter, die op zichzelf, „aldus dc KAB, op dit moment als „ongelukkig" moet worden gekwalificeerd, is er-een niet te verklaren verschil tussen de drie cent verhoging van de consumentenprijs en de verhoging van de garantieprijs, resp. vermindering van de subsidie. De KAB acht voorts het besluit om in sommige gebieden de zg. slijtermarge met één cent te verhogen, onvoldoende gemotiveerd. Het CNV meent dat de regering door middel van bijv. haar subsidiepolitiek de prijsverhoging van de melk geheel of voor het grootste deel had moeten tegenhouden. De KAB en het CNV drin gen alsnog aan op overleg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid. In het communiqué van het CNV. dat vastgesteld werd in de Maandag gehou den vergadering, wordt verder o.a. op gemerkt. dat men tevens teleurgesteld is over het feit. dat de verhoging van de melkprijs een zware belasting voor de gezinnen vormt. De maatregel wekt ook verbazing omdat de regering haar motiveert met de stijging van de loon kosten. Dit betekent dat de regering op dit punt een beleid voert hetwelk lijn recht in strijd is met het beroep, dat zij tot nu toe op het bedrijfsleven heeft ge daan om hogere loonkosten niet automa tisch in de prijzen door te berekenen. (Van- onze Haagse redacteur) Het bestuur van de Nederlandse Bakkerijstichting heeft in zijn vergadering van 10 Januari jl. besloten aan de bakkers te advi seren de prijs van het wittebrood voorlopig met 1 cent te verlagen. Het is de bedoeling dat deze prijs verlaging op 17 Januari a.s. ingaat. De mogelijkheid bestaat dat in enkele plaatsen de bestaande prijs gehand haafd wordt. In deze plaatsen ligt de prijs op het ogenblik al lager dan in de overige delen van het land door dat de bakkers geen compensatie hebben gekregen voor de kostprijs- verhogende factoren, die de laatste tijd zijn ontstaan. Dit is o.a. in Haar lem het geval. De prijsverlaging Is mogelijk ge worden door een verlaging van de bloemprijs, die weer het gevolg is van een prijsstijging van de afvalproduc ten. Engeland heeft vandaag als „volkomen ongegrond" een Russische beschuldiging van de hand gewezen, als zouden de strijdkrachten van brigade-generaal G. D. Stevenson, de commandant van de 49ste divisie luchtstrijdkrachten der V.S. in Engeland, zijn bedoeld voor een atoom- aanval op de Sowjet-Unie. De afwijzing was vervat in een nota, die op het Britse ministerie van Buiten landse Zaken is overhandigd aan da Russische ambassaderaad M, N, Beloeh- ■wostikof. -V.W v V. Nabij Verden in 'Neder-Saksen (West-Duitsland) zijn vanochtend een personentrein uit Hannover en een goederentrein met elkaar in botsing gekomen. Twee personen, de machi nist en de ste" trein, verloren Jn Den Haag zijn vanmorgen de heer A. I'lesinnn }r. zoon van wijlen dr. Plesman, president-directeur van de K.L.M. en de Italiaanse mannequin Felicita Busi onder grote belangstelling in het huwelijk getreden. Het bruidspaar verlaat het huis van de heer Plesman aan de Tapijtweg. PT Utrecht probeert men «en I voetbalclub te stichten. Morgen zal de oprichtingsvergadering worde» gehouden. Er zijn al vijftig leden ea nen verwacht te zullen slagen In d* pogingen om een terrein te vinden- Naar verluidt zal aan de dame, df« het best met de bal overweg kan, de titel prima ballerina worden verleend. Het is ten slotte een kwestie van kuiten. Het Centraal Schoolmelkcomlté te Den Haag heeft medegedeeld, dat de voor eonsumptiemelk geldende prijs verhoging ook voor de schoolmelk" moet worden doorberekend. Tot nog toe bedroeg de normale bijdrage van de ouders in vrijwel alle gemeenten 25 cent per liter. Men wil de door de gemeenten en het centraal comité te verlenen subsidies niet boven redelijke grenzen doen uitstijgen. Met het oog op het grote belang van de schoolmelk voorziening voor de ge zondheid van de schoolgaande jeugd hoopt het Centraal Schoolmelkcomité, dat de gemeentebesturen, de ouders en het onderwijzend personeel hun mede werking aan de schoolmelk voorziening zullen blijven voortzetten. 1, dat de haer Viruly een 'beoor delingsfout heeft gemaakt door niet te verzekeren, dat het vliegtuig hoogte had gewonnen of voldoende «teeg voor hij vermindering van het vermogen en Intrekking van de De federale rechter Irving Kaufman heeft gisteren de borgsommen, die 13 veroordeelde communistenleiders ge stort hadden om op vrije voeten te blij ven, teruggegeven en hun onmiddellij ke arrestatie gelast. Het Amerikaanse Hooggerechtshof had eerder op de dag geweigerd hun zaken in revisie te nemen. Hierdoor werden de vonnissen onherroepelijk. De 13 communisten waren veroordeeld wegens een samenzwering om de om verwerping-van de Amerikaanse rege ring te onderrichten en te bepleiten. vleugelklappen overwoog» 2. dut hij de aanwijzingen van de instrumenten niet tijdig genoeg heeft gezien en met elkaar ia verband ge bracht om hem hl «iaat te stellen te oonoluderen, dat het toestel hoogte verloor en maatregelen te nemen om dit te verhelpen. Toen de heer Viruly werd gevraagd of hü nog jfts op te merken had, zei hjj: „Ik geloof niet,"dat ik nog iets kan zeggen. Indien men ziet hoeveel men stijgt en dat men op voldoende hoogte is, hoe kan men dan weten, dat men er niet is? Ik ben er voor mijzelf van overtuigd, dat ik op de juiste hoogte was. Mijn werktuigkundige is het met mij eens en het spijt mü, dat de andere lezingen er niet mee ki overeenstem ming zjjn." Maarschalk R. Graziani, de Italiaan se „woestijnleeuw" van de Tweede Wereldoorlog, is vandaag in een kli niek in Rome, waar hij een operatie moest ondergaan, overleden. De oude maarschalk, die de leiding had van de Italiaanse campagne te gen Ethiopië, en die Mussolini tot het laatste toe trouw is gebleven, is na de Tweede Wereldoorlog uit al zijn mili taire functies ontheven. Hij woonde teruggetrokken ia de omgeving van Rome. Twee personen zijn gedood en vier gewond, toen de politie Maandag te Arrecifes, 150 km ten Noordwesten van Buenos Aires, het vuur opende op de betogers, die water en ijs eisten. Arrecifes, een stad van 30.000 in woners, heeft nl. ernstig te lijden van een hittegolf, waarbij Maandag een temperatuur van ruim veertig graden Celsius (ongeveer 104 graden Fahren heit» werd gemeten. Het Amsterdams Gerechtshof, dat van daag uitspraak deed, heeft met bevesti ging van het rechtbankvonnis de 43- iarige grondwerker P. V. uit Heinu die 16 jaar geleden als 27-jartge jongeman zijn 24-jarig meisje Greet van M, uit Utrecht bij het zwembad de Liesbos te Jutphaas wurgde en begroef, wegens moord tot 7 jaar veroordeeld. Naar bekend liet' men deze verdachte, die daags na het verdwijnen van hel meisje op 11 Februari 1939 door de re cherche aan de tand werd gevoeld, des tijds vrij, omdat hij ontkende iets van haar af te weten en men verder geen be wijzen tegen hem had. Bijna 15 jaar lang droeg hij het geheim van haar dood in zich tot haar skelet 2 jaar geleden bij afgravingen toevallig werd gevonden en na een jaar werd geïdentificeerd. hij door de mand en bekende haar te hebben vermoord. Zij was tegen hem bij de Utrechtse voogdijraad in verband met haar onecht kind een vaderschapsactie begonnen, omdat hij niet met haar wilde trouwen óf haar financieel steunen. Ter 7-itting van het Hof veertien dagen geleden kwam hij op die bekentenis ge deeltelijk terug en hield vol. dat hij met het meisje had gevochten, nadat zij „el kaar hadden aangegrepen". Indien dit zo zou zijn geweest, dan had men thans verdachte niet meer kunnen straffen, omdat hij zich dan slechts aan doodslag zou hebben schuldig gemaakt en dood slag verjaart na 12 jaar. Het hof heeft dit verweer van verdachte echter ver worpen. De grondwerker trouwde in de oorlog met een andere vrouw en is thans vader van 2 kinderen. Zijn echtgenote wist van bet voorgevallene in 1339 nis te af. Behalve verlaging van de Amerikaan se douanetarieven met 15 pet. stelt de president voor: 1. Aanmoediging van de Amerikaan se beleggingen in het buitenland, vooral in achtergebleven gebieden. Hiertoe be pleit Eisenhower, dat de belasting op de Inkomsten uit buitenlandse dochteron dernemingen of vestigingen 14 procent lager zal zijn dan de belasting op de binnenlandse winsten van ondernemin gen. Verder wil hij de heffing van be lasting op de inkomsten uit buitenlandse dochterondernemingen of vestigingen uitstellen totdat de inkomsten naar Ame rika zijn overgemaakt. 2. Verbetering en vereenvoudiging van de douane-bepalingen ter vergemakke lijking van de handel, in het bijzonder van de importen in de V.S. 3. Nieuwe onderhandelingen over een uitbreiding van de internationale handel door de algemene overeenkomst inza ke tarieven en handel (de GATT). 4. Toewijzing van nieuwe gelden voor de uitvoering van de technische bijstand onder „punt vier". Eisenhower ver klaart, dat het technische bijstandspro gramma meer met wetenschappelijke hulp dan met financiële middelen voort gezet moest worden. 5. Bevordering van het internationaal toerisme. Verhoging van de waarde der Pierre Ditpuy demonstreert zijn flair, overredingskracht en slagvaardigheid welke hem deed gekozen toordert tot één van de zeven pretendenten voor de troon van de ,JConing der Raule- - vttrd-!foo>pUeden", 'JJe ^Uiteindelijke verkiezing zal op 11 Januari gehou den tcorden door een jury van Parijse notabelen. Pierre Dupuy krijgt de kous op.... en om de kop tijdens een adembenemend betoog over de onver- slijtbaarheid van de kousen, die hy verkoopt. goederen, die uit het buitenland terugke rende toeristen zonder betaling van In voerrechten in de Ver. Staten mogen in voeren, van 500 tot 1000 dollar. Een dergelijke invoer mag iedere zes maan den worden herhaald. 6. Aanmoediging van het houden van internationale jaarbeurzen. 7. Aanmoediging van de Inwisselbaar heid van de internationale valuta. 8. Bevordering van marktvorming voor Amerikaanse agrarische producten. De voorstellen houden ook deelneming In aan de ontworpen internationale fi- nancieringsmaatschappij, die beoogt de particuliere investeringen in achterge bleven landen uit te breiden door de verstrekking van leningen zonder rege ringsgaranties. De voorgestelde verlaging der douane tarieven zal betrekking hebben op be paalde goederen en in de komende drie jaar niet meer dan 5 procent per jaar bedragen. Het ligt voorts in de bedoe ling op basis van wederkerigheid te ko men tot verlaging van de douanetarie ven, die meer dan 50 procent bedragen, tot 50 pet. Ook dit zal in de komende 3 jaar moeten worden bereikt. De dou anetarieven, die op 1 Januari 1945 van kracht waren en geheven werden op ar tikelen, die thans niet worden ingevoerd of waarvan het invoervolume te ver waarlozen is, moeten volgens de voor stellen van president Eisenhower in de komende 3 jaar met ten hoogste de helft worden verlaagd. Een duistere slotverklaring is voorlo pig het belangrijkste nieuws over de gis teren geëindigde besprekingen tussen Dag Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van dc Ver. Naties, en Tsjoe En- Lai, de premier van communistisch Chi na. De verklaring deelt mee, dat tijdens de besprekingen van gedachten is gewis seld over „kwesties, die van direct be lang zijn voor de vermindering van de internationale spanningen." „Wij zijn van mening, dat deze bespre kingen nuttig zijn geweest en wij hopen dat het contact, dat tijdens deze be sprekingen is gelegd, van blijvende aard zal zijn", zeggen de twee politici. Er wordt niets gezegd over de elf Ame rikaanse vliegers, die door de Chinezen op beschuldiging van spionnage tot ge vangenisstraf zijn veroordeeld, noch over de 2850 andere militairen der V.N., die sinds de Koreaanse oorlog worden vast gehouden. Zoals men weet. was Ham marskjoeld op verzoek van de algeme ne vergadering der V.N. naar Peking gegaan om de vrijlating van deze man nen te bewerken. Dag Hammarskjoeld en zijn medewer kers zijn vanochtend per vliegtuig uit Peking vertrokken. De nationale vergadering van de Zuid- koreaanse republiek heeft Hammars kjoeld verzocht na zijn vertrek uit com munistisch China een bezoek aan Zuid- Korea te brengen. De Duitse bond van uit krijgsgevan genschap teruggekeerde Duitsers heeft Hammarskjoeld verzocht, de kwestie van de 100.000 Duitse krijgsgevangenen, die nog steeds in Oost-Europa worden vast gehouden, op te nemen. Naar aanleiding van berichten, dat vol. gens een woordvoerder van het Indone sische Hoge Commissariaat in Den Haag de waarnemende Hoge Commissaris van Indonesië, mr. Susanto Tirtoprodjo. enige tijd geleden is benoemd tot ambassadeur in Parijs, maar dat bet verlenen van agrement door de Franse regering is vertraagd, heeft de Indonesische pers- attache m Den Haag medegedeeld dat hem niet bekend is of reeds tot 'deze benoeming is overgegaan. Hij wees er op, dat er reeds geruime tijd sprake is van een dergelijke benoeming. De Indo nesische persattaché verklaarde niet te kunnen mededelen, of de Franse rege ring reeds haar agrément heeft verleend.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1