Van 't Hof naar't Hoofd Accu-installatie ontplofte Concert m Rivier cl-JiciI Veel inzendingen van Olympische hymne SCHIEDAM Nieuwe straten bij torenflats MAASSLUIS Huur Passagetheater wordt verhoogd Om het kampioenschap jeugdschaken Damwand' Overscfhiesestraat wordt verbeterd Doorlichting en rheuma onderzoek ril U. verzorg jeugdeoncert VLAARDINGEN Overzicht Spaarbank Amerikaanse marine schepen vertrokken Chauffeur stal zestien bromfietsen Dienst Urk-Enkhuizen gestaakt ROTTERDAM LONDON v.v. Burgerlijke Stand van Rotterdam Hoek van Holland TROW Burgerlijke stand van Schiedam Twee schoorsteenbranden Propaganda-avond NCVB Wat Vlaardingers vingen Advertentie Voor het Protestants Christelijk Werkgeversverbond heeft prof. J. Waterink gistermiddag in Hotel „Atlanta" te Rotterdam een in leiding gehouden over „Iets over de psychologie in de reclame". Spr. was van mening, dat het maken van reclame steeds met bijzondere aandacht moet geschie den. Met tal van voorbeelden toonde hij aan, dat vele adver- ties haar doel missen. Vogeltentoonstelling Aan boord van Storfors IJilgestrekt operatiegebied Een der bromfietsendievon, die opereer den in de omgeving van Rotterdam tot Den Haag, de 43-jarige chauffeur G. S. uil Den Haag is aangehouden. Hij heeft bekend 16 bromfietsen, waarvan 12 uit Rotterdam, te hebben ontvreemd. De an dere eigende hij zich toe in Utrecht, Dor- diechl en Schiedam. HANDEL SNELLER PER SNELLER en v GOEDKOPER Oude dame verongelukt Korte Vlaardingse berichten FAMILIEBERICHTEN Overstromingen in Griekenland Militairen zijn gisteren ingeschakeld om tweeduizend mensen in veiligheid te brengen, die door overstromingen in Noord-Griekenland, waar reeds ze ven personen verdronken, zijn geïso leerd. De geïsoleerden bevinden zich te Port Lago, alcfus het Griekse minisj terie van Binnenlandse Zaken. Thracië cn Macedonië zijn de twee zwaarst getroffen gebieden. Subsidieregeling voor bestoppen natte fabrieksturf ingetrokken Door de inmiddels ingetreden vorst is de tengevolge van de abnormale weers omstandigheden van vorig jaar onvol doende gedroogde fabrieksturf reeds be vroren. zodat bestoppen geen zin meer heeft. Daarom is besloten de subsidie regeling voor het bestoppen in te trek ken. Ia verband met de overschakeling op Cinemascope van het Passagetheater, waarvoor omwille van de Donderdag avonden van de Schiedamse verenigingen bijzondere voorzieningen moeten worden getroffen, ziet de directeur van het Tuschinski-Concem zich genoodzaakt de huurprijs van de Donderdagavonden te verhogen tot 350,per avond, exclusief de bekende bijkomende kosten. Deze ver hoging geldt voorlopig voor de seizoenen 1955/56 en 1956/57. Verenigingen, die belangstelling heb ben voor de Donderdag-avonden van het seizoen 1955/56 worc'en verzocht zo spoe dig mogelijk, doch uiterlijk 24 Januari daarvan opgave te doen aan het secreta riaat van de Schiedamse Gemeenschap, Plantage, met vermelding van eventuele voorkeursdata, waarmede bij de indeling zoveel mogelijk rekening gehouden zal worden. Deze indeling zal geschieden tijdens een daarvoor te houden bijeenkomst van gegadigden op Zaterdag 29 Januari te 14,30 uur in de bovenzaal van het bureau Huisvesting, ingang Wcstmolenstraat 26. Aan de wedstrijd o-m het jeugdkam pioenschap schaken van Schiedam, wel ke gespeeld wordt in het clublokaal van de So'naakclub Schiedam, zaal Bea trix, Lange Kerkstraat 70, werd slechts door acht spelers ingeschreven. Het is jammer, cat de jeugd haar schroom zo moeilijk kan overwinnen om voor deze wedstrijd waaraan geen kosten verbonden zijn in te schrijven, waardoor op een eenvoudige manier het grote aantal z.g. huissdVskers met het verenigingsleven kan kennis maken. De uitslagen van de le ronde zijn: W. H. Bakker—G. Groen 1—0 J. HellebrandH. Zoomermeijer VzVz C. BloklandA. Marks 01 F. de VliegerP. Roozenbeek uitge steld, omdat laatstgenoemde aan het Hoogoventoumooi deelneemt. Geboren: Dorothea C. G„ d.v. M. H. Gotink en G. H. Enderink: Hermanus C„ z.v. L. Rijsdijk en C. de Bok; Fran- ciscus C. M„ z.v. J. van Kan en M. J. Groothoff; Maria A. L„ d.v. C. A. H. Ruiter en C. G. Wagemaker; Louise M.. d.v. J. Bóogaard en L. A, op de Dijk; Esther, d.v, T. A. Groenendaal en P. W. van Vliet: Anthonia W„ d.v. A. L. Rietveld en W. Roseleur; Trijntje, d.v. N. Klein en M. v. d. Eijk. Overleden: H. v, d. Hulst, 59 j. In 1948 is de afdeling gemeentewer ken van Schiedam op korte termijn overgegaan tot vernieuwing van een gedeelte van de oevervoorziening van de Overschiesestraat over een lengte van 36 meter. Nu eist het overige ge deelte van de oevervoorziening een drin gende verbetering want blijkens ver zakking van de bestrating aldaar is de oeverwand over een lengte van 105 me ter op korte termijn, aan herstelling toe. De directeur van Gemeentewerken meent dat de verbetering aan dit ge deelte van de Overschiesestraat het beste kan worden verbeterd op dezelfde wjjze als het eerste stuk in 1948 werd gedaan. De kosten van de nu aan te brengen verbeteringen bedragen f 59.000. Het voor de verbetering benodigde damwandmateriaal is in de \oorraad van de dienst gemeentewerken aanwe zig. Voor de gordingen kan, evenals vorige keer, gebruik gemaakt worden van afgekeurde spoorstaven, welke tegen een redelijke prijs van de Nederlandse Spoorwegen kunnen worden betrokken. Het is niet uitgesloten dat in ver band met de bouw van de geprojecteer de brug voor de Prof. Kamerlingh On- neslaan de damwand ter plaatse weer zal moeten worden afgebroken. Als ech ter tot opruiming van de damwand zat moeten worden overgegaan zal het ma teriaal practisch zijn gebruikswaarde be houden. Een bedrag van f 24.000 aan materiaal zal dan weer beschikbaar komen. B. en W. stellen de raad van Schiedam dan ook voor het gevraagde crediet van f 59.000 te verlenen. In verband met de bouw van de twee torenflats in Nieuwland ten Noordwesten van de burgemeester van Haarenlaan ter weerszijden van het verlengde van de P. J, Troelstralaan zal daar de aanleg van nieuwe straten nodig zijn. Aan het grondbedrijf zal daarvoor een crediet moeten worden verleend van 649.Q00 en aan de technische bedrijven 212.470, te weten 76.470 voor het gasbedrijf, 18.800 voor de waterleiding en 117.200 voor het electriciteitsbedrijf In totaal zal de raad van Schie dam een crediet dienen te verstrek ken van 861.470. In het Passage theater te Schiedam werd gistermorgen om half elf een jeugdeoncert gegeven door het Rot terdams Philharmonisch orkest voor de leerlingen van de beide hoogste klassen van de Schiedamse U.L.O.- scholen en voor de leerlingen van het Schiedamse Nijverheidsonderwijs. Ui teraard bestond er voor dit concert een grote belangstelling. De jongeren konden leren en genieten van de Se renade „Eine kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart. Zij hoorden de Entr'act- muziek uit „Rosamunde" van Franz Schubert. Het Symphonisch gedicht „Die Moldau" van Bedrich Smetana en twee Slavische dansen van Antonin Dvorak vormden het slot. De Brandweer van Schiedam moest gisteren twee maal uitrukken voor het blussen van een schoorsteenbrand. In beide gevallen werd de ramoneur ge bruikt en werd weinig schade aangericht Om tien minuten voor half negen werd gistermorgen een schoorsteenbrand ont dekt bij C. B. in de Boylestraat 27, om half elf was er brand in de Ampèrestraat bij mevr. K. d. H.-d. R. Vanavond hoopt om 7.45 uur in het zaaltje achter de Herv. kerk te Kethel de N.C.V.B. een propaganda-avond te houden waar als spreekster mevrouw M. VermeyVan Aikemade, hoofd pro pagandiste voor het Gewest Zuidhol land Zuid. zal optreden. Mevrouw Vermey zal terzake kundig voorlichten omtrent doel en grondslag van de Bond. Zoals normaal en begrijpelijk, in de maand December is het bij een spaar bank ongeveer het omgekeerde, wat de winkeliers in die maand beleven. De spaarbank moet nogal eens vaak een gedeelte van de bedragen leveren, die nodig zijn voor de diverse cadeaux en andere extra-inkopen. In December '53 bijvoorbeeld lieten de tegoedhebbers bij de Vlaardingse Spaarbank zich on geveer 75 duizend gulden méér terugbe talen, dan zij inlegden. In de afgelopen maand December viel het wel mee: wel werd ƒ483.465,94 terugbetaald, maar daartegenover stond een inleg van 510.043,50. Al met al werden op de bank ruim 6600 posten verwerkt. Het aantal boekjes steeg met netto 65 tot 29101. De spaarbank begon 1954 met een to taal tegoed van 11,434.068,42. Inge legd werd gedurende het jaar totaal ƒ8.873.133,56. Terugbetaald werd daar entegen 6.947.679,25. Het' tegoed van spaarders bij de bank werd dus bijna 2 raillioen gulden groter. De bijgeschre ven rente bedroeg ongeveer ƒ300.000,—, zodat het totaal-tegoed thans bedraagt 13.657,203,07. Uit deze cijfers blijkt overduidelijk, dat de spaarbank op nieuw evenals vorig jaar, een record-, jaar heeft meegemaakt. Er zijn weer belangrijke bedragen bereikt, die in de annalen van de Spaarbank te Vlaardin- gen nog niet geschreven waren. Gisteren zijn ter visserij naar zee ver trokken de moiorloggers VL S3, schipper L. Rog en VL 166, schipper A. Westerdfjk. Van morgen vertrok de VL 85, schipper T. van der Plas. maakte nog bekend, dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden, op 2 Februari wederom een bijeenkomst zal worden gehouden. Dan zal de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Al- gera, spreken over het „Deltaplan". De Vlaardingse Jeugdgemeenteraad, die zo luisterrijk geïnstalleerd werd, direct daarop een zware vergadering hield en daarna voor lange tijd in vergetelheid verzonk, is thans de schrik van het begin te boven, of, zo men wil, heeft zijn winterslaap ge ëindigd, al lijkt dat wel een beetje vroeg. In elk geval, de raad kwam op nieuw bijeen, en, zoals dat hoort de echte raad doet het immers ook vaak genoeg het was in „besloten zitting". Tijdens die vergadering leidde de heer De Jong voor de jongelui het onderwerp Industrialisatie in, dat in de eerstvolgende vergadering, die in Februari zal wordengehouden, in de openbaarheid zal worden behan deld. De heer De Jong is directeur van de Lever's Zeep Maatschappij te Vlaardingen, een deskundige dus, die de debatten over dit interessante on derwerp zeker een aardige richting zal weten te geven. Intussen is ook het college van fractie-voorzitters een keer bijeen ge weest. Tijdens een gezellige vergade ring heeft men daarbij een rooster voor het komende seizoen opgesteld. We hopen nu maar, dat er niet teveel besloten vergaderingen op zijn geko men. Maar eerlijk gezegd vrezen we het ergste, hoewel we van de jonge ren eigenlijk iets anders verwacht ten. De zakenman dient te letten op een verantwoorde tekst en volgens spr. zou het aan te bevelen zijn, meerderen in een bedrijf te laten beslissen over het voeren van een bepaalde reclasme. Prof. Waterink had ervaren, dat vooral vrouwen een prima kijk hebben op de practische waarde van een advertentie. Het maken van reclame vond hij eerst dan goed. als gestreefd werd naar het behouden van het juiste evenwicht. Een woord van lof zwaaide prof. Waterink toe aan de reclamebureaux in Nederland. Daar wordt meestal ge tracht een verantwoord ontwerp te brengen. Er is een begin gemaakt met het geven van voorlichting langs psy chologische wetenschappelijke weg, Spr. was van oordeel, dat deze wijze van voorlichting een belangrijke steun kon geven aan de adverterende zaken man. Vele vragen werden de professor ge steld, Zo wenste men te weten of het noemen van een naam in een adver tentie verstandig was. Professor Wate- rink vond dat zeer riskant. Evenmin was hij een voorstander van de z.g. stuntreclame. De heer A, H. Vegter bracht de ge achte spreker tenslotte dank voor zijn zeer interessant betoog. De secretaris van net Verbond, mr. H. Bavinck, De Maassluisse vereniging „Vogellust" houdt Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 13, 14 en 15 Januari in de bovenzaal van de Moriaan, Haven 29 te Maassluis haar jaarlijkse tentoonstelling van buiten landse vogels en kleurkanaries. De officiële opening zal geschieden door de heer H. G. van Ettinger, op Woensdag 12 Januari om 8 uur. Aan boord van het 3590 ton metende Zweedse motorschip „Storfors" uit Ud- dehoim, dat ligplaats heeft gekozen in de Merwehavcn te Rotterdam, deed zich vanmorgen omstreeks kwart over elf een ontploffing voor in de accu-installatie op het tussendek onder.de commandobrug. Een grote steekvlam, gevolgd door een luide knal deden het havenpersoneel en de bemanning het ergste vermoeden. Ge lukkig bleken die vermoedens niet be waarheid en bleef de schade aan de in stallatie beperkt tot enkele verbogen ijze ren platen, waarin de vier-en-twintig stel accu's waren gehuld. Er brak geen brand mt. Op het moment van de ontploffing bevond zich niemand op het kleine tus sendek. Een douane-ambtenaar, die zich naar het deldtuis tviide begeven kwam met de schrik vrij. De gealarmeerde brandweer, die snel ter plaatse was. kon onverrichterzake terugkeren. De 24 stel accu's vormen een noodin- stallatse en voorzien het schip van elee- trische stroom, wanneer de normale stroomvoorziening is uitgevallen. De Storfors" Kgt aan de kade, waar de loodsen van Stevedore Company .Quick Dispatch" N.V. zijn gevestigd. De twee Amerikaanse destroyers die ZcHu ®jezoe'c aan de Rotterdamse haven hebben gebracht, zijn vanmorgen weer naar zee vertrokken. Het tijdstip van vertrek viel samen met dat van de Ne derlandse onderzeebootjagcr Holland", die vorige week aan de Koninklijke Marine is overgedragen. HU verkocht de brommers in Den Haag waar de politie hem op het spoor kwam. vanmorgen werd hij voor de officier van Justitie geleid. Van de directeur der Urker Stoom boot Maatschappij, vernemen wij, dat de dienst UrkEnkhuizen met ingang van gisteren voorlopig is gestaakt. Reeds Zaterdag heeft de boot de grootste moeite gehad om Enkhuizen te berei ken en de passagiers moesten toen het laatste stuk te voet over het ijs afleg gen. Door de Zuidenwind wordt thans het ijs opgestuwd voor de haven van Urk, zodat deze geheel is afgesloten. Dc dienst UrkEnkhuizen is van grote betekenis voor het verkeer tus sen de Noordoostpolder en Noord-Hol land. VIA ANTWERPEN OF BRUSSEL Enkele reis f 85. Retour f XJT.-153. Met gecombineerde helicopter/vliegfuig diensten Ook Pa rij», Zurich, Barcelona, Lissabon, Athtn*. /JSTuï Casablanca, anz. Op de Kralingseweg te Rotterdam werd gisteravond laat de 74-jarige M, A. K. aangereden. Het ongeval deed zich voor toea zij voor haar woning wilde overste ken. Zij werd naar het Bergwegzieken huis vervoerd en bleek bij aankomst te zijn overleden. Moedercursus, Op Donderdag 13 Ja nuari zal 's middags om half drie in het zaaltje bij restaurant Mes te Vlaar dingen de cursus Moederschapszorg en Kinderhygiëne van de Vlaardingse Ver eniging voor Gezondheidszorg worden gehouden. Zuster L. Kruisinga uit Den Haag zal in de acht lessen, die deze cursus omvat, een aantal zeer belang rijke facetten van het onderwerp onder de aandacht brengen en bespreken. De cursus wordt besloten met een film avond. Filmavond N.C. Reisverenigine, Op Donderdag 20 Januari, 's avonds om acht uur wordt in de zaal Harmonie te Vlaardingen, een film-avond gehouden, die is georganiseerd door de Ned. Chr. Reisvereniging. Het programma ziet er zeer verzorgd uit en bevat vijf goede geluid- en kleu renfilms. Afscheid van zuster Kust. De Vlaar dingse vereniging voor Gezondheidszorg heeft op Dinsdag 18 Januari een recep tie belegd, des middags van 3.305 uur in de bovenzaal van Harmonie, op wel ke receptie gelegenheid zal worden ge boden afscheid te nemen van zuster Annie Kust. die gedurende 24 jaren in Vlaardingen haar werk met zoveel toe wijding heeft verricht en het thans neer legt. Op 38 Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders S MANNAK cn M. MANNAK—Post D.V, de dag te herdenken waarop zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven Is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinde ren. Amsterdam-Noord, 7 Januari Laanweg 10. Gelegenheid tot feliciteren 18 Januari van 7.30 tot 8-30 uur in de Maranathakerk, Amster dam-Noord. Enige en algemene kennisgeving. Op 8 Januari 1955 overleed zacht en kalm onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom. de Heer ADRIAAN WILLEM BOS, in de ouderdom van 82 jr Namen6 de Familie A Z Bos Eethen „Bicsfrieuvel" Liever geen bezoek De begrafenis heeft plaats op Woensdag- 12 Januari 1955 Aankomst op de be graafplaats 2 uur Bevorderd. De administrateur van de Gem, hulpsecretarie, de heer T. v. Dil len, is bevorderd tot adjunct-commies der gemeentelijke administratie te Hoek van Holland. Volks Universiteit-avond. De eerste avond in het nieuw begonnen jaar van de afdeling Volks Universiteit Hoek van Holland, die Donderdag zal plaats vin den, brengt een causerie met kleuren films over de Andes-expeditie van 1952 genaamd „Naar onbestegen Andes-top- pen". Twee Nederlanders overwinnen de hoogste toppen van 'de Zuid-Ameri kaanse Andes. Dit spannend gebeuren met films samengevat in een causerie, wordt gebracht door dr. T. de Booy, die zelf eens deel uitmaakte van de ex peditie. De V.U.-avond wordt gehouden in Hotel America en begint om 8 uur. Hoeks Mannenkoor concerteert. Het bekende Hoeks Mannenkoor o.l.v. de heer G. Smeets. brengt Dinsdagavond een winteruitvoering in de zaal Harmo nie te Hoek van Holland. Medewerking verleent het onder de de dirigent staande Maassluisse Gemeng de Zangkoor „De Verenigde Zangers". Wetende met welk groot succes deze belde zangkoren hun uitvoeringen bren gen en in concoursen de hoogste afde ling vertegenwoordigen, is het te be grijpen dat voor deze zangavond zeer veel belangstelling bestaat. Heden overleed In dc volle zekerheid des seloofs m Zijn Heer en Heiland onze lieve Broeder, Behuwdbroe der en Oom. GERRIT VAN DER WILT. Weduwnaar van W. H v d. Linde, in de ouderdom van 88 Jr Namens de Familie v. d Win F H Feijen Apeldoorn, 9 Januari 1955 le Johaimastraat 49 Geen bloemen De begrafenis za! plaats hebben Donderdag 13 Ja nuari a.s. op de begraaf plaats Kersenhof te Ouder kerk a d. Amste! Vertrek vanaf het gebouw Reho- both der Ned. Herv Kerk om 2 uur Niet minder dan 363 inzendingen zijn op het secretariaat van het Internatio naal Olympisch Comité binnengekomen als resultaat van de enige Mjd geleden uitgeschreven prijsvraag voor een Olympische Hymne. Op 22 Januari zal te Lausanne een selectie worden ge daan uit dit grote aantal inzendingen, welke van 40 verschillende landen af komstig zijn. In de tweede helft van April zal te Monte Carlo de winnaar van de prijsvraag worden aangewezen. Men mag aannemen, dat de hymne voor de eerste maal in het openbaar ten gehore zal worden gebracht bij de openings plechtigheid van de Olympische Spelen van 1956 te Melbourne.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2