Zhoekow werd minister Defensie Malenkow benoemd tot vice - premier van Moskou wil praten in parlementen Interne ontevredenheid in de Sowjet-Unie 50.000 Dr. Drees over de huurverhoging Meer ver zei verwacht Oost-Europa De Eerste Kamer VERSCHUIVINGEN IN MOSKOU Om weifelaars te winnen? EISENHOWER STELT VAST: Verhuizing van negers UIT DE EERSTE KAMER Onderscheid in vier groepen OUD HOLLANDS SCHIP ONDER NEW YORKSE STRAAT Boelganin zesde premier D Dwingend belang Voorsprong H-bom zww'?" niet bewezen Ze deugen niet Pi nay geeft zijn opdracht terug DONDERDAG 10 FERRUARI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3000 m Re<i"erinjr maatregelen eherpe Poging tot aanslag op Saarlandse premier w®mm REACTIE OP HARDE POLITIEK Nu al tekort aan levensmiddelen V- •o Er zi we de en nog A T ALENKOW was de vijf- iïx ,je premier van Sowjct-Unie. Molotow hij zijn de enigen die in leven zijn. Hier volgt de lijst van Russische premiers die na de revolutie aan het bewind zijn geweest: Lenin: Rvkow: Molotow: Stalin: Malenkow: Maart Boelganin: 1921 tot 1924 1924 tot 1930 tot 1941 tot 1953Febr. Febr. 1955— 1930 1941 1953 1955 jy[ AARSCHALK ZHOEKOW. die tijdens de oorlog bevriend was ineL Eisenhower, is benoemd lot minister van Defensie van de Sovjet-Lnie als opvolger van maarschalk Boelganin. die Dinsdag premier werd, Zhoekow was tot rvu toe eerste onderminister van Defensie!. Hij was vooral sinds de dood van Stalin een belangrijke figuur. De afgetreden premier, Malenkow. is benoemd tot vice-premier en minister voor de electrische centralen. De benoemingen werden j gisteren bekendgemaakt door premier Boelganin. Ze werden door i de 1300 leden van de Opperste Sowjet met luid gejuich goedgekeurd, j Oud-premier Malenkow wordt niet eerste vice-premier, zoals indertijd Molotow. Kaganowitsj en Boelganin. De portefeuille van electrische centralen. die hij nu heeft gekregen, is voor een voor malig premier vrij onbelangrijk. Het is echter mogelijk dat zij meer betekenis krijgt, want de Sowjet-Unie is op het ogenblik bezig met de uitvoering van een reusachtig programma voor electrificatie. De man die tot nu toe dit ministerie beheerde, Aleasei Spawlenko, is zonder meer op zij gezet om plaats te maken voor Malenkow. DE SOWJET-UNIE heeft gister avond voorgesteld, parlements leden van de verschillende landen der wereld in eikaars parlementen te laten verschijnen en daar zelfs redevoeringen te laten houden om zo „de internationale spanning te verminderen". PRESIDENT Eisenhower heeft gisteren te Washington tijdens zijn wekelijkse persconferentie gezegd, dat uit de wijziging in de machtsverhouding onder de opperste Sowjet-leiders blijkt dat in Eusland binnenlandse ontevredenheid heerst. Hij zei, dat de wijzigingen aan de top van de Sowjet-hiërarchie geen verandering zullen brengen in de fundamentele Amerikaanse politiek, die er op gericht is een rechtvaardige en blijvende vrede tot stand te brengen. De ontwikkelingen behoeven volgens hem niet noodzakelijk te betekenen, dat Moskou norser tegen de V.S. zal optreden. Maar, zo voegde hij hieraan toe, de Russen zullen alles zeggen, wat in hun kraam te pas komt en de V. S. moeten op hun hoede blijven. O nam 1. 2. 3. 4, fill Zie verder pagina 5 Rotterdam: Witte «Je Withstraat 30 Teief. 1157 00 (4 3.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19.30 \t. Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 's-Graeenhage: Huyqensplein 1 Postgiro 424807 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst abonnementen: Tel. 3625G9 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67RRL' Abonnementsprijs 52 cent per week, 2.26 per maand, 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KKUNING en Mr. K. VAN HOUTEN Tutum- Weersverwachting, geldig tot Vrijdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking mei enkele regen- of sneeuwbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noordwest en Noord. Vannacht in het binnenland plaatselijk lichte vorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. ZON EN MAAN 11 Febr. zon op 8.07, onder 17.47; maan op 23.35, onder 9.0». Hoofdredacteur: Dr. 3. A. H. J. S. BRUINS SI.OT r N de Eerste Kamer worden de i politieke vraagstukken altijd op «en zekere afstand bekeken. Het gaat daar nooit heet van de naald- Immers, de zaken, die daar aan de orde komen, zijn meestal eerst in de Tweede Kamer aan de orde geweest. En als er dan aanleiding tol storm'is. dan is de eerste storm uitgewoed als de Eerste Kamer aan de beurt is. Dat betekent dat or in de Eerste Kamer een andere sfeer heerst dan in de Tweede. Men heeft veel meer tijd gehad om over de dingen na te den ken, men heeft een discussie eiders over de dingen verwerkt, alvorens men zelf aan de discussie begint. Er heerst in de Eerste Kamer oen meer academische sfeer. De aanwe zigheid van tal van hoogleraren in dat Hoge Gezelschap draagt daar uiteraard niet weinig toe bij. In de Tweede Kamer zitten de po litici van professie. In de Eerste Ka mer zitten mensen, wier hoofdberoep niet In de politiek gelegen is. maar die tegelijkertijd volledig politiek ge ïnteresseerd zijn. Het is duidelijk, dat het bestaan van zulk een Kamer voor een staatsbestel enkel winst is. De Eerste Kamer is maar niet een Kamer van revisie zon der meer. Het bestaan van de Eer ste Kamer naast de Tweede maakt het mogelijk dat van iedere partij twee soorten mensen zich actief met d« landspolitick kunnen bemoeien. Dit betekent een verdieping ori verster king van het democratisch gehalte van ons staatsbestel. '/.luirknir. zijn wel eens mensen, die be- peren. dat het bestaan var de Eerste Kamer in de grond der raak een ondemocratisch iets is. De rechtstreeks door het volk geko- *cn Kamer geeft, volgens hen. uit drukking aan de democratie. Iedere andere controle betekent dan een mi nus op de democratie. Deze redenering is veel Ie forma listisch. Democratie is maar niet slechts een kwestie van de toepassing van formu les. Democratie betekent ook dat het volk in zijn psychische nuances naar voren komt. Dat komt door het bestaan van een Eerste naast de Tweede Kamer op gelukkige wijze tot zijn recht. AAN deze dingen moesten wij den- ken toen wij kennis namen van hetgeen prof. Anoma dezer dagen bij de Algemene Beschouwingen in de Eerste Kamer heeft gezegd. Prof. Ancma had al de grotere «r, kleinere politieke drama's van de laat ste tijd voor zijn geestesoog voorbij laten trekken. Dat was allemaal bij ham bezonken. En nu kon hij tegen die achtergrond ie noodwendigheid der principiële partijformatie schetsen. Die kwam dan ook heldor bij ham Hit de verf. Gekant tegen alle^ nodeloze tegen stellingen in het nationale leven, maar nog scherper gekant tegen een ver doezeling van de principiële tegenstel lingen, omdat ons volk daardoor niet versterkt maar verzwakt wordt. Zo zag de nestor van de Senaat na meer dan een halve eeuw aan de pu blieke zaak te hebben deelgenomen, de zaken liggen. Een woord om naar te luisteren. Boelganin, nog steeds gekleed in zijn maarschaiksuniform, hield gisteren in het Sowjelrussische parlement zijn eerste toespraak als premier. Hij legde de nadruk op drie dingen die hij in zijn bestuur de voorrang zou geven: X. Versterking van de eenheid van arbeiders en boeren. 2. Een vredespolitiek. 3. Opvoering van de welvaart van hel Sowjetvolk, Boelganin onderstreepte het besluit, de ontwikkeling van de zware indus trie met kracht ter hand te nemen, ten einde de Russische gewapende strijd krachten te versterken en de levens standaard van het Russische volk te verhogen. Boelganin verklaarde dat hij en zijn regering hierbij de politiek van dé communistische partij trouw zullen na volgen. Hij wekte bij waarnemers de 'Af hmldt'H »»r schoon gotiocg van, de tweelingbroers ii/iie vu Jnsvjdt Cnsuvutit, pen tweeling, ivaanun de heide helften een sprekende gelijkenis vertoonden. Telkens wanneer Aime iets had uitgehaald, wat niet helemaal door de heup.pl kon, werd Joseph op rapport geroepen en omgekeerd. En dan hadden ze de grootste moeite om de „ter gissing' recht te zetten.,.. De r egt men ts-sergeant-mn joor i lot de Brochu vond er een prachtige oplossing op: Joseph kreeg tan hem de opdracht om zijn snor te laten slaanhet resultaat liet niet lang op zich wachten....! Op de foto ziet men tie twee hroers, die nu gemakkelijk te herkennen zijn. Dit plan werd naar voren gebracht in een verklaring die door de Opper- Eisenhower verklaarde, dat er zeker geen bewijzen zijn. dat Rusland een voor sprong op de V. S. heeft in de ontwikke ling van de waterstofbom en andere atoomwapens. Hij doelde hierbij op de mededeling van de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotow. dat de ontwikkeling: van de waterstofbom in Rusland zo goed geslaagd is, dat „niet de Sowjct-Unie, maar de V. S. een achter stand heeft", Eisenhower zei. dat het een opmerke lijke prestatie zou zijn. indien de Rus sen de leiding genomen hadden ondanks het feit. dat zij na de V. S. begonnen zijn. Over Formosa zei de president, dat het geen zin had te mijmeren over de moge lijkheid van een bestand in de straat van Formosa, nu communistisch China het aanbod der V.N. om de kwestie te be spreken van de hand heeft gewezen en een oorlogszuchtige verklaring heeft af gelegd. Eisenhower gewaagde van zijn waar dering jegens maarschalk Zhoekow, die tot Russisch minister van Defensie is be noemd. Hij noemde hem een bekwaam en uitstekend geoefend soldaat en een voor treffelijk leider. Dc president herinnerde er aan. dat hij na de oorlog Zhoekow had uitgenodigd voor een bezoek aan de Ver. Staten. Ou de vraag of de uitnodiging nog altijd van kracht was, zei Eisenhower dat de zaak niet meer ter sprake was geweest sedert hij president was geworden, maar dat hij niet zou aarzelen de aangelegenheid met zijn adviseurs te bepraten. Hij zei dat hij in de oorlog uitstekend met Zhoekow had kunnen opschieten en dat zij elkaar de verzekering hadden gegeven dat noch de Ver. Staten noch Rusland de ander zou aanvallen. Bij K.B. is benoemd tot lector in het Italiaans aan de literaire faculteit der R.Ü. te Utrecht mej, dr. M. H. J. Fermin, thans lerares aan het gem. ly ceum voor meisjes, te Amsterdam, ste Sowjet (hst Russische „parlement"! werd aangenomen. Verder werd in de verklaring ge zegd. dat de Opperste Sowjet van me ning is. dat de tijd gekomen is om een einde aan de bewapeningswedloop te maken. Atoomwapens en alle wapens voor massavernietiging moeten verbo den worden. Dc uitvoering van ge paste maatregelen moet verzekerd wor den door een afdoend internationaal toezicht, aldus de verklaring. „Het is van dwingend belang, dat de betrekkingen tussen staten gegrond vest zijn op de principes van gelijk heid. niet-inmenging in binnenlandse aangelegenheden, non-agressie en het afzien van aanslagen op de territoriale integriteit van andere staten, op eer bied voor souvereiniteit en nationale onafhankelijkheid", aldus de verklaring. De verklaring keert zich tegen de IVestduilse herbewapening. Wellicht is de bedoeling van het nieuwe Sowjet- plan, Russische afgevaardigden over deze herbewapening te laten praten in Westelijke parlementen om te trachten weifelaars over te halen, tegen de Ta- rijse aceoorden te stemmen, of althans de bekrachtiging uit te stellen. Gistermorgen is een begin gemaakt met de verplaatsing van de 50.000 ne gers uit Sophiatown, een op 20 km ge legen nieuwgebouwde voorstad van Jo hannesburg, naar het Meadowlands. De regering had scherpe maatregelen getroffen om ongeregeldheden te voor komen. Het bevel tot vertrek kwam als een verrassing, want de verhuizing was oor spronkelijk op a.s. Zaterdag vastgesteld Terstond na zijn terugkeer van de Ge menebest-conferentie in Londen, had de Zuidafrikaanse vice-premier en mi nister van Justitie. C. R. Swart, voor de duur van 20 dagen aüe samenscho lingen en bijeenkomsten van 12 of meer mensen in het gebied van Johannesburg en Roode Poort verboden. Dit verbod hangt samen met de gisteren begonnen verhuizing. Sophiatown. waar meer dan 50.00(1 negers wonen in onderkomens, die va riëren van krotten tot nette huisjes, ligt vlak bij een wijk waar blanker, wonen. Door de bouw van deze 800 nieuwe woningen en de gedwongen verhuizing, heeft de regering getoond, dat zij van plan is haar politiek, die men behalve arbeidspolitiek ook krotopruimïng kan noemen, door te zetten. In Meadowlands waar de huizen veel beter, want nieuwgebouwd zijn, zul len de bewoners op basis van ras, wor den ingedeeld. De huren zija m ver houding' tot do inkomsten. indruk, dat het besluit om de klem toon van de vervaardiging van ver- bruiksgoeren naar de zware industrie te verleggen de voornaamste oorzaak is geweest van de regeringswijzigingen die deze week hebben plaats gehad. Boelganin beloofde voor dit jaar ho gere lonen en meer welvaart. De in dustriële productie zal, ten opzichte van 1954. met negen-en-een-half pro cent stijgen tot een peil, dat tachtig procent boven dat van 1950 ligt. In het zesde vijfjarenplan, dat in de loop van 1955 opgesteld zal worden, za] in de eerste plaats de nadruk gelegd worden op de bevordering van de wetenschap, de productie en op de ontginning van gronden voor de landbouw. de Over de buitenlandse politiek zei nieuwe premier o.a.: „Gedurende de iaatste oorlog hebben Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie nauw samenge werkt. Deze samenwerking zou na de oorlog hebben kunnen voortduren en het is niet onze schuld dat dit niet is gebeurd". Boelganin trok scherp van leer tegen de „ooriogshysterie en de propaganda voor de atoomoorlog" der V.S. en liet er op volgen: ..Gekken die met het atoomwapen zwaaien, moeten tot de orde worden geroepen. Geen regering kan deze noodzakelijkheid negeren". De Ver. Staten spelen in Taiwan (Formosa! een gevaarlijk spel. We zijn verbaasd over de houding van de Ver. Naties, die tot nu toe deze agressie en Amerikaanse actie niet heeft veroor deeld. Het Chinese volk ondervindt veel sympathie van ons volk. Het viel op. dat Boelganin zorgvuldig iedere toespeling op officiële steun van de Sowjet-Unie voor eventuele com- munistiseh-Chinese acties tegen For mosa vermeed. De Opperste Sowjet verklaarde zich eenstemmig aecoord met de Dinsdag door Molotow f'tgestippeldc buiten landse politiek. Ook het decreet van 25 Januari om een einde te maken aan de staat van oorlog met Duitsland werd met algemene stemmen goedgekeurd. E intekenlijsten voor de vrede, tegen de Wthrmacht, dat nooit weer, enz. circuleren door den lande. En wie is niet voot de vrede, wie heeft geen slechte herinneringen aan de Duitse Wehrmacht en wie wil bet ooit weer? Men ziet onder de initiatiefnemer* soms een naam staan, die een bekende klank heeft en die men meent te kun nen vertrouwen. Men verifieert met of hij het wel i® en in al te goed vertrouwen tekent men maar. En zo steunt men een door de com munisten geïnspireerde of de commu nisten in de kaart spelende adres-actie. Ons advies is: Teken dergelijke adressen nooit, want ze deugen niet. Zaterdag j.L is een poging tot een aanslag op de Saarlandse premier, Jo hannes Hoffmann, gedaan, aldus wordt in een regeringsverklaring medegedeeld. Een pakje, dat per post bij de pre mier aan huis werd bezorgd, had een inhoud, waardoor de persoon, die het zou openen, zwaar gewond had kunnen worden. Er is een speciale commissie van onderzoek door de politie gevormd. Voigens gewoonlijk betrouwbare krin gen had een beambte van het hoofd postkantoor van Saarbruecken argwaan gekregen en voorzichtigheid bij het ope nen van het pakje aangeraden. (Van onze parlementaire redacteur) Bij de repiieken in de Eerste Kamer ging de minister-president dr. Drees, gistermiddag dieper in op het besluit van het kabinet tot een geringe en beperkte huurverhoging. Dit besiuit houdt in; Vrijstelling van huurverhoging in vijf gemeenteklassen tot ver schillende huurbedragen. Een tussengroep van woningen, j die een huurverhoging van 5 pet. zuilen ondergaan en Een groep van duurdere wonin gen met een verhogingspercen tage van 10 pet. Deze laatste groep krijgt een betere compen satie dan de andere door de te verwachten verlaging van de inkomstenbelasting). De na 1945 gebouwde woningen, die met rijkssubsidie zijn ge bouwd, zullen onder de huurver hoging vallen alleen als het huurpeil lager ligt dan de nieuwe huren van de vooroorlogse woningen. Het gros van deze woningen zal echter buiten de huurverhoging: blijven. t Ken tekening van de "Vede.rfandse koopvaarder, waarvan het wrak ont dekt werd hij de aanleg van een ondergrondse spoorweg. De Franse toine Pinay opdracht tot kabinetsformateur heeft vanmorgen het vormen van An- zijn een Hij aan ge- heeft zijn besluit meegedeeld de vertegenwoordigers van de matigden. Over het algemeen werd vanmiddag verwacht dat president Renê Coty nu aan de leider van de Volks- republikeinen, Pierre Fffimlin, zou verzoeken te trachten een nieuw kabinet te vormen. Pflimlin is vroeger minister van Overzeese Rijksdelen geweest. FILIAAL RENAULT FABRIEKEN TE AMSTERDAM 7 Er zijn besprekingen gaande over de mogelijkheden van het installeren van ge bouwen voor een filiaal te Amsterdam van de Franse automobielfabrieken Renault, in Westelijke diplomaten in Wenen ge loven. dat Rusland in Oost-Europa op moeilijkheden zal stuiten wanneer men daar gaat terugkeren naar de politiek van kanonnen in piaats van boter. De val van Malenkow zal waarschijnlijk echter niet veel verandering brengen in de leiding van de satellietsiaten. Het grote effect van de veranderingen in Moskou, zo voorspellen de diplomaten, zal waarschijnlijk gezocht mo^en wor den in het verzet van de 70 milHoen mensen, die Polen, Tsjechosiowakije Hongarije, Roemenië ent Bulgarije be volken. Vóór Stalin stierf, was het verzet tegen hst communistische regiem reeds sterk. De n»di«n ingevoerde mildere politiek heeft het waarschijnlijk enigs zin* verzwakt, maar het bestaat stellig nog. En in diplomatieke kringen ver wacht men, dat het ondergrond* weer zal aanwakkeren. Het Russische dreigement om de legers van Rusland mi de satelliet staten onder éón opperbevel ie plaat sen, heeft waarsehitnlijk nog eon ander tea méww milk** doek Kol a*i m toe bijdragen de ontevreden Oosteuro- pese volkeren in bedwang te houden. De economische toestand achter het ijzeren gordijn is verre van goed. Er is een groot tekort aan levensmidde len en de toeneming van de verbruiks- goederen tijdens de periode v.4,1 Malenkow is niet groot geweest. Een van de meest gevoelige baro meters voor de Kremlin-politiek is Hongarije. De terugkeer naar de Stalin-polrUek werd in Boedapest ai verkondigd voordat Chroestsjew het in Rusland deed. De Hongaarse leider, Matyas Rakosi. kondigde, teruggeko men van twee maanden „vacantie" in Moskou, onmiddellijk een herleving van het 'Hongaarse program voor de zware industrie aan Rakosi is onlangs weer naar voren gekomen na in de periode na de dood van Stalin op de achtergrond te zijn gebleven. Verwacht wordt, dat de Hongaarse premier Imre Nagy zal aftreden. De benoeming van maarschalk Zhoekow tot minister van Defensie heeft de mening versterkt, dat de militairen in de communistische poli tiek ran de Sowjet-Unie een belang rijke rol spelen en zullen blijven spe len. Dit betekent evenwel niet, dat daardoor de invloed van Chroestsjew. de partijleider, zou moeten verminde ren. De partij heeft altijd de regering gecontroleerd en er is geen reden om aan te nemen, dal dit nu anders is geworden. De militairen «allen nu waarschijnlijk n*ww«* Manecwerkwi bm* OteoMtc&a* KNNDER een van ie drukste straten van Manhattan New York Kgt a! enkele eeuwen, sinds 1613, de romp van een Nederlands schip. Het is de Hollandse koopvaar der „Tijger" dat de toen malige kapitein Adriaen Block, toen het schip in brand raakt, zonder aar zelen in het moeras van Manhattan stuurde om de kostbare lading pelzen te redden. De geschiedenis van de ..Tijger" begon toen de Hollandse avontnriet en kapitein Adriaan de Block in 1613 met dat schip naar Nieuw-Am sterdam tens gevaren om te pogen met de India nen handel in pelzen te drijven. De handel was bijzonder geslaagd en Block stond op het punt mei zijn volgeladen schip zee te kiezen, toen er brand uitbrak. De lading vertegenwoordig de blijkbaar zo'n grote ivaarde dat de keuze. schip of lading, in het voordeel van de Inatste uitviel. Black aarzelde geen ogenblik en liet het anker hijsen en stuurde zijn schip vast beraden naar en in de moerassen poor de Zuid- Westkust van Manhat tan Hei schip liep at spoedig vast in de dikke modderbrei en het ruin kon gauw geblust wor den. Block kon met zijn mannen toen gemakke lijk de hele lading red den en liet het schip ver der aan zijn lot over. Met een in Manhattan gebouwd nieuw schip, ging hij later naar Hol land terug. Het schip zonk steeds dieper teeg in de modder en nie mand dacht er ooit mee aan. Toen Manhattan zich uitbreidde toerden de moerassen gedempt en op dit eiland verre zen in later eeuw enige van New York's hoogste en groots te gebouwen. De „Tijger" kwam te lig gen onder de kruising van een paar stralen niet ver van „Wall Street' en „City Hall Park". Het duurde tot 1916 voordat er weer iets ran hei schip gehoord werd. 1 dat jaar werd de onder grondse Vitn New York ook tot dat deel van de stad uitgebreid en toen stiet de arbeider James Kelly op de romp van het schip. Toen hij ver der groef kwam de boeg van het schip vrij- Daar de boeg voor de bouw van een tunnel in de leeg zat. liet de botuo- mantsqhappij de voor steven van het schip af zagen. De maatschappij, die niets anti het hout had. schonk het hout aan een aquarium in New York. Gelukkig vond dr directie hei hout zo mooi dut zij de boeg intact liet en dit gedeelte van het schip in het zeehen- denuerblijf liet plaatsen. De rest van het schip werd weer vergeten, al leen niet door James Kelly. Die teas zo ge fascineerd door zijn vondst dat hij geschie denis is gaan studeren Hij is nu al jaar en dag als zodanig aan een New Yorks instituut Herbon den. De aanleiding tot zijn stadie vergal hij niet en toen twee jaar geleden het aquarium werd opgeheven zorgde hij er voor dat de boeg naar het scheepvaart museum van New York werd gebracht. De di rectie van dit museum heeft toen een onder zoek laten instellen naar dc rest van het schip en nu zijn de geleerden het er over eens dat de romp van üe „Tijger" ook moet worden opgegra ven. omdat het een re liek van onschatbare waarde is. Het is, ge looft men. het oudste ouerblijjset uit de tjjd van de Hollandse kolo nisten. Het boeghout is van een uitstekende kwali teit eikenhout. Het zal, gezien de gunstige lig ging van hel schip, niet zo moeilijk zijn het weer aas de oppervlakte te brengen. Maar men moet dat nu wel doen. want in verband met dr groei van de stad zal 'ater niet meer kunnen. A'ei Het kruispunt in Je benedenstad van Manhaltu.., u.„un,nuer mr resten .an een Nederlandse koopvaarder heeft gevonden, die aldaar 312 tnimim door brand geteisterd werd. York, waaronder men da jaar

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1