Bondsdag aanvaardt Parijse accoorde i se Kleine meerderheid voor Saarverdrag Zes militairen in Suriname gedood Al meer dan 100.000 mensen Druk luchtverkeer met de W addeneilanden Marinevliegtuig haalde zieke matroos van kotter Gisteravond viel de beslissing Douane veroverde vannacht Belgische pantserauto Al 170.000 Duitse vrijwilligers Vijf ernstig, vier lichtgewonden T wee-minutenrede 200 Gezinnen een nacht op de daken Turks-Iraaks pact goedgekeurd Voortreffelijke hulpverlening door Scheveningen-radio en Valkenburg [Busramp in Spanje eist 31 doden Vijf gewonden bij auto-ongeluk MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3015 Weerbericht vy „Parijs" bekrachtigd in zeven landen OVERSTROMINGEN IN AUSTRALIË JAPAN TROK NAAR DE STEMBUS Britse aloomproeven in Australië SUCCES TEGEN SMOKKELAARS Prov. kampioenschap a.s. Woensdag TIEN UUR EERDER AAN DE WAL Klassenstrijd DE Westduitse Bondsdag heeft gisteravond de Parijse verdragen over de Westduitse herbewapening goedgekeurd, evenals het fel omstreden Frans-Duitse accoord over het Saargebied. De goed keuring werd verleend tijdens de derde en tevens laatste lezing. De nacht tevoren waren de accoorden reeds in tweede lezing aangeno men. Ze moeten nu nog door de Bondsraad (Eerste Kamer) worden aanvaard voordat president Heuss ze kan ondertekenen. Het Saaraccoord werd met een veel kleinere meerderheid aan genomen dan de andere verdragen. Duidelijk bleek dat de partijen van Adenauers regering over dit tere punt ernstig verdeeld zijn. Dr. Thomas Dehler, leider van de liberalen, deed een felle aanval op de Saar-overeenkomst. Men beschouwt dit als een aanwijzing dat de liberalen hebben besloten uit de regering te treden. Het enige lid van het kabinet, dat in tweede lezing gestemd had tegen het Saaraccoord, de minister van Justitie, Fritz Neumayer, kon gisteravond niet aan de eindstemming deelnemen. Kanselier Adenauer had hem opgedragen, hem te vertegenwoordigen op een receptie voor de Sjah van Ferzië, die een bezoek aan Bonn brengt. Dr. Adenauer J~^E overstromingen in Nieuw-Zuid-Wales (Australië) hebben, tot nu toe aan 39 personen volgens onofficiële berichten het leven gekost. Enige honderden personen worden vermist. Meer dan 100.009 mensen zijn dakloos. Vliegtuigen brengen voedsel aan mensen, die door het water zijn ingesloten. Het totale beeld van de ramp is nog altijd zeer verward, maar de schaarse berichten bieden weinig opwekkends. Zip. verder pagina 3 [TEN voortreffelijke samenwerking tussen Scheveningen-radio en het vliegveld Valkenburg enerzijds en de IJmuidense kotter IN iron, IV IJm. 209, heeft tot gevolg gehad dat de zieke matroos Phil Buis uit Egmond aan Zee, 10 uur eerder aan de wal was dan wanneer de kotter naar IJmuiden was gestoomd of de zieke met een thuis varende logger had meegegeven. Schipper Arie Kuiter had Zondag morgen om half 12 al een-„roepi" naar de wal gegeven dat hij, pas Vrijdag uitgevaren, alweer op thuisreis was omdat een matroos ernstig ziek was geworden. Toen de schipper om half twee weer aan de draad kwam, was het om zo te zeggen, dat hij het niet aandurfde zijn matroos mee te geven met de thuisvarende logger Java Kw. 159. De pijnen werden steeds heviger, men vermoedde een beklemde breuk en de schipper opperde voorzichtig de mogelijkheid van een helicopter.. yoodgolf Geen dank Botterdam! Witte de Withstraat 30 TeleL 115700 (4 W Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19.30 u. Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 %.«wvenhage; Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie; Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst abonnementen: Tel. 362569 gchiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 /Lbonnementsprijs 52 cent per week. 2,26 per maand. S.75 P«r kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks 7*totu<A Directie: C- A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN O O Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond. OPKLARINGEN*. Opklaringen en droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost. en Zuid. Vannacht matige, hier en daar strenge vorst, morgenmiddag maximum temperaturen om het vriespunt. ZON' EN MAAN 1 Maart zon op 7.30. onder 1820 maan op 10 17 onder 2.27 E K Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT ÊEN half jaar na de bekrach tiging van de Parijse ver dragen door alle 15 betrokken landen zullen de eerste West duitse soldaten onder de wape nen geroepen worden. Dat zijn de 150.000 vrijwilligers, die het vrijwillige kader van de nieuwe Landstreitkrdftezullen vor men. Tot du&ver hebben 170.000 Duitsers zich voor dienstneming in het nieutee leger gemeld. Daarbij zijn 130.000 oud-officie ren en manschappen. Bovendien hebben 40.000 man gesolliciteerd voor functies bij de militaire administratie. Voor het kader zijn nodig 21.000 officieren, 40.000 onderof ficieren. en 88.000 soldaten, die langdurig onder de wapenen zijn geweest. Deze mannen zullen naderhand het 500.000 man sterke nationale Duitse leger op leiden. Zeven van de 14 Navoianden hebben tot dusver de parlementaire behande ling van de Parijse verdragen voltooid. West-Duitsland wordt het vijftiende Na voland. Van de drie grote mogendheden der Navo heeft tot dusver alleen Graot- Brittamsië de aceoorden bekrachtigd. De Franse Senaat moet de verdragen nog goedkeuren. Zij zijn reeds door de Nationale Vergadering aanvaard. Het Amerikaanse Congres heeft tot dusver nog niet over de verdragen ge sproken. De Italiaanse Senaat debatteert op bét ogenblik over het verdrag voor de Westeuropese Unie en de toelating van West-Duitsland tot de Navo. Nederland, België. Luxemburg mi Denemarken wachten tot de Fransen «en besluit genomen hebben. Canada, Noorwegen, Griekenland, Tur kije, Portugal en IJsland hebben zich tccoord verklaard met de toelating van West-Duitsland tot de Navo. Zes Nederlandse militairen zijn Vrijdag tijdens oefeningen in Su rinam e om het leven gekomen door het vroegtijdig ontploffen van een landmijn. Negen militai ren werden gewond, van wie vijf ernstig. Het ongeval gebeurde Vrijdag op een militair oefenter rein bij het Indianendorp Matta, ongeveer 65 km ten Zuiden van Paramaribo. -Om het leven kwamen de 25-jarige gehuwde eerste luitenant R. Blijslra uit Doetinchem, de 21-jarige ongehuw de sergeant G. Nijland uit Deventer, de 24-jarige ongehuwde sergeant B. van den Born uit Nijkerk, de 20-jarïge ongehuwde soldaat G. B. Weslta uit Soest, de 20-jarige ongehuwde soldaat H. W. van der Aa uit Gemert en de 25-jarige ongehuwde soldaat B. Killian uit Haarlem. Zwaar gewond werden de 28-jarige ongehuwde sergeant R. Drost uil Apel doorn, de 20-jarige korporaal J. A. Coumans uil Munsier-Geleen (L.), de 20-jarige ongehuwde soldaat B. A. van Eersel uit Amsterdam en de 20-jarige ongehuwde soldaat W, G. Gerritsen uit Deventer. Lichtgewond werd de 20-jarige on-| gehuwde soldaat J. Linthorst uit Zuid- wolde, de 20-jarige ongehuwde soldaatl H. Koenheirr, uit Tiel. de 20-jarige on-| gehuwde soldaat H. P. J. van derfl Horst uit -Amsterdam en de 20-jarige 1 ongehuwde soldaat A. de Haan uit I Kampen. Wegens de slechte weersomstandig heden is de eerstesteenlegging van het nieuwe stadhuis te Heusden voorlopig uitgesteld van 28 Februari tot 7 Maart. Het gemeentebestuur vreest echter, dat de plechtigheid nogmaals zal moeten worden uitgesteld. Bij de beslissende derde lezing wer den. de verschillende overeenkomsten goedgekeurd met de volgende stem verhoudingen: 1. Beëindiging van de bezetting en herstel van de Westduitse souvereim- teit: 324 tegen 151 stemmen. Geen ont houdingen. 2. Het legeren van geallieerde troepen in West-Duitstand na herstel van de souvereiniteit: 321 tegen 153 stemmen. Geen onthoudingen. 3. Vergunning voor de Westdmtse her bewapening en Delating als lid van de Navo en de Westeuropese Unie: 314 tegen 157 stemmen bij 2 onthoudingen. 4. Europees beheer van het Saar gebied in afwachting van een definitief Duits vredesverdrag: 263 legen 20. stemmen bij negen onthoudingen. De uitslagen verschillen slectus wei nig van die tijdens de tweede lezing. Twee liberale ministers onthielden zich toen van stemming. De historische zitting begon gister middag om 1 uur met een toespraak van slechts twee minuten van bonds kanselier Adenauer. De bondskanselier zei dat twaalf uur tevoren bij de twee de ronde was gebleken dat de Bonds dag voornemens was voort te gaan op de juiste weg. Indien de derde lazing ver- Tengeiolge tan de vont is het scheepvaartverkeer over de addrnzee naar 4nteland en Schiermonnikoog niet meer mogelijk, ht is daarom een .Michtbrug "gesteld, uelke vanaf de vliegbasis Leeuwarden door Itcee Domini s en een luster wordt onderhouden. Onze fotograaf maakte deze opname op het nood- vliegveld Ameland. (Van onze correspondent!. Er is Zaterdag reeds druk gevlogen op de luchtbrug, die vanaf de vliegba sis Leeuwarden wordt onderhouden met de door de lage waterstand en de ijsgang geïsoleerde Waddeneilanden Ameland en Schiermonnikoog. Op het vliegveld Bal lans op Ameland werden Zaterdag tien Passagiers, o.w. enkele verpleegsters, be houden aan de grond gezet door twee "'(mini's, twee Pipers en het Wadden vliegtuig PH-Nct. De pastoor van Ame land is in verband met ernstige ziekte van zijn vader Zondag nog onverwacht Per vliegtuig naar de wal gebracht. Maandagmorgen zal burgemeester B. Walda uit Ameiand die Dinsdag zal wor den geïnstalleerd als eerste burger van de gemeente Idadcradeel, per vliegtuig 7-'jn eiland verlaten. Zijn vrouw, die nooit eerder heelt willen vliegen, zal hem deze keer niet in de steek laten en hem ver gezellen. De gemeente-secretaris en de Wethouders van Ameland, die de instal latie in Idaderadeel zullen bijwonen, zul len Dinsdag het eiland per vliegtuig ver- la en. Schiermonnikoog kreeg Zaterdag zes 'iichtpassagiers en per vliegtuig hebben 7°s personen het eiland verlaten. De postboot „Brakzand", die nog steeds tussen Qostmahorn en Schiermonnik oog op het Wad vast zat, is Zaterdag losgekomen en naar •Schiermonnikoog gevaren. Men heeft getracht nog pas sagiers van het eiland naar Oostmahorn •e vervoeren, maar dat gelukte slechts padat de reddingboot „Insulinde" hulp fcaa verleend en men heeft dan nu ook besloten de dienst te stoppen. Voor lopig is men voor de aanvoer van post en levensmiddelen en ook voor het pas sagiersvervoer dus op de vliegtuigen aan gewezen. Een record-aantal Japanse mannen en vrouwen is gisteren naar de stembus getogen. Ongeveer 74 procent van dc 49 mïlliocn stemgerechtigden hebben hun stem uitgebracht voor de verkiezing van een nieuw Huis van Afgevaardigden. De officiële einduitslag is als volgt; Democraten (partij van premier Hato- lamai 186. Liberalen 111, links-socialisten 89, Recnls-socialisten 67. Boerenparti] 4 Communisten 2. Kleine partijen 2 en 6 Onafhankelijker!. De Australische minister van Bevoor rading, Howard Beale, heeft meegedeeld dat Engeland dit jaar bepaalde atoom- proeven zal nemen op een nieuw terrein ten Zuiden van het Woomeraterrein in Austrsltë, Hij zei,' dat de proeven ..geen atoom bomexplosies zullen zijn, maar ontplof fingen van hoge explosieve ladingen, om de techniek te beproeven die verband houdt met atoomwapens." loopt op dezelfde wijze, zullen wij een belangrijke stap voorwaarts zijn ge komen op de weg naar vrede, vrijheid en hereniging." Een motie over het Saargebied, In gediend door de christen-democraten, dg liberalen en de Duitse Partij, werd bij handopsteken aangenomen. De motie luidt: „De overeenkomst inzake het Saarge bied heeft geen invloed op de samenhang van het Saargebied met Duitsland, over eenkomstig de grenzen van 1937, Vol ledige politieke vrijheid zal in het Saar gebied worden herstel voor en na de volksstemming over het nieuwe Saarsta- tuut. De Europese commissaris voor het Saargebied zal zich verplichten, deze vrij heid te garanderen." Een socialistische Saarmotie werd verworpen Deze motie eiste onmiddel lijke terugtrekking van Franse troepen en politie uit het Saargebied. alsmede erkenning van de rechten van Duitsland op het gebied. De verwerping der socialistische mo tie leidde tot rumoerige tonelen. Bo ven het tumult dat de_ socialisten maak ten, schreeuwde Kiesinger (CDU) uit: „Wilt gij uw terreurmethoden ook in het parlement invoeren?" Verder keurde de Bondsdag bij hand opsteken een resolutie van alle partijen goed, waarin geëist wejd. dat de rege- ring-Adenauer uitgenodigd zou worden rechtstreeks als gelijke deel te r.emen aan alle besprekingen, die dc Westelijke grote mogendheden met Rusland zullen voeren over de hereniging van Duits land. Hereniging is volgens deze resu- luti de dringendste taak van de Duitse staatslieden. De Bondsdag verwierp een socialis tische motie die beoogde het .n werking treden van de Parijse verdragen uit te stellen tot na nieuwe besprekingen tus sen het Westen en de Russen. Van het stadje Dubbo is de hele be volking van 11000 zielen dakloos ge worden. Van driehonderd hunner is net lot onbekend. In Maitland waar 20.000 mensen hun woningen hebben moeten verlaten, zijn door de woest stromende Hunter grote verwoestingen aangericht; in Singfeton, ook een plaats aan de Huntervallei, hebben tweehonderd ge zinnen de nacht o-p de daken doorge bracht. Amphibie-voertuigen van het leger probeerden tevergeefs de zeven kilometer brede en negen meter diepe watervloed te overschrijden. De stad Warren levert verbeten strijd tegen de vloed van de rivier de Mac- querie. Deze stad ligt aan de andere zije van de bergketen die de staat ver deelt. 560 kilometei ten Noordwesten van Sydney. Een piloot die zandzakken had uit geworpen in. de strat- e van Warren, bijgelicht door lichtfakkels en de^ kop lampen van auto's, heeft gezegd dat de gehele stad door het water omringd is, maar dat overal de lichten aan waren. De burgemeester van Warren heeft over een amateur-radiostation gezegd dat de burgers „de zaak in de hand schijnen te hebben". Maar het was noodzakelijk, zei hij. dat de luchtmacht nog duizenden zandzakken uitwierp om een ramp te voorkomen. Ontstellende berichten zijn binnen gekomen over de toestand in en rond Moree, een centrum van schapenfokkerij in het uiterste Noordwesten van N. Z. Wales, in het dal van de Gwydir, Daar zaten volgens de laatste berichten enige honderden mensen al meer dan 24 uur in de bomen té wachten op redding. Er 'zijn bij de binnengekomen rapporten nog In de afgelopen nacht heeft de Nederlandse douane in de Veerhoek in de buurt van Ooslburg (Zeeuwsch-Vlaanderen) een Belgische pantser wagen veroverd. De chauffeur werd na en gearresteerd. Zijn maat kon ontkomen. een fel handgemeen overmeesterd Sedert 1950 is dit de achtste Belgische pantserwagen die door de douane in Zeeuwsch-Vlaanderen gegrepen is. Op een grote boerderij werden nadien 12 graskalveren m beslag ge nomen die kennelijk voor smokkel naar België waren bestemd alsmede een voorraad jenever. De landbouwer N. zeide van niets te weten. Hij zelf, twee zoons en een schoondochter alsmede een persoon, die eerder in de nacht kennelijk op de uitkijk stond, werden gevankelijk naar Oostburg gevoerd. geen berichten dat er slachtoffers onder de Europese immigranten, hoewei een aantal van hen in het zwaar getroffen gebied van New Castle woont. Het door de Hunter en Peel onder water gezette land omvat een oppervlakte van zeven en zeventig duizend vierkante kilometer (Een gebied zo groot als tweemaal ons land.) Zaterdag vroeg begonnen de vliegtuigen met de grootste voedseldrop- pings, die ooit in Australië zijn uitge voerd. Hun doelwit betrof voor het merendeel vijftig plattelandsdorpen, waar de gas- en watervoorziening is uitgeschakeld. Het verdedigingsverdrag tussen Irak en Turkije is Zaterdag door beide Ka mers van het Iraakse parlement en door de Turkse Nationale Vergadering goedgekeurd en door koning Feisal van Irak ondertekend. Premier Noeri van Irak heeft ver klaard dat het verdrag open staat voor toetreding van Perzië. Afghanistan en Pakistan, maar ook voor de Ver. Sta ten en Engeland, Het Brits-Iraaks ver drag van 1930 zal spoedig aflopen. De Israëlische regering heeft het ver drag vijandig jegens Israël genoemd. Het verdedigingsverdrag bevat o.a. de overeenkomst dat beide landen voor vijf jaar op het gebied van de defensie en veiligheid zullen samenwerken. Beide partijen verklaren nog eens dat zij het verdrag niet in strijd achten met het Veiligheidsverdrag van de Arabische li ga, Het staat bovendien, open voor elk lid van de liga en voor elke andere staat, die actief betrokken is bij de vei ligheid gn de vrede van dat gebied. Het verdrag' kan na afloop var. de geldig heidsduur worden verlengd. Bij aanhoudende vorst en gun stige weersgesteldheid zullen a.s. Woensdag 2 Maart te Maasland de lange baan kampioenschappen op de schaats van Zuid-Holland worden gereden. De start is te 12 uur. Men kan tot 11 uur inschrijven. Het be ginpunt van de baan is gelegen nabij de Maaslandse veiling. Deel nemers kunnen zich opgeven bij de heer Boekestein. Maassluisevveg 1 te Maasland. Tel. K. 1899579. Een uur later was de Zara van de Koninklijke Marine op Valkenburg, op gestegen met aan boord een dokter er. een verpleger en om 6 uur 's avonds was het vliegtuig al weer op de terug weg met de patiënt san boord. ..Zo snel mogelijk naar de wal", was het advies van de dokter, die het vermoeden van de zieke bevestigde en daarmee de schip per die aangedrongen had op snelle hulpverlening in het gelijk stelde. Gelukkig waren de weersomstandighe den met ongunstig. Hei» was helder zicht en de Wiron had opdracht gekregen met vlaggen aan dek en merktekens op de bak het zoeken voor de Zara te verge makkelijken. Het schip bevond zich op 54.14 Noorderbreedte en 340 gr Oos terlengte. dat is op ongeveer 170 mijl van IJmuiden. Om een vlot radioverkeer tussen het vliegtuig en de kotter te bevorderen, werd overgegaan op de z.g. noodgolf waarbij Scheveningenradio zijn bemid deling verleende en zo kwam om kwart voor zes het bericht dat de Zara de kotter gevonden had. Getracht zou wor den zo dicht mogelijk ir..de buurt van de Wiron IV te landen. Daar had men reeds een sloep gestreken om de dokter aan boord te nemen. Het heeft de piloot heel wat moeite gekost zijn toestel veilig De „rode pantserwagen", die van nacht op de smokkelaars is veroverd, behoort vermoedelijk tot een grote smokkelorganisatie, die aan de Zeeuws- Vlaamse grens opereert met waar schijnlijk voornamelijk vee en boter. Reeds enige malen was deze rode pantserwagen gesignaleerd, zonder dat het mogelijk was het snelle voertuig in handen te krijgen. r In het officiële rapport over dc behandeling van Britse krijgs gevangenen door de commu nistische Chinezen in Koreci komt het volgende verhaal voor: Een Brits legerofficier kreeg schriftelijk te antwoorden op de vraag: „Wat is de scherpste vorm van de klassenstrijd?" De communisten verwachtten het antwoord: ..Burgeroorlog tussen de uitbuiters en ae uit- gebuiten." Doch de officier schreef op. ..Eerste klas reizen op een spoorkaartje derde klas".... Een dreigende regeringscrisis in Italië is in de nacht van Zondag op Maandag afgewend. In de liberale partij was onenigheid ontstaan over het belei'd van de liberale ministers in het kabinet-Scelba inzake een com promis-pachtwet. Op een bijeenkomst van de nationale raad van de partij is het beleid der ministers echter goed gekeurd. In de afgelopen nacht waren op vitale punten posten van de douane uitgezet. Om half twee greep het groepje in de buurt van de Veerhoek een rnan, die van het erf van de boer derij van N. kwam, na daar een tijdje te hebben rondgescharreld. Deze man uitte waarschuwingskreten, voordat men hem onschadelijk kon maken. Twee uur later, toen men de hoop reeds had opgegeven, verscheen .de pantser wagen op de weg en reed het erf van de boerderij op. De chauffeur kreeg kennelijk een lichtsein om hem voor onraad te waar schuwen. Snel werd de wagen gedraaid. De commies P. B. van Waas rende op de wagen toe, sprong op de motorkap, stak zijn pistool door het mansgat van de cabinekap en sommeerde om te stoppen. I, De Belgische chauffeur echter gat' vol gas. doch was door zijn nieuwe passagier in het uitzicht belemmerd. In volle vaart smakte de pantserwagen tegen een uitgraving langs de weg. Commies van der Waas rolde van de wagen af, sprong op, rukte een portier open en greep de chauffeur, die trachtte te keren. Hij sleurde de chauffeur achter het stuur vandaan. De bijrijder verdween in het duister. In het gevecht met de zwaar gebouwde Belgische chauffeur kreeg Van der Waas weldra hulp van zijn toestormende collega, C. Th, Houtenpen, die enige rake klap pen uitdeelde en de chauffeur op de grond drukte. Het pleit was toen gauw beslist. Vlak na de vangst kwamen de jonge boer N. en zijn vrouw per auto uit België thuis. Zij worden in arrest ge steld. Later, toen na visitatie van de schuren van de boerderij van N, de 12 kalveren werden gevonden, werden ook de oude boer en diens kleinzoon onder arrest gesteld en naar Oostburg gebracht. Daar begonnen de verhoren. De hele operatie stond onder leiding van de heer P. J. van Soest, inspecteur van Invoerrechten en Accijnzen te Ter- neuzen. op de golven te brengen. Pas de derde poging gelukte. De dokter werd zo snel mogelijk naar boord geroeid. Deze acht te opname in een ziekenhuis noodzake lijk en zo -ging de sioep even later naar het vliegtuig terug met matroos Phu Buis. Het starten kostte nog wel enige moeite maar korte tijd later was het vliegtuig al weer in de lucht om zich met bekwame spoed naar het vliegveld Valkenburg te reppen, daar stond een ambulance wagen gereed. Het Acade misch Ziekenhuis in Leiden was al ge waarschuwd en zo werd in snel tempo een zieke opvarende naar de wal ge bracht. De kotter kon. nadat het vliegtuig aan de horizon verdween weer naar de vis gronden terug keren Maar eerst ging er r.og via Scheve- ningen-radio een gesprek naar de wal- Schipper Arie Kuiter maakte zich een beetje zorgen over wat dat allemaal wel zou moeten kosten. Maar, aldus de fac tor in IJmuiden, de heer P. Brouwer, een mensenleven is immers niet te^ be talen. Er. als de Wiron naar IJmuiden had moeten terug stomen had dat ook een aardig sommetje gekost, nog afge zien van de inkomstenderving.^ Het was de wslscBipper in IJmuiden, die van de wal af het gesprek voerde. Hij besloot met een ,En Schevennigen-radio maar zeer bedar.kt voor de verleende bemid deling". Waarop even later schipper Arie Kuiter het nog eens met zijn eigen woor den zei. Het bondig commentaar van de [telefoniste was: „Geen dank schipper, over en stop. Scheveningen-radio ging pver tot de orde van de dag als was er niets gebeurd maar in de lucht werd een man op de snelste wijze naar vei lig land gebracht en wellicht heeft hij daaraan zijn leven se danken. Een en dertig personen zijn om het lieven gekomen, ioen Zaterdag bij Vigo lin Spanje een autobus tegen een boom Ireed. De bestuurder raakte de macht over «het stuur kwijt, toen hij met grote snel- Iheid een bocht nam. De bus vloog te lgen een boom, er volgde een ontplof- lling en binnen enkele seconden stond IcTe bus in vlammen. Er zaten veertig I passagiers in. I Bloedverwanten van de omgekome- jnen hebben getracht de chauffeur te [lynchen. Hij moest door de politie wor- Iden ontzet. (Van onze correspondent) x Op de Velpervveg te Arnhem ter hoogte Ivan de Bronbeeklaan heeft Zaterdag om- [streeks middernacht een ernstig ongeluk I plaats gehad. Op het ogenblik", dat een I personenauto de laan wilde oprijden, pas- [seerde een andere auto en kwam van de I andere zijde eveneens een personenauto. [Het gevolg was, dat beide laatstgenoem- j de wagens tegen elkaar botsten. Vijf van de zes inzittenden, allen bewoners van I Velp, liepen ernstige verwondingen op. [Zij zijn naar het Sint-EUzabethsgasthuis [vervoerd. Een van hen was Zondagmid- I dag nog niet bij bewustzijn. A

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1