Ouderdomsvoorziening Dinsdag in ministerraad Koningin ging ter kerke in Klosters Srwsr.' De honderd deelnemers reeds gepasseerd! Gedenken ra Opzichters Heide Mij. met de „Willem Ruys" naar Sumatra «f Een maand voor Lustrum-tocht: DERTIENDE JAARGANG No. 3049 F Prinses Margriet bracht haar iveg Skitocht van 2200 meter hoogte Belangrijke ontginningen AANVARING OP DE MAAS Koninklijke skihut EMOTIONELE PLECHTIGHEID TE SCLESSIN Slachtoffers van bioscoopbrand ter aarde besteld Temperatuur aan de lage kant ZATERDAG 9 APRIL 1955 Departementen zijn gereed Comm. China beëindigt staat van oorlog met Duitsland Receptie prof. Gerbrandy - - 4L Klokken luidden over de bergen OM halftien Vrijdagmorgen greep de koster van de „Evangelische Landeskirche" in Klosters het klokketouw en riepen de bronzen klanken uit de toren de dorpelingen op ter kerkgang. Een zachte wind droeg het gebeier tot boven in de besneeuwde bergen en daar maakten de boeren zich met hun gezinnen op om deze Goede Vrijdag af te dalen naar de kerk. Scherp stak de zwarte kleding af tegen de sneeuw en van vele zijden kwamen de donkere stippen naar beneden om zich daar te veenigingen tot een stoet van in Zondaose kledij aestoken mannen, vrouwen en kinderen, die kwamen luisteren naar het woord van ds. Seiler. van De volgende editie Trouw verschijnt op Dinsdag 12 April. Koningin-weduwe Elisabeth van België ivoonde de uitvoering van de Matthaeus Passion in de Grote Kerk te Kaarden bij. Bij haar aan komst werd zij begroet door de 8- jarige Charlotte Moes. QNDER grote deelneming van de zijde der Luikse bevolking zijn Donderdagmiddag de 39 slachtoffers van de bioscoopbrand te Sclessin ter aarde besteld. wilde redden," niet"uit de vlammenzee oergrond de ZuUlngstraaï T/ANOA.AG, ruim een maand voor de lustrum-wandeltocht van ons dagblad op 14 Mei door het bloeiende Amster damse Bos heeft het aantal inschrijvingen de honderd reeds overschreden. Indien de voortekenen niet bedriegen, zullen, straks in Am sterdam weer duizenden wan delliefhebbers aan de start ver schijnen. Rotterdam: Witte de With straat 30 Telet. 115700 (4 U Postbus 3112 Postgiro No. 424519 Klachtcndicnst abonnementen 18.30-19 30 u. Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 ■S-Giavcnhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie. Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachti'iickonst 18 30—l<i30 u.: Tri. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 58 cent per week, 2,26 per maand, 6.75 per kwaiLnnl Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KEt'XING en Mr. K. VAN' HOLTEN IhOtAM' Weersverwachting, geldig tot Zondagavond. TOENEMENDE BEWOLKING Aanvankelijk opklaringen en hier en daar mist, morgen overdag echter weer veel bewoiking met later plaatselijk enige regen of motregen. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. zon en maan. ÏO April: zon op 5 59 onder 19 29: maan op 23.32 onder 6 !9. 11 April: zon op ö.oi onder 19 3., maan op onder 7 24. O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT TIE vandaag deze krant leest staat voor de vraag of dit eerste artikel wel klopt met de rest, met wat op de oudere pagina's on/e aandacht vraagt. 't Is de vraag Pasen klopt met <je nuchtere werkelijkheid, waar we elke dag ntec ie maken hebben en die in elke krant haar weerspiegeling vindt. Er is een advertentie-pagina met overlijdensberichten naast aankondi gingen van verloving, huwelijk en ge boorte. En dan komen we de dood tegen m berichten over ongelukken, een plot- sehwe, vreemde dood of verminking. "ongetwijfeld wordt ons iets verteld ovcr politieke spanningen, bewape ning, dreiging dn zorg. Mant' de narcissen zullen wel in Hoe, staan. En de jeugd houdt toog- dauen. waarbij altijd de vraag om de hoek komt, hoe we als christen onze houding en pracfcjk moeten vmden, uitgerekend m onze t„d en onze we- rekl die wel met belangwekkender is dan'enige andere periode in de ge schiedenis, maar die ons aangaat om dat ze nu eenmaal onze wereld is. En achter deze jeugd staat een oude re generatie, die met alle inspanning bezig is met de vraag of het belijden van de oogestane Heiland zich duide- ink uitdrukt in onze beslissingen en daden thuis, in ons dagelijks werk, in onze activiteiten in het politieke en sociale veld en zoveel meer. Ms Jezus Christus niet was opga- staan uit de doden - ja, dan moesten wc maar zien te berusten in het uiterst trieste feit, dat rechters en re geerders zo gemeen zijn als Pilatus, *o gemeen en zo laf. In het sombere feit, dat priesters zo verlengend en heerszuchtig znn als Kajafas en dis cipelen zo bang zijn als Petrus en die anderen. We moesten daar dan maar m be rusten: het leven is nu eenmaal zo. We kunnen ons opwinden, tegen die werkelijkheid aanvliegen, bitter en machteloos. En dan zetten we er een punt achter. Gelaten en moede- loos een punt of een vraagteken krom als een gebogen rug of een uitroeoteken, ironisch en grimmig. Er is nu eenmaal onrecht, gemeenheid, Bonds, dood, bederf. Die delen voor lopig de lakens uit. Ja, de narcissen Builen wel in bloei staan en straks de kersentuinen in Limburg. Maar daar verandert de wereld niet door. Een mens kan daar nu eenmaal ntete aan veranderen. Inderdaad! Maar nu horen we Paulus zeggen: Gedenk, dat Jezus Christus uit de do den is opgewekt. God kan er iets aan veranderen. God heeft alles anders gemaakt door Jezus Christus. De Heiland heeft alles anders gemaakt door Zijn dood en op standing. Daar ligt onwrikbaar en massief het feit van Pasen. Dit feit mag nooit uit onze aandacht, uit ons hart weg. De dood is overwonnen door Jezus Christus. 't Is goed even te denken aan de oude belijdenis van de kerk. Wat nut ons de opstanding van Christus? En 't antwoord: Hij heeft de dood overwonnen opdat H(J ons de gerech tigheid door Zijn dood verworven, kon deelachtig maken. Dat betekent in elk geval-de vrij spraak van schuld voor allen, die Jezus Christus vasthouden in geloof. Wat is dat een opluchting. Want we kunnen wel onze klacht hebben over onrecht en gemeenheid en zonde in de wereld bij die en die. En dan denken aan slechte mensen, slechte huizen, slechte boeken, slechte staats lieden, communisten, kapitalisten, een eindeloze reeks: Judas, Kajafas, Pe trus, Pilatus. Maar ten slotte zijn wij geen haar beter. Dezelfde gemeenheid leeft in 003. Wat is dat een opluchting: vrij spraak. En de zekerheid daarvan door het feit van Pasen. Het belijden gaat verder: ten andere worden ook wij door Zijn kracht op gewekt tot een nieuw leven. Nu is dus ons werk thuis, in de dag taak voor ons brood, in de politiek, nationaal, internationaal, in weten schap en cultuur niet een moedeloze geschiedenis. Dat alles is niet maar wat spartelen om zo lang mogelijk boven water te blijven, wat vechten om een beetie ruimte en wat lucht. Neen, het heeft Iets te maken met het nieuwe leven. Nu kan ik advertenties lezen van geboorte, verloving, huwelijk, van een raak, die geopend wordt, een vergade ring, waar geen wereldschokkende dingen gebeuren, maar waar Christe nen samenkomen om een klein stukje wereld te helpen „nieuw maken". Sn de overlijdensberichten behoef ik niet te lezen zonder dat ik het woord hoor klinken: ton dorde is ons de op standing van Christus eon zeker pand van onze zalige opstanding. En dat alles niet als een schepje fuiker na de levertraan, om de nare smaak weg te nemen. Goddank is er het feit. dat de dood overwonnen is. Daar mag ik nu de wereld op aankijken. En alles vrat rich in de geschiedenis voltrekt Ja, daar zijn machten van dood en duivel, van onrecht en geweld aan de 5sng. Gisteren, vandaag, moigc-n. Sterk mi hard. 't Is een bitter ding. Een ver sagen leger kan het or.s ontzaglijk moeilijk maKcn, maar 't is een versla gen leger! Wat is 't een opluchting dat ta weten. Troostend, sterkend is de zekerheid, 'VHAè vr* (Van één onzer verslaggevers) Volgens „De Volkskrant" zal nu binnenkort de ministerraad zich beraden over het wetsontwerp ouderdomsvoorziening, zoals dat door het departement van Sociale Zaken nadat vorig jaar de Sociaal Economische Raad hierover heeft geadviseerd, is uitgewerkt. Het wetsontwerp volgt in grote lijnen het S.E.R.-advies. Premieplichtig wordt iedereen tussen 15 en 65 jaar. De uitkering zal voor ongehuwde» liggen op 804 gulden per jaar, gehuwden krijgen 13158 per jaar De premie wordt bij de loontrekkende tegelijk met de loonbelasting ingehou den. De zelfstandigen e.a. zullen in het begin van het jaar een voorlopige aan slag van de belastingdienst krijgen. La ter volgt een definitieve aanslag aan de hand van het werkelijk inkomen. Ook de ambtenaren zal de nieuwe ou- derdomsverzekenng gelden. De zgn. overgangsregeling (gedurende 5 jaar nog enige aftrek van eigen inkomen) heeft minister Suurhoff, gelijk Trouw reeds enige tijd geleden meldde, laten verval len. X./vprins lii'rnluiril en de prinses sen Beatrix en Irene, gereed i oor ern trektocht r nn Stinkt Antutt nnur Klos- tem. De prinsessen gingen per slede, getrokken door rendieren. sw Deze foto ran de heide oudste Neder landse Prinsessen, II.K.H. Prinses Beatrix en H.K.H. Irene, uerd gemankt in Gnltnr i oordat de vorstelijke vticantie- gangsters zich hier een plaatsje zochten op de rendiersleden, welke hen nnar KI osiers in Zwitserland zouden brengen, waar zij HM. Koningin Juliana en hun heide jongere zusjes hopen te ont moeten. Prins Bernliard, die met zijn beide oudste dochters naar Galtur reisde, mankte de tocht te vnet en op de ski. Kolonel Ahmed Jehia Salaya, in specteur-generaal van het Jemenieti- scne leger, die de opstand tegen koning Ahmed leidde, is terechtgesteld, aldus meldt de legatie van Jemen te Cairo. Stampvol was de kerk reeds, toen er twee dames en een meisje aan de in gang verschenen: H.M. koningin Ju liana, jkvr. Röell en prinses Margriet, die haar moeder naar de kerk bracht en weer terugwandelde naar het hotel. Vrijwel niemand merkte de twee da mes op, die stil naar boven gingen. Daar trad ds. Seller naar voren en ook op deze Goede Vrijdag klonk het bekende evangelie. Ernstig klonk de stem van de predi kant, toen hij zeide dat wij allen voor God gelijk zijn en dat Jezus voor ons gestorven is. Onder de zachte tonen van het orgel stroomde de kerk leeg. Buiten stond prinses Margriet op haar moeder te wachten om met haar naar het hotel terug te gaan. at ET EEN' na een grondige onder* IVl houdsbeurt „glimmende" IVillem Ruys zijn Donderdagmiddag o.a, enige opzichters van de Ned, Heide Maat schappij vanuit Rotterdam naar Zuid- Sumatra vertrokken. Zij zullen in de Lampongse districten werken aan een project van internationaal formaat nl. het ontginnen van een groot gebied, dat als de plannen sjagen zal worden bevolkt met mensen, die van Java wor- door het geloof te mogen staan aan de kant var. de Overwinnaar. Gedenk dan nu cn elke dag dat Jezus Christus uit de doden is opge wekt. 't Is hard nodig telkens weer naar Paulus te luisteren: „Bij vrouw en vuur en radio gezeten, ben ik alras Christus en Kruis. vergeten". STRAKS na Pasen gaan alle dingen gewoon door. Je zoekt een huis. je gaat naar je werk, je doet mee met de dingen van „kerk, staat en maat schappij". Conferenties over dit en conferenties over dat. Maar we gaan zeer getroost, gedenkend, dat Jezus Christus int de doden is opgewekt. En zolang God het de moeite waard vindt ons m Zijn wereld te zetten, is het \oor ons de moeite waard dit le ven ah Zijn geschenk te aanvaarden door Jezus Christus de Opgestane uit de doden. De bevoorrechten, die een paar '•rije dager, hebben, vaeantie, even er uit mogen, kunnen licht en blij genie ten. En we zijn allen blij met een sim pel berichtje, dat de narcissen wel in bloei zullen staan, want ook dat is Gods geschenk aan Zijn wereld. We \ergeten immers niet, dat Jezus Chris tus opgewekt is uit de doden! S. J. POPMA' den getransmigreerd in verband met de overbevolking aldaar. Ir. B, Polderman, adjunct-directeur van de Nederlandse Heide Mij, die de opzichters uitgeleide deed, vertelde ons, dat de Heide My. samen met de N.V. Grondmïj de N.V, Sukadana heeft ge vormd. die met de uitvoering van het project is belast. De opdracht hiertoe werd verstrekt door de Indonesische re gering. via de stichting „Japeta' Eerst worden proeven genomen (er zijn al enige tijd mensen aan het werk met zwaar materiaal) met een terrein van 3.000 ha. en als de resultaten goed zijn komt daarna een terrein van hon derdduizend ha. aan de beurt. Het werk, dat hier door Nederlanders wordt ver richt is ongetwijfeld van groot belang voor onze internationale reputatie op dit gebied. Aan boord van de Willem Ruys be vindt zich ook de heer S. Th. M. Hooy. onlangs benoemd tot attaché voor maat schappelijke en sociaie aangelegenheden bij het Nederlandse Hoge Commissan- taat in Djakarta. Deze verklaarde te zijn belast met de behandeling van de kwestie der Neder landers in Indonesië, die willen terug keren naar Nederland. Degenen, die willen repatneren kunnen met hem on derhandelen over een eventueel te ver lenen voorschot. Hij deelde mede dat m 1954 16.000 Nederlanders uit Indonesië zijn teruggekeerd, terwijl er 5.000 naar Indonesië vertrokken. Voorts reist een aantal predikanten en andere zendingsarbeiders(sters) met de ..Willem Ruys" naar Indonesië. Het schip staat voor de eerste keer onder commando van de nieuwe gezag voerder, kapitein Frits J. de Jonge uit Breda. Het is met Pasen op zee en in verband hiermee zijn 75.000 (Paas)eicren meegenomen alsmede een aantal choco lade eieren van een halve meter hoog. Het Deense s.s. „Mette Maersk" cn het Zweedse schip „A. K. Fernstróm" hebben elkaar Donderdagnacht aange varen op de Nieuwe Maas ter hoogte van Schiedam, doordat de een te dicht langs de achtersteven van de ander voer. Er is slechts lichte schade aan gericht. u de gehele mor gen rondide JjerEiè-ii na"4 gehangen- was inmiddels overgegaan in zwaardere be wolking, Zo had Klosters Vrijdag niet het vrolijke aanzicht van een zonnige dag. hoewel de barometer hoog stond en de weersvoorspellingen gunstig wa ren. „Het wordt wel goed" zeiden de dorpelingen. Dat zei ook fotograaf Kampeer, waar de Koningin en prin ses Margriet een foto lieten niaken voor hun abonnement op de skilift. De Ko ningin trof een landgenote, want me vrouw Kampeer heette vroeger mejuf frouw Van Giessel en woonde in Den Haag. Toen het abonnement in orde was moest er natuurlijk gebruik van ge maakt worden en zo trokken H.M. en prinses Margriet omstreeks twee uur met de kabelbaan va/ir boven, in ge zeischap van skileraar Christian Cu- len, om een ski-afdaling te maken van de top van de 2200 m. hoge Gotschna. Want ook Margriet volgt het spoor van haar oudere zusters en heeft op de ski's grote vorderingen gemaakt. Onder de bekwame leiding van Ga len werd de tocht naar het dal onder nomen en het duurde niet lang of het snelle drietal was weer beneden en ging terug naar het hotel Chesa Gri- schuna, waar de Koningin en prinses Margriet zich het welverdiende kopje thee uitstekend lieten smaken. Op het hotel wappert sinds enige da gen de Nederlandse vlag. Het is dus be grijpelijk dat de dorpelingen zich rea liseren, wie de hoge bezoekster is. Maar zij zijn het niet. die soms nieuwsgier'" even bij het hotel blijven wachten om ta informeren wie er is. Dat zijri de toeris ten. die weten, dat in dit hotel vele bekende persoonlijkheden hebben gelo geerd. En deze keer is het dan de ko ningin der Nederlanden. Prins Bernhard en de Prinsessen Be atrix en Irene hebben hoog in de Oos tenrijkse Alpen rond de Jamtalhuette ski gelopen. Zij oefenden de gehele dag. hoewel het berwolkt en winderig iveer was en bleven steeds dicht bij de hut. In de namiddag begon het ts sneeu wen. Rondom de" hut kgt op het ogen blik anderhalve meter sneeuw. Naar verluidt oefenen de Prins en de prinsessen onder de waakzame ogen van hun Oostenrijkse ski-instructeurs voor de ..Grand Silvretta Tour", een van de mooiste skitochten der Alpen. De Jamtalhuette is een skihut zoals er vele zijn ra de Oostenrijkse Alpen. De hut kan van het Paznaundal uit bereikt worden per rendierslede of na een wandeling van. vier uur. Zij is met op het telefoonnet aangesloten en* alles moet per slede naar boven gebracht worden. In de slaapkamers is electnsch licht, dat door een dynamo geleverd wordt. De kamers kosten 4 tot 8 gulden per persoon per dag. Zij zijn zeer eenvoudig en het meubilair bestaat uit eon of twee bedden, een kast en een wastafel. Toe risten, die met minder comfort genoej gen nemen, kunnen op een slaapzaal terecht en betalen dan 40 cent. Het. is mogelijk maaltijden in de nut te bestellen, maar vele toeristen nemen zelf hun voedsel mee. Verwacht wordt, dat het gezelschap tot het travelden van de volgende week in de 'hut zal blijven. Dan zullen zij zich naar Klosters in Zwitserland begeven, waar Koningin Juliana en de andere prinsessen reeds logeren. Op Zaterdag 16 April zal de Vere niging „Die Haghe" een bezoek bren gen aan de Ridderzaal. Vooral zal aan dacht besteed worden aan de bouwge schiedenis en aan de wapenborden. De excursie begint om 3.15 uur. De pensioenuitkering zal steeds worden aangepast aan de wisselende koopkracht van het geld. Bij de premiebetaling zal geen inkomengrens worden vastgesteld maar het gedeelte van het inkomen bo ven f 8000 zal premievrij zijn. Bij het overlijden van een gehuwde man. die ouderdomspensioen krijgt zal de vrouw nog vijf maanden de volle uitkering behouden om het haar gemak kelijker te maken zich aan de gewij zigde omstandigheden aan te passen. In het wetsontwerp wordt een regeling opgenomen voor degenen die gemoeds bezwaren hebben tegen de ouderdoms- fonds vergoeden. Bij wettelijke verzekering. An plaats van premie zul len zij hetzelfde bedrag aan belasting moeten betalen. Het Rijk zal *dan het gezamenlijk bedrag aan premies, die met betaald zijn. aan het ouderdoms echtscheiding zullen man en vrouw ieder recht hebben op de uitkering voor onge- huwden. Dit geldt ook voor degenen, die wet telijk van tafel en bed zijn gescheiden en die geacht worden duurzaam geschei den van elkaar te leven. Om te voor komen, dat diegenen, die duurzaam van elkaar gescheiden leven zonder wettelijk van tafel en bed gescheiden te zijn, in een gunstiger positie komen dan het sa menwonend echtpaar, zal bepaald wor den, dat man en vrouw in zo'n situatie elk de helft van de uitkering krijgen van de gehuwden, dus 669 gulden ieder. Wanneer een man en een vrouw, die beiden boven de 65 jaar zijn, met el kaar trouwen, mogen ze het pensioen houden van de ongehuwde (804 gulden per jaar). De pensioenrechten, die voor bet huwelijk bestonden, worden dus on verkort gehandhaafd. Na het huwelijk krijgen ze dus per jaar uitgekeerd 3.608 gulden per jaar. (Het eigenlijk ge huwdenpensioen bedraagt 1.338 gulden per jaar). Om te voorkomen, dat velen, die thans in het buitenland verblijven er toe ver leid zouden worden zich op hun oude dag in Nederland te gaan vestigen, is er in het voorstei een overgangsregeling ge maakt, waarbij bepaald is, dat mën na z'n 59e jaar minstens zes jaar in Neder land of in de overzese rijksdelen ge woond moet hebben om als verzekerde beschouwd te kunnen worden en dus rechten te kunnen laten gelden op een pensioenuitkering. Het ligt voor dc hand, dat zowel de ministerraad als de volksvertegenwoor diging nog veranderingen in het wets- onderwerp zullen kunnen aanbrengen. hen hi'itjf Mitruaan beurt voor f'f/i kunvpitjr of n Artkrijgt een grote inn ven niettue kleinebtta>! De kisten met de stoffelijke resten van de 22 kinderen en 17 volwassenen, lie opgebaard stonden In de gemeen teschool te Sclessin en waarop fami lieleden ingelijste foto's nadden ge plaatst, waren des morgens reeds be dolven onder een schat van bloemen en duizenden wenende mensen brach ten hier een laatste groet aan de slachtoffers. Overal hingen de vlaggen halfstok en hadden de winkels hun rolluiken neergelaten. In de gymnastiekzaal van de school was een -ouwkapel in gericht, die getooid was met de Bel gische en Italiaanse kleuren waar po- litie-agenten de erewacht hadden be trokken. Mgr. Kerkhofs celebreerde de rouw dienst. De lijkkoets met het stoffelijk over schot van de dappere Jeanne Rom- bouts, die na zelf uit de brandende bioscoop te zijn ontkomen, weer naar binnen ging om haar jongere zusjes in veiligheid te brengen en de derde maal, toen zij nog een vriendinnetje terugkeerde, ging voorop in de droeve stoet. Het Rode Kruis bracht tientallen bezwijmde vrouwen naar ziekenhui zen in de stad. Onder de bloemen, die de lijkkisten bedekten, bevonden zich bescheiden tuiltjes van vriendjes en vriendinne tjes van de omgekomenen maar ook grote bloemstukken van Koning Bou- dewijn. de leden van de ministerraad, parlementsleden en de nabestaanden. Als vertegenwoordiger van de Ko ning was zijn adjudant aanwezig. De Italiaanse ambassadeur in Brus sel, baron Scamacca, was persoonlijk aanwezig om de 14 Italianen onder de slachtoffers de laatste eer te bewij zen. Honderden schoolkinderen en nabe staanden volgden de stoet. Na het re quiem sprak de Italiaanse ambassa deur de menigte kort toe Toen hij zijn landgenoten in het Italiaans toesprak, maakte zich van deze een grote emo tie meester en verscheidene onder hen verloren het bewustzijn Ook de Belgische minister van Ar beid, Troclet, sprak woorden van troost. Communistisch China heeft een einde gemaakt aan de staat van oorlog met Duitsland, zo meidt het persbureau „Nieuw China". In een proclamatie. uitgevaardigd door president Mao Tse Toeng, wordt gezegd, dat Duitsland „tengevolge van de hardnekkige politiek van de V.S.. Engeland en Frankrijk om Duitsland verdeeld te houden, het militairisme in West-Duitsland te doen herleven en dit land op te nemen in agressieve mili taire blokken, nog s'eeds verdeeld is" en dat het daarom onmogehjk is een vredesverdrag te sluiten. Voor de paasdagen wordt wisselval lig weer verwacht met wat regen af gewisseld door opklaringen. De tempe ratuur zal normaal of iets beneden nor maal zijn. Al enkele dagen bevindt ons land zich in het overgangsgebied tussen de koude lucht over Noord-Europa en zachtere oceaanlucht, die over Enge land in de richting van Zuid-Duitsla na wegstroomt. De temperatuurtegenstel- hngen m Europa zijn vrij groot. Gis termiddag steeg het kwik in Zuid-Frank- rijk tot twintig, in de omgeving van Londen en Parijs tot omstreeks 15 gra den. In Denemarken en Zuid-Zweden daarentegen kwam de temperatuur in de middag slechts iets boven het vries punt, Deze koude lucht drong gisteren avond tot Noord-Duitsland door, maar zij zal in de buurt van onze grenzen tot staan komen. Door de aanwezigheid van koude zo dicht bij ons' land zal de temperatuur de komende 'dagen aan de lage kant blijven waarbij-'de noor delijke provincies er het ongunstigst voorstaan. Storingen die zich bij voorkeur door de overgangsgebieden lussen warmere en koude lucht bewegen zullen af en toe wat regen brengen. Tussen de sto ringen komen tijdelijke opklaringen voor. Op de receptie van prof. mr. P. S. Gerbrandy, welke zoals bekend, ter ge legenheid van zijn 70ste verjaardag wordt gehouden op 13 April van 3-—5 uur in hotel „Wittebrug" te *s-Graven- hage. zullen behalve door dr. J. Schou- 'en, die bij de aanvang het woord zal voeren, toespraken worden gehouden door de minister-president, dr. W. Drees, door mr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal namens die Kamer, door mr. J. R. M. van Angeren, oud-minister uit het eerste minïsterie-Gerbrandy en door dr. J. W. Meyer Ranneft. Deze regeling is getroffen teneinde te waarborgen dat allen, die professor Ger brandy de hand willen drukken en daar bij nog een enkel woord willen zeggen, daartoe in de gelegenheid zullen zijn. B. en W. stellen de gemeenteraad voor 2000 beschikbaar te stellen voor in een saneringsgebied. UIT alie delen van het land bereiken ons verzoeken om inlichtingen en om toezending van bet wandelboekje „Met TROUVV op lustrum-mars" Inmiddels heeft zich het zevende muziekcorps, de drumband van het „Veteranen Legioen Nederland", afdeling Amsterdam voor deel neming aangemeld. Voor de derde Trouw-mars In Den Het wandelboekje „Met Trouw op Haag - Zaterdag 11 Juni is ge- lustrum-mars" wordt op aanvraag boekt het bekende tamboers- en gratis toegezonden. Verzoeken daar- pijperscorps „De Hollandse Schot- toe liefst per briefkaart ge- ten" lieve men te richten aan het dagblad Men kan reeds inschrijven voor Trouw, secretariaat wandelmarsen, de 10, 15, 20 of 30 km en wel per Nieuwe Zijds Voorburgwal 225, Am- postwissel of per giro op postgiro- sterdam-C. S.v.p. vermelden of men nummer 412739, of op Gemeentegiro het boekje voor de Amsterdamse, Amsterdam T 500. Op de postwissel d30 wel voor de Haagse mars wenst of girostrook dient te worden ver- *e ontvangen. meld: Inschrijfgeld Trouw-mars Am sterdam of Oen Of ingesclirev- - >or 10, 15, 20 of Voor de t. maal aan de Trouw-mars wordt deelge nomen. Voor groepen scholieren, vereni gingen, enz. worden wederom spe- Groepen dienen een volledige lijst ciale maatregelen getroffen. Het van de namen en adressen der deel- parcours, dat door de mooiste ge- nemers in te leveren. deelten van het hoofdstedelijke Bos Formulieren hiervoor zijn ver- zal voeren is met zorg gekozen. De krygbaar aan ons hoofdkantoor technische leiding van de Trouw- Nieuwe Zyds Voorburgwal 225. mars, welke voettocht In vier laar Amsterdam. is uitgegroeid tot een nationale ge- Men kan zich ook aanmelder, in beurtenis op het gebied van de wan de hal van het gebouw Nieuwe delsport, is opnieuw in handen ge- Zij ds Voorburgwal 225, Amsterdam- legd van de afdeling Amsterdam van C„ Dagblad Trouw de Nederlandse Christelijke Wandel- Het inschrijfgeld bedraagt 0.50 sport Bond. voor deelnemers tot en met 14 Jaar; Reserveer Zaterdag 14 Mei en Za lf 1.— voor deelnemers van 15 jaar terdag 11 Juni voor een bjj uitstek en ouder. sportieve gebeurtenis!

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1