MOEILIJKE SITUATIE AR fractie o r de wip de Tweede Kamer K.V.P. en C.H. willen geen kabinetscrisis 111 nu P.v.d.A. wilde uitstel van huurdebat Tito confereert met Chroestsjew Gouden Havenfeest in Scheveilingen m PARADOX,j Mr. Bonman in Nederland Gemeenschappelijk opperbevel in Oost-Europa H' P.v.cLA. vraagt vertrouivelijk beraad NA 126 UUB WEEK LICHT...! VVD niet bezorgd over verwerping Nieuwe aardbeving teistert Volos Comité schrijft minister ERGERLIJKE TOESTANDEN IN WOONOORD LUNETTEN EIND MEI IN BELGRADO: Onbestendig weer duurt voort L Neutraal Duitsland onrealistisch mmm. ÜSS zÊiÉ ZATERDAG 14 MEI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3075 f Weerbe WOENSDAG EINDSTEMMING OVER HUREN EN BELASTINGEN Bende plunderde afdeling van thee-onderneming Einduitslag Engelse verkiezingen VOORSTELLEN WERDEN AFGEWEZEN mmmm „Geen wijzigingen in de Joegoslavische politiek" Schooljeugd favoriet bij Amsterdamse Trouw-mars J Bromfietser aangereden GROTE GEVAREN DREIGEN VOOR AMBONNEZEN LIBERIAANS SCHIP HAD MACHINESCHADE Franse premier Faure: En straks in Den Haag?. Zo is dan vanmiddag in Amsterdam het Trouw-wan- delleger op mars gegaan. Op mars door het. in deze maand groen-geworden Amsterdamse Bos. Het was een enthousiaste stoet, die daar over de bos paden trok. Het was een stoet, voor de helft bestaande uit jongens en meisjes, die in schoolverband inschreven voor deze lustrum-mars. Botterdam: Witte de Withstraat 30 - Telef. 115700 (4 1.) 1 ostbus 1112 Postgiro No. 424519 Klaehtendienst abonnementen 13.30-19.30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 'ï-Gravenliage: Huygensplein l Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111802 - Adm. Tel. 114402 Klaehtendienst 18.30—19 30 u Tel. 362569 Schiedam; Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonncmentspnis 52 cent per week. 2.26 per maand" 6.10 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KKUNING en Mr. K. VAN HOLTEN 7H&UM- Weersverwachting, geldig tot Zondagavond. KOTJD. Wisselende bewolking met enkele buien. Overwegend matige wind uit Westelijke richtingen. Koud weer met hier en daar nachtvorst. zon EN MAAN 35 Meizon op 4 50, onder 20.28; maan on L 41, onder 12 30 LJC 16 Mei: zon op 4.48. onder 20.29; maan op2.00. onder 13 45 O Hoofdredacteur: Dr. <1. A. H. J. S. BRUINS SLOT DE Tweede Kamer heeft deze ge hele week besteed aan de debat ten over de ontwerpen-belastmgver- laging en -huurwet. De volgende week zal daarover de beslissing vallen. De politieke situatie is als gevolg van de gebleken tegenstellingen moei lijk. Het kabinet heeft zijn lot verbon den aan het ontwerp-huunvet Als dat ontwerp valt, dan valt het kabinet. En voor een dergelijke val bestaat een zek. 'e kans. Men mag het voor waarschijnlijk houden, dat de liberalen en commu nisten tegen het ontwerp-huurwet zul len stemmen, zii het om verschillende redenen. Het heeft er alle schijn van, dat ook de socialisten tegen zullen stemmen. De rooms-katholieken zullen on danks ernstige bezwaren tegen het ont werp daarvóór stemmen. De christe- lijk-historischen en anti-revolutionnai- ren hebben ook grote bezwaren. Men kan zeggen dat de bezwaren der christelijke partijen alle van ongeveer dezelfde aard zijn. De bezwaren der socialisten zijn voor een deel van andere aard. Het geval doet zich nu voor dreigt, of schijnt zich althans voor te doen, moeten we misschien nog zeg gen dat de bezwaren der socialisten door hen onoverkomelijk worden ge acht. Dan gaan zij, dus stemmen tegen een kabinet, waarin zij een aanzien lijke plaats bekleden en waarin hun grote voorman dr. Drees als minister president fungeert. De mogelijkheid bestaat dan dat andere partijen met elkaar voor een krappe meerderheid xorgen en ao het leven van het kabinet radden en rekken. een zeer ongezonde situatie zou zijn, hoeveel verleidelijks er overi gen* ook In zou schuilen om socialis- titche ministers te beschermen tegen ongerechtvaardigde aanvallen van so cialistische Kamerleden, Maar het is ook duidelijk, dat het vooc andere partijen, die, om tegen overgestelde redenen als de socialis ten, grote bezwaren hebben tegen het aanhangige ontwerp-huurwet, zo wel eens zeer moeilijk zou kunnen worden om die bezwaren niet te doen over wegen. De vraag is dan nl. aan de orde en dat is niet een vraag die betrekking heeft op de zakelijke problematiek in verband met deze ontwerpen of het politiek aanvaardbaar is om op het niveau van het kabinet een bestand te handhaven, dat in de Kamer niet bestaat, maar in zijn tegendeel is om geslagen. De problematiek rondom de belas tingverlaging en de huurwet is hier mee niet uitgeput, maar het is van groot belang, dat deze politieke vraag aan de orde komt. Want het lijdt geen twijfel, dat een politiek bestand, als wij - nu hebben, op den duur niet te aanvaarden is als de sooialistische Kamerfractie het ka binet en de socialistische ministers voorop, voortdurend tussen de benen loopt. (Van onze parlementaire redacteur) Dr. J. Schouten, de leider van de A.R, Tweede Kamerfractie, heeft gisteravond als laatste spreker bij de replieken van de Tweede Kamer op het antwoord van de regering in het huur- en belasting debat verklaard: „Wanneer ik vandaag moest beslissen of ik het wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet zou aanvaarden of verwerpen, dan zou ik mijn houding niet laten bepalen door de politieke gevolgen, waarover dr. Drees, de minister-president heeft gesproken, want dan zou ik tegenstemmen". Indien de gehele A.R.-fractie de volgende week, wanneer over de ingediende wetsontwerpen moet worden gestemd, het standpunt van dr. Schouten deelt, moet ernstig rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat het kabinet Drees de volgende week ten val komt. want de A.R. zitten op de wip. Uit de redevoeringen, die van de zijde van de K.V.P. en C.H.U. gistermiddag werden gehouden, bleek, dat deze fracties de voor gestelde belastingverlagingen niet in gevaar wilder, brengen en evenmin op dit ogenblik een kabinetscrisis wenselijk achten. verhoging een eventuele looncompen- satie niet *buiten beschouwing te ia- ten. Professor Oud (V.V.D.) wees op principiële gronden het wetsontwerp af en verklaarde zich niet bezorgd te maken over de politieke gevolgen van een verwerping van de huurwet, om dat de overgrote meerderheid een al gemene huurverhoging wenst en dus kan zorgen, dat er een kabinet komt, dat zulks tot stand brengt. Dinsdagmiddag zullen de ministers in tweede termijn de Kamer moeten antwoorden, waarna waarschijnlijk Woensdag de eindstemming plaats vindt. Een bende van onbekende sterkte heeft m de nacht van Donderdag op Vrijdag een afdeling van de theeonder- nemmg ..Santosa" m het gebied van Pengalengan geplunderd. Deze afdeling, genaamd „Babakan", ligt ongeveer 500 meter van het hoofdgebouw, waar met alleen een politiepost is gevestigd, doch ook tijdelijk een legerafdeling ge legerd. Alle levensmiddelen en kledingstukken werden weggehaald. Niemand werd echter letsel toegebracht. Uit gegevens, afkomstig uit kringen van de provinciale raad van West-Java blijkt, dat van Januari tot eind Aprii dit jaar gewapende benden in totaal 43 aanvallen op ondernemingen hebben gepleegd. In het regentschap Bandung had het onderdistrict Pengalengan het meest van de benden te lijden. De heer Boramer (Arb.) deelde me de dat zijn fractie graag zou zien, dat de regering alsnog een poging deed met de Kamer in vertrouwvol beraad op zeer korte termijn tot een oplossing te komen over het probleem van de toekomstige bestemmingsheffing bij de huuropbrengst. Hii vroeg of het niet mogelijk was het wetsontwerp tot beperkte verhoging van de huren aan te houden, totdat dit overleg plaats heeft gehad. De heer Roemers (Arb.) vroeg bij dit overleg over een algemene huur- Gisteravond en vanmorgen is Volos opnieuw geteisterd door een reeks van 30 opeenvolgende aardschokken. De zwaarste schok werd gevoeld gisteravond te tien minuten voor negen Ned. tijd. Deze schok zou van dezelfde intensiteit zijn geweest als de schok ken van 19 en 21 April, die 65% der gebouwen te Volos en in de omgeving onherstelbaar hebben beschadigd en meer dan 100 slachtoffers hebben ge maakt. De aardbeving van gisteravond neeft tal van beschadigde gebouwen doen in storten en de electriciteitsvoorziemng doen uitvallen. Een vrouw werd ge wond en er brak een lichte paniek uit. Zie verder pagina 3 De raadsverkiezingen, die in vierhon derd gemeenten in Engeland en Wales rijn gehouden, hebben volgens de eind uitslagen voor de conservatieven een winst van 310 zetels opgeleverd. De socia listen verloren 341 zetels, terwijl de com munisten de enige twee zetels, die zij te Hawtenstall in Lancashire bezaten, kwijt raakten. De 31-jarige boekhouder H. B. van de Mathenesserweg te Rotterdam, is vannacht met zijn bromfiets op de kruising BinnenwegEendrachtsweg aangereden door een personenauto. Hij werd tegen .de straat gesmakt en moest vermoedelijk met een hersenschudding en een wond aan de linkerknie naar het Bergwegziekenhuis worden vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Het comité „Lunetten" te Tilburg heeft zich met een schrijven tot de minister van Maatschappelijk werk, tot de voorzitters van de Tweede Ka mer-fracties en tot de commissie van de Ambonezenzorg gewend, over „de ergerlijke toestanden in hel woonoord Lunetten te Vught en de grote geva ren, die hierdoor voor de Ambonezen- bevolking van dit woonoord dreigen". Opgemerkt wordt, dat de woonge legenheid daar bestaat uit lange ste nen barakkenen, waarin kleine ruim ten door middel van board en stroo zijn afgescheiden. In deze ruimten, waarvan vele niet groter zijn dan 2% bij 4 meter, wonen vaak gehele ge zinnen. In één stenen gebouw wor den op deze wijze ongeveer 140 per sonen gehuisvest, die daar moeten wonen, eten, slapen en stoken. Een uitgang aan iedere zijde van het ge bouw staat al deze mensen via een gemeenschappelijke gang ter beschik king". De onverantwoordelijkheid van een en ander blijtk wel overduidelijk uit het feit, dat in de laatste twee maanden twee grote branden hebben gewoed, waardoor op hel ogenblik nog 175 personen practisch dakloos zijn. Als gevolg van deze branden is in het woonoord een angstpsychose ontstaan. Door gebrek aan behoorlijke rede ring cn het ontbreken van een op haaldienst voor huisvuil stapelt zich het aval tussen de barakken op. Het aantal ratten en muizen is legio. Het gevaar voor allerlei ziekten wordt met de dag groter. De jeugd wordt met totale ondergang bedreigt. gevolg van de slechte woongelegy. heid cn het gemis aan ontspanning. De door toedoen van het comité op gerichte verkenners- en welpengroe pen kunnen slechts een klein aanta. bestrijken. Een zeer ernstig punt in dezen zijn de zogenaamde vrijgezel- lenkamers waar kinderen van 17 jaar af met enkele bijeen worden onder gebracht". Het comité acht de conclusie gewet-- tigd, dat in dezen zowel een behoor lijke leiding als een goed beleid ont breken. Het doet tenslotte een drin gend beroep op de minister onver wijld een einde te maken aan deze Nederland en de beschaving onwaar dige toestanden. Het Liberiaanse du-bbel-schroef mo torschip ..GeMa" heeft gisteravond om streeks negen uur machmeschade ge kregen. toen het zich ter hoogte van Hoek van Holland bevond. De sleepboot ..Maas" van L, Smut en Co s Interna tionale Sleepdienst -voer ter Assistentie iiit en sleepte het schip naar de Waal- ""De'-r.Gella" ei&ewjom van de Ma ritime and Industrial Corporation" te Monrovia. Het schap is itn 1925 ge bouwd. Nederlandse gevangenen in de Sowjet Unie Hel ministerie var Buitenlandse Za ken deelt ons het volgende mecte: Sinds het einde van de vijandelijk heden met Duitsland werd vanwege Hr Ms. Ambassade te Moskou voort durend bij de sowjet autoriteiten er pp aangedrongen dat de ambassade gele genheid zou krijgen zich m verbm- din" te stellen met de Nederlanders, waarvan bekend was dat zij zich als geïnterneerden of gevangenen op het grondgebied van de sowjetume be vonden. Dank zij onvermoeide pogin gen en voortdurend herhaalde demar ches is than= een positief resultaat be reikt Althans voor een aantal Neder landers. Het Sowjet ministerie van Buitenlandse Zaken gaf schriftelijk aan Hr Ms. Ambassade de namen on van 12 Nederlanders, die hun straftijd in de U.S.S.R. doorbrengen, met de me dedeling dat de ambassade met hen kan corresponderen en hun pakketten kan renden aan twee oostbusadressen. Het ministerie van Buitenlandse Za ken te Den Haag heeft de familie in Nederland omtrent genoemde adres sen ir-"dicht Het Nederlandse Rode Kruis "'erd bereid gevonden mede werking te verlenen bij samenstelling van paketten. Hr. Ms. ambassade te Moskou blijit voortgaan met haar bemoeiingen om de vrijlating en repatriëring van alle nog in de Sowjetunie aanwezige Ne derlandse gevangenen en geïnterneer den te bevorderen. (Van onze parlementaire redacteur) 1AE suggestie, die Donderdagmiddag in de Tweede Kanier van K.V.P.-zijde is gedaan om het vraagstuk van een algemene huurverhoging en een huurbelasting op korte termijn te betrekken in een te openen vertrouwvol beraad tussen Kamer en kabinet, is Donderdagavond in de vergadering van de Tweede-Kamerfractie van de P.v.d.A. ernstig overwogen. De socialistische Kamer-fractie heeft dit voorste! daarna zodanig uitgewerkt, dat dit ver trouwvol beraad voor Dinsdag a.s. moest zijn geëindigd en dat de open bare beraadslagingen daarom gistermiddag tot Dinsdag a.s. hadden moeten worden geschorst. W4 126 L LH WEEH LICHT.Gelukkig lachend poseren deze mijnwerkers uil Essen i oor de fotograaf. Na Ï26 uur op een diepte van ottgeieer 800 meter iati de uereld te zijn afgesloten, is men er toch nog in geslaagd de mannen te redden. A og is de r er schrik hing tan de donkere dagen in de diepte der aarde op hun gcicht te zien EIND MEI zal in Belgrado een conferentie op het hoogste niveau worden gehouden van Russische en Joegoslavische leiders om te komen tot verdere verbetering van de betrekkingen tussen Joego slavië en de Sowjet-Unie, aldus is vanmorgen bekendgemaakt in Russische dagbladen. Van Sowjet-zijde zullen op deze conferentie tegenwoordig zijn maarschalk Boelganin, de premier, Chroestsjew, eerste secretaris van de Sowjet-eommunistische partij en Mikojan, eerste vice-premier, aan Joegoslavische kant zullen president Tito en vice-premier Kardelj aan de besprekingen deelnemen. De bekendmaking in de Russische pers is later in Belgrado bevestigd. Men had ook reeds een tweetal voor stellen in de fractievergadering opge steld, welke als basis van gespiek had den moeten dienen. Het belangrijkste voorstel hield in: 1. Uitstel van de behandeling van de ingediende huurwet; 2. Aanvaarding van de thans voorge stelde belastingverlaging; 3- Invoering op korte termijn van een algemene huurverhoging met com pensaties en een principiële beslis sing over de invoering van een be stemmingsheffing. Een ander voorstel had betrekking op het vaststellen van een uitzonde ringspositie bij de huurverhoging voor sommige groepen arbeiderswoningen in de grote steden. Vrijdagmorgen om halfiien hebben de heren Burger, Bommer en Hofstra over deze voorstellen langdurig gecon fereerd met de ministers Drees, Suur- hoff en Van de Kieft. De bewindslieden wezen deze voorstellen echter af, om dat aanvaarding er van zou betekenen, dat over enkele maanden ter compen satie van een algemene huurverhoging, óf een nieuwe loonronde óf nieuwe be- iastingverlagingen nodig zouden zijn. I Noch het een, noch het ander wilden de bewindslieden in het kabinet aan de orde stellen. Minister Witte wees later in de och tend deze suggesties eveneens van de hand. In de loop van de ochtend werd even eens een vergadering van het senioren convent van de Tweede Kamer gehou den. Daarin stelde mr. Burger voor de oeraadslagingen over de belasting- en buurvoorstellen tot Dinsdag a.s. te schorsen teneinde het vertrouwvol be raad mogelijk te maken. In deze ver gadering kon men echter niet tot over eenstemming komen, zodat de open bare beraadslaging gistermiddag op de normale wijze werd voortgezet. Uit gezaghebbende bron in Wash ington is vernomen, dat het Joegosla vische ministerie van buitenlandse zaken gisteren de Amerikaanse am bassadeur in Belgrado van de komende conferentie op de hoogte heeft ge bracht. Daarbij werd de verzekering gegeven, dat Joegoslavië niet van plan is een wijziging te brengen in zijn poli tiek van nauwe, vriendschappelijke betrekkingen met het Westen In Westelijke kringen in Moskou heelt de bekendmaking in de Russi sche bladen, die zonder toelichting werd gegeven, veel verrassing gewekt, ook al volgt het hoge Russische bezoek op een campagne in de Sowjet-Unie voor betere betrekkingen met Joego slavië, die reeds enige maanden gaan de is Tevens heeft het enige verbazing gewekt, dat blijkens de krantenberich ten Chroestsjew, normaal „de man achter de troon", de officiële leider is van de Sowjet-delegatie, die voorts behalve Boelganin en Mikojan zal om vatten de hoofdredacteur van de „Prawda" Sjepilow en de onderminis ter van buitenlandse handel Koemykin. Van de Joegoslavische delegatie op de conferentie zullen behalve Tito en Kar delj nog de vice-premiers Rankovic en Vukmanovic en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Popovic, het lid van de uitvoerende raad Todorovic en de vice-staatssecretaris van buiten landse zaken Micunovic deel uitmaken. Het bezoek van de Russische delega tie zal een hoogtepunt zijn in deze faze van verbetering der betrekkingen tus sen Joegoslavië en de Sowjet-Unie. OOSTENRIJK Komt vrij Dat is een vooruitgai g er da* be tekent wat voor Oostenrijk! Als het nu maar niei te vee.- gaat- betekenen! Wat met Oostenrijk geschiedde, eenheid plus neutralisering is als het met Duitsland zou geschieden levens gevaarlijk Het Oostenrijkse gevat ts goed Het is een voorbeeld is paradox maai het niet. een goed (Van onze weerkundige medewerker) Er komen thans boven Europa grote temperatuurtegcnsteilingen voor. Zuid westelijke winden voeren warme oceaanlucht naar Frankrijk en Zuïd- Duitsland. In deze streken stijgt de temperatuur overdag tot 2025 gral- den. Daarentegen zijn de tempera turen in Engeland en in Noord-Europa beneden normaal. In Schotland blijft het kwik in de middag staan op on geveer 10 graden. Ons land is juist in het overgangs gebied gelegen tussen de koude lucht in het Noorden en de warmere in het Zuiden. Het weer is als gevolg daar van onbestendig. Achter een storing die gisteren bijna overal wat regen bracht stroomde in de namiddag een. hoeveelheid zachtere lucht binnen, waardoor de temperaturen in de Zui delijke provincies tot 17 graden op liepen. In de avond werd deze lucht weer verdreven door de boven Engel land aanwezig polaire lucht. Tijdens het weekeinde bleef Nederland aan de koude kant van het overgangs gebied gelegen met temperaturen beneden normale waarden voor de tijd van het jaar. In de nacht bestaat er kieine kans op nachtvorst. Vooral overdag zullen plaatselijk enkele buien vallen, afgewisseld door opkla ringen. In de kustgebieden zal er evenwel meer zonneschijn voorkomen dan in het binnenland. Mi. Boum$n, di« zich officieel heeft teruggetrokken als verdediger van de,. Nederlander Jungschlaeger, die terecht'" staat in Djakarta, bevindt zich thans 'in Nederland. Deze betrekkingen werden in 1948 af gebroken, toen Joegoslavië uit de Com- inform werd gestoten wegens zijn onaf hankelijke politiek. In 1953 waren de betrekkingen weer in zoverre verbe terd, dat opnieuw ambassadeurs wer den uitgewisseld. In "Westelijke kringen bi Wenen be twijfelt men, of de Kussen hopen op nieuwe aansluiting van Joegoslavië in het communistische blok. Van Russi sche kant schijnt men aan te sturen op neutralisering van Joegoslavië nu de neutralisering van Oostenrijk bereikt is, en men heeft waarschijnlijk moed geput uit recente verklaringen en han- delingen van de Nederlandse regering, die delingen van maarschalk Tito. ihij ten volle onderschrijft. j. De heer Bouman die in Zwolle've: blijf houdt, achtte het niet nodig een ver klaring af te leggen over het proces in Indonesië na de zeer duidelijke medè- In een bekendmaking, die gisteren ie Warschau is uitgegeven na drie dagen besprekingen van hoge burgerlijke cn militaire vertegenwoordigers van acht communistische staten, is medegedeeld, dat de Sowjet-Unie en zeven met haar verbonden staten besloten hebben een ge meenschappelijk opperbevel voor hun strijdkrachten in ie stellen. Het verdrag, waarbij het nieuwe ge meenschappelijke commando wordt op gericht. zal hedenavond getekend worden. Het wordt een verdrag van vriendschap, samenwerking en wederzijdse hulp ge noemd. De ondertekenaars van het yerdrag zul len zijn: de Sowjet-Unie. Tsjechoslowa- kije, Hongarije. Polen. Bulgarije. Roeme nië, Albanië en Oost-Duitsland. De Franse premier Edgar Faure heeft zich gisteren uitgesproken tegen de idee van een geneutraliseerd Duitsland. Velen geloven, dat Ruslands instem ming met een geneutraliseerd Oosten-1 rijk krachtens het verdrag dat Zondag! zal worden ondertekend, bedoeld is om de weg te effenen voor een soortgelijk aanbod aan Duitsland. Veel Fransen, die een herbewapend Duitsland vrezen, zou den dit kunnen toejuichen. Maar Faure verklaarde tijdens zijn persconferentie: „Ik geloof niet. dat dit idee realistisch is. In elk geval is het vraagstuk van neutralisering voor een belangrijk land als Duitsland iets anders dan voor Oos tenrijk". Verder verklaarde hij, dat er tussen de regeringen van de V.S.. Frank rijk en Engeland volledige overeenstem ming over Indo-China bestaat. De V.S. noch Frankrijk hadden de bedoeling zich in de Zuitvietnamese zaken te mengen. Dit schijnt te betekenen, dat premier Diem voor zover Frankrijk betreft, de vrije hand zal hebben om algemene ver kiezingen uit te schrijven voor de samen stelling van een nationale vergadering, die mogelijk een eind zullen maken aan het bewind van ex-keizer Bao Dai. De „Prawda". het officiële dagblad der Sowjet-Russische communistische partij, heeft gisteren een oproep gepubliceerd om de „koude oorlog in al zijn vormen en uitingen te beëindigen". Het blad schrijft verder, dat „elk land, ongeacht zijn maat schappelijke instelling of regeringsvorm, - toe kan treden tot de te ontwerpen vejr- dedigingsorganisatie". De Indonesische minister-president, mr. All Sastroaimidjojo is voornemens 25 Mei naar Peking te vertrekken. In politieke kringen te Djakarta is herhaaldelijk de verwachting uitgespro ken. dat premier Sastroamidjojo met de Chinese premier zal spreken over het verlenen van goede diensten door Indo nesië bij het verminderen van de-span ning rond de kwestie-Formosa. De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algcra, heeft gistermiddag de tentoonstelling „Schcvcningse vis. serij en folklore" geopend, die ter ge legenheid van hel gouden havenfeest te Scheveningen (13 t/m 21 Mei) wordt gehouden. H. M. de Koningin *al volgende week Zaterdag deze tentoon stelling bezoeken. Foto: Een Scheve- ningse vissersvrouw bjj een diorama voorstellende een visafslag op het strand enige tientallen jaren geleden. Voor de Haagse Trouw-mars, welke op Zaterdag 11 Juni gehou den zal worden, zijn reeds vele honderden aanmeldingen binnen gekomen. Maar in de komende weken worden die honderden dui zenden! Het worden vele duizen den inschrijvingen, als op de scho len ook belangstelling getoond wordt voor het Haagse Trouw- festijn. Voor schoolgroepen is geen betere manifestatie naar buiten mo gelijk dan juist een wandelmars. En daarom moeten zö Inschrijven voor Zaterdag, de elfde Juni. Inschrijvingen kunnen geschieden bp aile kantoren van „Trouw" en bjj de heer J. G. van As. Hyacintweg J6. Den Haag, Het inschrijfgeld bedraagt f 0.50 voor jongens en meisjes tot en met 14 jaar en f 1.00 voor oudere». Ook kan worden ingeschreven door het geld per postwissel te storten aan Dagblad „Trouw" te Den Haag of over, te schrijven op postrekening 424867 van Dagblad „Trouw" te Den Haag De brochure „Met Trouw op Marl" waarin alle gegevens omtrent deze m;Vt staan vermeld, wordt U op aan vraag gratis toegezonden.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1