m Toenemende Oost-Duitsland Socialistisch beraad op Binnenhof Opnieuw waterschade in de Brabantse Biesboseh r N ahetrachtim Rijksbemiddelaars corrigeren lonen in haringvisserij Conferentie ten paleize Tussen de scherven Paniek onder rode leiders door Weense accoorden? Hoe mr. Bonman uit Indonesië vertrok „Tabian" in brand na aanvaring Ruim vijftig doden bij brand in Polen Watersnood in Canada en Ceylon Conflict nog niet ten einde Adenauer ontbiedt ambassadeurs 20 MEI 1955 J DERTIENDE JAARGANG No. 50/9 Weerbericht Huwelijkszwendelaar in Den Haag aangehouden Ödorex Valse toegangskaarten voor het Stadion He Voorzitter van de Kaeoer vast Koopiaaiidel CENTRALE BOND HANDHAAFT NOG STEEDS HAAR ADVIEZEN Ngo Dinh Diem wil conferentie van Vier Haagse Trouwmars, een familiefeest Hefbrug bij Rarendrecht 's nachts gestremd I tff De kabinetscrisis Advertentie zon Qffgèènizonr''^ TRANSPIRATIE Advertentie Betrouwvol beraad Ponton te water gelaten Zie verder pagina 3 Weer heeft het hoge water aanzienlijke schade aangericht in de Brabantse Biesboseh. Terwijl men nog steeds bezig is de bij de stormvloed van December 1954 doorgebroken dijken te herstellen, werd men Woensdagmiddag opnieuw verrast door een uitzonderlijk hoog tij, dat tal van moeilijkheden veroorzaakte. Het water bereikte ongeveer het peil van 2,5 meter, een voor de tijd van het jaar wel zeer abnormale stand. Tilburger in sas jre^Hkt Overles Grote Vier Expediteur lussen twee vrachtauto's bekneld Is r Rotterdam: Witte de Withstraot 30 Telef. 115700 (4 li Postbus 1112 Postgiro No, 424519 Klacntendienst abonnementen 18 30-19 30 u Zaterdags 1718 uur: Telefoon 11570Ü 's-Gra\ enhage: Huygensplcin 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel, 111892 Adm, Tel. 114402 Klaehtendienst 18 30— I9.3C u,: Tel 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 2<b - Telefoon S788" Abonnementsprijs 52 cent per week. 2.2G per maand", 6.(5 per kwait .al Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Thouw- Directie: C. A. HEINING en Mr. K. V.W HOLTEN O O Weersverwachting, geldig tot Zaterdagavond. AANHOUDEND KOUD Wisselende bewolking niet enkele regen- of hagelbuien. Vannacht tijdelijke zwakke, morgen overwegend matige westelijke wind. Aanhoudend koud weer met opnieuw plaatselijk nachtvorst. 21 Mei: zon op 4.41. onder 20.37: maan op 3 59. onder 20 39 N.M. Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT WIE de beslissing der Kamer vel leden Dinsdag op haar juiste waarde wil schatten moet naar het ons voorkomt, het volgende over wegen: 1. Er was een voorstel tot verla ging der belastingen tot een bedrag van een half milliard. De overgrote meerderheid van de Kamer was hier van harte voor. De Partij van de Arbeid was daar eigenlijk tegen, maar was bereid om, als het niet anders kon. het maar te slikken, g, Ei was een ontwerp huurwet, dat bij niemand in de Kamer waar dering genoot. Bij de socialisten niet, omdat zi.l m dit stadium een huur belasting wensten, die echter bij deze bescheiden huurverhoging met paste. Bij de anderen met. omdat het ont werp te kort deed aan de verdelende gerechtigheid 3. Om twee redenen zat het kabi net in een dwangpositie. In de eerste plaats had het zich op het ontwerp huurwet vastgelegd, om dat de socialistische ministers niet verder durfden gaan m het zich op de hals halen van het ongenoegen van de Partij van de Arbeid-fractie- In de tweede plaats kon het kabinet in d:t stadium geen algemene huur verhoging meer tot stand brengen, zonder de belastingverlaging opnieuw te herzien, of de verhoudingen op loon- en prijsgebied verstoren, en dit was nu zeer bezwaarlijk. 4. Het kabinet heeft deze interne dwangpositie waarin het verkeerde op de Tweede Kamer gelegd. Daarbij moet opgemerkt worden, dat hierin een beleidsfout van hel kabinet zich wreekte. Het had, in een vroeger stadium, een zodanige regeling van huren en belastingverlaging moeten ontwerpen, die voor de meerderheid van de Tweede Kamer aanvaardbaar was. Het ongunstige voorlopige ver slag over de huurwet was daarvoor een duidelijke aanwijzing. 5. De beslissing over het ontwerp huurwet was onder deze omstandig heden een moeilijke zaak. Aan de ene kant kon men van het ontwerp weinig goeds zeggen en was de dwangpositie uitermate onaangenaam. Aan de an dere kant ging in toenemende mate overwegen het feit, dat de socialisten strak en stijf op hun stuk bleven staan om hun minderheidswil aan de meer derheid op te leggen. Vervolgens kan men een zaak nooit uitsluitend op haar zakelijke waarde bezien, maar daarbij moeten tevens de gevolgen worden overwogen. De ge volgen van de verwerping betekenden, dat de belastingverlaging, die teger, de wil van de socialisten per 1 Juli zou doorgaan, bij verwerping niet zou doorgaan per 1 Juli. Verwerping betekende, dat de socia listen in dezen hun zin zouden krijgen. Verwerping betekende tevens een kabinetscrisis, waarvan weinig heil te venvachten is, die het staatsbestuur in veel opzichten ontijdig doet stagne ren en de belastingverlaging in ge vaar brengt. Onder deze omstandigheden werd voor de christelijke partijen bij de keuze der beslissing van overwegend belang om de toeleg der socialisten te doen mislukken. Helaas hebben een aantal Kamer leden, die voor de socialistische op vattingen overigens niets voelden, dit overwegend belang niet begrepen. Zü hebben de socialisten in de kaart ge speeld en nu zitten wij derhalve met de gebakken peren De ervaring leert, dat bij de Neder landse politieke verhoudingen een kabinetscrisis altijd moeilijk oplosbaar is. Wij staan nu voor het probleem, dat dit dubbel moeilijk Is nu enerzijds de socialisten zich zeer onhandelbaar toonden, anderzijds een aantal tegen standers van de socialisten roet in het eten wierpen. Het is derhalve zeer te betreuren, dat de drie christelijke partijen niet een groter meerderheid bezitten en dat daarin een paar figuren de eens gezindheid hebben verstoord. F*" it 7- Op de foto van links naar rechts jhr. mr: F. Bceiaerts van Blokland, dr. L. G. Kortenhorst en mr. J. A. Jonkman. „H.M. de Koningin heeft heden voor een conferentie ten paleize Lange Voor hout te 's-Gravenhage uitgenodigd ach tereenvolgens de heren dr, J. Schouten, H. W, Ti'.inus. prof. mr. P. J. Oud, H. Gortrak, Ch. J. J. M. Welter en ds. P. Zandt, onderscheidenlijk voorzitter van de Tnrede-Kamerfracties van de Antl- Revoiutionaire Partij, de Christelijk Historische Unie, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, de Communis tische Partij van Nederland, de Katho lieke Nationale Partij en de Staatkundig Gereformeerde Partij." Hedenmiddag zou H.M. de Koningin ten paleize Lange Voorhout te 's-Gra- venhage. in verband met de kabinets crisis, achtereenvolgens ontvangen de J heren mr. J. R. IS. van Schalk, minister i van Staat en dr. IV. Drces. Door een samenloop van omstandig heden kan ?LM. de Koningin tot haar leedwezen geen gevolg geven aan haar voornemen morgen een bezoek te bren gen aan Schevcningen ter gelegenheid van vlaggetjesdag, zo deelt de Rijks voorlichtingsdienst ons mee. Op het station Staatsspoor te 's-Gra venhage is aangehouden de 28-jaiige J. J. V., zich noemende vertegenwoor diger, die daar met waardeloze horlo ges liep te leuren. De werkelijke reden van deze aanhouding is, dal V. zich heeft schuldig gemaakt aan huwelijks- zwendel, V. kwam indertijd in contact met een Haagse dame aan wie hij vertelde dat hij gaarne met haar zou willen trouwen. Volgens zijn zeggen was hij journalist bij een groot landelijk dag blad te Amsterdam, waar hij ƒ500 a 600 per maand verdiende. Hij moest veel reizen en had het zeer druk, wat slecht voor zijn gezondheid was, te meer daar hij kort geleden eer. opera tie had ondergaan. Hij wilde daarom in het zakenleven gaan. De dame die aoor dit verhaal geroerd was. gaf hem 1500. Hiervoor huurde hij auto's en ging met andere vrouwen uil. Van het bedrag is nog 300 over. Aan een verpleegster te Amsterdam had hij verteld student te zijn, maar waarschijnlijk zijn studie te moeten op geven, omdat hij de benodigde boeken wegens geldgebrek niet rneer betalen kon. Het meisje, met wie hij reeds ver loofd was, gaf hem toen J 550. Een Haagse jongedame gaf hem tweemaal J 25, nadat hij ook haar een huwelijksaanzoek had gedaan. V. heeft volledig bekend. (Van onze parlementaire redacteur) Voordat mr. Burger Woensdagavond door H.M. de Koningin werd ontvangen om zijn advies inzake de oplossing van de kabinets crisis uit te brengen, vond in het gebouw van de Tweede Kamer een geheime vergadering plaats tussen de demissionaire minister-presi dent dr. Drees en de andere socialistische ministers uit zijn kabinet, de heren Van de Kieft, Mansholt, Donker en Suurhoff enerzijds en de leden van de Tweede Kamerfractie van de partij van de Arbeid, de heren Burger, Hofstra, Roemers, Bommer, Vermeer en Posthumus anderzijds. Er werden na afloop van deze vergadering uiteraard geen mededelingen gedaan. De communistische leiders vrezen in het onrustige Oost-Duitsland een nieuwe anti-communistische uitbarsting, over eenkomend met die van 17 Juni 1953, zo hebben autoriteiten van de West- duitse geheime dienst verklaard. Om de toenemende onrust onder de bevolking te bestrijden, zouden de Oost- duitse leiders de volgende maatregelen hebben genomen: 1. Bewapening van de communistische arbeidersbrigades. 2. Een verhevigde campagne om ver trouwde communisten in het Oostduïtse leger te krijgen. 3. Versterking van de speciale veilig heidspolitie. 4. Nauwkeuriger toezicht op de bewe gingen van de Oostduitsers en op de verbindingsmiddelen zoals post en te legrafie. De slechter wordende economische omstandigheden, de a.s. conferentie van de Grote Vier over de hereniging van Duitsland en de bevrijding van Oosten rijk hebben de onrust onder de 18 mil- iiocn inwoners van Oost-Duitsland doen toenemen. Ruslands bereidwilligheid: om zich uit Oostenrijk terug te trekken en de voor genomen bijeenkomst van de Grote Vier zouden onder de Oostduitse communis ten zo ongeveer een paniek veroorzaakt hebben Zij vrezen, dat Moskou zich mis schien opmaakt om hen op te offeren zoals het. naar hun gevoelen, de Oos- tc irijkse communisten heeft opgeofferd. Stakingen en sabotage nemen de laat ste tijd m Oost-Duitsland toe. Arbei- deis van de grote aardewerkfabrieken te Rheinsberg hebben tweemaal gestaakt wegens schaarste aan levensmiddelen. De eerste staking eindigde, toen de po litie hun vijf vrachtwagenladingen brood en margarine overdroeg. De tweede v d met geweld gebroken. Aan de universiteit van Greifswala zijn 280 studenten gearresteerd toen zij demonstreerden tegen een nieuwe ver ordening, waarbij de medische faculteit werd veranderd in een militaire medi sche faculteit. Ei worden nu nog slechts studenten toegelaten, die zich verplich ten als militaire artsen dienst te nemen in het Oostduitse leger. "tegen V-;' 1 overdadige i De Rotterdamse politie heeft gisteren bij het Feijenoordstadion een groot aantal valse toegangsbiljettcn In beslag genomen. Deze biljetten weiden op grote schaal voor het stadion verhandeld. Meestal tegen zwarte prijzen De houders van de kaarten, die te goeder trouw varen, mochten toch het stadion binnen. Een nader onderzoek wordt ingesteld stelt andere eisen aan z'n schoenen dan een fijn bankwerker. Voor beiden zijn Bata-herenschoenen een uitmuntende keuze. Bata heeft voor elk beroep de passende schoen. Zowel uit Engeland geïmporteerde schoenen uit fijn, heerlijk zacht chroomleder als ijzersterke uit sportschoenen. Mr. Bonman verliet Indonesië onder de aangenomen naam van Posman met de K-P.M.-boot, welke via Singapore van Djakarta naar Medan voer, aldus beeft de officier van justitie mr. Soenardjo vanmorgen aan PIA onthuld. Dit is vast komen te staan door het onderzoek, dat naar mr. Boumans onverwachte verdwij nen werd ingesteld. In Singapore is mr. Bouman, zoals reeds was verondersteld, aan land ge* gaan. Hij i-eisde met de K.P.M.-boot „Eerens". Woensdagavond werd in ver band hiermede een verhoor afgenomen aan een directeur van de K.P.M. en van daag zijn een aantal functionarissen van de K.P.M. door de Officier van Justitie verhoord. Verder ligt het in de bedoeling de kapitein van de „Eerens" te verhoren. Gevraagd of ten opzichte van verant woordelijke functionarissen van de K.P.M. maatregelen zullen worden ge nomen, verklaarde of-Officier van Jus titie dat voorlopig niet hiertoe zal wor den overgegaan. Het m s Tabian van de Maatschappij Ne derland IS lil de Perzische Golf in aanvaring gekomen met het Italiaanse tankschip Argea Prima De Tabian liep belangrijke schade op aan het voorschip, waarbij in luik 1 brand ontstond. De matroos Giakomim uit Amsterdam liep brandwonden op Hl] is per w-imrvliopti-is naar Dahran vervoerd. De sleepboot „Loire" van L Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft de .Tabian" op sleeptouw genomen. Het schip was onderweg van Suez naar Ban- rein en wordt thans door de ..Loire" achteruit gesleept naar de plats van be stemming, waarvan men om 12 uur plaatselijke tijd nog 200 mijl verwijderd was. Door de stormwind is het Nederlandse motorschip Tara Donderdagmorgen vroeg te Hamburg tegen het 113 ton metende Duit se dtviserschip Marie aangedrukt. De Marie, die een lading lood vervoerde, zonk on middellijk Generaal Paul Ely, de Franse commissaris-generaal in Indochina en opperbevelhebber van de troepen der Franse Unie, heeft verzocht, van zij ij functie te worden ontheven. De journalisten die de lucht hadden gekregen van deze bijeenkomst werden allerminst vriendelijk aangestaard. De gezichten van de socialistische voor mannen stonden op onweer. Men behoeft ook met over veel fantasie te beschik ken om zicht in te kunnen denken waar over de heren" het hebben gehad. Zij togen uiteraard naar deze bijeenkomst onder 't motto: ,,daar zitten we nu met de ge bakken peren". Het zou ons niet ver wonderen wanneer min. Suurhoff de so cialistische fractie ongezouten de les had gelezen vanwege het feit dat hij er door haar toedoen thans niet in zal sla gen de nieuwe wet op de oude dans voorziening op zijn naam te brengen. Minister Donker zal ongetwijfeld in .ge lijke stemming zijn geestverwanten er op gewezen hebben dat zijn ster als her ziener van het Burgerlijk Wetboek, in de troebele poel van de prestige politiek van de eigen kamerfractie onder is ge gaan. De oud-socialistische minister-pre sident dr. Drees behoeft slechts te zwij gen om het meest van allen welsprekend te zijn. Van 4 lot S uur heeft dit ..betrouw vol beraad" dat geen berouwvol beraad is geworden geduurd. Er zal ongetwij feld niet slechts zijn nagekaart want het gesprek van H.M. de Koningin met mr. Burger wachtte en de vraag moest wor den beantwoord „wat nu". Wij weten niet of deze geheime ver gadering tot zen conclusie is gekomen waarmee mr. Burger tegenover de Ko ningin voor de dag is kunnen komen. Men mag haast wel als zeker aannemen dat de algemene opvatting in deze ver gadering was dat kamerontbinding en vervroegde verkiezingen op korte ter mijn voor de Partij van de Arbeid bij zouden zijn om de verwerping van de aanwezigheid van de heren Hofstra en Bommer m deze vergadering, doet ver onderstellen dat men getracht, heeft met de socialistische ministers alsnog een uitweg te zoeken uit het huurvraagstuk, zodat Kamer en demissionnair T_,.binet elkaar toch nog zouden kunnen vinden en H.M. de Koningin de ontslagaanvra ge van het kabinet met zou behoeven te aanvaarden. Het lijkt ons echter met waarschijn lijk dat men daarin is geslaagd. Het is immers niet aan te nemen dat de de- missionnaire ministers thans wel in staat zouden zjn om de verwerping van de door minister Witte ingediende huurwet te slikken. Ook met de vervanging van minister Witte door een andere minister zullen diens demissionnaire collega's be zwaarlijk kunnen meegaan. Zeker is dit he geval met de K.V.P.-mmisters uit het kabinet-Drees. Evenmin is te verwach ten dat op korte termijn de tegenstel lingen over de invoering van een huur belasting of een bestemmingsheffing die de Tweede Kamer-fractie van de P.v.d A. als voorwaarde stelt voor de aan vaarding van een algemene huurverho ging. kunnen worden overbrugd. Mi Burger heeft immers m de Tweede Ka- me verklaard dat de P.v.d.A. niet vooi de derde keer een huurverhoging kar. aanvaarden zonder dat tegelijkertijd een deel van deze verhoging wordt afge roomd, ten behoeve van de nieuwbouw Daar Tegenover wordt vooral van de zij de van de K.V.P. tegen de gedachte van een huurbelasting het principiële be zwaar gemaakt dat afroming aantasting van het heilig recht van het eigendom is. De mogelijkheid tot het vinden van Op de Scheepswerf De Hoop. Schie- kade 2 is met goed gevolg te water ge laten een ponton, gebouwd door de N.V, de Wit's Berging- en Transport Mij te Rotterdam. De hoofdafmetingen van de ponton zijn: lengte 25.90 m, breedte 6.87 m en holte 2.20 m. Aan deze hoofd- ponton zullen 2 zijpontons gekoppeld worden. Door F. Kious en Zonen's Werkplaatsen N.V. te Kinderdijk en de firma Kraayeveld te Shedrecht zat de ponton worden afgebouwd tot een drij vende bok met een hefvermogen van 80 ton. een compromis in deze zaak is er voorlopig met. Een aanblijven van het kabmet-Drees ai of niet gewijzigd is dan ook in de eerste faze van de huidige kabinetscrisis niet zo voor.de hand lig gend. Bovendien ztjlfen de 'Christelijke politieke partijen, die de val van het met hun adviezen voor de dag komen Het is waarschijnlijk dat zij eerst H.M. de Koningin zullen adviseren mr. Burger met de formatie van een nieuw kabinet niet hebben gewild, eveneens die blijkbaar van een betrouwvol be raad nog heil verwachtte en een uitweg zag uit het huurvraagstuk. Men zou zo zeggen laat hem dit maar proberen. Hetzelfde kan men zeggen van prof. Oud. Hij ging zelfs zover met te ver- klaien dat het kabinet-Drees de vol gende week iveer helemaal compleet achter de regeringstafel in de Tweede Kamer kon zitten. Wij geloven met dat mr. Burger en prof. Oud zouden sla gen. Voor de zuiverheid van de politie ke verhoudingen zou het echter nuttig zijn wanneer de heren Burger en Oud de gelegenheid kregen om hun woord waar te maken. Door een brand die dezer dagen in Wie- lopolo in Zuid-Polen, in een dorpsbioscoop heeft gewoed, zijn 58 mensen om het le ven gekomen. Meer dan 200 andere per sonen liepen brandwonden op. Vier leden van het personeel van de bioscoop zijn gearresteerd. Er waren 200 mensen opgepakt in een schoollokaal, dat maar 90 mensen kon bevatten. Tevens was de brandblusinstallatie onvoldoende en rookten zowel publiek als de leden van het personeel, hetgeen verboden was, zegt een commissie van onderzoek. De Canadese rivier de Assiniboinc is 10 km ten Westen van de Brandon (Ma nitoba) op drie plaatsen door de dijken gebroken en heeft honderden hectare bouwland onder water gezet. Er bestaat gevaar dat ook de plaats Brandon zelf overstroomd zal worden. Op Ceylon is grote schade aangericht door overstromingen. De hevige moesson regens van de afgelopen vijf dagen heb ben de rivier de Majoe buiten baar oevers doen treden. Het zwaarst getrof fen zijn Zuid en Zuidwest Ceylon. Zes personen zijn verdronken en 10.000 dak loos gemaakt. (Van onze Haagse redacteur) Het College van Rijksbemiddelaars heeft Woensdagmiddag een be schikking uitgevaardigd ten aanzien van de lonen in de haringvisserij. Het graailoon dat thans voor een matroos 51.20 gulden per week bedraagt is vastgesteld op 56.50 gulden exclusief de wachtgeld- en werkloosheids- premies. Voor de overige rangen is het loon naar verhouding vastgesteld. Het garantieloon per matrozendeel is van 55.65 gulden per week gebracht op 60 gulden eveneens exclusief de wachtgeld- en werkloosheidspremies en eveneens voor de overige rangen naar verhouding. In de afrekenïngs- periode heeft het college geen verandering gebracht. Bij het uitvaardigen- van deze beschikking hebben de rijksbetniddelaars er rekening mee ge houden dat werkgevers en werknemers besloten een commissie van des kundigen te benoemen die de gehele structuur van de regeling van lonen en arbeidsvoorwaarden in de haringdrïjtnetvisserïj zal bestuderen. De premier van Zuid-Vietnam, Ngo Dinh Diem. heeft de drie Westerse mo gendheden uitgenodigd tot een conferen tie om een opJossmg voor de proble men van Zuid-Vietnam te vinden. Op 13 Mei heeft Diem een brief gestuurd aan generaal Paul Ely. de Franse Hoge Commissaris in Indo-China. waarin ge opperd werd dat Frankrijk, Engeland, de Verenigde Staten en Zuid-Vietnam in Saigon een conferentie zullen houden. Te zelfder tijd zond Diem soortgelijke invitaties aan de regeringen van Enge land en de Verenigde Staten, via hun diplomatieke vertegenwoordigers in In- do-Chma. Het college heeft in afwachting van de resultaten van deze studie geen nieu we elementen in de loonregeling willen brengen omdat het nog aan te vangen werk van de commissie daardoor wel licht doorkruist zou worden. Hoewel de partijen die bij het loon- conflict in de haringvisserij betrokken zijn zelf om een beschikking van de rijksbemiddelaars gevraagd hebben heeft deze beschikking nog geen einde ge maakt aan het conflict. De Centrale Bond van Werknemers in het Transport bedrijf welks looneisen veel verder gin gen dan thans door rijksbemiddelaars is vastgesteld, en die Maandag j.l. we gens de gemaakt^ afspraken-zijn leden adviseerde het klaarmaken van ïie sche pen voor de uitvaart het zgn. graaien te staken en niet te monsteren heeft dit advies na de uitvaardiging van de beschikking gehandhaafd. Het bestuur van deze bij het N.V.V. aangesloten organisatie heeft o.m, verklaard dat het College van Rijksbemiddelaars tot „voor tijdige publicatie" van de beschikking is overgegaan, en daardoor het overleg tussen bestuur en leden van de bond onmogelijk heeft gemaakt. Dit verwij' is volkomen ongegrond. Reeds op 11 Mei j.l. is overeengekomen dat vertegen woordigers var, werknemers en werkge vers en van de Stichting van de Aroeid Woensdag j.l. bijeen zouden komen en dat bij het uitblijven van overeenstem ming diezelfde dag door de Stichting van de Arbeid advies zou worden uit gebracht aan het College van Rijksoe- middelaars voor het nemen van ten bindende beslissing. Dit is Woensdag na De hoge vloed deed om te begier n de z.g. „laag bekade" polders on r - lopen, zodat ongeveer 400 ha grond, e- zaaid met graangewassen en bieten, on der water kwamen te staan. Het water drong bovendien door in polders, waar van de dijken hersteld worden en daar door in de meeste gevallen nog te weinig hoogte hadden. De omvang van de schade, die thans weer tn de Biesboseh is aangericht, is op het ogenblik moeilijk te schatten Het staat echter vast, dat zij aanzienlijk is. langdurige besprekingen gebeurt en het is de gebruikelijke gang vaa zaken dat dergelijke beslissingen dezelfde dag ge publiceerd worden. De gehele procedure is verlopen volgens een tevoren ge maakte afspraak waaraan de Centiaie Bond heeft meegewerkt. Deze bond heöt nu tegen hedenavond een vergadering uitgeschreven van zijn leden in de vissersplaatsen. Deze verga dering wordt gehouden in. de Haagse Dierentuin. Als men daar besluit aan het werk te gaan is het nog zeer twijfelach tig of de haringvloot Maandag a.s. de dag van de uitvaart gereed zal zijn om. zee te kiezen. Voor een aantal schepen zal dit misschien nog mogelijk zijn maar voorandere stellig niet. Wel staat nü vast dat de vlootschouw in Scheveningen waarvoor H.M. de Koningin is uitgeno digd doorgang zal vinden. De Centrale Bond heeft zijn Scheveningse leden ver zocht aan deze feestelijkheden mede te werken én' deze hebben, daarin."ibêge- -stemd. De Chr. Bedrijfsgroepen Centrale die haar leden steeds geadviseerd heeft min het werk te blijven aanvaardt uiteraard: da beschikking van het College yari Rijksbemiddelaars. j Woensdagnacht is de 61-jarige eudpo-. titieman F. van Nieuwenboven uit-.Til- burg om het leven gekomen ten gevol ge van gasverstikking Vermoedelijk is de kraan van het gasfornuis blijven open staan. De derde Haagse Trouwmars op Zaterdag 11 Juni is niet al leen bestemd voor groepen, voor scholen en jeugd- of wandelver- enigingen. Neen, de tocht langs zee en door duin en bossen moet een familiefeest worden. En dat kan .gemakkelijk, want niemand behoeft op te zien tegen de te wandelen afstand: de 10 kilo meter is voor de deelnemers van 8 tot en met 14 jaar, de 20 kilo meter voor deelnemers van 15 jaar en ouder en de 30 kilometer voor deelnemers boven 18 jaar. De afstand van 20 kilometer wordt dus een prachtige tocht voor hen. die in familieverband willen genieten van hetgeen Den Haag en omgeving te bieden hebben. Voor de Haagse Trouwmars kan ingeschreven worden bij de kantoren van Trouw, en bij de heer J. van As, Hyacinthweg 16 in Den Haag. Het inschrijf geld bedraagt f 0.50 voor jongens en meisjes tot en met 14 jaar en f 1.00 voor ouderen. Ook kan worden ingeschreven door het «eld over te maken aan ..Dagblad Trouw" te Dpi- Haag. per post wissel ef -torten op gironum mer 4248 67 Dr. \denauer besteedt rijn korte vacantie in Baden-Baden geheel en al aan de voorbereiding van het Duitse standpunt in rake een komende confe rentie van de Grote Vier. Met het oog hierop heeft de bondskanselier de Uest- Duitse ambassadeurs in Londen, Parijs en Washington bevolen naar Duitsland te komen voor een „dringende confe rentie". Twee van de ambassadeurs z(jn pas enkele dagen op hun post, ,,De kanselier vindt, dat de ambassa deurs een rapport moeten ontvangen lover de Duitse politiek in zake mogehj- :e neutraliteitsaanbiedmgen door de ussen en de mogelijkheid van een over eenkomst over de Duitse eenmaking op 'een conferentie van de Grote Vier." Dit zei een woordvoetdei van het mi nisterie van Buitenlandse zaken. (Van onze correspondent) De 40-jarige expediteur L van Harter. .ut Ede, die Dinsdagmiddag op de Hes senweg bij Lunteren tussen twee vracht auto's bekneld raakte, is in het Juliana ziekenhuis te Ede overleden. Uit een on derzoek is gebleken, dat de chauffeui die het ongeluk veroorzaakte, onder >n vloed van sterke drank verkeerde. Adenauer meent, dat de jongste Sow- jetstappen er op kunnen wijzen, dat een nieuwe periode begonnen is in de be- tiekkmgen tussen Oost en West, die zou kunnen leiden tot de eenmaking van. het verdeelde Duitsland, verklaarde de woordvoei der. De kanselier heeft in de laatste dagen herhaaldelijk duidelijk gemaakt, dat in dezen zijn standpunt niets veranderd is en dat hij een neutralisatie in welke vorm ook verwerpelijk acht. o De hefbrug over de Oude Maas bij Barendreeht zal wegens aan de brug uit te voeren herstelwerkzaamheden, van 1 Juni tot en met 17 Juli iedere nacht tus sen 22.05 en 5.30 uur gestremd zijn voor al het motorverkeer, met dien versta, de dat om de twee uur gelegenheid zal worden gegeven de brug te passeren. In de nacht van 15 op 16 Juni zal de brug tussen 0 en 4 uur geheel gestremd zijn. De verbinding met de Hoeksche Waard zal gedurende de stremmingsuren ia stand worden gehouden door de veer pont Wieldrecht's-Gravendeel. De om leiding zal door middel van borden wor den aangegeven. ,1

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1