Geslaagde sportfestiviteiten van S.B.L.O. op Boshoek Schal van de zeerovers van Caramontagestolen DEBRALINE Toepassing van aluminium bij het bouwen van schepen Eén van de ruim 900 gelukkigen Demonstratie met een Brits jacht Vechtersbazen voor de Rechtbank TBUUW Woensdag 22 Juui SCHIEDAM VELE SPANNENDE WEDSTRIJDEN Volleybal Handbal Palen-eontract voor bouw 545 woningen Burgerlijke stand van Schiedam Advertentie GRATIS TREINREIZEN NED. SPOORWEGEN Maasland VLAARDINGEN MAASSLUIS Burgerlijke Stand van Rotterdam Aanleg sportveld aan Laanslootseweg Tijdelijke afsluiting van de Hoofdbrug (Varkenssluis) Verkeerszuil omver gereden B. en W. van Maassluis over adres Bestuurders bond Verkoop van grond Hoek van Holland MAN VIEL VAN DAK E.S.S.-Schaaktournooi Benoemd De nieuwe pont voor het veer bij Druten Schaakkampioenschap van Vlaardingen Met rijwiel gevallen Burgerlijke stand van Vlaardingen Vlaardingers naar Billy Graham Demonstrerende judo-ploeg deed overval DE zeerovers van ..Caramonta", hel schateilancl van ..Unifesti". zullen vanavond hun spel moeien opvoeren zonder schal. De kist. waarin deze is opgeborgen, is til. in dc loop van de nacht ontvreemd en staat thans in de kluis van cle Aliaclenstatidsbank. De heer Reinier Hulsker en zim leeT. lingen, die gisteravond op Place Mondiale judo-demonstraties gaven, hebben kans gezien de schatkist van Caramontabuilen ..Unifesti" te brengen en gewacht wordt thans op de reactie van de zeerovers en liun broodheren ,.de Heren Zeventien", vóór gezegd kan worden, wat verder met de schatten van ..Caramonta" zal gebeuren. Advertentie PORT SHERRY Advertentie Bestrijd die afschuwelijke J kwelling grondig met het huidgeneesmiddel dat alle schadelijke kiemen doodt Tegen fotograaf een jaar en zes maanden geëist In Coolhaven Observatorium op Zuidelijk ïalfrond op Leids initiatief? Zevenjarige jongen aangereden Bejaarde man viel van treeplank Coaster laadt oud-papier in Scheveningen In de Scheveningse haven is binnen gelopen het kustvaartuig Roelof Buisman Het schip zal hier 300 ton oud-papier laden, dat als bestemming Ierland heeft. Kanaries vlogen weg Derdfe middenstandsbeurs te Delft geopend N.V. „Merwestroom" Bigamist veroordeeld ZATERDAGMIDDAGVOETBAL /,V DEi\' HAAG iVlaasclij k's-Gravenzamle om 't kampioenschap Fabrieksbrand te Delft Chr. kweekschool Laatste Nieuws Scelba treedt af M aistermijnnotering isserijberichten Onder hoofdleiding- van de heer C. de Vries zijn Dinsdagavond op ..Bos hoek" de demonstraties en wedstrijden begonnen van onderscheiden takken van veldsport, waarmede de schooljeugd het zilveren jubileum van de S.B.L.O wilde vieren. De sclioolathleliekwedstrijden omvat ten groepen van 1214, 1416 en 1618 jaar. Van deze spannende wed strijden, waarvan de athletickafdeling van S.V.V. de organisatie in handen had, werd in de aid. kogelstoten vrije deelname 80 m 12-14 jaar de eerste prijs behaald door J. Cordemans van de Mathcnesser U.L.O. met 7 m 76 en de 2e prijs door H. Meeder, eveneens van de Xuilh. U.L.O. met 7 m. 25. In de afd. 1416 jaar werd J. Spek eerste met 9 m. 12 en A. Abels tweede met 8.57. Beiden vertegenwoordigden de Math. U.L.O., evenals de winnaar van de le prijs in de afd. 1618 jaar. Jan Bate, die met 9.67 de erepalm weg droeg, gevolgd door H. Bos van het Sted, Gymnasium met 9.03 m. In de afdeling athletiekhardlopen 303 m. werd in de leeftijdsgroep 1416 jaar de le prijs behaald door J. van der Touw van de Math. U.L.O. in 45.7 sec. en de 2e prijs door P. Elgers van de St Jozefschool in 47.4 sec. In de groep van 1618 jaar behaalde T. van der Heide van de Rijks H.B.S. de 1ste prijs en J. Veldhuizen de 2e. Eerstgenoemde wist in de fraaie tijd van 10.4. sec. op de 80 m. zich eveneens als eerste te plaatsen, gevolgd door J. Bake met 10.6. In de afd. 80 m. voor jongens van 1416 jaar werd J. Elgers van de St. ■Jozephschool eerste in 10.8 sec. en Tournier, id. werd tweede in 11 sec. In de groep jongens 1214 jaar werd R. van Rees van de Rijks H.B.S. eer ste in 11.6 sec. en J. Tetteroo, St. Jozephschool. tweede in 12 sec. In de 2e groep jongens van 1214 jaar behaalde H. Meeder in 12.1 sec. de eerste en D. Klapwijk in 12.4. sec. de tweede prijs. Beiden kwamen uit voor de Math. U.L.O. In de eerste groep 300 m. voor leer lingen 1214 jaar werd als eerste ge plaatst W. Kerklaan van de St. Jozeph school in 52 sec. en als 2e H. Meeder van de Math. U.L.O. met 53.8 sec. In de tweede groep werd Van Soest met de mooie tijd van 50.4 eerste en J. Tet teroo met 50.6 sec. plaatste zich als tweede. Beiden leerl. van de St. Jozeph school. De volleybal-wedstrijden tussen de dames zestallen van de Schied. Volley bal Club S.V.C. en de Rotterdamse le klasser „Smash" -werd door S.V.C. met 30 gewonnen. De heren van S.V.C. die in het krijt traden met die van „Smash" wonnen met 40. In de afdeling korfbal bond het Schiedamse twaalftal der Junioren de strijd aan met het Junior elftal van Excelsior te Delft, Eindstand 21. Het Schiedams Senioren twaalftal verloor van „Ons Eibernest" II uit Den Haag met 12. In de afd. handbal van een Schie dams elftal tegen „De Schutters., van Rotterdam wonnen de laatsten met 34. De dames waren gelukkiger. Het Schiedamse elftal behaalde in de strijd met „Actief" uit Rotterdam een eind stand van 63. In de groep Meisjes van 1214 jaar 80 m. werd F. van Heijst, van de Huish. Ind. School eerste in 13 sec. en M. Leijdekker 2e in 13.1 sec. In de groep meisjes 1416 jaar werd H. Tepil van de Huish. Ind. School eerste in 12.9 sec. en E. Vos van de Math. U.L.O. tweede in 13 sec. Het muziekkorps van „Harpe Davids" zond zijn vrolijke klanken over dc ter reinen waar tot laat in de avond een grote schare belangstellenden rondom verzameld was, om met plezier te kijken naar de sportieve prestaties van de jeugd en om van tijd tot tjjd haar favorieten aan te moedigen. In' aansluiting op het voorstel' B,en W. van Schiedam te machtigen met Muys en Winter's Aannemingsbedrijf N.V. te Rotterdam een zg. palencöntract betreffende het in Nieuwland te bouwen complex van 545 woningen, 15 dagwin kels en 56 garages te sluiten, hebben B. en W. de raad thans meegedeeld, dat de directeur van de gemeentelijke Woningdienst het college heeft gerap porteerd, dat de kosten van het aan maken en het inheien van de palen voor de fundering van genoemd' complex 1,011.308,98 zullen bedragen. Het college stelt de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen, omdat directe aanvang van de bouw gewenst is. Het palen-contract zal slechts tijdelijke kracht hebben; het komt te vervallen, indien en zodra, na het verlenen van de officiële vergunningen, het gebruikelijke aannemingscontract zal zijn opgemaakt. GEHOREN: Margaretha, d van M Jeup en S J de Reus; Cornells, z van M J Weerden burg en C Zwarts; Hendrieus W J M, z van J j Koevermans en M A v d Water; Leen- dert, z van W Faasse en M Hotleman; Jan A. z van A van Leeuwen en A Wansink; Maria J, d van C P van Vliet en C v Wijk; Johanna A. d van Th M v Troost en A N Streng; Wilhelmlna C, d van Th Ammers- dorffer en M W Stip OVERLEDEN: C W de Bus. 1 dg; P v d Vlies, 73 jaar. Om aan 914 blijde scholieren een Ver- heersdiploma uil tc reilien, dnt is wel wal teveel gevraagd van een burge meester. Drukke ambtsbezigheden luien dit nu eenmaal niet toe. Daarom vol stond burgemeester mr. B". Peek van Schiedam met enkele kinderen het getuigschrifl te overhandigen, waar na hij eett hartelijke toespraak hield tot alle geslaagde jongens en meisjes, die gistermorgen in het Passage.-thea- ter waren verzameld. Hiervoor bestaat enorme belangstelling. Dag en nacht wordt bij Hoboca gewerkt om aan alle aanvragen te voldoen. Dat de Hoboca- bonnen zo geweldig in trek zijn is geen wonder, want wie had ooit durven dromen, dat thans iedereen gratis met de trein mee kan. De 10.000 winkeliers, verspreid over heel Nederland, die de Hoboca-bonnen gratis aan hun klanten uitreiken, komt dan ook een woord van warme dank toe. Het aardig ste is, dat alle HOBOCA-bonnen en haar door de gewaarmerkte reischèques, geldig blijven tot 1 Jan. 1058 en steeds te gebruiken zijn, wanneer men wil. Korfbalprogramma. De korfbalcompeti tie loopt ten einde. Zaterdagmiddag speelt Odo I haar laatste wedstrijd tegen Bol nes 3 op eigen terrein, een ontmoeting die voor de Maaslan-ders winst kan ople veren. Odo 2 speelt eveneens de laatste competitiewedstrijd en wei tegen het Schiedamse Odi 3. Hier is de kans op een overwinning minder zeker. Ook dit is een thuiswedstrijd. Hedenavond speelt Odo B te Vlaardingen een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het nieuwe B- twaalftal van de Vereniging Spirit al daar. Ledenvergadering. Coöp. Boerenleen bank. Donderdagavond 23 Juni vergadert de Coöp. Boerenleenbank te Maasland te 7.30 uur n.m. in het jeugdgebouw „Het Trefpunt.'' Uitgebracht worden de jaar verslagen en de rekening en verantwoor ding over 1954. Bij de verkiezing moet gestemd worden voor een lid van het Bestuur (aftreden de heer A. Broek) en voor een lid van de Raad van Toezicht (aftredend de heer Adr. Moerman). Commissie Jonge Kerk. Na enkele wij zigingen in de Commissie voor de Jonge Kerk te Maasland thans als volgt samen gesteld: ds. H. J. J. Keenzer, voorz. A. B. T. Nouwt (als ouderling); L. de Nie, se cretaris: J. v. d. Pol, penn.esse: C. Kar- dolus; G. Post: J, Rensen en R. Kooren. Buitenavonden. De jaarlijkse buitena vonden, van Hervormde Jongeren worden dit jaar gehouden op Woensdag 20 Juli voor degenen van 16 jaar en ouder en op Woensdag 27 Juli voor de 1215-jari gen. Beide keren op het weiland van de heer A. P. Chardon, Kortebuurt 16, Aangifte 21 ,ftmi 1955 BEVALLEN: E. Vlasblom—Cardinaal d.; G. A. M. Pastijn—van Oosten d.; J. M. Buis Beljens z.; A. M. TheunissenWijlaars d.; E. van HerwaardenHesselink z.: L. W. de Neefde Vos z.; H. Stoffelsvan Oijen z.; J. E. van BaarJenKoppel z.; H. den Ouden —Klootwijk z.: J. P. van OpstalBarendregt d.: J. A. Bok—stolk z.; J. C. van Putten— Maliepaard z.: A. C. Wagenaar—Albers z.; W. Berenmanvan der Velden d.: M. C. Degenaarvan der Steen z.: A. J. Hennekes Brugman d.: M. It. van Leeuwenvan der Hoeven d.; D. Versteeg—Ippel z.: M. E. Gou weloosde Korte d.: A. de JongJansen z.; J. P. Bonnetvan Angeien d.; M. van Hulst —van Rijssel z.; M. J. H. Meurs—Koops z.; W. N. Vermeer—Clfilon z.; A. de Jeu—Ver- weijmeren z.; C. G. Antonissen—Potters z N. A. Bosman—de Bruin d.; M. Chr. M. Hoff —van Ameijde A. E. Rietveld—Kaptein z.; A. L. de Reuver—van Deursen z.; A. M. Vondeling—Rob be z.; F. van Zomeren—von Berg d.: Tj. A. Rooda—van Leeuwen z.: A. M. de Klerk—de Vriend d.; Ch. de Court Onderwater—Klcijn van Willigen z.; M. Bos- Niemeijer z. OVERLEDEN: A. Bleshaar. man. geh. gew. met A. J. C. van Dam, 78 j.; A. Radema kers. man, geh. gew. met J. M. van Greven« broek, 83 j.; A. Etten, vrouw van w. J. van Mook, 60 j.; C. Tomson. vrouw van T. T. Kranendonk, 81 j.; J. H. Legen, man van M. H. Jansen, 32 j.; J. H. Heederik, vr.. geh. gew. met A. de Winter, 85 j.; E. A. de jong, man van K. den Breejen, 60 j.; J. H. F. van Aken, man van P. van As 69 y 76 j. A. M. M. Jansen, zoon, 2 mnti. H. van Rooijen, vrouw van G. Lokker, 77 j.; W. G. H. Roos, man van J. Schermer. 61 j.: C. J. Oudshoom, vrouw van T. Andeweg, 73 j W. J. M. Raaff, man van M. W. P. Furst, 66 L. Laarhoven, vr., geh. gew. met J. C. Vermeulen, 79 j.; E. Dullaert, vr., geh. gew, met J. S. Schaap. 72 j.; A. Groot. vr.. geh. gew. met L. van Zijl. 91 J.; C van Leeuwen, man van J. P. Branden burg, 56 j.: P. Schakel, man van E. Roelofsen, 63 i.; G. Heydra. man van E. P. Piasmans. 76 j.: A. M. M. Jansen, zoon, 2 mnd.; Ch. Ganz, man van H. Gessier, 82 j.; J. J. F. Petersen, ongeh man. 18 j; L J Bosman, zoon. 8 j; F van Beveren. man, geh gew met C Aleman. 85 j; A G Mosterd, vr, geh gew met CRoelofs, 72 j; P. Chr. de Koning, vrouw van J. de Zeeuw, 84 j.» K. Th. Smith, man. geh. gew. met T. Huimnga. 7# j: A. Pemmers, man van P. C. Luck.ng 56 i- S. Mourik, vrouw van C. Laban, 51 r, D. Los! man van A. Barendregt. 71 j,; J- C. van Wilgen, vrouw van A. A. Teeuw. 46 1 M. C. Ulenberg, vrouw van J. J. Dumas, 77 4 g. van Straten, man van J. Niessen, 66 w. M. van Klooster, vrouw van J. Thie- ^Voorts' als levenloos aangegeve^ J. M. de Bruin-Saarberg, dochter. C. A. —van Weelde, zoon; C. E. Landman-SIgter man. zoon; H. M. Bode-van der Pto» i A, Dijkede Jong, zoon; M. Andressen— Stierman, dochter. Reeds in een toelichting op de be groting voor 1955 hebben B. en W, van Schiedam aanleg van een gedeelte van het recreatieterrein aan dc Laanslootse weg in het uitricht gesteld, waarbij het college meedeelde, dal voor aanleg biervan t.z.t, een bedrag van ca. 35.000,aan de begroting ral moeten worden toegevoegd. De directeur van gemeentewerken heeft thans een plan ingediend, omvat tende de aanleg van een sportveld, dat geheel door beplantingsstroken omgeven zal zijn. Het sportveld zal Oostelijk grenzen aan Rotterdams grondgebied, noordelijk aan de toekomstige Rijksweg 20 en zuidelijk aan de ter plaatse gepro jecteerde bebouwing. Het ligt in de bcdoeolir.g. aldus B. en W„ dat hel nieuwe sportterrein in gebruik zal worden gegeven aan de voetbalvereniging „S.V.D.P.W.", die on langs is gepromoveerd naar de 4e klasse der K.N.V.B. Het terrein, dat deze club thans bespeelt, zal moeten verdwijnen in verband met de voorgenomen uitgifte van industrieterreinen. De aanleg van het sportveld kan niet geschieden in het voorgenomen D.A.C.W. -verband, gezien de huidige situatie op de arbeidsmarkt. Dit betekent, dat thans voor deze werkzaamheden met een uitgaaf van 45.675,rekening moet worden gehouden. B. en W. stellen de raad voor een erediet van 45.675 beschikbaar te stel len voor aanleg van het sportterrein. In verband met daaraan te verrichten onderhoudswerken, zal de Hoofdbrug over de Varkenssluis te Schiedam in de nacht van Vrijdag op Zaterdag (24/25 Juni) van 10 uur n.m. tot 6 uur v.m. voor alle rijverkeer zijn afgesloten. De Schiedamse politie heeft gisteravond omstreeks half negen op de Westvest een personenauto aangehouden, waarin vier zeelieden waren gezeten. De wagen, waarvan de bestuurder de Noor K. A. K. was. had tevoren met een vaart van 90 kilometer per uur de bocht Nieuwe Ha venB.K.-laan genomen en een ver keerszuil omver gereden. De auto was hierbij zwaar beschadigd. De veroorzaak te schade bedraagt enkele duizenden gul dens. De botsing is volgens de politie te wijten aan de oververmoeidheid van de chauffeur. De wagen was een huurauto uit Rotterdam en was niet verzekerd. De Maassluisse Bestuurdersbond geeft in een adres aan de gemeenteraad te kennen, dat de economische ontwikke ling van Maassluis het bestuur ernstige zorg baart, speciaal met betrekking tot het havenptan, dat nog steeds in em bryonale toestand verkeert, alsmede de omstandigheid, dat er nog steeds geen vloeddeuren aanwezig zijn. De M.B.B. meent, dat op korte ter mijn een doeltreffende beslissing kan worden genomen, opdat tot een spoedi ge uitvoering van de plannen kan wor den overgegaan. B. en W. zeggen in het prea-advies dat het de raad bekend is, dat met voortvarendheid aan het Havenplan wordt gewerkt. Het college is overigens van mening, dat adressante zich in haar brief inlaat met aangelegenheden die niet tot het terrein van die orga nisatie behoren. Het komt B. W.. mede om te voorkomen, dat preceden ten worden geschapen, ongewenst voor, dat de raad adressen als het onderha vige in behandeling neemt. Tenslotte vragen B. W. zich af of de Maas sluisse Bestuurdersbond wel in staat is de plannen te beoordelen. De firma H. van der Kooy te Maas sluis verzoekt de raad haar een per ceel grond aan de P. J. Troelstraweg in de Kapelpolder te verkopen, ter breedte van 40 meter en tot de ter plaatse beschikbare diepte tegen de prijs van 8 per ca. Adressante wil op de aan te kopen grond enige opstallen stichten, teneinde haar bedrijf, dat thans in de oude bin nenstad is gevestigd, te kunnen ver plaatsen. Gelet op de belangrijke inves teringen vraagt genoemde firma de koopprijs van de grond in enkele ter mijnen te mogen betalen. B. en W. adviseren de raad op deze aanvraag gunstig te beslissen. Bij het verleggen van pannen is gister middag omstreeks vijf uur de 71-jarige M. van M., wonende in de Vlaardinger- straat te Schiedam, van het dak van het schuurtje achter zijn woning gevallen. De man klaagde over pün in de rug en is vervoerd naar dc Dr. Noletstichting. De uitslagen van de tweede ronde van het E.S.S.-sehaaktornoo: zijn als volgt: Stedengroep: drs. G Brokerhof (Dordrecht! W. Korpershoek (Vlaardingen) 0—1, L. Reitsma (Schiedam)A. J. Verhoeff (Delft) 0—1. Groep 3 t/m IV: Chr. Vlagsma— mr E Mulder, uitgesteld: J v Edenir. H. J. Dome afgebroken; F. KoevermansH. Domselaar 10 J. J. Molendijk—C. v. Wageningcn 0—1; ds. J. F. MantzC. Schijven I—0; J F W. MeijerC. v. d. Griend X0; J DokmanJ. j. Sterk 01: W. J. SchermerH. C, Brink man, uitgesteld. Mejuffrouw J. Boerlage te Rotterdam is benoemd tot onderwijzeres aan de Prinses Juliana school (hoofd de heer G, de Raad), Oostsingel 9, Schiedam. Invalide aangereden. De Rotterdam mer F. K„ gezeten in een invalidewa- gen, werd ter hoogte van de Kerkhof- weg op de 's-Gravenzandseweg te Hoek van Holland aangereden door een per sonenauto, bestuurd door de 31-jarige A. W. uit Den Haag. K. liep enkele kneu zingen op en schaafwonden aan het linkerbeen. Beide voertuigen hadden lich te materiële schade. Jongen viel uit de dakgoot. Het 11- jarige zoontje van de fam. H. K. uit de Mahnstraat le Hoek van Holland pro beerde Maandagmiddag een bal uit de dakgoot te halen, doch viel van een hoogte van 4 meter met het onderli chaam op een uit de grond stekend stuk hout. Hevig bloedend werd hij naar dokter Fokkens gebracht en vandaar naar het ziekenhuis te Den Haag waar de wond is gehecht. Huldiging van brandweerlieden. In Ho tel America te Hoek van Holland wordt Dinsdag 28 Juni een bijzondere samen komst gehouden van brandweerlieden der Rotterdamse Vrijw. Brandweer te Hoek v. Holland. Het bestuur van de Brandweer vereniging „Steeds Paraat" heeft ter gelegenheid van de huldiging van een aan tal leden, die 25 jaar en langer in dienst zijn, deze bijeenkomst belegd en een groot aantal autoriteiten van het Brandweerwezen te Rotterdam en Hoek van Holland uitgenodigd. Het lid van de Tweede Kamer de heer Van Koeverden heeft aan de ministers van Economische Zaken, van Binnen landse Zaken en van Verkeer en Water staat o.m. gevraagd; Is het juist, dat de bouyv van de nieu we pont voor het veer bij Druten, zijnde noodzakelijk voor de interprovinciale Noord-Zuid-verbinding UtrechtGelder landNoordbrabant, op een buitenlandse scheepswerf zal plaats vinden? Zo ja, dan wordt gevraagd: Welke in stantie heeft deze order gegeven en op welk tijdstip? Op welke overwegingen is deze opdracht aan een buitenlandse firma verstrekt? Voor welk bedrag is de bouw van dit vaartuig opgedragen en/of hoe hoog zal de te verwachten totale kostprijs af fabriek zijn? Hoe hoog zullen de bijkomende kosten, invoerrechten e.d. zijn? Zijn de ministers van mening, dat de Nederlandse overheidsinstanties in het algemeen de belangen van de eigen in dustrie voorop dienen te stellen, en zijn zij overtuigd, dat dit in het onderhavige geval is geschied? I Het tornooi om het schaakkampioen schap van Vlaardingen wordt 29 Augus tus in de cantine van HVO geopfend, ter wijl de partijen in alle groepen (van zes) aldaar worden gespeeld op Maan dag 5, Woensdag 7, Maandag 12, Woens dag 14 cu Maandag 19 September; even tueel afgebroken partijen moeten op de Vrijdagen 9 en 16 September in hei SHELL-clublokaai worden uitgespeeld. Dit is Maandagavond vastgesteld door de commissie, belast met de organisa tie van de open schaakkampioenschap pen van Vlaardingen 1955. HVO is dit jaar aangewezen als de organiserende vereniging. De deelnemers zullen worden ingedeeld in groepen van zes. Daartoe is het vol gend schema opgesteld: één groep hoofd klasse, twee groepen promotie-klasse, vier groepen eerste klasse en vier groepen tweede klasse. Tot en met vorig seizoen was het in Vlaardingen gebruikelijk, dal de win naar in de hoofdklasse de Vlaardingse kampioen sedert vele jaren W. Kor pershoek voor een match, met de titel als inzet, kon uitdage::. Met deze regeling is thans gebroken, evenals dit nationaal en regionaal reeds lang het geval was. De kampioen zal, wil hij het bezit van de titel continueren, in de hoofdklasse worden ingedeeld: de win naar van de hoofdklasse-groep za'. dus kampioen van Vlaardingen 1955 zijn. De 52-jarige mejuffrouw M. de B. viel Maandagmiddag op de Markt te Vlaar dingen met haar rijwiel en liep hierbij een rechterenkelbreuk op. Zij moest in het Algemeen Ziekenhuis worden opge nomen. Geboren: Wilhelm Ferdinand Otto, z. van C. F. Hinz en O. Willems; Margje d. van M. Mastenbroek en M, J. van Dam; Arle Comelis, z. van L. Bijl en J. Huisman; Johnny Louis, z. van J. van 't Hof en J. van Sehaijk; Johanna d. van L. W. van den Bos en A. La- mens; Annigje, d. van W. Marinus en J. M. J. van Diem; Marthyna, d. van C. van den Akker en P. Oosterlee; Cor nelia Adriaantje. d. van G. Noordzij en A. C. van Ooijen; Wilhelmina Antje, d. van C. Nederlof en Z. de Jong; Caro lina Albertina, d. van A. van der Drift en A. G. Schut; Petrus Jacobus Maria, z. van A. Hurkmans en C. G. Bakker; Jan, z. van J. Stad en J. Bokaman; Abraham, z. van B. van der Staaij en P. Mom. Overleden: Jan Pieter Barendregt, oud 62 jaar, echtg. van A. E. Polder vaart Sweelinckstraat 1Ó0; Fetronella Johanna de Wit, oud 63 jaar, Schiedam- seweg 47; Pieter van Noort, oud 61 jr, VI: Verpl. Chasséplein 5. Gehuwd: R. E. H. Buss, 24 jr. en A. Pot, 25 jr. Vijf en zestig duizend personen zul len Donderdag 30 Juni in het Feyen- oord-stadion luisteren, wanneer de gro te Amerikaanse prediker dr. Billy Gra ham andermaal in ons land de bood schap van het Evangelie brengt. Wan neer het stadion te Rotterdam nog meer bezoekers zou hebben kunnen bevatten, dan zou hei ook zeker vol gekomen zijn, want de aanvragen voor de (gratis) toegangskaarten overtreffen verre het beschikbare aantal. Het was dan ook daarom, dat men in Vlaardingen als plaatselijk Billy Graham-comité slechts 1500 kaarten kreeg in plaats van de aan gevraagde 3000. Naar wij thans van het plaatselijk comité vernemen doet zich hier de zeer bijzondere omstandigheid voor. dat waar overal elders de kaarten uitgegeven zijn er in Vlaardingen nog enkele honder den beschikbaar zijn. De Vlaardingers, die dus op 30 Juni de prediker wil len horen, kunnen zich (uiterlijk Zater dag) melden bij de mensen in de stad, die aanplakbiljetten hebben hangen, waarna zij een toegangsbewijs gratis krij gen toegezonden. Op de dag van de bijeenkomst zal ook uit Vlaardingen een extra-trein rijden naar het stadion-station, die van sta tion Vlaardingen vertrekt om 5.45 u en om 5.50 u van station Vlaardingen-Oost. De kaartjes voor deze trein zijn Zater dagmiddag te bekomen en wel aan de volgende adressen: Don. Hofsingel 46 (tel. 3139), Van der Valk. Anthony Knottenbeltsingel 2 (tel. 3013), en Van der Kooy, Groeneweg 20. Gisteravond aan het einde van het zeeroversspel heeft zonder dat enige instantie was ingelicht. een viertal judo-ers kans gezien de grachten, die „Caramonta" omgeven, over te zwem men en de kist met schatten naar de vaste wal te brengen. De zeerovers, die de diefstal bemerkten, hebben nog getracht de ..schatrovers" tegen te hou den. doch zij moesten het onderspit delven. De druipnatte judo-ers werden ech ter door het tentoonstellingspersoneel tegengehouden, toen zij met hun buit het terrein wilden verlaten. Het was voor hen een koud kunstje om de controleurs buiten gevecht te stellen, doch toen de politie zich met het ge val ging bemoeien, zag het er slech ter uit. Daar niemand van de overval op „Caramonta" op de hoogte was. waren de agenten niet te vermurwen. De kist moest worden teruggebracht. En zo Wegens diefstal van twee spaarbank boekjes en het vals invullen en onder tekenen van machtigingsformulieren is door de Haagse rechtbank een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aitrek geëist tegen de 31-jarige persfotograaf W. J. uit Den Haag. Verdachte was in zijn pension kind aan huis en zodoende kon hij gemakke lijk het spaarbankboekje van zijn pen sionhoudster en haar dochter bemachti gen. Hij nam met behulp van de valse machtigingen nagenoeg het gehele te goed 3700,op en verbraste dit geld grotendeels met een zangeres. Reeds eerder was verdachte tot acht maanden veroordeeld wegens vervalsing van een wegenbelastingkaart. Toen hij de spaarbankboekjes leeghaalde werkte hij bij een fabriek. Er waren lichte psychopatische afwijkingen geconsta teerd. Volgens het Zuid-Afrikaanse blad Die Burger is een beweging in het leven geroepen om in Zuid-Afrika het grootste observatorium van het Zuidelijk half rond te bouwen. Het initiatief zou genomen zijn door het observatorium van Leiden en ze ven West-Europese landen zouden be langstelling in het plan hebben getoond. De regering van de Unie zou echter nog niet officieel zijn benaderd. Volgens het blad gaat Leiden uit van de overweging, dat, terwijl op het Noor delijk halfrond veelomvattend werk wordt gedaan op astronomisch gebied, de sterrenhemel op het Zuidelijk half rond betrekkelijk onbekend is. Het staat nog niet vast, dat het obser vatorium in Afrika zal komen, aange zien ook aanspraken van Australië en Argentinië in overweging moeten wor den genomen. BP WELKE LEEFTIJD TROUWEN W'J? I (OCCeMIOOEUE HUWELUKSU-EFTUP rdrrland «rfdwi 27 jL24 nofUnd rankriiK Vfxicc Voor een bezoek tot en met 27 Juni a.s. heeft in de Coolhaven te Rotterdam ligplaats gekozen het jacht „Morag mhor' eigendom van een Engels bedrijf (The British Aluminium Company, Ltd), dat geheel uit aluminium - magnesium lege ringen is gebouwd, die geen schadelijke invloeden van zeewater ondervinden. Dit schip is geconstrueerd om de voordelen te laten zien van een nieuw procédé voor het lassen van aluminium, waarbij te vens de gedachte voorzit het verbruik van dit metaal te stimuleren. Ongeveer 25 jaar geleden zijn de ge noemde legeringen ingevoerd in de scheepsbouw en zij hebben volgens de Engelse maatschappij bewezen geschikt te zijn bij de bouw van schepen, reddingbo ten en vele andere kleine schepen. In de laatste tijd worden echter deze lege ringen in toenemende mate gebruikt voor de bovenbouw en andere delen vna vele schepen In het s.s. „America" van de United' States Line bijvoorbeeld werd 2.000 ton aluminium verwerkt. Een na deel van aluminium-legeringen is altijd geweest, dat ze niet geschikt waren om te worden gelast, doch thans bestaan er verscheidene gepatenteerde methoden, waardoor dit nadeel overwonnen is. De Engelse maatschappij heeft om dit aan te tonen het schip gebouwd, door het gelaste aluminium casco en de gelas te masten van hetzelfde metaal wil zij een overtuigend bewijs geven van de mo gelijkheden van de nieuwe lastechniek. De bouwkosten zullen geringer zijn, omdat men volgens dit systeem sneller kan werken. Men meent ook met de bouw van de „Morag Mhor" niet alleen te hebben bewezen, dat lassen een water dicht schip verzekert, doch dat door de toepassing ervan op gewicht en mate riaalkosten wordt bespaard door het ge bruik van minder platen dan van ander materiaal nodig zouden zijn door het vervallen van overlapping, zoals bij klinkwerk. Men heeft een film van de bouw ver vaardigd en deze zal tój een Rotterdams bedrjjf (R, S. Stokvis en Zonen N.V.) wor den vertoond. Behalve uit kringen van De zevenjarige J. B., die in de Ruys- daelstraat te Den Haag woont, stak gis termiddag onvoorzichtig deze straat over. Hij werd aangereden door een motor fiets. Het rijwiel gleed na de aanrijding onderuit en nam het knaapje over enige afstand mee. De jongen kreeg vermoe delijk een hersenschudding en klaagde delijk een hersenschudding en klaagde over pijn in de borst. Gistermiddag omstreeks half zes stapte de 79-jarige N. M. T. van de Gevers Deijnootweg aan het Spui op de tree plank van een tramwagen van lijn 9, welke juist was gaan rijden en waarvan de toegangsdeuren reeds gesloten waren. Voordat de tram, op waarschuwing van de conducteur, tot stilstand was gekomen, was de man van het nog rijdende tram- stel gestapt. Hij viel daarbij, zonder door de tram te worden aangereden. De man moest opgenomen worden in het zieken huis aan het Westeinde, met een ver moedelijke collumfractuur. De Roelof Buisman is een schip met een lengte van 42 meter! Daar het niet dikwijls gebeurt, dat een kustvaar tuig van deze grootte de haven binnen loopt, trok de aankomst enige belang stelling. Een bewoner van de Van Diemen- straat in Den Haag liet gisteravond het deurtje van zijn volière openstaan. Hier door verkozen 45 Kanaries, met een waarde van 100 de vrijheid De bemanning van een politiejeep ver leende assistentie om de vogels te vin den, maar het gelukte slechts vijf ka naries aan de eigenaar terug te geven. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken is het faillissement van J. Chr. Heyneker, wonende Ockenburg- straat 148 te Looaduinen, handelende te Den Haag aan de Van Miereveltstraat 73, onder de naam C.V. The International File Sharp Company. Aan de N.V. Stol, Aannemers- en Bouw bedrijf, gevestigd te Dan Haag, kantoor- houdende te Hazerswoude, is verlenging van surséance van betaling verleend voor de tijd van anderhalf jaar, ingaande 21 April 1955. Opgeheven is het faillissement van A. Langens te Den Haag, wegens gebrek, aan actiet rde particuliere scheepsbouw, bestaat er ook belangstelling uit Marinekringen, die betrokken zijn bij de bouw van Marine- vaartuigen en voor hen is een aparte bij eenkomst georganiseerd. Het jacht is thans voor de eerste maal overgestoken naar het vaste land van Europa en alvorens ons land te bezoe ken, is het in Belgie gedemonstreerd. Vrijdagmiddag om vier uur zal in Stads Doelen te Delft de derde beurs worden geopend van de zogenaamde kleine middenstand. Dit jaar wordt deze expositie georganiseerd door de Alg. Vereniging van Middenstandsbeiangen. Aan de expositie, welke tot en met 2 Juli is geopend van twee tot zes en zeven tot elf uur nemen 31 standhouders deel met 65 stands. Om het bezoek in de middaguren te stimuleren werden huis-aan-huis gratis toegangsbewijzen bezorgd, welke alleen in de middaguren geldig zijn. Verder is er een kindermiddag op Woensdag in de tuin van Stads Doelen, en het optreden van enige bekende radio- en amateurbands. In de tuin zijn vijf grote fonteinen opgesteld welke worden verlicht, waar tevens enige at' tracties zijn van „Bethel" voor de in richting van het ziekenhuis. Iedere 250ste bezoeker krijgt een aar dige attentie en iedere tienduizendste een buitenlandse reis voor twee per sonen, gedurende twee weken naar Oos tenrijk of Parijs. Tijdens de op 20 April gehouden ver gadering van Aandeelhouders van de N.V. Electrotechnisch Installatie Bureau „Merwestroom" te Do-drecht is be noemd tot mede-directeur van de ven nootschap de heer H. Schippers. De rechtbank te Rotterdam heeft de 30-jarige machinist op de grote vaart, B. S. J. C., die heeft terecht gestaan wegens bigamie, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, voorwaardelijk, en een geldboete van 100, subsidiair 20 dagen hechtenis. Hoewel hij op 12 Fe bruari 1945 te Bombay was getrouwd met Mary B. Baretto en dit huwelijk niet was ontbonden, was hij op 31 Juli' 1948 hier te lande in het huwelijk ge treden met Hendrika C. v. d. Hulst. ging cic me! veel moei'- veroverde schat naar de kleedkamer van n« mannelijke zeerovers cn dc judo-ers konden met lege handen naar huis i» rugkeren. Zij berusten echter niet in hun onver diende nederlaag. Vanmorgen m d? vroegte is de heer Hulsker, vergezeld van een „verraad-plegendc" zeerovers.' vrouw, het Unifesti-terrcin op"eeaaè" Nadat tevergeefs getracht was via een ruit de kleedkamer, waar de schatkist was opgeborgen, binnen te komen be. sloot men een stotenspecialist in' <jo arm te nemen. Deze werd per taxi naar „Unifesti" vervoerd en slaagde er m derdaad in het slot van de kleedkamer te forceren. Het meenemen van de kist was toen een kwestie van han digheid. Dc bewakers lieten de heer Hulsker en zijn gezellen met hun buit ongehinderd passeren, zodat de zec rovers vanavond „Caramonta" zond«r schat zullen vinden. Om te voorkomen, dat do kist door de wraakluslige zeerovers zou worden teruggehaald, werd door de judo-e'S een beroep gedaan op de Middcn- standsbank. In de kluis van deze eer biedwaardige instelling staat de schat van „Caramonta" thans te wachten op de dingen, die komen gaan Zaterdag om 19 uur treden 's-Grayenzande en Maasdijk ditmaal op het terrein van Naald wijk voor de derde maat tegen elkaar In het strijdperk om de kampioen aan te wij. zen die de strijd zal opnemen tegen Katwijk en Spirit voor twee plaatsen in de K..V.V.B. De vorige week stond Maasdijk dicht bij het kampioenschap, doch de Westlanders lie ten de 30 voorsprong glippen doordat aj een verdedigende houding gingen aannemen en 's-Gravenzandc het tot een 3—3 resul- tanl wist te brengen. Ook nu verwachten we twee gelijkwaardige ploegen die elkaar geen duimbreed gronds zuilen toegeven. Een voor spelling wie hier als eerste zal eindigen is moeilijk. Moge de sterkste zegevierend uit de strijd treden. Om hel kampioenschap van de Reserve Ic klas heeft Scheveningen 2 tegen Duinoord 2 maar gelijk te spelen om de promotie naar de Reserve 3e klas KNVB een feit te .-naken. Om de Mavl Wisselbeker speelt DüNO voor de halve eindstrijd een wedstrijd tegen Hi'SV 2 dat zich door een overwinning In de fmatc zal plaatsen evenals DEVJO dat het pittige DSVP op bezoek krijgt. Wc verwachten dus een eindstrijd tussen HTSV 2 en DEVJO. Voorts worden nog enige competitiewedstrij den gespeeld. In 1 A voorspellen we een overwinning voor Loosduincn op DORR. HTSV 3 zal het in 4 D tegen CSVD 4 wel bolwerken. Het verdere programma luidt: Zaterdagmiddag Afdeling Den Haag. Kam- pioenschap Reserve 3e klasse: Duinoord 2— Scheveningen 2 15 uur. Competitie Je kiasse; A; DORRLoosduinen 15 uur: D: CSVD 4— HTSV 3 terr. HTSV 15 uur: 2e kiasse; A: PGSRHV 15 uur; C: Maasdijk 2—VOG 2 15 uur; Naaldwijk 2—DORR 2 15 uur; D: Maasdijk 3DVJ 2 16.IS uur; 's-Gravenzandst SV 3RAS 3 15 uur. 3e Klasse D; Monster 4 Scheveningen 4 15.15 u; OSZ 3—RAS 4 15 uur; SVGT 4Omas 4 15 uur. 4e Klasse E: 's-Gravenzandse SV 4Duinoord 5 17.15; F: DUNO 3—SVGT 6 15 uur; G: CSVD 6- PVS 3 15 uur; Nootdorp 3Duinoord 7 15.15 uur. Om de Mavt Wisselbeker. Halve eindstrijd: DUN OHTSV 2 16.15 uur; DEVJO—DSVF 15 uur. Vanmorgen heeft een feite uitslaande brand gewoed in de raamlijsten-makerij van de raamlijsten- en kistenfabriek van Gebr. Huisman aan de Rotterdamsewes te Delft. De loods, waarin de raamlijs- tenfabriek is gevestigd, werd met de zich daarin bevindende machines volko men verwoest. De vlak er bij gelegen kistenfabriek en de timmerwinkel kon den dank zij het snelle ingrijpen van de brandweer behouden blijven. De schade wordt op twee ton geschat. Het bedrijf is verzekerd. De brand werd vanmorgen te om streeks kwart over zes ontdekt door een melkrijder, die de directeur, de heer J. Hordijk, waarschuwde. Deze alarmeer de de brandweer, welke spoedig met twee autospuiten verscheen en het vuur aanvankelijk met zes, en later met ne gen stralen bestreed. Assistentie verleen de nog de bedrijfsb-andweer van de lijm- en gelatinefabriek Delft. Aan de Christelijke Kweekschool, Gal- vanistraat 118 te 's-Gravenhage, slaag den voor het examen onderwijzeres de dames: H. C. Bras, H. Heijboer, J. J- van Onkelen, C. E. van Rhee, J. van der Snel- Met z'n zessen waren ze die dag uit geweest, er was gevoetbald en na afloop waren ze ook nog samen opgetrokken. „Leg nu die zelfde eensgezindheid aan de dag, neem samen de schuld OP je, gedraag je hier even sportief als op het voetbalveld", zo maande hen gisteren de president van de Rotterdamse Rechtbank, waarvoor ze terecht moesten staan naar aanleiding van hetgeen er gebeurd was aan het eind van die bewuste dag, de 17e April. Er waren nl. ook enige biertjes verwerkt, en bij hun bezoek aan een café aan de Pleinweg in Rotterdam- Zuid was het tot een ruzie met de kastelein gekomen. Ze hadden hem uit zijn café naar buiten gesleurd en tegen de straat gesmakt. Zijn echt genote en de accordeonist uit het café raakten er ook bij betrokken en liepen eveneens klappen en stompen op. Het geheel van armen en benen trok al gauw veel publiek en toen een agent van politie op wilde tre den werd hij ook neergeslagen. Mede om dit verzet tegen de politie zei de officier van Justitie de zaak ernstig op te vatten. Wie nu echter op het oog of op de arm heeft geslagen Premier Mario Scelba heeft van daag het ontslag van zijn coalitie regering aangeboden, H- was 15}é maand aan het bewind en heeft het Italiaanse communisme bestreden en het Westen gesleund. meende de officier niet te kunnen vaststellen. Tegen allen eiste hij de zelfde straf, nl. vier maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De raadslieden drongen op een lichtere straf aan. Uitspraak in alle zaken over een week. (Medegedeeld door de firma A. Makkreel, makelaar in granen). ROTTERDAM, 22 Juni. Vor. slot S.K- Juli 27.37 2l-3° Sept. 26,57 26 50 Nov. 26.52 26 ril Jan. 26.02 26 50 's-GRAVENHAGE 22 Juni Vansstbe- richten van hedenmorgen uit zee: Sen met 5 k; 105—8 87—6 254—10: 342-3; 402—- 5: 412—5, 159—9; 229—8: 263—25; 105—G J4J —70; 234; 5310; 3917; 26418 is thuls- stomendc; 75—30, gisteren 100; 77-9. gisteren ISO; 182—25; 40—10; 43—5; 99—10: 132-3. 133—1: 189—20; 262—7 515; 15—20; ISr'3; 25—45: 30—17 37—50; 45—50; 69—10: 248-9. 250—50; 297—5 310—60; 399—85: 36—9; 353- 14; 20—120; 314—20; 141 is thuisstomende, 7—55; 66—60: 72-70; 81—30: 89—17; 103-30, 11645; 123—17; 242—1; 275—85; 14—6: 47—8a. 11017; 302—5; 333—34. Binnen te Scheve ningen de loggers Sch 56 met 31 last van t> schepen; Sch 233 met 14 last van 10 schepen- Met verse haring waren aan de markt de loggers Sch 283 met f 1000, Sch 297 met f 1780. Sch 56 met f 4650; met verse vis dc logger Sch 24 met f 10,809. Voorts drie kustvissers met in totaal f 1150- Notering verse vis. groot middelschot f 26—30, middelschot f 29 50—32. kleine schol 24-28, ailes per kist van 40 kg. Marktbericht van hedenmiddag van groene haring t 45—60 per kantje.

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 2