c Conferentie te Genève vanmorgen begonnen REDEVOERINGEN VAN DE Gebed om vrede in alle kerken van Genève mm Twee treinongevallen tijdens weekeinde CASABLANCA BLIJFT IN OPSTAND Bouw van Nederlands paviljoen begonnen r NA EEN SERIE VOORBESPREKINGEN DEEEGA TIELEIDERS Marokkanen en Fransen tegen Grandval KARDINAAL MINDSZENTHY IN VRIJHEID GESTELD TREINRAMP IN CHILI Reizigerstrein ontspoord hij Haelen Nieuwe botsingen in Algerië Militair omgekomen bij het zwemmen MAANDAG 18 JULI 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3128 Weerbericht Televisie-uitzending „ZALIG ZIJN DE VREDESTICHTERS" Vluchtelin gen-actie had resultaat Ruth Ellis leed aan ongeneeslijke ziekte AYaler eiste zijn tol in Rotterdam 34 Doden Uit Indonesië 25 NEDERLANDERS UITGEWEZEN Antwoord van Indonesisch leger overhandigd DE CONFERENTIE van de Grote Vier le Genève is vandaag begonnen met redevoeringen van de vier delegatie,-leiders. Premier Eden arriveerde omstreeks half tien als eerste in het Palais des Nations, daarna kwam premier Faure. vervolgens de Sowjet-premier Boelganin en als laatste president Eisenhower. Zij se,mi -U-ji onmiddellijk naar de raadzaal van liet vroegere, ge- l Solkenhond. dat nu het Europese hoofdkwartier is v xg.ie Naties. At besprekingen werden geope.nd kregen fotografen gelegenheid lOto's te maken. De staatslieden waren gezeten aan vier lange tafels, die in een vierkant waren geplaatst. Voor elke tafel zat een delegatie. Om 10.30 uur gingen de deuren dicht: dat was het eigenlijke begin van de liesprekingen. die te 12.11 uur weer werden verdaagd. Zie verder pagina 5 f— - - V J MAN OVERREDEN EN GEDOOD (Van onze speciale verslaggever TERWIJL MEN GISTEREN overal in Europa en daar buiten zich Zondagmorgen ter..kerke, begaf om te bidden voor de vrede en het Meer van Genève rimpelloos deze vrede symboliseerde, streek een snel rank vliegtuig met de Russische machthebbers aan boord, neer op het vliegveld Cointrin. Generaal Eisenhower, de Amerikaan se president, zat toen in de Amerikaanse kerk waar ds. O'Grady bad: „Almachtige God, toiens gezegende Zoon tot ons zei: „Zalig zijn de vredestichters", geeft dat Uw dienstknecht Dwight en allen, die met hem komen confereren vredestichters mogen zijn en zonen van God". De Russische president Boelganin en zijn collega's van het Kremlin spraken vriendelijke woorden bij hun aankomst. Tijdens het weekend hebben terdam zich in ons land twee treinonge vallen voorgedaan, waarbij echter gelukkig geen slachtoffers vielen. Zondagmiddag ontspoorde tussen Eindhoven en Roermond, bij Haelen, een reizigerstrein en in de nacht van Zaterdag op Zondag deed zich een treinbotsing voor op de lyn Dordrecht—Rotterdam, enige honderden meters voor de spoorbrug over de oude Maas. SIGNAAL VERKEERD yOLGENS de jongste gegevens zijn sedert Donderdag 14 Juli, toen door een bomaanslag in Casablanca acht blanken werden gedood, 63 personen, o.w. 50 Marokkanen, om het leven gekomen als gevolg van aanslagen en betogingen van blanken en tegenbeto gingen van Marokkanen. Meer dan honderd personen liepen verwon dingen od. Men vreest, dat het aantal gedode Marokkanen nog aan zienlijk groter is. Het juiste aantal is moeilijk vast te stehen. Gisteren zijn in de nieuwe inheemse wijk van Casablanca veertien .Marokkanen gedood. Het aantal gewonden is nog onbekend. In de oude inheemse wijk vielen zeven Marokkanen ais slachtoffers van het optreden van de ordedienst. Een blanke werd door Marokkaanse betogers gedood. Verscheidene personen, o.w. twee blanken, werden gewond. De Franse resident-generaal in Marokko, Grandval. heeft vandaag de hoofdcommissaris van de politie van Casablanca, Vergnolle, geschorst. De politie is verweten, dat zij niet ingreep, toen Europeanen wraakj namen voor de aanslag van Marokkaanse zijde op Donderdagavond. De Nederlandse delegatie van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft, toen zij in Thalham-, het Oostenrijkse dorpje vlak bij de Altersee aankwam, een merk waardige sensatie ondergaan. Onder een stralende zon en. over een aantal heuvels heen zag inert de Nederlandse driekleur met een oranje lint er aan trapperen. Daarnaast hingen de vlaggen van de Ver. Naties, Noorwegen en Oostenrijk. EERSTE SPADE mm® A Argentijnse marine-officie ren in strafgevangenis JACHTJE VASTGELOPEN OP DE HINDER Aardschok in Turkije Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 4 D Postbus 1112 Postgiro No. 424510 Klachtentiicnst abonnementen 18.30-19.30 te Zaterdags 1713 uur: Telefoon 115700 •j-Gravenhase: Huygensplein I Postgiro 42(807 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tol. 114402 Klachtondicnst 18.30-19.30 ti.: Tel. 36256S Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs .52 cent per week. f 2,26 per maand. 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks ThOtlM' Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond. ENKELE REGEN- OF ONWEERSBUIEN. Directie: C. A. KEENING en Mr. K. VAN HOUTEN Veranderlijke bewolking met phuttselyk enkele regen- of onweersbuien. Over bet algemeen weinig verandering in temperatuur, wind in hoofdzaak tussen Noordoost- en Noordwest, 7.wak tot matig, afgezien van windstoten tijdens onweer. 10 Juli: zon op 4.43. onder 20.52; maankop O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. S. BRUIN'S SLOT Hij sprak onmiddellijk na president President Eisenhower (een half uur voordat hu "aar de conferentiezaal vertrok had men hem rusteloos In de tuin van zijn villa heen eti weer zien Jopen, in gedachten verzonken en met zün handen diep in zyn zakken) heeft allereerst verklaard, dat het Ameri kaansc volk de vriend wil zijn van de Sou-j-'-voIkercn .Er zijn geen natuur lijke verschillen", zo zeide h(j. Dé prsldent merkte aan hel begin van zijn rede ook op. dat niet ver wacht kan worden, dat in de paar uren van de paar dagen, da! de con ferentie bijeen is, alle problemen van de gehele wereld, die moeten worden opgelost, inderdaad zullen worden op gelost. Eisenhower zette een program van actie van zes punten uiteen, dat ten doel heeft de gevaren van een atoom oorlog weg te nemen .een periode van atoomrijkdom in te luiden en over de geheelc wereld de ijzeren gordijnen te doen verdwijnen. De on derwerpen van het programma lui den in 't kort: hereniging van Duits land. maatregelen t.a.v. Oosteuropese satellietstaten, opheffing van alle ijze ren gordijnen, het wantrouwen t.a.v. het internationale communisme, ont wapening en atoomenergie voor vrede lievende doeleinden. De Franse premier Faure, die daarna aan het woord kwam. heeft In zijn rede it idee geopperd, dat een verenigd DuiMand geen strijdkrachten zal mogen heb'-n, die sterker zijn dan die welke We-'-Duitsland als lid van de Westeuro- pose Unie zou krijgen. Als het beste middel tot het beëindigen van de koude oorlog stelde Faure voor. dat de Grote Vier het initiatief nemen tot het bevorderen van vrije culturele en economische betrekkingen en voor lichting tussen de landen. De rede van de Franse premier, die tot het laatste ogenblik voor hij ging spreken steeds gewijzigd en herschreven is, was geredigeerd als een uiteenzetting van een rechtsgeleerde. Faure is een van de bekwaamste rechtsgeleerden, in de Franse Nationale Vergadering. 5ir Anthony' tui I.mly E<h>n (met hot- kri rode rozen) icerdvn bij him nan komst te Genève begroet door dp Zwitserse liondspresident et diens echtgenote. Eisenhower en zou in de loop van de dag worden gevolg door premier Eden en premier Boelganin. Faure bracht ook één van zijn geliefde stellingen naar voren. nl. dat het door ontwapening bespaarde geld moet wor den gebruikt voor de ontplooiing van on derontwikkelde en achterlijke gebieden. Na deze rede werd de zitting verdaagd. De Eurovisie heeft vanmor gen een duidelijk directe repor tage gegeven van de opening van de conferentie te Genève. Omstreeks kalfden begon de uilzending niet een verslag over de aankomst ran de delegaties. Men zag achtereenvolgens de Engelsen, Fransen. Russen en Amerikanen arriveren. Daarna gaf de camera een over het algemeen minder goed beeld van de omgeving rond het gebouw, in afwachting van het ogenblik, waarop een blik kon worden geworpen op de conferentictafel. Tegen tien uur verscheen de ze echter op tiet scherm en de kijkers hebben daarbij interes sante indrukken van de con- ferentie kunnen opdoen. Met zijn pritCifhtmhint**9 is presidf'iit Eismhott f*r nil If ashi nut tui in Geurt p tuut ge komt'tl. De foto werd even na de tumktnnsi iicnitinht. Van links naar rechts: president Eisf/ihowcr, mevrouw Mum ie Eisenhower, hurt zoon majoor John Eisenhower (ach ter mevrouw Eisenhower), mevrouw Trances F. Wilis, de arnhassadeur van de f ereniz.de Staten in Zwitserland, mevrouw fhtlfes en John Foster Dudes, de Amerikaanse Staatssecretaris van buitenlandse Zaken. Toen Zaterdag de 62-jarige timmer man W. van Aïphen uit de Rubroek- straat te Rotterdam met zijn rijwiel aal de hand het Weena overstak, werd hij aangereden door een tramwegen van lijn 14. Vermoedelijk met een schedel- basisbreuk moest hij naar het Wester ziekenhuis worden vervoerd, waar hij Zondagmorgen overleden is. De fontein van hel Meer van Genève spoot tientallen meters hoog zijn water in zilverwitte stralen als het symbool van de hoop, die opklimt uit de harten van alle volkeren der wereld. Maar het water stortte in een machtige boog neer. Zal zo ook de hoop van de wereld in storten als deze week de grote vier. na tien jaar van toenemende internationale spanning die zijn ijzingwekkende hoog tepunt heeft gevonden in de opstape ling aan bctde kanten van het ijzeren gordijn van waterstofbommen, elkaar «SM vandaag voor het eerst op deze confe rentie zullen ontmoeten. Tienduizenden inwoners van de stad Genève luister den Zondagmiddag naar Billy Graham in de schaduw van de bossen van het Pare des Eaux Vives. „De Bijbel heeft iets te zeggen ook voor deze tijd", was het onderwerp van zijn toespraak. Meer dan 2000 mensen gaven zich bij deze demonstratie aan Christus. Vanaf de 1200 meter hoge bergrug Le Saiève. keken wij Zondagmiddag over meer en stad van Genève uit. Een roer loze stilte lag over deze schier paradij selijke wereld. De Mont Blane verborg zijn witte luister in nevelen. Zullen de bergen van Zwitserland deze week vre de dragen? Dat is de vraag die de we reld zich op deze Zondag stelt. Maar stelt zij deze vraag uitsluitend in ver trouwen op de grote vier, Eisenhower. Boelganin. Faure en Eden. die elkaar heden morgen om 10 uur voor het eerst in het Palais des Nations zullen ontmoe ten, ot zoekt zij haar vertrouwen in Hem, die alleen vrede en heilig recht kan geven. De stad van Calvijn gaf op deze vraag Zondag een duidelijk ant woord. Niet alleen Billy Graham, maar alle kerken in Genève omringden de grote vier op deze eerste dag der week met hun gebed. De. bij Haeier. «m/issPorde trein be stond uit acht rijtuigen, waarvan er zeven derailleerden. Een reiziger liep een shock op, een ander inwendige kneuzingen. Beide sporen werden ver sperd. Twee portalen van de bovenlei ding werden omvergereden. Treinen uit de richting Utrecht re den tot Weert, treinen uit richting Maastricht reden tot Roermond. Tus sen Roermond en Weert werd het ver keer met bussen onderhouden. Tussen Dordrecht en Rotterdam deed zich een botsing voor tussen een rij- wieltrein, komende uit de richting Dordrecht en een uit de richting Rot- komende Zij een 7 7 Zondag mochlen zij evenwel weer te goederentrein, ontmoetten elkaar voortijdig op spoor, waarvan ze beide gebruik moes ten maken, omdat aan een viaduct ter plaatse reparaties worden uitgevoerd. De botsing ontstond doordat een sig naal verkeerd stond. Doordat de machinisten tijdig be merkten. dat er iets verkeerd ging, bleven de gevolgen van de botsing be perkt tot ontsporing van vier wagons en lichte beschadiging van vijf wagons, alle van de rijwieltrein. Tegen zes uur "s morgens had men de ontspoorde rij tuigen weer op de rails. Een vrouw die zich in de ontspoorde trein bij Haelen bevond, heeft enkele ogenblikken m de ontsporing voortij, dig het leven geschonken aan een baby. Moeder en kind maken het goed. Op drie plaatsen in Algerië hebben Zaterdag botsingen plaals gehad tussen Algerijnse nationalisten en Franse troe pen. In totaal sneuvelden daarbij 22 mensen. Bij Tebessa, 160 kilometer ten Zuid oosten van Constantino, werden de lijken van negen soldaten bij hun voertuigen gevonden. Z(j waren blijkbaar in een hinderlaag gevallen. Elf andere soldaten van deze patrouille-eenheid worden ver mist. Tien rebellen sneuvelden op 30 kilo meter van Algiers. Een detachement, bestaande uit soldaten en gendarmes, nam daar bovendien twee rebellen ge vangen. Een opslagplaats van geweren, munitie en bommen werd gevonden. Bij het broeinest Constantino werden drie rebellen gedood en vier gevangen genomen. De resident-generaal werd Zaterdag gemolesteerd door Europeanen toen hij trachtte de begrafenis bij te wonen van zes Europeanen die het leven lieteo op de avond van de 14e Juli toen een bom ontplofte in een druk bezocht cafe. Die bomontploffing ontketende een hevige uitbarsting van haal tussen in Ma rokko wonende Fransen die tegen zelfbestuur voor Marokko zijn en Ma rokkaanse nationalisten. Twee Marokkanen lieten Zondag morgen 'het leven toen de auto waarin zij reden in de lucht vloog. In de in landse wijk. Nouvelle Medina vond de politie gistermorgen vijf doden. Eenheden van 'het Franse vreemde lingenlegioen. Senegalezen en andere koloniale troepen trokken gisteren de wijk Nouvelle Medina binnen. Tussen Zaterdag middernacht en Zondagmiddag stichtten oproerkraaiers op zeven plaatsen brand. Marokkaanse terroristen faalden in een poging de spoorlijn van Casablanca naar Marrakes-j te saboteren. In de oliehaven Fedala, 12 mijl van Casa blanca. kregen de Europese inwoners Zaterdag de opdracht te vertrekken in het belang van hun eigen veiligheid. Jeugdige Europeanen zwaaiden uil- dagend ni el Franse vlaggen voor een cujë te Casablanca,-waar tevoren een bomaanslag teas gepleegd.' Zij staken o.a. een auto van een Marokkaan in in brand en trokken vervolgens door Casablanca om nog rneer eigendommen van Marokkanen le vernielen. rugkeien naar hun woningen. Groepen van ongeveer 50 Marokka nen. door het dolle heen. trokken in de Nouvelle Medina telefoonpalen uit de grond en staken grote stapels stroo in brand om geïmproviseerde rook gordijnen le verkrijgen. Op de muren schreven zij met houtskool oproepen de „heilige oorlog" te beginnen en de afgezette Sultan Sidi Mohammed Ben. Youset te steunen. In het Europese deel van de stad was gisteren alles rustig. Op de Place Marrakesj kwam het tot gevechten tus sen gewapende oproerlingen en, politie. Later reden tanks ook de Vieille Me dina, waar het tot dan rustig was ge bleven, binnen. De Marokkanen wier pen er met handgranaten naar de tanks. Grandval heeft gen. André Franohi benoemd als militaire commandant van Casablanca en een avondklok ingesteld voor de niet-Europese wijken van 19.00 uur af. De avondklok ging tot dusverre in om 21.00 uur. Kardinaal Joseph Mindszenlhy, het voormalige hoofd van de Rooms Katho lieke Kerk in (communistisch) Hongarije, 's Zaterdag in vrijheid gesteld. Kardinaal Mindszenlhy werd 6 Febr. 1943 tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld op beschuldiging van hoogver raad, spionnage en onwettige geldtrans acties. Sinds zijn inhechtenisneming is de gezondheidstoestand van de prelaat langzaam maar zeker achteruitgegaan. Het Hongaarse ministerie van Justitie deelde in een communiqué mee. dei de straf voor de kardinaal was opgeschort, omdat zijn gezondheidstoestand niet goed was. Mindszenthy zou gaan wonen in een gebouw, behorend tot de Rooms- Katliolieke geestelijkheid van het land en zijn residentie zou door de bisschop pen van Hongarije worden gekozen. De laatste dagen hadden de bisschop pen van Hongarije met de premier An dreas Hegeclues besprekingen gevoerd over de vrijlating van de kardinaal. De Paus werd onmiddellijk op de hoogte gesteld van het bericht, dat kardinaal Mindrzenthy was vrijgelaten. Cv Deze vlaggen wapperen boven het sanatorium Thalham, een sanatorium voor tuberculeuze vluchtelingen, dat in opbouw Is, en waar Zaterdagmiddag een symbolische handeling werd ver richt als inleiding voor de bouw van een Nederlands paviljoen, dat gefinan cierd wordt uit de opbrengst van de actie „een uur voor een toekomst", die in ons land is gevoerd. 450.000 gaat de bouw kosten. De Oostenrijkse regering werd ver tegenwoordigd door de minister van Binnenlandse Zaken, de heer H. Hel- mer. De Hoge Commissaris der Ver. Naties voor vluchtelingen, mr. G. J. van Heuven Goedhart, memoreerde, dat de vluchlelingenactïe in Nederland een xaak i* geweest van het hele Ne derlandse volk. De heer M. A. Reinalda, die aan het hoofd staat van de Nederlandse dele gatie, sprak er zijn vreugde over uit, dat de actie in Nederland zo'n groot- resultaat heeft opgeleverd en dat hij en zijn mede-delegatieleden nu ter plaatse kunnen zien, dat dat geld goed wordt besteed. Hij vestigde er de aan dacht op, dat in Thalham internatio nale samenwerking tot uiting komt. Twee pavilloens komen er, die door Noorwegen en Oostenrijk zijn betaald en een dat door Nederland wordt be kostigd, Na zijn rede stak de heer Reinalda de eerste spade in de grond binnen de met rood-wit-blauwe vaantjes afge zette ruimte, waar het Nederlandse paviljoen zal verrijzen. Daarna sprak minister Heimer een dankwoord. Hij waardeerde het Nederlandse werk voor de vluchtelingen, vooral als een teken van Europese solidariteit. De minister pakte na zijn toespraak ook een spade, en niet alléén. Hij zette ook de heren Van Heuvei Goedhart, Reinalda, dr. P. Brandes en H. W. Pirang leden van de delegatie aan het werk. Het vrouwelijke lid van de Nederlandse delegatie, mevrouw S. H. Goossens Stelink, keek lachend toe. Een vluch teling, de Oekraïner Swarko, dankte namens zijn lotgenoten in gebroken Duits. Het gereed gekomen Noorse paviljoen werd met een kort woord officieel geopend. t>*Tl r Mevr. Elizabeth Neilson, de moeder van de deze week terechtgestelde manne quin Ruth Ellis, heeft verklaard, dat aan haar dochter twee maanden voor dat zc haar minnaar doodschoot was medegedeeld, dat zij. Ruth Ellis, lijden de was aan een ongeneeslijke ziekte. Een dokter had haar gezegd, dat zij nog hoogstens twee jaar te leven had. Mevr. Neilson deelde mede. dat haar dochter haar bezworen had. daarvan niets te vertellen. Ruth had geweigerd van haar toestand iets bekend te ma ken om daar door gratie te krijgen. Ik ben blij. dat ik mijn woord heb gehouden." zei mevr. Neilson, „en niets heb gezegd, nu zal de wereld misschien inzien, dat mijn dochter niet de koude, harteloze vrouw was. die ze voorgaf te zijn. Als dc autoriteiten geweten had den. dat mijn dochter geen twee jaar meer te leven had, zouden ze haar waarschijnlijk gratie hebben gegeven. Maar ik weet. dat zij haar leven niet in de gevangenis, steeds zieker en el lendiger' wilde besluiten. Omtrent de aard van de z-iekte, deelde mevr. Neil son ii iets mede. Zondagavond is te Bolsward de 19-jari- ge militair G. M. M. Looman uit Mont- foort om het leven gekomen bij het zwemmen in de Leeuwarder Vaart. Waarschijnlijk heeft hij zich bij het dui ken ernstig bezeerd, want hij kwam bloedend boven. Tijdens het transport naar het ziekenhuis is hii overleden. Zondag hebben zich in Rotterdam twee verdrinkingsge vallen voorgedaan. De achtjarige W. J. Herwijn was met vriendjes op de aanlegsteiger aan het Chanloise-hoofd aan het spelen, toen een van zijn vriendjes een schoen in de Maas liet vallen. Herwijn wilde de schoen gaan halen en liep op de steiger een eind het water in, maar verloor het evenwicht en verdween in de diepte. Ter hoogte van het Prinsenhoofd in de Koningshaven kon de zestienjarige matroos van de binnenvaart IV. Hamer slag zich bij het zwemmen niet meer hoven honden. Bij een treinbotsing ten Zuiden van Santiago (Chili) zijn Zondag 34 per sonen om het leven gekomen en velen ernstig gewond. Men vreest, dat ver scheidene zwaargewonden het onge luk niet lang zullen overleven. De botsing deed zich voor op het station van San Bernardo, 20 km. ten Zuiden van Santiago. Tengevolge van een dichte mist reed daar een passa-' gierstrein in op een stilstaande trein, waarvan de achterste wagons werden vernield. Na het ongeluk raakten nog verscheidene personen gewond toen een balustrade, waarop zij geklommen waren om naar het reddingswerk U kijken, brak. Tussen Januari en Juli van dit jaar zijn 25 Nederlanders, die -werkzaam wa ren in Noord-Sumatra, uitgewezen. DU heeft het hoofd van het immigratiekan toor in Medan medegedeeld. Het zijn allen oud-militairen, die een verder verblijf in Indonesië is ontzegd' op grond van het verlopen van hun vestigingsvergunning, het schuldig zijn aan wangedrag of op de overweging, dat zij niet langer worden beschouwd als onmisbare krachfèn. Velen van hen werkten op ondernemingen. Van welingelichte zijde wordt verno men. dat de oud-minister van marine van Argentinië, schout-bij-nacht Anibal Olivieri en de schout-bij-nacht Toranzo Calderon in de nationale strafgevange nis ingesloten zijn. Het was het eerste nieuws over het lot van de beide mannen, die beschouwd worden als de organisatoren van de mislukte opstand van 16 Juni tegen pre sident Peron. De mannen zitten in de strafgevange nis in voorarrest Een onderzoek naar de tegen hen ingebrachte beschuldigin gen wordt ingesteld. Zondagmiddag is een jachtje, waar van de identiteit nog niet is vastge steld. aan de grond geraakt op de banken van de Hinder, ten Zuiden van de mond van de Nieuwe Maas. De reddingboot „Koningin Wilhelmina" van Stellendam voer ter assistentie uit. maar kon aanvankelijk niets begin nen. daar het jachtje hoog en droog zat', terwijl de vier opvarenden weiger den hun vaartuig te verlaten. Later op de avond, tegen hoog water-, is de reddingboot opnieuw uitgevaren, om te trachten het jacht vlot te trek ken. Nader blijkt dat het jachtje afkom stig is uit Schiedam en Aeocius heet. Vannacht om tien voor half een is het door de reddingboot Koningin Wilhel mina uit Stellendam vlotgetrokken en naar dieper water gesleept. Van officiële zijde wordt vernomen, dat het antwoord van het Indonesische leger inzake de legerkwestie Zondag aan de regering is overhandigd. Dit is bevestigd door de woordvoerder van het leger, lui tenant-kolonel ïman, Sukarto. Over de inhoud van het antwoord zijn geen in lichtingen beschikbaar. Sukarto zei slechts: „Wait and see". President Soekarno is Maandagochtend per vliegtuig naar Mekka vertrokken. Volgens de autoriteiten zijn door een aardschok, die Zaterdag in een groot ge deelte van het Turkse gebied langs de Aegeïsohe Zee werd gevoeld, 500 buizen vernield en op zijn minst nog 500 be schadigd. Een baby van tien maanden en een 55- jarige vrouw kwamen om het leven. Inmiddels hebben gisteren in Midden- Anatolië stortregens een aantal huizen beschadigd, wegen weggespoeld, te velde staande gewassen vernietigd en vee doen

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1