Heilig huisje Koninklijk gezin herenigd BLIJDE BEGROEI VERMOEIENDE REIS :msm Prinsessen wachtten vol spanning Dringend versobering gevraagd van overheidshuishouding Vliegveld Eelde in rep en roer Molotow's bagage: politieke bom Stuur pakjes voor 1000 kinderen Ook Prinses Wïlhelmina aanwezig UIT DE TWEEDE KAMER „ERNST HEEFT ONTBROKEN" D Koningin was ontroerd EINDE VAN Na 21 stemmingen strijd onbeslist Weeï terug Nieuwe tegenslag voor Faure W eeroverzicht TROUW-VRIENDEN HELPEN SINT WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 DERTIENDE JAARGANG No. 3226 Weerbericht Nederlandse parlementaire delegatie naar Israël H Alleen rode eenheid voor Duitsland Zes gewonden, waaronder ds. A. P. Verloop en gezin Amerikaanse wapens voor Israël A WA J BAN GEBROKEN V eiligheidsraad Auto botste tegen tram Te pessimistisch Zie verder pagina 3 mijn oude hart wordt weer warm als ik mij herinner hoe spontaan al die vrien dinnen en vrienden van „Trouw" bij de viering van mijn vorige verjaardagen dapper hebben meegeholpen om duizend kinderen te verrassen. Dat was geweldig! En nu zijn er wéér duizend kinderenjon gens en meisjes, die niet thuis zijn, die in tehuizen leven, die mijn verjaardag niet in de familiekring zullen vieren. Wil „Trouw" deze hinders adopteren? Ik weet zeker te mogen verwachten, dat uw leze ressen en lezers die duizend kinderen een heerlijk avondje zullen bereiden V y Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef 15700 <i 11 Postbus 1112 Postgiro No S ^St,?DOnnernenten 13-30-19.30 tl. Zaterdags 17—38 uur: Telefoon 11570D •«.Gravcnhage: Huygenspïein 1 Pode-irn 4?4flfi7 Redactie: Tel. 111892 - Adm.Tel. U4402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 6788" Abojmemen^rijs>52 cent per week. 2.26 per maand"; 6.15 per Kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KEUXIXG en Sir. K. VAX HOUTEN* O O Weersverwachting, geldig t-ot Donderdagavond. Xu en dan opklaringen, maar ook enkele verspreid optredende buien. Matige tot vr(j krachtige Zuidelijke tot. Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. ZON EN MAAN 10 November: zon op 7.51, onder 17.00: maan op 3.23. or.der 24.58. s Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRDl^S SLOT GISTEREN noemden wij een paar punten waarbij minister Van de Kielt zijn partijgenoten in de Tweede Kamer niet is bijgevallen. Ongetwij feld waren dat belangrijke punten. Maar daar staat toch nog wel het een en ander tegenover. Immers de heer Van de Kieft heeft naar aanleiding van beschouwingen over de hedendaagse belastingdruk wederom verklaard „dat onder de huidige omstandigheden van een te hoge of zelfs veel te zware belasting druk niet mag worden gesproken, zo min wat betreft het totaal der belas tingen als ten aanzien van een der hoofdgroepen". Deze woorden zullen zijn partijge noten ongetwijfeld als muziek in de oren geklonken hebben. Maar wij moe ten daar toch wel beslist bezwaar te- een maken. WANNEER men van mening is, ge lijk b.v. het A.R.-ontwerpprogram van actie stelt, dat de overheidshuis- houding (provincie en gemeente inbe grepen) in verhouding tot de volks huishouding als geheel 'n te grote om vang heeft, dan betekent dat niets an ders dan dat de belastingdruk te groot ls. De overheidshuishoudingen worden n,l. met belastinggelden gefinancierd. De vraag of men de belastingen te zwaar vindt drukken wondt echter verschillend beantwoord. Al naar ge lang het oordeel dat men heeft over wat in deze wereld „de staat" moet doen en wat men meent dat in de par ticuliere sector moet worden verricht. Zonder nu in enig detail te treden kan men uit deze uitlating van de minister afleiden dat hij de particuliere sector in het leven veel minder waardeert dan anderen en daarin dus een socia listisch standpunt weergeeft. De belaatingpolitiek is dienstbaar aan velerlei doeleinden. Men moet daarbij allereerst wijzen op de voor ziening in de behoeften van het over heidsapparaat. Men kan vervolgens b.v. wijzen op de eisen, die een con junctuur-politiek stelt. Maar de socialisten hebben met de belasting-politiek ook het doel om aan de staat een zo groot mogelijk deel van het nationaal inkomen in handen te spelen. Bij hen is de staat ln het economisch- sociaal ieven als het ware de eerst- rechthebbende. En is die gedachte, die in de opvattingen van de heer Van de Kieft, als boven aangeduid, aan het licht treedt. En dan vindt men de be lastingdruk, vanzelfsprekend, niet zo gauw te zwaar. Dat is anders als men het omge keerd stelt en als men van mening is dat de eerst-rechthebbenden in het economisch-sociaal leven zijn het volk en de mensen, die het geld verdienen. Dan kan men daarna de overheid, voor haar eigen behoeften en voor haar economische en monetaire poli tiek en ook voor haar sociale polities nog volkomen aan haar trek laten ko men. Die overheid behoeft daarin niets te kort te komen, maar dan is toch de wijze van benaderen van het vraag stuk totaal verschillend. IN dit licht wordt ook verklaarbaai de merkwaardige uitlating van d( minister, als hij het heeft over de be kende maatregelen, die kort geleden op fiscaal gebied zijn genomen ore eventueel nadelige gevolgen van de koog-conjunctuur op te vangen. De minister schrijft dan dat, als hel nodig is, verdergaande maatregelen zullen worden genomen. En onder die maatregelen rekent hij dan ook maat regelen op het gebied van de over heidsuitgaven. Wij schreven onlangs dat, indien ei bestedingsbeperking moet zijn, d« overheid moet voorgaan. Niet aldus dt minister. Hij zegt: eerst het vrije be drijf en als het dan moet o o k de over heid. Naar ons gevoelen komt de zaak zo scheef te liggen. En waar de minister er zo tegen overstaat, wordt het ook duidelijk hoe het komt dat alles wat er neergeschre ven wordt over te hoge begrotingscij fers, steeds een dode letter blijft: de overheidsbemoeiing is voor de socia listen een heilig huisje. Het is het laatste waar men aan moet raken. Naar onze mening is dat onjuist. Men ontkomt er niet aan met de be perking der uitgaven ernst te maken. Wij hebben er de laatste tijd een en ander maal over geschreven. En men zal daarbij o.i. niet kunnen ontkomen aan hetgeen de heer Chr. van den Heu vel gisteren in zijn rede in de Kamer genoemd heeft „globale bezuiniging Gelukkig weerzien op Schiphol. (Van onze parlementaire redacteur) BIJ DE ALGEMENE financiële beschouwingen over de rijksbe groting voor 1956 heeft de Tweede Kamer gistermiddag opnieuw het kabinet laten weten, dat zij ernstig bezorgd is over de toenemende stijging van de staatsuitgaven. De socialistische minister van Finan ciën, de heer Van de Kieft, werd» hierbij door de heren Van Leeuwen (V.V.D.), Van den Heuvel (A.R.) en Weiter (ex-K.N.P.) geconfron teerd met het proefschrift van zijn partijgenoot dr. W. Drees Jr., de zoon van de minister-president, die het mogelijk acht, dat 1 milliard gulden op de overheidsuitgaven wordt bezuinigd. De heer Hofstra (Arb.) verweet. Drees Jr., dat hij geen principiële socialistische politiek aanprees en dat hij in zijn beschouwingen hinkt op twee gedachten ten aanzien van structurele en conjuncturele politiek. De heer Weiter zei, dat Drees Jr. de dwaling bestrijdt, dat er niet te bezuinigingen valt op de staatsuitgaven, zoals de minister van Finan ciën in de Memorie van Antwoord had gesteld. De heer Van Leeuwen CV.V.D.) criti- seerde de politiek van minister van de Kieft tot afremming van de bestedingen. Hij had liever gezien dat de regering de investeringssubsidie had afgeschaft. De maatregelen tot vervroegde beta ling van de vennootschapsbelasting en Het Nederlandse parlement heeft on langs voldaan aan een verzoekuit Israel, naar dat land een parlementaire delega tie te zenden. Naar wij thans vernemen, zal deze delegatie in het begin van Januari een bezoek aan Israël brengen. Zij zal bestaan uit de F.erste-Kamer- leden Kropman (kvp) en Kapteyn faro) en de Tweede-Kamerleden Stufkens 'arb). Schmal <ch), Bruins Slot (a.r.). Ritmeester (vrijh.) en mej. Klompe (kvp). Een groep Latijns-Amerikaanse staten heeft besloten bij de eerste de beste ge legenheid aan te dringen op verwilde ring van het punt Algerije van de agenda der Ver. Naties. Deze stap heeft ten doei Frankrijk m de assembfée terug te halen en een ver bitterd dispuut over zijn Noordafrikaan- se gebieden te vermijden. (Van een onzer verslaggevers) E duizenden, die op Schiphol getuige zijn geweest van de aan komst van de „Jan van Riebeeck", de statige aluminium vogel, waarmee koningin Juliana en prins Bernhard terugkeerden van hun reis naar de West, bewaren de herinnering aan een bijzonder feeste lijke gebeurtenis met een meer huiselijk dan plechtig karakter. Er mochten dan speciale ordemaatregelen genomen zyn en indruk wekkende marechausseefiguren in galakledij mochten op het plat form de afzetting voor hun rekening hebben genomen, het geheel was imponerend door eenvoud en ontroerend. Ons vorstenpaar zette weer voet op de vochtige grond aan de rand van onze hoofdstad, vermoeid maar rijk aan indrukken. Ook prinses Wilhelmina was ter begroeting aanwezig. De prinses steunde met de linkerhand op de motorkap van haar auto, toen zij door enkele autoriteiten begroet werd. Langzaam het wandelen bleek enige moeite te kosten begaf zij zich met de prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke naar het platform toen mede deling was gedaan van de landing van de „Jan van Riebeeck". Het was toen drie en twintig minuten over twee. moeder na lange afwezigheid de kin deren te kunnen omhelzen. Maar ko ningin Juliana had de Prinses reeds gauw opgemerkt en zei luid „dag moe der". Dan: nogmaals omhelzingen en handen drukken, terwijl ook de Prins zich niet onbetuigd liet en een extra kusje voor de kleine Marijke had, die in de drukte wat verloren dreigde te geraken. Er heerste grote spanning, ook op da podia van hei resiauranl, waar duizen den een plaaisje hadden gevonden, Mariiké zocht de rechterhand van prinses Beatrix en trappelde nerveus met haar voetjes. Irene keek parman tig om zich heen en Margriet staarde stilletjes naar het onmetelijke veld. Op korte afstand stonden de autoriteiten en ook de familieleden van hei gevolg, dat de reis had meegemaakt. Nog enkele ogenblikken en daar verscheen het toestel voor het plat form. Terwijl de trap werd aangereden en de deur van de passagierscabine werd opengeworpen, zetle de Amster damse politiekapel het „Wilhelmus" in. Eén seconde later verscheen onze vor stin met de Prins in de deuropening. De Koningin was zichtbaar ontroerd door dit ogenblik. In snel tempo lie pen Koningin en Prins het platform op en met een „dag lieve jongens omhelsde de vorstin de eenvoudig ge klede prinsessen. Prinses Wilhelmina hield zich nog even op de achtergrond. Zij weet im mers wat het ïeggen wil voor een Van onze correspondent) ET vliegveld Schiphol ging Dinsdagmorgen schuil onder een dichte mist en daarom kwam er op de uitwijkhaven Eelde een telefoontje van de K.L.M.: Houdt er rekening mee dat de 'jan van Riebeeck vanmiddag toel eens bij jullie kan landen". Dit seintje was voldoende om hei dagelijkse routinewerk op Eelde onmiddellijk te veranderen in een koortsachtige spanning. Alle maatregelen die nodig waren om het koninklijk paar zo nodig ook in Eelde een goede ontvangst te bereiden roerden genomen. De Commissaris der Koningin van Drente en de burgemeester van Eelde werden gewaar' schuwd. De politie kwam in touw en de brandweren van Eelde en Groningen kregen een seintje zich paraat te houden. Dat gebeurde allemaal 's mor. gens toen boven de uitwijkhaven nog een heldere lucht hing. Om twee uur kwam er weer een te lefoontje. Schiphol meldde 8 ki lometer zicht en vrijwel geen be wolking. Gelukkig maar want toen lag Eelde verscholen in een grijze mist. 'mm 'i u? L u. «Satóss a n Nwas de ban gebroken en kwamen ook de auloriteiten naar voren, weldra gevolgd door de familieleden van hen, die ons vorstelijk paar op de reis had den begeleid. Het was alles zo genoeg lijk en feestelijk dal het eigenlijk jam mer was dat nog enige ogenblikken aandacht gevraagd moest worden voor een officieel intermezzo, waarop radio, pers en televisie wachtten. De Ko ningin had namelijk toegezegd nog een paar woorden ie zullen spreken. Zo vermoeid als zij was beklom zij even het kleine podium en zei dat de reis een overweldigende indruk op haar en haar gemaal gemaakt had. Van de spontaneïteit waarmee men haar had ontvangen was zij diep onder de indruk. Prins Bernhard, op wiens gelaat een ernstige trek te lezen stond, sprak in gelijke bewoordingen. Niemand kon verwachten dat hier lange toespraken gehouden zouden worden. Dit enkele, uit het hart gegrepen woord, was vol doende. Nog geruime tijd onderhielden Ko ningin en Prins zich met de vele auto riteiten. Maar inmiddels waren de hof- auto's voorgereden en naderde het af scheid. Het zoveelste afscheid op deze reis maar ditmaal met het vooruitzicht van een rustperiode in Soestdijk. Prins Bernhard liep tussen zijn dóchters in naar de gereedstaande auto. De kinderen praatten honderduit. Ko ningin Juliana was nog in gesprek met minister-president dr. Drees, maar toen zij zag dat het ogenblik van ver trek gekomen was, nam ook zij haastig afscheid. Een stewardess van de KLM overhandigde een prachtige orchidee. VAN de „betere bagage" die minister Molotow beloofde toen hij Maandag uit Moskou naar Genève terugkeerde, is gisteren nog bitter weinig te voorschijn gekomen. In een rede van meer dan een uur heeft Molotow het Westelijke plan om Duitsland door middel van vrije verkiezingen te herenigen, vierkant van de hand gewezen. Zijn rede werkte als een politieke bominslag. De Amerikaanse minister Dulles zei dat de verklaringen van Molotow zo ernstig waren en zo'n uitgesproken schending beteken den van de richtlijnen die de regeringsleiders van de Grote Vier deze zomer in Genève verstrekt hebben, dat hij zich er eerst over wilde beraden alvorens er op te antwoorden. Pinay en MacMillan sloten zich hierbij aan. De zitting werd daarna tot vanmiddag om vier uur verdaagd. Een lid van de Franse delegatie zei na afloop: „De zitting van morgen kan de laatste zijn." „Minister Molotow heeft onomwon den verklaard dat de Sowjet-Unie geen vrije algemene verkiezingen in heel Duitsland wenst en niet in de eerste plaats haar veiligheid nastreeft tegenover een herenigd Duitsland, maar dat haar eerste doelstelling is: een communistisch herenigd Duitsland, Dit is de opvatting van de Britse, Franse en Amerikaanse delegaties". heeft een Britse woordvoerder ver klaard. De woordvoerder lichtte dit toe door enkele zinsneden uit Molotows toe spraak van te halun met name twee. waarin werd "esproken over de „on ontbindbaarheid der tussen de Sowjet- Unie en Oost-Duitsland gesloten over eenkomsten" en de „onmogelijkheid om het Oostduitse volk te beroven van zijn machines, zijn bezittingen in het algemeen en zijn sociale verworven heden". Zie vertier pagina 5 De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft over de bezetting van een bepaalde zetel in de Veiligheidsraad nu reeds 21 maal gestemd zonder tot een be slissing te komen. Gisteren zijn opnieuw acht stemmingen gehouden, waarbij noch de Philippijnen. noch Joegoslavië de vereiste meerderheid kreeg. Tenslotte besloot men de verdere stemmingen twee weken uit te stellen. Men wil achter de schermen trachten eon oplossing te vinden. Op de kruising Katshoek-Pompen- burg te Rotterdam is gisteravond een personenauto in botsing gekomen met een tramwagen van lijn elf. In de per sonenauto, die door de kweker J. J. M. tc Rotterdam werd bestuurd, waren gezeten ds. A. P. Verloop, Geref. pre dikant te Alblasserdam en zijn vrouw en drie kinderen. Alle inzittenden van de auto liepen verwondingen op. Ds. Verloop be kwam een verwonding aan het hoofd, een hersenschudding en inwendige kneuzingen. De bestuurder raakte achter het stuur beklemd cn hij kreeg een snïjwonde aan het voorhoofd. De echtgenote van ds. Verloop en zijn drie kinderen, de 17-jarige Pieter Nicolaas, de 6-jarige Willem Jan en het bijna tweejarige dochtertje Reine werden licht gewond. Allen werden overgebracht naar het ziekenhuis Bergweg. Ds. Verloop is ter verple ging in het ziekenhuis opgenomen; zijn familie en de heer Mast konden na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De auto, een Austin A 40, werd zwaar beschadigd. De tram werd in het middengedeelte zwaar gehavend. De oorzaak van de botsing moet wor den, gezocht in het gladde wegdek. Toen de bestuurder de tram plotseling voor zich zag, remde hij krachtig; de wagen gleed echter door. de verlaging van de investeringsaftrek van 30 tot 10 procent vond de liberale afgevaardigde juist. Deze maatregelen hadden echter eerder en gematigder ge troffen moeten worden en niet nadat de omslag op de beurs en de goederen markt zich heeft aangekondigd". De heer Van Leeuwen vond het onjuist verwijten te maken aan de minister van Finan ciën over het mislukken van de jongste staatslening. Wel vond hij dat de ren- tepolitiek verkeerd is geweest. Te lang is een te lage rente gehandhaafd. De recente belastingsverlaging paste vol gens de heer Van Leeuwen wel in de conjunctuurpolitiek. Hier was sprake van een onjuiste extra- verteringsbelas ting. De liberale spreker was van me ning dat de laatste jaren met grote overschotten op de begroting was ge werkt. De kans werd daardoor groot, dat de uitgaven stegen, daarom was het beter de uitgaven in te krimpen en de subsidies af te schaffen: radiocontribu tie. televisie 100.per toestel), melk, emigranten enz. De overheid moet bezuinigen op de uitgaven. Het verzwaren van de belas tingen en het vormen van reserves vond de heer Van Leeuwen fout. Hij zag daarin 'een uitholling van het particu lier bezit. Wel kon de overheid schuld aflossing toepassen. De heer Van den Heuvel <A.R.) wees er op, dat de minister zich in de Me morie van Antwoord te gemakkelijk heeft afgemaakt van le bezorgdheid, die de Kamer algemeen uitsprak over de schrikbarende stijging van de staatsuit gaven, nadat hij in de millioenetmota eerst namens de rerering zijn ernstige bezorgdheid hierover had geuit. De mi nister zegt thans, aldus de heer Van den Heuvel, dat de Kamer de zaak te pessimistisch ziet. De belastingdruk wordt door hem niet te hoog genoemd, maar de heer Van den Heuvel was van mening dat bij een omslag van de con junctuur de belastingdruk ondraaglijk zal zijn. De heer Van den Heuvel be treurde het, dat de regering onvoldoen de maatregelen treft ter beperking van de uitgaven. Het aantal ambtanaren is sinds Juli 1954 met 9 procent gestegen. De ernst in de versobering heeft ont broken. Om ie kunnen herstellen van een hartaanval heeft president Joao Cafe van Brazilië gisteravond zijn bevoegd heden overgedragen aan Carlos Luz, voorzitter van het Huis van Afgevaar digden. DE Koningin en prins Bernhard zijn gisteren van hun reis naar de Ne derlandse Antillen en Suriname we der in het vaderland teruggekeerd. Veilig en wel zetten zij, na een in spannende reis, weder de voet op Ne derlandse bodem. Ons Koninklijk Huls heeft door deze reis en door de wijze waarop de Ko ningin en de Prins op die reis de ban den met de bevolking van de Antillen en van Suriname hebben versterkt, een grote dienst bewezen aan het Ko ninkrijk der Nederlanden. Daarvoor zij hun dank gebracht. De Franse Senaat heeft zich Woens dagochtend met 227 tegen 60 stemmen uitgesproken voor het boude» van alge mene verkiezingen in December, maar volgens het districtenstelsel en in twee stemronden. De Senaat bekrachtigde daarmee het voorstel van de commissie voor alge meen kiesrecht. Zoals bekend. Is de Nationale Verga dering voor handhaving van het hui dige stelsel van evenredige vertegen woordiging met een stemronde t;n ver binding van lijsten. Deze uitspraak van de Senaat is een ernstige slag voor premier Edgar Fau re, wiens wetsontwerp tot vervroegde verkiezingen met handhaving van het tegenwoordige kiesstelsel dezer dagen door de Nationale Vergadering werd aangenomen. Hij had aan die stem ming de vertrouwenskwestie verbonden. Het wetsontwerp gaat nu terug naar de Nationale Vergadering. Een afwijkend besluit van de Senaat kan een wetsontwerp honderd dagen ophouden. Dan wordt zo'n ontwerp vol gens de bepalingen van de grondwet automatisch wet. Als dat hier gebeurt, kunnen er voor Februari geen verkie zingen worden gehouden. Waarnemers in de wandelgangen van de Senaat geloven echter, dat tijdig een compromis kan worden gevonden. De regering wil de verkiezingen al op 11 December houden. DE BILT, Woensdag 10 uur. In de Zuidelijke luchtstroming, die nog steeds over West-Europa heerst, bewogen de afgelopen 24 uur enkele storingen mee naar het Noorden. Deze kwamen voor aan de scheidings lijn tussen de boven een groot deel van Europa aanwezige warme lucht en iets minder warme lucht die om een depressie bij Zuidwest-Engeland naar West-Europa stroomt. De tweede storing, die gisteravond ons land passeerde werd in Frankrijk, België en het Zuiden van ons land plaatselijk door onweer vergezeld. De depressiekern bij Zuidwest-Engeland beweegt in de richting van Schotland. Een randstoring ervan zal met enkele buien over ons land trekken en de wind wat doen toenemen. Het weer blijft dus enigszins onbestendig, maar nog steeds vrij zacht. De verkoop van „aanmerkelijke" hoe veelheden Amerikaanse wapens aan Is raël zal door de Amerikaanse regering goedgekeurd worden, aldns schreef de New York Times in een telegram nit Washington. DIT is een zinsnede uit een brief, die ons per luchtpost uit Spanje bereikte en waarin Sint Nicolaas aandringt op voortzetting van de reeds zo populair geworden hulp van onze krant ten behoeve van honderden kinderen, die in inrichtingen worden verpleegd. Wij beschouwen dit verzoek als een erezaak. In nauw overleg met het hoofd kwartier van de Sint hebben wij vijf kindertehuizen geadopteerd, onder het bekende motto: Stuur een pakje voor het andere kind. Het betreft kinderen in de vol gende Protestants-Christelijke in richtingen: Stichting Groot Sehuylenburg (Apeldoorn) Nationaal Geuzengesticht „Wil helmus van Nassauen", Tehuis Gansenhof (Maarssen) Hendrik van Boeijen-oord (Assen) Corneha-stichting (Beesterzwaag) Prins Bernhard Jongenshuis (Hoensbroek). Duizend kinderen verwachten de Sint! Hun leeftijd varieert van 1 tot 18 jaar. Bedenk, dat ook gróte kin- verwachten, volwassenen deren Sint Nicolaas zoals eigenlijk alle doen. Zend een pakket voor het andere kind, dat vaak lichamelijk en gees telijk anders is dan uw kind, dan uw neefje, dan uw nichtje, dan uw buurjongen. Zend uw geschenk (en) aan ons hoofdkantoor: Dagblad „Trouw", Nieuwe Zijds Voorburgwal 225, Amsterdam-C. Vermeld op nw zen ding: „Voor het andere kind". En geef tevens aan, wat de inhoud van uw pakket is. Dat vergemakkelijkt straks de taak van Sint Nicolaas. Vindt u bet bezwaarlijk een pakje te sturen, schroef dan dedop van uw vulpen los en gireer een bij drage, onder de leuze: „Voor het andere kind", op één van onze giro nummers: Gemeentegiro Amster dam: T500. postgiro: 412739. Doe het maar meteen, want het is eerder pakjesavond dan u denkt. Zaterdag publiceren wjj de ver langlijst van de vijf kinder tehuizen, waar men nu al vol on geduld de dagen aftelt. Dus even de schouders er onder, vrienden!

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1