President Lonardi van entinië trad af „Te slap opgetreden tegen Peronisten Felle taal van Soekarno Mildere toon maar nog geen accoorden TV- toestel in huis kind verkommerde Saarvraagstuk blijft rusten tot na de verkiezingen Ruim twintig doden in Marokko Extra pepernoot voor Sneek BEWIND DUURDE MAAR ZEVEN WEKEN Onder druk van de marine Jhr. dr. J. Loudon overleden Twee doden te Delft bij aanrijding Door vrachtauto aangereden W eeroverzicht Aanklacht dood door schuld Zo nodig blokkade in Midden-Oosten Echtpaar door auto aangereden man gedood Voor 1000 kinderen! Nederland gewaarschuwd' Onderhoud Adenauer-Pinay Partijconvent bespreekt A.R. beginselprogramma GENEVENADERT EINDSTREEP Molotow bij Dulles op privé-bezoek Fr ranse regering krijgt vertrouwensvotum Verlaging interlocale: telefoontarieven DERTIENDE JAARGANG No. 3230 Weerbericht MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 Kleurenfilm over reis van Koninklijk Paar DEMOCRAAT O Een dode en een gewonde Tweede deel ontwerp gereed Molotow, Dulles, de ministers van Buitenlandse Zaken van de Sowjet-Unie en de Ver. Staten, hebben Zondagmorgen in Genève twee uur lang overleg gepleegd. Zij weigerden na afloop van dit privé gesprek mee te delen wat zij hadden besproken. Molotow bezocht op zijn eigen verzoek Dulles in diens villa. Scooterrijder dodelijk verongelukt Zaterdagmiddag botste de 27-jarige Duitser B. uit Vreden, rijdende op een scooter, op de rijksweg Ruurlo-—Groenlo tegen een boom. Hij was vrijwel on middellijk dood. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Koekoekschool, waar zich in de weg een flauwe bocht be vindt. B. heeft vermoedelijk met vrij Russische grote snelheid gereden. Het slachtoffer was ongehuwd. WESTELIJK ACCOORD terug Ex-president van Brazilië in Rio F1 ENERAAL EDUARDO LONARDI, die zeven weken geieden de held van dc opstandige beweging tegen Peron was, is gisteren als voorlopig president van Argentinië afgetreden. Hij heeft zijn ambt overgedragen aan generaal-majoor Pedro Eugenio Aramburu, de stafchef van het Argen tijnse leger. De ironie wil dat Lonardi ten val gebracht is omdat men hem te verdraagzaam vond in zijn optreden tegen Peronisten, de aanhangers van zijn voorganger Uit protest tegen dit milde optreden van Lonarai was de raadgevende vergadering, die de taak van het ontbonden parlement had overgenomen, Zaterdagmorgen afgetreden. Aan het hoofd van dit lichaam stond schout-bij-nacht Isaac Rojas. Deze zal als vice-president aanblijven. EX.PRESIDENT LONARDI. In de afgelopen weken werd het steeds duidelijker, dat een.botsing niet President Soekarno heeft Zondag verklaard, dat Nederlandse en Ame rikaanse economische belangen de „buitenlandse imperalisten" waren, waarvan hij Donderdag jl. verklaard had, dat zij naar een omverwerping van de Indonesische republiek streef den. In een felle rede voor een menigte op de renbaan te Tegallega waar schuwde hij Nederland, dat zijn land vastbesloten was Nederlands Nieuw- Guinea bij Indonesië in te lijven en dat de natie alle buitenlandse impe rialistische doeleindèn zou weten te vernietigen. Soekarno verklaarde, dat tegenover de plannen om Indonesië te saboteren en te vernietigen „het plan-S." (het plan-Soekamo) stond. „Dat plan," zei hij, „omvat de belofte der natie om West-Irlan van het Nederlandse im perialisme te bevrijden, om de vogel vrije Daroel Islam een instrument van het buitenlandse imperialisme te vernietigen, om het Nederlandse en buitenlandse economische kolonia lisme op de wereld te vernietigen en om de nationale revoiutioniiaire geest te handhaven." De meeting was georganiseerd door het „al-Indonesische volkscongres", dat sterk onder communistische in vloed staat. De rede van Soekarno werd door alle Indonesische radio stations uitgezonden. Te Wassenaar is overleden jbr. dr. J. Loudon, oud-minister van Buitenlandse Zaken, oud-gezant in Parijs. De heer Loudon werd 18 Maart 1866 te s-Grayenhage geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht in de rechts wetenschappen, waar hij in 1890 promo veerde. In 1912 werd jhr, Loudon dr. juris 'hou. causa) aan. de universiteit van Chi cago. Sinds 1894 bevond de heer Loudon zich in diplomatieke dienst. In 1906 werd hij geroepen tot de functie van gezant te Tokio, waar hij werkzaam bleef tot 1908. toen hij benoemd werd tot Hr. Ms. gezant in Washington, Hier vertegenwoordigde hij ons land tot 1913, in welk jaar jhr. Loudon ais minister van Buitenlandse Zaken werd opgenomen in het ministerie- Cort van der Linden, dat gedurende de Eerste Wereldoorlog belast was met de moeilijke taak van de handhaving onzer neutraliteit. Na deze onderbreking van zijn diploma tieke loopbaan werd de heer Loudon op 27 Mei 1919 opnieuw benoemd tot gezant en wel bij de regering van Frankrijk. Tot 1940 bleef hij gezant te Parijs. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Woensdag op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage. Bij een aanrijding op de Rijksweg Den Haag-Roterdam, onder de gemeente Delft, zijn vanmorgen twee personen ge dood. Een auto van de Rijkswaterstaat, wel ke rechts van de weg geparkeerd stond in de richting Rotterdam, werd aange reden door een bestelauto, waarin naast de bestuurder nog twee personen zaten. De bestuurder, v. V. uit Den Haag, kwam er zonder letsel af, doch de beide andere inzittenden werden gedood. Het zijn de 59-jarige B. F. Muijselaar en de 67-jarige G. A. van de Wetering, heiden uit Den Haag. De politie te Delft verzoekt de bestuur der van een bestelauto, die v. V. na het ongeval naar een telefooncel heeft ge- ba rcht om de politie te waarschuwen, zich voor het geven van inlichtingen aan haar bureau te Delft te willen vervoe gen. De Nederlandse Televisie Stichting ral op Woensdag 16 Nov. des mor gens van 9.30 tot 11.00 uur de begra fenis-plechtigheid van mevrouw Coty in de ..Madeleine", te Parus uitzen den. „Ik haat het kapitalisme", nep Soekarno uit en stelde vervolgens zijn toehoorders de vraag: ,Js er op de wereld een leider, die zo dicht bij het volk staat als ik? Slechts drie grote leiders uit de geschiedenis konden millioenen naar massameetings trek ken: Hitler, Gandhi en Boeng (oompje) Karno (Soekarno). Maar tussen alle drie bestaat een groot verschil. Hitier dwóng millioenen te komen, Gandhi bezat een mytische aantrekkings kracht, maar Soekarno gebruikt geen geweld en is geen profeet. Hij spreekt naar het hart van het volk, hij is de stem van het volk", aldus Soekarno, die er volkomen in slaagde de toe schouwers in de macht van zijn stem te krijgen. Een van de toehoorders omhelsde de president en kuste vervolgens zijn voe ten. Zieken kwamen hem om genees middelen vragen, daar zij hem als mystiek genezer beschouwden. Aan het slot van zijn rede liet Soekarno allen een minuut lang merdeki (vrijheid) roepen en het volkslied zingen. Het volkscongres heeft na de rede van Soekarno, een besluit aanvaard, waarin de vastbeslotenheid te kennen wordt gegeven om de eenheid van het volk te bewaren. Het besluit noemt vijf punten: 1) Bevrijding van West-Irian van de Nederlandse agressie: 2) bestrijding van de Darul Islam en andere subversieve acties: 3) liquidatie van de Nederlandse eco nomische bases: 4) het houden van anti-koloniale campagnes in alle sectoren van het culturele leven; 5) het vormen van een hechtere een heid van de revolutionnaire en natio nale krachten. Het volkscongres doet een beroep op de regering om dit besluit uit te voeren. De massa-bijeenkomst in Bandung werd bijgewoond door de Maleise en Egyptische goodwill-delegaties. mimm De nieuwste foto van prins Charles van Engeland, gemaakt ter gelegenheid vtm zijn verjaardag. De prins wordt vandaag zeven jaar Van het koninklijk bezoek aan de West is door Polygoon Profilti een documen taire film in kleuren vervaardigd, waar van de eerste vertoning m Amsterdam, Den Haag en Rotterdam uitsluitend in de Cineac-journaaltheaters zal geschieden. Vrijdag as. wordt in deze theaters de première gegeven van het eerste deel van ,De koninklijke reis", hetwelk een beeld' geeft van het bezoek aan de An- tillen. kon uitblijven tussen Lonardi, leider van de conservatieve krachten in het leger dat jarenlang op Duitse leest ge schoeid is geweest, en Kojas, de verte genwoordiger van de democratisch in- eslelde marine. Een groep jongere en libareel gezinde legerofficieren deelde de mening van de marine. Het verzet tegen Lonardi bereikte een hoogtepunt toen de raadgevende vergadering Zaterdag aftrad, naar ver luidt uit protest tegen de benoeming van twee ministers die tijdens de twee de wereldoorlog grote sympathie voor de Asmogendheden toonden. Buiten het parlementsgebouw riep tijdens de ver gadering een grote menigte: Wij wil len geen nazi's In de raadgevende vergadering wa ren alle politieke partijen behalve de communisten en de Peronisten verte genwoordigd. De nieuwe voorlopige president, ge neraal Aramburu. is 52 jaar oud. Men beschouwt hem als een democraat zon der nationalistische neigingen, een man van gematigde denkbeelden. Toen hij gistermiddag in het regeringsgebouw werd beëdigd, bevonden zioh op de Plaza del Mayo verscheidene honder den personen, die leuzen riepen als „democratie ja, nazi's neen" en „leve Aramburu. Rojas en Lonardi". Langs het plein voor het regerings gebouw stonden soldaten met de blan ke bajonet op het geweer opgesteld, terwijl alle toegangen tot het gebouw gesloten waren. In een radiotoespraak verklaarde Aramburu dat Lonardi aan de gewa pende strijdkrachten de taak had te ruggegeven om het land een nieuwe regering te geven. „Slechts één geest bezielde de revolutionnaire beweging: de democratische geest van ons volk De taak. het land terug te leiden naar democratische instellingen, is toever trouwd aan hen, wier achtergronden hebben aangetoond, dat zij het meest geschikt zijn om haar te vervullen". Allereerst heeft Aramburu een „re volutionnaire junta" gevormd, veel sterker dan de militaire junta die Lo nardi steunde. De nieuwe junta zal be staan uit de drie militaire ministers, die van het leger, de vloot en de lucht macht, samen met de voorlopige presi dent. Uitsluitend de revolutionnaire junta heeft het recht toesluiten van de voorlopige regering te tekenen. Generaal Eduardo Lonardi, die giste ren door generaal-majoor Pedro Aram- boeroe vervangen is als voorlopig presi dent van Argentinië, heeft gisteravond ontkend, dat hij is afgetreden. Op zijn zomerverblijf in een voorstad van Buenos Aires wilde Lonardi niet antwoorden op vragen van de pers. Hij legde echter een verklaring af aan de verslaggevers, die als volgt luidde: Ik wens u mee te delen dat het niet „Ik wens u mee te delen dat het niet waar is, dat ik mijn ontslag heb inge- iets met deze zaak te maken heeft „Dit is louter en alleen gebeurd als ge volg van een besluit van bepaalde leden van de strijdkrachten Hugo Oeranga, de minister van Ver voer in het kabinet van Lonardi, heeft de strijdkrachten beschuldigd van ver raad. Een aardig plaatje tan de Engelse vierling Goodgenomen op de eerste dag van de motoren- en fictscnten toonstelling in Londenwaar zij met hun zusje rond wandelden. Voorop staat de ze ren jarige vierling: run voren nuar achter Jennifer, BridgeElizabeth en Frances en daarachter hun negenjarig zusje Susan. De Zondag in Rhoendorf aan de voet van de Drachenfels gevoerde bespre kingen tussen dr. Adenauer en de Franse minister van Buitenlandse Zaken Antoine Pinay, zullen, naar in politieke kringen wordt verwacht, in het begin van het volgende jaar tot nieuwe onderhandelingen over het vraagstuk van het Saargebled leiden. De beide statslieden hebben aan het einde van vier nren „hartelijk en intiem" beraad in een communiqué verklaard, dat zij voornemens zijn in consultatie met de nieuwe Saarlandse regering, die na de verkiezingen van 18 December zal worden gevormd, te streven naar een. oplossing van het Saarprobleem, die rekening houdt met de wezenlijke belangen van de beide landen, vooral op economisch gebied, en met de wens der beide regeringen haar streven naar een Europese integratie voort te zetten. Deze integratie zal volgens het communiqué „goed uitgebalanceerd" moeten zijn en gegrondvest op een nauwe samenwerking tussen Frankrijk en de Bondsrepubliek, delijkheid heeft aangetoond, dat de Sowjet-Unie niet tot een hereniging van de beide Duitse republieken door vrije verkiezingen bereid is. Op deze bespre kingen slaat wel het eerste deel van het communiqué, waarin het heet, dat opnieuw ae volledige overeenstemming der inzichten der Franse en Westduitse regeringen over de belangrijkste proble men gebleken is. De beide staatslieden hebben duidelijk te kennen gegeven, dat zij in deze omstandigheden slechts een doelbewust voortzetten van de pogingen om tot Europese eenheid te geraken als het enige antwoord op de De besprekingen over het zo penibele Saarvraagstuk zijn. zoals dr. Adenauer voor de pers verklaarde, gevoerd in een „zeldzame geest van gemeenschappelijk heid". Minister Pinay heeft de Franse houding na de verwerping van het Saarstatuut door de bevolking van het gebied, naar van Duitse zijde getuigd werd, nuchter en zakelijk weergegeven en daarbij niet veel twijfel over gelaten aan het feit, dat de houding der Saar- landers en hun Duitse supporters vele Franse voorvechters van een nauwer samengaan met de Bondsrepubliek beeft ontmoedigd. Er is echter geen sprake van.goweest. dat de Franse minister zijn gesprekpartners ook minister Vor. Brentau. staatssecretaris Hallsteïn en ambassadeur Blankenhorn waren aan wezig heeft verrast' met concrete voorstellen in de geest als voor enkele dagen in de Parijse pers aangeduid. In het bizonder heeft de Franse minister met geen woord gerept over een v-ens de voor 18 December op het programma staande verkiezingen in het Saarland op te schorten, in afwachting van de uitwerking van een nieuw statuut voor het gebied. Zulke suggesties waren in Bonn bij voorbaat al op afwijzing van alle par tijen gestuit. De besprekingen in Adenauers villa waren evenwel niet alleen aan het Saar vraagstuk gewijd, alhoewel dit het enige onderwerp was, waarover de staats lieden in concreto traden. Uiteraard heeft een .geöachtenwisseling plaats ge vonden over de toestand, die is ontstaan, nu de Geneefse conferentie in alle dui- Toen Zaterdagmorgen een chauffeur van de zoutfabriek in Muiden een vracht auto de garage uitreed en daarbij uit keek of er niemand in de weg stond, heeft hij waarschijnlijk niet gezien dat er twee mannen stonden te praten. De ze hebben in de drukte van hun gesprek vermoedelijk ook de auto niet gezien, waardoor zij beiden werden overreden. De 53-jarige K. was vrijwel op slag dood en de 56-jarige V. (beiden uit Mui den) liep een gecompliceerde beenbreuk op. Minstens 21 mensen zijn dit week einde bij een van de hevigste gevechten in Marokko sedert de opstand van Octo ber gedood, hebben Franse ambtenaren Zondag in Rabat bekendgemaakt. De nieuwe resident-generaal van Ma rokko, de oud-hoofdcommissaris van politie van Parijs André Dubois, heeft Zondag te Rabat zijn functie aanvaard. Na de leden van de Marokkaanse troon rand te hebben begroet, ontving hij vooraanstaande Franse en Marokkaanse personen, alsmede buitenlandse verte genwoordigers. De Nederlandse consul-generaal, mr. J, W. Wijnaendts, heette namens het corps consulaire de nieuwe resident- generaal welkom. Hij zeide o.m„ dat „Frankrijk, dat altijd de vriend van de Mohammedaanse wereld is ;eweest, zich aan de nieuwe toestand za' weten aan te passen door Marokko te leiden naar de synthese van de moderne discipline, van de Westelijke wereld en de wijsheid van het Oosten". DE BILT, Maandag 10 uur. Bij Schotland ligt een krachtig ho- gedrukgebied, dat maar weinig van plaats verandert. Aan de achterzijde van een diepe depressie, die over Fin land naar het Oosten trekt, voeren Noordelijke winden koude en betrek kelijk droge lucht naar onze omgeving. Hierin komen opklaringen voor. tijdens welke de temperatuur 's nachts vrij sterk kan dalen. "VVe kunnen derhalve in de komende nacht plaatselijk lichte vorst verwachten. Doordat de luchtdruk in Scandinavië Maandagmorgen flink steeg, zal de wind in onze omgeving wat naar het Noord oosten ruimen. Op een persconferentie verklaarde Dubois later in antwoord op een vraag naar de toekomstige betrekkingen tus sen Frankrijk en Marokko, dat gewacht moet worden op de terugkeer van de Sultan, de vorming van een Marok kaanse regering en de opening van de onderhandelingen. Het Anti-Revolutionaire Partijconvent zal op 26 November te Ulreeht de rap- norten over de wijziging van het program van beginselen bespreken. De eerste vüf artikelen van het ontwerp-program zijn reeds eerder gereedgekomen en aan de leden van het convent voorgelegd. Nu zijn ook dc artikelen 6 t.m. 23 van het nieuwe irogram gereed, waardoor beide rappor ten in discussie kunnen komen. De dis cussie zal worden ingeleid door dr. J. Schouten, die voorzitter was van dc commissie, welke het beginselprogram heeft herzien. Na de discussie zal de heer Schouten een aantal slotopmerkingen maken. Het is de bedoeling het nieuwe algemene be ginsel- en staatkundig programma te be spreken in de eerstvolgende deputaten- vergadering. Zoals de commissie in de inleiding van haar rapport opmerkt, is het de bedoe ling, dat men op deze wijze komt tot een logischer opbouw van het programma. Het nieuwe ontwerp bevat één geheel nieuw artikel, namelijk dat over het cul turele beleid van de overheid. Daarin staat ondermeer dat dit beleid niet zozeer op bundeling en leiding moet zijn gericht, maar meer op bevordering van de cul tuur door het scheppen van de mogelijk heden daartoe en het geven van steun en aanmoediging. JJ De besprekingen omvatten naar men gelooft het plan van Eisenhower voor inspectie uit de lucht, dat Molotow eerst had verworpen, maar waarvan de Rus in tweede instantie zei dat het mo gelijk „onder zekere voorwaarden" aan vaardbaar was als onderdeel van een wereld-ontwapenings-schema. Andere aangelegenheden die naar ver luidt ter sprake zijn gekomen, zijn: 1. Plannen voor verdere ontwapenings besprekingen na afloop van de Geneefse conferentie, waarschijnlijk in de sub commissie voor de ontwapening der Ver enigde Naties. 2. Een door de Britten gesteund plan voor gezamenlijke toelating van 18 nieu we landen tot de Verenigde Naties. 3. De toestand in het Midden-Oosten. 4. De besprekingen tussen de Ver enigde Staten en communistisch-China over het Verre Oosten. In een bericht wordt gezegd dat Molotow bij Dulles heeft aangedrongen op een ontmoeting tussen hem en de premier van commu nistisch-China, Tsjoe En-Lai. Dulles en MacMillian reden later met hun top-adviseurs over de grens om op Frans gebied te lunchen en van ge dachten te wisselen. Tijdens de officiële zitting van Za terdag hadden Dulles en Molotow plot seling hun bittere woordenstrijd over de ontwapening en bewapeningscontröle gestaakt. Zij begonnen te trachten het weigering kunnen beschouwen. op een of adere wijze eens te worden over een gemeenschappelijke verklaring van de Grote Vier over ontwapening. De Britse minister MacMillan zei: „Er schijnt overeenstemming te zijn bij een aantal doelstellingen. We zijn het eens over onze oogmerken, al zijn we ver- ze verwezenlijkt kunnen worden". Over de formulering van een commu niqué over ontwapening is nog geen overeenstemming bereikt. Gevraagd of de Grote Vier hadden besloten gemeen schappelijk de verklaring af te leggen dat zij in geval van geschil geen toe vlucht tot geweld zouden nemen, zei een Amerikaanse woordvoerder na af loop met nadruk „neen": (Van een outer verslaggevers) Een ontstellende ontdekking deed de Utrechtse recherche, toen ze in een wo ning aan de B. F. Suermanstraat te Utrecht de geruchten over schromelijke verwaarlozing van de kinderen kwam controleren. In een kamer met een kost baar televisietoestel vond ze het volko men uitgeteerde lichaampje van de 2 jaar en 5 maanden oude Peter van W. in een ledikantje, dat maandenlang niet ver schoond moet zjjn geweest. Het kind is het slepende proces van gestadige uitputting niet te boven ge komen, Een dag later is het in het Wiihelmina kinderziekenhuis overleden. Tegen de ouders de 33-jarige metaal draaier H. van W. ën de 30-jarige M. C. O. is proces-verbaal wegens dood door schuld opgemaakt. Het kind woog .9 pond, toen de politie het aan-trof. Bij een sectie op het li chaampje is gebleken dat de jongen bijna geen.bloed en lichaamsvocht meer bezat. Ook het jongste kind van het gezin, 9 maanden oud, is naar het kinderzieken huis vervoerd. Volgens de doktoren zou het bij zijn ouders geen twee jaar oud zjjn geworden. De beide andere kinderen, 3 en 4 jaar oud, zijn onmiddelijjk naar het Leger des Heils overgebracht. Een verklaring kunnen de beide ouders van de verwaarlozing niet geven. Beiden maken trouwens de indruk enigszins debiel te zijn. De vader ver- Haarde tegenover de politie wel bemerkt te hebben, dat er met het kind iets niet in orde was. Toen het kind steeds meer achteruit ging, zou hij geen moed meer hebben gehad een dokter te waarschu wen. De Franse regering heeft Zaterdag avond in dc Nationale Vergadering bij de vertrouwensstemming over het wets ontwerp van dc regering voor vervroeg de verkiezingen in December, de meer derheid gekregen. De communisten steunden Faure. Zij zijn van mening, dat vroege verkiezin gen gunstig zijn voor hun partij. Boven dien zijn zij voorstander van het kies stelsel van evenredige vertegenwoordi ging. waarop het door Faure voorgesta ne verkiezingsstelsel vrijwel neerkomt. De vorige maal werd hot wetsontwerp door do Nationale Vergadering aangeno men mot 330 tegen 211 stemmen, een meerderheid van 119 stemmen. De Raad van de Republiek (Senaat) kan thans nog een spaak in het wiel steken. Deze verwierp deze week het regeringsvoorstel. De* senatoren wensen een districtenstelsel naar het patroon van het Britse kiesstelsel. Zij moeten zich thans opnieuw over het plan uitspre ken. Blijkens de sectie moet het kind dooi de verwaarlozing niet meer in staat ge weest zijn normaal voedsel tot zich te nemen. In de huiskamer werd de politie >1 dadelijk door het grote contrast tussen de verwaarloosde omgeving en het grote •televisietoestel getroffen. Later bleek de 'moeder een nieuwe electrische wasmachine en de vader een scooter te bezitten. De artikelen waren op afbetaling gekocht. De man was niet werkloos. De ouders kunnen wegens dood door schuld maximaal negen maanden gevan genisstraf krijgen. De moeilijkheid is ech ter of de verwaarlozing bewezen kan worden. De ouders lopen nog op vrije voeten rond. Voorlopige hechtenis is niet aan de verdenking van dood door schuld verbonden. Amerika, Engeland en Frankrijk zijn het volgens goede bronnen eens geworden over de wenselijkheid van een snelle en krachtige actie tegen elke staat die een nieuwe oorlog tussen de Joden en de Arabieren begint. Deze actie zal eventueel diplomatieke, economische en bepaalde militaire maatregelen omvatten, zo nodig gesteund door een lucht- en zeeblokkade tegen de aanvaller. Dit accoord zou Zaterdag in Genève bereikt zijn tussen de ministers van Bui tenlandse Zaken van Engeland en Ameri ka en de vervanger van de Franse mi nister. Dulles, MacMillan en De Margerie kwa men overeen dat geen nieuwe wapens naar de landen van het Midden-Oosten gezonden zullen worden zonder vooraf gaand overleg tussen de Westelijke Grote Drie. Deze foto van Eisenhower werd genomen op het ogenblik dat hij met zijn vrouw de lift verliet van het ziekenhuis i» Denver, om zich naar het vliegtuig tebegeven dat hem naar Washington zou brengen. Te beginnen met 15 November a.s. worden maatregelen genomen om het interlocals telefoontarief zodanig te wij zigen, dat elk gesprek in zone B vier cent en in zone C acht cent goedkoper wordt, zo deelt de P.T.T. mede. Daar de apparatuur, welke voor auto matisch afgewikkelde gesprekken öt kosten vaststelt, moet worden gewijzigd en omdat voor de hieraan verbonden werkzaamheden ongeveer 2 weken no dig zijn, zal deze tariefsverlaging in de loop van die periode van 14 dagen ge leidelijk overal in den lande effectief worden. Voor verreweg de meeste gesprek ken zal deze verlaging echter al in het eerste deel van genoemde periode in gaan. De Braziliaanse kruiser „Tamandarë met de Vrijdag afgezette waarnemende president van Brazilië, Luz, aan boord, is Zondag de haven van Rio de Janeiro binnengelopen. Het nieuwe regiem van president Ra mos heeft hem veiligheid gewaarborgd. Luz had een wijkplaats op de kruiser gezocht, toen de Braziliaanse hoofdstad Op de Loosdulnsekade te Den Haag is Zaterdagmiddag om tien voor half drie een verkeersongeluk gebeurd, dat aan een 70-jarige man het leven heeft gekost, terwijl diens vrouw werd gewond. Het echtpaar H. E. en J. C. E.—H„ beiden 70 jaar, wonend aan de Loos- duinsekade. stak de weg over vlak voor een naderende auto. die in dc richting van de stad reed. De bestuurder van de auto. de 24-jarige B. van H. uit de Goudreinet- straat, kon de twee voetgangers niet meer ontwijken. Beiden werden door de auto gegrepen. Dc man overleed ter plaatse, zijn vrouw liep een beenbreuk en ver scheidene andere verwondingen op. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal. Ook het stoffelijk overschot van de man Ss daarheen gebracht Vxtrrra peperrrnoot poor ja- yi*-J milie P. Dijkstrrra in Sneek", zei zwarte Piet, toen we hem verzochten zijn meester mede te delen, dat het een Friese familie is, die de stroom van pakjes „Voor het andere kind" heeft geopend. Inhoud: een kou. senétui, een toiletétui en twee stukken toiletzeep. En dan zijn er de eerste me dewerkenden, dia zich via de giro gemeld hebben. Het bedrag is de 150.gepas seerd. Ge weet het, vrienden, Sint heeft v i' f kin dertehuizen ge adopteerd, in to taal duizend kinderen, die vaak anders zijn dan andere, gezonde, normale kinderen en die de verjaardag van de Sint niet thuis vieren. Om dat andere kind gaat het nu.' Gezinnen, individuelen, jeugd groepen, scholen, bedrijven, te gen U allen zegt de grote kin dervriend: help mij met deze adoptie,.opdat ik met volle han den kan uitdelen. Zendingen s.v.p. aan ons hoofd kantoor te Amsterdam, of giften op de giro van Trouw (postgiro: 412739 Gem. Giro T 500.} Kom prienden, ge toilt ot) 5 December toch geen bestraf fende blik riskeren i RUSTIG WEER Overdrijvende wolkenvelden en op de meeste plaatselijk droog weer. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Vannacht hier en daar tem peraturen om het vriespunt. Morgen overdag de zelfde ©f iets lagere temperaturen. 15 November: zon op 8.00, onder 16.52; maan op 9.08. onder 17.13, Hoofdredacteur: Dr. J. A. B. J. S. BRUINS SLOT V" 1 Rotterdam: Witte de Withstraat 30 - Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtcndienst abonnementen 18,30-19.30 u Zaterdags 1718 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postriro 424867 Redactie: Tel. 111892 - Adm. Te?. 111402 Klachtcndienst 18,30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2,26 per maand" 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN"

Trouw / De Rotterdammer | 1955 | | pagina 1